h F Kado uit Splo Oene Loonstra bij tienersoos Musky Uit buiten Holten Jongere bouwkunst HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten -j&l Aktiviteiten NBvP Holten Callenetics sv Bato een succes j&WPN-succes voor 'Zwennie Vincent Blauw Wit/ Rietvogels Paard hoeft niet 'op hol' Resultaten Blauw Wit Gelijkspel schakers Natuurwerkweek in Weerribben DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1990- Holten 2 - Stevo 4 Stevo maakte in deze wedstrijd goed gebruik van persoonlijke fou ten in de gehavende Holtenverde- diging. Na vijftien minuten scoor de Stevo een nul, omdat de Holte naren aan buitenspel dachten. Toen tien minuten voor rust de bal weer onnodig verloren ging, kon de rechtsbuiten van Stevo de tweede goal langs keeper Stukker schui ven. Holten probeerde na rust iets terug te doen, maar het was na tien minuten Stevo dat via een kopbal op drie nul kwam. Hoewel de Hol- tense ploeg nog wel aandrong, kon geen tegengoal meer geprodu ceerd worden. Eindstand 0-3. Neo 5 - Holten 4 De eerste helft gaf matig voetbal te zién met weinig kansen. Holten 4 was weliswaar de betere ploeg maar creëerde geen kansen. Pas toen na twintig minuten J. van Mullem gewisseld was, joeg Chris de bal uit een vrije trap ineens in Tiet Neodoel. Ook in de tweede helft zocht Holten de aanval maar wist uit de vele mogelijkheden niet tot scoren te komen. Met spaarza me tegenaanvallen was ook Neo soms gevaarlijk. Toen H. Brons voort binnen de beruchte lijnen ge vloerd werd, kon H. Veneklaas on houdbaar de tweede treffer laten aantekenen. Via een afstandsschot van minstens twintig meter redde Neo de eer. Eindstand 1-2. Holten 5 - MVV 6 Na drie opeenvolgende nederlagen boekte het vijfde eindelijk zijn eer ste overwinning. In de eerste helft scoorde Snoek uit een counter. In de tweede helft was het voetbal be droevend slecht, maar opnieuw rondde Snoek een goede aanval af. Dankzij goed keeperswerk van Theo bleef het bij een verdiende overwinning. Verdiend, omdat er eindelijk weer eens gewerkt werd. Eindstand 2-0. Holten 6 - Wierden 3 In deze 'wedstrijd had het zesde weinig in te brengen. Al heel snel keek men tegen een 0-2 achter stand aan door een paar slecht be- oordéelde ballen. Zoetje kon voor rust nog iets terug doen en scoorde zijn traditionele doelpunt. On danks goed spel van Tonnie wou het ook in de tweede helft niet luk ken en het technisch duo Appie en Tonnie konden ook geen oplossing bedenken. In de laatste vijfentwin tig minuten werd de stand door Wierden regelmatig opgevoerd tot 1-9. Wierden 6 - Holten 8 Vol goede moed door het goede re sultaat van vorige week stuurde technisch directeur L. Klein Horst man dezelfde elf weer het veld in. Door goed en snel combinatiespel kwam Holten binnen een half uur op 2-0 door J. Nijenhuis. De tweede helft ging het niet zo goed. De ro deo bij Kiekebos op zaterdag avond had toch een aanslag ge pleegd op de conditie. Wierden was nu sterker en scoorde twwe keer door Hendriksen. Eindstand 2-2. Bijzonderheid: Gijs was blessure- vrij, maar stond er toch naast. Holten 9 - Wierden 5 Het verhaal van deze wedstrijd is gauw verteld. Achtereenvolgens scoorden Oosterkamp, Van der Maat, nogmaals Van der Maat, Oosterkamp, Banno en Balk. Het tegenspel was van dien aard, dat het negende gemakkelijk kon blij ven scoren. In de tweede helft ging men onverdroten verder en vielen er nog elf goals: Oosterkamp vijf, Brinkers twee, Tuitert twee en Nij- land één. Eindstand 17-0. Holten 10 - Heracles 7 Holten 10 startte flitsend. Goed combinatiespel resulteerde voor rust in twee goals van Plyum. Na rust vatte Heracles moed uit het feit dat Holten twee wissels had toegepast en kwam verrassend te rug middels een doelpunt. Dat was tevens het laatste wapenfeit van de ploeg met de zwart-wit ge streepte shirts. Holten trok de wedstrijd bekwaam naar zich toe door doelpunten van Pluym, Koet sier, Klein Velderman en Dekker. Eindstand 6-1 en dus is Holten 10 koploper. Holten 11 - Omhoog 7 Het wil met Holten 11 maar niet lukken. In de eerste helft had het team voortdurend een veldover- wicht met veel kansen die niet be nut werden. In de laatste minuut voor rust deed Omhoog dat wel uit een hoekschop. Ondanks het feit dat een Omhoogspeler al na een kwartier uit het veld werd ge stuurd, kon Holten ook in de twee de helft niet tot scoren komen. Om hoog had hier minder moeite mee en pakte uit drie counters evenveel goals mee. Eindstand 0-4. S.D.O.L. 6 - Holten 12 Aanvang 9.30 uur stond er in het Holteris Nieuwsblad, maar om dan ook uitgeslapen op het veld te staan valt niet altijd mee. Dat on dervond ook Holten. De Lutten- bergers domineerden in het eerste half uur. Pas na een schot op goal van A.van Beek keerden de kan sen, zonder geluk vaart niemand wel, en een SDOL speler plaatste de bal in eigen goal. Dit. voordeel werd door SDOL snel teniet ge daan voor rust lag de gelijkmaker in de touwen. Na de rust waren er nog kansen over en weer, maar geen één werd er benut. Derhalve een terechte eindstand van 1-1. Overige uitslagen: Haarle 2 - Hol ten 3 2-0, Holten 7 vrij, Haarle 9 - Holten 13 1-4 (zeer verrassend). Holten Bl-Losser BI. Het na drie wedstrijden nog ongeslagen Hol ten BI ontving afgelopen zaterdag Losser BI, dat nog puntloos was. Een makkie, zo leek het. Het pakte echter anders uit. Een door blessu res gehavend Holten kreeg met een sterke tegenstander te doen. Na tien minuten was het al 0-1 door een blunder "van de Holtense doel man. Holten was daarna wel enke le keren gevaarlijk, maar door pech en onkunde werd er niet ge scoord. Losser daarentegen scoor de vlak voor rust door uit een cor ner ineens te koppen. Na rust een steeds beter op elkaar ingespeeld Losser, dat na tien minuten 0-3 liet aantekenen. Dit was de genade klap. Holten had het geluk in deze fase niet mee want schoten beland den tegen de paal of gingen over. Losser scoorde hierna nog twee keer zodat de eindstand 0-5 werd. Holten Al-GFC Al. Holten had ge dacht dat het deze zaterdag de eer ste twee punten wel binnen zou ha len. Deze gedachte werd na tien minuten al om zeep geholpen, doordat de scheidsrechter GFC onterecht een penalty toekende. Doch Holten liet zich niet kisten, kwam sterk terug en scoorde door een mooi doelpunt van Van der Pluym. De ruststand werd echter 1-2 door een fout in de achterhoe de. Na rust was Holten echter ner gens meer te zien en GFC kon nog een keer scoren. De eindstand werd daardoor 1-3. Holten E2-DES E2. Na een gelijk opgaande strijd in de eerste helft konden onze jongens vlak voor rust het eerste doelpunt scoren. Toen de tweede Welft begon brak Holten gelijk uit en scoorde. Hier door was het verzet van DES ge broken en kon Holten de voor sprong uitbouwen tot 4-0. DES wist nog een tegentreffer te maken, maar Holten bleef doorwerken en scoorde weer. De eindstand werd 5- 1. Holten Fl-Den Ham Fl. Veel jon gens van Holten, enkelingen daar gelaten, waren nog niet wakker, want binnen de minuut stond Den Ham al met 0-1 voor. Doch dit lie ten de jongens niet zo. Met vereen de krachten werd er gewerkt en ze kwamen gelijk. Zo ging het een beetje op en neer en bij rust was het voordeel 3-2. Na de rust bleken de jongens goed wakker te zijn ge schud. Holten kreeg een doelpunt tegen en kon zelf nog twee keer sco ren. Eindstand 5-3. Enter F3-Holten F3. Na twee over-, winningen kwamen de jonkies van Holten in een roes. Daardoor verlo ren ze vorige week met 11-1. Tegen Enter kwamen ze dus toch iets an ders het veld op. Na tien minuten werd het 0-1 en vijf minuten later scoorde Enter tegen. Lange tijd bleef het spannend en werd er door alles en iedereen op het midden veld om de bal gestreden. De laat ste tien minuten werd het spel ver- ;«S1 Immer bescheiden meldde de feest commissie Espelo zich pas na af loop van het officiële sprekersge deelte met een kado voor de jarige VVV. Het bestuur werd verblijd met een fraai gemodelleerd var kentje als sieraad voor het kan toor in de Dorpsstraat. André Hoe ben wilde wel even met het dier op defoto. Dit seizoen wordt tienersoos Mu sky gehouden op vrijdagavond tussen 19.00 en 21.00 uur. Het nieu we seizoen kent als openingsact op 28 oktober een gastoptreden van d.j. Oene Loonstra. De entree is deze eerste avond gratis, daarna bedraagt hij slechts één gulden. Oene Loonstra is presentator bij Radio Oost en kent de nieuwe pla ten op z'n duimpje. Dat moet ook wel want hij presenteert voor Ra dio Oost elke zaterdagmiddag tus sen één en twee uur de Overijsselse hitparade. Daarnaast verleent hij medewerking aan het jongeren programma 'Hard en Vierkant'. Oene Loonstra is bovendien disc- jockey bij de bekende discotheek De Zon in Goor. Tienersoos Musky biedt elke week een spectaculaire disco, maar daarnaast worden ook tal van an dere activiteiten georganiseerd. Wat denk je bijvoorbeeld van een playbackshow of stijldansen onder begeleiding van de bekende dans- leraar Ben Vollenbrock. Verder is er elke dinsdagmiddag een inloop- soos. Als tiener kun je daarvoor op dinsdagmiddag tussen half vier en vijf uur terecht in de kelder van het dorpshuis. Je kunt er gezellig bab belen, een computerspelletje doen of gewoon je huiswerk maken. De toegang is gratis. De afdeling Holten van de Neder-, landse Bond van Plattelandsvrou wen begon het seizoen met een ver gadering in zaal Vosman. Direc- legd naar het doel van Enter en - teur E.A. Postma van Bejaarden- werd er nog vier keer gescoord, centrum Diessenplas sprak over Eindstand 1-5. Andere uitslagen: Holten A2-GFC A2 1-1, Holten B2-DES B2 3-2, Ve- sos C2-Holten C2 0-6, Holten Dl- Enter V Dl 3-6, GFC D2-Holten D2 0-5, SWN E2-Holten El 2-2, Holten F2-Enter V F2 1-2. het onderwerp Ouderenzorg rond het jaar 2010 en maakte duidelijk, waarom de ouderenzorg in de ko mende tijd sterk van karakter zal moeten veranderen. Nu is twaalf procent van de bevolking ver grijsd, maar over twintig jaar zal Deventer Schouwburg Dinsdag 2 oktober brengt de Ope ra van Warschau, een meer dan honderd medewerkers tellend ge zelschap uit Polen, Die Zauberflö- te van W.A. Mozart ten tonele in de Deventer Schouwburg. Aanvang 20.00 uur. Vrij dag 5 oktober speelt Het Zuide- lijk Toneel het toneelstuk Het Zui den van Julien Green, waarin het gaat om passie, onmogelijke liefde, De nieuwe afdeling Callenetics van sv Bato is een groot succes geble ken. Callenetics is een nieuwe manier van bewegen. Bij deze sport wordt geen apparatuur gebruikt; het zijn oefeningen die inwerken op de die pere spierlagen. Het effect is dat de sporter hierdoor behoorlijk in li- chaamsonvang afneemt. De spe ciale oefeningen hunnen door jong en oud op een volkomen veilige manier gedaan worden. De eerste cursus duurt zes weken. De kosten bedragen 50,- en wordt gegeven door Ine van de Wal, bal letpedagoge bij sv Bato. De cursus wordt gegeven in het gymlokaan aan de Tuinstraat in dinsdag avond van 20.15 tot 21.15 uur. Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar. eenzaamheid en geweld op een ka toenplantage in het zuiden van de Verenigde Staten. Aanvang 20.00 uur. Ter voorbereiding op de voor stelling houdt dramaturg Klaas Tindemans om 19.00 uur een inlei ding. Lochemse Schouwburg Vrijdag 5 oktober is het in de Lo chemse Schouwburg weer tijd voor Nije flantuten van Dika, Moo en Hennik van de Wicrdense Revue. Het is hun derde programma en het begint om 20.00 uur. Parkgebouw Rijssen Vrijdag 5 oktober presenteert Harm oet Riessen in het Parkge bouw Rijssen een streekavond met het Duo Karst, de Grenslandkapel en The Shepherds. Aanvang 20.00 uur. Museum De Waag Ga je mee naar de brand heet een tentoonstelling in Museum De Waag, waarop de geschiedenis van de brandweer van Deventer en tien regionale korpsen, waaronder dat van Holten, met behulp van oud brandweermateriaal, documenten en foto's in beeld wordt gebracht. De tentoonstelling is te zien van 29 september tot 12 november. Speelgoed- en Blikmu seum Miniatuur brandweerauto's, zowel schaalmodellen van de NAM AC als speelgoedmodellen uit de eigen collectie, zijn van 22 september tot 4 november tentoongesteld in het Speelgoed- en Blikmuseum. dat vijfentwintig procent zijn. Om de ouderenzorg op den duur be taalbaar te houden, moet de hele samenleving zich moeite en in spanning getroosten. Verder ver telde de heer Postma nog iets over le verzorging en de verschillende vormen van hulpverlening die Diessenplas biedt, zoals de kortdu rende opname, de dag- en nachtop- vang en de maaltijdverzorging. De afdeling ontplooit in de komen de weken veel aktiviteiten. Op het programma staan een cursus zijde schilderen en een cursus over het overwinnen van drempelvrees bij het spreken in het openbaar, een door de agrarische commissie ge organiseerde excursie naar het tuindersdorp Klazienaveen en het Veenmuseum in Bargercompas- cuum op 2 oktober en een koffie ochtend op 10 oktober, waarop me vrouw Kok vertelt over haar reis door Nieuw-Zeeland. Verder gaat de volksdansgroep binnenkort weer van start en is de handwerk groep alweer bij elkaar geweest. De volgende bijeenkomst, een agrari sche avond, is op 24 oktober. De Holtense amazone Zwennie Vincent heeft vorige week goed ge presteerd in Utrecht tijdens de na tionale KWPN kampioenschap pen. Zwennie nam deel met haar vieijarige paard Everest. De wed strijden werden beoordeeld door zes juryleden. Er werden cijfers ge geven voor de spnngtechniek en voor het rijden tussen de sprongen. Bij de driedaagse wedstrijden was de gehele nationale top aanwezig. In .totaal werd er gestart door 116 combinaties. Op de eerste dag haalde Zwennie na een foutloos parcours een vier de plaats. De volgende dag reed ze wederom fouloos en werd ze derde, nog voor de profruiters Erik van de Vleuten en Wout Jan van de Schans. Ook tijdens de finale reed Zwennie een foutloos parcours. Door een iets lagere beoordeling le verde dit haar een zevende plaats op. Een prestatie die gezien mag worden in een deelnemersveld met bijna allemaal profruiters. Blauw Wit speelt zaterdag thuis te gen het Almelose Rictvogels. Deze ploeg, die de laatste seizoenen steeds in de onderste helft van de ranglijst vertoefde, is in deze com petitie de grote verrassing. Met zes punten uit vier wedstrijden voert Rietvogels samen met Voorwaarts en Blauw Wit de ranglijst aan. Blauw Wit zal duidelijk beter spel moeten laten zien, wil het de volle winst behalen. De verdediging is weliswaar hecht (één tegentreffer in vier wedstrij den), maar er zal ook gescoord moeten worden. Vier treffers in vier wedstrijden is duidelijk te weinig. Rietvogels heeft daar minder pro blemen mee getuige de elf goals die het al heeft gescoord. Dit team moest echter negen tegengoals in casseren. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheids rechter J. Olde Oldhof uit Bome. Vorige week vermeldde het artikel tje over het tuiterbewijs, dat de vaardigheid van de ruiters wordt getest om een op hol geslagen paard weer in hun macht te krij gen. De recreantenclub van Stal de Eik hecht eraan om nadrukkelijk te stellen, dat de paarden hiervoor natuurlijk niet echt op hol slaan. Het gaat om een nagebootste situ atie. Het dier wordt losgelaten in rengalop, waarna de berijder het 'terug moet nemen' om te laten zien dat hij of zij zijn paard onder controle heeft. Blauw Wit 2 - O.N. 3 Blauw Wit 2 moest deze zaterdag enkele spelers aan het eerste team afstaan. Hierdoor draaide de ploeg duidelijk minder dan de laatste weken. Blauw Wit speelde wel met veel inzet, waardoor O.N. terug moest. Voorin kon de ploeg echter niet voldoende kracht brengen. O.N. kwam nog voor rust op 0-1 toen de verdediging werd uitge speeld. Na rust ging het beter met Blauw Wit. Goede aanvallen over de vleugels leverden kansen op. O.N. scoorde uit de counter 0-2, maar Blauw Wit ging goed door en scoorde via een kopbal van Henk Stam 1-2. In de slotfase waren er nog wel kanseri, maar O.N. bleef overeind. Dos' 37 4-Blauw Wit 3 Blauw Wit begon sterk tegen het altijd lastige Dos. Met veel goede combinaties werd Dos terug ge drongen. Opnieuw had het derde echter te maken met een zwakke scheidsrechter, die de veel te grove akties van de thuisploeg ooglui kend toeliet. Toch wist Blauw Wit voor rust de leiding te nemen en leek een goed resultaat binnen be reik. Na rust nam de intimidatie toe en de scheidsrechter trad we derom niet op. Blauw Wit leek het doel schoon te houden, maar kon met deze ploeg uiteindelijk niet voorkomen dat de tegenstander toch twee maal scoorde. Denekamp 4 - Blauw Wit 4 Nadat een bruidspaar de aftrap had verricht, kon het vierde met Ab Aaftink in het doel en Maarten Brand op het middenveld begin nen. Denekamp begon offensief en Blauw Wit keek timide toe. Hier door stond binnen een kwartier 2-0 op het bord. Na enkele omzettin gen liep het beter bij het vierde. Hans Stam kopte net voorlangs en Gerrit Hulsmans inzet werd net door de keeper verwerkt. Voor rust kwam toch de tegentreffer. Uit een voorzet van Arie Bronsvoort scoor de Jan ten Hoeve. Na rust ging Blauw Wit met Jan klein Nagel voort in de ploeg op jacht naar de gelijkmaker. Denekamp scoorde echter 3-1. Hans Stam haalde in de zelfde minuut uit en scoorde 3-2. Blauw Wit bleef aanvallen, maar Bert Stam en Ab Aaftink waren de kanjers in de verdediging. In de laatste vijf minuten scoorde Jan klein Nagelvoort na een prachtige aanval de dik verdiende gelijkma ker 3-3. Blauw Wit 6 - S.V.V.N. 6 Tegen een elftal met veel oud-eer ste spelers dacht het zesde weinig kans te hebben. Met veel inzet werd getracht de tegenstander van scoren af te houden. Dit leek goed te lukken, maar vlak voor de pauze scoorde SWN toch de eerste tref fer. Na de pauze werd het snel 0-3 en leek SWN Blauw Wit te overlo pen, zoals het al met de meeste te genstanders had gedaan. Echter de verdediging van Blauw Wit hield goed stand en uit een vrije Het eerste team van de schaakver eniging Holten heeft zijn eerste competitiewedstrijd met 4-4 gelijk gespeeld tegen het sterker geachte Bome. Met een beetje, meer geluk had er zelfs nog een overwinning voor de Holtenaren ingezeten. Vooral de partij van Theo'van Lin- denberg had een beter lot ver diend. Na een schitterend pionof- fer veegde Gerrit Luggenhorst zijn tegenstander van het bord. Henk van Beek wist een pionneneind- spel met ongelijke lopers feilloos binnen te halen. De uitslagen waren: J. Middellink - T. van Akkeren V2-V2, D. van de Knaap - P. Münster 0-1, T. van Lin- denberg - C. van Bree 0-1, B. van Beek - B. van de Akker V2-V2, H. van Beek - H. Neijs 1-0, D. van Beek - H. Eligman V2-V2, G. Stevens - J. We ber V2-V2, G. Luggenhorst - W. Arns 1-0. In de grote landelijke inventarisatie van jongere bouwkunst (1850- 1940) is ook dit bekende pand aan de Dorpsstraat 68-70 opgeno men. De voormalige burgemeesterswoning is in de loop der jaren verbouwd en uitgebreid, zodat hij op dit ogenblik plaats kan bieden aan zowel een slager als de plaatselijke Chinees. Het Over sticht spreekt van 'een in aanleg statig huis, doch ernstig aangetast' in neo-klassicistische stjl. Het balkon is inmiddels verdwenen, maar de consoles die het droegen zijn blijven zitten. Jonge mensen van 15 tot 27 jaar die de herfstvakantie eens heel dicht bij de natuur willen doorbrengen, kunnen zich inschrijven voor een werkweek in de Weerribben. De Weerribben is een gebied in noord west Overijssel met open water, moeras, riet, bos en hooiland. Om dit in stand te houden, is regelma tig onderhoud nodig en eigenaar Staatsbosbeheer roept daarvoor de*hulp in van vrijwilligers. Tijdens de natuurwerkweek wordt bijvoor beeld meegewerkt bij het oogsten van het riet. Buiten de werkuren worden er ac tiviteiten georganiseerd rond het onderwerp beleving van natuur en landschap, met onder andere een landschapsspel en een kanotocht. Daarnaast is er nog voldoende tijd voor ontspanning naar eigen keus, het blijft tenslotte vakantie! De dèelneméïs logeren in een kam peerboerderij van Staatsbosbe heer midden in het natuurreser vaat. De kosten bedragen 50,-, in clusief alle maaltijden en activitei ten. Inschrijving is mogelijk bij de Stichting Coördinatie Land- schapsonderhoud Overijssel, Huis De Horte, Poppenallee 39,7722 KW Dalfsen, tel. 05290-1731. trap scoorde Gerrit Stam zelfs nog tegen. Keeper Meyerink was de uitblinker bij Blauw Wit. Eind stand 1-3. Blauw Wit 7 - Sp. Rijssen 6 In het begin waren er kansen aan beide kanten, maar geen van beide ploegen wist het net te vinden. Het was na een goede pass van Jan Ko ning jr. dat Gait het eerste doel punt scoorde. Rijssen kwam hier na sterk opzetten, maar subliem keeperswerk van K.V. voorkwam vooralsnog een tegentreffer. Toen even later de linksbuiten alleen doorkwam, was ook hij kansloos 1- 1. Na rust scoorde Rijssen 1-2 en moest het zevende komen. Toen uit een tegenaanval Dieks de te genstander te grazen nam, gaf scheidsrechter Welink een straf schop. Dit betekende 1-3. Drie mi nuten voor tijd scoorde Jan Ko ning jr. 2-3 en in de slotfase moest Rijssen alle zeilen bij zetten om de gelijkmaker te voorkomen. Eind stand 2-3. Hector Al - Blauw Wit Al Blauw Wit moest in Goor uitko men tegen medekoploper Hector. Vooral in de eerste helft had Blauw Wit het betere van het spel en ook de beste kansen. Hiervan wist de ploeg er maar één te benutten, met als gevolg dat het de rust inging met een magere 0-1 voorsprong. Dit was gezien de krachtsverhou dingen veel te weinig. Na rust kwam Hector gelukkig op 1-1, toen de bal na een scrimmage in het doel verdween. Dit gat de ploeg een steun in de rug en Hector pro beerde voorts de winst te forceren. Blauw Wit kon echter verdedigend staande blijven en uit de gevaarlij ke tegenstoten zelfs de leiding ne men en deze niet meer afstaan. Eindstand 1-2. Blauw Wit Ml - M.V.V. '29 Ml Tegen het sterk spelend M.V.V. hadden de jonge dames van Blauw Wit het erg moeilijk. Het eerste schot van MW kwam al op de paal. Enkele omzettingen binnen de thuisploeg deden het spel goed, maar toch wist MW twee maal te scoren. Na rust ging het eerst erg goed en kwam de verdiende tegen treffer. MW pakte hierna het spel weer op en scoorde nog twee keer. Eindstand 1-4. Excelsior D3 - Blauw Wit Dl Dl begon overtuigend tegen Ex celsior. Uit een corner van Gerben kopte Laurens Jan goed in 0-1. Hierna bleek al snel dat de verdedi ging wat kracht te kort kwam om alle aanvallen van Excelsior te kunnen weerstaan. Bij rust was de stand dan ook 3-1 in Rijssens voor deel. Na rust een opnieuw hard werkend Blauw Wit dat Excelsior goed partij gaf. Excesior wist ech ter nog twee maal te scoren. Lau rens Jan wist voor Blau\y Wit nog de tweede treffer te maken. Eind stand 5-2. Hulzense Boys El - Blauw Wit El Tegen Hulzense Boys kon Blauw Wit voor het eerst beschikken over het nieuwe talent Hazar. Hulzen werd in de eerste helft in de verde diging gedrongen en voor rust wist Blauw Wit twee maal te scoren. Na rust een meer gelijkopgaande strijd met weinig krachtsverschil. Blauw Wit moest een tegentreffer incasseren, maar wist ook zelf te scoren 3-1. Doelpunten van Alexander (twee keer) en Ernst jan. Blauw Wit E2 - Enter Vooruit E2 In de eerste helft een sterk aanval lend Enter, dat Blauw Wit terug drong. Blauw Wit speelde met veel inzet, zodat Enter moeilijk het doel kon bereiken. Toch scoorde Enter voor rust, maar Eelco wist de stand weer gelijk te trekken. Na rust was Enter sterker en scoorde nog twee keer. Eindstand 1-3. De Zweef E6 - Blauw Wit E3 In deze zware uitwedstrijd speelde Blauw Wit aanvankelijk niet erg sterk. Hierdoor stond het al snel 3- 0 voor De Zweef. Maar ook nu bleek de veerkracht van het team weer. Via Rick werd de achterstand tot 3-1 teruggebracht. Na rust een ge lijkopgaande wedstrijd. Jurrian bracht de spanning helemaal terug door 3-2 te maken. Blauw Wit ging door met aanvallen, maar De Zweef scoorde 4-2. Blauw Wit scoorde daarba via Jurrian 4-3. In een spannende slotfase lukte het net niet meer om gelijk te maken, ondanks het zeer sterke spel van Arjen. Blauw Wit Fl - Markvogels Fl Een veel sterker Markvogels had in het begin helemaal geen moeite met Blauw Wit. Het stond al snel 0- 4, maar door goed keepen van Mar- tijn was het bij rust maar 0-5. Na rust bleek ook duidelijk het over wicht van het veel te sterke Mark vogels. Blauw Wit deed goed haar best. maar kon de vele treffers niet verhinderen. Eindstand 0-12. Luctor F2 - Blauw Wit F2 Alhoewel de tegenstander groter en sterker was, lukte het Blauw Wit om het eerst te scoren. De rust stand werd met 0-3 bereikt, door doelpunten van Bennie Amoud (twee maal) en Herbert. Na rust dreigde Blauw Wit de voorsprong uit handen te geven en Luctor kwam terug tot 3-3. F2 drong bleef echter sterk aandringen en vlak voor tijd scoorde de ploeg de win nende vierde treffer. Eindstand 3-4.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 9