Nieuwe bestemming voor pand Aanstoot in startblokken voor uitbundig carnavalsfeest Holtens Nieuwsblad t Foto-expositie Vluchtelingenwerk St. Nicolaas Aktie '50% gratis kopen' BELONING Viering tweede lustrum staat in teken van nostalgie Weer uitstel vergadering OnzeWoning 100 JAAR Open deur dienst Controle verlichting Verkoopdag Tesselschade Espelodijk moet beurt afwachten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON „Hurry Wave" Geen drempels in Dijkerhoek Nieuw bestuur Holtense PvdA oltens Nieuwsblad Donderdag 15 november 1990.42ste jaargang no.46 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Erwin Bakker Vier dagen thuis en hij heeft nog geen moment voor zichzelf gehad. Erwin Bakker laat de aandacht van de media gela ten over zich heen komen. „Het absurde gaat gewoon door", zegt hij. Maar ook: „Nu ben je vrij en dan kan je nog niet alles zeggen wat je wilt". Ctub van Duizend De Holtense Muziekvereni ging wil haar repetitieruimte grondig opknappen en uitbrei den met nieuwbouw. Daar is veel geld voor nodig. Bert Bos- schers vertrouwt erop dat het er komt: „Ik denk wel dat de Holtense gemeenschap HMV wil helpen. De fondsenwer ving start deze week met de Club van Duizend. „Een aanfluiting voor het aan zicht van het dorp", zo kwalifi ceerde onlangs een van de raadsleden het pand Aanstoot op de hoek van de Larense- weg en de Smidsbelt. Veel was daar niet aan miszegd. Met dichtgetimmerde ramen, hier en daar nog een stuk gor dijn, was ook niet bepaald het visietekaartje van het dorp. Daar is echter sinds deze week verandering in gekomen. Met de hulp van een groot aantal nijvere handen is het pand nu omgetoverd tot een leuk win keltje, waarin de afdeling Wel fare wekelijks 'verkoop' houdt. Al enige tijd was de afdeling Welfa re van het Rode Kruis op zoek naar een mogelijkheid om naast de tweejaarlijkse bazar in Diessen- plas de gemaakte handwerkspulle- tjes te kunnen verkopen. Door be middeling van Gerard Voordes van het gelijknamige bouwbedrijf is daar nu een oplossing voor ge vonden. Voorlopig heeft Voordes, eigenaar van het pand, er nog geen bestemming voor het voormalige winkelpand, en heeft de Welfare afdeling er nu een leuk winkeltje van gemaakt met aan de kant van de Larenseweg een etalage. Tevens komt er in de winkel een gezellig zitje waar men op z'n gemak een keuze kan maken uit het aanbod. Vier keer in de twee wordt momen teel in Diessenplas door een groot aantal nijverde dames veel mooie en nuttige dingen vervaardigd. Niet alleen bewoners van Diessen plas zijn op deze handwerkuren welkom, maar ook andere inwo ners van Holten zijn daar.welkom. De handwerksters worden bijge staan door zo'n vijftien vrijwillig sters. De Welfarewinkel is eenmaal per week geopend en wel op vrijdag middag van 14.00 tot 16.30 uur. Komende vrijdag is er vanaf 14.00 uur open huis, waarop ter gelegen- wmemm Veel nijver handen maken schoon werk heid van de opening een gratis kopje koffie wordt geschonken. Te vens vindt dan de officiële opening plaats. Met het oog op de komende feestdagen is de winkel ook ge opend tussen 19.00 en 21.00 uur op de extra koopavonden die op vrij dag 30 november, maandag 3 de cember en dinsdag 4 december worden gehouden. De Vereniging Tesselschade Ar- beid-Adelt, afdeling Deventer houdt op maandag 19 november in de Molenbeltflat een verkoopdag. Naast fraaie handwérken vindt men in de verschillende stands be schilderde voorwerpen, baby- en kinderkleertjes en tal van andere gezellige cadeautjes, vervaardigd door vrouwen die financiële en mo rele steun nodig hebben. De verkoopdag is geopend van 10.30 tot 15.00 uur. De Espelodijk is voorlopig nog niet aan de beurt voor vernieuwing. Vo rig jaar was daar in de begroting 1990 nog 7V2 ton voor uitgetrok ken. Wethouder Wim Dalhuisen in de commissie financiën vori ge week aan, dat de prioriteiten nu 1 worden gelegd bij de riolering en de oplossing van de verkeerspro blematiek in de dorpskom. Espelo dijk, Oude Stationsweg, Holter- bergweg, Dijkerhoekseweg, Dor- perdijk en een deel van de Larense weg moeten wachten tot er genoeg geld zit in het potje voor kwartaire wegen. De provincie stort jaarlijks een uitkering voor aanleg en on- derhoud van 5 a 6 km weg in dit kwartaire wegenfonds. Het narrenvolk in Keunedarp staat in de startblokken voor een uitbundig carnavalsfeest. Komende zaterdag maakt in zaal De Poppe niet alleen de nieuwe prins zijn opwachting en neemt men afscheid van Prins Leo 1, maar wordt tevens het feit gevierd, dat twee en twintig jaar geleden de carnavalsvereni ging De Fienpreuvers in Holten werd opgericht. Het Prinsenbal zal dan ook in het teken staan van de nostalgie. Of de Keunedarper van het Jaar ook nostalgische trekjes zal verto nen, is nu nog een goed bewaard geheim. Voor een gratis bus dienst naar de Poppe is als vanouds gezorgd. Bekende Holtense namen, Jan ten Velde, Eddy Vincent en Her man Stukker stonden aan de wieg van het carnavalsgebeuren in Hol ten. Jan Maats werd de eerste Hol tense carnavalsprins, die onder de naam Wateijan over het Keune darp regeerde. Andere roemruchte prinsen waren o.a.: Jan Markvoort, Albert Oolbekkink, Johan van Geenhuizen, Jan Oosterkamp, Jan Luesink, Albert Boode, Jan Nik- kels, Eric Vincent, Jan Schuchard, Wim Dogterom, Gert Jan van 't Holt, Henny Rustebiel en Gerrit Vluchtelingenwerk Holten expo seert in de Boschkamp tot en met 30 november met de foto-serie van Vluchtelingenwerk Nederland. Deze expositie is al in veel plaat sen te zien geweest en heeft vele postieve reacties teweeg ge bracht. Naast de foto tentoonstelling is ook informatiemateriaal aanwezig over vluchtelingen en over de Stichting vluchtelingenwerk Hol ten en worden mogelijkheden aan gereikt om daadwerkelijk te hel pen. Holten is ROA gemeente, wat be tekent, dat momenteel drie vluch telingen gezinnen met in totaal 25 mensen in Holten wonen, die door vrijwilligers worden begeleid. Voor deze gezinnen is ook nog het een en ander nodig, vooral mannenkle ding vanaf maat 50 tfm maat 56. De Stichting heeft kantoorruimte in de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk. Iedere woensdag tus sen 10.00 en 11.30 uur is er iemand aanwezig voor overleg en of infor matie. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 Rensen. Niet iedereen in Holten was ent housiast over dit 'roomse'feest. In het Meermenneke, het clubblad van sv Holten (de bakermat van het carnaval) stond prompt dan ook een ingezonden brief, waarin de schrijver zich afvroeg, of de Hol tenaren wel carnaval konden vie ren. Die geluiden zijn nog niet ge heel en al verstomd, maar heel wat milder van toon'geworden en de Fienpreuvers kunnen nu dan ook rekenen op een grote schare sup porters. Niet in het laatst door de buitencarnavaleske activiteiten, hebben de Fienpreuvers veel good will weten te kweken. Zij zijn niet weg te denken bij feesten als de Holteravonden, het dorpsfeest, Koninginnedag, de organisatie van de optocht op Bevrijdingsdag, hulp bij het optreden van Normaal in Espelo en bij de 'eigen' feesten, het carnaval voor minder-validen, het tienercarnaval en het carnaval voor ouderen. Er is zelfs door de Fienpreuvers een 'liedboek' uitge bracht, waarmee de ouderen de liedjes van vroeger weer kunnen Dit jaar zal er nog geen vergade ring worden uitgeschreven voor de aspirant kopers van de woningen in De Haar. Dit deelde directeur B. J. Doornbosch van Onze Woning desgevraagd mee. Eerst moet in december het bestuur van de wo ningbouwvereniging het voorstel tot verkoop van 25 procent van het woningbestand in de wijk de Haar goedkeuren. Vermoedelijk half ja nuari zal er dan een voorlichtings bijeenkomst voor de bewoners worden gehouden. De beloofde vergadering werd door Onze Wo ning reeds eerder uitgesteld. Een aantal gegadigen voor de wo ningen heeft inmiddels protest aa- getekend tegen de koopprijs van 90.000 gulden. Volgens hen is deze prijs, gezien de huidige onder- houdstoestand te hoog. Directeur Doornbos bestrijdt dit. Onze Wo ning heeft toegezegd de wonignen allereerst een grondige opknap beurt te geven, alvorens ze ter ver koop worden aangeboden. Naar de bereking van Onze Woning zullen de opgeknapte woningen op de vrije markt zelfs een veel hogere prijs kunnen opleveren. Prinsenbal uit 1982: de leut blijft hetzelfde! meezingen. Door het benoemen van een Keunedarper van het jaar, wordt de band met de Holtense gemeenschap elk jaar weer beves tigd, terwijl door het Prinsraden jaarlijks een goed doel financieel een steuntje krijgt van het narren volk. Receptie Niet alleen het Prinsenbal zal in het teken staan van het narren jubileum, speciaal voor de Holten se verenigingen en andere geno digden wordt zaterdagmiddag 17 november in zaal Vosman een re ceptie gegeven, die om 14.30 be gint. Tevens zal dan de opening plaats vinden van een mobiel Fien- preuversmuseum. Voor de Holten se bevolking zal in de zomer van 1991 een speciale Holtendag op Kalfstermansweide worden gorga- niseerd met een kinderprogram ma, vermoedelijk een dweilorkes tenfestival een nostalgisch avond programma 'back to the sixties', een bekende nederlandse artiest en niet te vergeten früshoppen. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Bevers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel.05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 dames- en herenkapsalon Ter gelegenheid hiervan hebben wij voor u elke maand een leuke aanbieding. Deze maand NOVEMBER 25.- korting op onze De permanent zonder amonla 05700-1 3017 Deventer 05483-6 44 86 Holten 05730-5 20 20 Lochem 05750-2 09 00 Wamsveld Zondag 18 november wordt er een Open deurdienst gehouden in de geref. kerk De Kandelaar. Voor ganger is ds. H. Th. Vollebregt uit Okkenbroek. Medewerking wordt verleend door het RK koor uit Vriezeveen. Het thema van de dienst is De achterkant van het gelijk. De dienst begint om 19.00 uur; van af 18.50 uur er samenzang. De Dijkerhoekseweg in Dijker- hoek zal niet worden ingericht met verkeersdrempels. Het college van b en w is van mening, dat door het landbouwverkeer dit teveel gevaar met zich mee zoud kunnen bren gen. Om verkeersdrempels was ge vraagd door de buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek. Wel zal het verzoek gehonoreerd worden om de kruising met de Maatmans- weg en Hakkerstweg tot voor rangskruising te bevorderen. Cees van de Weerthof is de nieuwe voorzitter van de PvdA afdeling Holten. J an van der Harst droeg op de jaarvergadering van 8 novem ber de voorzittershamer aan hem over. Van de Weerthof is een oude bekende in het afdelingsbestuur. Op dezelfde vergadering volgde Willy Pasman Janneke Rouwe op als secretaris. Janneke Rouwe blijft wel bestuurslid. Het nieuwe bestuur bestaat verder nog uit Kees Reitsema, Wim Hartkamp en Jaap van de Vreede. Veilig Verkeer Nederland houdt op 24 november weer controle van verlichting en banden, 's Morgens van 09.00 tot 11.30 I uur zijn automobilisten en mo- torrijders welkom bij de ge- i meentwerf aan de Waagweg. „DEBIESTER Uw adres voor DOMMELSCH BIER met gratis glas 16.95 Stationsstraat 10 - Holten - Tel. 05483-6 13 75 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT voor wie onze rood-witte (ex)kater, zwart vlekje onderlip, naam Stoppel, 1 jr. oud, heeft stofw. ziekte, heeft gevonden. Vermist sinds 7-11. Tel. 05483-6 44 59 De Holtense Handelsvereniging start dinsdag 20 november met de bekende Sint Nicolaasaktie '50% gratis kopen'. Bij de deelnemende winkeliers, herkenbaar aan een raambiljet, zijn genummerde deel nemerskaarten verkrijgbaar. Iede re aankoop ter waarde van tien gulden geeft recht op een waarde bon. Als de klant tien gulden of meer gespaard heeft kunnen de bonnen samen met de deelnemers kaart in een evelop in een van de in het dorp geplaatste rode kisten worden gegooid. Het maximumbe drag dat ingeleverd mag worden is 2.000,-. Op 21,23,26,28 en 30 november en 3 en 6 december worden de trek kingen verricht. De prijswinnaars krijgen de helft van hun gespaarde bedrag terug in waardebonnen, te besteden bij de Holtense winke liers. Vroeg ingeleverde bonnen dingen elke trekking mee! De aktie duurt tot en met 5 december. Overige Sinterklaasaktiviteiten van de HHV zijn de intocht van de Goedheiligman op zaterdag 24 no vember en de extra koopavonden op vrijdag 30 november en maan dag 3 en dinsdag 4 december met net als vorig jaar snoepuidelende Pieten. De '50% gratis kopen' aktie begint als kerstaktie opnieuw op 18 de cember en loopt dan door tot en met de 24e. De trekkingen zijn op 19,21 en 27 december. St. Nicolaas- bonnen dingen dan natuurlijk niet meer mee. De kerstkoopavond is op vrijdag 21 december.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1