Vakbekwaam orgelspel van Peter Eilander Eerste orgelavond in De Kandelaar Jaar agenda Ringsteken geen publiekstrekker Kerkdiensten Medische diensten J van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD L Uit het politierapport Zwemmen in maanlicht Gevonden voorvirerpen Burgerlijke stand rp 9 s\ 1 BOLSENBROEK MARKELO "7 OPEL t-- DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. SPREEKUREN WOONRUIMTE OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1990 I UU: nds v. Het orgelconcert van Peter Eilan der in de NH kerk kreeg redelijk veel belangstelling van een erg ge ïnteresseerd publiek. De inleiden de koraalbewerking in de aeoli- sche toonsoort bewees de gerichte opleiding en de affiniteit voor het kerkelijk orgelspel, de melodie dui delijk presenterend in de improvi satie. Het Concerto van J.S. Bach naar Vivaldi in G dur begon leven dig in het allegro, de canonische beantwoording in Grave kwam uitstekend over, eindigend met een correct en beheerst gespeeld Presto. Het vrij onbekende werk van Pres- cetti werd in snel tempo gereali seerd, zestienden-passages en toonladderfiguren kwamen ad rem en slagvaardig tot klinken. De eer ste sonate van Mendelssohn-Bar- tholdy begon met het volle werk in Allegro moderato, waaruit de ko raalmelodie van 'Was mein Gott will, das g'scheh' allzeit' te voor schijn kwam, uiteraard in de pia nogedeelten. De snelle pedaalpas sages kwamen perfect tot uitvoe ring, in een doorstromend ritme uitgevoerd. Het adagio kreeg een gewijde sfeer door de fluitregisters. Het andante recitativo was zang rijk in de melodische fragmenten, overgaande in het allegro assai vi vace met virtuoos gespeelde ge broken akkoordenpassages op de manualen. 'Liebster Jesu, wir sind hier' van Freyer kreeg gedragen spel met be wogen voordracht van de cantus firmus. Grand Choeur en re majeur van Renaud was op effeet bere kend, waarbij het volle werk werd ingeschakeld, nogal pompeus de Franse uitvoeringsstijl beklemto nend. Hooft's fantasie voor orgel was in het Maestoso inleidend van karakter, overgaand in een speels Allegretto, ritmisch lichtvoetig ge speeld, .in het allegro moderato met thema-beantwoording, fuga- tisch getint, ook overgenomen door het pedaal, in een transpa rant klankbeeld gezet. De bekende fantasie over psalm 33 van C. de Wolf begon met de dorische melo die in vierstemmigheid, voor sa menzang geharmoniseerd, in het andante fraai van structuur in trio- vorm gecomponeerd. Het slot-allegro met de koraal-fuga werd fors geregistreerd, de beruch te pedaalpartij werd met vrijwel overwonnen techniek gepresen teerd. Lemmens' Fuga-fanfare kreeg puntig spel met signaal-ach- tige passages, veelal in gebroken akkoorden, aantrekkelijk voor het publiek om naar te luisteren, vir tuoos overkomend. Met de koraalfinale over psalm 42, waarin de oude berijming met 't Hijgend hert der jacht ontkomen' Voor de orgelcommissie van de Holtense gereformeerde kerk is dinsdagavond 7 augustus een bij zondere. Dan wordt het nieuwe or gel in kerkgebouw De Kandelaar aan de Stationsweg ingewijd met een zang- en orgelavond door bari ton Jan Stolk en organist/pianist O05476-1907 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan E. Aaltink voor bouwwerktuigenberging bij Doorlopendedijk 1 - aan H. Kemper voor bouw folieput/mestopslag bij Helhuizerweg 26; - aan H. Kemper voor vergroten wagenberging bij Helhuizerweg 26; - aan J. H. Schipper voor bouw serre met plantenkas bij Looikolkstraat 4; - aan Mengvoeder Groep Holten b.v. voor aanbrengen diverse voorzieningen aan Larenseweg 48; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. maandag van 9.00-10.30 uur woensdag van 9.00-10.30 uur De commissies financiën en gemeentewerken vergaderen gezamenlijk op maandag 6 augustus 1990 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - inzameling klein chemisch afval uit huishoudens en aanschaf milieuboxen; - aanschaf zonwering t.b.v. openbare school voor basisonderwijs Haarschool; - vernieuwen pannen en vorsten woning Oude Deventerweg 35; - aankoop voormalig opslagterrein met opstal aan de Deventerweg; - aanschaf bladzuiger t.b.v. plantsoenendienst; - vervanging tuinbouwtractor t.b.v. plantsoenendienst; - uitbreiding aantal uren logopedie op de basisscholen; - uitvoering diverse rioleringswerken in het kader van het (aangepaste) rioleringsstruktuurplan Holten; - vaststelling meerjarenprogramma restauratie monumenten 1990-1995; - onttrekking gedeelte Dikkespad aan het openbaar verkeer; - verkoop perceel bouwterrein in het plan „De Beuseberg" - verkopen percelen bouwterrein in het plan „De Beuseberg"; - verbeteren Langstraat (ged.). resulteerde in een bewogen slot met 'Hoop op Hem, sla 't oog naar boven, ik zal God, mijn God nog loven' werd besloten, waarin Peter Eilander zich liet kennen als een vakbekwaam kerkorganist. Gotze Kaspersma In de nacht van 23 op 24 juli vond een eenzijdig ongeval plaats op de kruising Rijssenseweg-Markelose- weg. Een personenauto komende uit de richting Rijssen, sloeg links af en wel met een zodanige snel heid dat de auto uit de bocht vloog. Twee gewonden werden voor na der onderzoek overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. De be stuurder bleek te veel alcohol in zijn bloed te hebben. De auto werd zwaar beschadigd. Op 27 juli botsten twee auto's op elkaar op de kruising Aaltinksweg- Keizersweg omdat er geen voor rang werd verleend. Hier bleef het bij alleen materiele schade. Eén van de auto's was total loss, de an dere had zware schade. Op 24 juni werd tijdens een visserij controle bij het Catsmeer een man bekeurd die niet de vereiste papie ren bezat. Nadien bleek dat deze man een valse naam had opgege ven. Deze week kon de ware identi teit van de man worden vastge steld en kreeg hij uiteraard een proces-verbaal aan de broek voor het opgeven van deze valse naam. Op de parkeerplaats nabij de Houtbeurs in de Dorpsstraat bot ste een auto tijdens het indraaien tegen een andere auto. De veroor zaker reed vervolgens door. Een getuige wist echter de benadeelde in kennis te stellen van het betref fende kenteken van de doorrijder, waarna het voor de politie een klei ne moeite was de veroorzaker op te sporen. De man ontkende iets van de aanrijding te hebben gemerkt. In de nacht van vrijdag op zater dag werd een fiets ontvreemd in het centrum van het dorp. Enkele personen hadden gezien dat een jongeman zonder fiets was geko men, doch even later met een fiets wegreed. De identiteit van deze knaap was bij deze mensen be kend. Toen de politie in de loop van de morgen bij de woning van de jongeman kwam, stond het be treffende rijwiel achter zijn huis. Hij had de fiets "even geleend". De politie gaf hem daarvoor toch "maar even" een proces-verbaal. In de nacht van zaterdag op zon dag werd er in korte tijd voor de tweede keer ingebroken bij drogis terij de Wedda aan de Dorpsstraat. De daders kwamen binnen door de achterdeur met kracht te forceren. Vooral de duurdere merken par fums en after shaves werden weg genomen. Diegenen die nog niet door de politie zijn gehoord en die menen die nacht toch iets te heb ben opgemerkt, worden verzocht dit te melden bij de Holtense poli tie. In de nacht van zondag op maan dag ging enkele keren het alarm over van de scholengemeenschap. Het bleek vals alarm te zijn. De po litie zal met de leiding van de school contact opnemen om dit overlast weg te nemen. Op maandag 30 juli te omstreeks 11.30 uur vond een nogal gecompli ceerde aanrijding plaats op de Toe- ristenweg. Twee fietsers reden richting Holten. Een daarachter komende auto remde af in verband met tegenliggers. Op het moment dat deze auto daarna naar links ging om de fietsers in te halen, werd de bestuurder van de auto verrast doordat een andere auto met een flinke klap tegen de ach terzijde van zijn voertuig botste. Zijn auto schoot naar links en raakte daarbij de wielrijders om vervolgens over de kop te slaan. Eén van de fietsers raakte daarbij zodanig gewond dat ze per ambu lance werd overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. Bij nader onderzoek bleek dat de voet van de bestuurder van de auto die de aan rijding veroorzaakte tijdens het remmen van het rempedaal gleed en daardoor gas gaf en zodoende tegen de voorligger botste. De aan gereden auto was total loss. De an dere auto en beide fietsen liepen eveneens schade op. Adri Poortvliet. Dit eerste open bare concert begint om 20.00 uur uur en is gratis toegankelijk. Op het programma van deze zo merse zangavond staan verschil lende sololiederen en orgelimpro-' visaties. Uiteraard ontbreekt ook de samenzang niet met liederen als 'Prijst de Heer met blijde galmen', 'Wij knielen voor uw zetel neer' en 'Door de nacht van strijd en zor gen'. Bariton Stolk werkt regelmatig mee aan concerten en zangavon den met koren en solisten in ker ken, zalen en tehuizen. Zijn TV-de- buut maakte hij vorig jaar in aan wezigheid van koninging Beatrix en haar familie. Adri Poortvliet is kerkorganist en dirigent van vier gemengde koren en een kinder koor. AUGUSTUS: 14 augustus: geologie-excursie; Hoolter Avond 16 augustus: bos- en natuurex- cursie; jeugd FC Twente - SV Holten 20 t/m 24 augustus: zwemvier- daagse Twenhaarsveld, tevens waterpolotoernooi 21 augustus: Zum Hoolter Bock 24 augustus: nachttoernooi S.V. Holten 26 augustus: Holterbergrit (mo tortoertocht) 27 augustus: geméenteraadsver- gadering 28 augustus: Hoolter Aom'd SEPTEMBER: 8 september: vrije markt 6 september: jeugdkampioens cross (Zuurberg) 9 september: Holterberg Herfst- toer (fiets) 13 september: wijnfeest 22 september: trekkersiep 24 september: gemeenteraads vergadering OKTOBER: 6/7 Oktober: Nacht om Holten. 9 oktober: begrótingsbehande- ling (commissoriaal) 30 oktober: begrotingsbehande ling (gemeenteraad) NOVEMBER: 3 november: H.M.V. jubileum show 23 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor 26 november: gemeenteraads vergadering DECEMBER: 17 december: gemeenteraads vergadering; jubileumavond NBvP Holten 19 december: volkskerstzang Inderhaast opgetrommeld doet ook Annemie Kamphuis een poging de ring te doorhoren. Koetsier Oolbekkink kijkt gespannen mee. Alle begin is moeilijk. Dat gold ze ker voor het ringsteken dat als nieuwe attractie op het program ma van het Dorpsfeest stond. Ge meten naar de publieke belang stelling was deze activiteit het minst succesvol, mede door de au tocross die dezelfde avond elders in het dorp werd gehouden. Pony club De Bergruitertjes en de Ver eniging van het aangespannen paard De Bergrijders zullen zich bij een eventueel vervolg in ieder geval op het tijdstip moeten be zinnen. Van de zes uitgenodigde camping- bedrijven kwam alleen camping De Holterberg opdraven met een senioren- en een jeugdteam. Met het nodige improvisatietalent kreeg de organisatie alsnog een ex tra jeugdteam en vier senioren teams aan de start, terwijl ook en kele individuele deelnemers hun kunnen beproefden. Zo ontstond toch nog een aardige krachtme ting tussen camping De Holter berg, carnavalsvereniging De Fienpreuvers, Eetcafé 't Klavier en café Jansen. De bedoeling was om vanuit een rijdende koets vier ach tereenvolgende ringen te steken, een niet eenvoudige opgave die de gasten van camping De Holterberg het beste afging. Zowel bij de junio ren als bij de senioren haalde deze ploeg de eerste prijs. Gelijktijdig met het ringsteken konden kinderen een gratis pony ritje maken, van welke mogelijk heid druk gebruik werd gemaakt. Ook had PC De Bergruitertjes een informatiestand ingericht, waar tevens een promotiefilm voor de vereniging te zien was. Ondanks de matige publieke belangstelling werd het op die manier toch nog een genoeglijke avond. Gezien de meer dan zomerse tem peraturen staat het nu vast dat vrijdagavond in zwembad Twen haarsveld weer een 'Moonlight swimming'-avond wordt gehou den. Dat houdt in dat er tot 22.30 uur kan worden gezwommen. Te vens staat er een aantal spelonder- delen op het programma waaraan iedereen kan meedoen. Wel is het zaak zich voor de tijd bij het zwem badpersoneel op te geven. //to* NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. J.H. Israel, kinder- nevendienst: Aty van de Plank en Marietje van Bruggen; 19.00 uur: ds. R. Visser. Oppasdienst: mw. Schutte-Ha- verslag en Rita Meilink. Uitgangscollecte: Diaspora. Diessenplas: woensdag 8 augus tus ds. Visser, 19.00 uur. GEREF.KERK 9.30 uur en 19.15 uur: dr. R. Fernhout van Alphen a/d Rijn; kindernevendienst groep 3,4 en 5 o.l.v. H. Paalman. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: José Wel- ink, Annemarie Rietman en Pe tra Dijkink-Koning; 4-6 jaar: Ria Harbers-Potman, Jeanette Droog-van Houten en Anja Paalman. Koffiedrinken voor vakantie gangers: mw. Heusinkveld- Heusinkveld en mw. Span-van den Berg. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur: Heili ge Mis. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. R. Visser. Uitgangs collecte: Diaspora. OKKENBROEK 09.30 uur: ds. D. Zinkstok te De venter; uitgangscollecte: plaat selijke diaconie. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 4 en 5 augustus: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag: voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen, tel. 6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen, tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 6 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). TANDARTS: 4 en 5 augustus:W.J. Zwijnen, RoelfBosmastraat39a, Rijssen. Tel. 05480-12260. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts, tel. 6 35 53. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag yan 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. 2 augustus: De Boer Op, open dag landbouw en veeteelt in Holten, start bij VW-kantoor; bos- en natuurexcursie (vooraf opgeven bij VW), 14.00 uur. 3 augustus: rondleiding met filmbeelden in museum Bos Dierenwereld, 20.00 uur. 4 augustus: FC Twente - Regio elftal, 16.00 uur op sportpark Meermanskamp. 7 augustus: geologie-excursie (vooraf opgeven bij VW), 13.30 uur; vanaf 19.00 uur Hoolter Aomd op Smidsbelt met Touwt rekspektakel van Okia; concert Jan Stolk en Adri Poortvliet in De Kandelaar, aanvang 19.30 uur. Woensdag 8 augustus: Open be ker/clubcross MAC, circuit de Imhof, inschrijven vanaf 18.00 uur, aanvang training 18.30 uur. 9 augustus: bos- en natuurex cursie (vooraf opgeven bij VW), 14.00 uur. 11 augustus: triathlon in de dorpskom Gevonden: huissleutel merk Corbin; fototoestel Minolta; huissleutel merk Buva; een hond Boxer; grijs tijgerkatje. Verloren: zilveren sleutelhan ger; fietssleutel met label 342; zwart tasje met twee bankpas- jes; grijze portemonnaie met in houd; blauw meisjesportemon- naie met inhoud; rode knippor- temonnaie met inhoud; enkele bankbiljetten; gele parkiet; bo- venkunstgebit met ongeveer vijf elementen; zwart grijs ge streepte poes met witte buik. Geboren: Frank, zoon van B. aanstoot en G.B. Stam; Beau, dochter van H. Barvelink en H. Koopman (geboren te Deven ter), Bas, zoon van T. Hofman en E.D. IJspeerd (geboren te De venter); Bert Niels Matthijs, zoon van H.Hulsman en G.J.M. Aaltink (geboren te Deventer). Ondertrouwd: B.J. Bronnin- kreef (25) en W.E. Bosman (24); M. Ulfman (27) en W.M.H. van Gurp (26); A.J.M. Wolfkamp (30), Raalte en A. van der Kolk (21). Overleden: G.H. Aaltink (83) overleden te Deventer.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3