Druk kruispunt even een oase van rust Eerste jaar in nieuwe pand voor VVV om in te lijsten Spanning en spektakel op zeskamp bevrijdingsdag WEEK Bouw paasvuren is in al volle gang Geen water in wijn door fraktie GDA DEZE Lezing van Marjan Berk Kledingbeurs Grif aftrek voor tal van activiteiten Expositie in dorpshuis Ice Gang in De Schure „IRENE" lp voor hem en haar II ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON litems Nieuwsblad Donderdag 5 april 1990 42ste jaargang no.14 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Promotie De kansen op promotie voor het eerste van sv Holten zijn door het verlies van de afgelo pen zondag definitief verke ken. Voor het eerste van Blauw wit hangt alles af van de wed-; strijd komende week in Marke- lo. Veel voetbalactiviteiten ove rigens komende week. Enkele Zweedse voetbalploegen heb ben Holten uitgekozen voor hun trainingskamp. Op de sportpagina meer hierover. In het kader van de Landelijke Bi bliotheekdag heeft de bibliotheek de schrijfster Marj an Berk uitgeno digd om te vertellen over haar ei gen werk. Zij houdt een lezig op woensdagavond 25 april om 20.00 uur in het Dorpshuis. Kaartjes zijn vanaf maandag 2 april te koop in de bibliotheek voor het sybolisch bedrag van 1,- (in- cusief kop koffie). Boekhandel Heusinkveld is aanwezig om gesig neerde boeken te verkopen. Dinsdag 10 april is in zaal Vosman weer een kledingbeurs voor ge dragen kinder- en tienerkleding. Ingebracht kan worden voor- jaars- en zomerkleding. De inlevering gebeurt op afspraak op maandag 9 april. Men kan bel len naar 05483-61203. Men mag maximaal twaalf stuks van goede kwaliteit inleveren. Ui teraard dienen de kledingstukken schoon te worden ingeleverd. On dergoed, dames- en herenkleding wordt niet in ontvangst genomen. Het bewaarloon is 0,20 per stuk. Van de verkoopprijs wordt 20 in gehouden. De verkoop vindt plaats op dins dagochtend 10 april van 09.30 tot 11.30 uur en dinsdagavond 10 april van 18.30 tot 20.00 uur. Op woensdagochtend 11 april kan met de niet verkochte kleding voor 11.,30 uur afhalen. Kleding die niet wordt afgehaald gaat om 12.00 uur naar de stichting Dorkas. Is het - tenminste voor een poosje - niet heerlijk rustig om zomaar van de Smidsbelt de Dorpsstraat te kunnen oversteken, zonder de kans te lopen onmiddellijk van de sokken te worden gereden door een of andere vrachtwagen die in Holten helemaal geen boodschap heeft? Ach het zijn toekomstdro men, die even voor een paar we ken de werkelijkheid zijn, nu een begin gemaakt is met de riole ringswerkzaamheden in de Dorps straat. Maandag klokslag acht uur werd door de mensen van Krekel Holten bv een begin gemaakt met de meest ingewikkelde klus van het geheel, de vernieuwing van het rio leringsstelsel op het drukste kruis punt van Holten. Maandagavond bij een bijna zomers temperatuur de door Jos Kamphuis van 't Kla- ■vier even opgevrolijkt met een bloembak en tijdelijk omgedoopt tot Strandpaviljoen het Zingende riool. Dinsdag ging het echte werk pas goed van start, een karwei, waar di recteur Gemeentewerken de Jong bijna lyrisch over kan worden. „Moetje zien, het is hier bijna spag- hettiwerk, al die rioolbuizen die hier samenkomen. Ze hebben me er wat van gemaakt in het verle den, maar het werkte ook nog". De Jong heeft bij de werkzaamheden niet te klagen over gebrek aan be langstelling. Een trouwe groep Holtenaren volgt het scheppen en graven nauwgezet en leveren af en toe hun al dan niet deskundig com mentaar. Veel van de werkzaamhe den moeten op het kruispunt op de ouderwetse manier, met hand kracht worden verricht, om het grote aantal kabels en leidingen niet te beschadigen. Wat de verkeersafwikkeling be treft, is de politie niet ontevreden. „Het is natuurlijk behelpen, maar de 'grote jongens' zijn we in het dorp kwijt. Die wringen zich echt niet met hun grote aanhangers door nauwe woonstraten. Die kie zen nu wel voor een omweg over de Al", aldus adjudant Oberink, die Voorzichtig gaat de eerste schop de grond in. er aan toevoegt, dat het nog te kort is om een gefundeerd oordeel te ge ven over de toegenomen verkeers drukte elders in het dorp, al heeft hij als eerste indruk dat het alle maal wel meevalt. Als alles meezit, is het kruispunt volgende week weer berijdbaar en heeft men de oversteek naar de Stationsstraat gemaakt, die de ko mende week dan onderhanden wordt genomen. Dagblad Tubantia B.V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24 b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 GROTE SCHILDERIJEN- EXPOSITIE/VERKOOP Zaterdag a.s. in kerkgebouw Boskampsstraat 6, Holten Zie ook pag. 4 Dames- en Herenkapsalon m ook zonder afspraak Dorpstraat 18, Holten Tel. 05483-6 44 86 LOCHEM - WARNSVELD De Holtense VW kan te rugkijken naar een uitstekend jaar, zo staat te lezen in het uitgebreide jaarverslag dat deze week is verschenen. Het jaar 1989 was het eerste volle jaar dat de VVV doorbracht in haar nieuwe kantoor. Mede daardoor en door de fantas tisch mooie zomer is het aan tal informatieverstrekkingen, telefonisch en aan de balie, gestegen van 18.000 in 1988 tot 20.000 in het afgelopen jaar. Het voor-, hoofd- en na seizoen waren 'om in te lijs ten' Grif aftrek vond weer het druk werkje met toeristische tips. Ge bleken is dat de oplage maar net hoog genoeg is geweest. De nieuwe kaart Holten en de Holterberg, die op 7 september is verschenen blijkt eveneens een ongekend suc ces. Inmiddels zijn er al 2000 exem plaren van verkocht. Een onver wacht stukje waardering kwam van de kant van Staatsbosbeheer. Gezien de goede kwaliteit van de kaart zal de kaart nu ook verkocht worden in het bezoekerscentrum De Noetselerberg. Veel belangstelling was er ook voor de geologische wandeling, die in samenwerking met Rein Kok vorig jaar werd opgezet. Er waren wekelijks grote groepen belang stellenden en besloten is dan ook deze excursie tot een vast onder deel van het VW-pakket te maken. Minder vlot verliep de be langstelling voor de informieoch- tenden. Besloten is dan ook het ko mende jaar geen informatieoch tenden te organiseren. Ruime aandacht wordt in het jaarverslag besteed aan de Holter berg en de mogelijke aanleg van een golfbaan op de berg. Het be stuur van de VVV laat in deze een genuanceerd geluid horen. „Te genwoordig worden in veel publi caties verhandelingen opgenomen over het milieu. Ook recreatie en toerisme worden in verband ge bracht mét het milieu en terecht. Er gaan stemmen op dat deze twee zaken met elkaar strijdig zijn. An deren zeggen dat ze harmoniëren. De VW-Holten vindt dat er voor beide opvattingen iets te zeggen valt". Met interesse heeft de VW de discussie gevolgd over de aanleg van een golfbaan op de Holterberg. „Op zich is golfsport miliuevrien- delijk. Maar het aanleggen van een baan in een natuurgebied, waarbij bos moet verdwijnen en waarbij kunstmatig de grondwaterspiegel beheerst zal moeten gaan worden, is niet juist. De VW-Holten zal haar standpunt ten opzichte van de aanleg van een golfbaan bepa len wanneer de exacte locatie en de omvang vun het project bij haar bekend is". De VW is voorstander voor het openhouden van de Toe- ristenweg, maar misbruik moet worden tegengegaan. Wel dient volgens haar het aantal parkeer plaatsen op de berg worden uitge breid. Jubileumjaar De VW bestaat dit jaar 75 jaar en is daarmee een van de oudste VW's van Nederland, Het jubi leum zal gevierd worden in de tweede helft van dit jaar, maar de plannen hiervoor zijn nog niet rond. Als plannen voor dit jaar staan onder andere op stapel de opzet van een nieuwe VW-Wegwij- zer. Het ligt in de bedoeling er een professionele gids van te maken met veel meer informatie dan voor heen. Ondernemers uit Holten zul len de mogelijkheid kraten te ad verteren in de nieuwe Wegwijzer. Momenteel wordt er ook hard gewerkt aan een nieuwe fietsbro- chure. De huidige is nagenoeg uit verkocht. Door twee studenten van de Hogeschool Windesheim worden nu nieuwe -verfrissende- routes uitgewerkt. Op 11 april zal het jaarverslag worden behandeld op de jaarlijkse ledenvergadering. Voorgesteld wordt de contributie ditjaarniette verhogen. De kiesvereniging Gemeentebe lang heeft per onmiddelijk de af spraak omtrent het stilzwijgen rond de collegebesprekingen ver broken, toen bleek, dat zij door het CDA buiten spel werd gezet. „In dien de pers ons vraagt, hoe het er mee staat, geven wij opening van zaken. Wij laten ons niet voor het karretje van het CDA spannen" al dus een verontwaardige Hennie Rustebiel. „Wij zijn de onderhandelingen met open vizier ingegaan, maar het CDA heeft nooit de bedoeling ge hand om daadwerkelijk met ons in zee te gaan, dat bleek overduide lijk toen wij zaterdag met elkaar aan tafel zaten. Het CDA was niet van plan om ook maar een duim breed onze richting op te schuiven. Alle water in de wijn moest van onze kant komen. Op elk voorstel van onze kant kregen wij een on verbiddelijk nee te horen. Kenne lijk heeft het niet veel indruk op het CDA gemaakt dat veel keizers het niet eens zijn met het huidige collegebeleid". Het grootste struikelblok was zo als te verwachten viel de verkeers plannen. Het CDA wil onverkort vasthouden aan het huidige colle gestandpunt. Zelfs een heroverwe ging om de plannen nog eens te be kijken, was voor het CDA niet be spreekbaar. Een ander struikel blok waren de bedrijfjes in het buitengebied. Ook hierin wil het CDA onverkort vasthouden aan verwijdering van deze bedrijijes. Gemeentebelang heeft nu PvdA en WD uitgenodigd om te zien of een college op brede basis een moge lijkheid is. Het CDA wilde zich niet uiten over de gang van zaken. Dinsdagavond vergaderden CDA en PvdA over een programvergelijk. Tot en met vrijdag 13 april is in de ontmoetingsruimte van het dorps huis een expositie te bezichtigen van foto's, die gemaakt zijn van ge grimeerde kinderen van de drama- groep. Deze kinderen komen elke dins dagmiddag bij elkaar in het dorps huis onder leiding van Rud Sand- mann, waar ze verschillende facet ten van dramatische vorming be oefenen. De kinderen zijn een aantal weken terug gegrimeerd door Debbie Böllerman en Dianne Pieffers. Hiervan zijn foto's ge maakt en deze zijn door Henk Mul der vergroot tot poster-formaat. De Enschedese formatie Ice Gang treedt zaterdagavond 7 april op in jc De Schure. De muziek wordt door de vierkop pige formatie rap 'n' roll gedoopt. De muziek herinnert aan bands als Husker Du, Fisher Z en Sonic Youth. Dus iedereen die met de tijd mee wil gaan moet zaterdaga- vomnd naar de Schure komen. Het optreden begint om 22.00 uur, de zaal is open om 20.00 uur. De entree bedraagt 5,-. De traditionele wedstrijd om Wie bouwt het grootste paasvuur van Holten is in volle gang. De strijd is spannend. De jury zal op zaterdag 14 april de ronde langs de paasvu ren maken om de metingen te ver- POTJE POOLBILJARTEN! of doe Je het liever gewoon? BILJARTEN BIJ 'T KLAVIER A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Adres: I Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee v Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 richten wie de grootste 'boake' heeft gebouwd. Er is een wisselbe ker, beschikbaar gesteld door bur gemeester Van Rappard, voor het grootste paasvuur, een schoon heidsprijs voor de mooiste paas- boake en vier individuele bekers. De paasvuurcommissie start met de metingen om 16.30 uur vanaf café Kalfsterman. De prijsuitrei king vindt plaats, eveneens in café Kalfsterman om 19.00 uur. Tevens zal dan afscheid genomen worden van de herén Beyers en Langen- barg van de. paasvuurcommissie. De VW zal de wedstrijd om de grootste paasboake ondersteunen met een paasvuurroute langs de vuren. Deze route zal versrpeid worden onder de vakantiegangers en zal verkrijgbaar zijn aan de ba lie van het WV kantoor. Espelo Of het paasvuur in Espelo daad werkelijk zondagavond 15 paril in de brand gaat, hang helemaal af van de windrichting. Door de enor me hoeveelheid hout die is aange sleept, is het paasvuur, met een omvang van 90 meter, gevaarlijk dicht het met riet gedekte 'monu ment' Pasmanssweg 3 genaderd. De eigenaar, de heer Haarman, heeft bij de gemeente een protest tegen de bouw van het paasvuur ingediend. Dit protest is echter pas halverwege maart binnengeko men, dat verplaatsing van de boa ke onmogelijk was geworden. In overleg met de gemeente zal het vuur nu niet ontstoken worden in dien de wind uit de verkeerde hoek waait. De liefhebbers van spel, spanning en spektakel komen ongetwijfeld ruim aan hun trekken bij de Zes kamp, die in het kader van de fees telijkheden rond de bevrijding ge organiseerd zal worden op bevrij dingsdag, zaterdag 5 mei. Geen Volksspelen dit keer, zoals we tra ditioneel gewend zijn op Kalfster- mansweide, maar een wedstrijd tussen zes ploegen, die vorig jaar als de eerste zes eindigden op de Volksspelen. Zij zijn inmiddels reeds door de organisatoren bena derd. Gekozen is voor deze opzet, omdat men deze keer gekozen heeft voor een concentratie van de feestelijk heden in het centrum van het dorp. De zeskamp zal dan ook plaats vin den op de Dorpsstraat in het ge deelte van de Smidsbelt tot en met Beldman. Dat is voor de organisa toren een grote uitdaging, omdat door de smalle straat er allerlei ei sen gesteld moeten worden aan de opbouw van de spelletjes en er te vens rekening gehouden moet wor den met het publiek, dat vlak langs het wedstrijdterrein kan staan. Ook kan er om die reden geen ge- bruik gemaakt worden van de gro te waterbak, die anders een van de spectaculaire onderdelen van de Volksspelen vormt. „Maar spannend wordt het", ver klaren de heren Van Asselt en As- sink, de woordvoerders van de zes kampcommissie. Welke zes spelen straks gespeeld zullen worden door de zes ploegen, willen zij be grijpelijkerwijs niet verklappen. Wel willen zij kwijt, dat er streng gejureerd zal worden door een zéér strenge jury, waarin onder andere zitting hebben Hendri Bronsvoort en Hennie van de Keuken. Van de deelnemende ploegen wordt de no dige inzet verwacht om er niet al leen een echte wedstrijd van te maken, maar tevens een leuk kijk- festijn voor het publiek. Er zal ge werkt worden met de klok in de hand, want in precies twee uur tijd, van twee tot vier uur, moet de zes kamp gestreden worden. De orga nisatoren worden in dit keurslijf geprest, omdat 's morgens de Be vrijdingsloop door het dorp gelo pen zal worden en 's middags om vijf uur de Ronde van Overijssel door Holten zal razen. Dat bete kent voor het organiserend com- mité razend snel op en afbreken van de spellen. Opdat de deelne mende ploegen weten wat hun te wachten staat, zullen de coaches een dezer weken bijeen worden ge roepen met de jury, waarbij dan het programma zal worden doorge- sproken. „Wellicht dat er ploegen zijn, die graag mee hadden willen doen, maar gezien het korte tijds bestek, hebben wij tot deze zes kamp beslotenMaar dit is een een malige zaak, volgend jaar zijn er weer de traditionale Volksspelen, waaraan alle teams kunnen mee doen". Bevrijdingskrant Ook op de Scholengemeenschap Holten zijn de bevrijdingsfeesten onderwerp van activiteiten. Door, de leerlingen van MAVO 3 wordt' een speciale engelstalige themak rant gemaakt, die informatie geeft over Hoten en omgeving en die be doeld is voor de Canadese gasten. De krant wordt niet alleen door de leerlingen 'vol' geschreven, ook de de lay out en het drukken vindt plaats op de eigen schooldrukkerij. De kranten zullen tijdens de ont vangst op het gemeentehuis aan de Canadezen worden aangebo den

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1