LAMINAAT VLOER 12? 1nou welmzuN m w meer IISiPERGO ERVAREN ZELFSTANDIGE SYSTEEM PLAFONDBOUWER Wintersport in de Ahoy Sterrenhemel in oktober Platen 10-daagse 6 STUKS AKTIE] i/oo&oeec Systeemplafonds - verlichting - buisklemsysteem - glasbouwsysteem - vitrines - toonbanken - display's - schuifwanden - kasten - enz. enz. LOKO OPBERG-IDEE Ons grote sukses: de Kennismaken met computers Tien jaar Frank Boeijen Groep geperst op cd Hier komt de storm compote-schaalt* SAPGLMSm. sweatshirt. C/6T/&. ASB. HOLTEN - Dorpsstraat RIJSSEN -W.C. Walgaarde STmPËAD&m. 24 DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1990 HOLTENS NIEUWSBLAD Wegens de enorme groei binnen ons bedrijf zijn wij op zoek naar een die deze nieuwe afdeling in ons bedrijf zelfstandig kan ontplooien. Heb je interesse? Kom dan langs of bel en vraag naar dhr. Lohuis of dhr. Koolhof. Morsweg 7 - 7461 AG Rijssen - Tel. 05480-1 80 22 Postbus 105 - 7460 AC Rijssen - Fax 1 70 08 Beursstandbouw - winkelinrichting - systeemplafonds De vloer die onverslijtbaar is, altijd mooi en zo weer schoon, de vloer van de toekomst. Zichtbaar mooier, merkbaar sterker DE WILDE 05486-1 28 70 Kursuscentrum De Botermarkt in Deventer organiseert in Holten een cursus computerorièntatie, be doeld voor mensen die hun 'com puterangst' kwijt willen raken, zonder dat ze van de opgedane kennis nu meteen beroepshalve gebruik willen maken. Docent Ben Snijders begint de cur sus met wat algemene informatie over de toepassingsmogelijkheden van computers, instructie in alge mene dos-commando's (waarmee men onder andere het apparaat aan de praat kan krijgen) en uitleg over wat programmeren in basic precies inhoudt. Daarna wordt wat uitvoeriger ingegaan op tekstver werking, in- en verkoopadmini stratie per computer en het 'kaar tenbaksysteem'. De cursus start op donderdag 25 oktober, de cursusuren zijn van half twee tot half vier en de plaats is scholengemeenschap De Marke. De internationale wintersport- beurs Ski-Happ wordt van 18 tot en met 21 oktober gehouden in de Ahoy in Rotterdam. Een vijftiental wintersportlanden, waaronder Roemenië en Bulgarije, zijn op de beurs aanwezig en de stands met ski-accessoires en modeshows met de nieuwste wintersportmode ont breken ook dit jaar niet. Veel aan dacht wordt besteed aan nieuwe trends als snowboarding en win- tercaravanning. Skileraren uit het Salzburgerland geven demonstra ties van onder andere het freesty- leskieën (zowel acrobatiek als bal let) op de indoor kunststof skibaan en nieuw is de Karinthische kin derskiklas, waarin de allerjongste beursbezoekers alvast eens kun nen oefenen. Op de beurs is verder een snuffelmarkt ingericht, met kramen voor kleinere artikelen als kleding en accessoires en winter- sportboeken en -tijdschriften. Ski-Happ is geopend donderdag en vrijdag 14.00-17.00 uur en 19.00- 21.00 uur, zaterdag en zondag 10.00-18.00 uur. De Volkssterrenwacht Phoenix aan de Vordenseweg 10 te Lochem geeft voor oktober de te verwach ten zichtbaarheid van planeten en sterren. In oktober zijn de nachten al weer zo lang dat in principe de sterrenhemel van de zomer (vroeg op de avond), de herfst (rond mid dernacht) en de winter (nanacht) te zien zijn. Met andere woorden: 'De Zomerdriehoek', Pegasus als 'Herfstvierkant' en Orion als on derdeel van de 'Winterzeshoek'. De rode planeet Mars is een groot deel van de nacht achtbaar in het sterrenbeeld Stier, 's avonds in het noordoosten. Satumus, de planeet met het ringenstelsel, zien we 's avonds in het zuiden. Zondag 14 oktober worden enkele speciale aktiviteiten gehouden in het kader van wetenschap op zicht. De sterrenwacht is deze dag geopend van 12.00 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 23.00 uur. Er worden de hele dag lezingen gehouden door sprekers van verschillende universiteiten en eigen medewer kers. Indien mogelijk wordt er ook met telescopen gekeken. Voor de jeugd in de leeftijdsgroep van 10 tot 15 jaar gaan de cursus sen eenvoudige sterrenkunde 1 en 2 van start. Ook voor volwassenen zal er bij voldoende belangstelling weer een cursus van start gaan. De Platen 10-daagse 1990 - een col lectieve campagne van de muziek- branche - wordt gehouden van 3 tot en met 13 oktober. Wie in die tijd voor tenminste 27,50 be steedt in de platenzaak, krijgt bij zijn aankoop de cassette of LP Het Nationale Muziek-Kado gratis. Bij een besteding van 49,50 is dat een CD. Een popgroep die tien jaar lang met toenemend succes actief is, die heeft een mijlpaal bereikt, waarbij men gerust even mag stilstaan en terugblikken. De Frank Boeijen Groep doet dat in de vorm van 'Hier komt de storm', een dubbel-cd met recente live-versies van de be langrijkste nummers die de Nijmegenaren het afgelopen decennium op de plaat hebben gezet. Van de eerste single 'Verjaardagsfeest' tot de laatste hit 'Zeg me dat het niet zo is', alle hoogtepunten, waaron der uiteraard de klassiekers 'Zwart-Wit', 'Kronenburg Park' en 'De Verzoening', passeren nog steeds de revue. Frank Boeijen groeide op als ben jamin in een groot gezin, waar van de oudere zonen verknocht waren aan Bob Dylan. Diens mu ziek inspireerde hem als scholier om zelf liedjes te gaan schrijven, aanvankelijk in het Engels, maar al gauw in het Nederlands, omdat hij zich in zijn moedertaal aan merkelijk beter kon uitdrukken. Samen met Wout Pennings, een vriend van een van zijn broers, vormde hij aan het eind van de jaren zeventig een duo. Rob de Nijs Onder produktionele leiding van Rob de Nijs nam het tweetal een album op, dat evenwel niet bracht wat men ervan had ver wacht, reden waarom de samen werking niet lang standhield. Ver volgens raakte hij bevriend met gitaris Wil Theunissen, bassist Nels Busch en drummer Henk Wanders van de jazzrock-forma- tie Elevator. De vier zochten steeds vaker de repetitieruimte op, hetgeen onwillekeurig leidde tot de oprichting van een groep. Voordewind Het ging de Frank Boeijen Groep van meet af aan voor de wind. Niet alleen viel het verschijnen in 1981 van het titelloze debuutal bum samen met de opkomende hausse van de Nederlandstalige popmuziek, de plaat en in het bij zonder de single 'Verjaardags feest' trok bovendien de aan dacht van de gezaghebbende ra diomaker Frits Spits. Hoewel gro te hits vooralsnog uitbleven, wisten de Nijmegenaren met het volgende album 'Twee' hun veel belovende reputatie te verster ken. Ook in artistiek opzicht maakte de groep een snelle ont wikkeling door, mede dank zij toetsenist Jos Haagmans, die op het album '1001 Hotel' voor vast aan de bdïetting werd toege voegd. Na de redelijk succesvolle single 'Linda' en 'Doe iets' kwam begin 1984 eindelijk de langver wachte commerciële doorbraak met 'Zwart-Wit'. Album Kontakt Kort na het verschijnen van het album 'Kontakt', waarop naast 'Zwart-Wit' ook de opvolger '1.000.000 Sterren' te vinden is, trok Wil Theunissen zich uit de muziek terug. Ofschoon hij op het punt stond een eigen carrière te beginnen, werd Maarten Peters bereid gevonden om als invaller te fungeren. In de twee jaar dat hij zou blijven, consolideerde de Frank Boeijen Groep haar positie met de hit 'Kronenburg Park' en het daarop volgende album 'Foto van een mooie dag'. De perma nente vervanger werd uiteinde lijk Ger Hoeymakers, die op de single 'De beloning' zijn debuut maakte. Het nummer staat sa men met onder meer 'De verzoe ning' op het album 'In natura' uit 1986. De Nederlandstalige popra ge was toen allang uitgewoed, maar de populariteit van de Frank Boeijen Groep bleek steeds meer te verbreden. Theaters In de loop van 1987 verlegde de Frank Boeijen Groep het werkter rein van de dorpszalen en feest tenten naar de theaters en schouwburgen. Muzikaal gezien zocht men het voortaan in een uitgewogen combinatie van pop en chanson, hetgeen inmiddels' heeft geresulteerd in succesvolle albums 'Welkom in Utopia', 'Dans in slow-motion' en 'Een zo mer aan het eind van de twintig ste eeuw'. Jubileum Met de dubbel-cd 'Hier komt de storm' zetten de Nijmegenaren nu op gepaste wijze hun tienjarig jubileum luister bij. Ze geven zelf een overzicht van hun respecta bele carrière middels geïnspi reerde vertolkingen van al hun prijsstukken, zoals die voor het merendeel eerder dit jaar tijdens enkele speciale concerten wer den vastgelegd. Maar men doet niet alleen het verleden herleven, 'Hier komt de storm' bevat name lijk ook zes nieuwe nummers waarvan er een live werd uitge voerd en vijf in de studio werden opgenomen. Zij zijn een voor proef van wat de toekomst zal gaan bieden. Want de Frank Boeijen Groep blijft volop in be weging. BABY JOGGINGPAK. 100% Katoen. Extra zacht. Oogjesluiers of hydrofiel. Van het bekende merk Lurrunarc Met turtlehals en leuke frontpnnt. In bleu, mint en paars. 104 - 164. Met tsjoek-tsjoek trein-applicatie. 74-86. Van kristalhelder glas WDELMTGi DAMES THERMO SWEATSHIRT. Aan twee kanten te dragen. Met capuchon m de kraag. In moderne kleuren met kontrastkleur. In olijf, flessegroen en rafblauw. S-M-L. 104- 164. HEREN THERMO SWEATSHIRT. Met ritscol en print voor en achter. In roodbruin, marine en olijfgroen. M-L-XL. Bijpassende thermobroek LUIERS. Zo voordelig vindt u ze nergens. Per stuk 3,95 3 Voor Bijpassend washandje. Met keuze uit 4 verschillende klassiekers. Met aandrijving. Bijpassend gastendoekje.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 11