,dwin Bakker maakt 't redelijk in Baghdad mmM Schooljeugd laat ballonnen op Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Politiecontroles landbouwverkeer s BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN w mJ? Uit het politierappor't Gevonden voorwerpen H2LTENS NIEUWSBLAD ierv. Kerkkoor in Westerbork BOLSENBROEK MARKELO OPELS BEKENDMAKING iV ok DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1990- Al acht weken lang is het lot van de jarige Holtenaar Edwin Jakker in handen van de Iraakse leider Saddam Husayn. Zijn ouders, die regelmatig telefonisch contact met Edwin hebben, vertellen dat het zowel lichamelijk als geestelijk redelijk ^oed gaat met hun 22-jarige zoon in Baghdad. „Momenteel maakt tij zich zorgen over zijn studie", vertelt Bakker sr. „Edwin stu- leert sociale geografie en voor deze studie zou hij half septem- jer voor studieproject van drie maanden naar Engeland ver- xekken. Nu dit voorlopig niet door kan gaan heeft Edwin mij jevraagd om met één van zijn professoren te overleggen of hij jeen scriptie over Baghdad kan schrijvèn", aldus de voormali- je rector van de Scholengemeenschap Holten. vankelijk weinig merkte van de oorlog. Enkele dagen later toen de situatie dreigender begon te wor den probeerde het tweetal te vluchten naar Jordanië. Ze hadden een plaatsje kunnen bemachtigen in een konvooi auto's. Na een tocht van 600 kilometer door de woestijn bereikten ze op 9 augustus in de middaguren de Jordanese grens. Net te laat omdat deze enkele uren ervoor was gesloten. Na hun terug komst in Baghdad zijn ze opgevan- iamen met zijn kameraad is Ed- rin in juli liftend uit Nederland fertrokken voor een reis naar het ilidden Oosten. Edwin was voor- lemens om tijdens de trip zijn geo- [rafische kjennis over het Midden )osten aan de werkelijkheid te oetsen. Eind juli stapten ze in Tur- cije in het vliegtuig naar Baghdad. ]en dag voor de Iraakse inval in [uwayt kwamen ze hier aan. Uit lerichtgevingen van Edwin naar iet thuisfront bleek dat hij aan- let Hervormd Kerkkoor stapt za- erdag 29 september in de bus voor en dagje Westerbork. De Christe- ijke Gemengde Zangvereniging )e Lofstem is daar hun gastheer. een gezamenlijk uitstapje en >en broodmaaltijd verzorgen beide :oren 's avonds om 20.00 uur een zangavond in de N.H. kerk te Wes terbork, waarbij de koren zowel apart als samen een aantal werken ten gehore brengen. Voor het geza menlijke deel is onder andere het bekende Veni Jesu ingestudeerd. Ruim twee jaar geleden was De Lofstem te gast in Holten. 05476-1907 Hierbij wil ik alle kliënten van de vestiging in Holten mededelen, dat met ingang van 1 oktober 1990 alle aktiviteiten zijn verkocht aan Optiek Jos uit Twelio. Hij zal zorg dragen voor een naadloze overgang van de lopende zaken en eventuele problemen oplossen. De bestaande bank- en girorekeningen zullen voor de nog openstaande betalingen beschikbaar blijven. Ik wil allen nadrukkelijk dankzeggen voor de aangename kontakten die mijn medewerkers en ik de afgelopen 12 jaar hebben mogen ondervinden. In Deventer aan de Keizerstraat zullen wij ons verder gaan specialiseren in het brengen van een bijzondere kollektie monturen. Ook de uitbreiding van de inmiddels in 4 landen uitgebrachte SPECS wisselmonturen zat veel extra aandacht vergen. JGCH PAANAKKER INTERVISIE OPTIEK BV gen door een drietal Nederlandse artsen, in wiens flat ze ook een tijd je gewoond hebben. Moreel Aanvankelijk kon Edwin zich vrij in Baghdad bewegen. Door het dreigement van Saddam Husayn om buitenlanders te gaan gebrui ken als menselijk schild voor mili taire objecten durfde hij de straat niet meer op. Vader Bakker laat weten dat de situatie inmiddels aanmerkelijk verbeterd is. „Edwin en zijn vriend hebben onderdak gevonden in het huis van een Nederlandse diplo maat. Materieel gezien lijden zij geen gebrek. Regelmatig gaan ze naar bijeenkomsten op de Neder landse ambassade, waar de toe stand besproken wordt. Er worden -op deze bijeenkomsten allerlei ak tiviteiten georganiseerd om de mo reel hoog te houden. Nederlandse kranten houden hun op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. Op aanraden van de ambassade heb ben ze hun visum inmiddels latèn verlengen", aldus Bakker, die ver der vermeldt dat Edwin zich met gymnastische oefeningen in condi tie houdt. De heer en mevrouw Bakker hebben inmiddels enkele brieven van Edwin ontvangen. „Edwin heeft ze meegeven aan mensen die het land mochten verlaten, deze hebben die brieven buiten Irak ge post. Het bellen gaat nu gelukkig ook gemakkelijker. Het is me zelfs al een keer gelukt om via een ope rator vanuit Nederland Edwin tele fonisch te bereiken. De telefoonge sprekken worden wel afgeluisterd. Het is een paar keer voorgekomen dat de verbinding abrupt werd ver broken als we over de politieke si tuatie begonnen te praten". Onzekerheid Het crisiscentrum in Nederland, dat contact onderhoudt met de ambassade in Irak, is de familie Bakker zeer behulpzaam. Toch blij ft de toekomst onzeker voor Ed win en zijn familie. Nadat Saddam Husayn enkele weken geleden de vrouwen en kinderen heeft vrijge laten, leek het er even op dat ook de toeristen in vrijheid zouden worden gesteld. De onderhande lingen hierover zitten op dit mo ment echter muurvast. Met het dreigement Israël te zullen aanval len heeft Saddam Husayn het afge lopen weekend de spanning in het Golfgebied opnieuw vergroot. Deze spanning laten vader en moe der Bakker evenmin onberoerd. „De knagende onzekerheid be paalt voor een groot deel ons doen en laten. Bij nieuwsuitzendingen hoop ik al tij d dat het eerste bericht niet over de Golfcrisis gaat, want dan is er tenminste niets ergs ge beurd", besluit mevrouw Bakker. ïnanciële problemen rmoede bestaat niet meer in Ne erland, wordt vaak gezegd. Toch ijn er talloze mensen die van een leel klein inkomen moeten rond omen. Mensen ciie excuses moe- sn bedenken om niet naar een ver- lardag of receptie te hoeven, om- at ze de reis en het cadeautje niet innen betalen. Dit zijn niet alleen e mensen met een uitkering of het iinimum loon. Ouderen met al ien maar een AOW-uitkering, oms met nog een klein pensioen kan men er ook toe rekenen. >at geldt voor gehuwden, maar og meer voor de alleenstaanden. )an zijn er ook nog mensen, die oor een pensionering of een over men ineens te maken krijgen met en enorme terugval in het inko- nen. 'egenwoordig zou men om een anvaardbaar leven te kunnen lei- len als alleenstaande 1.128,- en ls echtpaar 1.611,- per maand loeten ontvangen. Ontvangt u Hinder, om wat voor reden dan ok, dan kan het zinvol zijn eens te aan praten bij de sociale dienst an de gemeente, om te laten na- aan of u geen recht heeft op een of ndere uitkering. Veel mensen vinden het onplezie rig om, zoals nog vaak wordt ge zegd, 'steun aan te gaan vragen'. Die mensen vergeten echter, dat iedereen gedurende zijn arbeids tijd steeds sociale premies van zijn inkomen heeft betaald. Politieke partijen, vakorganisaties en ande re belangenorganisaties hebben ervoor gestreden, dat de sociale uitkeringen er kwamen. Waarom dan geen gebruik maken van de ei gen rechten? Naast een uitkering op grond van de algemene bij standswet zijn er ook andere uitke: ringen mogelijk. Denkt u maar eens aan huursubsidie. De ge meentelijke sociale dienst kan u adviseren over een oplossing van eventuele financiële problemen. Bijzondere bijstand De algemene bijstandswet is een heel bekende wet in ons land. Op grond van die wet krijgt degene die dat nodig heeft een uitkering om in zijn of haar onderhoud te voorzien. Er zijn echter ook mensen mét een heel laag inkomen, die zich voor .noodzakelijke maar wel erg grote uitgaven zien geplaatst. Wat dacht u van de aanschaf van een bril, or thopedisch schoeisel, kosten van gezinshulp of verpleging en derge- I Tf i Hoopvol kijken de kinderen hun ballonnen na, die ze even tevoren van André Hoeben hebben gekregen.Ongeveer vijfhonderd van de zevenhonderd Holtense basisschoolleerlingen waren vorige week woensdag naar Kalfstermansweide gekomen om een ballon van de jarige VVV in ontvangst te nemen. Voorzien van een kaartje met naam en adres en een tekst in diverse talen gingen ze allemaal de lucht in en de volgende dag al was er in het kantoor aan de Dorps straat een antwoord binnen uit Zuna bij Rijssen. Die had dus lang niet ver genoeg gereisd om in de prijzen te vallen. Inmiddels zijn er al heel wat meer kaartjes gearriveerd, waaronder enkele uit Duits land. Voor André Hoeben is de aktie heel geslaagd, nu zoveel kinderen het bar slechte weer hebben getrotseerd om mee te doen. Heel de middag kwamen er nog ouders mei kinderen langs om het feest luister bij te zetten. De prijzen zijn er natuurlijk ook naar, want de winnaar krijgt een echte soundmixer en als troostprijzen zijn er walkmans beschikbaar. En voor de school van het kind, wiens bal lon het verste komt staat als dank voor de goede medewerking een fraaie beker klaar. lijke? Bij dit soort uitgaven kunt u voor een uitkering krachtens de bijstandswet in aanmerking ko men. De gemeentelijke sociale dienst gaat samen met u aan de hand van uw inkomen en eventu eel eigen vermogen na, of u recht heeft op bijzondere bijstand. Lenen Niets heeft het eeuwige leven. Een wasmachine en een koelkast zijn ook wel eens aan vervanging toe. Iedereen weet dat. Men wordt ge acht hier tijdig geld voor te reser veren. Een nieuw apparaat kan dan zo worden aangeschaft. Heeft men echter een heel laag inkomen, zoals alleen een AOW of nog een klein pensioentje erbij, dan is maahdelijks reserveren voor dit soort uitgaven veelal niet moge lijk. In overleg met de gemeentelij ke sociale dienst kan dan worden bezien, of het benodigde bedrag kan worden voorgeschoten. U kunt het dan in termijnen en zonder ren te terug betalen. Zit u met een der gelijk probleem, overlegt u dan eens met iemand van de sociale dienst. Informatie De gemeente heeft in februari van dit jaar een geel gidsje uitgegeven met een overzicht van deze en een groot aantal andere uitkeringsmo gelijkheden. Het kan worden mee genomen uit de informatiestand in de hal van het gemeentehuis. Op de sociale dienst kan men sa men met u zoeken naai: een oplos sing van uw financiële problemen. Het gemeentehuis is iedere werk dag van 8.30-12.30 uur open. Een af spraak maken is altijd mogelijk, telefoon 61666. Bejaardensociëteit De bejaardensociëteit komt op dinsdag 2 oktober bij elkaar in ge bouw Irene om met ds. J.H. Israël van gedachten te wisselen over het ouder worden. De bijeenkomst be gint om half drie. Ook buren en vrienden zijn van harte welkom! Op 19 september werden tussen 14.00 en 15.00 uur een autoradio, een versterker en bijbehorende luidsprekers gestolen uit een per sonenauto, die geparkeerd stond op de parkeerplaats langs de Al. Men wist een van de portieren met een breekvoorwerp te forceren. Op 20 september werd door een au tomobilist gemeld dat een aantal knapen vanaf het viadukt Dorper- dijk automobilisten rijdende over de S14 met kluiten bekogelden. Hij was toen zelf het viadukt opgere den, waar hij de drie knapen te pakken kreeg. Hierop sloot hij hun fietsen af en deelde de knapen mede dat zij die terug konden krij gen op het politieburo in Holten, Kennelijk hebben de jongens de confrontatie met de politie niet aangedurfd, zodat de sleutels nu nog op het buro liggen. Op 21 september werd aangifte ge daan van diefstal van een autora dio. Deze was de voorgaande nacht ontvreemd uit een personenauto die bij een woning aan de Fazan- tenweg onder een carport stond ge parkeerd. De auto was niet afgeslo ten. Ook bleek dat die zelfde nacht in dezelfde straat een tweede autora dio werd ontvreemd. Van deze auto wist men de achterklep te for ceren waarna men de zaak demon teerde. In de avond van 21 september von den in Holten een drietal wonin ginbraken plaats en wel in de vol gende straten: Larenseweg, Die- senplasstraat en Noorderberg straat. In een van de woningen werden de daders betrapt door de bewoner, waarna zij er tussenuit gingen. Een oplettende buurtbe woonster wist het kenteken van de auto waarmee de mannen vluch ten te noteren. Door de politie Al melo werd deze auto later te Alme lo aangetroffen. Ook kon worden vastgesteld wie de betreffende avond die auto in gebruik had. Dit leidde ertoe, dat die zelfde avond in samenwerking met de gemeente politie te Almelo twee mannen konden worden aangehouden. Voorlopig zitten de mannen nog vast, daar zij ook van inbraken in andere gemeentes worden ver dacht. In de woningen werden goe deren als TV's, sieraden en derge lijke ontvreemd. Ook hier is weer duidelijk dat oplettendheid van de bevolking van onmisbare waarde 'is voor de politie. Op 24 september werd gemeld dat in de nacht van vrij dag op zaterdag vernielingen waren gepleegd aan een auto welke geparkeerd stond aan de Kerkhofsweg. Spiegels en antenne werden van de auto gebro ken. De laatste tijd werden daar al meerdere vernielingen aangericht. Advertenties Naar aanleiding van de vorige week geplaatste oproep met be trekking tot de advertentie oplich tingen kwamen tientallen meldin gen bij de politie binnen. Het be trof een hele reeks Holtense mid denstanders die gelijktijdig met een krantje, waarin een adverten tie voor hun bedrijf, een rekening ontvingen. Daar het op zichzelf niet ongebruikelijk is dat men ad verteert en men zich dit niet in alle gevallen kan herinneren hebben een aantal de rekening voldaan. Inmiddels is duidelijk geworden dat het krantje alleen in de bus viel bij diegenen die zelf ook daadwer kelijk met advertentie in het krantje stonden vermeld. Dat het geen zuivere koffie is kon verder worden vastgesteld uit het feit dat er advertenties opgenomen waren van zaken die niet eens meer be stonden. Kennelijk zijn de betref fende advertenties overgenomen uit eerder verschenen bladen. Alle meldingen zullen uiteraard in het nadere onderzoek worden meege nomen. Fietsdiefstallen Voorts valt de laatste tijd op het grote aantal fietsdiefstallen die te Holten worden gepleegd. U vindt de afzonderlijke meldingen daar van over het algemeen niet in deze kolom terug, daar het echt om tien tallen gaat. Over het algemeen worden de fietsen korte tijd later, meestal beschadigd, teruggevon den. Kennelijk gaat het de daders in hoofdzaak om een tijdelijk ver voermiddel. Nogmaals wordt.gr op gewezen fietsen, ook bij woningen, goed af te sluiten. NED.HERV. KERK 9.30 uur: R. Visser, kindeme- vendienst: Annie Rensen en Sijtze Meinsma; 19.00 uur: ds. ,H.W. Döornweerd. Oppas dienst: mw. Tuitert-Koperberg en Karin Leurink. Uitgangscol lecte: plaatselijk jeugdwerk. Diessenplas: woensdag 3 okto ber 19.00 uur: ds. R. Visser. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. H. Koetsveld van Dwingeloo (voorbereiding vie ring H. Avondmaal), kinderne- vendienst groep 5 en 6 o.l.v. H. Paalman; 19.15 uur: ds. M. Berg. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jans Stam-Slotboom, Karin Stam en Ingrid Stam Jansen; 4- 6 jaar: Jenny Hoekstra-Pot- kamp, Ina Lubberdink-Assink en Ans Valster-Paalman. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. H.W. Doomweerd. Uitgangscollecte: plaatselijk jeugdwerk. OKKENBROEK 10.00 uur: Ivo de Jong te Bath- men. Uitgangscollecte: plaatse lijke diakonie. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 29 en 30 september: J.F. Sytse- ma, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen, tel. 6 39 75. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts, tel. 6 35 53. TANDARTS: 29 en 30 september: F.G. Koop, Spoorstraat 3, Goor, tel. 05470- 71350. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dagvan 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen, tel. 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 6 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- - v.- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag eri nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 27 september: C.P.B. Holten: Een leeg doosje? Geloven in het gezin, 20.00 uur in De Kande laar. 28 september: bingo t.b.v. Rejoice, 19.45 uur in De Kande laar. 29 september: Indische avond, 20.00 uur in De Waag. 2 oktober: kinder- en tienerkle- dingbeurs, 9.30-11.30 en 18.30- 20.00 uur in zaal Vosman; be jaardensociëteit: ds. J.H. Israël over ouder worden, 14.30 uur in gebouw Irene; informatieavond KMTP (Groei en Bloei), 20.00 uur in De Biester. 3 oktober: open huis fitnessruimte sport hal 't Mossink, 20.00-22.00 uur. 5 en 6 oktober: toneelvereniging C.O.C. speelt Harry's nachtmer rie, 20.00 uur in De Kandelaar. 6 oktober: Yah Yla Reggaeband in De Schure. 6/7 oktober: Nacht om Holten (puzzelrit), 20.00 uur bij zaal Vosman. 7 ok tober: UV-examen VDH kring groep Bergspeurders, 9.00 uur op terrein Lambooysweg. Gevonden voorwerpen: rode le deren portemonnee met geld etc; plasticzak met gymkleding. Verloren voorwerpen: groene kinderjas; spijkerjas; groene portemonnee met geld; vijf sleu tels aan ring waaronder Toyo- tasleutel; blauw/groene porte monnee waarin o.a. strippen kaart; verrekijker; groene laars leesbril in bruin etui; plankje met sleutel; leren zwarte porte monnee met geld. Gevonden dieren: herdershond; rode poes of kater. De landbouwer gaat weer een drukke tijd tegemoet met de zoge naamde maiscampagne. Daarbij komt het nodige materiaal in de vorm van trekkers, aanhangwa gens en dergelijke op de weg. Dat deze voertuigen in technisch op zicht goed voor elkaar moeten zijn, behoeft geen betoog en in het alge meen is dit in Holten zeker in orde. Toch krijgt de politie elk jaar weer te viaken met een aantal land bouwvoertuigen die niet voldoen aan de eisen. Dit geldt met name voor'de eisen die gesteld zijn aan de spiegels, voor een goed zicht naar achteren en naar de zijkant van de aanhangwagen, de richtin gaanwijzers en de stoplichten. Ook ontbreken lengtedriehoeken nogal eens, terwijl de verlichting in de avonduren lang niet altijd de toets der kritiek kan doorstaan. In de voorbije jaren heeft de politie zich met behulp van lezingen en het aanbieden van brochures tot de diverse landbouworganisaties en landbouwers gericht, om verbe tering in de situatie te bewerkstel ligen. Nu wordt er dan ook vanuit gegaan dat men op de hoogte is - of in ieder geval kan zijn - ep dat de betreffende voertuigen in goede staat zijn. De rijkspolitie contro leert op de naleving en bekeurt zo nodig. Voor nadere informatie kan men terecht bij de plaatselijke politie, waar tevens gratis voorlichtings materiaal klaar ligt.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3