„Maak de Holterberg wat toeristvriendelijker" I Juf jubileert m: Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Horeca-ondernemer luidt de noodklok BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Spreekrecht commissies Voorlichting fibromalgie Honderdste zwemdiploma uitgereikt Uit het politierapport Cultureel programma m Fietscross Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand SP?.», BOLSENBROEK MARKELO DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1990- Tijdens een ledenvergadering van de plaatselijke VVV stelde hij voor om een overlijdensadverten tie te plaatsen, omdat er weer een horeca-ondernemer op de Holter berg 'gesneuveld' was. De vierde in de periode van negen jaar dat hij op de berg zit. We praten over Willem Haan, uitbater en eige naar van hotel-restaurant De Hol terberg, gelegen aan de voet van diezelfde berg. Willem Haan, Am sterdammer van geboorte, is een type dat van zijn hart geen moord kuil maakt. De omzet van zijn zaak wordt voor een groot deel be paald door de toeristen. Dat er iets mis is met liet toerisme op de Hol terberg, staat voor hem als een paal boven water. Bij het gesprek aan de stamtafel van zijn uitspanning aan de Fort- haarsweg wisselt Haan kwinksla gen af met zorgelijke taal. De afge lopen negen jaar heeft hij het aan tal touristen op de Holterberg jaar lijks zien verminderen. Voor een groot deel wijt Haan deze terug loop aan het beleid van de over heid. „Er zijn te veel regels opge steld die een touristonvriendelijke werking hebben. Het is toch te gek om los te lopen, dat in het bos de honden aan de lijn gehouden moe ten worden. En dat zogenaamd ter bescherming van de wildstand, terwijl jagers datzelfde wild met karrevrachten tegelijk mogen af schieten." „Zo zijn er veel meer regels die voor de toerist onaantrekkelijk zijn. Het afsluiten van de zandwegen bij voorbeeld. De Holterberg is een uniek stukje Nederland, een at tractie voor iedere natuurliefheb ber, maar hij moet voor diezelfde natuurliefhebber wel toegankelijk zijn^Parkèermogelijkheden zijn er nauwelijks", aldus Haan, die het afgélopen voorjaar samen met de andere horeca-ondernemers op de berg een bezwaarschrift indiende tegen het beluit dat de Touristen- weg tijdens het broedseizoen van de korhoender op bepaalde uren Horeca-uitbater Willem Haan wil om de tafel met ondernemers, bewo ners èn jagers op de Holterberg. voor het gemotoriseerde verkeer afsloot. Aktiever De plaatselijke VW zou zich vol gens Haan actiever moeten opstel len. „Binnen deze vereniging slaat men zich op de borst, omdat ze naar eigen zeggen zoveel voor de touristen doen. Ik vind dat nogal meevallen. Tijdens hèt hoogsei zoen zou het VVV-kantoor ook op zondag open moeten. Bovendien zou de Holterberg veel meer gepro moot moeten worden. In Holten denkt men dat iedereen in Neder land weet waar de Holterberg ligt, maar dat is natuurlijk niet zo. Ook het gemeentebestuur stelt zich veel te passief op. Drie jaar lang wordt er nu al gepraat over de aan leg van een golfbaan. Ondertussen zijn we nog geen steek opgescho ten". Volgens Haan bestaan de belang hebbenden op de berg uit drie par- Start volksdansen In het kader van het Meer Bewe gen voor Ouderen start op dins dagmiddag 11 september weer het 'volksdansen. Evenals voor de zo emervakantie vindt het volksdan sen plaats in de grote zaal van het dorpshuis yan 13.30 -15.00 uur. 'Volksdansen is een heel gezellige manier van bewegen. Het tempo |en de moeilijkheidsgraad van de dansen worden aangepast aan de mogelijkheden van de deelnemers. De kosten bedragen f 1,50 per les, maandelijks af te rekenen. Naast de vaste deelnemers zijn nieuwe deelnemers van harte wel kom. Komt u eens kijken en doet u eens mee. Financiën oudere vrou wen ;0p donderdag 13 september vindt inNijverdal een provinciale studie dagplaats over de financiële posi tie van oudere vrouwen. Een on derwerp waar steeds meer vrou wen vanuit ouderenorganisaties ei) vrouwenorganisaties zich mee berig houden. .Tijdens deze bijeenkomst wordt •ingegaan op de vraag op welke ge meentelijke regelingen oudere vjouwen in geval van financiële problemen een beroep kunnen dóen, welke activiteiten je als plaatselijke werkgroep vrouwen vijftig plus kunt ontwikkelen ter versterking van de positie van ou dere vrouwen en welk cursusaan bod er op provinciaal niveau be staat voor vrouwen, die zich willen scholen op het terrein van de huis vesting, het. vrijwilligerswerk en bet gespreksgr oepenwerk. De studiedag wordt gehouden in gebouw Het Vischnet, Grotestraat ÏOteNijverdal. De bijeenkomst.be- S'nt tussen 9.00 en 9.30 uur en ein digtom 15.30 uur. Behalve vijf gul den voor koffie, thee en soep zijn er geen kosten aan verbonden. Schenkingen Het schenken van eigen huis en/of geld door ouders aan kinderen vormt een geliefd gespreksonder werp op menige familiebijeen komst. De brochure Uw vermogen en de oude dag, uitgegeven door de Koninklijke Notariële Broeder schap, geeft informatie over de ge volgen van de verschillende soor ten schenkingen. De brochure vertelt hoe het eigen vermogen ten behoeve van kinde ren verlaagd kan worden en welke financiële voordelen dat met zich meebrengt. Uitgebreid komt de verkoop van een eigen huis aan bod en welke voordelen dat kan bieden voor zowel ouders als kin deren. De brochure gaat ook in op het schenken van geldbedragen, onder andere in verband met de bepalingen in de Wet op de Bejaar denoorden. Het blijft verstandig om naast het lezen van de brochure een deskun dig advies in te winnen bij een no taris. Op grond van uw individuele omstandigheden kan hij een ad vies geven over wat in uw situatie wenselijk is. Een eerste kort infor matief gesprek bij een notaris is al tijd gratis. De brochure is eveneens gratis en te bestellen bij de Ko ninklijke Notariële Broederschap, Postbus 96827, 2509 JE Den Haag, tel. 070-3469697. Bejaardensociëteit De bejaardensociëteit begint weer op dindag 11 september. We hopen dan gezellig bij elkaar te zijn en ne men volop de tijd om wat bij te pra ten over de vakantietijd. Daarna wordt er een spel gespeeld. Hope lijk kunnen wij Weer veel oude en ook nieuwe leden begroeten. Breng uw buurvrouw of kennis mee! Ons doel is om contacten te leggen en zo dc sleur van elke dag te door breken. De bejaardensociëteit komt een keer in de drie weken bij elkaar, om beurten in gebouw Ire ne en in De Kandelaar. De eerste bijeenkomst op 11 september is in De Kandelaar en begint om half drie. tijen: ondernemers, bewoners en jagers. Om het tij te keren dienen deze volgens hem om de tafel te gaan zitten. „Samen moeten we een formule zien te vinden om de teruglopende belangstelling tegen te gaan. Hierbij moet er niet ge streefd worden naar massatoeris me, daar leent het gebied zich niet voor. Maar zoals het nu gaat kan het niet langer. Uit het aantal fail lissementen blijkt dat ik gelijk heb. Ik geloof er niets van, dat er alleen maar slechte horeca-onder nemers naar de Holterberg ko men". Haan is van mening dat de klagen de horeca-ondernemers ook de hand in eigen boezem moeten ste ken. „We zitten met zijn vijven in hetzelfde schuitje. Samen zouden we ons dus sterk moeten maken, maar dat is tot dusver niet moge lijk gebleken. Het is ieder voor zich", besluit Haan zuchtend. In ons bericht van vorige week over de openbaarheid van raads commissies zijn helaas een paar woorden weggevallen. Wat er stond was: in hetzelfde voorstel is ook het spreekrecht van burgers- /belanghebbenden in de sportcom- missie en de commissie socuwe op genomen. Wat er had moeten staan is: in hetzelfde voorstel is ook het spreekrecht van burgers- /belanghebbenden in alle commis sies naast de sportcommissie en de commissie socuwe opgenomen. Fibromalgie is de naam die gege ven is aan het geheel van sympto men als pijn in de spieren en het bindweefsel en de aanhechtings plaatsen daarvan, gepaard gaande met een hevige vermoeidheid. Het gaat hierbij om een aandoening die niet altijd wordt herkend en er kend. De Nationale Vereniging voor Fibrorrtyalgiepatiënten Een drachtig sterk houdt daarom op zaterdag 15 september een voor lichtingsbijeenkomst in het St. Geertruidenziekenhuis in Deven ter. Sprekers zijn dr. Meijer, home- paat te Overdinkel, en dr. Semeijn, een revalidatiearts verbonden aan het revalidatiecentrum De Kas tanjehof in Apeldoorn. De bijeen komst begint óm 13.30 uur. In zwembad Twenhaarsveld werd op 25 augustus het honderdste zwemdiploma van dit seizoen uit gereikt. Gerrit Reterink behaalde het diploma A en daar zal hij vol gend jaar veel profijt van hebben, want hij kreeg van de gemeente Holten een seizoenkaart voor 1991 cadeau. Afgelopen zaterdag was overigens de laatste gelegenheid van het sei zoen om af te zwemmen. In totaal hebben 175 kinderen dit jaar het basisdiploma en de diploma's zwemvaardigheid 1,2 en 3 en A en B behaald. Op 28/08 werd door een medewer ker van Staatsbosbeheer gemeld dat een verkeersteller was ont vreemd van de Holterbergweg, be ter bekend als Toeristenweg. De teller, maar die er amper een week stond, werd later op de dagcam ping weer gevonden, zonder de bij behorende kabels. Het was de be doeling om gedurende een jaar de verkeersintensiteit op genoemde weg te meten. Tussen 27/08 en 29/08 werd inge broken in een woning aan de Dies- senplasstraat. De dief wist binnen te komen door de slotschoot van de achterdeur terug te drukken. De inbraak werd ontdekt door kin deren van de bewoners, die zelf op vakantie waren. In ieder geval zijn er een videorecorder, sieraden en waardepapieren gestolen, maar mogelij k is er nog meer ontvreemd. Op 29/08 moest door gemeentewer ken worden ingegrepen op de Aal- polsweg. Daar was een flinke hoe veelheid kuilgras op de weg geval len, die de toch al niet brede door gang belemmerde. Het kostte een flink aantal manuren voor de rij baan weer vrij was. De eigenaar, die inmiddels een en ander ook ontdekt had, ruimde de zaak de volgende dag verder op. Deze dag werd ook aangifte ge daan van diefstal van twee behoor lijk waardevolle roodhalsgansen. De beesten werden weggenomen bij een woning aan de Deventer- weg. De eigenaar heeft achter zijn woning een terrein waar, hij diver se watervogels houdt. De dader is binnen gekomen door een gat in de omheining te knippen. Op 31/08 vond op de Al een eenzij dig verkeersongeval plaats. Een Duitse automobilist viel al rijden de in slaap, raakte van de weg af en kwam in een greppel terecht. De bestuurder bleef ongedeerd, maar de auto moest worden wegge sleept. Ongeveer een half uur later en na genoeg op de zelfde plaats vond weer een aanrijding plaats. Nu reed een automobilist een voor hem rijdende auto van achteren aan, zodat die de middenberm in schoot en daar tot stilstand kwam. De veroorzaker zelf reed de berm in en eindigde onder in een sloot. Hij bleek alcohol te hebben gebruikt. Getuigen verklaarden dat de man slingerend over de weg had gere den. De aangereden automobiliste bleef ongedeerd. De veroorzaker werd gewond naar het ziekenhuis afgevoerd. Beide auto's moesten worden weggesleept. Op 01/09 verscheen bij één van de plaatselijke winkeliers een per soon in de winkel, die een draagba re CD-speler wilde kopen. De man betaalde met twee cheques maar toen hem naar een pasje gevraagd werd, zie hij dat hij dit uit de auto moest halen. Toen de man niet te rug kwam kreeg de winkelier, te recht bleek achteraf, achterdocht en schakelde de politie in. Het bleek hier inderdaad om gestolen cheques te gaan. Op de kruising Helhuizerweg Raal- terweg vond diezelfde dag een aan rijding plaats, waarbij een motor rijder gewond raakte. Een automo bilist reed vanaf de Helhuizerweg de Raalterweg op. De motorrijder die uit de tegengestelde richting kwam schrok kennelijk, begon te slingeren en reed de sloot in, ramde daar een dam en kwam vervolgens op de Raalterweg tot stilstand. De motorrijder werd naar het zieken huis overgebracht. Ook kwam er een melding op de Larenseweg en de S14 een tiental koeien los liepen. Met medewer king van een aantal buurtbewo ners konden de beesten in een paar weilanden worden gedreven. Het was in eerste instantie niet duide lijk van wie de beesten waren. Op 02/09 vond op de Motieweg een zogenaamde kopstaartaanrijding plaats. Twee automobilisten lie pen schade aan hun voertuigen op, omdat de één achteruit reed en daarbij de achter hem staande auto over het hoofd zag. Op 03/09 ontdekte de eigenaar van een plaatselijke drogisterij dat hij alweer het slachtoffer was gewor den van een inbraak. Evenals voor gaande keren was de achterdeur van de winkel geforceerd en wer den parfums en dergelijke ont vreemd. Naar aanleiding van de eerdere gebeurtenissen was een alarminstallatie al in bestelling, maar nog niet geplaatst. Op 03/09 vond op de Aalpolsweg een frontale aanrijding plaats. Op deze, zoals eerder al gemeld, smal le weg kwamen een aantal auto' el kaar tegen. Van twee achter elkaar rijdende auto's, die richting Beuse- berg reden, week de eerste uit voor een tegenligger. De tweede zag de tegenligger te laat, waarna de fron tale aanrijding volgde. Het bleef bij materiaalschade. In de nacht van 03/09 op 04/09 werd door collega's van de Rijkspolitie Wierden op de Al een wel heel bui tengewoon transport aangetrof fen. Het betrof hier een op een vrachtauto vervoerde woonwagen met de volgende maten: 23 meter lang, 5.10 meter breed en 4.45 hoog. Ter hoogte van Wierden was dit ge vaarte al een schoorsteen 'tegen een viaduct kwijt geraakt, terwijl verder bleek dat voor het vervoer geen vergunning was verleend. Uit informatie is gebleken dat voor een dergelijk transport geen vergun ning te krijgen valt. De vervoerder is bekeurd en het transport werd stilgezet op de parkeerplaats aan de Al onder Holten. Het transport was van Almelo naar Holten on derweg. Er wordt nog gezocht naar een oplossing. Gezellig icas het op de receptie in de Haarschool, waarmee 'juf Slotman-Post haar 25-jarig jubileum vierde. Burgemeester van Rappard, voormalig onderwijsinspectrice mevrouw Bloemink en ouderraadvoorzitster mevrouw Nauta spraken lovende woorden aan het adres van de jubilaris, die ook als leerkracht aan de basis school vöör alles kleuterleidster is. De medewerkers van de school besloten de middag met een komische act en boden mevrouw Slot man, mede namens de ouders, een tuiTistel aan in de hoop op een mooie nazomer. De Kunst- en Cultuurkring Holten heeft voor de komende winter een aantrekkelijk programma samen gesteld. De eerste aktiviteit is een excursie naar de bouwplaats van het V.O.C.-schip Batavia in Lely stad op zaterdag 22 september, maar voor de lezingen, het cabaret en het toneel hoeven belangstel lenden het dorp niet uit. Noteer maar vast in uw agenda: woensdag 31 oktober leest bioloog en schrijver Midas Dekker uit ei gen werk, donderdag 15 november houdt Igor Cornelissen, journalist en muziekkenner, een inleiding over jazz, donderdag 21 februari spreekt mevrouw G.A.L. Matthij- sen-Kramer over de Japanse Net- Q0547G -1907 OPEL-©- suke (gordelknoop) en donderdag 25 april houdt kunsthistorica Elvi ra van Eyl haar inmiddels traditio nele lezing over schilderkunst. Wat de uitvoeringen betreft, op woensdag 23 j anuari heeft de kring Andre Manuel, dit jaar winnaar van het Leidse cabaretfestival, we ten te strikken, op vrijdag 15 maart speelt Nel Kars het stuk Het leven van koningin Sophie en in mei wordt het seizoen afgesloten met een koffieconcert van het Jonak- wartet voor de kringleden. Inlichtingen bij mevr. Y.M. Lub berhuizen-de Haas (secretariaat), tel. 62629. FCC De Holtertrappers houdt za terdag 8 september een fietscross- wedstrijd op sportcomplex 't Vlet- goor. De wedstrijd begint om 13.00 uur. NED.HERV. KERK 9.30 uur: pastoor A. Rademaker en ds. R. Visser gezinsdienst ter opening van het winterwerk, ge legenheid tot oecumenische doop), geen kindernevendienst; 19.00 uur: ds. R. Visser. Oppas dienst: mw. Mark voort-B al tus en Rebecca Doomweerd. Uit gangscollecte: algemeen kerke- werk (toerusting). Diessenplas: woensdag 12 sep tember 19.00 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg (startzon dag), geen kindernevendienst; 19.15 uur: as. M. Berg. De eerste collecte is voor h^ gerefor meerd jeugdwerk ae tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst: 0-3 jaar: Marga Bel- dman-Harbers, Gerry Withaar- Stam en Gery de Bie-Bolink; 4-6 jaar: Joke Scheurwater-Pot- kamp, Irma Jansen en Herma Stam. R.K KERK 9.30 uur: oecumenische dienst in de N.H. kerk, voorgangers: ds. R. Visser en pastoor A. Ra demaker. DIJKERHOEK 9.30 uur: geen dienst. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. J.H. Israël te Hol ten. Uitgangscollecte: alge meen kerkewerk. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 8 en 9 september: J.F. Sytsema, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen, tel. 6 39 75. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts, tel. 6 35 53. TANDARTS: 8 en 9 september: J.H. Went, M. Samuelstraat 3, Enter, tel. 05478-16 53. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dagvan 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen, tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 6 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ÓNZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VVV-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 6 september: handwerken HVG, 16.00 uur in Irene; bijeen komst HVG, 19.45 uur in Irene; ledenvergadering Ponyclub De Eik, 20.00 uur. 7 september: open dag De Boschkamp, peuter-, kinder- en tienerwerk: 15.00-17.00 uur, vol wassenen- en ouderenwerk: 19.00-21.00 uur; zeskamp voor wijkteams, 20.00 uur op Kalfs- termansweide. 8 september: Vrije Markt, 'ge hele dag op de Smidsbelt; fiets- crosswedstrijd FCC de Holtert rappers, 13.00 uur op het Vlet- goor; vossejacht, 14.00 uur bij De Kandelaar. 11 september: bejaardensocië teit, 14.30 uur in De Kandelaar; eigen avond HVG Dijkerhoek, 20.00 uur in Bethanië; commis sie onderwijs, 20.00 uur. 13 september: wijnavond, 19.00 uur op de Smidsbelt (vuurwerk 10.00 uur). 16 september: jeugdkampi oenscross MAC, Zuurberg; puz zelfietstocht CJV, 13.00 uur bij Irene. Gevonden: gymspullen in tas; twee sleutels Volvo aan hanger; bankbiljet 25,-; rood lederen etui met zeven sleutels. Verlo ren: zwart etui met sleutels; zil veren horloge met bandje; gou den hartvormige hanger; gou den ring met briljant; porte- monnaie met pasjes; wieldop Nissan; bruine beurs met los geld en een pasje. Aangelopen: zwart/wit bastaard hond. Geboren: Elien, dochter van G. Tuitert en G.W. Meilink. Over leden: A.J. Rensink-Beltman (83). Getrouwd: J.G.J. Jansen (29) uit Voorst en A. Sluiter (25); J. Schuppert (23) en C.H.G. Slag (25); A. Mooiweer (24) en H. Grootherder (25).

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3