PJli m Geen zomerstop voor Radio Oost Eensgezindheid alom in raadsvergadering KWALITEIT GULDENS VOORDEEL Sledehond taboe op Holterberg Voor verzamelaars cd Roy Orbison uit The Sun Years Zogenaamd Zogenoemd Guitar Greatest gitaar in de hoofdrol Op weg naar 100 winkels in heel Nederland o.a.: DONDERDAG 28 JUNI 1990 HOLTENS NIEUWSBLAD „Zo is er geen lol aan," verzuchtte VVD-fractievoorzitter Spijker maan dagavond halverwege de laatste vergadering van de gemeenteraad voor de vakantie. De opvallende eensgezindheid werd alleen doorbro ken ten aanzien van een verzoek tot wijziging van het bestemmings plan ten behoeve van de bouw van een woning op een perceel aan de En- kweg. De heer L.H. Rensen (WD) was in tegenstelling tot het college van mening dat een verdichting van de bebouwing op dat punt geen probleem opleverde. Waarnemend voorzitter H.J. Wes- terik (CDA) stelde, dat öf de ge vraagde afwijking van de bestem mingsplanvoorschriften - bij een perceelbreedte van 11.50 meter en het vereiste van minimaal vijf me ter afstand tot de perceelgrens - wel heel aanzienlijk zou moeten zijn, „öf het wordt priegelwerk, een woning die niet in de omgeving past. Het is de taak van het ge meentebestuur om in de ruimtelij ke ordening ook ordenend op te treden." De WD-fraktie liet zich echter hierdoor niet overtuigen en wilde geacht worden tegenge stemd te hebben. Nog acht spijtoptanten (met het woord van de heer Spijker) krijgen van de raad alsnog de gelegenheid deel te nemen aan het personal computer project voor gemeente ambtenaren. De heer Nijkamp (CDA) wilde echter alleen accoord gaan indien dit betekende: „Mis schien mag ik niet zeggen einde voorstelling, maar in ieder geval wel einde project." Die toezegging kreeg hij. Wethouder W.J. Dalhui- sen (PvdA) noemde het project overigens zeer geslaagd, op grond van de positief uitgevallen evalua tie en de veelvuldig geuite vraag naar nadere (vaktechnische) scho ling. Openbaar Aansluitend ging vooral de heer Metsemakers (PvdA) bij het vol gende agendapunt nog eens uit voerig in op de uitbreiding van het automatiseringssysteem, die in de besloten kring van de commissie ABZ uitvoerig was besproken en toegelicht. Hij maakte van de gele genheid gebruik om er nog eens zijn spijt over uit te spreken, dat deze commissievergaderingen nog steeds niet in beginsel openbaar zijn: „Kennelijk is dat technisch nog niet rond." Ten aanzien van het punt vernieu wing tennisbanen Meermanskamp verklaarde de heer E.M. van Schooten (GB) er zo langzamer hand schoon genoeg van te heb ben, dat het „haast met de regel maat van de klok" voorkomt dat voorstellen van het college er met haast „doorgejast" moeten wor den. Hij kondigde aan dat zijn frak- tie dergelijke gevallen in de toe komst kritisch zal bekijken en dan misschien toch eens zal besluiten tegen te stemmen. De heer Spijker sprak in dit ver band er nogmaals zijn ongenoegen Wandelaars of langlaufers op de Holterberg zullen eind december niet verrast worden door teams ge trokken door sledehonden, die deelnemen aan de nationale kam pioenschappen. Het college van B. W. heeft een aanvraag hiertoe af gewezen, omdat men de druk op de berg beperkt wil houden en er dan de voorkeur aan geeft om toestem ming te verlenen aan plaatselijke en regionale activiteiten. De lande lijke vereniging had het oog op Holten laten vallen, omdat in de partnergemeente Winterberg gere geld dit soort wedstrijden plaats- vinden. De muziek van Roy Orbison ver scheen in de loop der jaren bij di verse platenmaatschappijen. Zijn werken, uitgebracht bij Sun Re cord Company zijn in Nederland door Indisch uitgebracht op de cd Roy Orbison The Sun Years. Daar op minder bekend, maar daarom niet minder boeiend, repertoire van hem. In totaal bevat de cd twintig nummers, waaronder Ooby Dooby, Claudette, This Kind Of Love, You're Gonna Cry, Sweet And Easy To Love, Mean Little Mama. Chicken Hearted, You're My Baby, I Give Up en A True Love Goodbuye. Duidelijk te horen is dat Roy Orbison in zijn Sun-perio- de een ander soort muziek maakte dan in zijn latere jaren. Deson danks is deze cd voor de fans van Roy Orbison een absloute must om de collectie met zijn repertoire te completeren, Indisc - Rhino/Sun CD R2 70916. over uit, dat de raad met betrek king tot de verdeling van het over schot van vorig jaar in wezen voor een voldongen feit wordt gesteld. Wethouder Dalhuisen achtte het weliswaar een taak van B. W. om aan te geven waaraan zo'n over schot, dat anders toegevoegd wordt aan de algemene reserve, be steed kan worden, maar zegde toe de discussie over het 'wensenlijs- tje' de volgende keer tijdig in de fi nanciële commissie te zullen aan zwengelen. Volgens een recent onderzoek van het bureau Inter/View stemt 64% van alle radioluisteraars in Over ijssel geregeld af op Radio Oost. In Twente doet zelfs 66% dat, waar bij de 60% van overig Overijssel nog wat mager afsteekt. Het aan tal luisteraars groeit echter nog steeds. Alle reden dus voor de me dewerkers om niet op hun lauwe ren te rusten en hun klanten deze zomer te bedienen met een fiks aantal nieuwe programma's. Sinds 1 juni komt er dagelijks rond de nieuwsuizendingen verkeersin formatie uit Overijssel via de meld kamer van de rijkspolitie in Zwol le. Het gaat daarbij om zaken als afgeloten doorgaande wegen, we- gomleggingen, spookrijders, op stoppingen door ongelukken en fi les aan de grens. Ook de scheep vaart wordt met actuele informa tie bediend en verder mag de luisteraar nog waarschuwingen voor ongunstige weersomstandig heden en vertragingen van het openbaar vervoer verwachten. Zo nodig kan de meldkamer ten alle tijde inbreken in het programma. Op 1 juni is Radio Oost ook begon nen met een wekelijkse beursru- briek, waarin de heer Ankoné van Van der Hoop EfTektenbank in En schede iedere vrijdag tussen half vijf en vijf het wel en wee van de Amsterdamse effectenbeurs be licht voor zowel specialisten als be ginnende beleggers. Er is tijd inge ruimd voor vragen van luisteraars. Nieuw zijn verder Een Bult Zon, een programma van zangeres Mar- ga Bult en biljarter/horecaonder nemer Jan van de Zon op dinsdag tussen elfen twaalf, en het muziek programma Euradio, elke dag te horen van twee tot drie uur. Harm oet Riessen gaat vanaf 4 juli op Zomertoernee met in zijn ge volg bekende artiesten als Arne Jansen, Maywood, Henk Wijn gaard, De Kermisklanten, The Sheperd, Ronnie Tober, Han Wel- lerdieck en het Duo Karst. Harm is voorlopig iedere woensdag te be luisteren tussen elf en twaalf en ie dere zaterdag van tien tot elf. Wie een opname bij wil wonen, moet maar even bellen met Radio Oost. Op 12 juli komt de Zomertoernee in ieder geval naar de Parijse Markt in het centrum van Nijver- dal. De opname begint om 15.30 uur. In het bedrijfsleven worden voor de diverse functies de meest vreemde namen gebruikt. Bijvoor beeld account manager, prospects manager, design manager en ga zo maar door. Maar wat betekenen die titels, en welke werkzaamhe den voeren mensen die die titels gebruiken uit? In het boekje Zoge naamd Zogenoemd, samenge steld door N.A.F.M. Schreiner en uitgegeven door De Fontein/Com bo te Baarn treft men meer dan 230 benamingen aan plus de uit leg over de functie en taken van de desbetreffende persoon. Een han dig boekje voor hen die sollicite ren, dat op termijn gaan doen, per soneelsfunctionarissen en ande ren die geïnteresseerd zijn in titels en hun betekenis. ISBN 90 261 0406 5. Prijs f 10,-. Guitar Greatest. Zo heet de cd, waarmee Arcade nog eens we reldberoemde instrumentale hits, gespeeld op de gitaar, in de herin nering terugroept. Zonder uitzon dering zijn het toppers, en men kan er maar geen genoeg van krij gen. Maar liefst 22 gitaarhits maken ruim 56 minuten en 22 se conden speelduur vol. Een greep uit de collectie: Wonderful Land, Guitar Tango, Apache, Scarlett O'Hara, La Comparsa, Deer Hun- ter, Atlantis, Johnny Guitar en Dakota. Een klinkende selectie dus, en de ware liefhebber heeft aan de genoemde titels genoeg om te weten die 'ie geen kat in de zak koopt met deze cd. Arcade - CD 01 4210 61. n. Linnen sleehak pumps. In viola, wit, zwart of fuchsia Maten 37-41. SCAPINOi Jogging/ vrijetijdsschoen ^N^Met stabilizer, 2 kleurige profielzool Kleuren blauw paars/ fuchsia en zwart/lila/groen Maten 36-46. Modegympen in de modekleuren. Maten 30-41 Gezondheidssandaal op echt voetbed Tennis vrijetijdsschoen IeCOqspOftIt_ Model Ashe" met 2 componente/i. Tenriïspröfiël zool SCAPINOi Maten 28-47.HAiyf PRIJS! Mode linnen. Maten 28-41 Maten Kruisband sandalet Maten 37-42. Zweedse muil op lichtgewicht zool. In zwart leder Maten 40-47 De basketballshoe! In rood of zwart. Maten 36-41. SCAPINOi Kindersandalen Kies uit diverse modellen Maten 21-36 Vlotte mocassins ||k Maten 41-46. Fun T-shirt Diverse prints en kleuren Rieten manden S Sterke kwaliteit en geheel gevoerd Maten S-XL Mouwloos T-shirt In diverse kleuren van 100% katoen Maten S Capuchon T-shirt In diverse kleuren van 100% katoen Maten M-XL. SCAPINOi Streepoverhemden Grote sortering. Van 65/35 Sport/vrijetijdspak OMR P"iyest"/^atoen In crinkle nvlon WW) Maten 39-46. SCAPINO, gevoerd 1/AUAfl SCAPINOr li Maten 128-176 69,-. fig. Maten I S-XL 79,-. ALMELO: Schouwburgplein 9 ENSCHEDE: van Loenshof 5 Gioek Zuiderhagen) GOOR: Grótestraat 61 HAAKSBERGEN: Spoorstraat 75 HENGELO: Stationsplein 56 NEEDE: Ruwenhofstraat 8 RIJSSEN: Noachpassage 8 VROOMSHOOP: Lindeflier 27c WIERDEN: Binnenhof 14 WINTERSWIJK: Ratumsestraat 96-108

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 9