Koninklijk goud voor Wim Eshuis InterVisie Splo doet 'n gooi naar nieuw record Premiewoningen in de Beuseberg vlot van de hand Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD X Uit het politierapport sm», BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Stille Week Schrijven voor gevangenen Collectanten gevraagd Vrijdag de dertiende Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand so BOLSENBROEK MARKELO DONDERDAG 5 APRIL 1990 Burgemeester Van Rappard spelt Wim Eshuis de gouden koninklijke onderscheiding op. De gebruikelijke kwartaalbijeenkomst voor het personeel van Nido Universal kreeg vorige week vrijdag een onverwachte ontknoping. Na dat technisch directeur Johan Jansen kon medelen, dat het ondanks de warme winter toch een goed seizoen geweest was voor Nido, onder andere door leveringen in India, waar het wel winter was geweest en de verheugende mededeling dat Rijkswaterstaat het proefproject voor de automatishce gladheidbestrijding op de IJsselbrug bij Kampen had goedgekeurd, werd stilgestaan bij het naderend afscheid van produc tieleider Wim Eshuis. Per 1 mei maakt hij gebruik van de Vut-regeling. En dat verklaarde volgens directeur Jansen de aanwezigheid van bur gemeester Van Rappard in de bedrijfskantine, als tegen uitnodiging voor zijn afwezigheid bij het afscheid van Eshuis als brandweercom mandant. De burgemeester bleek echter niet met lege handen te zijn gekomen. Namens de koningin mocht hij de totaal verraste Eshuis de ere-medaille in goud on de Orde van Oranje Nassau als dank voor zijn niet aflatende inzet voor de Hotense gemeenschap, Nido en de brand weer. „Hoe je Eshuis ook tegen het licht houdt, hij geeft altijd hetzelfde beeld: een man van weinig woor den met een hekel aan veel papier rompslomp en redelijk aardig als je goed met hem op kan schieten, maar vooral recht door zee", was de karakterschets die Holtens bur gemeester Wim Eshuis toekende. De loopbaan van Eshuis bij Nido vergeleek de burgemeester met de ontwikkeling van het bedrijf, dat gegroeid is van een eenmansbe drijf tot een vooraanstaand inter nationaal bedrijf. Eshuis, begon nen als machinebankwerker neemt afscheid als productieleider met de verantwoording over 60 man personeel. „Dat u daarbij steeds dezelfde bent gebleven, is Dorpsstraat 4 - Holten Tel. 05483-6 35 01 Seniorrit Na een enorm geslaagde start in Groningen gaat binnenkort in heel Nederland een campagne van start om ouderen te stimuleren hun rij gedrag eens te laten testen. Rijden ouderen dan zo gevaarlijk? Beslist niet! Het zijn de jongeren die de meeste ongelukken maken. Toch stijgt de betrokkenheid bij een on geval bij ouderen met het klimmen derjaren. Zo'n seniorenrit is een geheel vrij blijvende rit, waarbij uw bijrijder op alle aspecten van uw rijgedrag let. Na afloop worden deze dan met u besproken. Landelijk heeft men het over speciaal opgeleide in structeurs, maar uw plaatselijke rijschoolhouder kan natuurlijk ook zo'n test afnemen. In de stad Groningen waren de mensen zeer enthousiast en waren er veel ouderen die eens een derge lijke test wilden doen. Daar. bleek dat bij de oudere chauffeur de vei ligheid voorop staat. Men rijdt vaak niet in het donker, of bij slecht weer. Echter het reactiever mogen neemt af naarmate men ou der wordt. Verkeerssituaties wor den daarentegen steeds ingewik kelder. Daarnaast zijn er soms ook problemen met het niet goed kun nen draaien "van het hoofd. Dit is een punt dat van belang is bij het de hoek om gaan en het invoegen en inhalen op snelwegen. Het passeren van kruispunten in de stad/het dorp en het met hoge snelheid invoegen en 'weven' op de snelwegen, bleken opvallend vaak niet goed te worden gedaan. Bijna elke deelnemer aan de senioren test scoorde echter 'voldoende' voor wat zijn rijgedrag betrof. Mis schien voor u een suggestie om eens een dergelijke testrit te maken? Jaarvergadering ANBO Op 28 maart hield de ANBO-afde- ling Holten haar jaarvergadering. De voorzitter, mevrouw Kieboom sprak haar vreugde uit over de sterke groei van het ledental in 1989. In het bijzonder was zij ver heugd over de aanmeldingen van de jonge ouderen, want die kunnen de afdeling daadwerkelijk verster ken. Dat blijkt eveneens uit een rapport van een studie van WVC naar de positie van ouderen. Daarin staat o.a. dat ouderen tussen de 60 en 70 jaar het actiefst zijn. De meest ac tieven besteden bijna negen uur werk aan een project. „Dat klinkt als muziek in onze oren" aldus me vrouw Kieboom. Het ANBO-be- stuur is thans weer volledig. Her kozen werden J. Kieboom-Akker- man, voorzitter, A.S. v.d. Berg, penningmeester, mevrouw A. de Boer en U. Mendes. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen me vrouw A.M. Ladiges- v.d. Linde, D. van Maurik en H. J. Fransen. Na het huishoudelijk gedeelte hield mevrouw J.M. Legdeur-Ma- germans een reisverhaal met ver toning van dia's over Canada en de Dominicaans Republiek. De Ned. Hervormde gemeente houdt in de Stille Week de vol gende diensten: Maandag 9 april, 19.30 uur: Lij densoverweging m.m.v. Hol tens Gemengd Koor. Dinsdag 10 april, 19.30 uur: Lij densoverweging m.m.v. Her vormd Kerkkoor. Woensdag 11 april, 19.30 uur: Lijdensoverweging m.m.v. Ge- ref koor Laetitia Vera. Donderdag 12 april, 19.30 uur: Dienst van Schrift en Tafel. Vrijdag 13 april, 19.30 uur: Pas sie naar Marcusevangelie door jongerenkoor Arise uit Kam pen. Zaterdag 14 april, 23.00 uur: Paaswake m.m.v. Helicon. (Eucharistie/Avondmaal). Op 27 maart vervoegde zich een jongeman bij diverse schildersbe drijven in ons dorp, met de mede deling dat zijn vader aldaar verf had gekocht, doch dat er verf was overgebleven en hij dit nu weer te rug wilde brengen en uiteraard daarvoor het geld terug wilde ont vangen. Dit verhaal blijkt niet te kloppen; het was de jongeman al leen maar te doen om aan geld te komen. Wie die persoon is geweest is de politie nog niet duidelijk. Eveneens op 27 maart probeerde een drietal personen een inwoner uit de Bergmanstraat te 'tillen'. Ze vroegen voor het schoonmaken van dakgoten aanvankelijk f 900,-, hetgeen later werd terug gebracht tot f 600,-. Toen de politie ter plaat se kwam, wilde men aanvankelijk de benen nemen. Deze lieden ech ter eerst duidelijk gemaakt dat dergelijke praktijken niet gewenst waren. Strafrechtelijk is hieraan weinig te doen. Geadviseerd wordt dergelijke personen onmiddellijk de deur te wijzen en zich niet te la ten intimideren door de aanwezig heid van enkele personen, waar van toch een bepaalde dreiging vanuit kan gaan. Op de Larenseweg voor de kruising met de Dorpsstraat botsten twee auto's op elkaar, toen de eerste auto moest stoppen om voorrang te verlenen. Enige schade was het gevolg. Op 29 maart werd er aangifte ge daan van vernieling aan een schaftkeet staande op het Vlet- goor. Enkele jongelui hadden een luik opengebroken en enkele raampjes vernield. Op 30 maart botsten in Dijkerhoek twee auto's op elkaar en wel op de kruising Dijkerhoekseweg-Oude Deventerweg doordat er geen voorrang werd verleend. De klap was zodanig dat beide voertuigen geheel werden vernield. De betref fende bestuurders kwamen min of meer met de schrik vrij, althans de opgeroepen ambulance behoefde geen dienst te doen. In de nacht van 31 maart op 1 april werd een bromfietser bekeurd die te veel alcohol had gedronken. Met een boete van f 200,- op zak kon hij huiswaarts keren. Op 1 april werd een geheime zender aan de Beusebergerweg met mede werking van de Radio Controle dienst uit de lucht gehaald. De zen der werd inbeslaggenomen. De jongeman zond uit onder de naam 'Salland'. Op de kruising Aaltinksweg-Kei- zersweg botste een personenauto tegen een vrachtauto. De bestuur ster van de personenauto was eni ge tijd niet in Holten geweest en was niet de hoogte met de veran derde verkeerssituatie en verleen de geen voorrang. Ook hier alleen materiële schade. een extra compliment waard". Directeur Jansen overtrof de, toch niet om woorden verlegen zijnde burgemeester, met een lange speech, waarin hij niet alleen terug keek naar de loopbaan van Eshuis, maar ook de geschiedenis van Nido. Namens het bedrijf overhan digde hij de heer Eshuis een cadau onder couvert. Voor mevrouw Es huis waren er bloemen. Of over niet al te lange tijd het gemeentehuis van Holten naar Espelo ver plaatst kan worden, hangt af van de resultaten die de Sploders behalen op eerste Paasdag zondag 15 april. Dan worden in Espelo, op het terrein bij de Sploder boake op het land van Jans Jansen aan de Bij vanksweg, de Sploose kampioenschappen hooivork gooien worden gehouden met als doel een vermelding in het Guiness book of records. Burgemeester Van Rappard had bij de heropening van het Trefpunt in Espelo uitgesproken, dat als Espelo nog een keer een Guiness Record zou breken, de rollen tus sen Espelo en Holten zouden worden omgedraaid. In plaats van Espelo bij Holten dus Holten bij Espelo. De Amnestygroep Holten zet zich tot en met 30 april in voor de ver betering van de mensenrechtensi tuatie in Zuid Korea. Massa-arres taties en martelingen zijn weer aan de orde van de dag. Het betreft vooral tegenstanders van het re geringsstandpunt omtrent Noord- Korea en mensen uit de vakbewe ging. Het strengere optreden heeft gere sulteerd in de arrestatie van onge veer 800 polititeke en vakbondsac tivisten. Duizenden andere men sen werden na afloop van demon straties gearresteerd. Hoewel de meeste detenties slechts van korte duur waren, zouden aan het eind van 1989 nog honderden mensen om politieke redenen gevangen zit ten. Daarnaast zijn er nog onge veer 200 politieke gevangenen die straffen uitzitten van tussen de één en 39 jaar. De vaste briefschrijvers van Am nesty Holten hebben de afgelopen tijd al vele brieven geschreven om hiertegen te protesteren. Op 6 paril staat Amnesty met een stand in de bibliotheek in Holten. Men kan hier een petitielijst ondertekenen en kaarten naar gevangenen stu ren. De jaarlijkse AVO collecte vindt plaats van 21 tot en met 27 mei. AVO zet zich al meer dan 60 jaar in voor de integratie van de gehandi capten. Danzij de financiële steun van het publiek is AVO in staat om de gehandicapte een menswaardig bestaan te geven o.a. door het ge ven van voorlichting, bemiddelen naar werk, financiële steun van in tegratieprojecten en het geven van financiële steun waarvoor wettelij ke voorzieningen te kort schieten. Men kan AVO daarbij helpen, niet alleen door straks gul te geven, maar ook door zich aan te melden als collectant. Men kan contact op nemen met mevrouw D.D. van Rappard, Jeurlinksweg 1, tel 05483-63661. De 'oud- Achterhoekse' hooivork wedstrijden beginnen 's middags om 14.30 uur. Het Guiness record voor deze categorie staat momen teel op 29 meter en zes centimeter. Het is de bedoeling met een twee- tandige hooivork een zo groot moT gelijke afstand te overbruggen. De maximale aanloop is tien meter, de plaats waar één van de tanden in contact met de bodem komt, is het meetpunt. Per deelnemer mag twee maal gegooid worden met een normale hooivork: een ronde hou ten steel en twee licht gebogen tan den. Een derde deel van de steel, en wel het middendeel, dient gemerkt te worden. Binnen dit deel moet de steel bij de worp worden vastge houden. Ook niet Sploders mogen kun krachten beproeven en supporters en toeschouwers zijn van harte welkom. Vanzelfsprekend staat de veiligheid van deelnemers en pu bliek voorop en wordt er gezorgd voor een goede afzetting. Inmiddels hebben zich reeds zo'n zestig hooivorkgooiers gemeld en wordt er in Splo en omgeving drif tig geoefend, waarbij verschillende hooivorken al het loodje hebben gelegd. Wie deel wil nemen aan dit ludieke evenement kan zich aanmelden tot uiterlijk 14 april bij H. Meilink, tel. 05725-1635 of H. Nijenhuis, tel. 05483-63273. De deelname staat open voor dames en heren. De kos ten bedragen 2,50. Voor beide klassen zijn prachtige, door het Paasvuur beschikbaar gestelde bekers te winnen. Mocht een deel nemer over de kritische 29m. 06cm. heen komen, dan volgt natuurlijk vermelding in het Boek. Gery de Bic krijgt uit handen van burgemeester Van Rappard de sleutel van de nieuwe woning'achter de burgemeester verstopt staat echtge noot Kees de Bie. Burgemeester Van Rappard heeft vorige week donderdag de eerste sleutel overhandigd aan Gerry en Kees de Bie, de bewoners van Van Holtenserf 25. De woning maakt deel uit van een contingent van acht premie A koopwoningen aan het Van Holtenserf en een zestal koopwoningen in de vrije sector, die gebouw zijn door het Rijssense aannemingsbedrijf Roosdom-Tij- huis. De woningen aan het Van Holtenserf rijn nu allemaal voor bewoning gereed, die zes aan het Helderman zullen in mei worden opgeleverd. Voor de woningen be stond een grote belangstelling. Roosdom-Tijhuis behoort tot de 'vaste' woningbouwers in de uit breiding De Beuseberg. De nu op geleverde woningen vormen een onderdeel van een groot contin gent, dat de Rijssense aannemer in Holten heeft gebouwd. Eerder bouwde het bedrijf een serie huur woningen, vijftien premiewonin gen en negen woningen in de vrije sector. Er staan nog meer plannen op stapel, waar nog overleg wordt gevoerd met de gemeente Holten. Vrijdag de dertiende (april) is het feest bij de Togaclub, dat gevierd gaat worden in De Waag. Het feest maakt onderdeel uit van het 5 jarig jubileum van de Togaclub. Vanaf 21.00 uur rijn er diverse optredens. Kaarten a f 7,50 rijn te koop bij J. Maats, De Waag en 's avonds aan de zaal. NED.HERV KERK 09.30 uur: ds. Doomweerd; kin- demevendienst: Ans Steunen berg. Irene: 09.30 uur: Jongeren- dienst, Johan Steunenberg. 19.00 uur: ds. Visser. Uitgangscollecte: Plaatselijke zondagsscholen. Oppasdienst: Mevr. Markvoort- Schoenaker en Jose Slotman. Diessenplas: woensdag 11 april 19.30 uur: ds. Doornweerd. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg (Openba re Geloofsbelijdenis) 15.00 uur: ds. M. Berg. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. D. Hospers-Klomp. De eerste collecte is voor kerk en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Willy, Broeze-Vrielink, Klary Offrin- ga-Werkman, Wilma Aanstoot 4-6 jaar: Ina Oosterveld-Pot-, kamp, Willy Beldman-Beltman Janneke Lubberdink-Olden huis. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis (Palmzondag). DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. K. Pruyssen, De venter; uitgangscollecte: Plaat selijke zondagsscholen. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt (Bediening van de Doop); uit gangscollecte: Zondagsschool werk. NIEUW HEETEN zaterdag 19.00 uurH. Mis. zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 7 en 8 april, W.R. van Couwe- naar, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: W. J. Zwijnen, Roelf Bosma- straat 39 A Rijssen, tel. 05480- 12260. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- rins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag XJm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 6 april: 20.00 uur, Feestelijke in gebruikneming orgel Kande laar. 4 april: Boomplantdag. 7 april: Openbare les HMV; Trekkersiep Espelo; 10.00-17.00 uur, verkoopexpositie schilde rijen in Irene; 22.00 uur Ice Gang in de Schure. 9 april: Verkiezingen Sport- commissie; 20.00 uur, Ruila- vond Postzegelclub in Dorps huis. 10 april: 09.30-11.30 en 18.30- 20.00 uur, Kinder- en tienerkle- dingbeurs in zaal Vosman; 20.00 uur, Paaswijding HVG Dijker- hoek; 20.00 uur, vergadering hengelsportvereniging De Riet voorn in rest. De Poppe; 20.00 uur, Ledenvergadering Suppor tersver. sv Holten. 11 april: 20.00 uur, Ledenverga dering VW in De Biester. 12 april: 20.00 uur, Vergadering Groene Kruis in de Biester. 25 april: 20.00 uur, Lezing Mar jan Berk in Dorpshuis. Gvonden: leren dameshand schoen; sleutel; fietssleutel aan groene label; 2 Nemef sleutels aan ring; blauw regenpak; tam me parkiet. Verloren: Paars stoffen hand tas; rose portemonnaie; Rabo- bankpas; een paar zwarte schoenen; wit rode kat. Geboren: Sharyna Mireille dv G.J. Piek en H. Evenhuis. Overleden: G. Sunter-van der Vecht, oud 82 jaar, Zwolle; J. E. ten Velde, oud 67 jaar (overl. U Deventer). Gehuwd: G. Tuitert, oud 3( jaar, Hotlen en G.W. Meilink oud 29 jaar, Holten. 0 05476-1907 "7 OPELQ

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3