VVV wil doorgaand verkeer uit het dorp m Raad accoord met fusie SG Holten en De Marke !fl|p Holtens Nieuwsblad. De Lindenberg in de finale onderuit Riolering vordert Edwin Bakker Groei en Bloei 100 JAAR Bingo voor Rejoice v/y.w Kledingbeurs Frakties vragen aandacht voor personele consequenties bij Vosman DE BIESTER" U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Fitnessruimte sporthal open ANWB-wandeling vanuit Holten Hoorzittingen verkeersplan Holtens Nieuwsblad Donderdag 27 september 1990 42ste jaargang no.39 Abonnementsprijs f 39.70 Losse numrrfers SfC*:ent Gedrukte oplage 3075 De toestand in de Golf blijft on veranderd gespannen. In Bag dad is nog steeds Edwin Bak ker uit Holten,'die op vakantie werd verrast ch»or de inval van Irak in Koeweit. Zijn ouders hebben gelukkig nog steeds contact met hem. De Koninklijke Maatschappij voor Plant en Tuinbouw wil graag wat meer leden in Holten en start daarom een ledemvcr- faktie; Verderop in de krant leest u er meer over. Dat de verkeersproblematiek leeft in Holten bleek weer eens op de receptie van de jubilerende VW in Het Bonte Paard. Voorzit ter E.D. Vincent haalde na zijn welkomswoord weliswaar enkele herinneringen uit de 75-jarige VW-geschiedenis op, maar kwam toch al gauw tot wat hij de groot ste zorg van de vereniging op dit moment noemde: het verkeers probleem in het dorpscentrum.) „Na tien jaar gediscussieer zijn we niet verder gekomen dan twee stoplichten," constateerde hij. „We willen graag de Holtenaren veilig laten winkelen. Om Holten toonaangevend te laten zijn in Overijssel is het naar ons gevoel dringend noodzakelijk om de ver keersveiligheid in het centrum te vergroten. Daarvoor is in de eerste plaats nodig dat het doorgaand verkeer wordt geweerd en niet over een lang aantal jaren. We willen dat graag binnen een jaar gereali seerd zien," hield de voorzitter zijn gehoor, onder wie vertegenwoordi gers van alle gemeenteraadsfrak- ties, voor. Burgemeester mr. W.L.F.C. van Rappard had als eerste het voltal lige VW-bestuur en de kleine hon derd gasten toegesproken en kon dus niet reageren, als hij dat al ge wild had. In zijn verhaal stond de promotie van „het produkt Holten en de Holterberg met de voorzie ningen daaromheen" centraal. Hij gaf de VW het compliment dat de opeenvolgende besturen steeds slagvaardig hadden ingespeeld op de veranderende vraag van de toe rist. „Door een formule consequent en consistent door de jaren heen naar buiten te brengen, bereik je op den duur het gewenste effect," vond de burgemeester. Hij was. zijn toespraak begonnen met te memoreren dat alle leden van het zittende college al eens de eer hadden genoten lid van het VW-bestuur te zijn, zodat de lij nen van VW naar politiek erg kort zijn: „VW en toerisme blijven ons gezamenlijk belaïïg." Voorts liet hij nog even merken het van be lang te vinden.dat de Holterberg toeristisch en recreatief bereik baar blijft voor het gemotoriseerd verkeer. Namens de gemeente bood mr. Van Rappard als kadp aan de jari ge („naast de 5.000,- subsidie voor de promotiecampagne die u al hebt") het wapen van de gemeente Holten in glas en lood aan „zodat u er ook binnen aan herinnerd wordt wie uw grootste subsidiënt is" en besloot met de opwekkende woor den: „Als u zegt: moge het zo blij ven, dan spreek ik u voorlopig niet Oud-bestuursleden en vertegenwoordigers van alle vier de raadsfrak- ties waren present. Op de foto feliciteert het raadslid Rensen 'mister VVV' Andrè Hoeben, terwijl bestuurslid Wansink glunderend toekijkt. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubanlia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel: 053:84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tegen." De promotieaktie in het kader van het 75-jarig bestaan van de WV is inmiddels afgesloten. De sluitings- termijrj is voor de verspreide wed strijdformulieren nog niet verstre ken, maar er zijn inmiddels al een aantal slagzinnen ingestuurd. De grote greep zit daar op het eerste gezicht nog niet bij, wel een fraai in papier geplakte oplossing met het licht kreupele rijm: Ga genieten van Holtens omgeving, dat is een hele beleving. Na de herfstvakan tie wordt de prijswinnaar bekend gemaakt. In zaal Vosman is op dinsdag 2 ok tober een beurs voor gedragen win- terkleding van goede kwaliteit voor kinderen en tieners. Maxi maal twaalf stuks kunnen op de maandag ervoor na afspraak wor den ingeleverd (tel. 61203). Het be- waarloon is twintig cent per stuk en van de verkoopprijs wordt twin tig procent ingehouden. Niet ver kochte kleding kan dinsdagavond na 20.30 of woensdag oktober voor 11.00 uur weer worden afgehaald. Wat overblijft wordt geschonken aan de stichting DORKAS. De kledingbeurs is voor verkoop geopend van 9.30-11.30 uur en van 18.30-20.00 uur. - KENMERK Z7 VOOR VAKWERK RUSSEN Olltonst 05480-1 33 47 Het belangrijkste onderdeel van de raadsvergadering van af gelopen maandag was natuurlijk het principebesluit over de fusie van de scholengemeenschappen Holten en De Marke. Niet dat daar vee! bloed uit kon vloeien, gehoord de discussie in de commissie, maar een zo belangrijk moment in de ontwik keling van het Holtense onderwijs mag toch niet ongemerkt voorbij gaan. Als het belang van het onderwerp afgewogen moet worden naar de tijd die er in de raad aan besteed is, versloeg de milieubox de scholenfusie trouwens met punten. De woordvoerders van alle raads- frakties betreurden de noodzaak van het te nemen besluit en spra ken er hun spijt over uit, dat de ge meenschap van scholen, ondanks de toegenomen 'instroom' van leerlingen bij De Marke, niet vol doende is gebleken om het voort bestaan van het lager beroepson derwijs in Holten veilig te stellen. De frakties van de Partij van de Ar beid en Gemeentebelang vroegen daarbij uitdrukkelijk naar de con sequenties, als tijdens het onder zoek de nadelen van fusie toch gro ter blijken te zijn dan nu kan wor den voorzien. Burgemeester Van Rappard bena drukte nog eens dat dit principebe sluit en de opdracht aan B. en W. om de gevolgen hiervan te onder zoeken zeker niet vrijblijvend moet worden opgevat, in de zin van: we beslissen later nog- wel eens of we tot fusie overgaan of niet. „Het is niet de bedoeling in janurai nog eens een soort wense lijkheidsdiscussie over te doen. Je kunt de argumenten voor en tegen geen cijfers geven die kunnen wor den opgeteld en afgetrokken. Het moet al heel gek lopen, als we als nog tot een ander besluitkomen," verklaarde hij. Verschillende raadsleden pleitten voor een zorgvuldige handelwijze Wj:o;4 Uw adres voor jonge jenever De Biester^ 1 Itr 16.95 Stationsstraat 10 - Ho|ten - Tel: 05483-6 13 75 Zolang de voorraad strekt ng mins A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het Spgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad ótjr/r Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 „Natuurlijk is het jammer dat wc niet gewonnen hebben, maar toch zijn we een schitterende ervaring rijker geworden", aldus Jacob van Lindenberg, enkele dagen nadat het team van zijn gelijknamig va kantie-oord heeft gestreden in de finale van het Avro-radiospel Her sengymnastiek Light in Avro-stu- dio te Hilversum. De uitzending is vrijdagavond 28 september tus sen half zeven en zeven uur. Tegenstander was camping De Roggeberg uit het Friese Appel scha. Gescheiden van elkaar moes ten de teams zo'n dertig vragen be antwoorden, waarbij het aankwam op parate kennis. De wedstrijd had een spannend verloop en werd uit eindelijk door De Roggeberg ge wonnen. Dit team wist 86,6 van de vragen goed te beantwoorden, tegen 66,8 van De Lindenberg. Laatstgenoemde behaalde tijdens de voorronde nog 93,5 „De vra gen waren dit keer iets pittiger. Vooral bij de muziekvragen moes ten we in de meeste gevallen het juiste antwoord schuldig blijven", dames- en herenkapsalon Ter gelegenheid hiervan hebben wij voor u elke maand een leuke aanbieding. Deze maand september f25.-korting op onze „HURRY WAVE" De permanent zonder amonia. 05700-13017 05483-64486 Deventer Holten 05730-52020 Lochem 05750-20900 Warnsveld verklaart Van Lindenberg de lage re score dan voorheen. Van Lindenberg vertelde vooraf verrast te zijn geweest over de fina leplaats. Ondanks de hoge score in de voorronde, waar gewonnen werd van camping De Holterberg, had niemand op de finale gere kend. Elders in het land zouden im mers nog zeven voorrondes volgen. Dankzij het radio-spel kreeg de vakantie van de gasten van De Lin denberg in ieder geval een leuk staartje. Met graagte werd de uit nodiging van de Avro aanvaard. Uit alle windrichtingen en verge zeld van familie togen de tien deel nemers vrijdagavond naar Hilver sum. Het weerzien was aller harte lijkst. Er werd genoten van de rondleiding door hét studiocom plex. Na afloop kreeg ieder een Avro-pakket. Het was dit jaar voor het eerst dat de Avro tijdens de zomermaan den met Hersengymnastiek Light, het land in trok. Het is kennelijk zo goed bevallen dat de Avro-leiding inmiddels besloten heeft om hier mee door te gaan. Door het berei ken van de finale is vakantie-oord De Lindenberg ook voor volgend jaar verzekerd van deelname aan het. radio-programma.' ten aanzien van het personeel van beide scholen. Gerrit Markvoort (PvdA f sprak daarbij zelfs van 'fu siebegeleiding op het personele en persoonlijke vlak'. Volgens burge meesters Van Rappard spreekt het vanzelf dat de gemeente als werk gever uiterst zorgvuldig met zijn werknemers omgaat. Voor het voorstel van Markvoort vond hij het tijdstip nog te vroeg, maar hier aan zal na het afronden van heton- derzoek in januari zeker de nodige aandacht worden besteed. Wat de basisvorming betreft, wilde het college niet te vlug van stapel lopen. „Ideëel gezien is het mooi als het zou kunnen, maar een fusie vraagt al zoveel van de mensen, dat het niet reëel is ze tegelijkertijd de invoering van de basisvorming aan te doen," stelde Van Rappard. Voor het volgend jaar staat deze nieuwe onderwijsontwikkeling wel op het programma. Milieubox De invoering van de milieubox voor klein chemisch afval leverde haast nog meer commotie op dan De nieuwe fitnessruimte in sport hal 't Mossink wordt woensdag 3 oktober om half acht 's avonds offi ciéél in gebruik gesteld door de voorzitter van de gemeentelijke sportcommissie. Daarna is er van acht tot tien uur open huis voor alle Holtenaren. Net als vorig jaar Is er op vrijdag 28 september een bingo-avond in de Kandelaar, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Holtense gospelkoor Rejoice. De avond be gint om 19.45 uur. de scholenfusie. Met name de vraag of er al dan niet weggooi-bin- nenboxen bijgeleverd moeten wor den zorgde voor soms verhitte dis cussie. Uiteindelijk werden de bin- nendozen 'uitgeruild' tegen de mo gelijkheid om de dozen ook op zaterdag op de Werf te mogen aan bieden. Dat heeft als consequentie dat de Werf dan voortaan met twee man bezet moet zijn, omdat vol gens wethouder Wim Westerik de zaterdagmiddag toch al de toptijd is voor het tuin- en huishoudelijk afval. jllllll! De ANWB organiseert in oktober vier herfstwandeltochten vanuit Holten. De route van naar keuze zeven, dertien en achttien kilome ter lengte voert door naald- en loof bossen en over heidevelden op het heuvelachtige terrein van de Hol terberg. Op de zaterdagen 6 en 13 en de zondagen 7 en 14 oktober zijn tussen 9.00 uur en 14.30 uur route beschrijvingen verkrijgbaar bij Café de Biester, startpunt van de wandelingen. Gratis voor houders van het wandel- en fietsbewijs, te gen betaling van 2,50 voor leden of 5,- voor niet leden. Kinderen tot twaalf jaar mogen gratis mee. De hoorzittingen over de door B. en W. gepresenteerde plannen om het dorpscentrum te ontlasten van het doorgaand verkeer zullen waarschijnlijk pas in de twe'ëde helft van november gehouden wor den. Door het grote aantal reacties duurt de voorbereiding wat langer dan oorspronkelijk werd verwacht, laat burgemeester mr. W.L.F.C. van Rappard desgevraagd weten. Van de mogelijkheid om gehoord te worden wordt voornamelijk ge bruik gemaakt door de diverse be langenverenigingen in het dorp en door de bewoners van straten, die in de plannen zijn opgenomen. DE BIESTER' Maandag 1 oktober i.ajaarsproeverij Bordeaux iv'jncn Opgeven bij De Bicster Stationsstraat 10 - Holten - Tel. 05483-6 13 75 Zolang de voorraad strekt Uk te - Het oudste deel van de Holtense riolering is nu aan de beurt om vervan gen te worden^ De firma Krekel moet daarbij behoedzaam te werk gaan, want er liggen hier heel wat kabels en leidingen in de bodem. Als zo'n su perkraan er even naast hapt neemt hij een hoogspanningsleiding mee of legt het hele telefoonverkeer van Deventer richting Duitsland plat. Een riool leggen in een maagdelijk gebied gaat dan ook ruwweg vier keer zo snel als het werk in de dorpskom. De riolering uit de Dorpsstraat dateert waarschijnlijk uit de jaren dertig. In de gegraven geulen is vooralsnog niet veel bijzonders gevonden, al zijn er heel wat bakstenen funderingen aangetroffen waarvan de oorsprong niet zonder meer bekend is.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1