„De Waag voor meer doeleinden geschikt55 Pech met het weer bij paardenfokdag Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Holtense opleiding middenstandsdiploma HOLTENS NIEUWSBLAD Kamphuis tevreden over disco Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Reactie van Diessenplas Bathmense paardendagen Burgerlijke stand Gevonden voorüuerpen Veranderingen bij Helicon Hobatheo jubileert in Dijkerhoek E.H.B.O. wSSi „DE BIESTER" BOLSENBROEK HEI MARKELO ~7 OPEL^ DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1990 Menigeen zal verbaasd de wenk brauwen hebben opgetrokken toen Jos Kamphuis vorige maand de aankoop van bar-dancing De Waag bekend maakte. Wat moest deze Holtense horeca-onderne- mer, in een tijd waarin slechts sombere geluiden over de toe komst van discotheken te horen zijn, met een dansgelegenheid die onlangs nog negatief in het nieuws kwamen wegens een fikse kloppartij? Maar hoewel de ver koop zelf nogal hectisch verliep, blijkt de eigenaar van Eetcafé 't Klavier en cafetaria 't Klavertje wel degelijk over deze stap te heb ben nagedacht: „De Waag is voor meer doeleinden geschikt en die zal ik in de toekomst ook benut ten." Met name over de vrijdagavond, waarop hij zich op een wat jongere doelgroep richt, is Jos Kamphuis na de eerste aanloopweken dik te vreden. „Die avond is er zeker be hoefte aan een discotheek in Hol ten. Dat bleek meteen de eerste avond al, maar ook daarna toen er toch snel zo'n tweehonderd bezoe kers binnen waren. Ik weet zeker dat er dat nog meer worden. De zaterdagavond is een andere zaak. Zo'n avond voor een ouder publiek met herkenbare en minder harde muziek moet je echt opbouwen. Maar ook dat moet lukken, want verder is er in Holten voor deze groep weinig te beleven. Op deze avonden zullen er ook regelmatig live-bands optreden, bijvoorbeeld met blues-muziek. Inderdaad, de muziek die ik in 't Klavier ook draai. Ja, ik richt me inderdaad in eerste instantie op Holtenaren. Daar wil ik mijn vaste kern aan be zoekers uithalen. Of ik daarmee niet de klanten bij 't Klavier weg jaag? Nee, nu ook al blijkt dat het publiek na een uur of elf 's avonds toch op zoek gaat naar ander ver tier. Dat kan dus bij De Waag wor den gevonden." Niet bang voor ongeregeldheden, zoals in de nadagen van De Waag, toen een groep jongeren van bui ten Holten korte metten maakte met het interieur? „Niet echt" ant woordt Jos Kamphuis. „Helemaal voorkomen kun je zoiets natuur- Op 14 augustus werd aangifte ge daan van diefstal van een paarden- hoofdstel uit een stal aan de Patrij- zenweg. De diefstal is vermoedelijk gepleegd op 4 augustus. Aan de Beusebergerweg ter hoogte van de AI werd een beveiligings lamp geheel vernield. In verband met wegwerkzaamheden was al daar een schrikhek met lamp ge plaatst. Het hek werd omver ge gooid en de lamp kapot getrapt. Dat dergelijke ergerlijke zaken grote gevolgen kunnen hebben, be hoeft geen nadere uitleg. Twee vrachtwagens werden op woensdag 15 augustus van de weg geplukt, omdat ze overbeladen wa ren en wel respectievelijk met der tig en dertien procent. Tegen de bestuurders en opdrachtgevers werd proces-verbaal opgemaakt. Bij de beklimming van de Holter- berg, ter hoogte van de Diepe Hel, werd een 43-jarige man uit Almelo getroffen door een hartaanval. Voorbijgangers hebben nog gepro beerd om met reanimatie het slachtoffer te redden, helaas zon der resultaat. De man overleed ter plaatse Op 16 augustus ontstond een gat in de rijbaan van de Burg. van den Borchstraat en wel van dien groot te, dat een manspersoon daar half in verdween. Gemeentewerken heeft het euvel kunnen herstellen. Het koor voor jonge mensen Heli con ondergaat een gedaantewisse ling. Met de komst van de nieuwe dirigente Marjan Lahuis verande ren ook de stijl en het repertoire en wordt er gezocht naar een nieuwe naam. Jonge mensen die graag zin gen worden van harte uitgenodigd het koor in de nieuwe opzet te ko men versterken. Dag en tijdstip van reperteren worden in overleg vastgesteld. Voorlopig vinden de repetities plaats op de dinsdag avond van 9.00-10.15 uur in de Ne derlands Hervormde kerk. Inlich tingen: Hannie Aanstoot, tel. 61186. lijk nooit, maar enerzijds de Hol tense doelgroep die ik hier binnen wil halen en anderzijds de goede mensen die ik aan de deur heb staan (helaas moet dat bij een zaak als deze), maken de kans op onge regeldheden volgens mij erg klein. Bovendien zijn er goede afspraken met de plaatselijke politie ge maakt." Een markt die Kamphuis met De Waag ook wil bedienen, is die van de personeels- en verenigingsfees ten, waarbij het al aanwezige vide oscherm een belangrijke rol kan vervullen. Bovendien denkt hij aan thema-avonden, zoals bijvoor beeld een Indische avond. Pas wanneer alle zomerdrukte voorbij is, buigt hij zich over nood zakelijke aanpassingen in het inte rieur. Zo zal bijvoorbeeld in het na jaar de toiletgroep worden ver bouwd en wordt de bar-dancing gaandeweg aangepast aan de eisen van de nieuwe eigenaar. Het behalen van het midden standsdiploma is van belang voor iedereen die een bedrijf wil begin nen. Het kan ook een springplank zijn voor verdere studie, zoals voor de praktij kdiplbma's boekhouden en/of Nederlandse handelscorres pondentie of voor een geïntegreer de brancheopleiding in de detail handel. En ook voor wie zijn positie op de arbeidsmarkt wil verbeteren of een beter inzicht wil krijgen in het moderne bedrijfsleven kan de opleiding voor het middenstands diploma interessant zijn. Activiteiten Dorpshuis De vakantieperiode begint zo lang zamerhand naar zijn eind te lopen. Veel mensen zijn hun activiteiten voor het komend najaar aan het overwegen. Daar horen ook de ac tiviteiten buitenshuis bij. Zo heeft het dorpshuis De Boschkamp het komend seizoen een ruim aanbod van activiteiten, die ouderen zul len interesseren. Ze zijn heel ver schillend van aard en variëren van een cursus koken tot kaartclub "de Boschkamp" en van een cursus E.H.B.O. tot cursussen stijldan sen. Kortom, bekijkt u de ook bij u bezorgde seizoengids eens goed. Wilt u er meer van weten? Op vrij dagavond 7 september wordt er in het dorpshuis van 19.00-21.00 uur een open avond gehouden. Daar kunnen volwassenen kennisma ken met al de activiteiten, die er het komend seizoen voor hen in het dorpshuis worden georganiseerd. Heeft u geen boekje gehad? In het dorpshuis zullen er vast nog wel een aantal liggen. Koken voor mannen Er zijn nog steeds mannen onder ons, die zelf geen warme maaltijd kunnen klaarmaken. Een gewone dagelijkse maaltijd, bestaande uit aardappelen, groente en vlees. Dat is vervelend, wanneer uw vrouw ziek wordt, wanneer u als man al leen komt te staan, of wanneer u om een andere reden zelf voor de warme maaltijd moet zorgen. Koken is geen vrouwenwerk. Kijkt u maar in de restaurants, daar zijn het bijna allemaal koks. Koken is leuk en beslist niet moeilijk, an ders zou driekwart van de Neder landse bevolking het toch niet kunnen? Voor mannen, die graag zelf een dagelijkse maaltijd zouden kun nen klaarmaken, start op 2 october een cursus. Gedurende acht bij eenkomsten wordt geleerd een lek kere maaltijd klaar te maken. Ui teraard wordt de zelf gemaakte maaltijd na afloop van de les daar opgegeten. Tevens krijgt u een aantal recepten om zelf thuis ver der te oefenen. Heeft u belangstelling? U kunt zich aanmelden bij het dorpshuis, tel. 62755. Tal van ongelukjes gebeuren in huis. Het komt echter regelmatig voor, dat men niet goed weet wat men in zo'n geval moet doen. In het dorpshuis wordt het komend na jaar een twaalftal bijeenkomsten georganiseerd, waarin op dit soort problemen wordt ingegaan. Er wordt bijvoorbeeld behandeld hoe verschillende wonden en wondjes moeten worden verzorgd en wat men moet doen bij bewusteloos heid, waarbij ook de reanimatie aan de orde komt. Verder wordt er aandacht besteed aan botbreuken en hyperventilatie en u kunt leren hoe een verband moet worden aan gebracht. Tijdens de lessen kunt u ook allerlei vragen stellen aan de heer Ligtenberg, die de bijeenkom sten leidt. De eerste bijeenkomst vindt plaats op woensdagavond 19 september van 18.30-20.30. Heeft u belangstel ling? U kunt zich opgeven bij het dorpshuis, tel. 62755. De kosten voor de gehele cursus bedragen 45.-. Met ingang van het nieuwe seizoen start het Instituut voor Midden- standsonderwijs (IMO) uit Goor met een avondcursus midden stand in Holten. IMO is een gespe cialiseerd instituut op het gebied van avondonderwijs voor toekom stige ondernemers, dat voorname lijk mondelinge opleidingen ver zorgt. Mede daardoor ligt het per centage geslaagden hoog. Voor het volgen van de eenjarige cursus worden geen bepaalde ei sen gesteld aan de vooropleiding. Het examen omvat de vakken be drijfsadministratie en inleiding in formatica, verkoopbevordering, bedrijfseconomie en bedrijfseco nomisch rekenen, rechts- en wets- kennis en Nederlandse taal en cor respondentie. Wie meer wil weten kan contact opnemen met F. Tusveld, tel. 05470-73036, of G. Lenferink, tel. 05470-60119, of even langs komen op de inschrijfavond, die op 28 au gustus van 19.00-21.00 uur in de Marke gehouden wordt. Naar aanleiding van ons bericht over de wateroverlast bij bejaar dencentrum Diessenplas kwam er een reactie van directeur E.A. Postma. In het overleg met de ge meente voor de zomervakantie is hem toegezegd, dat het leed defini tief geleden zou zijn na het treffen van enkele extra voorzieningen in het rioleringsstelsel. Omdat de raad hiervoor nog toestemming moet geven, zijn door Diessenplas inmiddels zelf maatregelen geno men om problemen te voorkomen. In overleg met huisbaas en aanne mer is een put aangelegd, die zo no dig de te grote hoeveelheden water op kan vangen. Er is dus geen spra ke van, dat de capaciteit van de huisaansluitingen op de gemeen telijke riolering niet voldoende zou zijn. Naast het traditionele concours hippique op de laatste zondag van augustus, wordt dit jaar ook de Ga loppade 1990 in Bathmen gehou den. Dit evenement vindt plaats op zaterdag 25 augustus en gaat om het kampioenschap van Over ijssel. Tevens worden de paarden geselecteerd voor het Nederlands kampioenschap. In het program ma zijn enkele aantrekkelijke shownummers opgenomen en het evenement wordt besloten met een parade. Zondagochtend om half negen gaat bij manege 't Ruiterkamp het nationaal concours hippique van start. Voor de dressuur- en spring- rubrieken hebben zich veel deelne mers opgegeven. Ook de tuigpaar- den zijn aanwezig met onder ande re een tweespan voor oogstwagens, 's Middags om half drie is er een demonstratie Western Riding. Het idee ontstond bij Jan Boode en Mans Harmelink op de jaarlijk se fokveedag in Bathmen, in sep tember 1950. Ze haalden Willem Starink erbij om voorzitter te worden en op 23 maart 1951 werd warmbloedpaardenfokvereni- ging Holbatheo (Holten, Bathmen en omstreken) officiéél geboren. De datum staat vermeld op het vaandel, dat Willem Starink nog eigenhandig gemaakt heeft. Doel van de vereniging was (en is nog steeds) de paardenstapel in ei gen omgeving op een hoger plan te brengen. Daarin is Holbatheo uit stekend geslaagd. Fokkers als Pol, als Anton Haarman met Erica, Vrugteveen met Eronika, Deten met de Ivanhoe-dochter Nancy en uit Raai te Zwartjens met Oberlina en haar kinderen konden en kun nen op nationaal niveau meedoen. Voor fokkerij en sport zijn paarden uit het werkgebied van Holbatheo naar elders verkocht, tot naar het buitenland toe. In het begin waren dat Groninger paarden, later ook Geldersen. Tegenwoordig gaat het vooral om rij- en tuigpaarden want er is de afgelopen veertig jaar veel veranderd in de Nederlandse paar denfokkerij. Fokdag De jaarlijkse paardenfokdag bij café 't Bonte Paard in Dijkerhoek blijft echter het hoogtepunt van het jaar voor het nog steeds groei ende ledental. Afgelopen zaterdag v/as het de veertigste keer en dus een beetje feest, maar de weergo den lieten de organisatoren danig in de steek. Door de vele plensbui en bleef de publieke belangstelling wat minder dan het aantrekkelijke programma had verdiend. De paardenfokkers waren echter wel in grote getale opgekomen en de keurmeesters hadden handen vol werk aan het beoordelen van alle veulens, rijpaarden, tuigpaar den en basispaarden (paarden tus sen rij- en tuigpaard in). Daarbij wordt gelet op het uiterlijk van het dier en op de gangen (stap en draf). In het programma rond de keuring bood Holbatheo de kijkers onder meer een show van Nederlandse trekpaarden met een zes- en een vierspan en een défilé van zestien verschillende paardenrassen. De dag werd besloten met een carous- sel, waarbij de leden van de Lande lijke Rijvereniging Bathmen knap pe staaltjes van dressuur lieten zien. De kampioenen: Rijpaarden: veulens: Ivolt (W. Klein Koer- kamp, Heeten); jongeren: Gabilan (A.C.G. Harmelink-Flierman, Diepenveen); oude ren: Zinda (gebr. H. Morsink, Rijssen). Tuigpaarden: veulens: Ironica (A.E. Haar man, Heeten); jongeren; Herlina (A. Kogel man, Mariënheem); ouderen: Dolanda (H. Vrugteveen, Raalte). Basispaarden: jonge ren: Haliante (J.A. Schoorlemmer, Hee ten); ouderen: Zoliante (S.A.M. Jansen, Heeten).Trekpaarden: veulens: Yvonne (J. Nijland, Epse); jongeren: Bianca (A.J. en J. Bussink, Markelo); ouderen: Bella (J. Kroe zen, Albergen). &&3S Uw adres voor feestjes recepties gourmet-avonden koud - warm buffet SPECIALE PRIJZEN Stationsstraat 10 - Holten - Tel. 05483-6 13 75 Geboren: Daphne Alida Marica, dochter van J.W. Dikkers en H.E.M. Krukkert (in Almelo); Niels, zoon van T.A. Schutte en H. Haverslag; Thijmen Jan, zoon van J.A.M.S. Voogt en M. J. Sarink; Hendrik Jan, zoon van M. Oolbekkink en J.H. Meul- man. Overleden: E.J.H. Toren (69); G. J. van Dijk (43) uit Alme lo; J.A. van Gestel (81) in Deven ter; J. Metsemakers (13) in En schede; N.L. Daams (82) in De venter. Ondertrouwd: R.W.M. van der Heijden (27) uit Diepen- heim en H.H.W. van Brussel (28); G. Lunenborg (20) en I. Doornbosch (26); H. Wienbelt (42) en R.M. van Adrighem (30); A.G. Hofhuis (30) uit Markelo en J.G. Nijkamp (31). Getrouwd: B.J. Bronninkreef (25) en W E. Bosman (24); L.J. van der Weide (29) uit Vriezenveen en J. Pasop (27). /05N NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. H.W. Doornweerd (Heilige Doop), kinderneven- dienst: Jannie Ribbink en Sijtze Meinsma; 19.00 uur: ds. R. Vis ser. Oppasdienst: mw. Schoolen- Aanstoot en Maaike van der Spek. Uitgangscollecte: internationa le hulpverlening. Woensdag 29 augustus 10.30: huwelijksdienst bruidspaar Jansen-Sluiter. Diessenplas: woensdag 29 au gustus 19.00 uur: ds. Linde boom. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. H. Koetsveld van Dwingelo, kindernevendienst groep 7 en 8: C. Offringa; 19.15 uur: ds. H. Speelman van Urk. De eerste collecte is voor de dia conie, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Dijk- ink-Rietman, Fenny Rietman en Edith Bosschers; 4-6 jaar: Ria Grootewal-Schipper, Truus Beldman-Aanstoot en Gea Stroeve. Koffiedrinken voor vakantie gasten: mw. H. Rietman-Bel- dman, mw. H. Landeweerd- Stam en mw. E. Hulsman-Van der Meulen. R.KKERK Gebouw Irene: 10.00 uur: Heili ge Mis. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. J.P. ter Heege- Prenger te Markelo. Uitgangs collecte: Internationale Hulp verlening. OKKENBROEK 09.30 uur: ds. W. Bartlema te Zaandam. Uitgangscollecte: slachtoffers aardbeving Iran. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 25 en 26 augustus: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen, tel. 6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag XJm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen, tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 6 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). TANDARTS: 25 en 26 augustus: J.A. Groot, Schoolstraat 7, Holten, tel. 6 28 84. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37, 05496-6 30 56. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts, tel. 6 35 53. ENGERGIE VOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). BIBLIOTHEEK. Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. 23/24 augustus: zwemvierdaag- se met kwalleballenspel, 18.00- 20.00 uur in zwembad Twen- haarsveld. 24 augustus: school- en volks feest Espelo met revue en feest na, vanaf 19.30 uur; nachttoer- nooi SV Holten, vanaf zonson dergang op sportcomplex Meer manskamp. 25 augustus: school- en volks feest Espelo met optocht 9.45 uur, kinderspelen vanaf 11.00 uur, volksspelen vanaf 11.30 uur, hindernisbaan baas en hond, 26 augustus: Holterbergrit (mo tortoertocht), start 9.00-11.00 uur bij clubgebouw M.A.C. de Holterberg. 27 augustus: gemeenteraad, 19.30 uur. 28 augustus: fietstocht H.V.G. Dijkerhoek, vertrek 8.50 uur bij Bethaniëkerk; Hoolter Oam'd, vanaf 19.00 uur op de Smidsbelt. Gevonden: zwart etui met .Opelsleutel; lichtbruine boxer; parkiet diverse kleuren. Verloren: zilveren speld; bruine damesportemonnaie met in houdt dameshorloge merk Ca sio; gouden hanger (kruisje); twee fietsbanden van racefiets; klitterportemonnaie met in houd; kleine rode portemon- naie met inhoud; drie bankbil jetten; rood/bruine portemon- naie met inhoud; Nissan wiel dop; bruine portemonnaie met inhoud. £3 05476-1907

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3