„Trots op zo'n hecht spor tverenigingsle ven I Geslaagde Veldtocht Normaal in Espelo 'II Johan Groeneveld verlaat sportcommissie: Feestelijk welkom directeur Kolschool Geen extra fonds voor rietsubsidie Opbrengst actie HOLTENS NIEUWSBLAD fm Inzameling landbouwplastic Resultaten sv Holten Muziekexamen SG Holten Afdelingsavond NBvP in Espelo Snuffelmarkt Okkenbroek DONDERDAG 26 APRIL 1990 - „Die mentaliteit van samen de mouwen opstropen, dat spreekt mij enorm aan in Holten." Na acht jaar zet Johan Groe neveld een punt achter zijn voorzitterschap van de sportcom missie. Acht jaar van bezuinigingen waar hij desondanks met voldoening op terugkijkt. Juist in die periode leerde hij Holten kennen als gemeente waar via samenwerking toch veel tot stand kwam op sportgebied. „Ik kijk wel eens naar andere gemeentes, maar dan ben ik toch trots op het sportvereni gingsleven hier in Holten." Johan Groeneveld. voorzitter af. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1aan Stichting Ronde van Overijssel toestemming verleend voor ophangen spandoeken t.b.v. Ronde van Overijssel; 2. aan F.C. de Holtertrappers ontheffingAoestemming verleend t.b.v. fietscrosswedstrijd op 24 mei 1990; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIE NEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEEN TESECRETARIE. De gemeente zal ook in 1990 weer een inzameling houden van landbouwplastic. Om de inzameling zo vlot mogelijk te doen verlo pen en om het de mensen zo gemakkelijk mogelijk te maken zal het landbouwplastic worden opgehaald met een speciaal daarvoor in te zetten wagen. De inzameling zal worden verzorgd door de firma Maatman te Doe- tinchem. De aanbieders van landbouwplastics worden verzocht hun adres voor de datum van Inzameling aan gemeente werken door te geven (tel. 6 16 66) of aan de gemeente- werf (tel.6 19 72). De inzameling van het landbouwplastic zal in principe plaatsvinden op dinsdag 15 mei 1990 en, bij een groot aanbod, eventueel nog een gedeelte van woensdag 16 mei 1990. WAT MAG WORDEN AANGEBODEN? In principe mogen alle soorten plastic, zoals landbouwfolie, kunst mest-, veevoeder-, melkpoeder-, en turfzakken, worden aangebo den. Hierbij wordt echter verzocht aan de volgende punten te vol doen: 1verzocht wordt het plastic tijdig aan de weg te zetten b.v. daags voor de inzameling; 2. het landbouwplastic dient in handzame pakketten (door één persoon te tillen! aan de weg te worden gezet, op de plaats welke ook voor net huisvuil gebruikelijk is; 3. verontreiniging en vervuiling (zand, chemicaliën e.d.) dient zoveel mogelijk te worden voorkomen, aangezien dit problemen geeft bij transport en verdere afwerking. Biedt het daarom "uitgeklopt" aan; 4. verzocht wordt geen andere afvalstoffen dan landbouwplastic aan te bieden; 5. turf en/of kunstmestzakken e.d. afzonderlijk gebundeld van de zwarte folie aan te bieden. Er wordt op gewezen dat door de openbare basisschool Dijkerhoek „witte" landbouwplastics worden ingezameld. Deze inzameling zal normaal doorgang vinden. Voor degenen die vallen onder de schoolkring Dijkerhoek, wordt de aandacht gevestigd op de moge lijkheid van het deponeren van uitsluitend "witte" plastics bij de school Dijkerhoek (in fietsenhok). Verzocht wordt zoveel mogelijk aan de aktie mee te werken. Het wel slagen van de aktie heeft tot gevolg dat grote hoeveelheden afval stoffen (plastic) niet meer op de vuilstortplaats behoeven te worden gestort, maar op milieu-verantwoorde wijze opnieuw gebruikt kun nen worden om b.v. huisvuilzakken of landbouwfolie te vervaardi gen. Eventueel kan het landbouwplastic ook, tot de Inzamel- dag (15 mei 1990), gebracht worden op de gemeente- werf, Waagweg 4. Voor nadere inlichtingen: Gemeentewerken, dhr. Brinkers, tel. 05483-6 16 66 of dhr. Grave, tel. 05483-6 1 9 72 (gemeentewerf). Uit Groningen komt hij en via Leeuwarden en Deventer beland de hij in Holten. Een fanatiek spor terdie als dertigjarige nog eens zijn opwachting maakte in het eerste elftal van Blauw Wit. Problemen met de knie maakten definitief een eind aan zijn sportieve periode. Acht jaar geleden schoof zijn ver eniging hem naar voren bij de ver kiezingen voor de sportcommissie, waar hij meteen het voorzitter schap op zich nam indachtig zijn overtuiging dat je dan ook moet proberen „daadwerkelijk invloed op het beleid uit te oefenen". Profi terend van inspanningen die men sen als wijlen Jan Warrink zich voor de Holtense sportwereld in het verleden hadden getroost, wa ren de voorwaarden daarvoor ook aanwezig. Zelfwerkzaam „Het sportleven zat hier goed in el kaar. Op het gebied van accommo daties was er al veel geregeld. Toch waren er wensen bij de verenigin gen. Wensen waar we door de toe nemende bezuinigingen niet aan konden voldoen. We hadden alleen het zogenaamde sportpotje gevuld door de opbrengsten van verkoop van gemeentelijk onroerend goed, maar aangezien dat moest worden gedeeld met het sociaal-cultureel werk was dat snel leeg. Dan moest je iets bedenken. De constructie waar wij toen mee kwamen was dat we tegen eén symbolisch bedrag grond en minimale voorzieningen ter beschikking stelden en dat de vereniging via zelfwerkzaamheid voor de invulling moest zorgen. Op die manier kwamen het jeugd- cross-terrein aan de Imhofsweg, het touwtrek-terrein voor OKIA, het fietscross-terrein van De Hol tertrappers en de voorzieningen voor handbal en atletiek op Meer manskamp tot stand. In Holten werkte dat omdat de verenigingen hier zelf de handen uit de mouwen willen steken. Bovendien werkt men samen, met een vereniging als MAC De Holterberg als absolute koploper. Van de kennis, kunde en ervaring die daar aanwezig is, heb ben veel verenigingen geprofi teerd." Op feestelijke en milieuvriendelij ke wijze heeft de Kolschool maan dagmorgen haar nieuwe directeur ingehaald. Begeleid door meester Boering en Dalhuisen trokken de leerlingen van de hoogste groepen op de fiets naar de grens met Mar- kelo om bij camping De Haspel de nieuwe directeur welkom te heten. Daar verwisselde directeur Reind Brouwer de auto voor de fiets van meester Dalhuisen om aan het hoofd van de stoet richting Kol school te rijden. De jongste leerlin gen hadden inmiddels een ere haag gevormd en met rood-wit- blauwe vlaggetjes werd het nieuw bakken schoolhoofd enthousiast begroet. „Een mooi ritje, maar voor mij een beetje te kort. Ik hou van fietsen", zo verklaarde de 41 jarige Reind Brouwer. Toch blijft hij voorlopig Zelfwerkzaamheid. Het tover woord uit de jaren tachtig war het gaat om het opvangen van door de overheid opgelegde bezuinigingen. Heet de sportcommissie zich wat dat betreft niet voor het karretje van de gemeente laten spannen? Zeker niet vindt Johan Groene veld is er duidelijk een grens aan het doorberekenen van bezuinigin gen. Alleen al omdat de gemeente de kwaliteit van de accommodaties in het oog moet houden en niet teveel aan zelfwerkzaamheid kan overla ten. Daarnaast is ons uitgangs punt dat de directe sportbeoefe naar er niets van merken mag. Ge bruikersvergoedingen mogen geen belemmering vormen om aan een bepaalde sport deel te nemen. Er moet een lage drempel blijven. We gaan de sport niet afbreken. Maar het is ook een feit dat in een tijd van bezuinigingen de gemeentes er niet alleen voor kunnen opdraaien. Tenslotte nemen zij al 90% van de overheidskosten voor sportbeoefe ning voor hun rekening. En als er dan toch bezuinigd moet worden, dan willen we daar wel over mee praten. Wij bepaalden hoe en waar er bezuinigd zou worden. Door con structief overleg met de vereni gingsbestuurders hebben we altijd een oplossing gevonden. Wat dat betreft werkt de sportcommissie eraan mee dat de acceptatie naar de politiek groter wordt. En dat terwijl we de afgelopen jaren wel het bedrag op de sportbegroting met twee ton hebben terugge bracht. Als dagelijks bestuur heb ben we altijd geprobeerd zoveel mogelijk in gesprek te blijven. Er is veel gepraat ja met de verenigin gen. Waarbij we altijd het alge meen belang van de sport in het oog hebben gehouden. Voor speci fiek verenigingsbelang is er in de sportcommissie geen ruimte. Samenwerken Voor de nieuwe commissie zijn er nog wel degelijk uitdagingen. De renovatie van het tenniscomplex die nu in gang gezet is, maar vooral het kwalitatief in stand houden en eventueel uitbouwen van het rijk gevarieerde sportleven in Holten. Daarvoor is het nodig dat men be de auto frequenteren voor het woonwerkverkeer want de afstand tussen zijn huidige woonplaats Lo- chem en de school in de Kol is voor een dagelijkse rit net iets te ver. In de school werd de nieuwe direc teur met een speciaal voor deze ge legenheid gecomponeerd lied door de leerlingen toegezongen en vond de eerste kennismaking met het team en de oudercommissie plaats, 's Avonds was er een ont vangst voor de ouders en de noa- bers van de school. Reind Brouwer is geen onbekende in Holten. Hij is de zoon van de le gendarische 'meester' Brouwer van de Dorpsschool. Voor zijn be noeming in Holten was Brouwer directeur van de basisschool in Markelobroek. Brouwer jr volgt op de Kolschool Henk Wilpshaar op. reid is samen te werken. Ik heb daar alle vertrouwen in. Kijk al leen maar eens naar de organisatie van de triathlon. De bijna twee- Van heinde en ver kwamen de Normaalfans afgelopen zaterdag naar het buurtschap Espelo, som migen zelfs met trekker en wagen. De speciaal voor het muzikale evenement opgezette tent was op een gegeven moment bomvol. Achteraf sprak de organisatie, de school- en volksfeestcommissie Espelo, zelfs van een record aantal bezoekers. Het was inmiddels de zesde keer dat de Achterhoekse boerenrock- groep Normaal op hun veldtocht Espelo aandeed. Ook zaterdag avond bleek weer dat de naam veldtocht een juiste omschrijving is. Een Normaal-concert is niet zo maar een concert. De in het voor programma spelende Bathmense formatie Kabaal musiceerde niet onverdienstelijk maar toen om even over half tien Bennie Jolink en consorten het podium opkwa men en de eerste tonen van hun laatste single Vulgaris Magistralis ingezet werden, gebeurde er iets. De tent veranderde in een grote hossende massa, dit zou de rest honderd vrijwilligers die daaraan meewerken, vormen een mengel moes van allerlei verenigingen. Zo hoort het." van de avond ook zo blijven. Evenals van het bier lustte het publiek wel pap van de Normaal- muziek. Het gerstenat vloeide rij kelijk door de kelen van de vele Normaalgangers. Zo zelfs dat de drankleverancier het even be nauwd kreeg of er wel genoeg was. Het geestrijke vocht werd overi gens niet alleen besteld om te drin ken. Het is de gewoonte bij een Normaalconcert om het glas, lees plastic beker, half leeg te drinken en de rest over de hoofden van het publiek te gooien. De meesten had den zaterdagavond dan ook geen droge draad meer aan het lijf. Het hele evenement verliep overigens zonder een enkele wanklank. De EHBO-mensen hadden een rustige avond. Enkelen melden zich met een verstuikte voet omdat de vloer op sommige plaatsen de druk van de hossende menigte niet kon weerstaan. Muzikaal gezien is een concert van Normaal geen hoogstandje. Dit schooljaar wordt voor het eerst op de Scholengemeenschap Hol ten een eindexamen muziek afge legd. In dit kader vond woensdag 11 april jl een concert plaats, waar de leerlingen Evelien Bril, Brenda Boogaard en Bert Schabbink aan mee werkten. Het examenonder deel bestond uit 4 meerstemig ge zongen werken, waaronder een oud Spaans lied, een Gospelsong en een aantal solo stukken van o.a. Chopin, Debussy, Ibert en Led Zeppelin en een aantal Latin-jazz getinte combostukken. De drie leerlingen slaagden met vlag en wimpel voor dit examenonderdeel. „Waar niet is, verliest de keizer zijn recht", zo verwoordde Ep van Schooten de onmacht van de ge meenteraad voor dit jaar een gro ter bedrag beschikbaar te stellen voor rietsubsidie. Met pijn in het hart ging men maandagavond unaniem accoord met het voorstel dit jaar een tienje per m2 beschik baar te stellen. De WDer Kevel ham stelde voor om in het vervolg de koppeling tussen riet en golfpla ten op te nemen in de nieuwe veror dening van hwt landschapsbe leidsplan. Markvoort (PvdA) deed het voorstel te komen tot een fondsvorming om tot een buffer te komen voor calamiteiten, zoals zich dit jaar hebben voorgedaan. Ook Harrie Dul (CDA) voelde daar wel voor. Wethouder Westerik was echter van mening, dat de vorming van een fonds ook de problemen niet oplost en verwachtte voor de komende jaren niet zoveel aanvra gen, zodat de beschikbare 25000 gulden dan wel weer voldoende zal zijn. Maandagavond hield de Espelose. afdeling van de Bond van Platte landsvrouwen hun laatste afde lingsavond van het seizoen. De bij eenkomst stond in het teken van het thema; vrouw en gezondheid. Gastspreekster was mevrouw Koelemay-Abspoel. Het jaarlijkse uitstapje van de plattelandsvrou wen is gepland op 15 mei. Uniek is echter de sfeer die de groep weet te brengen. Van die sfeer wist Peter Koele wijn zater dagavond handig gebruik te maken. De godfather van de Ne derlandse rock and roll zong enke le van zijn succesnummers uit het verleden en kon niet meer kapot. Normaal speelde in zijn tweede sessie de bekende krakers als Oe- rendhard en Deurdonderen. De fans zongen luidkeels mee en kon den er niet genoeg van krijgen. De opbrengst van de actie voor de kamelebibliotheek in India, die afgelopen zaterdag gehouden werd tijdens de landelijke bibliotheek dag, heeft een bedrag van 214.20 opgebracht. Een mooie pot voetbal met de sportiviteit hoog in het vaandel vond vorige week donderdag avond plaats op Meermanskamp, tijdens de plaatselijke derby Hol ten Al-Blauw Wit Al. De eerste helft had Blauw Wit een licht veld- overwicht, maar het was Holten die de doelpunten maakte aan het slot van deze speelhelft. In de 40e min. brak Holten de score open. Uit een vrije trap van Bart Soer, die door een misverstand in de Blauw Wit defensie in het net belandde, betekende het 1-0 voor Holten. Twee min. later was het Wilco Pin- kert die een poeier van 25 meter keeper Aaftink van Blauw Wit het nakijken gaf en voor de ruststand 2-0 zorgde. In de 60e min. mocht Blauw Wit een omstreden penalty nemen, die feilloos werd benut en 2-1 betekende. Een vrije trap van links werd perfect ingekopt door de gevaarlijke spits Jager van Blauw Wit en zorgde dat de ploe gen weer in evenwicht stonden 2-2. BI. Wit stoomde door en door een misverstand in de Holtense verde diging zette het zelfs Holten op achterstand 2-3. Enkele taktische omzettingen in het elftal bracht Holten weer terug in de race, Holten kreeg weer het betere spel. Een flitsende aanval op de linkerflank bracht Erik Ve neklaas van BI in staat om de ge lijkmaker te scoren 3-3. Holten bleef aanvallen en BI. Wit moest alle zeilen bijzetten om niet onder uit te gaan. In de 80e min. was het Wilco Pinkert die doorbrak tot in het strafschopgebied en door de BI. Wit-defensie in de tang werd ge nomen. Strafschop besliste scheidsrechter Winkel uit Vriezen- veen. Tonnie Brands bedwong zijn zenuwen en verzilverde deze in 4-3 voorsprong voor Holten. Met nog 10 min. te voetballen trok Holten zich terug, dit pakte bijna nog ver keerd uit, maar doelman Lande- weerd weerde zich kranig en weer hield een gelijkspel, door een paar prachtige reddingen. Tukkers Bl-Holten BI 1-6 Jager scoorde 1-0 maar door een fout in de verdediging werd het 1-1. Door een kopbal van v.d. Pluim werd het 2-1. Na de thee ging Hol ten voortvarend van start, want 2-1 was niet genoeg. V.d. Pluim deed wat hij moest doen en scoorde 3-1 en 4-1. Jager kon natuurlijk niet achterblijven en scoorde 5-1 en 6-1. TVC en NEO hebben een punt la ten liggen, dat betekent, dat BI volgende week bij winst op KOSC de kampïoensvlag kan hijsen. Holten Cl-DETO Cl 5-0 Alleen in de eerste helft (5 min.) ging er een dreiging uit van de ploeg uit Vriezenveen. Daarna nam Holten het initatief, na 10 min. gaf Jeordie een uitstekende dieptepass op Aart, die scoorde fraai. Na 25 min. werd een corner van Aart door de geheel ongedekte Erwin fraai ingekopt. Ruststand 2- 0. Na rust eenzelfde spelbeeld, al na 5 min. scoorde de goed inschuiven de voorstopper Camille met een fraai afstandschot. Daarna werd de tegenstander compleet wegge speeld, midvoor Arno scoorde al leen voor de keeper beheerst en 5 min. voor het einde was het weer Arno die keurig het overzicht be hield en de bal boven in de rechter- kruising schoot. Holten Dl-de Zweef D2 2-0 In een sportieve wedstrijd behaal de de thuisclub twee kostbare pun ten. Na een paar minuten scoorde Holten al 1-0, een goede voorzet werd goed afgerond door Richard. Daarna liet Holten het initiatief over aan de tegenpartij, maar tot tegendoelpunten kwam het niet. Na rust was het Martijn die de eindstand op 2-0 bracht. Holten El-SWN El 1-4 Een verzwakt dorr ziekte geveld Holten El moest aantreden tegen de koploper. Een zeer slecht ge speelde wedstrijd van Hol tens kant. Onze jongens waren te eer zuchtig en wilden alleen maar zelf scoren. Bij beter samenspel waren er vast meer doelpunten gevallen voor Holten. Holten Fl-de Zweef F3 2-3 Holten speelde in de eerst helft goed voetbal, maar een paar verde- digingsfouten bracht Holten op achterstand. Met rust was het 1-2. Na rust probeerde Holten nog van alles, maar kon niet verhinderen, dat de Zweef nog verder uitliep 1-3. Vlak voor het eindsignaal scoorde Holten toch nog, de eindstand werd 2-3. Op Koninginnedag, maandag 30 april zal van 09.30-12.30 uur op het schoolplein in Okkenbroek een Snuffelmarkt worden gehouden. Er kan naar hartelust gesnuffeld worden tussen de vele tweede hands spulletjes die daar worden uitgestald. Er is van alles te koop, van boeken tot kinderspeelgoed en van meubilair tot schoolmateriaal. Op zaterdagmorgen 28 april kun nen goederen worden gebracht van 10.30 tot 12.00 uur. Voor goede ren die opgehaald moeten worden kan met de school bellen, telefoon 05705-550. Normaal maakte er weer een fraai spektakel van. Op milieuvriendelijke wijze werd Kolschooldirecteur Rein Brouwer door zijn leerlingen ingehaald.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5