3 Vernieuwing tennisbanen: Holten weer vooraan" Moeizame zege van Blauw Wit opDVO 1 m 5 5 ()Nipt verlies i/vvan schakers Verlies voor handballers Goede start competitie SV Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten mi 55 5' WK touwtrekken Nieuw seizoen badmintonclub DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1990- Holten 3 - Tukkers 3: 2-2. Na een goede start met veel kansen was het De Tukkers dat de score opende. Hierna werd het tempo door Holten opgevoerd en na een goede pass van Borghuis op Geer- ling kon deze voor rust de gelijk maker aan laten tekenen. Na rust een zelfde beeld en weer kwamen de bezoekers op voorsprong. Dat duurde tot vijf minuten voor tijd, toen Rechterschot binnen de be ruchte lijnen gevloerd werd. De daarop volgende strafschop werd door Andre Deyk beheerst inge schoten. Eindstand 2-2. Omhoog 3 - Holten 4: 7-2. Met veel zelfvertrouwen begon het vierde aan de klus tegen Omhoog. Na een kwartier keek men al tegen een 2-0 achterstand aan. De in spanning werd opgevoerd en het werd zowaar gelijk na 35 minuten spelen. Vijf minuten later kwam Omhoog weer op voorsprong. Na rust kwam het vierde nog wel met goede moed het veld op maar maakte hardhandig kennis met Omhoog, eindstand 7-2. Holten 5 - La Première 3:1-2. Het nieuwe vijfde heeft een slechte start gemaakt in deze competitie. Tot de laatste minuut leek het dat een gelijkspel uit het vuurgesleept kon worden, toen sloeg La.Pr.alsnog toe. Eindstand 1-2. De Zweef 6 - Holten 7:1-2 Na een succesvolle oefenperiode begon het zevende gemotiveerd aan.het eerste competitieduel. On danks een aantal kansen werd voor rust niet gescoord. Na rust een rommelige wedstrijd, be kroond met een poedel van inval ler doelman Vincent. Holten zette De Zweef onder grote druk en dit resulteerde in een eigen doelpunt van de Nijverdal- lers 1-1. In de allerlaatste minuut greep Holten de winst door een frommelgoal van H.Tuitert en werd het 1-2. SOS 7-Holten 8: 3-3. Na een slechte oefenperiode die werd afgesloten met een 11-1 nederlaag moest het nu gebeuren. Aan het eind van de eerste helft leek het nog nergens met een 0-2 achterstand op het bord. Na rust kwam het achtste beter in de wed strijd en werd het via Bolderjan 2- 1. Na een blunder in de achterhoe de werd het verschil door SOS weer op twee goals gebracht. Hier na werd het de wedstrijd van Joh- ny Nijenhuis met een pegel in de benedenhoek. Een goed afgeronde solo van hem bracht een 3-3 eind stand op het scorebord. Holten 9 - Kijssen Vooruit 3: 8-2. De stijgende lijn die het negende aan het eind van het vorige seizoen had werd moeiteloos weer opge pakt. Rijssen Vooruit kwam na vijf minuten nog wel op voorsprong, maar via v.d.Molen en Balk was het bij rust al 2-1 voor de jonkies. De tweede helft kende een blik- semstart. Twee keer Van der Mo len en drie keer Oosterkamp tilden de stand binnen een kwartier naar 7-1. Nadat Brinkers voor 8-1 had getekend kon Rijssen Vooruit nog een keer toeslaan, zodat de eindstand zeer verdiend 8-2 werd. Holten 12-SOS 9:1-4. De eerste klap is een daalder waard dacht SOS en ze kegelden het twaalfde in de eerste helft drie goals om de oren. De jarige leider Freek Lubbersen had zich zijn ver jaardag anders voorgesteld. Veel kansen creëren maar niet benut ten was het parool van het twaalf de. In de tweede helft was Holten de betere ploeg maar het was weer SOS dat een kansje had en ook be nutte. De eer werd gered door de van achteruit opstormende Wilco Reilink, die met een ziedend schot de eer redde en de stand op 1-4 bracht. Andere uitslagen: Tukkers 2 - Hol ten 2: 0-4; Holten 10 - Holten 11: 4- 3. Sportwethouder Henk Westerik overhandigt de gemeentevlag aan voorzitter Kempers van de Holtense tennis club, als blijk van waardering voor het gedegen voorwerk dat de vereniging heeft verricht om de vernieuwing van de vijf banen op het sportcomplex Meermanskamp snel tot stand te brengen. De eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen tegen DVO in Almelo heeft Blauw Wit beide pun ten opgeleverd, een resultaat waar de Holtenaren dik tevreden mee mochten zijn. Het was aan de uit blinkende doelman Hans Bekker- nens te danken, dat de thuisclub in de tweede helft niet langszij kwam. Met een aantal fraaie reddingen wist hij zijn doel schoon te houden, daarmee DVO een in feite verdiend gelijkspel ontnemend. Blauw Wit kon deze wedstrijd niet in haar spel komen. Het kleine veld en de met grote inzet spelende DVO-ers waren daar mogelijk de bet aan. Het was echter vooral de nervositeit die voor onrust in de ploeg zorgde. Vooral in de beginfa se werd fout op fout gestapeld, ge lukkig zonder dat dit gevolgen had. Ook de thuisclub bakte er echter niet zoveel van. Door enkele invallers was het team duidelijk zwakker dan het vorig seizoen. Na de moeizame beginfase hervon den de Blauw Witters zich enigs zins. Dit leidde tot een verraderlijk afstandschot van de goed spelende Leo Aanstoot, dat de doelman maar met moeite kon stoppen. Blauw Wit bleef sterker, wat het team enkele hoekschoppen ople verde, maar doelpunten bleven uit tot de 35e minuut, toen de DVO-rs knullig uitverdedigden. Hans Stam onderschepte de bal en lan ceerde direkt de overigens vrijwel onzichtbare Jacco Schuppert, die koel van ongeveer tien meter ink- nalde. Blauw Wit wilde nu doordrukken. Een mooie combinatie tussen Evert Vruggink en Gerwin de Vel de Harsenhorst leverde bijna de tweede treffer op, maar de doel man redde fraai. In de tweede helft De traditionele schaakwedstrijd tussen Lochem en Holten werd nipt met 7-6 verloren door de Hol tenaren. De spannende wedstrijd betekende voor beide verenigin gen de opening van het seizoen. Dat was te merken ook, want de deelnemers wisten diverse kansrij ke stellingen niet uit te buiten. De beslissing viel in de laatste twee partijen. Aanstaande maandag begint de interne competitie, waarin Dick van der Knaap zijn titel verdedigt. Individuele uitslagenH. Kroes - D. van der Knaap 0-1, J. Hakker - H. van Beek 1-0, B. Bonninger - D. van Beek 1-0, J. Bulk - G. Stevens 0-1, C. Beers - G. Luggenhorst 0-1, E. Kamp - G. Stevens V2-V2, A. Sikkes - B. van Beek 0-1, J. Spijkerbosch - T. Scheur water V2-V2, H. Kamminga - C. Olij V2-V2, H. van der Zee - J. Schipper 1 -0, Blankenstein Bosman 1-0, T. Hammendorp - J. Sorg- rager V2-V2, B. Jansen - C. Berlage 1-0. gooiden de DVO-ers met lange bal len alles voor het Blauw Wit doel. Doelman Hans Bekkernens voelde zich in zijn element. Vooral de ma nier waarop hij een vrije trap uit de bovenhoek ranselde was klasse. De Blauw Witters kwamen wel tot enkele counters, maar dat leverde nauwelijks kansen op. Door het uitblijven van de tweede treffer bleven de DVO-ers strijden voor de gelijkmaker. De Blauw Wit verdediging wist echter - zij het af en toe met kunst en vliegwerk - de situatie meester te blijven, zodat na een zeer spannend slot de eerste competitiewedstrijd niet onfor tuinlijk met de volle winst kon wor den afgesloten. Een volgende keer zou dat wel eens anders kunnen zijn. Het team zal, wanneer het on der druk komt te staan, meer ka rakter moeten tonen en vooral ook de bal beter in de ploeg moeten houden. Rest nog te vermelden dat de van de A-junioren overgekomen Johan Bosschers in de tweede helft in de ploeg kwam voor de moege streden Evert Vruggink. De eerste wedstrijd van de nieuwe competitie hebben de handballers in Apeldoorn met 13-11 verloren van Achilles. De thuisploeg, een der favorieten in de klasse, had het moeilijk tegen een stug verdedi gend Holten, dat met Herman Stukker in het doel een goede wed strijd speelde. Nadat Holten op een 0-1 voorsprong was gekomen, had Achilles het beste van het spel. De ruststand was dan ook 6-3 in het voordeel van de Apeldoorners. In de tweede helft wist Holten na een 11-6 achterstand nog weer te rug in de wedstrijd te komen. Achilles speelde de wedstrijd ech ter op routine uit, zodat de eind stand 13-11 werd. Voor Holten een goed resultaat. Scores: Nico Vorst vijf, Diederik Husslage en Meino van Beek twee, Johan Plantinga en Roland Bleyenberg één. De dames senioren speelden uit te gen Boskamp. Tot de rust ging de wedstrijd gelijk op. Holten kwam met 0-2 voor, maar Boskamp wist langszij te komen. Met een 2-3 voorsprong ging Holten de rust in. In de tweede helft hield Holten de zaak goed in handen. Verdedigend werd er geen fout meer gemaakt, terwijl er nog wel drie keer ge scoord werd. Holten won daardoor verdiend met 2-6. Scores: Joke Markvoort twee, Gerda Busschers, Monique van de Molen, Christel Louws en Marieke Nijland één. De junioren speelden uit tegen het sterke Dalfsen. Door omstandighe den speelden voor Holten A-adspi- ranten deze wedstrijd. Het verschil was groot. Uitendelijk won Dalfsen met 26-3. De officiële ingebruikneming is pas over twee weken, maar het ge meentebestuur wilde de over dracht van de vernieuwde tennis banen op sportcomplex Meer manskamp aan de Tennisclub Holten toch niet ongemerkt voor bij laten gaan. Bij een gestadig neervallende regen, die het kunst gras frisgroen liet glanzen, vol trok zich vorige week vrijdag in het clubgebouw een kleine plech tigheid met alleen symbolische kadootjes. Behalve het kado van de vijf banen zelf natuurlijk. Burgemeester van Rappard open de de bijeenkomst en haalde een herinnering op aan de tijd dat hij nog in Hasselt woonde en daar bij de oprichting van een tennisclub betrokken was: „Ze zeiden toen te gen ons, dan moetje eens in Holten gaan kijken, daar hebben ze mooie betonnen banen. Dat is de ontwik keling van de toekomst, want gra vel is helemaal uit. Toen werd Hol ten geprezen om zijn vooruitziende blik én gebruik van de nieuwste materialen. Het is goed dat Holten nu wéér vooraan ligt wat voorzie ningen betreft." Sportwethouder Henk Westerik noemde 30 augustus vervolgens een hoogtijdag in het Holtense sportgebeuren. „Als je samen werkt en daarbij ieder zijn eigen verantwoordelijkheid draagt, kan er veel bereikt worden. Er zijn an dere zaken in het dorp, waarvan ik zou willen dat er ook zo'n samen werking bestond als die welke ge meente, sportcommissie en tennis club hier hebben laten zien", sprak hij een tikkeltje vermanend. Om de waardering van de gemeente „blijvend te markeren" bood hij de club vervolgens („als eerste sport vereniging in Holten") een ge meentelijke vlag aan. Voorzitter Jan Schuchard van de sportcommissie zag zich zo het Blauw Wit Zaterdag 8 september: Blauw Wit 1 - Voorwaarts 1 aanvang 14.30. Blauw Wit 2 - Sp. Denekamp 2 aan vang 12.30. Hulzense Boys 4 - Blauw Wit 3 vertr. 11.45 aanv. 12.45. SWN 4 - Blauw Wit 4 vertr. 11.45 aanv. 12.45. SWN 9 - Blauw Wit 5 vertr. 13.30 aanv. 14.30. Blauw Wit 6 - Markvogels 3 aanv. 14.30. Blauw Wit 7 - Excelsior 15 aanv. 14.30. Bornerbroek Al - Blauw Wit Al vertr. 13.15 aanv. 14.30. Sp. Rijssen Cl - Blauw Wit Cl vertr. 9.00 aanv. 10.00. Hulzense Boys Dl - Blauw Wit Dl vertr. 9.00 aanv. 10.00. Blauw Wit El - Sp. Rijssen El aanv. 10.00. Blauw Wit E2 - Excelsior "E5 aanv. 10.00. Blauw Wit E3 - Enter E3 aanv. 10.00. RV F1 - Blauw Wit F1 vertr. 10.15 aanv. 11.00. Vroomshoopse Boys mb - Blauw Wit mb vertr. 11.00 aanv. 12.00 uur. Enter F2 - Blauw Wit F2 vertr. 10.15 aanv. 11.00 uur. SV Holten Voetbal: zaterdag 8 september: Holten 7 - Haarle 3 aanv. 16.30. Zondag 9 september: Rietvogels 1 - Holten 1 vertr. 13.00 aanv. 14.30. Holten 2 - Achilles 3 aanv. 10.00 uur. De Zweef 3 - Holten 3 vertr. 9.00 aanv. 10.00. Holten 4 - Lange- veen 2 - aanv. 10.00. Omhoog 4 - Holten 5 vèrtr. 9.00 aanv. 10.00. SOS 3 - Holten 6 vertr. 9.00 aanv. 10.00. Holten 8 - Haarle 6 aanv. 10.45. Haarle 5 - Holten 9 vertr. 9.45 aanv. 10.45. SOS 8 - Holten 10 vertr. 9.00 aanv. 10.00. Holten 11 - Haarle 8 aanv. 9.30. Holten 13 - Holten 12 aanv, 9,00. Junioren en pupillen: zaterdag 8 september: Holten Al - SOS Al aanv. 14.30. Bornerbroek A2 - Hol ten A2 vertr. 10.00 aanv. 11.00. Hol ten BI - PH B2 aanv. 12.15. Holten B2 - SWN B3 aanv. 14.30. SVZW Cl - Holten Cl vertr. 11.45 aanv. 12.45. Holten C2 - Des C2 aanv. 11.00. Enter Dl - Holten Dl vertr. 9.00 aanv. 10.00. Holten D2 - Excel sior D4 aanv. 11.00. Haarle E1 - Hol ten El vertr. 9.00 aanv. 10.00. Vesos E2 - Holten E2 vertr. 9.00 aanv. 10.00. Holten F1 - Excelsior F1 aanv. 10.00. Holten F3 - Excelsior F3 aanv. 11.00. De Zweef F3 - Hol ten F3 vertr. 8.30 aanv. 9.30. Veldhandbal: zaterdag 8 septem ber: AlKwiek A3 aanv. 12.00. JA1 - CVO aanv. 13.00. BI - ABS aanv. 11.00. Dl - HHZD aanv. 10,.00. zon dag 9 september. Heren 1 - Bos kamp aanv. 11,15. Dames S - Schalkhaar aanv. 12.30. Dames J - LHC 2 aanv. 10.00. Hockeyclub Holten Zaterdag 8 september: Meisjes Cl - Bully C2 aanv. 11.30. Jongens Cl - PW C2 aanv. 10.00. Meisjes E2 ken nismaking aanv. 10.30. DKS B2 - Jongens BI. Almelo Dl - Jongens D1Akelei B1 - Meisjes BIJongens B2 kennismakingswedstrijd vertr. 10.00. Zondag 9 september: PW 4 - Heren 2. Nijverdal B - Veteranen B. Lochem - Dames 1. Hengelo A - Ve teranen A. Programma sporthal 8 t/m 14 september: zaterdag: 19.00-20.00 Van Engbrink. 20.00- 21.00 Ulftman. Zondag: 10.00-15.45 BATO. Maandag: 8.10- 14.50 SG Holten; 19.00-22.30 Badminton club. Dinsdag: 8.10-14.50 SG Hol ten; 16.30-17.30 Mintonette; 17.45- 22.30 Mintonette; 22.30-23.30 Blauw Wit. Woensdag: 8.30-14.50 SG Holten; 19.00-22.30 Badmin tonclub; 22.30-23.30 Wegstapel. Donderdag: 8.10-15.40 SG Holten; 16.00-22.00 sv Holten; 22.00-23.30 sv Holten All Stars. Vrijdag: 8.10- 14.50 SG Holten; 19.30^21.30 Blauw Wit. gras al aardig voor de voeten weg gemaaid. Hij memoreerde in het kort de voorgeschiedenis van de nu voltooide vernieuwing van het banencomplex en ook hij prees de goede samenwerking tussen alle betrokkenen: „Dit is Holten op zijn breedst". Namens zijn commissie droeg hij het beheer van de vijf ba nen over aan het bestuur van de tennisclub en deed daar nog een met bloemen opgemaakt racket bij. De ondankbare taak om het rijtje sprekers te besluiten viel uiteraard toe aan clubvoorzitter Kempers, die zichzelf „een trotse voorzitter" noemde: „We zijn zo trots op wat hier bereikt is, dat we tijdens ons inwijdingsweekend op 14,15 en 16 september iedere Holtenaar de ge legenheid willen geven om een bal letje te slaan". Verder nam hij de kans te baat om nog een visje naar mogelijke sponsors uit te gooien. De club heeft nog wat windscher men nodig en „een Krekelbaan of Arfmanbaan is natuurlijk nooit weg!" Het eerste elftal van de sv Holten is met het 2-2 gelijkspel tegen Rood Zwart de competitie goed begon nen. De laatste twee seizoenen werden tegen deze tegenstander steeds nederlagen geleden. Afge zien van een kans vooP Scheper man waren in de beginfase de beste kansen voor de gasten. Holten pro beerde een veldoverwicht te ver krijgen, maar de slim spelende middenvelders boden goed tegen spel. Uit een snelle aanval over links scoorde Smit voor Rood Zwart de openingstreffer. Voor het rustsignaal kwam Holten via een kopbal van Scheperman op gelijke hoogte. In het begin van de tweede helft profiteerde de Deldense uit blinker Oude Nijhuis van een zwak moment in de Holtense defensie. Hierna ging Holten veelvuldig in de aanval en dit monde uit in de gelijkmaker van de jarige Jelving. Holten bleef vervolgens de wed strijd controlen. Het 2-2 gelijke spel was de juiste uitslag van deze leuke wedstrijd. Van 12 tot en met 16 september worden bij de Bonte Wever in Slag haren de wereldkampioenschap pen touwtrekken gehouden. Op 12 en 13 september zijn er open out door clubkampioenschappen, op 14 september hebben de indoor- wedstrijden plaats. Op 15 en 16 september wordt er getrokken om de officiële wereldtitel. OKIA neemt op de outdoorkampi- oenschappen deel in de 560 kg-, de 640 kg- en de 680 kg klasse. Indoor neemt OKIA in de 640 kg klasse deel. Edwin Beldman is geselec teerd voor het Nederlandse jeugd- team Enter Vooruit 3 - Blauw Wit 2:1-2. Een met enkele invallers aantre dend Blauw Wit 2 liet zich deze eer ste competitiedag van de goede kant zien. Met veel inzet werd een in de eerste helft beter voetballend Enter tot staan gedwongen. Echter niet zonder enig fortuin. Enter had drie hele goede mogelijkheden, maar het scoren bleek te moeilijk. Blauw Wit kwam nauwelijks aan gevaarlijke aanvallen toe, maar Hans Aanstoot bleef toch enkele verdedigers bezig houden. Na rust was het voor Blauw Wit al snel raak. Hans Aanstoot werd goed aangespeeld en na enkele prachtige schijnbewegingen liet hij de bal in het net ploffen. Met deze steun in de rug werd er om elke meter gestreden. Enter kwam echter uit een strafschop toch ge lijk. Blauw Wit was hierdoor niet aangeslagen, maar bleef goed en met overzicht aanvallen. In het laatste kwartier kreeg men twee corners op rij en door een blunder van dé Enterse keeper scoorde Ro bert Kruimelaar de winnende tref fer en werd het 1-2. Blauw Wit 3 - A.S.V. 2: 0-3. Blauw Wit 3 begon sterk aan deze wedstrijd, maar nadat enkele goe de mogelijkheden niet omgezet werden in doelpunten kwam ASV goedkoop aan de leiding door slecht uitverdedigen bij Blauw Wit. Vlak na dit doelpunt was het opnieuw raak en leek de wedstrijd al gespeeld. Na rust had Blauw Wit ASV helemaal in de greep. Blauw Wit kreeg prima kansen, maar ook vrij voor de doelman werd er niet gescoord. ASV bleef hierdoor over eind, maar speelde zeker niet sterk. Bij Blauw Wit ontbrak het aan een afmaker en die bezat ASV wel. In de slotfase scoorde ASV uit een snelle counter 0-3. Blauw Wit 4 - Markvogels 2:1-0, Na een vrij goede oefenperiode kwam Blauw Wit vol vertrouwen binnen de lijnen voor de eerste competitiewedstrijd. De reserves van Markvogels hadden het eerste half uur een licht overwicht, maar met de uitblinkende Bert Stam gaf de defensie weinig kansen weg. Langzamerhand nam Blauw Wit meer het initiatief en er kwamen enkele kansjes. De goede Markvo gels doelman hield echter ook zijn doel schoon tot de pauze. Na rust was Blauw Wit de betere ploeg, maar het was Markvogels dat een levensgrote kans onbenut liet. Blauw Wit drong Markvogels terug met goed combinatiespel en Jan ten Hoeve opende de score. Mark vogels kon na deze treffer niet meer de kracht opbrengen om de bakens te verzetten. Blauw Wit kreeg nog een goede kans via Eddy Kruk, maar een doelpunt leverde dit niet meer op en het bleef 1-0. Blauw Wit 5 - Excelsior 13:1-1. Zonder spits Hans Aanstoot, maar met Gerrit Stam begon het vijfde tegen de al goed ingespeelde Rijs- senaren. De wedstrijd ging eerst gelijk op, met een licht thuisvoor deel, maar de gasten scoorden het eerst. Blauw Wit kwam sterk terug en na een snelle, prachtige aanval kon Kees Zuurveld gelijk maken. Na de rust werd Excelsior steeds beter en moest Blauw Wit op de counter gaan spelen. De gasten dwongen kansen en corners af, maar Andre Aanstoot hield zijn doel schoon. Ook de counters le verden niets op, waardoor er na het laatste fluitsignaal van de goed leiddende scheidsrecht Schutte nog steeds 1-1 op het bord stond. Blauw Wit Al - Enter Vooruit Al: 3-3. Blauw Wit begon door ziekte en blessures met een verzwakt elftal aan deze wedstrijd. In het begin was het tempo goed te volgen, maar Enter Vooruit kwam via een prima kopbal op voorsprong en even later leek de wedstrijd al ge speeld toen het 0-2 werd. Blauw Wit herstelde echter zeer goed en wist via twee doelpunten de zaak voor rust gelijk te trekken. Door een blessure moest Blauw Wit in de tweede helft met tien man verder en Enter Vooruit profiteerde daar van door de score in zijn voordeel op 2-3 te zetten. Met veel inzet en karakter liet Blauw Wit echter zien niet te willen verliezen en met een goed doelpunt bracht de verdiende gelijkmaker de stand op 3-3. Sp. Rijssen BI - Blauw Wit BI: 17- 1. Een verzwakt Blauw Wit BI kon het niet bolwerken tegen Sp. Rijs sen. De Rijssenaren waren slag vaardiger en ondanks de tegen stand kon een hoge uitslag niet voorkomen worden. Bij rust was de stand 9-0. Ook na rust was het Rijs- sense team veel sterker en het werd 17-0. Blauw Wit Ml - R.V. Ml: 0-2. 'Bij de eerste wedstrijd van het meisjesteam werd met veel inzet gespeeld, maar ondanks enkele doelrijpe kansen werd er voor rust niet gescoord. R.V. deed het iets beter en scoorde uit een goede aan val één maal. Na rust werd de wed strijd met enkele invallers duide lijk minder. R.V. kon de draad niet meer oppakken en Blauw Wit pro beerde het wel, maar kon ook niet echt een vuist maken. Na een ver- dedigingfout wist R.V. nog een tweede treffer te plaatsen en werd het 0-2. Blauw Wit Cl - Haarle Cl: 5-3. Cl begon de competitie goed. Een snelle achterstand met 0-1 werd door Hans en Jorden omgezet in een 2-1 voorsprong. Haarle kwam hierna opzetten, maar Gert Jan de doelman wist met enkele prachti ge reddingen de gelijkmaker te voorkomen. Meteen na rust rust zette Blauw Wit de vaart er in en via Hans en Jbrden werd de voor sprong tot 4-1 uitgebouwd. Haarle kwam hierna nog tot 4-2 terug, maar het was Hans die de marge weer uitbouwde. Vlak voor tijd was het Haarle dat de stand op 5-3 be paalde. Blauw Wit Dl - Eversberg Dl: 2-1. Eversberg en Blauw Wit waren ge lijkwaardige tegenstanders. Voor rust wisten de twee ploegen dan ook niet tot scoren te komen. Na rust nam de druk van Eversberg toe, maar Laurens Jan Stam wist met twee snelle uitvallen Dl aan de leiding te helpen. Eversberg kwam hierna sterk opzetten en kreeg kansen, maar scoorde maar één keer. Blauw Wit heeft met 2-1 dus de eerste winst binnen. Vesos El - Blauw Wit El: 1-6. In de eerste helft een gelijkopgaan- de strijd. Blauw Wit had een licht overwicht, maar de kansen lever den geen doelpunten op. Vesos had aan een uitval voldoende om wel te scoren. Na rust pakte Blauw Wit de zaak beter en feller aan en dit lever de al direkt succes op via Alexan der. Blauw Wit ging hierna sterk door en keeper Ferdi bleek zeer at tent bij de spaarzame uitvallen. Alexander wist nog vier maal het doel te vinden en ook Peter scoor de nog een keer, waardoor de eind stand op 1-6 kwam. S.V.V.N. E4 - Blauw Wit E2: 0-1. Blauw Wit wist in deze wedstrijd de eerste overwinning te pakken. Met veel inzet werd S.V.V.N. be streden. S.V.V.N. echter bleek ook goed te kunnen voetballen. Na rust was Blauw Wit sterker en scoorde één keer via Mauritio. Met een da verende knal liet hij de keeper kansloos en bracht de«.tand op 0-1. Excelsior E7 - Blauw Wit E3: 6-6. Blauw Wit en Excelsior begonnen de competitie zoals elke wedstrijd zou moeten zijn: doelpuntrijk! Blauw Wit kwam snel op voor sprong door Mamix. Excelsior kwam hierna sterk opzetten en scoorde voor rust drie maal. Blauw Wit wist voor de pauze nog één keer het doel te vinden via Jurrian. Na rust was het opnieuw Excelsior dat scoorde, maar opnieuw Jurrian bracht de stand op 4-3. Omdat veel Blauw Witters alleen maar aan aanvallen dachten, scoorde Excel sior flink tegen en het werd 6-3. De wedstrijd leek gespeeld, maar daar dacht Blauw Wit anders over. Met veel inzet werd in de laatste vijf mi nuten aan een inhaalrace begon nen en via nog drie keer Jurrian werd het toch nog 6-6. Blauw Wit F1 - Sp. Rijssen Fl: 2- 10. De eerste wedstrijd tegen Rijssen leverde geen resultaat op, maar wel vooruitgang in het voetbal. Rijssen was te goed en scoorde zes keer. Blauw Wit kon alleen via Ju- rian Paalman iets terug doen. Na rust was Nick Bosman keeper en hij deed dit voortreffelijk. Rijssen kon maar vier keer scoren. Jurian Paalman bracht de stand voor Blauw Wit op 2-10. Voor de Badmintonclub Holten begint half september de competi tie weer. Vijf teams nemen deel aan de seniorencompetitie. Het eerste team blijft hetzelfde als in het vori ge seizoen en bestaat uit de spelers Eddie Willemink, Pieter Aarsen, Gea Stam en Hermanna Boode. De verwachting is dat dit team in de subtop van de eerste klasse kan meedraaien. Het tweede team staat onder leiding van trainer Harry Peters met verder Peter Post, Yvonne Beuker en Berlinda Broekmate. Dit team komt uit in de derde klasse en kan zich hope lijk ook op dat niveau handhaven. Het derde team, bestaande uit Pe ter Daane, Theo Aarsen, Hame Menkhorst, Diny Broekmate, Eu genie Roekevisch en Marijke Of- fenberg, hoopt op een toppositie in de vijfde klasse en misschien levert de routine van Harry Knuiman, Gerrit de Roos, Jan Jacobs. Ria Groeneveld, Ans Jacobs en Dinie van der Vreede in diezelfde klasse ook nog een goede eindklassering op. Het vijfde seniorenteam be staat uit Ronald Wissink, Edwin Roekevisch en de dames Trudy Spoolder, Annemieke Kleinheren- brink en Hetty Kruiswijk. Dit nieu we team heeft als doel een plaats in de middenmoot in de vijfde klasse. De thuiswedstrijden van alle teams worden op maandag- of woensdagavond gespeeld in de Sporthal en beginnen steeds om 19.00 uur. Toeschouwers zijn van harte welkom.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7