„Er zijn toch zoveel leuke dingen te doen" w&m Tweede wijnfeest volop geslaagd Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN HOLTENS NIEUWSBLAD Vrouwen weer actief in nieuw seizoen yWf&Jg; Uit he pport BOLSENBROEK a MARKELO ~7 opelS Gevonden voorvverpen ijËÉfea „DE BIESTER" DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1990 - Vrouwen die eens iets anders willen dan vrijblijvend praten met een buurvrouw of vriendin, hebben nu de kans. In dorpshuis De Boschkamp komt iedere veertien dagen een gezellig stel vrouwen bij elkaar om te bespreken wat hun op dat moment bezighoudt en dat hoeven helemaal geen zware levensproblemen te zijn. Ook over kleine moeilijkheden wil je wel eens met iemand anders praten en misschien leren van haar ervaringen. 'Grote' thema's mogen natuurlijk best aan de orde komen en daarvoor kan dan iemand 'van buiten' worden uitgenodigd. En wie eens uit wil proberen of ze - bijvoorbeeld - plezier heeft in zijdeschilde ren, kan dat aan de groep voorstellen en dan wordt er misschien wel een proefochtend georganiseerd. Of wat dacht u van met zijn allen een be drijf bezoeken of een aardige tentoonstelling in een museum in de buurt? „Er zijn zoveel leuke dingen te doen," vindt Chantal Kukolja, ge boren en getogen in Rijssen en na twaalf jaar Lelystad nu een jaar in Holten wonend. In haar vorige woonplaats nam ze het initiatief tot het oprichten van een vrouwen actief groep en hier is ze er onge merkt en ongewild weer de leiding ingerold. „Toen ik in Holten kwam, zag ik dat hier ook zo'n club be stond en daar wilde ik me bij aan sluiten", vertelt ze. „Ik heb twee kleine kinderen en het is belangrijk, dat je dan een ochtend voor jezelf hebt om eens mstig en gericht met anderen te praten over dingen die je bezig houden. Maar toen de twee leid sters van de groep het de een na de ander moesten laten afweten, heb ik die taak maar op me genomen, omdat ik het zo jammer zou vinden als de groep niet verder ging. Ik zou eigenlijk wel graag willen dat ie mand dat binnenkort weer van me overnam." Consumentenvoorlichting, pech onderweg, het werk van de schoon heidsspecialiste, Indisch koken, de situatie in Roemenë, wat doet de Wereldwinkel, hoe kunnen we zelf iets doen aan het schoonhouden van ons milieu, dat is maar een greep uit de onderwerpen die op de vrouwen actief ochtenden aan de orde kunnen komen. De Stichting .voor Sociaal Cultureel Werk heeft een 'potje' dat de wensen van de deelneemsters helpt vervullen. In het afgelopen seizoen is dat voornamelij k gebeurd door het uit nodigen van gasten. Daarbij bleek al gauw, dat de kleine trouwe groep van vijf snel uitgroeide tot één van tien of meer bij een spreek ster als Hankie Bouwer van Mar griet. Een vrouwen actief groep heeft echter weinig kans om tot een hechte (vriendinnen)club uit te groeien, als de leden maar zo af en toe eens een kijkje willen nemen. Chantal Kukolja zoekt dus vrou wen, die echt zin hebben om iedere veertien dagen vast twee uurtjes voor zichzelf te nemen, om het sa men gezellig te hebben, om nieuwe ideeën op te doen en om van elkaar te leren. Leeftijd is niet belangrijk, enthousiasme wel! En voor de op vang van jonge kinderen wordt ge zorgd. De themagroep Vrouwen Ac tief komt eens in de veertien da gen op donderdagochtend van half tien tot half twaalf bij el kaar in dorpshuis De Bosc hkamp. Voor kinderopvang wordt gezorgd. Inlichtingen bij Chantal Kukolja, tel. 64657, of bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, tel. 62755. Fout Er stond de vorige keer een fout in een van de berichtjes in deze ru briek. Het volksdansen voor oude ren op dinsdagmiddag in het dorpshuis begint niet om half twee, maar om kwart voor twee. Dus kwam u nog niet omdat half twee veel te vroeg was, nu kunt u ko men. Het dansen begint pas om kwart voor twee! A.N.B.O. Na een zeer geslaagd uitstapje in mei, de prachtige fietstocht in juni en enkele maanden vakantie is het seizoen van A.N.B.O.-verenigings- activiteiten weer aangebroken. Wij hopen dat u er zin in hebt. Tot ons genoegen hebben wij voor nze eerste bijeenkomst op don- erdagmiddag 27 september de heer mr. G.H.B. Heupink, kandi- aat-notaris te Markelo, bereid ge vonden een inleiding te houden. Deze zal handelen over Erfrecht, testament en overdracht van on- oerend goed van ouders naar kin deren. Wij menen, dat dit een on- erwerp is waar velen van u be- angstelling voor hebben. Vanzelf- rekend is er gelegenheid tot het tellen van vragen. De bijeenkomst op 27 september begint om 14.30 uur en wordt ge houden in zaal zeven van dorps huis De Boschkamp. Mocht u ver voer nodig hebben, bel dan num mer 61719 of 63904. U wordt dan ge haald en thuis gebracht. De bijeenkomst i3 openbaar. Dat wil zeggen, dat ook niet-leden van har te welkom zijn. P.C.O.B. Ook de P.C.O.B. neemt de draad na de vakantieperiode weer op. Het bestuur nodigt leden en ieder die belangstelling heeft voor alles wat op maatschappelijk en kerke lijk gebied gebeurt uit, om onze bij eenkomsten bij te wonen. Op die bijeenkomsten luisteren en praten wij over de meest verschillende on derwerpen. Zo worden wij geacti veerd belangstelling te houden voor onze samenleving. Immers, als ouderen hoeven wij niet naast de maatschappij te staan, maar staan wij er midden in. Komt u als 50-, 60- of 70-plusser eens kijken en maak kennis met het werk van de P.C.O.B. Wij komen weer bijeen op woens dagmiddag 26 september om 14.30 uur in gebouw Irene. Wij worden dan voorgelicht over het zeer inte ressante onderwerp geheugentrai ning. Van deskundige zijde horen wij wat we daar wel en niet van kunnen verwachten en hoe zo'n training in de praktijk werkt. Ui teraard is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Hebt u belangstelling, kom dan op 26 september naar gebouw Irenè. Wilt u meer informatie, bel dan naar onze secretaresse mevr. C. de Wit-Dor, tel. 61419. Op 11 september deed de eigenaar van een personenauto aangifte van diefstal van vier siervelgen. Deze waren van zijn auto gehaald, ter wijl deze op 10 september stond ge parkeerd bij Het Bonte Paard. De politie zou graag in contact komen met personen die mogelijk iets hebben gezien. De bestuurder van een personen auto zag, terwijl hij over de Holter- bergweg reed, een aantal reeën de weg oversteken. Helaas kon hij het laatste ree niet ontwijken. Op 12 september werd tijdens de nachtelijke uren een bezoek ge bracht aan De Haar, waarbij bleek dat er diverse auto's geparkeerd stonden op plekken waar een par keerverbod geldt. In de Canada straat werd één auto voorzien van een bon en in de Verzetstraat on dergingen drie auto's dat lot. Er zal in de toekomst meer controle plaats vinden. Op het Zandvoortspad vond een frontale aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Uit de ver klaringen bleek, dat één van de be stuurders niet uiterst rechts had gereden. Het is opvallend dat het Zandvoortspad op het moment dat de kruising Larenseweg-Beu- sebergerweg was afgesloten als sluipweg werd gebruikt. Bestuur ders pasten echter de snelheid niet aan, waardoor er onnodig gevaar lijke situaties ontstonden. De eigenaar van een personenauto kwam op het bureau met de mede deling, dat zijn voertuig de avond er voor was beschadigd. Hij had de auto geparkeerd op de Kieftenbelt. Het is mogelijk, dat de schade is veroorzaakt door spelende kinde ren. Gezien de plaats van parkeren kon er geen ander verkeer bij de auto komen. Een bewoner aan de Winkelberg weg deelde mee, dat hij een buis in de grond had gevonden. Mogelijk was het een explosief. Er bleek in derdaad een koperen buis in de grond te staan. De man had de buis geprobeerd uit te graven, hetgeen niet lukte. Bij informatie bleek het te gaan om een aardbuis van de IJsselmij met een lengte van 36 meter. Op 13 september werden, tot nu toe, twee middenstanders schrifte lijk benaderd door een bedrijf uit Doetinchem. Het ging daarbij om een bevestiging van een geplaatste advertentie. U begrijpt, dat er wel een prijs voor de advertentie werd opgegeven, maar dat de betrokken bedrijven geen advertentie op dracht hadden gegeven. Zijn er an dere bedrijven die eveneens een dergelijke brief hebben gekregen, dan kunnen zij dit melden bij de politie. Twee bestuurders van evenzoveel personenauto's kwamen met el kaar in aanraking op de rijksweg A-l. Eén van de bestuurders had niet in de gaten dat de andere voor rang had en reed tegen de flank van die auto aan. Op 15 september deed de eigenaar van een bestelbusje aangifte van vernieling van het voertuig. Hij had dit geparkeerd staan. Toen hij twee dagen eerder bij het voertuig kwam, bleek er een deuk in het dak te zitten. Op de 15e bleek er een zo danige beschadiging te zijn aange bracht, dat de dakstijlen waren ge knikt. Je kunt je hierbij afvragen wat de lol van een dergelijke ver nieling is, maar het feit blijft, dat de eigenaar behoorlijke schade heeft. Voor informatie houden wij ons aanbevolen. Op 16 september zijn er uit de fiets- stalling van het NS-station een aantal fietsen gehaald, die al gerui me tijd daar stonden. De fietsen stonden niet op slot. Op de Langstraat kwamen twee auto's frontaal met elkaar in bot sing. De ene bestuurder was met de wielen in de rechterberm geraakt en had bij het corrigeren te veel naar links gestuurd. Gevolg: de aanrijding. Op 17 september is in Rijssen ie mand aan het bureau geweest, die verklaarde, dat hij op 15 septem ber voor de Houtbeurs een aanrij ding had gehad met een andere personenauto. De aangereden auto was geel van kleur. Benadeel de kan zich melden aan het bu reau. Meststoffenwet Ten aanzien van de Meststoffen wet wordt het volgende opge merkt: de percelen waarvan mo menteel het mais wordt gehaald, worden door de politie genoteerd. Dit in verband met het feit, dat als er op bouwland wordt bemest men niet alleen een onderwerkplicht heeft, maar ook de plicht een nage- was te telen. Deze plicht om nage- was te telen geldt van 1 juni tot 1 oktober en van 1 oktober tot 1 no vember geldt voor bouwland een uitrijverbod. Uitzondering hierop is het grondwaterbeschermingsge bied (onde andere Espelo). Voor bouwland aldaar is van 1 juni tot 1 oktober bij uitrijden van dierlijke mest behoudens de onderwerk plicht ook de verplichting een na- gewas te telen en van 1 oktober tot 15 februari geldt aldaar een uitrij verbod op bouwland. Deze infor matie ter waarschuwing voor de betroke- nen. De Officier van Justitie legt hoge boetes op voor overtredin gen. Q 05076-1907 Ongelukjes in huis U hebt u in de vinger gesneden? Een pleister met wat jodium erop en het wondje geneest weer snel. In huis gebeuren echter ook andere ongelukjes en ongelukken. Lang niet altijd hoeft er dan een dokter te komen. Weet u in alle gevallen wat u precies moet doen of wat te doen in de periode dat de dokter onderweg is? De soorten ongeluk jes die u kunt krijgen zijn talloos en u heeft dat allemaal vast wel eens meegemaakt. Tijdens een twaalftal bijeenkom sten gaat de heer Ligtenberg sa men met u in op al die mogelijke ongelukjes. Besproken wordt het verzorgen van verschillende soor ten wondjes, botbreuken en het leggen van, verbanden. Vragen over bewusteloosheid en reanima tie zullen zeker aan de orde komen. Op de bijeenkomsten wordt niet alleen gepraat, maar ook voorge daan en geoefend in het aanleggen van verbanden en dergelijke. Kennis over de behandeling van verschillende type wonden, bot breuken en andere gevolgen van ongelukjes in huis kan u een stukje zekerheid geven. Tijdens deze bij eenkomsten wordt niet gepro beerd een verpleger of verpleegster van u te maken. Beslist niet! Het zijn juist de huis-, tuin- en keuken ongelukjes en hoe daarop te reage ren die centraal staan. De bijeenkomsten starten op 19 september. Ze vinden heel vroeg in de avond plaats, namelijk van half zeven tot half negen. Plaats van sa menkomst is het dorpshuis. Daar kunt u zich ook opgeven, gewoon door er even binnen te wandelen of door op te bellen, tel. 62755. De kos ten bedragen 45,- voor de hele cursus. Yoga De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk start met een extra yo- gagroep op vrijdagmiddag in het dorpshuis. Op de les van 17.00- 19.00 uur zijn nog enkele plaatsen vrij. Yoga is een niet-prestatiege- richte, niet-leeftijdgebonden ma nier van ontspannen en het soepel houden van lichaam en geest. Op geven en inlichtingen bij de Stich ting Socuwe, tel. 62755. Ook het tweede wijnfeest is een groot succes geworden. Aanvanke lijk leek het erop dat het niet echt vol werd in de dorpskom, maar zo als vaker in Holten kwam het fes tijn laat op gang. Toen was het ook oergezellig op de Smidsbelt, waar de themadeelnemers bepaald niet over klandizie te klagen hadden. De Holtenaren lieten zich de hap jes en drankjes goed smaken en de mosselen van Reinaardus gingen er al even snel doorheen als het stokbrood van Nijkamp en de ham van Brands en de drankjes van AC- Restaurant, Hoog Holten, beide present met stijlvolle zitjes, slijte rij Vruggink en de fristi van het Nu- triciapromotieteam. De Dorpsstraatbraderie was iets minder druk, maar de vele kramen van plaatselijke middenstand en organisaties konden toch heel wat passanten tellen. Heel druk was het bij de VW-stand, waar Tineke Wolterink heel wat vragen te ver werken kreeg. Opvallend veel be zoek trok ook de Oudheidkamer, waar in het gastenboek na afloop zelfs Rotterdamse handtekenin gen prijkten. Voor de sneltekenaar was de avond wat minder bezet, maar dat kwam misschien door de onofficië le concurrentie van een jonge bruid, die door haar vriendinnen je kan zo aardig tekenen") achter de ezel was gezet. De mooie meiden van Veronica vonden het in Holten 'heel gezellig en veel drukker dan de weer ervoor in Hengelo', maar erg veel ledenwinst wisten ze niet te boeken. Met het knallend klapstuk van het vuurwerk na had de Holtense Han delsvereniging voor prima avond gezorgd als afsluiting van het sei zoen. Er zijn al plannen om het 'preuvement' volgend jaar op een nog grotere leest te schoeien en zo steekt Holten over een jaar of tien misschien erkende eet-en-drink- festijnen als dat van Maastricht en Enschede naar de kroon! NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. J.A.H. Timmers, Wierden, jeugddienst m.m.v. Helicon; kindernevendienst: Ti neke Oldenburg en Jannie Rib- bink; 19.00 uur: ds. H.W. Door- nweerd. Oppasdienst: Jeannet van Bruggen en Maureen Jan sen. Uitgangscollecte: Betha- nië. Diessenplas: woensdag 26 sep tember 19.00 uur: ds. Israël. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. R. Strietman van Wagenborgen, kinderneven dienst groep 7 en 8: H. Stam; 19.15 uur: ds. R. Strietman. De eerste collecte is voor de zen ding, dé tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Gerdien Tromop-Nijkamp, Li- anne Meijerink-van der Zwaag en Wilma van Doorn-Jansen; 4- 6 jaar: Henriëtte Schipper-Bel- dman, Herma Aanstoot-Plui- mers en Ria Aanstoot-Stam. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. H.W. Doornweerd. Uitgangscollecte: Bethanië. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. K. Pruijsen te De venter. Uitgangscollecte: lande lijk en plaatselijk vredeswerk. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 22 en 23 september: W.R. van Couwelaar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen, .tel. 6 39 75. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts, tel. 6 35 53. TANDARTS: 22 en 23 september: J. Koppert, Taets van Amerongenstraat 25, Markelo, tel. 05476-22 00. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 1515. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 2004. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, teL 6 2835, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t'm vrij dagvan 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen, tel. 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 6 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 22 september: Holterberg- herfsttoer, start 8.00-10.00 uur; trekkersiep MAC, vanaf 10.00 uur op de Beuseberg; excursie Kunst- en Cultuurkring naar VOC-schip Batavia, vertrek 12.00 uur vanaf de Smidsbelt. 23 september: veteranen-/klassie- kertocht MAC rond Holten, ver trek 13.00 uur vanaf De Schure (Beuseberg); kennismakings- toernooi dartswerpen, 14.00 uur in 't Klavier. 24 september: N.B.v.P. Espelo: Wat is antiek?, 19.45 uur in 't Trefpunt; ge meenteraadsvergadering, 19.30 uur. 25 september: H.V.G. Dijk- erhoek: Indonesië-avond, 20.00 uur in Bethanië. 26 september: Floralia, 14.30-16.00 uur en 19.30-21.00 uur in o.b.s. Dijker- hoek. 27 september: C.P.B. Hol ten: Een leeg doosje? Geloven in het gezin, 20.00 uur in De Kandelaar. 28 september: bin go t.b.v. Rejoice, 20.00 uur in De Kandelaar. 29 september: Indi sche avond in De Waag. Gevonden: gouden armband; gouden halsketting; armband; wieldop auto; regenpak, licht blauw; cassette bandje. Verlo ren: autosleutels; deurmat; ten- nispasje; wieldop; sleutelbos; agenda; heuptasje met knik kers. Maandag 1 okt. najaars proeverij Bordeaux wijn Opgeven bij de slijterij Stationsstraat 10 - Holten - Tel. 05483-6 13 75 Zolang de voorraad strekt De vrouwen actief groep bijeen voor De Boschkamp, waar ze een keer per veertien dagen bij elkaar komen voor een gezellige en interessante morgen. V.l.n.r.: Corrie Elzing, Thea van Alst, Chantal Kukolja, Titie Karsten en Ria Bolink

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3