Triathlon gaat op internationale toer Espelo trekt weer aan 't langste eind Autocross bewijst zijn bestaansrecht 'A sr Diplomazwemmen op Twenhaarsveld Uit buiten Holten BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN HQLTENS NIEUWSBLAD Compiegne voor Jansen Henk ten Brink coacht elftal regiospelers Holten oefent Clubcross MAC STICHTING TRIATHLON HOLTEN Recreatiewerk DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1990 5 In de vakantietijd is er in zwembad Twenhaarsveld iedere woensdag morgen proefzwemmen om 10.00 uur. Aanmelden bij het badperso- j neel. Diplomazwemmen kan weer op 4 augustus om 11.00 uur, op 25 augustus en bij genoeg deelname ook nog voor de laatste keer dit sei zoen op 1 september. De kosten hiervoor zijn f 5,- per persoon. Tot nu toe hebben er al 52 kinderen hun zwemdiploma gehaald. Dat gebeurde op zaterdag 23 juni en op 14 juli onder leiding van chef-bad meester G. van Lemel en badjuf S.H. Sonneveld en de eerste keer ook bij dé beide badmeesters J. van Borgonjen en T. Helsloot. Op 23 juni slaagden dertien kinde ren voor het A-, vier voor het B-, tien voor het basis- en drie voor het zwemvaardigheidsdiploma I. Op 14 juli waren die cijfers als volgt: vijf kinderen voor A, vijf voor B, ne gen voor het basisdiploma, 1 voor het zwemvaardigheidsdiploma 1,1 voor het zwemvaardigheidsdiplo ma II en 1 voor het zwemvaardig heidsdiploma III. Behaalde diploma's: Diploma A: Stefan Kloots, Sandra La- huis, Evelien Luggenhorst, Bart Mark voort, Remco Meulenbelt, Charmin Ramazan, Hazar Ramazan, Margerita Zandjans, Rob Steeging, Gerrit Ebrecht, Suzanne Hoes, Jorgen Wen- nemers, Agnes Schipper, Herbert van Beek, Rob Gervedink Nijhuis, Angeli- que Karkdijk, Agnetha Keiler, Arjan Schrofhaar. Diploma B: J. Gerhard Bril, Lesley Muller, Christel Oolbekking, llja de Haan. Peter Hettinga, Monique Karkdijk, Stefan Kloots, Bart Markvoort, Wilco Reterink. Basis Zwemvaardigheidsdiploma I: Miranda Markvoort, Susan Meulen belt, Mark Tuitert, RobTuitert, Mienke v.d. Wal, Bart Dijkman, Sonja de Vries, Michel de Vries, Antoinette Fijth, Marja Dijkman, Sonja de Vries, Michel de Vries, Jolanda Baerends. Basis zwemdiploma: Christien Aaf- tink, Marjolein Aaftink, Peter Aaftink, Jeffry Muller, Bernadette Ongena, Wendy Ongena, Geert Soer, Jolanda Beusink. Zwemvaardigheid 1Antoinette Fijth. Zwemvaardigheid 2: Bertien Mark- voort. Zwemvaardigheid 3: Wietske Schooien. Moonlight Op de vrijdagen 3 augustus of 10 augustus zal er onder voorbehoud van zomerse temperaturen een "Moonlight-swimming" avond wor den gehouden. Het bad is dan tot 22.30 uur geopend. In geval van twijfel kan het badpersoneel ver tellen of de avond al dan niet door gaat. Op vrijdagmiddag kan daar over ook telefonisch contact wor den opgenomen (tel. 61655). Op 11 augustus staat de Holtense Triathlon op het programma en de zwem vierdaagse wordt dit jaar ge houden van 20 tot en met 24 augus tus. Met noordenwind gingen om 07.00 uur 115 ingekorfde duiven in Com piegne van start om zo snel moge lijk thuishaven Holten te bereiken. Dat lukte vrij aardig want om 13.18 uur had H. Jansen zijn eerste duif al binnen en kort daarna kwam de berg (4,8), M. Lodeweges (5,7,15,18,20) G.J.Koetsier (10,23). In het Belgische Lozen werden voor een afstand van 135 kilometer om 09.20 uur 350 duiven gelost. Hier werd E. Veneklaas om 11.22 uur de eerste die een duif kon klok- Zaterdag 11 augustus wordt in de Lochemse Schouwburg een try out- voorstelling gegeven van de nieuwe Andre van Duin Revue. Achteraf aan de tap was de ellende weer snel vergeten, maar menig deelnemer aan het touwtrektoernooi van Okia zal zich tijdens de wed strijden zelf vertwijfeld hebben afgevraagd waarom hij of zij zich zo no dig op had moeten geven. Onder de brandende zon en omringd door stofwolken werd er heel wat van het doorzettingsvermogen gevergd. Ook in deze tropische hitte bleek Espelo zijn mannetje te staan. Was het vorig jaar de tweede editie van deze met begenadigde touwtrekkers gezegende buurtschap die de eer voor zich opeiste, dit keer stelde Espe lo I orde op zaken. Vooral in de wedstrijdklasse ging de beker voor het sterkste dames- Boekenmarkt 'De grootste boekenmarkt van Ne derland.' Zo presenteert de organi satie van de Deventer Boeken markt zich en wie de lengte van de boekenkramen langs de aloude IJsselboulevard en de 30 duizend bezoekers van vorig jaar in acht neemt, kan haar geen ongelijk ge- ven' Op zondag 5 augustus zijn langs de IJssel vele 165 boekhan delaren met vele honderden me ters boeken op allerlei gebied te vinden, waarbij zowel de echte kenners als de toevallige snuffe laars iets van hun gading zullen vinden. Het evenement, dat van 11.00 uur tot 17.00 uur duurt, wordt opgeluisterd met een uitgebreid muziek- en theaterprogramma. Wie zich dan nog verveelt kan de beeldenroute 'Beelden achter Fa cades' de tentoonstelling 'Het Waagstuk' en de tentoonstelling 'De geschiedenis van het boek' be zichtigen. Ook de Lebuïnus-toren kan deze dag beklommen worden. Schouwburg Lochem. André van Duin en Frans van Dus- schoten zijn druk bezig met hun nieuwe revue. Daarin speelt Marjo lein Sligte ook een belangrijke rol. Op zaterdag 11 augustus wordt in de Lochemse Schouwburg een try ou-voorstelling gegeven. De aan vang is 20.30 uur. Inlichtingen: 05730-51081. Museum De Waag De genoemde geschiedenis van de Nederlandse waaggebouwen is tot 10 september te zien in museum De Waag in Deventer. Op de tentoon stelling Het Waagstuk worden alle aspecten van het wegen vanaf de vroege middeleeuwen zichtbaar gemaakt. Voor de kinderen is er een speurtocht uitgezet. het er vaak fanatiek aan toe. Met vermakelijk commentaar van de inderhaast voor de (wegens Radio Oost-verplichtingen) afwezige Di- nant Venemen ingevallen Jan "Ontvanger" Markvoort kon het publiek hierbij genieten van de fij ne kneepjes in de touwtreksport. Ondanks de bepaling dat er per team niet meer dan twee wed strijdtrekkers mee mochten doen, wisten de meeste deelnemers in deze klasse wel van wanten. Onder het toeziend oog van NTB-scheids- rechters Gerrit Knoop en Jan ten Vaanholt kon geen enkele ploeg echter Espelo I een touwbreed in de weg leggen. Opvallend was wel de prestatie van de medewerkers van het bedrijf Bemei, die voor het eerst hadden ingeschreven en (na een beslissende trekbeurt tegen De Zaagmolen) meteen de derde plaats pakten. In de gecombineerde jeugd- en da mesklasse (waar de Splose dames team wonnen) was het krachtsver schil vaak wel erg groot. Hier ging Holterbroek met de eer strijken hoewel Dijkerhoek (met de voor de Nederlandse selectie uitgenodigde Edwin Beldman in de gelederen) lang tegenstribbelde. Bij de recreanten was het, zoals te verwachten vooral gezellig hoewel men zich ook hier danig in het Voor het elftal van regiospelers, dat zaterdag 4 augustus tegen FC Twente aantreedt, is Holten-trai ner Henk ten Brink als coach aan gewezen. Hij heeft de beschikking over spelers van Blauw Wit, SV Holten, ABS, Markelo, Witkam pers, Excelsior en De Zweef. De wedstrijd begint om 16.00 uur en de toegangsprijs voor volwassenen is f 5,00. De jeugd betaalt f 2,50. Na de oefenwedstrijd tussen het re gio-elftal en FC Twente van zater dag 4 augustus, die overigens ver plaatst is naar vier uur 's middags i. v.m. met de 's avonds in Almelo te zweet werkte. Camping De Poppe bleek hier onverslaanbaar terwijl de trucker-ploeg van 't Klavier ver rassend als tweede eindigde. Ook café Jansen mocht niet mopperen met de derde prijs die na zoveel in spanningen vanzelfsprekend wel even "nat' moest worden gemaakt. Uitslagen: Wedstrijdklasse: 1. Espelo 1 (10), 2. Holter broek (6), 3. Bemei (5), 4. Zaagmolen (5), 5. Espelo II (4), 6. Beuseberg (0). Jeugd/dames: 1 Holterbroek (12), 2. BV Dijkerhoek (10), 3. Espelo I (8), 4. Espelo dames (5), 5. Beuseberg dames (5), 6. Espe lo II (2), 7 Beuseberg (0). Recreatief: 1 De Poppe (10), 2. 't Klavier (7), 3. Café Jansen (6), 4. Metalin (5), 5. Café Kalfsterman (2), 6. Delta-club (0). tweede. De anderen overbrugden de afstand van 407 kilometer ook snel zodat er geen verliezen waren. Uitslag: H. Jansen (1,2,6,17,22), J.G.Jansen (3,9,13,19), G.G. Kwinten- Grootste pechvogel bij de club cross van MAC De Holterberg was Jan Kampman. Bij de start van de eerste manche begaf zijn motor het (lekke koppakking). Om toch mee te dingen naar de punten v oor het kampioenschap reed hij in de tweede manche met de motor van zijn broer. ken. Uitslag: E. Veneklaas (1,13,24,28,37), F. Meester en Zn. (2,4,18,26,30), H.J. Aaftink (3,35) W. Aaftink (5,77), H. Wansink (6,12,15,31,56). Uitslagen: 80 cc: 1Arnold Nijland, 2. F. Karnebeek, 3. Berry Pol. 125 cc: 1. Ramon Haverkate, 2. Oscar Hoogers, 3. E. Jansen 250 cc: 1. Er- win Sanderman, 2. Herman Veenstra, 3. André Broekmaat. 500 cc: 1H. Scholten, 2. Coen van Hoevelaak, 3. Berry ten Berge. Enduro: 1. Richard Pullen, 2. Henk Müller, 3. H. Geerdink. Woensdag 8 augustus wordt er op het terrein aan de Imhofsweg weer een open beker/clubcross verre den. Inschriven vanaf 18.00 uur, aanvang training 18.30 uur. De SWOH verhuurt alarmerings- apparatuur aan ouderen, die daar om diverse redenen behoefte aan hebben. Deze apparatuur wordt tot nu toe steeds door één vrijwilli ger geplaatst. U begrijpt, dat dit een onzekere situatie voor de SWOH is. Bij ziekte of vakantie van deze vrijwilliger kan er geen apparatuur worden geplaatst. Daarom zijn wij op zoek naar ie mand, die dit werk eveneens wil doen. Vraagt het werk veel tijd? Nee, be slist niet. Er wordt gemiddeld slechts één apparaat geplaatst. Er zijn maanden tot nu toe geweest zonder plaatsing en enkele maan den met één of twee plaatsingen. Veel tijd kost het werk dus niet. Is het moeilijk? Niet zo. Onze hui dige vrijwilliger beschikt over een flinke hoeveelheid technisch in zicht, maar heeft geen technisch beroep gehad. Gezien de proble- Vakantie Tot 13 augustus is het bureau van de SWOH slechts beperkt bezet. Alleen maandagmorgen tussen 9.00 - 13.00 uur is de functionaris mevr. P. den Hoedt - Lieshout aan wezig. Onder de 530 deelnemers aan de Holtense triathlon zijn voor het eerst ook buitenlanders. Zaterdag 11 augustus komen o.a. atleten uit Engeland en Duitsland aan de start voor de wedstrijd die mee telt voor zowel het landelijke Su per Prestige Circuit als voor het Oostelijk Triathlon Circuit. Het startschot voor de eerste deelne mers in de recreatieklasse valt om 11."00 uur waarna om 15.30 uur de laatste groep wedstrijdsporters het water wordt "ingeschoten". De Holtenaren die meedoen aan de 1/4 triathlon recreatief (1000 meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10,7 kilometer lopen) zijn inge deeld in de groep die om 11.30 uur start. Na de drie recreatiegroepen voor de 1/4 afstand komen de deel nemers aan de 1/8 triathlon aan de beurt. De eerste groep hiervan ver trekt om 12.25 uur en om 12.45 uur gaat de tweede groep van start. Wie alle favorieten voor de 1/4 wed strijd wil zien, moet om 13.40 uur op zwembad Twenhaarsveld aan wezig zijn. Om 14.00 uur start de groep met de junioren en om 14.30 uur zijn de dames en veteranen aan i de beurt. Na het zwemmen wordt er gefietst, waarbij de organisatie v. voor een niéuw parcours koos om (gezien het grote aantaldeelne mers) een grotere fietsronde te kunnen maken. Vanaf het zwem bad gaat het nu de Landuwerweg op, waarna men rechts af gaat en het fietspad langs de Markelose- weg volgt tot garage Rouwenhorst. Vandaar gaat het via de Oranje straat het dorp in en via Dorps straat en Larenseweg het dorp weer uit richting Beuseberg. Hier na volgt een ronde door het Holter broek waarna de deelnemers via o.a. de Tolweg en de Beuseberg (met de klim in de Kwintenweg als kuitenbreker) weer op de Markelo- seweg komen en zo, het centrum van Holten bereiken. Het loopparcours is hetzelfde als vorig jaar met dien verstande dat de recreanten vier ronden van 2,5 kilometer lopen en de wedstrijd deelnemers twee ronden van 5 kilo meter. Rondom de finish op de Smidsbelt is extra veel aandacht aan het randgebeuren besteed zo dat het daar voor de ongetwijfeld vele bezoekers prettig toeven is. Drie verslaggevers houden het pu bliek constant op de hoogte van het wedstrijdverloop. spelen wedstrijd Heracles-Barce- lona, begint zo langzamerhand ook de voorbereiding van de plaatselij ke zöndagvierdeklasser Holten. Trainer Henk ten Brink kan zijn mannen op dinsdag 7 augustus aan het werk zien wanneer het tweede elftal om 19.00 uur op Meer manskamp oefent tegen de reser ves van Excelsior. Voor donderdag 9 augustus staat de wedstrijd Roh- da Raalte 1 - Holten 1 op het pro gramma, aanvang 19.00 uur. De medewerkers van het interker kelijk recreatiewerk op de Borkeld gaan de vijfde week in. Van maan dag tot en met vrijdag is er steeds een kindermorgen van 10.00 uur tot 12.00 uur. Deze ochtende zijn bedoeld voor de jeugd van 4 tot 12 jaar, dekosten bedragen f0,50. Zaterdag 4 augustus: kennismakingsa vond, 20.00 uur; zondag 5 augustus: kampdienst, 10.00 uur (voorganger ds. Waardenburg); maandag 6 augustus: zes kamp, 19.30 uur (kosten f 1.00); dinsdag 7 augustus: kookmiddag, 15.00 uur (kosten f 2,00); woensdag 8 augustus: ochtendwan deling, 06.00 uur (kosten f 1,00); talenten jacht, 19.30 uur (kosten f 1,00); donderdag 9 augustus: spooktocht, 22.00 uur (kosten f 2,00); vrijdag 10 augustus: levend mono poly, 14.30 uur (kosten f 1,00), Dat de jaarlijkse autocross van MAC De Holterberg nog wel dege lijk een plaatsje verdient temidden van alle Dorpsfees-activiteiten, bleek vorige week woensdag weer. Een meer dan duizendkoppig pu bliek verzamelde zich op het wei land van de familie G. Wansink aan de Schreursweg waar onder ideale weersomstandigheden 38 deelnemers in de standaard-klas- se, 28 in de klasse 1600 cc en 25 in de combinatieklasse 2000 cc en 1600 cc sprint aan de start versche nen. Om half zeven viel voor het eerst het startdoek waarna de speciaal geprepareerde auto's (vooral de 'specials' hebben nog maar weinig weg van een normale auto) in drie manches moesten uitmaken wie uiteindelijk- de finale zou halen. Dat er met veel enthousiasme ge reden werd, bleek wel uit de her en der door de lucht suizende kluiten aarde en steden. Ondanks de sproeibeurt die het parcours voor afgaand aan de cross had onder gaan werd het publiek af en toe on der het zand bedolven en moest zelfs een ruit van de jurywagen er aan geloven toen een steen het glaswerk doorboorde. Een enkele rijder verraste het publiek zelfs met een fraaie koprol, zonder dat dit overigens tot persoonlijke on gelukken leidde. Tussen de wed strijden door kon men terecht in een van de vele eet- en drink- kraampjes en na afloop was er in de geel-groene MAC-tent zelfs een heuse disco te beluisteren. Uitslagen: standaardklasse: 1 Herbert ter Maat, 2. Roland Dekkers. 3. Doornbos jr. 1600 cc- klasse: 1. Harm Roetert. 2. Arjan Stokkink, 3 Henri te Pas. 2000 cc-klasse: 1. Henk Rip- perda, 2. Frits Hendriks, 3. André Bouw meester. Gezien de grote belangstelling zal -de MAC ook volgend jaar tijdens het Dorpsfeest een autocross hou den. Samen met de Beuseberg had Espelo ook een damesteam afgevaardigd. Hier de Splose dames die in een beslis sende trekbeurt de Beuseberg-dames aftroefden. Vrijwilliger gevraagd men, die zich af en toe bij een plaat sing voordoen, zou een vrijwilliger, die een PTT - telefoondienst ach tergrond heeft hier toch echter heel goed werk kunnen verrichten. Vandaar een oproep van de SWOH om onze vrijwilliger, die de alarme- ringsapparatuur plaatst te voor zien van een collega. Heeft u be langstelling, of wilt u nadere infor matie dan kunt u zich wenden tot de SWOH. Tot 13 augustus is het bureau alleen op maandagmorgen bezet. Daarna op maandag- en donderdagmorgen en dinsdagmid dag. U kunt natuurlijk ook schrijh- ven. Uw reacties zien wij met be langstelling tegemoet.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5