„Preparateurswereld nog veel te geheimzinnig!" 'Creatief' bouwen taboe Schaakteam is uitgeschakeld Fraai succes Ida Vincent Wisselend succes voor tenissers Een 'rariteitenkabinet' in Espelo Jazz-lezing Cornelissen in Boschkamp Nieuwe actie voor sport- cultuurfonds Resultaat Eendracht Wippert reünie uitverkocht Sportprijs Kunstgras verlengt seizoen Opbrengst collecte Bergruitertjes in de prijzen Kandidaat voor gebouw IJsselmij Muzikale cadeautips voor de feestmaand december Jaaragenda DONDERDAG 15 NÖVEMBER 1990HOLTENS NIEUWSBLAD Er komt geen uitbreiding van de bouwmogelijkheden op de Hol ter- berg. De commissie voor Ruimte lijke Ordening en Volkshuisves ting stemde unaniem in met het voorstel van burgemeester en wet houders, afwijzend te beschikken op het verzoek van mevrouw Ten Bos een woning te mogen bouwen op een perceel aan de Sparrenweg. Voor het perceel was aan wijlen' haar vader een bouwvergunning verleend, maar de woning was daarin zodanig gesitueerd, dat veel bomen gekapt zouden moeten worden. De nieuwe plaats in het bouwblok zou veel minder proble men opleveren. De commissie RO evenwel stelde zich op het standpunt, dat niet getornd moet worden aan de des tijds vastgestelde bouwkavels om precedentwerking te voorkomen. Door 'creatief om te springen met de bouwkavels op de Holterberg zijn al meer woningen gebouwd, dan aanvankelijk was gepland. Die ontwikkeling moet een halt wor den toegeroepen, zo meen de com missie. Het schaakteam van de SV Holten is in de tweede ronde van de SBO- cup uiteschakeld door het sterke Max Euwe uit Enschede. Het team van Holten bestond uit Dick van der Knaap, Gerrit Stevens, Henk van Beek en Gerrit Luggenhorst. Holten schoot enigszins tekort in het middenspel. Gerrit Stevens liet een betere stelling uit handen glippen en ook Henk van Beek verloor onnodig. De eindstand werd 2-2, zodat vluggertjes de be slissing moesten brengen. Max Euwe bleek hierin iets slagvaardi ger. Volgende week speelt het tweede team tegen Ommen en kan dan proberen de nederlaag in de eerste ronde goed te maken. Uitslagen zevende ronde interne competitie: Dick van der Knaap - Gerrit Stevens V2-V2, Dinant van Beek - Henk van Beek V2-V2, Bertus van Beek - Cees Oly 0-1, Erik Bos man - Ab Moddejonge 1-0, Jan ten Velde - Theo van Lindenberg 0-1. Hendri Koetsier - Jaap Schipper 0- 1. Erik Mondeel - Geert Stevens V2- V-2, Hans van Oijen - Philip Eyzinga 1-0. Uitslag derde ronde: Ton van Oyen - Philip Eyzinga 1-0. Ida Vincent heeft met haar pony Mark tijdens een internationaal concours in Turnhout, Belgiè, een verdienstelijke achtste plaats be haald. Zij plaatste zich na een aan tal goed gereden parcoursen in de finale, waarin door de beste 36 combinaties van de 55 deelnemers werd deelgenomen. Het ging hier om de Grote Prijs van Turnhout. Slechts twee combinaties wisten het parcours foutloos af te leggen. Het tweetal nam op 10 november deel aan het grote concours in Maastricht. Twaalf nationale po- nyruiters reden hier samen met 12 internationale springruiters een relais-sprinconcours. Ida en Mark sprongen samen met de Zwitser Willi Melliger en zijn paard Feuer- ball een snel parcours. Dit leverde hen een derde plaats en een radio- casette recorder op. Het derde team van de TC Holten behaalde afgelopen weekend een overtuigende overwinning op Net werk 6 uit Zwolle. In het heren enkelspel kwamen de bezoekers er nauwelijks aan te pas en enkele sets eindigden zelfs in een uitslag 15 - 0. De dames Diny Broekmate en Marijke Offenberg hadden elk drie sets nodig voor de overwin ning. De dubbels werden allemaal zonder problemen gewonnen, zo dat de wedstrijd eindigde in een 8 - 0 overwinning voor team 3. Het vijfde team trad in Deventer aan tegen SAS 5, dat nog geen enkele wedstrijd verloren had. SAS bleek dan ook al gauw te sterk voor de heren van Holten (Ronald en Edwin). Bij de'dames Hetty en Annemieke ging het veel beter. Zij zagen kans de tussenstand weer op 2-2 te brengen. De dubbels ver toonden hetzelfde beeld: verlies voor de heren, winst voor de da mes. Beide gemengd dubbels gin gen helaas verloren, zodat SAS won met 5-3. Kunstenaars willen de broers Manny (31) en Michel (28) Wegen zich zelf niet direct noemen, maar een blik in hun atelier doet het tegendeel vermoeden. liet schuurtje achter hun ouderlijke woning aan de Espelo- se Schapendijk staat vol met de meest uiteenlopende creaturen. Tussen de inmense voorraad opgestopte dieren, bevinden zich vreemde en fan tasierijke schepsels, die afkomstig lijken uit een droomwereld. Op een kastje deelt een gnoomachtig wezen gemoedelijk de spaarzame ruimte met een geprepareerde ijsvogel. De creaties van de gebroeders We gen hebben één ding gemeen schappelijk: ze zijn concreet, je kunt zien wat het voorstelt. ,,Bij het woord kunstenaar krijg ik een nare smaak in de mond", stelt Manny. „Bij kunst kun je eigenlijk alles bijeen rapen, het hoeft niet iets concreets voor te stellen. Onze creaties spreken voor zich en heb ben geen gezwollen taal nodig. Wij noemen ons liever ambachtslie den". De broers, die zich autodidact noe men, zijn dagelijks in hun atelier te vinden. Manny houdt zich vooral bezig met het prepareren van die ren. Hierbij beperkt hij zich niet tot een bepaalde diersoort. In de werk plaats bevinden zich onder meer preparaten van vissen, reptielen, insecten, zoogdieren en vogels. Bij het preparen maakt Manny ge bruik van verschillende technie ken. Hij werkt onder meer met gips, stro en zogenaamd sterk wa ter. Veel beesten worden beschik baar gesteld door dierentuinen, die ze na hun dood invriezen. De res ten die na het villen overblijven voert hij aan zijn maraboe, een gro te aasetende Afrikaanse vogel. Manny, die van jongs af aan gefas cineerd is door de dierenwereld, won onlangs twee eerste prijzen bij een wedstrijd van de Nederlandse Vereniging van Preparateurs. „Na tuurlijk betekenen deze prijzen een stuk erkenning, maar het be langrijkste van dergelijke wedstrij den vind ik het contact met andere deelnemers. Door het uitwisselen van ervaringen leer je enorm veel. De preparateurswereld is mijns in ziens nog veel te geheimzinnig, er moet meer overleg en openheid ko men. Het zijn echter de leken die de grootste bedreiging voor ons vak vormen. Een leek neemt het niet zo nauw en is al gauw tevreden met het resultaat. Ik vind dit uit den boze, want hierdoor verliest het dier zijn waardigheid. Met het op zetten van een beest kun je heel dicht bij de werkelijkheid komen. Als dat niet lukt kun je het beest beter onder de grond stoppe", vindt Manny. Michel Wegen benut zijn creatieve aanleg op uiteenlopende manie ren. In de loop der jaren heeft hij door experimenteren allerlei tech nieken onder de knie gekregen. De retoucheerspuit hanteert hij met even veel gemak als het lasappa raat. Een groot gedeelte van zijn werk heeft een buitennissig karak ter. In het atelier sta je oog in oog met wezens die in de bekende speelfilm Labyrinth goed op hun plaats waren geweest. Michel cre ëert echter ook dingen die qua vormgeving volledig in overeen stemming zijn met de werkelijk heid, zoals een lucifersdoos met de afmeting van een salontafel. Veel maakt hij in opdracht van musea. Manny en Michel Wegen: geen kunstenaars maar ambachtslieden Zelf zegt Michel dat hij zich het liefst laat leiden door zijn fantasie: „Soms ga ik samen met m'n broer een uurtje brainstormen, dan ko men we op de meest waanzinnige ideeën. Wat mij betreft kan het niet ver genoeg gaan. Hoe gekker hoe liever. Het opzetten van een rari teitenkabinet, dat lijkt me wel wat, net als het scheppen van een wezen dat echt kan bewegen. Nee, ik denk niet dat zoiets voor ons onmogelijk is. Doordat we elkaar met onze kennis aanvullen is er heel weinig dat we niet kunnen maken". Eén van Michels vindingen is uiter mate functioneel en een weldaad voor patiënten die moeten ademen met behulp van een beademingsa- paraat. „Van een kennis hoorde ik van iemand die erg veel last had van de neuskap die hem met het beademingsapparaat verbond. Zijn huid raakte hierdoor dermate geïrriteerd dat hij veel pijn leed. Om hier wat aan te doen heb ik van natuurrubber een neuskap op maat gemaakt. Sindsdien is de huidirritatie verleden tijd. Inmid dels heb ik voor tien patiënten een dergelijke neuskap gemaakt", al dus Michel, die zegt zich ook te wil len toeleggen op het vervaardigen van gezichtsprotheses. Jazzmuzikant en journalist Igor Cornelissen is vanavond, donder dag 15 november, op uitnodiging van de Stichting Kust en Cultuur Holten te gast in dorphuis De Boschkamp. de Stichting heeft de hand weten te leggen op de unieke film Jammin' the Blues uit 1944 met in de hoofdrollen tenorsaxofo nist Lester Young en trommpettist Harry Edison. Na de film zal Igor Cornelissen iets vertellen over de geschiedenis van de jazz. Hij zal een keuze maken uit zijn uitgebrei de collectie platen. Aansluitend zal er meer te horen zijn over Lester Young en Harry Edison. Tot slot van de avond is er beperkte gele genheid tot het stellen van vragen. De lezing begint om 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. De Toe gang bedraagt 5,-voor donatuers, 7,50 voor anderen. Binnenkort zal in alle clubbladen van Holtense verenigingen een op roep voor het Holtense Sport- en Cultuurfonds worden afgedrukt. Daarmee hoopt het gemeentebe stuur meer belangstelling te kwe ken voor dit subsidiefonds. Vorig jaar werd het foftds ingesteld om mensen met een minimumloon of een uitkering in staat te stellen deel te nemen aan een sport- of culturele activiteit. Hoewel er uitgebreid voorlichting is gegeven, zowel door de gemeen te als in de krant, hebben slechts weinig mensen gebruik gemaakt van het fonds. Van de gereserveer de 50G0 gulden werd slechts 1000 gudlen uitgekeerd. De meeste be langstelling bestond voor een gra tis zwemabonnement en het lid maatschap van een sportvereni ging. De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van sv de Een dracht zijn: Luchtgeweer: klasse A: 1. G.J. Schuppert. 170 pnt (2x10); 2. H.J. Nekkers, 170 pnt. (1x10): 3. W. Paal man, 158 pnt.; Klasse B: 1 B. Paal man, 155 pnt.; 2. D. Jansen, 144 pnt.; 3. A. Paalman. 139 pnt. Klasse C: 1. B. Tromop, 142 pnt.; 2. E. Tromop. 131 pnt.; 3. J. Nijendijk, 128 pnt. Luchtpistool: Open klasse: 1. G.H. Paalman, 176 pnt.; 2. H.J. Nekkers, 174 pnt.; 3. A. Schuppert, 159 pnt.; 4. A.J. Bieleman, 148 pnt. De kaartverkoop voor de reünie van De Wippert, die gehouden wordt op 15 december is gestaakt. De belangstelling was zo groot, dat alle kaarten nu reeds zijn uitver kocht. Evenals voorgaande jaren, zullen begin volgend jaar weer prijzen voor de beste Holtense sporters (m/v) en sportploeg worden toege kend. Dat zal gebeuren in februari op de jaarlijkse algemene vergade ring van de Sportcommissie. Verenigingen kunnen uiterlijk tot en met 31 december kandidaten indienen bij het secretariaat van de Sportcommissie (Hans Wis- sink). Een en ander dient schrifte lijk te gebeuren, voorzien van een duidelijke argumentatie. De tijd dat het tennissseizoen ge- lij k opging met het zomerseizoen is sinds de aanleg van de kunstgras- banen voorbij. Het speelseizoen wordt nu verlengd tot en met de winter. De verlichting zorgt ervoor, dat ook na het invallen van de duisternis gespeeld kan worden. De tennisbanen zijn geopend van af 11.00 uur tot schemertijd en van 19.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 15 december wordt op de eigen banen het eerste Boeren kool-toernooi gehouden voor se niorleden. De collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting, die on langs in Hotlen werd gehoduen, heeft 3517,25 opgebracht. De op brengst van de collecte is vooral bestemd voor voorlichtings- en on derzoekswerk van de Stichting. Leden van pc De Bergruitertjes gingen afgelopen weekeind naar het Indoor dressuur van pc de Her truitertjes te HelTendoorn. Enkele leden behaalden mooie prijzen. Dressuur: klasse LI cat C., eerste prijs Marije Stamar\met Wendy; L. Cat. E, tweede prijs Jan Janssen met Jesco M; L2 Cat. D„ derde prijs Frederique Oolbekking met Tor nado; L2 cat. E.. tweede prijs Huub Brands met Elcapone B. Zondag gingen ook enkele leden naar het Indoor springen te Hee- ten. Daar behaalde Brenda Kap- pert met haar poy Beautiful Tiffa ny een mooie eerste prijs in de klasse B cat. C. Naar verwachting zal het kantoor van de IJsselmij, het voormal ge GEB kantoor, in de loop van vol gend jaar worden gesloten. Een van de naaste 'buren' heeft zich gemeld als kandidaat-koper voor het gebouw, zo deelde wethouder Dalhuisen mee. wmmmïiHi mif rmms The Best In Reggae Platenmaatschappij EVA bracht de cd The Best In Reggae op de markt. Via de talrijke commercials op de tv kon men alvast genieten van fragmenten van deze cd. Maar liefst zeventien wereldberoemde artiesten staan op deze cd met hun wereldhits waar het reggae betreft. Om er een paar te noemen: UB40 met Kingston Town, Don't Turn Around van Aswad, Peter Tosh vertolkt Johnny B. Goode, Way ne Wade zingt Lady en Running Around In Circles van Johnny Baby. Kortom, in één klap haalt de echte fan de betere reggae-nummers in huis. CD 74838. The Best Of Lambada De groep Kaoma confronteerde de wereld plotsklaps met de Lambada. Het werd wereldwijd een regelrechte hit. Dag in dag uit was het te beluiste ren op de radio. Wie eventjes dacht dat Lambada een eendagsvlieg was, die had het grondig mis. Er volgden meerdere liedjes, waardoor uiteinde lijk dit verzamelalbum gemaakt kon worden door platenmaatschappij CBS. The Best Of Lambada bevat twaalf nummers, waaronder ook de instrumentale versie van Lambada van Kaoma. De verzamelaar bevat verder onder meer Diz Pra Min van Beto Barbosa, Lambada Do Galo Gago van Betto Dougllas, Dancando Lambada van Kaoma en Maria, Mari- azinha van Alipio Martins. CD 467546- 2. The Greatest Popsongs Of The Century Wie in één klap 54 wereldhits ofwel ruim 210 minuten luisterplezier in huis wil halen, die moet de driedelige cd-serie The Greatest Popsongs Of The Century aanschaffen. De albums zijn uitgebracht door platenmaat-. schappij Magnum. Deel 1 (cd 467486- 2) bevat onder meer het schitterende nummer Your Song van Elton John, maar ook Wonderful Tonight van Eric Clapton, New Kid In Town van The Eagles, I'm Not In Love van 10CC en het al even befaamde Night In White Satin van The Moody Blues. Deel 2 (cd 467 487-2) is samengesteld met bijdragen van Al Jarreau (Teach Me Tonight), Gloria Estefan (Don't Wan na Lose You), Chris Rea (Josephine), Peaches Herb (Reunited) en Earth Wind Fire (After The Love Has Gone). Tot slot deel 3 (cd 467 488-2), deze sluit het trio af met bijdragen van Randy Crawford (One Day I'll Fly Away), George Michael (Careless Whisper), Suzanne Vega (Mariene On The Wall), Bee Gees (How Deep Is Your Love) en Neil Sedaka (Breaking Up Is Hard To Do). Met dit drietal in het cd-rack hoeft men zich tijdens de feestdagen wat de muziek betreft geen moment te vervelen. Julio Iglesias Starry Night heet het nieuwste album van Julio Iglesias. Het werd geprodu ceerd door Albert Hammond. De titel van de cd is afkomstig van het door Don McLean geschreven Vincent (Starry Starry Night). Tien nummers telt het album, dat werd uitgebracht door platenmaatschappij CBS. Julio kent in Nederland een grote schare fans, die dit nieuwste produkt van hem zonder meer op prijs zullen stel len. CD 467284 2. Shalamar Het trio Shalamar, bestaande uit Mic- ki Free, Deiisa Davis en Sidney Justin, bracht via platenmaatschappij Indisc te Nieuwegein het album Wake Up op de Nederlandse markt. Tien num mers bevat deze cd. Opmerkelijke nummers zijn Caution, This Is Love (het openingsnummer). Wake Up (de titelsong van het album). For Sure en Pink Box. Ruim 45 minuten luistertge- not voor de liefhebbers van dit reoer- toire! CD Solcd 3670. Herman Finkers Lang niet iedereen weet iets op het verlanglijstje te zetten voor de feestmaand december. Een rondje langs de overvolle bakken met cd's in de platen- /cd-zaken leverde een aantal interessante tips op voorde muziekliefhebbers. Wie nu nog problemen heeft met dat lijstje Billy Joel Wie kent hem nu niet, Billy Joel. De zanger die vele wereldhits op zijn naam heeft staan. Daaronder bijvoor beeld de protestsong 'Goodnight Sai gon', uitgebracht in 1981. Joel zingt daarin over de soldaten, die Vietnam binnenkwamen als 'gekken, vergelijk baar met ongetemde paarden' en het verlieten in plastic, als genummerde lichamen. Ook zijn Just The Way You Are, She's Always A Woman, Hones ty en Uptown Girl werden wereldbe roemd. De hiervoor genoemde num mers komen van de dubbel-cd Billy Joel Greatest Hits. Deel 1 bevat zijn hits uit de jaren 1973-1978, deel 2 die uit de periode 1978-1985. Totaal be vat het dubbelalbum 25 liedjes. De dubbelaar is uitgebracht door CBS. CD 467536-2. Mew Kids On The Block Tonight is de tophit van het album Step By Step dat de vijfmansformatie New Kids On The Block onlangs via platenmaatschappij CBS uitbracht. De cd bevat in totaal twaalf prima nummers, waarvan ook het lied Step By Step zeer de moeite waard is. Wie nog ruimte op het verlanglijstje heeft, kan deze cd er gerust opzetten. Zin om de liedjes mee te zingen? Dat kan want de songteksten zitten bij de prijs van de cd in. CD 466686-2. Del Shannon Indisc te Nieuwegein bracht drie cd's uit met daarop liedjes van Del Shan non. Wat ouder materiaal, maar voor de ware fans toch nog altijd de moeite waard. Little Town Flirt is de titel van een van de drie cd's, met daarop twaalf toppers zoals Runaway, Hey, Little Girl en Little Town Flirt. CD Rhino R2 70983. Op de cd Del Shan non sings Hank Williams: Your Chea- tin'Heart, vertolkt Del Shannon be kende nummers van een van de grootste countryzangers van Ameri ka, Hank Williams. Williams, geboren in 1923, verongelukte met zijn auto in 1953. Op de cd staan onder meer Your Cheatin'Heart, Ramblin'Man en Cold, Cold Heart. Liedjes die wereldfaam kregen, en behalve door Del Shannon ook door vele andere artiesten ver tolkt werden. CD Rhino R2 70982. De cd Del Shannon Greatest Hits bevat twintig van de grootste hits van deze zanger. Op dit album (in mono) onder meer Runaway, Hat's Off To Larry, Hey Little Girl, From Me To You, Han dy Man, Stranger In Town en Sister Isabelle. CD Rhino R2 70977. 17 november: receptie 22-jarig bestaan De Fienpreuvers; Elfde van de Elfde in de Poppe. 23 november: Najaarsconcert Holtens Mannenkoor. 24 november: Intocht Sinter klaas. 26 november: gemeenteraads vergadering (begroting). DECEMBER: 16 december: Berg- en Beemd- toer (Wielervereniging Holten). 17 december: gemeenteraads vergadering; jubileumavond PI attelands vrouwen 19 december: volkskerstzang. 30 december: Oliebollencross 1991 JANUARI: 2 januari: Nieuwjaarsreceptie. 8 januari: nieuwjaarsreceptie Plattelandsvrouwen. 11 januar: Nachtvoetbal 't Mos- sink. 12 januari: gala-avond De Fien preuvers. 19 januari: Holterbergcross; Prinsenbal in Bonte Paard. 26 januari: Prinsenbal in De Pop pe. FEBRUARI: 2 februari: minder-validen carna val. 8 februari: receptie 70-jarig be staan sv Holten; goodwill-avond De Fienpreuvers. 9 t/m 12 februari: carnaval. MAART: 27 maart: Landbouwsymposi- um. APRIL: 10/11/12 april: Middenstands- beurs. JUNI: 1 juni: Straatvoetbal. 2 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. 9 juni: Koetsenrit Bergrrders. AUGUSTUS: 1 augustus: Agrarische dag Hol ten. 10 augustus: Triathlon Holten. SEPTEMBER: 13/14/15 september: Groot Keu- nefeest op Kalfstermansweide. OKTOBER: 17 oktober: 100 jarig bestaan OLM Holten. Clouseau De groep Clouseau leverde met Clou seau of zo... een nieuw album af. De groep onder aanvoering van zanger Koen Wouters is bijzonder populair in Nederland en uiteraard België. Twaalf nummers telt de cd, die onge twijfeld op een grote afname mag rekenen van de vele tienduizenden fans in ons land. CNR bracht Clou seau of zo... uit. CD 655.315-2. Herman Finkers Uit eigen land een bijdrage in de vorm van de cd van cabaretier Herman Finkers. Zijn show 'Het meisje van de slijterij' was onlangs in twee delen te zien op de tv. Schitterend opgeno men, maar nog belangrijker is uiter aard de amusementswaarde van zijn grappen en grollen. En die vindt men in voldoende mate op deze cd. Een greep uit het gebodene: Je Kunt Er Geen Voorstelling Van Maken; Mijn Broer; Condooms - of - 'n Niet Onmo gelijke Liefde; Ik Heb Mijn Vrouw Leren Kennen In Assen; Klein Duimp je: Het Meisje Van De Slijterij en De Kikkerrap. Het Meisje Van De Slijterij ging in première op 21 november 1987, en de opnames voor de cd dateren van 13 en 14 september 1989. CNR bracht het album uit. CD 655.295.2. Gino Vanelli Ook de albums van de zanger Gino Vanelli vinden ongetwijfeld een plaatsje op de vele verlanglijstjes die voor de maand december gemaakt worden. De fans kunnen even voor uit, want hij maakte nogal wat al bums. Uit 1987 komt Big Dreamers Never Sleep, dat negen nummers be vat. Daaronder het schitterende Wild Horses, maar ook bijvoorbeeld Time Out, Young Lover, Persona Non Grata en King For A Day. CD 830 900-2. Black Cars werd uitgebracht in 1984, en bevat eveneens negen nummers. Naast het titelnummer Black Cars be vat het onder meer It's Over, Hurts To Be In Love en How Much. CD 824 751- 2. Het meest recente album van Gino Vanelli is Inconsolable Man, dat dit jaar werd uitgebracht. Ditmaal staan er tien nummer op de cd, waaronder Rythm Of Romance, Shame, Sunset On L.A., Cry Of Love en Inconsolable Man. CD 843639-2. Indisc te Nieuwe gein bracht de hier genoemde cd's op de Nederlandse markt.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 13