oedselaktie >rengt twee Dorkas ton op Scheiding wonen en werken nog ver weg Zelf composteren blijft goedkoper HMV start bouwaktie met Club van Duizend zmm nn p:..: De vervuiler betaalt nog niet helemaal Uit buiten Holten jevariëerd concert ioltens Mannenkoor (ft 1! ii II IVG 35 jaar ;en eslaagde eestavond Pretpunk in ft De Wippert iardboard n Schure i- 1 i 1 M i 1 i-ui-ïM HOLTENS NIEUWSBLAD sek 15 ft j: i 9) p 1 1 J i F DONDERDAG 15 NOVEMBER 1990 - Jan Metsemakers (PvdA) verbaas de zich er vorige week in de com missie financiën over, dat in de begroting 1991, anders dan in vori ge jaren, geen bedrag is opgeno men voor compostvaten. Volgens hem blijft het zo mogelijk door de burgers zelf composteren van groente-, fruit- en tuinafval altijd nog te verkiezen boven de geschei den inzameling. Partijgenoot en wethouder Wim Dalhuisen gaf hem helemaal ge lijk, maar ook een verklaring voor het niet opnemen van die post. „Er is de laatste geen vraag naar en we hebben er nog een paar staan". meldde hij. „Veel mensen zeggen bovendien: om te composteren heb ik niet zo'n vat nodig, dat gaat ook wel met een stukje gaas erom." Overigens blijft de gemeente het zelf composteren aanmoedigen; het bespaart maar liefst zestig gul den per ton gestort afval. Ook de inzameling van oud papier door de scholen en het verzamelen van glas in de glasbakken blijkt goed voor de gemeentekas. Aan papier wordt er per jaar zo'n 500 ton opgehaald en aan glas nog eens zo'n 150,160 ton. Bij elkaar dus een besparing van een kleine 40.000,- op de kos ten voor de afvalverwerking. De Kandelaar vulden de dozen zich al snel met levensmiddelen. Menigeen nam nog wat extra's mee boven t er op de bon stond. voedselaktie van de plaatselij- Dorkas-werkgroep op Dankdag in vier jaar een vast begrip ge- rden in Holten. Dit keer was de brengst bedoeld voor Libanon, land waarvan de bevolking in voortdurende staat van oorlog ft. Dorkasvoorzitter Bert van orn had van te voren enige gst, dat de slechte situatie in tanon niet die bekendheid ge it als die van een land als Roe- inië. Toch blijkt er twee ton aan edsel te zijn opgehaald, zelfs ier dan vorig jaar. Wel een bewijs a het vertrouwen dat de Holten- bevolking in de mensen van irkas stelt. voedselaktie werd gehouden in nenwerking met de Hongarije- iep van de Hervormde kerk. De :amelingspunten waren De Kan laar, gebouw Irene, het Trefpunt Espelo, gebouw Bethanië in jkerhoek en (voor het eerst) de rvormde kerk in Okkenbroek. ik werden goederen ingezameld bejaardencentrum Diessenplas door de schooljeugd van de ristelijke basisscholen Het impas en De Schakel. Bert van Doorn meldt dat er in Okkenbroek „een voortreffelijke aktie is geweest van de school jeugd. Ze hebben karwijtjes ge daan, autowassen en dergelijke, en daarmee maar liefst 480,- ver diend. Daarmee hebben ze in de buurtwinkel goederen voor Liba non gekocht." Aan losse giften is er verder nog 400,- binnengekomen. De opbrengst van de kerkelijke collecte is bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Naast de giften in natura is er veel geld nodig voor het verschepen van de goederen en de aankoop van vitamines en medicijnen. De huur en verzending van een contai ner bedraagt alleen al 1.800,-. Verder blijft de inzameling van kle ding gewoon doorgaan op het adres Burg. van der Borchstraat 19. Volgende week gaan er weer 400 zakken kleding op weg naar lan den als Roemenië, Ethiopië en Is rael, in dat laatste land bestemd voor de opvang van de Russische joden. Dorkas hoopt binnenkort opnieuw een beroep te mogen doen op de Holtenaren met een kleine aktie voor de zigeuners in Roemenië. Het vervoer is inmiddels toege zegd. Ook zit er een aktie voor. Rusland in de pen, ter ondersteu ning van het inititatief van een voormalige politieke gevangene, voor wie onder meer Dorkas een handtekeningenaktie heeft ge voerd. Hij opent in Moskou een gaarkeuken voor al die mensen die door de slechte voedselsituatie op het platteland naar de stad zijn gevlucht. 'De vervuiler betaalt' is een mooie uitgangspunt dat in ieder geval in 1991 nog niet verwerzenlijkt wordt. Bij de door het college voorgestel de verhoging van de rioolrechten komt het dekkingspercentage vol gend jaar nog niet boven de zeven tig procent. Wethouder Wim Dal huisen legde vorige week in de fi nanciële commissie nog eens uit, dat B. en W. de nodige tariefstij ging beperkt wilde houden „gezien de totale belastingdruk'. J.M.E. Metsemakers (PvdA) kon zich daarin wel vinden, maar stelde wel (opnieuw) de differentiatie van ta rieven in het rioolrecht aan de orde. Nu betalen alle huishoudens een eenheidstarief van 150,- (wordt 180,-), hoewel niet alle huishoudens evenveel vervuilen. „Hoe verhoudt zich dat met het principe?" vroeg hij zich af. it Holtens Mannenkoor geeft op november, precies veertien jaar de oprichting, een najaarscon- rt in De Kandelaar met mede- irking van het Holtens Gemengd VG-Door eenheid verbonden, erde dinsdag 6 november met n koud/warm buffet op beschei- ;n wijze het 35 jarig bestaan en in kwis, waarin het verleden cen- aal stond. Er waren felicitaties in onder andere de landelijke en ovinciale HVG. ijf leden, die vanaf de oprichting 1 waren, werden extra in het zon- itje gezet. De damse H. Haver- ag-Schoolen; T. Meijer-Mars- an, B. Steunenberg-Schutte, H. lfman-Goorman en H. Venek- as-Veneklaas werd een HVG-le- iltje aangeboden. i floten nd Koor. Dit gezamenlijke optreden is een gevolg van het optreden van beide koren vorig jaar bij een le zing van de schrijfster Jos van- Maanen-Pieters. De zangstijlen bleken elkaar zo mooi aan te vul len, dat er meteen plannen werden gesmeed voor een herhaling. HMK zingt onder leiding van Bert van Jaarsveld onder meer het Ave Verum en Die Himmel rühmen van Ludwig van Beethoven, beide met orgelbegeleiding van HGK-din- gent Folgert Zwaving, De Cheru bijnen Zang, een Oosters-Ortho- dox kerklied en Groot is Uw Naam van A. Lvov, Beim Kronenwirt, Die Lore Ley, een Russisch soldaten lied (Issa Lessa) en La Montanara. HGV neemt liederen van Brahms en Silcher, enkele canons, het Sla venkoor uit Nabucco van Verdi (met aan de piano Matthijs van Noort) en het Ierse volksliedje The last rose of summer (met pianobe geleiding van Folgert Zwaving, voor zijn rekening. De algehele lei ding berust bij Bert van Jaarsveld. Iet concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Deventer Schouwburg Vrijdag 16 november: Kind an huus, plattelandskomedie door Drentse Vereniging Harm Smeen- ge. Idem 17 november. Dinsdag 20 november speelt het Nederlands Pianosextet werken van Mozart, Beethoven en Jean Francaix. Donderdag 22 november volgt Seth Gaaikema de actualiteit op de voet in zijn nieuwste theater show. De reisvoorstelling gaan naar de opera Falstaff van Opera Forum in Apeldoorn, Vertrek bus 19.10 uur. Vrijdag 23 november: De wilde ppi- ano door Theatre De Galafronie uit België. Zaterdag 24 november: Moonshai- ne, traditionele Ierse Folkmuziek. Reisvoorstelling naar Arsenicum en oude kant in Zutphen. Vertrek bus 19.10 uur. Zondag 25 november: 11.00 uur„ Koffieconcert. Lochemse Schouwburg Donderdag 15 november: Richard Er is van alles te koop op de Twentse Vlooienmarkt. 11, een van de drie koningsdrama's van Shakespeare. Dinsdag 20 november: Jazz Ex change door Modern Jazz Dance Compagnie Djazzex. Donderdag 22 november: Harold Maude met o.a. Mary Dressel- huys en Dirk Zeelenberg. Rijksmuseum Twente, Enschede T/m 9 december: Wegens restaura tie geopend, een tentoonstelling over restauratie. Tot 6 januari: Al les op z'n plaats, interieurfotogra fie. Evenementenhal Borne Koop en verkoop voor particulie ren bepaalt de handel op de Twent se Vlooiemarkt op zaterdag 17 en zondag 18 november; geopend bei de dagen van 09.00 tot 17.00 uur. Museum Jannink, Enschede Tot en met 2 december: We hebben ze weer met genoegen bekeken, schoolplaten van Cornelis Jetses. Dalhuisen kon daarover melden, dat de mogelijkheid om de ver schillend vervuilers voor verschil lende bedragen aan te slaan nog in onder zoek is. Er blijken nogal wat haken en ogen aan een nieuwe re geling te zitten: „Het is niet zo, dat we differentiatie in tarieven op voorhand afwijzen, we moeten er wel een duidelijke en redelijke grondslag onder leggen. Een rege ling op basis van verhard opper vlak of van watergebruik blijkt nogal grote en ook wel wat onrede lijke verschillen met de huidige si tuatie op te leveren. Daarom heb ben we nu advies gevraagd van de Vereniging voor Nederlandse ge meenten." Wat de verhoging van de reini gingsrechten betreft, ook die leidt op voorhand nog niet tot een volle dige dekking van de kosten. Com missieleden M. Spijker (WD) en H. Dul (CDA) wezen op het gevaar om een zeker tekort af te wentelen op de-overschotten die je verwacht. Ook hier wees de wethouder weer óp de keuze om de verhoging gelei delijk in te voeren, zodat de burger niet ineens met al te grote lasten verhogingen geconfronteerd wordt. 'De viermansformatie EEUÜAA- OGGH uit Broekland treedt vrij dagavond 16 november op in Café de Wippert in Laren. Vorig jaar had de band daar nog veel succes onder de naam Furious Child. Zongen ze toen voornamelijk covers, nu be staat hun repertoire voor een groot deel uit eigen werk. Pascal Hutten (drums), Marten Jansen (bas), Jef frey van Enst (zang, gitaar) en Je roen Korterik (zang, gitaar) om schrijven hun muziek als 'eigenzin nige pretpunk'. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. Nijland voor vergroten woning Witmoosweg 6; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan Kerkvoogdij N. 4. Gemeente Holten (boom bij Schutters- weg 1) - aan J. W. Rensen, Boerrichterstraat 7 (1 boom); 3. aan Ponyclub „de Bergruitertjes" ontheffing verleend t.b.v. speculaasaktie; 4. aan de heer A. J. Bekkernens ontheffing verleend t.b.v. een verwerping. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeen tesecretarie. Openbare kennisgeving inzake verkeersmaat regel Dijkerhoekseweg-Maatmansweg en Dijkerhoekseweg-Hakkertsweg, Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 6 november 1990, nr. 4/IJm, hebben besloten door plaatsing van borden 8 en 9 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de kruisingen (T-splitsingen) Dijkerhoekseweg-Maatmansweg en Dijkerhoekseweg-Hakkerts weg aan te wijzen als voorrangskruising, zodanig dat het verkeer op de Maatmansweg resp. Hakkertsweg voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Dijkerhoekseweg. Het besluit inzake vaststel ling van deze verkeersmaatregel ligt ter gemeentesecretarie, ka mer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor een ieder ter inzage. Van bovenvermeld besluit is een afschrift verzonden aan de instanties, die krachtens wettelijke voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Re glement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht. Het beroepschrift moet aan Hare Ma jesteit de Koningin worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel, postbus 10078,8000 GB Zwolle, worden in gediend. Holten, 15 november 1990. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman. de burgemeester, W. L, F, C. van Rappard. HINDERWET Ter inzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 19 november 1990 tot 19 december 1990 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. Maatschap E. en G. Stam, Schreursweg 3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (varkens-, fok- en mestbedrijf, rundvee-, fok- en melkbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 2. mevrouw H. ter Stal-Baltus, Vijfhuizenweg 12 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een mestvarkens, mestkal- veren- en meststierenbedrijf annex opslag van dieselolie 3. mevr. H. van den Bos-Vincent, Deventerweg 63 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee-, var kens- en schapenbedrijf annex opslag van dieselolie. 4. Maatschap D. B. en B. J. Krikkink, Raalterweg 55 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, fok- en mestvar- kensbedrijf annex opslag van dieselolie en propaan) 5. de Maatschap Vorkink, Doorlopendedijk 8 te Holten tot het uit breiden en wijzigen van het fokvarkensbedrijf. Deze aaVivragen om vergunning liggen voorts gedurende ge noemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 te Hol ten (kantoorbeheerder). Schriftelijk kunnen tot 19 december 1990 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 12 december 1990. U gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie (tel. 6 16 66). SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 19 november a.s. spreekuur te houden. Plattelandsvrouwen van Dijk-, hoek, Holten en Espelo en de den van de OLM hielden zater- ig hun tweejaarlijkse feestavond het Bonte Paard in Dijkerhoek. CH Holten was uitgenodigd om comedie Niet elke haan kraait spelen. Het was een geslaagde rond met ruime belangstelling in de leden. Rijssense rockband Hardboard eedt vrijdagavond 16 november in jc De Schure. ardboard is geen onbekende voor Schure; de band trad eerder op dens de Sehuredag. Het repcr- ire bestaat veelal uit covers van verse rockbands, et optreden begint om 21.30 uur; zaal is open om 20.00 uur. Wonen en werken zal op de Kol nog lange jaren niet gescheiden worden. Vorig jaar schreef het col lege van B en W in zijn aanbie dingsbrief bij de gemeentebegro ting 1990 dat gestreefd moest wor den scheiding van wonen en wer ken, met name op de Kol. Tijdens de commissoriale vergadering van de begroting voor Ruimtelijke Or dening bleek dat dit standpunt - voorlopig althans - niet meer ge huldigd wordt door het college. Op vragen van de WDerL. H. Rensen, verklaarde burgemeester Van Rappard, dat er geen sprake kan zijn van het verplaatsen, al dan niet gedwongen, van de bedrijven op de Kol. Door de drie grootste ondernemingen: Nido, Udema en Hogeslag, is voor vele miljoenen genvesteerd de afgelopen jaren, zo dat van verhuizing of sanering geen sprake kan zijn. Structuurplan Langdurig werd bij de behande ling van de begroting stil gestaan bij het structuurplan Holten, dat onder gesneeuwd dreigt te raken door liet provinciaal milieube leidsplan, waaraan alle uitbrei dingsplannen in de toekomst ge toetst moeten worden. Deson danks meende de leden van de raadscommissie, dat duidelijk aangegeven moet worden wat de gemeente Hoten wil. Op korte ter mijn dient dan ook een schetsplan ter tafel komen, waarin de knel punten zijn aangegeven en de rich ting is aangegeven waarin Holten denkt te gaan uitbreiden. Burge meester Van Rappard verklaarde er 100 procent mee eens te zijn, maar wilde vooraf dan wel een een heid binnen de raad>Voor J an Met semakers (&PvdA) ging dit nu juist even te ver, maar hij was het met de voorzitter eens, dat de in vulling van het schetsplan Holten het gesprekspunt van de jaren '90 zal worden. De Holtense Muziekvereniging heeft plannen voor een rigoreuze verbouwing van het repetitielo kaal aan de Dorpsstraat. De grote opknapbeurt en nieuwbouw gaan ongeveer 250.000,- kosten en de vereniging wil dat bedrag zoveel mogelijk uit eigen middelen beta len. Daarom start HMV deze week met een eerste fondsenwerfaktie: .de Club van Duizend. Lid van die Club mag zich iedere ondernemer of particulier noemen, die zich ver bindt om HMV ihet minimaal dui zend gulden te steunen. Hun na men krijgen een blijvende vermel ding in het nieuwe gebouw. Inmid dels zijn er naar mogelijke donateurs een kleine tweehonderd boekjes de dèur uit. gegaan, waarin de bouwplannen worden toege licht. Het verzoek om een bijdrage aan het bouwfonds wordt ingeleid door een brief van het Comité van Aan beveling bij name van de erevoor zitter van HMV (en oud-burge meester van Holten) mr. W.H. En klaar. Deze schrijft onder meer: „Onze Holter samenleving doet met de regelmaat van de klok bij Gerrit Willems heeft plakboe ken vol over HMV en de voorlo pers HMV en Exelsior. Pro grammaboekjes, foto's, krante- knipsels, al het materiaal is bij hem meer dan welkom. Vooral uit de periode van net voor de oorlog zitten er nog wat gaten in zijn collectie. Wie nog iets heeft en dat af wil staan, kan contact met hem opnemen. Hij woont op het adres Boschkampstraat 10 en zijn telefoonnummer is 62567. alle mogelijke gelegenheden een beroep op HMV om met hun mu ziek aan onze plaatselijke evene menten een feestelijk accent te ge ven. HMV geeft daarvoor het zout in de pap, die ons bij die feestelijke momenten in onze Holter gemeen schap wordt opgediend." De brief besluit met: „HMV is het alleszins waard, dat wij, als burgers van Hol ten toen, dat wij niet alleen dank baar zijn voor hetgeen HMV voor onze gemeenschap doet, maar dat wij daarvoor ook in klinkende munt willen getuigen. In dezen geldt: Dank door daden." BertBosschers, lid van de commis sie die de financiën voor HMV bin nen moet halen, rekent er vast op dat het geld er komt: ..Ik denk wel dat Holtense gemeenschap ons wil helpen. Het is een hoog bedrag dat we vragen, maar als je ziet wat er gedaan moet worden is het een reëel bedrag. We proberen door zelfwerkzaamheid met zo weinig mogelijk geld zoveel mogelijk te bereiken. Wie wel eens in ons repe titielokaal geweest is, begrijpt wel waarom er zoveel nodig is. Mis schien houden we binnenkort een keer open huis, zodat mensen zelf kunnen zien hoe het is." De Club van Duizend is nog maar één pijl op de boog van de financië le commissie van HMV. Het 'fond senboek' is al zorgvuldig nage- vlooid op mogelijke financierings bronnen. Begin volgend jaar gaat ook de 'aktie gevelsteen' van start, waarbij voor een gering bedrag symbolisch een steentje aan de ge vel van het gebouw kan worden bijgedragen. j'. f -1 1 Zo moet het nieuwe gedeelte van het HMV gebouw er uit gaan zien. Links op de tekening de bestaande bebouwing met onder meer de Amrobank en het Holtens Nieuwsblad.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5