Volop pimpelaars op tropische Smidsbelt Meilink komt op gang bij NK tractorpulling I Okia-avond wordt touwtrekspektakel Holten in detail Triathlon Te actief? Omleiding msroutes Werkloosheid tijgt licht 100 JAAR 2.50 KORTING U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Aanval op wereldrecord Ook in Holten milieuboxen Prijs voor Ilse Wenink Discotheek De Waag weer open Holten doet mee aan Oost'n Rit Holtens Nieuwsblad bonderdag 2 augustus 1990 42ste jaargang no.31 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Nog een dikke week en dan staat Holten weer finaal op de kop. Op zaterdag 11 augustus worden de 1/8 en 1/4 triathlon gehouden, een evenement dat in de loop der jaren tot een Or ganisatorisch hoogstandje is uitgegroeid. Maar liefst 530 deelnemers uit binnen- maar ook buitenland komen in Hol ten aan de start en het is dat er hier geen open zwemwater is, anders was dat het dubbele ge weest. Je kunt van Holten zeggen wat je wilt, maar deze zomer valt er wel van alles te beleven. Dat twee evenementen op één avond echter wat al teveel van het goede zijn, bleek op de woensdag van de dorpsfeesten toen het ringsteken nauweli jks en de autocross flink wat be langstelling trók. Het Holtens Nieuwsblad nam bij beidé een kijkje. In het verleden werd er wel eens gemopperd wanneer een Hoolter Avond in het water viel, maar af gelopen dinsdag hadden de verza melde horeca-organisatoren van de eerste Pimpelavond over het weer niet te mopperen. Of het moet zijn dat de belangstellenden wat laat achter de barbeque van daan kwamen, maar nadat een maal de eerste blues-akkoorden van de Theo's Blues Club in de achtertuinen doordrongen, stroomde de Smidsbelt al snel vol. Ook de talloze argeloze fiets-pas- santen die door het geluid werden aangelokt, parkeerden hun karre tje om even de sfeer van een onver valste Hoolter Aomd op te snui ven. De op zich simpele formule van muziek, hapje/drankje, spelle tje bleek ook dit keer weer won derwel te werken. Warm was het zeker. Reden waar om de exploitanten van De Raads- kelder, De Schure, 't Klavier, de kantine van de sporthal en Dran kengroothandel Kalfsterman de Smidsbelt hadden omgetoverd in een subtropisch bierparadijs, waarop in de twee grote tenten het goudgele vocht vrijwel constant uit de kranen stroomde. Ook de muziek van van TBC ging er soe peitjes in. De formatie rond "still going strong" Jo Junk in de gelede ren, bracht al meteen de stemming erin met recht-voor-zijn-raap-mu- ziek doorspekt met de nodige hu mor. Daarbij werd niet bijster zachtzinnig met de trommelvlie zen van de toehoorders omge sprongen. Reden ook waarom met name de oudere aanwezigen zich gaandeweg uit het strijdgewoel te rugtrokken en elders een rustiger plekje zochten. Voor de overblijvenden, altijd nog goed voor een overvol plein, kon de ,pret niet op. In combinatie met de kracht- en behendigheidspelletjes (een co-produktie van de jongens uit Splo en het Holterbroek) en niet te vergeten de her en der opge stelde eetkraampjes ontstond zo een ongedwongen sfeer waarin het goed toeven was. De avond kon helemaal niet meer kapot toen de zangeres Alexandra haar opwachting maakte. De on vervalst Twentse imitatie van de zingende sexbom Tatiana bewees in ieder geval vocaal meer in haar mars te hebben dan haar Italiaans evenbeeld. Aangezien ook de tem peratuur niet voor haar vurige act wilde onderdoen en het predikaat Pimpelavond alle recht werd aan gedaan, bleef het onder de afslui tende tonen van Theo's Blues Club nog lang onrustig op de Smidsbelt. ijdens de Holtense triathlon op aterdag 11 augustus worden de Dutes van de OAD-buslijnen tijde- jk gewijzigd. Concreet gaat het aarbij om de volgende haltes. De al te aan de Oranjestraat (beter kend als halte De Driesprong) rordt verplaatst naar de hoek Kol- 'eg-Lageweg. In plaats van bij de ushalte op de Smidsbelt moet ïen nu in- en uitstappen bij het tation. De halte aan de Wilhelmi- alaan bij de Larenseweg vervalt leze dag helemaal. Na een groot aantal maanden an dalende werkloosheid is het fantal mensen zonder werk in de naand juni in Holten toch weer |cht gestegen. Tegenover de 109 3oltenaren die eind mei bij het Ge westelijk Arbeidsbureau in Deven- ir stonden ingeschreven, waren it er eind juni drie meer: 112. laarvan zijn 58 vrouwen en 54 lannen. fan de Holtense werklozen zijn er korter dan een jaar ingeschre- :n bij het GAB. Voor 26 mensen juurt de werkloosheid al langer drie jaar. De meesten moeten izocht worden in de sector handel kantoor, waarvoor veertien lannen en 35 vrouwen zich heb- :n aangemeld. Wat leeftijd be- :ft zijn 31 werklozen jonger dan jaar, zijn er elf 23 of 24 jaar, der- lig tussen de 25 en 39 jaar, 22 tus- en 40 en 49 j aar en vinden we acht en Holtenaren in de categorie bo en de 50 jaar. Henk Meilink komt langzaam maar zeker op gang. De tractorpuller uit Holten behaalde in het Drentse Eext de eerste kampioenspunten in de tractorpulling competitie voor het Nederlands kampioenschap en was ook tijdens de wedstrijden in Lochem het afgelopen weekeinde dik te vreden met de zesde plek in de 3,4 ton klasse en de achtste in de 4,4 ton klasse. Tijdens de eerste twee optredens in de super stockklasse in Wierden en Halsteren moest Meilink vanwege mechanische problemen nog van de wedstrijdbaan gesleept worden, maar nu lijken mens en machine optimaal op elkaar afgesteld. Een nadere kennismaking met Rough Neck en de man die de bijna duizend paardekrachten in de hand moet zien te houden. Wie binnenstapt bij mallenmakerij Bemei aan de Industriestraat in Holten, kijkt meteen tegen een reusachtige tractor aan. Direct is te zien dat het hier niet gaat om een gewone landbouwtractor. Het uiterlijk vertoont unieke schilder werken en de met sierletters aan gebrachte naam Rough Neck maakt de kijker nieuwsgierig naar de functie van deze ietwat vreemd uitziende machine. Eigenaar Henk Meilink, die voor de helft garant staat voor de bedrijfsnaam van dit jonge, maar succesvolle bedrijf op de Kol, maakt graag wat tijd vrij om uit te leggen dat het hier gaat om een wedstrijdtractor die ge schikt is om in luttele seconden dames' en herenkapsalon Ter gelegenheid hiervan hebben wij voor u elke maand een leuke aanbieding. Deze maand AUGUSTUS op een volledige watergolf- of föhnbehandeling. 05700-13017 Deventer 05730-52020 Lochem 05483-64486 Holten 05750-20900 Warnsveld een sleepwagen geladen met tien ton staal over een afstand van hon derd meter te verplaatsen. Trac torpulling dus! Kort actief De 28-jarige Holtenaar is nog maar kort actief in deze sport, waarvoor hij altijd al een grote liefde koester de. Al jaren bezocht Meilink diver se evenementen, waardoor het idee ooit zelf actief aan deze sport te gaan doen groeide. Gebrek aan tijd en geld waren er debet aan dat het zo lang duurde voordat de mal- lenmaker op de piste verscheen, maar nu is het dan zover. Niet dat alles meteen van een leien dakje gaat, maar de behaalde NK-pun- ten tijdens de wedstrijden in Eext en Lochem geven de burger moed. Meilink: „Ik moet nog veel leren. Alleen veel vermogen in je tractor brengen is niet voldoende. Alle draaiende delen worden hierdoor extra belast. Zo had ik in Wierden te kampen met een kapotte kop- pakking. Die vloog door het ver mogen keer op keer tussen de kop en de cylinder uit. Ook tijdens m'n tweede optreden in Halsteren ken de ik hetzelfde probleem. Na anderhalf jaar al je vrije tijd op geofferd te hebben wel een teleur stelling, ja. Het is vooral de techni sche kant van deze sport, waartoe ik mij altijd aangetrokken voelde. Maar natuurlijk wil je na zoveel i sleuteluren wel graag resultaat zien. Daarbij komt dat je zeker over de nodige stuurmanskunst moet beschikken om een wedstrijd te winnen. Het gevoel van koppe ling en gas is erg belangrijk, maar als op een gegeven moment de voorwielen los van de grond ko men wordt het een hele toer om de machine binnen de kalklijnen te houden". Duizend PK Rough Neck beschikt over drie tur bo's en heeft een brandstofpomp die tien maal groter is dan die van de standaard versie. Hierdoor le- A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. rJ. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 De 'Hoolter Aomd' die touwtrek vereniging Okia dinsdag 7 augus tus voor haar rekening neemt, staat (hoe kan het ook anders?) voor een groot deel in het teken van deze krachtsport. Zo zal er een aanval worden gedaan op het we reldrecord 'gewicht-trekken', een poging waaraan teams van vier personen zich kunnen wagen. Maar het blijft niet bij touwtrek ken alleen. Na een rondrit door het dorp zijn veertig oude tractoren op de Smidsbelt te bewonderen, terwijl daar vanzelfsprekend ook de inwendige mens ruimschoots aan zijn trekken komt. Op dit moment staat het, in Bra bant geregistreerde, wereldrecord gewichtheffen op 850 kilo en 90 centimeter. De teams van cam pings en café's die zich voor de wedstrijd hebben ingeschreven, gaat het er dus om dat gewicht (en liefst nog meer) hoger te krijgen. Mocht dat de 'amateurs' niet luk ken, dan staat in ieder geval een team zware jongens van Okia zelf klaar om de recordpoging te doen slagen. Teams bestaande uit vier personen kunnen zich voor dit on derdeel van de avond nog opgeven bij Marti Jansen (tel. 05725-1384). Dat kan zelfs tot een uur voor het begin van de wedstrijd. Ook de optocht van oude tractoren belooft veel spektakel. In totaal zullen er zo'n veertig stuks voorbij ploffen. Deze optocht begint om 19.15 uur bij café Kalfsterman aan de Stationsweg 9 en via een ronde door het dorp belanden de tracto ren vervolgens op de Smidsbelt. Daar staat ook de ondertussen alom bekende MAC-tent opgesteld en zal een barbeque niet ontbre ken. De 'Hoolter Aomd' van Okia duurt tot ongeveer 22.30 uur. vert de tractor zo'n slordige dui zend paardekrachten, waardoor er een vier-plaats koppeling gemon teerd moest worden. Meilink: „Nu de eerste NK-punten binnen zijn, begin je langzaam te denken aan een redelijke klassering op de ranglijst aan het eind van het sei zoen. Toch bekijk ik het per wed- Holten doet weer een stapje verder op het milieupad. Het college van B en W wil 85 duizend gulden uit trekken om de drieduizend Holten se huishoudens van een milieubox te voorzien. Daarin kunnen chemi sche afvalprodukten als batterij en, verfresten of terpentijn ge scheiden worden bewaard en ver volgens worden geleegd bij zo'n dertig winkels of op de gemeente- werf. Aangezien er ook geld nodig is voor het verspreiden van de boxen en voor een publiciteits campagne vraagt het college in to taal om een ton gemeenschaps geld. Tot hogere reinigingsrechten zal de in te voeren milieubox niet leiden. Die komen er wel wanneer, zoals aangekondigd, volgend jaar wordt begonnen met het geschei den inzamelen van huisvuil in con tainers. Ilse Wenink van PC De Bergruiter- tjes was op het concours van PC De Hagmolenruiters in Ambt-Delden erg succesvol met een eerste prijs in de klasse L2, cat. E. Een week later behaalde ze op het concours van PC De Stuwe in Oudleusen met haar pony Daisy een vierde prijs in de klasse L2, categorie E. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyerssecretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Na de nodige afstemmingsproblemen in de eerste NK-wedstrijden lijkt Henk Meilink rechts) de duizend PK die zijn Rough Neck-tractor levert uitstekend in bedwang te kunnen houden. strijd. Over de wedstrijd in Lo chem ben ik dik tevreden. Na zo'n moeilijk aanloop ben je al blij dat het spul heel blijft. Lochem was voor mij een hele bijzondere erva ring. Het is de enige avondwed strijd die op de kalender staat en ook dit jaar waren er zo'n achtdui zend bezoekers. De entourage en de sfeer die er rondom dit evene ment hangen, tref je nergens aan. En laten we eerlijk zijn. Voor mij was het ook nog een beetje een thuiswedstrijd. Ik beschouw dit als mijn seizoentopper. Nu is het eerst tijd voor vakantie en daarne gaan we er weer tegenaan." Het spande er nog even om of de koopakte inderdaad voor 1 augus tus zou passeren, maar vanaf woensdag is Jos Kamphuis offi cieel de nieuwe eigenaar van bar- dancing De Waag. Morgen (vrij dag) openen Kamphuis en zijn me dewerkers eerst de deuren voor het wat jeugdiger discopubliek, terwijl zaterdag de "oudere jonge ren" aan de beurt zijn. Die verde ling in een wat ouder en een jonger publiek wordt ook in de toekomst gehandhaafd om zoveel mogelijk tegemoet te kunnen komen aan de wensen van elke leeftijdsgroep. Even leek de verkoop nog vertra ging op te lopen omdat de vorige eigenaar Marjan van der Werf pas op het nippertje vervangende woonruimte vond. Aangezien Kamphuis bedongen had dat dis cotheek en woonhuis leeg moesten worden opgeleverd, betekende dat nog de nodige stress in de laatste uurtjes. Met het tekenen van de koopakte kwam daaraan woens dagochtend definitief een eind. De door Kamphuis gewenste twee deling tussen jong en oud zal voor al tot uiting komen in de te draaien muziek. Voor de vrijdagavond is diskjockey Jan "Beukenoot" Beunk aangetrokken en op zater dag voorziet Jan "The King" Ko ning De Waag van een passende stevige geluidswal, waarbij het de "gouwe ouwen" en het solidere roc- kwerk niet zal schuwen. Bar-dan- cing De Waag is voorlopig geopend op vrijdag en zaterdag van 21.00 uur tot 03.00 uur. Wie zondag 5 augustus iets voelt voor een gezelligheidsrit door Twente en de Achterhoek, waar aan bovendien nog leuke opdrach ten verbonden zijn, kan vanuit Holten kiezen voor twee autorou tes en een fietsroute. Deze jaarlijk se Oost'n Rit kent als startplaats café-restaurant Vosman aan de Oranjestraat 38. Daar kan men vanaf 09.30 uur terecht voor de au toroutes (lengte ongeveer 130 kilo meter) en de fietsroute. Vorige week plaatsten we in het Holtens Nieuwsblad een detailop name van een bekend gebouw in Holten. Of de verstokte automobi listen onder onze lezers het meteen herkenden, is maar de vraag. Het ging namelijk om een detailopname van het laadperron aan de voorkant van het NS-station en wie niet regelmatig met het open baar vervoer reist (of geen stamgast is bij het aanpalende café De Biester) zal zich toch even achter het oor gekrabbeld hebben. Nu het Holtense station niet meer voor goederenvervoer wordt ge bruikt, is het laadperron niet erg functioneel meer. Hoe lang het de tand des tijds nog zal doorstaan is dan ook ae vraag, temeer daar NS en de gemeente Holten plannen hebben om de omgeving van het station in een nieuw jasje te steken.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1