Binnenkort 'burgers bij 'MacDrive' in Holten? Alle Holtenarcn van harte welkom op tennisweekend Hottens Nieuwsblad, WEEK DEZE Tennisclub combineert weeken d met ledenwerfaktie Recordpoging 24 uur aaneen dartswerpen Dalhuisen kandidaat statenlid u ontvangt een fraaie BON 100 JAAR Puzzeltocht op de fiets Fjordenpaard Sem Kajoi Scholenfusie Open huis bij Hoog Holten IWerkzaamheden Dorpsstraat Wijnfeest vult hele dorpskom Collages van droogbloemen Indische avond bij De Waag Finales jeugd 27 Hottens Nieuwsblad Donderdag 13 september 1990 42ste jaargang no.37 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Het lange afstandsrijden voor ruiters is steeds meer in op mars. Mevrouw Ingrid de Wcerd is enthousiast over deze tak van sport en beoefent die met haar Fjordenpaarden, een Noors ponyras dat nog héél dicht het oerpaard benadert. Veel Holtenaren zullen zich Sem Kajoi nog herinneren, die in de jaren zestig hier studeer de. Bij uitzondering drukken we vandaag een brief van hem aan de familie Knapen af, waarin hij alle oude vrienden en bekenden groet èn een ver zoek aan hen heeft. D,e fusie tussen de Hoïense scholengemeenschappen komt steeds dichterbij. Gisteravond gaf de onderwijscommissie na een uitvoerige discussie groen licht voor het principebesluit, dat in de raadsvergadering van 24 september genomen moet worden. Kunnen de Holtenaren straks een Big Mac halen bij een heuse 'Mac Drive' aan de Al binnen de eigen gemeentegrens? Directeur B. Dur- lacher van MacDonalds Neder land hult zich in stilzwijgen en bij de AC-Restaurants weet men ook al van niets. Markering-directeur F.J. Visser, die een en ander zou kunnen toelichten, is net vandaag ziek geworden en er is niemand anders die een uitspraak over de bouwplannen kan doen. „Belt u maar eens met de plaatselijk ma nager," is het advies, maar Erik Burgers speelt het balletje even snel weer terug naar de centrale directie. Al dat zwijgen is een beetje vreemd, als je weet dat er inmid dels door AC allang een bouwaan- vraag voor een 'fastfood drive-in restaurant' bij de gemeente is inge diend. Het Oversticht heeft zich als welstandstoezicht zelfs al over de plannen gebogen en aangezien AC volgens een woordvoerder van de gemeente nogal haast heeft, zullen B. en W. waarschijnlijk binnen en kele weken een besluit over de aan vraag nemen. Het bestemmings plan laat de vestiging overigens toe en de directie van Rijkswater staat in Overijssel heeft positief over de plannen geadviseerd. Voor alle geheimzinnigheid van de beide concerns lijkt dus weinig re den. De op het oog merkwaardige constructie dat horecagigant Mac Donalds niet alleen een restaurant bouwt pal naast concurrent AC - al wordt dat voorshands ontkend - en zelfs, gezien de bouwaanvraag, op naam van AC wijst op een innige samenwerking tussen de bedrij ven. Die heeft trouwens elders in het land al gestalte gekregen. In Oosterhout staat een MacDrive 'pal voor' het AC-Restaurant en in Reeuwijk is er een in aanbouw. Hotel Over de plannen om bij de AC-ves- tiging in Holten ook een hotel te t~r Op deze archieffoto uit een ver verleden (1982) het A C-Restaurant Holten zoals het was. Volgend jaar is hier wellicht een heel andere foto te maken en spreken we van een waar snackcentrum voor heel Oost-Nederland. bouwen is nog niets met zekerheid te zeggen. Volgens een woordvoer der van Rijkswaterstaat is hier over wel contact met het concern geweest. Manager rik Burgers uil hierover alleen kwijt, dat AC in Ne derland zes hotels bij zijn restau rants wil bouwen. Er zijn marketin- gonderzoeken gedaan bij alle ves tigingen, maar ook hij weet nog niet wat de uitslag daarvan is. Bij AC Zaandam wordt verwezen naar directeur Visser. En die is bij het ter perse gaan van dit nummer nog steeds ziek. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, KoUingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-638 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Hotel Hoog Holten aan de Fort- haarsweg houdt op zondag 16 sep tember open huis. Vanaf 13.30 uur staan de familie Kok en de mede werkers klaar om belangstellen den rond te leiden door de ver nieuwde accomodatie. PvdA-wethouder Wim Dalhuisen is door zijn afdeling opnieuw kan didaat gesteld voor de provinciale staten van Overijssel. De groslijst voor de statenverkiezingen wordt eind dit jaar vastgesteld door de al- I gemene vergadering van het ge- jwest van de PvdA, waarin alle af delingen zijn afgevaardigd. Dal huisen zei desgevraagd eraan te [hechten, dat er een voor Holtena- ,ren herkenbaar gezicht op de lijst |staat, ongeacht de plaats die aan iem wordt toegewezen. Het lid maatschap van provinciale staten is overigens niet verenigbaar met het wethouderschap van een ge meente. Aannemersbedrijf Krekel begint in de week van 17 september met het vervangen van de riolering in de Dorpsstraat. Het straatgedeelte tussen Larenseweg/Stationsstraat en Kolweg/Kerkstraat is daarom tot en met zondag 21 september af gesloten voor het gemotoriseerd verkeer. Het verkeer wordt omge leid via de Oranjestraat-Pastorie- straat-Larenseweg-Dorpsstraat. De bushalte aan de Smidsbelt wordt vervangen door tijdelijke bushaltes in de Oranjestraat en de enseweg en op de kruising psstraat/Larenseweg/Sta- ïsstraat. Ill!li!l!llllllllllllllllllli!lli::illllllllllllllllllllllllllll]|||||||||||l!lllllllllllllll|]llil!llil[|||||||lll]|lillillllllllllliill!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll!;illlllllllll!llllll!illlllllllllllllllillllllllilllllllllillllllllllllllllllllllillllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll „Meestal is het niet zo ontzettend druk op zondag, maar giste ren was het een volle bak," kan voorzitter Han Kempers van de Tennisclub Holten tevreden melden. Gisteren is vrijdag 1 sep tember, de dag na de overdracht van de nieuwe kunstgrasba- nen aan de tennisclub door de voorzitter van de sportcommis- sie. De drukte werd beslist niet veroorzaakt door het stralende weer, want in de loop van de dag begonnen de regenbuien el kaar steeds sneller op te volgen. Meteen een goede test voor de gebruikswaarde van de nieuwe baanbedekking dus. „De oude banen werden vreselijk glad als het nat was. Een van de voordelen van kunstgras is dat je in principe kunt doorspelen, het wordt door het vocht zelfs nog iets stroever," weet de voorzitter uit eigen ervaring. „De reacties zijn tot nu toe heel enthousiast, in de trant van 'nou, 't speelt lekker!'. Het heeft wel wat tijd nodig om te wennen, de moet je looptechniek aanpassen en de gedragingen van de bal zijn anders. Het club kampioenschap zou daardoor wel eens verrassingen te zien kunnen geven. Maar in het algemeen vindt men het een prach tig park geworden." Om de vijf vernieuwde banen pas send in te wijden houdt de tennis club dit weekend open huis. Vrij dagavond zijn alle Holtenaren van af zeven uur uur van harte welkom om een balletje te slaan en zo proef ondervindelijk vast te stellen, dat tennis op Meermanskamp een waar genoegen is. Rackets en bal len worden door de club ter be schikking gesteld en voor de wach tenden en niet-spelers staat er een kopje koffie of een drankje klaar. Ter verhoging van de feestvreugde wordt cr tuscn half acht en half ne gen op twee banen een prominten- toemooi gespeeld, waarin in ieder geval beide wethouders, de nieuwe en de oude voorzitters van de sportcommissie Jan Schuchard en Johan Groeneveld en vertegen woordigers van alle frakties mee spelen. „De mensen die zo hard hebben meegewerkt om dit voor el kaar te krijgen moeten de banen maar eens zelf komen proberen," vindt de heer Kempers. Zaterdagmorgen worden de finales van het jeugdclubkampioenschap gespeeld en 's avonds is er een ope ningsborrel voor de circa 460 club- Hottens Nieuwsblad Parker-iotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u ^hAltnfiO AltflAiOft daarvan verzekerd. hUUIIIIvv V|JJ|i«CTl« Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Hottens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 leden. Zondag is het 'nieuwe ba nen' toernooi, een gezelligheid- stoemooi voor junioren en senio ren. De bedoeling daarvan is mede om de leden snel aan het spelen op kunstgras te laten wennen. Op bei dé dagen staan de poorten natuur lijk weer wagewijd open voor be langstellende toeschouwers. Ledenwerfaktie De tennisclub maakt van het ope ningsweekend gebruik om een le denwerfaktie te houden. Het le denaantal schommelt al jaren tus sen vier- en vijfhonderd en daar zouden best wat spelers bij kun nen. De aanwas van vooral jonge leden is bevredigend, maar na een aantal jaren vertrekken die voor studie of werk naar elders. Het fe nomeen banenwachtlijst is op Meermanskamp bovendien bijna onbekend. Kennelijk maken veel leden niet al te frequent gebruik van hun rackets, maar dat is een zaak die vanaf nu misschien tot het verleden behoort door de sterk ver hoogde kwaliteit van de banen! Tennis heeft de naam een dure sport te zijn, maar het bestuur van de Tennisclub Holten kiest er voor om de contributiedrempel zo laag mogelijk te houden. Senioren zijn voor 105,- een heel jaar lid en ju nioren kost dat 55,- (buiten het eenmalige inschrijfgeld van 15,- respectievelijk 10,-). Wie zich in het openingsweekend aanmeldt betaalt geen inschrijfgeld en wordt voor de rest van 1990 lid voor slechts 50,- (senioren) of 25,- (ju nioren). „Komt dat nog ooit weer goed?" vroegen veel tennisliefhebbers aan de noeste werkers die het tennis- complex Meermanskamp deze zo mer van een nieuwe bovenlaag voorzagen. De banen leken lang ook meer op een vers omgeploegde akker dan op een ordentelijk sportveld. 'Veld' mag het trouwens weer met recht genoemd worden nu het beton vervangen is door frisgroen kunstgras. Smidsbelt en Dorpsstraat staan volgens de organisatoren 'mudje vol' tijdens het wijnfeest van vana vond. Zo is ten opzichte van vorig jaar het aantal themadeelnemers bijna verdubbeld. Er lijkt een ver schuiving plaats te vinden van de wijn naar aanverwante lekkere ar tikelen. Op de Smidsbelt zijn nog wel De Biester met Duitse Woll- steiner Spatlase, Gall Gall met Bulgaarse wijnen en het AC Res taurant met de op champagne lij kende Italiaanse Asti Spumante te vinden, plus de kleine sherrybode ga van Hotel Hoog Holten en een importeur van ecologische wijnen. De overige deelnemers zoeken het echter in de hapjes: De Raadskel- der biedt shoarma, slagerij Brands gegrilde achterham, bakkerij Nij- kamp Frans stokbrood en'Vishan- del Reinaardus (waarschijnlijk) opnieuw mosselen. Naar aanlei ding van het grote aantal vragen van vorig jaar is er dit keer ook bier verkrijgbaar en Nutricia komt met een promotieteam voor Fristi drin- kyoghurt. De braderie in de Dorpsstraat telt maar liefst 48 kramen, waarvan er 35 worden bezet door Holtense winkeliers. De overige bieden wat voor ieders gading, van snelteke naar tot Kop van Jut en van We- reldnatuurfonds tot Bijbelgenoot schap. In de hele straat is de mu ziek te horen van de op de Smids belt spelende, twintig man sterke Edelweiss Kapelle Het feest begint rond zes uur en wordt om ongeveer tien uur beslo ten met het 'hemelvullend' vuur werk, dat nog mooier en groter be looft te worden dan vorig jaar. Win kels sluiten gewoon om negen uur, maar de braderie blijft staan tot het vuurwerk en na alle aaahs en ooohs gaat het wijnfeest op de Smidsbelt nog gezellig een uurtje door. lames- en herenkapsalon Ter gelegenheid hiervan hebben wij voor u elke maand een leuke aanbieding. Deze maand september f 25.-korting op onze „HURRY WAVE" De permanent zonder amonia. 05700-13017 05483-64486 Deventer Holten 05730-52020 Lochem 05750-20900 Wamsveld Voor de cursus Collages van droog bloemen van Jenny van Ulzen zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus telt vier lessen op dinsdagmorgen van 9.30-11.30 uur in De Bosck- hamp. Dinsdag 18 september is de eerste les, waarin de droogtech- niek van verschillende soorten bloemen wordt besproken. Vanaf 23 oktober gaan de deelnemers met hun eigen gedroogde bloemen aan het werk om menu's, verjaar dagskaarten en kleine schilderij tjes te maken. Inlichtingen en op geven bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, tel. 62755. C.J.V. De Vriendenschaar organi seert op zondag 16 september de jaarlijkse fietspuzzeltocht voor le den, donateurs en belangstellen den. De start is tussen 13.00 en 13.30 uur bij gebouw Irene aan de Boschkampstraat. De kosten zijn 1,50 per persoon. Bij erg slecht weer gaat de tocht niet door. In lichtingen: M. Stoevenbelt, tel. 64659. In bar-dancing De Waag is op za terdag 29 september de eerste avond rond een speciaal thema. Het wordt een geheel Indische aan gelegenheid met Indische hapjes en Indische muziek en dans. De Waag wil van de thema-avonden een maandelijks terugkerend feno meen maken. De finales van het jeugdc.ubkam- P vantT°,H°ltf worden wlj j| in de mim anderhalt jaar gespeeld op zaterdag 15 septem- dat hjer wonen en werk Der. De wedstrnrien hpmnron 'c met voldoende op de hoogte van iWÜB Bessen of Kersen jenever van De Kuyper puur natuur 15.95 Stationsstraat 10 Holten - Tel. 05483-6 13 75 Zolang de voorraad strekt. LEZERS SCHRIJVE] Wij, directie en medewerkers van Hotel 't Losse Hoes, hebben met verbazing het artikel gelezen over de toeristonvriendelijkheid op de Holterberg. Onze gasten zijn juist vol lof over de vriendelijkheid van de mensen en de prachtige omgeving. Ook krijgen wij veel positieve reacties op het afsluiten van de zandwegen. Zij vinden het een verademing niet opzij te hoeven springen voor een ber. De wedstrijden beginnen morgens om laoo uur met de en- het reUen en zeUen van het om 13.00 uur meentebestuur en de ÏW om daar een oordeel over te vellen, maar re den tot klagen hebben wij zeker niet. zijn de dubbels aan de beurt. De prijsuitreiking is tussen 16.20 uur en 16.45 uur. Het zestal Anne Marie van den Berg, Gerard ter Brake, Paul van Heum, Joop Hofstede, Arno Kee stra en Wim Stam van Dartclub 't Klavier waagt van vrijdag op za terdag een poging om het Neder lands record 24 uur dartswerpen te verbeteren. Dat staat momenteel op 681.659 punten en het team hoopt daar ruim overheen te ko men tot een totaalscore van maar liefst 700.000 punten. De zes gooien in een vaste volgorde om beurten drie pijlen en verwijde ren deze daarna zelf uit het bord. voordat de volgende werper mag beginnen. Het dartbord vertoont de klassieke*puntenindeling ver toont en hangt op een precieze hoogte van 1.73 meter. De werpers staan op minimaal 2.38 meter af stand van het bord. Het gaat bij deze recordpoging zo wel om snelheid als om accurates se en dat trekt een zware wissel op de conditie van de deelnemers. Per uur mag er maximaal vijf minuten gerust worden, maar de regels staan toe dat die rusttijd wordt op gespaart tot maximaal een kwar tier. Tijdens de hele periode van 24 uur zijn er officiële getuigen aanwezig. Dat is nodig om voor een vermel ding in het Guinness Book of Re cords in aanmerking te komen. Voor de telling zijn twee compu ters beschikbaar. Dartclub 't Klavier organiseert deze recordpoging ter promotie van de dartsport in Oost-Neder land. Toeschouwers zijn dan ook zeer welkom. Club en team denken een reële kans te hebben het record te kraken, maar 24 uur lang in touw zijn is natuurlijk een buitenge woon vermoeiende aangelegen heid. Ze hopen dan ook op steun van veel supporters, zeker in de moeilijke periode vlak voor zon sopgang en de ongetwijfeld zware laatste uurtjes! De recordpoging vindt uiteraard plaats in Eetcafé 't Klavier, begint vrijdagavond om half negen en wordt zaterdagavond op precies dezelfde tijd beëindigd.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1