Weergoden werken mee bij Blauw Wit-dag Triathlete Vasters hoog in OTC-strijd Veel cabaret in Deventer Schouwburg OKIA klaar voor NK touwtrekken da Vincent wint ony Trail Almelo wee kampioenen TC Holten gewend aan hobbels Toerrijders reden de Elfstedentocht Holtense atleten Bekers voor Schuiterd en Elbersen Tennisbanen Clubcross MAC op de Imhof H0LTENS NIEUWSBLAD Dribbelen met de bal. Een van de onderdelen tijdens de Totaaldag die de nodige concentratie vereiste. Ondanks goede weersomstandig heden kende afgelopen zaterdag de tweede Rijsserbergloop over 21 kilometer heel wat uitvallers. In het parcours zaten flink wat hob bels, maar daar zijn de Holtense at leten wel aan gewend. Dirk Hoek man kreunde en pufte weer ouder wets, maar werd toch zevende in 1 uur 12.47 min. Gerard Beldman be haalde bij de veteranen in 1 uur 18.52 min. een vierde plaats. Tradi tioneel kwam Chris Offringa in de slotfase sterk naar voren, hij finish te als vijftiende in 1 uur 19.49 min. Goede persoonlijke tijden liepen Jos van de Spek in 1 uur 29,31 min. en Ap Koetsier in 1 uur 31.35 min. Wim Brinks haalde uitgewoond in 1 uur 33.58 min de finish. Er werd zaterdag in Rijssen ook op kortere afstanden gelopen. Met een tijd van 28.32 min. leverde Kees Span op de vijf kilometer een prima prestatie. Kim Kortlever eindigde op de 1,5 kilometer als tweede in 5.47 min. Aanstaande zaterdag beginnen om 13.00 uur de clubkampioen schappen op sportpark 't Meer manskamp. Blauw Wit heeft niet te mopperen over de weergoden. Afgelopen za terdag viel er tijdens de jaarlijkse Totaaldag slechts een enkel buit je, maar aangezien iedereen toen aan de lunch was, leverde dat geen problemen op. Het programma kon ongestoord worden afge werkt waardoor aan het eind van de dag twee gelukkige winnaars konden worden gehuldigd. Dl- speler Marco Schuiterd nam de Wiersma-wisselbeker over van Oedse Blok en de Ben IJspeerd-pe- naltybokaal ging naar Gerben El bersen uit D2 die eerste elftal doelman Hans Bekkernens keer op keer kansloos liet. Met de sombere weersverwachtin gen zou het weieens een natte To taaldag kunnen worden, maar ge- lukig bleef de regen uit. Om 09.00 uur opende voorzitter Harrie Dul de jaarlijkse Totaaldag, waarna om 09.15 uur het spelcircuit om de vemieuwe Wiersma - Bokaal van start ging. In het spelcircuit was twee maal het strafschopschieten opgenomen. De twee besten per groep mochten in de middag voor de finale van het onderlinge senio- rentoemooi op keeper Hans Bek kernens hun geluk beproeven om de ook al vernieuwde Ben IJspeerd Bokaal in de wacht te slepen. Alle onderdelen werden door een grote groep enthousiastelingen afge werkt. De winnaars van het spel circuit waren: Meisjes: 1. Giorta van de Berg (56 punten), 2. Ivonne Aaftink (56 pnt). F2: 1. Richard Dikkers (52 pnt.); 2. Rick Keyser (48 pnt.);F1: 1. Maarten Paalman (52 pnt.); 2. Paul Noordam (48 pnt.). El1Arjen Stam (63 pnt.); 2. Nisander Brand (48 pnt.). E2: 1. Peter Rietman (65 pnt); 2. Ernst Jan Harm- sen (49 pnt). Dl: 1. Marco Schuiterd (81 pnt.); 2. Ronnie Schoemaker (74 pnt.) D2: 1. Bob van Aalst (61 pnt.); 2. Laurens Jan Stam (50 pnt.). C: 1. Jan Willem Stam (59 pnt.); 2. Edwin Aanstoot (57 pnt.). B: 1. Eel- co Jager (86 pnt.); 2. Gert Jan Ulfman (85 pnt.). A: 1. Egbert Rietberg (71 pnt.); 2. Leo Aanstoot (69 pnt.). Senioren: 1. Eddy Kruk (84 pnt.); 2. Henk Aanstoot (84 pnt.). Sup porters: 1Cindy Keyser (55 pnt.); 2. Anne ke Koster (55 pnt.) Prijzenkast Na het omrekenen van de punten bleek dat Marco Schuiterd de op volger was van de winnaar van vo rig jaar Oedse Blok. Hij mocht dan ook de nieuwe Wiersma Bokaal in ontvangst nemen. Hiernaast kreeg hij als algemeen winnaar ook een prachtige beker die hij voor vast in zijn al grote prijzenkast kan plaat sen. In de middaguren bogon het on derlinge voetbaltoernooi, waarbij de pupillen streden onder de be kende namen van Ajax, Rohda, Vi tesse, PSV, Twente en Feyenoord. Bij de junioren en meisjes ging het onder bekende eerste divisie na men NAC, SW, Heracles en de Graafschap. Het gezellig onderling voetballen was als afsluiting van het seizoen het belangrijkste, waarbij PSV en Twente ook nog de beste resultaten boekten. Bij de eerste divisie clubs was het NAC dat samen met de Graafschap de boventoon voerde. Na afloop hiervan werd de finale van de Ben IJspeerd Bokaal ge speeld. Doelman Hans Bekker nens kreeg een aantal geweldige pegels op zich afgevuurd, maar hij verdedigde het doel uitstekend. Er was maar één speler die na de eer ste ronde van drie strafschoppen ook drie maal gescoord had. Er was dus geen tweede ronde nodig om uit te maken wie winnaar werd. Gerben Elbersen uit D2 schoot alle strafschoppen onhoudbaar in. Ben IJspeerd zelf reikte aan de winnaar de twee prachtige bekers uit. Prominenten Na de strafschoppen moesten de senioren nog uitmaken wie het on derlinge voetbaltoernooi ging win nen. Het tweede elftal wist in poule 1 de finale te bereiken door het zaal team, het eerste, Al en het der de te verslaan. In poule B kwam het vierde elftal als winnaar naar voren. Het prominententeam (met de huidige voorzitter, oud-trainers Mennegat, Scholten en Grond- huis, de huidige trainers van de jeugd De Velde Harsenhorst en Koster en andere P-ers onder lei ding van de huidige trainer Jan van Noesel) het 5e, 6e, 7e en 8e wer den in wedstrijden van een kwar tier verslagen. In de finale had het vierde een strafschop te goed op het tweede. Aard Jan Spijker stuurde zijn broer Elco met een schijnbeweging naar de verkeerde hoek en scoorde 1-0. In de wed strijd kreeg het tweede enkele goe de mogelijkheden via Wim Barve- link en Henk Bolink, maar Gerrit Bronsvoort bleek een solide sluit post bij het vierde en hield het doel schoon, waardoor het vierde op nieuw als winnaar van het onder linge toernooi uit de bus kwam. Zes leden van de WV Holten togen op Tweede Pinksterdag naar het vlakke Friese land om daar de strijd aan te binden met de wind in de jaarlijkse Elfstedentocht op de fiets. Niet minder dan 235 kilome ter lagen 's ochtends bij de start in Bolsward voor de wielen. Aller eerst werd koers gezet naar Harlin- gen en Franeker, waarna voor de rijders de 'Hel van het Noorden' volgde. Onder zware slagregens en met harde tegenwind ginghetnaar Holswerd aan de Waddenzee. Op het traject naar Dokkum hadden de rijders de wind even in de rug. Ondanks een tegenvallende acht ste plaats bij het oostelijk triath- lon-kampioenschap in Laren gooit de Holtense triatlete Janny Vasters hoge ogen in het Oostelijk Triathlon Circuit. Vasters had zich in Laren een hogere plaats toebedeeld dan de achtste die er nu uit de bus rolde. Maar met name bij het zwemmen moest zij al toegeven op de latere winnares Mieke Verseveldt. Bij het fietsen ondervond de Holtense veel hin der van de straffe wind, waarbij ze de trainingsachterstand van de af gelopen weken extra merkte. Uit eindelijk resteerde een tijd van 2.33,42 waarmee ze bijna een kwartier moest prijsgeven op de eerste plaats. In het OTC-klasse- ment neemt de Holtense nu de tweede plaats in achter Elise El- bert uit Enschede. De Holtense leden van de streek- triathlonclub Argo (ook Han Mui- zebeit maakt daar deel van uit) hebben in de afgelopen weken al een intensief programma afge werkt, Zo nam Janny Vasters al deel aan de kwart-triathlon van Wijchen, waar zij haar persoonlijk record met maar liefst zeven minu ten verbeterde. Haar tussentijden daar waren 17.46 (1000 meter zwemmen, 75.00 (43 kilometer fiet sen) en 49.03 (10 kilometer lopen) zodat inclusief de omkleedtijd een zeer snelle eindtijd van 2 uur en 25 minuten op het scorebord kwam. Han Muizebelt nam deel aan de su per prestige wedstrijden over de kwart-triathlon in Purmerend en Gorinchem. De eindtijd in Gorin chem was 2 uur, 21 minuten en 36 seconden (respectievelijk 15.45 zwemmen, 75.06 over 44 kilometer fietsen en 48.28 over 10,5 kilometer lopen). In Gorinchem was de eind tijd 2 uur en 17 minuten en 5 secon den (respectievelijk 16.53 zwem men, 71.05 over 42 kilometer fiet sen en 47.55 over 10,5 kilometer lo pen). In zijn eerste halve triathlon van dit seizoen in Nieuwkoop maakte Han Muizebelt een tijd van 5 uur, 8 minuten en 50 seconden (32 min. over 2 kilometer zwemmen, 2.45 uur over 93 kilometer fietsen en 1.46 uur over 21 kilometer lopen. Zowel Janny als Han namen op He melvaartsdag deel aan de matig georganiseerde kwart-triathlon in Eibergen. Janny realiseerde daar een tijd van 2 uur 13 min. (tussen tijden: 26 min., 1 uur 06 min. en 38,14 min). Han scoorde een tijd van 2 uur en 8 minuten (tussentij den: 24 min., 1 uur 05 min. en 36,12 min.). De snelle tijden waren voor al een gevolg van het te korte loop- parcours. Via het alom bekende Bartlehiem werd de tocht voortgezet naar Leeuwarden. Pas bij het naderen van Bolsward, er waren toen 125 ki lometer gereden, werden de om standigheden wat beter. Pluvius had zijn dagtaak er op zitten, rnaar de wind bleef krachtig. Na terug komst in de startplaats was er nog een zuidelijke lus van bijna 100 ki lometer te rijden. Via Sneek, IJlst, Sloten en Oude- mirdum koersten de deelnemers naar Stavoren, het grootste leed was nu geleden en via Hindelopen en Workum werd het eindpunt in Bolsward bereikt. Na ruim dertien uur fietsen stapten de Holtense fietsers moe maar voldaan van hun fiets. Als ook de commissie gemeen tewerken accoord gaat, worden de nieuwe banen aangelegd door vier firma's, onder techni sche begeleiding van de Neder landse Sport Federatie. Het grondwerk wordt uitgevoerd door de firma Krekel te Rijssen, de firma Forbo-Poligras te Soest levert de kunstgrasmat en de firma Arfman in Holten verzorgt het hekwerk, tesamen met ABC-hekwerken te Heerde. De totale kosten worden ge raamd op f 283.000,-. Een voorstelling van Die Zauber- flöte door de Opera van Warschau opent op dinsdag 2 oktober het nieuwe seizoen van de Deventer Schouwburg. Een aantrekkelijke bijdrage aan het Mozartjaar, maar helaas ook de enige opera die dit jaar in Deventer te genieten valt. Operaliefhebbers hoeven echter niet te treuren, want op 7 februari, 6 april en 10 mei rijdt er een bus naar Orpheus in Apeldoorn, die wel beschikt over een toneel dat groot genoeg is voor Mozarts Die Entfuhrung aus dem Serail door Opera Forum, Verdi's Rigoletto door de Staatsopera van By dgoszcz en Der Freischütz van Carl Maria von Weber door opnieuw Fo rum. De bus rijdt tevens voor een opvoering van Andromache van Racine door Toneelgroep Amster dam en de André van Duin Revue. Het komend jaar is er vooral veel cabaret te zien, met opnieuw Her man Finkers (twee maal), Martine Bijl, Toon Hermans, Seth Gaaike- ma, Tineke Schouten, Cabaret Zak en As, Cabaret Dubbel en Dwars van Jack Spijkerman, De Types, de Vlaming Luk Wijns en de jubi leumshow van Paul van Vliet. Mu zikaal amusement wordt verschaft door Hans Liberg en Mini en Maxi en voor literair getint vermaak zorgt Jules Deelder. De Nits Een primeur voor Deventer is het optreden van De Nits, maar verder lijkt het programma het meest op een feest der herkenning. Willem Nijholt is terug met Amadeus, Mary Dresselhuis met Harold en Maud en bekende stukken als An nie M.G. Schmidts En Ik Dan en thrillerklassieker Arsenicum en oude kant (met Ina van Faassen en Elsje Scherjon) in de Hanzehof in Zutphen. Shakespeare is vertegen woordigd met de drie koningsdra ma's Richard II, Hendrik IV en V. Musical trekt steeds meer belang stelling, maar ook daarvoor is het toneel van de Deventer Schouw burg meestal te klein. Naast West Side Story is alleen de 'black musi cal' Streetsisters te zien, een hu moristische, soms schokkende voorstelling uit Zuid-Afrika met als onderwerp de zwarte hoertjes in de mondaine uitgangswijk van Johannesburg. En voor danslief hebbers zijn er zeven voorstellin gen, van Truus Bronkhorst tot het Folkloristisch Danstheater. Programma Het volledige, weer als kalender uitgevoerde programma is vanaf maandag 18 juni verkrijgbaar bij WV en bibliotheek. De ervaring heeft geleerd dat het zaak is er vlug bij te zijn, want sommige voorstel lingen zijn al binnen een paar uur uitverkocht. Zaterdag 16 juni houdt MAC De Holterberg weer een open beker clubcross op het terrein aan de Im- hofsweg. Hiervoor kunnen zich alle klassen (behalve de zijspannen) in schrijving. Die inschrijving begint om 11.00 uur. De trainingen wor den om 11.30 uur gestart. DONDERDAG 14 JUNI 1990 Ondanks het gemis van drie vaste mensen is het 640 kilo A-team van OKIA toch ingelopen op de ploeg van Heure in het voorlopig laatste competitietoemooi op het terrein van EHTC in Eerbeek. De competi tie wordt onderbroken voor de Ne derlandse kampioenschappen die vanaf 24 juni vier weken lang ge houden worden. Ook OKIA neemt aan deze kampioenschappen deel. Het eerste toernooi wordt georga niseerd door de Halfwegboys in Lonneker. Op zondag 19 augustus gaat de competitie verder en zal blijken of OKIA alsnog de vierde plaats kan opeisen. Koploper Eibergen in de 640 kg A klasse is inmiddels ver uit gelopen op de andere ploegen. OKIA heeft een achterstand van twee punten op Heure. Dankzij een goede prestatie heeft het 640 kg B-team de laatste plaats verlaten. In deze klasse gaat Bath- men aan kop met maar liefs 20 pun ten voorsprong op Bekveld. De prestaties van de jeugd en de OKIA-dames worden steeds beter. De laatste ploeg zal met acht pun ten achterstand op de dames van Wippenpol er alles aan moeten doen om op de hoogste trede van het erepodium te komen. Uitslagen en standen na de wedstrijden van zondag: Dames: 1. De Wippenpol 10 (59) 2. Half- weggirls 10 (51) 3, Hoogenweg 0 (27) 4. Bekveld 4 (7). Jeugd 450 kg klasse 6-tallen: 1. Bekveld 8 (42) 2. Eibergen 6 (36) 3. Treklust 3 (29) 4. OKIA 3 (13) 5. Vorden 0 (0). Heren 640 kg A-klasse: 1. Bekveld 11 (70) 2. Noordijk 8 (45) 3. Eibergen 4 (39) 4. Koap- mansboys 5 (38) 5. Des 6 (30) 6. Vios Bison 8(27)7. OKIA 0(3). Heren 640 kg B-klasse: 1. Bathmen 17 (104) 2. bekveld 14 (84) 3. Noordijk 15 (67) 4. Vor den 12 (55) 5. Heure 0 (51) 6. Vios Bison 3 (39) 7. Olden Eibergen 6 (38) 8. OKIA 10 (34) en Des 5 (34) 10 Eibergen 8 (32). Heren 640 kg A-klasse: 1 Eibergen 14 (79) 2. Vios Bison 10 (67) 3. Vorden 10 (53) 4. Heu re 5 (48) 5. OKIA 8 (46) 6. EHTC 6 (23) 7. Oosterwijk 2 (16) 8. Olden Eibergen 1 (4). lol lor Bergruitertjes-lid Ida Vin- •nt verliep het afgelopen sport- ■ekeinde erg succesvol. Nadat jj zaterdag met haar pony Mark derde plaats behaalde in het ichtparcours in Almelo mocht ze teedoen aan de strijd om de Little •ial. Dit is een nationaal openge- [elde wedstrijd van de KNF, de 'C en de NKB, verreden volgens ibel A met een eenmalige barra- Van de 28 gestarte combinaties Ida samen met nog een deel- iemer de enige die de 21 hinder- issen met in totaal 25 sprongen jutloos nam. In de baarage bleef èt spannend omdat beide combi- aties acht strafpunten opliepen. Imdat Ida de snelste tijd had, Ion zè daarmee de Little Trial, keees was er ook voor Ponyclub lf> Bergruitertjes in Hellendoorn tar men op het concours van PC Hertruitertjes samen de para- rijs in de wacht sleepte. Ook ele individuele leden behaal- eervolle prijzen. Dressuur klasse B, cat. D: tweede prijs Erik Kappert met Miss Speedy; eerste prijs Ida Vincent met Silbersee. Dressuur klasse LI, cat. E: derde prijs Huub Brands met Elca- pone B. Klasse L2, cat. C: tweede prijs Ma rieke Mulder met Pasja. Springen, klasse L, cat. D: vijfde prijs Ida Vincent met Silber see; zevende prijs Marieke Mulder met Nis- sam. Klasse L, cat. E: eerste prijs Huub Brands met Elcapone B. Klasse M, cat. D; eerste prijs Gerrie van Lies met Major Tom. Op Tweede Pinksterdag traden De Bergruitertjes aan in Bathmen op het concours van PC De Molenrui- ters. Ook hier werden mooie prij zen behaald. Dressuur: klasse B, cat. E: tweede prijs Jan Janssen met Jesco M; klasse L1, cat. D: eerste prijs Evelien Bonte met Corrie; der de prijs Erwin Rietberg met Bianca; derde prijs Ida Vincent met Silbersee. Klasse L2, cat. C; eerste prijs Marieke Mulder met Pas ja. Dressuur L1, cat. E: eerste prijs Huub Brands met Elcapone B. Springen B, cat. D: eerste prijs Erwin Riet berg met Bianca; vierde prijs Erik Kappert met Miss Speedy; klasse L, cat.D: eerste prijs Ida Vincent met Silbersee; eerste prijs Marieke Mulder met Nizzam; klasse L, cat. E: eerste prijs Huub Brands met Elcapone B; klasse Z, cat. D: tweede prijs Ida Vincent met Mark. een titel voor zaterdag mixed team 2 met v.l.n.r. Leo Thiele, Renee lUUlWttsma, Gerard Damink en Ria Thiele. kampioensteam bij de jeugd op de foto; v l.n.r. Christa Bouwhuis, aike Zuethoff, Martine Damink, Jan Willem de Roos en Martijn Nij- np. misten. Voor het zaterdag mixed 1- team senioren was er een teleur stelling omdat dit team degradeer de naar de derde klasse. Degrada tie was er ook voor het dinsdag da mes 2-team dat naar de zesde klasse afdaalt. De uitslagen: Dinsdag dames: Holten 1 - Smash B 4 1-4; Holten 2 - Colmschate 1 1-4; Holten 3 - Dri ver's 5 2-3. Woensdag jeugd mixed: Holten 1 - Ramele 2 5-0; Holten 2 - Enter 2 0-5. Donderdag dames: Holten 1 -Schapekolk 1 3-2; Holten 2 - Ter Spille 2 2-3. Vrijdag he ren: Holten 1 - Smash B 1 0-5; Holten 2 - Mossendam 3 5-0. Zaterdag jeugd mixed/15 jaar: Holten 1 - Bathmen 1 4-1; Holten 2 - Welsum 1 2-3; Holten 3 - Luctor et Emergo 5 4-1; Meisjes 15 jaar: Holten 1 - Woolderes 1 1-4. Mixed 17 jaar: Holten 1 - Park Braband 1 4-1Holten 2 - Salland 1 3-2. Zaterdag senioren: Mixed: Holten 1 - Peli kaan 2 3-2; Holten 2 - Nijverdal 5 5-0; Hol ten 3 - Mossendam 3 3-2; Holten 4 - Rijssen 5 5-0; Holten 5 - Olympia'64 3 5-0. Heren: Holten 1 - Drijver's 2 3-2; Holten 2 - Colm schate 2 4-1; Holten 3 - Colmschate 5 1 -4. ~J.L Tennisclub Holten sloot de mpetitie succesvol af met twee ms die kampioen werden. Zo- lhet zaterdag mixed 3-team t/m jaar als het zaterdag senioren xed 2-team eisten de titel voor h op. Het seniorenteam, be lande uit Ria Thiele (aanvoer- !an'r), Renee Klijnsma, Leo Thiele Gerard Damink werd kampioen de vijfde klasse en speelt ko nd seizoen dus een klasse hoger. I Sitjeugdteam, bestaande uit Jan de Roos (aanvoerder), Mar- Nijkamp, Martine Damink, Zuethoff en Christa Bouw- was in haar klasse opper- won alle wedstrijden, merendeel van de 24 TC Hol- handhaafde zich in hun waarbij enkele temas het op het nippertje

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7