Paaswandeling met Regiocontact WIJ Splo gereed voor Trekkerslep-feest Uit buiten Holten Roemenië-actie van SGH groot succes HOLTENS NIEUWSBLAD Pandabus in Holten Vergadering supporters sv Holten Inzameling Kegelen Resultaten sv Holten Fratsen in De Wippert Expositie Alternatieve vakantiebeurs Boek over bevrijding van Bathmen NbvP te gast bij de OAD DONDERDAG 5 APRIL 1990 De Stichting Regiocontact Vecht Veluwe IJsselstreek heeft voor Tweede Paasdag, 16 april een wan deling georganiseerd in de streek tussen Berkel en Eefsebeek, niet ver van Zutphen. De afstanden van 7 en 14 km zijn zeer geschikt voor gezinsrecreatie en de stevige door douwer. Een routeboekje met his torische bijzonderheden wijst de weg. De tocht voert onder andere langs huis Den Dam, de edelmans- woning De Voorst en het daarach ter ligende landelijk gebied met oude boerderijen. De wandelroute van 7 km begint bij De Uitrusting, kapperalee 89, Eefde. Een stevige voettocht van 14 km maakt men vanuit De Aan leg, Scheggertdijk, even terzijde de brug over het Twentekanaal bij Al- men. Tussen 10.30 en 13.30 uur is op deze adressen een routebe schrijving voor 4,0 -pp. verkrijg baar. Later wordt een herinnering als beloning voor de wandelpresta ties aan de deelnemers toegezon den. Cannenburgh Contribuanten van de stichting ontmoeten elkaar op 7 april op kas teel De Cannenburgh in Vaassen. Een inleiding over het landschap, waarbij landschapstypen, cultuur historie, flora en fauna de revue zal passeren, is het eerste onderdeel van het programma in het koets huis van het kasteel, gevolgd door een rondleiding door het kasteel zelf en een korte wandeling door het kasteelpark. Voor een bedrag van 20 per jaar (jongeren tot 17 jaar 10,- per jaar) kan men lid worden van Regiocon tact Vecht Veluwe IJsselstreek. Voor informatie kan men bellen tel 03417-57212, 038-533472, 05232- 62397 of 03211-1555. Violiste Emmy Verhey Deventer Schouwburg Zaterdag'7 april is het vanaf 14.00 uur Dansdag, met optredens van o.a. Roxane Huiland en het cen trum voor nieuwe dansontwikke ling. Zondagmiddag 8 april, 14.30 uur: Droomprinsesje, een kinderope rette. De Toneelgroep Amsterdam brengt op woensdag 11 april het to neelstuk Vrijdag van Hugo Claus. Inlichtingen: 05700-11500 Schouwburg Lochem Donderdag 5 april in het kader van het Cabaret Festival een optreden van de groep De Berini's met Het Naadje van de kous. Opera Forum Jong komt op vry- dag 6 april met La Finta Giardinie- ra van W.A. Mozart. Luc Wijns, Sjoukje Dijkstra en het düo Morsige Types treden op za terdag 7 april op, eveneens in het kader van het Cabaret Festival. Zondag 8 april een extra koffiecon cert, aanvang 12.00 uur van Emmy Verhey (Viool) en Ronald Brauti- gam (piano). Drie Zusters, van Anton Tsjechöw wordt op woensdag 11 april ge speeld door Arnhemse Theaterini tiatieven Inlichtingen: tel. 05730-51081 Speelgoed- en Blikmu seum Deventer Tot 10 september wordt in het mu- seum aan de Brink in Deventer ter gelegenheid van de Hanzedagen tentoongesteld een selectie uit fraaie collectie winkeltjes uit de 19e en 20e eeuw. De tentoonstel ling wil een pendant zijn van de tentoonstelling het Waagstuk in het historisch museum De Waag. Die tentoonstelling toont de ge schiedenis van waaggebouwen en het wegen daarin. Ierland Van 17 maart tot en met 20 april De Pandabus van het Wereld Na- tuurfonds zal volgende week een aantal Holtense scholen bezoeken. Op 11 april komt de bus naar Het Kompas en op 12 april naar de Haarschool. In de Pandasbus (een grote truck met oplegger) kunnen de kinderen aan het werk met les kisten, waarin zij op speelse wijze kennis kunnen nemen van de pro blemen in de natuur. De belangstelling voor deze bus is erg groot. Zo heeft de Christelijke basisschool Het Kompas al in 1988 een aanvraag ingediend en dat wordt nu dus op 11 april ingelost. Op deze woensdag zullen alle leer lingen een bezoek aan de bus bren gen, die voor de school geparkeerd wordt. De Supportersvereniging sv Hol ten houdt op dinsdag 10 april haar jaarlijkse ledenvergadering. Perio diek aftredend zijn mevrouw A.A. Grave-van Vemdcn en de heren F. ter Hoeven en H.H. Pieters. Allen zijn herkiesbaar. De vergadering wordt gehouden in de kantine op Meermanskamp, aanvang 20.00 uur. besteedt Deventer aandacht aan Ierland met tentoonstelling, films, muziek, theater en literatuur, het geheel wordt georganiseerd door Theater-cafe Bouwkunde, Burger weeshuis, Deventer Schouwburg, Filmhuis Roggestraat, Deventer Folkstichting en de Culturele Raad Deventer. Rijksmuseum Twenthe Tot en met 27 mei wordt in het Rijksmuseum Twenthe te Ensche de een overzichtstentoonstelling van de schilder Piet Ouborg (1893- 1956) gehouden. Rondleidingen bij de tentoonstelling worden gehou den op woensdag 11,18 en 25 april, 2,9,16 en 23 mei, telkens van 10.00- 11.00 uur, donderdag 10,17 en 24 mei telkens van 19.30-20.30 uur. Een kinderprogramma met rond leiding is op woensdag 18 april van 14.00-15.30 uur. Na een lange winterstop, zal zater dag 7 april het Trekkerslep-sei- zoen geopend worden met de wed strijden in Espelo. Het is voor de tweede keer dat er in Espelo Trek- kerslepwedstrijden worden ge houden en ook ditmaal tekent de School- en Volksfeestcommissie, in samenwerking met het Trekker Trekteam Splo, voor de organisa tie. De wedstrijden van aanstaande za terdag tellen ook ditmaal mee als voorselectie voor de grote spelwed- strijden tijdens het komende Stöp- pelhaene feest te Raai te. Zo'n 90 trekkers bezitters hebben inmiddels ingeschreven om in Es pelo deel te nemen verdeeld over zes verschillende gewichtsklassen. Onder de deelnemers zijn natuur lijk veel leden van het Trekker Trekteam Splo en de verwachtin gen omtrent hun prestaties zijn ui teraard hoog gespannen. Verder komen de deelnemers uit diverse regionale plaatsen, waarbij alle be kende coryfeeën, zodat spanning en sensatie bij voorbaat al vast staat De wedstrijden, die gehouden wor- den op het weiland van Ap Meije- rink op de hoek Pasmanweg-Ok- kenbroekseweg#- beginnen 's mor gens om 10.00 uur en duren tot 's middags plm. 16.00 uur. De toe gang is gratis. De Supportersvereniging van sv Holten houdt in Holten, met uit zondering van de schoolkring Dijk- erhoek, een inzameling van kunst- offen kalvermelk-, brokken- en kunstemestzakken. de baten ko men ten goede aan het jeugdwerk van de verschillende afdeling van sv Holten. De is de bedoeling, dat de actie een jaarlijks karakter krijgt. Wie een partijtje zakken heeft lig gen, kan contact openemen met Jan Aaftink, tel 61476, Henk Bek- kernens, 05731-1347, Gerrit Jan sen, tel 63685 of Wim Reijlink, die zortg zullen dragen voor het afha len van de zakken. HVG Door éénheid verbonden ging op woensdag 21 maart uit ke gelen in Barbarossa. Vier en twin tig dames vermaakten zich prima rond de kegelbaan, na een korte uitleg door de eigenaar. Ondertus sen was er een hapje en een drank je. Van jong tot oud (de oudste deelneemster was bijna 80 ver klaarden dat dit zeker voor herha ling vatbaar was. Met een flink zwaai levert een leerling van SGH haar bijdrage in voor de actie voor Roemenië. De korte Roemeniè-actie, die vo rig week gehouden werd -in de Scholengemeenschap Holten is een onverwacht groot succes ge worden. Zakken vol overtollige kleding werden er ingeleverd, maar ook speelgoed en sportattri- buten. Zelfs tennisrackets, een gi taar en een kinderstepje stelden de leerlingen beschikbaar voor hun minder bedeelde leeftijdsge noten in Roemenië. De ouders de den er nog een schepje boven op door ook dozen met levensmidde len beschikbaar te stellen. De col lectie, die gehouden werd tijdens de 'verlengde pauze' waarin onze Holtense Roemenen optraden, was minder succesvol. Kennelijk was al het zakgeld al op, want in totaal werd maar 80 gulden opge haald. De goederen zijn bestemd voor een jongensweeshuis in Sintana. De meisjeskleding krijgt als be stemming een nabijgelegen meis jestehuis. Wat nog ontbrak was de zo gewenste wasmachine. De was machine in het weeshuis geeft om de paar weken de geest, en repara tie is duur en wordt slecht uitge voerd. Een goede tweedehands wasmachine is dan ook meer dan welkom. Ook het vervoer is nog niet geregeld. Er zijn wel enkele toezeggingen gedaan, maar die konden niet verzilverd worden. De Stichting Dorkas, die zorg draagt voor contacten met Roemenië zou zo graag samen met een aantal ver tegenwoordigers van de Holtense leerlingen naar Roemenië gaan om daar de goederen persoonlijk af te leveren. „Dan kunnen ze met hun eigen ogen zien, dat onze goederen op de juiste plek terecht komen en hoe welkom die goederen zijn. De kinderen hier hebben er werkelijk geen idee van hoe arm hun leeftijd genoten zijn", aldus de heer Van Doorn van Dorkas. Docent Meen- derink van SGH, die als coördina tor optrad voor de Roemenië-actie kan dat alleen maar beamen. „Als wij met een leerlingen uitwisseling naar Tsjechoslowakije gaan, mer ken onze leerlingen alleen maar hoe goedkoop alles is in de oost- bloklanden, maar ze vergeten dat in die landen ook schrikbarend weinig verdiend wordt. Daarom zou het goed zijn als we met een aantal van onze leerlingen het transport naar Roemenië konden begeleiden, zodat ze met de neus op de keiharde feiten worden ge drukt, dat onze welvaart niet zo vanzelfsprekend is. Wij hopen dan ook echt dat zich een vrijwilliger meldt, die voor vervoer kan zorgen. En als er dan ook nog Holtense be drijven zijn die dat transport wil len sponsoren, zou dat helemaal mooi zijn". Wie belangstelling heeft kan zich in verbinding stellen met de heer Meenderink tel. 05725- 1547. Des 4 - Blauw Wit 2; Met Evert Vruggink van het vierde in de basis begon Blauw Wit overtuigend. Di- rekt vanaf de aftrap werd Des on der druk gezet, hierdoor werd het al na 30 seconden 0-1 door Evert Vruggink. Blauw Wit bleef het hier na goed doen, maar de twee opge legde kansen voor rust bleven on benut. Direkt in de 2e helft nam Blauw Wit weer het initiatief en scoorde Wim Barvelink 0-2. Twaalf minuten later maakte Blauw Wit het 3e doelpunt toen Henk Stam scoorde 0-3. In de slotfase maakte Des nog een doelpunt (hands?!) ,maar Blauw Wit nam twee zeer be langrijke punten mee naar Holten 1-3. Drienerlo 4 - Blauw Wit 3; In de eerste helft werd nog een 0-1 voor sprong genomen, maar in de twee de helft kwam de ploeg routine en rust tekort om deze voorsprong over de streep te brengen. Driener lo kon 2x makkelijk scoren na fou ten bij Blauw Wit. Ook bij de ach terstand kon men niet het initiatief pakken om alsnog gelijk te maken. 2-1. Blauw Wit 4 - Des 5; Blauw Wit speelde een hoog tempo in de eer ste helft en Des moest alle zeilen bijzetten om scores te voorkomen. Blauw Wit kwam Evert Vruggink op voorsprong, door een aanval van Des af te slaan en direkt de aanval te kiezen, Evert scoorde be keken. Na rust zonder Evert ging men vooral uit van een verdedi ging die de zaak gesloten hield. In het laatste kwartier nam Blauw Wit weer meer aanvallende risico's en prompt scoorde Jan klein Na gelvoort het 2e doelpunt. Heite Dommerholt viel deze middag weer op door het vele werk wat hij verzette op het middenveld. 2-0. Blauw Wit 5 - Des 8; Blauw Wit 5 heeft een goede eerste helft ge speeld en leek ook punten te gaan pakken. Voor rust scoorde men 2x, terwijl Des een keer het net wist te vinden. Na rust was Des echter de betere ploeg en scoorde nog 3x, waardoor het gezien het spel in de 2e helft verdiend de punten mee mocht nemen. 2-4 Blauw Wit 6 - Excelsior 1; Het 6e begon zeer offensief. Een doelpunt leverde dit echter het op. Excelsior wist echter wel te scoren en deze stand tot de rast vast te houden. Na rust wist Blauw Wit te scoren via Ron de Geus 1-1. Wim Aanstoot kreeg de kans om Blauw Wit vanaf 11 meter aan de leiding te brengen, maar miste. Doordat aan de rech terkant bij Blauw Wit een speler geblesseerd was, kon Excelsior op nieuw op voorsprong komen. Wim Aanstoot maakte met een prima doelpunt zijn eerdere misser goed door vlak voor tijd fraai te scoren 2- 2. Almelo Ml - Blauw Wit Ml; Na wat omzwervingen werd eindelijk het Almelose terrein gevonden. De ploegen streden verwoed om doel punten, maar voor rust wisten bei de keepster het doel schoon te hou den. Na rust was Almelo iets ster ker en scoorde 2x. 2-0. Holten 5-Bornerbroek 3 6-2. Na twee nederlagen op rij ging Holten fanatiek van start en binnen 5 mi-* nuten was het 1-0 door Zoetbrood. Koploper Bornerbroek liet dit niet op zich zitten en scoorde na 15 min. 1-1, twee minuten later scoorde Zoetbrood weer, 2-1. Hierna ging Holten goed door en maakte er via Der Bomber 4-1 van Door een te gendoelpunt was de ruststand 4-2. Na de rust werd de draad weer op gepakt en door doelpunten van Eib en Banno (strafschop) was de verdiende buit binnen. SOS 5-Holten 7 0-4. In de afscheids- wedstrijd van Sheik Saoudi, kon Holten in de eerste helft niet tot scoren komen. Na rust werd het leeftijds- en conditievoordeel van het 7de duidelijk tot uiting ge bracht via goals van Ronnie Her man (2x) en René, een verdiende overwinning. Enter 7-Holten 8 0-15. Holten tegen Enter, dat de wedstrijden waar het moet gebeuren en het gebeurde ook. Door goals van Ap en Ep W. Gerrit Blankena (5x), Tuut Jan, Pukkie, Johnny, Hans, Boer Koe weit, Wim, Rudy, Jan en Bert werd een klinkende 0-15 behaald in het klompendorp. Holten 11-SDOL 6 0-0. Holten 11 had het ondanks beter veldspel moeilijk tegen de nummer twee van de ranglijst. De Luttenbergers streden zoals gewoonlijk met een tomeloze inzet en kregen hierdoor net als Holten enkele kansjes, deze werden door een uitstekend acte rende keeper Mark tenietgedaan. Na de rust een zelfde spelbeeld waarbij het 11de de overwinning rook toen het een strafschop kreeg toegekend van de uitstekend lei dende scheids Van Doorninck. De strafschop werd gemist en daar door kwam een terechte 0-0 op het scorebord. Luctor 9-Holten 12 1-4. Holten 12 heeft nog steeds'moeite met de zo mertijd, de wijze van voetballen deed tenminste vermoeden dat het halve elftal nog sliep tijdens de eer- Blauw Wit Al - WW Al; Voor rust was het spelbeeld al net zo slecht als de scheidsrechter die deze partij floot. Rust 0-0. Na rust kwam WW op voorsprong toen de verder uitstekend keepende Blauw Wit doelman een blunder maakte. Blauw Wit kreeg toen een groot veldoverwicht, maar moest tot 5 minuten voor tijd wachten, voordat met twee treffers de zege veilig gesteld kon worden 2-1. Blauw Wit BI - Dos' 37 BI; Tegen koploper Dos'37 was Blauw Wit niet opgewassen. Uit enkele cor ners kreeg men kansjes, maar het net werd niet gevonden. Na onge veer 15 minuten kwam de eerste te- gengoal. Voor rust moesten er nog drie worden toegestaan. Ook in de tweede helft was de vooruitgang van de groep te constateren. Met dezelfde inzet als voor rust kwa men er zelfs kansen voor Mark, Dirk-Jan en John. Het scoren was echter nog te moeilijk, maar er hoefde ook maar een treffer meer te worden toegestaan 0-5. Haarle Cl - Blauw Wit Cl; Haar- le speelde met Blauw Wit zodat het doelpunten regende. Na een 5-0 ruststand werd het 13-0 in de twee de helft. Een veel te grote uitslag die vooral door Doeko en Dennis nog verder werd ontsierd door een erg negatieve opstelling. 13-0. Blauw Wit Dl - Des Dl; Blauw Wit D1 had een voortvarende start. Ronnie scoorde vanuit de 2e lijn 1- 0. Voor rust bleef Dl de betere en controlerende ploeg. Na rust nam Des het initiatief en speelde Blauw Wit soms zoek. Blauw Wit bleef echter op de' been omdat Des niet scoorde. Gert Jan kon zijn doel tot het eind toe schoon houden, waar door het bij een gelukkige 1-0 winst bleef. 1-0. Eversberg El - Blauw Wit E2; Blauw Wit kwam er in deze wed strijd niet aan te pas. Nisander scoorde nog wel 0-1, maar toen be gon Eversberg te scoren en stond bij rust met 3-1 voor. Na rust bleef Blauw Wit het goed proberen, maar kon niet voorkomen dat Eversberg toch een aantal keren scoorde. Nisander wist met een prachtig doelpunt echter nog wel het 2e doelpunt voor Blauw Wit te scoren 7-2. Blauw Wit F1 - Sportclub Rijs- sen Fl; Alfred wist als eerste te sco ren. Even later wist Rijssen gelijk te komen. Paul scoorde met een prachtige lob over de keeper 2-1, maar voor rust scoorde Rijssen weer gelijk 2-2. in de 2e helft wist Blauw Wit de wedstrijd in haar voordeel te beslissen en scoorde via Geertjan en Paul 2x. 4-2 Blauw Wit F2 - Enter Vooruit F2; F2 kon voor het eerst op volle sterkte aantreden, dus met Prins in de basis voor Paalman. Vooral Maarten die op aangeven van Jur- rian en Marnix 3x achter elkaar scoorde viel op, maar ook al de an dere spelers deden heel goed hun best. Door deze overwinning gaat F2 met een beter doelsaldo dan R.V. op kop van zijn klasse. ste helft. Het was dan ook aan kee per Hans te danken dat de achter stand slechts 2-0 was met de rust. Na een donderspeech van Meivin, leek Holten wakker te zijn gewor den én was er tenminste sprake van een wedstrijd. Er kon echter niet voorkomen worden dat Luctor uitliep naar 4-0. De eer kon gered worden door Anton van Beek mid dels een slimme kopbal, eindstand 4-1. Overige uitslagen: Borne 2-Holten 3 1-1, La Prem. 3-Holten 4 1-1, Hol ten 9-Luctor 8 2-4, Holten 13-RKSV 4 0-0, Holten 14-Omhoog 8 1-1. SWN El-Holten El 3-2. Goed ge motiveerd begonnen we aan deze wedstrijd, hetgeen resulteerde in een doelpunt voor Holten. Nog voor rust wist de thuisclub gelijk te maken. Beide ploegen bleken ook in de tweede helft niet voor elkaar onder te doen. Beide wisten dan ook nog een keer te scoren. Slechts door een misverstand kreeg SWN het winnende doelpunt, waardoor de einduitslag 3-2 werd. De Zweef F3-Holten Fl 3-2. De eer ste helft met aanvallen over en weer bracht een gelijke stand 0-0. De tweede helft opende Holten de score, maar De Zweef kwam snel weer op gelijke hoogte. Doordat De Zweef goed bleef aanvallen kwam het zelfs op voorsprong 2-1. Holten kwam even terug in het spel en het werd weer gelijk, maar in de laatste minuut pakte De Zweef toch de volle winst. Eindstand 3-2. Holten F2-SWN F3 1-4. De pups van-Holten F2, kunnen nog niet hun peil van voor de winterstop te rug vinden. Ook afgelopen zater dag tegen het sterke SWN uit Nij- verdal konden ze niet op. Het werd al snel 0-1 voor SWN. Slechts door een enkele uitval van Holten kon, door een goede voorzet van Lau rens, Mark een doelpunt maken, 1- 1 rust. Na rust kwamen ze er hele maal niet meer bij en werden ze volkomen van het veld gespeeld door de goed spelende gasten die dan ook nog drie keer konden sco ren: 1-4. Overige uitslagen: NEO A3-Holten A2 4-2, DES Bl-Holten Bi 0-3, Hol ten B2-Omhoog B2 6-2, Holten C2- Bornerbroek Cl 3-5, Holten D2- Den Ham D2 0-0, Excelsior E3-Hol- ten E2 3-0, Holten E3-Excelsior E5 0-3, Holten F3-RV Fl 0-6. Holten Al-Enter Vooruit Al 0-2. Na een half uur spelen kreeg Enter V. een corner, doelman Lande- weerd riep nog wel „los" tegen zijn verdedigers en door een misver stand was het ook „los", 0-1. Na rust kwam de kwaliteit van Enter V. toch boven water. Een goed spe lende ploeg voerde de druk op het Holtense doel. Een clever gespeel de aanval werd in de 60 min. afge rond met een mooi doelpunt van Enter V. 0-2. Dit betekende de nek slag voor het hardwerkende Hol ten, dat na veertien wedstrijden ongeslagen te zijn geweest een ne derlaag moest incasseren. Holten Cl-DOS '37 Cl 6-1. Een niet inspirerende tegenstander en na 3 minuten al een voorsprong van 1-0, zorgden daarna voor een weinig boeiende wedstrijd. Slechts de schitterende vrije trap van Aart, via lat en keeper naar 2-0, bracht de handen op elkaar. Een blunder van onze verdediging 2-1, gaf DOS '37 even hoop, maar Arno zorgde al gauw voor een ruststand van 3-1. Verdedigend zag het er (zoals vaak) prima verzorgd uit, maar aanvallend werd er te weinig geva rieerd gespeeld. Arno 2x en Aart lx zorgden ondanks dat toch nog voor een aantrekkelijke eindstand; De Zweef D2-Holten Dl 1-1. In de eerste helft een gelijk opgaande strijd met goed voetbal. Met een 0- 0 ruststand en een donderspeech de tweede helft in. Toch was het de thuisclub die de leiding nam. Een goed genomen corner werd met het De formatie Fratsen treedt op vrij dag 6 april op in café de Wippert. Fratsen presenteert dan: De Te j Gekke Twentse Revolutie. De driemansformatie uit Diepen- heim begon in 1987 Waarna een J jaar later de band regionaal door- j, brak door het Lochemse keirock te 1 winnen. De eerste prijs leverde op- nametijd op, die gebruikt werd voor een prima demo. Sindsdien is J Frantsen een begrip geworden en trekt ze volle zalen, die zij geregeld op op z'n kop weet te zetten. Het J repertiore is te omschrijven als 1 'pret-punk.' Vorig jaar trad Fratsen op in het 1 voorprogramma van Normaal en onlangs werd zij uitgenodigd door 1 Radio Oost voor het programma Hard en Vierkant. In gebouw Irene wordt zaterdag 7 april van 10.00-17.00 uur een ver koopexpositie gehouden van olie verfschilderijen van verschillende Nederlandse en andere Europese schilders, die zijn aangesloten bij I een internationaal collectief. Er zijn klassieke schilderijen zoals landschappen en stillevens, maar ook enkele moderne werken te zien. In totaal worden zo'n 250 doe- j ken tentoongesteld. De prijzen zijn laag gehouden, omdat direct van de kunstenaars gekocht wordt. 1 De meeste schilderijen zijn niet I voorzien van een lijst maar worden :j geleverd op schilderslinnen en een I tijdelijk passé partout. Dit heeft het voordeel dat iedereen een lijst I kan uitzoeken naar eigen smaak. Het Nivon houdt op zaterdag 7 j april weer een alternatieve va kantiebeurs. Het is voer de vierde j keer dat deze beurs wordt gehou den. Vorig jaar trok de beurs zo'n j 1200 bezoekers. Op de beurs vindt men een 20-tal 1 stands met informatie voor een va- I kantiebestemming, die minder commercieel is en minder ingrij pend en schadelijk is voor natuur j en milieu. Aanwezig zijn o.a. het Vakantie i Advies Bureau, met informatie I over natuurvriedenhuizen- en j kampeerterreinen, Nivon Berg sport, Nivon Watersport, Nivon- jeugd en jongeren,. Nivon wandel en fietsroutes, Melchersstichting (50+/60+). Verder Stichting Lange Afstands Wandelpaden, Canbanal (voettochten in de Pyreneeën», Stichting Zon en Vrijheid, Stich ting Sonneberg en Landgoedcam- pings. De beurs wordt gehouden in het Nivon-centrum Lodewijkstraat 1, Hengelo (o) en is geopend van 10 00 tot 16.00 uur. hoofd knap afgerond. Dankzij goed keeperswerk van Robin bleef deze achterstand beperkt tot 1-0. Met nog ongeveer een minuut te spelen mocht Holten een corner nemen. Doordat de bal slecht werd uitver dedigd, kon Martijn alsnog de ge lijkmaker scoren 1-1. Ter gelegenheid van de herden king van bevrijding van Bathem, op 8 april 1945, is door de Oudheid kundige Kring Bathmen een boek samengesteld, dat op 9 april zal worden aangeboden aan burge meester J. Weierink. In het boek Bathmen 1940-1945 heeft de auteur, de heer J. Lefeber, getracht alle facetten van de Twee de Wereldoorlog, die op Bathmen betrekking hebben nader uit te werken. Deschrijver heeft hiervoor talrijke gesprekken gevoerd en voorts heeft hij gebruik gemaakt van officiële documenten, dagboe- ken en brieven om de gebeurtenis sen in een zo juist mogelijk per spectief te plaatsen. De presentatie van het boek wordt omlijst met de aanbieding en plan ting van een bevrijdingsboom in de tuin van het gemeentehuis. Vanaf 10 april is het boek op verschillen de plaatsen in Bathmen verkrijg baar. Zo'n zestig leden van de NBvP, af deling Holten gingen op excursie naar de OAD. Onder genot van een kop koffie met cake werd een dia serie over het bedrijf bekeken. Ver- 1 volgens werden nog enkele video films vertond over vakantiebe stemmingen, o.a. Franrijk, egypte, Turkije en IJsland.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 17