E smma Spektakel Normaal op weg naar Splo Vrolijk feest bij lustrum Het Kompas Anders-actieven bieden hulp bij probleemgevallen In 't Twents vedan Compromisvoorstel voor Toeristenweg nbvP Splo HOLTENS NIEUWSBLAD SG Holten zet toeziend voogd buiten spel \fscheid pudgedienden 3nderlinge Wisseibeker voor G.Soer Landschapsplan valt verkeerd Übij commissie Succes voor F.Koershuis HUISVUILOPHAALDIENST SPORTCOMMISSIE KASSAMEDEWERK(ST)ERS MEDEWERK(ST)ER IN ALGEMENE DIENST creatief Werkloosheid weer gedaald DONDERDAG 5 APRIL 1990 Gescheiden ouders, die niet de voogdij hebben over hun kinde ren, kunnen in het vervolg uitslui tend na schriftelijke toestemming van de ouder/voogd informatie in winnen over de vorderingen van hun kind op de Holtense scholen gemeenschap, zo meldt het school blad Schouders. De schoolleiding wenst uitsluitend als gesprekspartner de ouder- /voogd omdat de voogd volgens de wet verantwoordelijk is voor de verzorging en de opvoeding van de minderjarige. Wenst de toeziend voogd informatie over de presta- j' ties van de leerling van SGH. dan dient hij of zij die informatie in te I winnen bij de ouder/voogd. Ook indien de toeziend voogd de ouderavonden of voorlichtingsa- vonden wil bezoeken, dient een ijj schriftelijke toestemming van de ouder/voogd overlegd worden. Zo nodig zal de school voor het bezoek aan spreekavonden verschillende tijden inroosteren voor de ouder- /voogd en ouder/toezien voogd. De schoolleiding baseert zich hier bij op richtlijnen vanuit de Inspec tie van het Onderwijs en de Raad voor Kinderbescherming. •|SZo tegen het voorjaar, als de koei- en weer van stal gaan, begint de Veldtocht van Normaal. Elk jaar BK weer verrassend, een nieuw decor, llgieen nieuwe elpee, maar altijd met |H eerlijke recht.-too-recht-aan Ach- |S§ terhoekse rock and roll Optredens in de grote steden zijn aan Normaal niet besteed. Wel in Espelo op 21 april, waar de tent elk jaar weer volstroomt met hossende 1 Hokers. - Dit jaar begint het jubileu- moptreden met de Bathmense rockformatie Kabaal, de laatste tijd regelmatig optredend met de j ex Normaal leden Fredrik Punt- droad (gitaar) en Brekken Jan Schamschot (drums). Incusief rook, licht en vuurwerk speciaal voor Splo ingestudeerde nummers als het Sallandlied en het Sploder Volkslied wordt de meute opge warmd voor het hoofdgerecht: Normaal. Tussendoor komt dan ook nog een speciaal voor Espelo gearrangeerd gastoptreden van de peetvader van Neerlands rock and roll, Peter Koelewijn, nog steeds goed voor een spetterende show' met zijn eigen grote hits. Ook de mascotte van Normaal, Kleine Hendrik, zal aanwezig zijn. De kaarten zijn vanaf heden in de voorverkoop bij de bekende adres sen te koop onder het motto vol is vol. p de onlangs gehouden ledenver- adering van de Onderlinge Paar- enverzekering Holten en Om- treken werd afscheid genomen ian twee oudgediende paardelief- 'v ebbers. Als bestuurslid en taxa- '-iS iur stelden J. H. Volkerink en D. 'eneklaas zich niet meer beschik- laar. iÉjjgJeiden hebben zich meer dan veer- ig jaar op een voortreffelijke wijze ^ie belangen van de Onderlinge ge- ^jgyiend. zi) hebben alle naoorlogse ^Veranderingen, van werkpaarden Hkaar recreatiepaarden, evenals an- ■Esftere soorten paardenhouders mee- Ijsstemaakt. Met veel woorden van j lank en een klein cadean als aan- ienken, en een bloemetje voor de oeide echtgenotes werd afscheid ws&enomen van Kappers Hendrik en PSgyoors Diederik. ffifcAls nieuwe bestuursleden werden gp^ekozen J.W. Baltus en J A. Aan- jfiKtoot. eveneens bekende namen bij paardenliefhebbers. Het boek- -v^aar 1989 werd met een klein nade- p^.- ig saldo afgesloten. ip'Iet sterk bezette kiaveriasteer- fej iooi van de Tennisclub Holten, dat S3|ran October tot en met maart heeft 'i leduurd, is gewonnen door Gernt 3oer. Hij mocht de wisselbeker 3;/ mee naar huis nemen. Het is frappant, dat juist de enige, ^t*die geen lid is van de tennisclub, I vmaar is geintroduceertd, de kaar- pjpen op de meest bekwame wijze I heeft gelegd. De volledige uitslag was: Gerrit Soer, 27.227 pnt.; 2. René Klijnsma, 27.107 pnt 3. Koos Brouwer, 26.224 pnt. Het lang verwachte landschaps- ^Keleidsplan is door de leden van de ^^^^omissie Gemeentewerken met het nodige commentaar begroet. Unaniem was men van oordeel, dat na zes jaar voorbereiding het wel erg magertjes was. Van Schooten (GB) en Kevelham (WD) zochten vergeefs in het plan naar de relatie met het bestemmingsplan buiten gebied en Markvoort (PvdA) vond het plan eenvoudigweg niet com pleet. „Het is een inventarisatie, maar geen beleidsplan. Veneklaas (CDA) deelde die mening „De hui dige situatie is in kaart gebracht, 'maar meer ook niet; hebben we hier nu zo lang op moeten wach ten? „Hier rust geen zegen op" was het kribbige commentaar van wet houder Westerik. Het Christelijk Nationaal Vakver bond CNV heeft met ingang van 2 april in de provincie Overijssel twaalf vertrouwenspersonen aan gesteld die uitkeringsgerechtig den behulpzaam zijn bij proble men met hun uitkering. Taak van de vertrouwenspersoon is anders actieven te helpen bij contacten met bedrijfsverenigin gen, sociale diensten en Gemeen schappelijke Medische Diensten. Zij houden voorgesprekken met de uitkeringsgerechtigden, gaan zo nodig met hen mee en nemen na afloop de resultaten door om te kij ken of er andere stappen moeten worden genomen. Het gaat om voorzieningen bij arbeidsonge schiktheid (WAO, AAW of WAGW), bij werkloosheid (WW) en als men terugvalt tot het bijstandsniveau (ABW oflAOW). De vertrouwenspersoon, die het CNV hiervoor inzet zijn anders-ac tieven, uitkeringsgerechtigde le den, die de problemen gemakke lijk kunnen herkennen. Zij hebben scholing genoten om de uitke ringsgerechtigden bij te kunnen staan. Bijzondere aandacht is begelei ding van contacten met de Ge meenschappelijke Medische Dienst (GMD), die de keuringen uitvoert voor AAW en WAO. Uit er varing van de anders-actieven blijkt dat veel uitkeringsgerechtig den zich hierdoor te afhankelijk opstellen in de gesprekken waar door zij niet altijd goed uit de verf komen. Zij die na lange ziekete ar beidsongeschikt dreigen te raken en zij die herkeurd moeten worden, kunnen bij de speciaal opgeleide GMD-vertrouwenspersoon te recht. Als algemeen contact-aflres geldt het CNV Districtskantoor, Post bus 109, 8100 AC Raalte, telefoon tijdens kantooruren 05720-58099. Daar legt men de relatie met de dichtsbij wonende vertrouwen spersoon. Het Kompas vierde afgelopen vrijdag het derde lustrumfeest. De basisschool werd in 1974 gestart en bestaat nu dus reeds meer dan vijftien jaar. De feestelijkheden begonnen 's morgens met het hijsen van de vlag op een plein onder het zingen van een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd lied. De oudste en jongste leerlingen, Johan Meken- kamp en Wendy Stobbe hadden het de minste moeite om de vlag in top te krijgen. Na dit onderdeel gingen alle leer lingen naar de gemeenschaps ruimte. waar de groepen een amu sementsprogramma brachten van ongeveer 45 minuten. Het pro gramma liep uiteen van een dansje tot een toneelstukje. Na een korte pauze konden alle leerlingen, die in vijftien groepen verdeeld waren, aan een spelletjescircuit deelne men, met daarin verweven een on derdeel speurtocht, waar de ouder raad iets moois van gemaakt had. De feestdag besloten met een geza menlijke maaltijd, 's Avonds was er een reünie voor oud-leerlingen en oud-onderwijzend personeel. Ook dit onderdeel droeg een gezel lig karakter. Het was een goed idee van het team van Het Kompas om de kin deren veertien dagen de kans te ge ven via het doen van allerlei klus jes geld in te zamelen voor een goed deel. De kinderen vonden het fijn om tijdens hun feest ook ande ren iets te geven. De actie, bestemd vor Ethiopië, heeft een voorlopig resultaat van ruim 800,-. De Holtense docent serveren, Fred Koershuis, heeft met zijn leerlin gen van de Middelbare Horeca- school Almelo het nationaal kam pioenschap biertappen voor Mid delbare Hotelscholen gewonnen. Na twee selectieronden gingen de vijf beste tappers op voor de natio nale titel in het Limburgse Wijlre. Bij de individuele tappers wist Theo Roesink van de Almelose school de eerste prijs in de wacht te slepen. Bij de nationale kampioenschap pen gastheerschap bereikte even eens een leerling van Koerhuis de finale. Als eerste en enige HHS stu dent wist 3e jaarsstudent Eric Ger- ringa zich te plaatsen voor de fina le die op 5 april in Utrecht wordt gehouden. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. diverse ontheffingen verleend t.b.v. het ontsteken van paas vuren; 2. aan ZPC Twenhaarsveld vergunning verleend t.b.v. het houden van een loterij; 3. aan Holtens Gemengd Koor vergunning verleend t.b.v. het hou den van een loterij. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene za ken ter gemeentesecretarie. In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het op halen van huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de maandagroute op 16 april (2e Paasdag) wordt opgehaald op dinsdag 17 april. De gemeentewerf aan de Waagweg is gesloten op vrijdag 13 april (Goede Vrijdag) en maandag 16 april (2e Paasdag). Bij het gemeentelijk openlucht-rekreatiebad Twenhaarsveld is voor de duur van het a.s. zwemseizoen (24 mei t/m 9 september) plaats voor enkele parttime op in nader overleg vast te stellen werktijden. Ook zij die alleen de weekeinden beschikbaar zijn (mits het gehele seizoen) kunnen sol liciteren. Voor deze funktie is een opleiding op LBO-niveau (kantoor- praktijk) of MAVO noodzakelijk. Het salaris is afhankelijk van de leeftijd. Minimum leeftijd 17 jaar. Schriftelijke sollicitaties kunnen binnen 10 dagen na het verschij nen van dit blad gezonden worden aan de Sportcommissie, Postbus 13,7450 AA Holten of bezorgd worden op het gemeente huis, afdeling W.O.P., Smidsbelt 6. Door benoeming van de huidige medewerker elders in de organi satie is een vacature ontstaan van Functie-informatie De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit: - het verrichten van onderhoudswerkzaamheden aan wegen, bermen, wegmeubilair en rioleringen; - de uitvoering van gladheidsbestrijding; - het beladen van de huisvuilwagen; - reinigingswerkz'aamheden, o.a. van de markt; - het verrichten van andere bij de buitendienst voorkomende werkzaamheden. Functie-eisen - kennis op LBO-niveau; - een flexibele inzetbaarheid; - in het bezit van een vrachtwagenrijbewijs en het chauffeurs diploma; - bereid zijn buiten de normale arbeidsuren-werkzaamheden te verrichten; - een leeftijd hebben tussen 21 en 30 jaar; - zo mogelijk ervaring met werktuigen. Aanstelling/salaris Afhankelijk van leeftijd en ervaring kan bij aanstelling een salaris worden geboden tussen f 2.062.-, zijnde het minimum van schaal 2 en f 2.656.- bruto per maand, zijnde het maximum van (functie-)schaal 3 (salarispeil per 1 april 1990). De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Informatie Nadere inlichtingen over deze functie kunnen worden verkregen bij de chef buitendienst, de heer G. Grave, tel. 6 19 72 (tijdens kantooru'en) of bij de directeur gemeentewerken, de heer S. K. de Jong. tel. 6 16 66 (tijdens kantooruren). Sollicitatie Belangstellenden kunnen hun sollicitatie richten aan het college van burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad. De Holtense afdeling van de NBvP hield woensdag 14 maart j.l. haar maandelijkse bijeenkomst in zaal Vosman. De heer G.J. Kraa uit En ter vroeg tijdens deze bijeenkomst de aandacht voor het Twentse dia lect. De verschillende streken daar kennen evenzoveel varianten van dit dialect. Kraa dook met de aanwezigen de geschiedenis in om te bekijken hoe ondermeer de volksaard van nede righeid ten opzichte van meerde ren ontstaan is en hoe men hier mee omgaat. Na de pauze lag de nadruk meer op de waarde van het dialect, waarvan de rijkdom aan- Het college van burgemeester en wethoduers van Holten wil mede werking verlenen aan het plaatsen van voorinformatie voor de afslui ting van de Toeristenweg, mits door Gedeputeerde Staten en de gemeente Hellendoorn aan een be paald aantal voorwaarden wordt voldaan. Het college was in zijn standpunt niet unaniem. Wethou der Westerik wilde als 'signaal' niet instemmen met dit compromis voorstel. De voorwaarden behelzen: 1. Het onverkort onderschrijven door de primair verantwoordelijke instanties van de noodzaak van een brede aanpak in een integraal actieplan op korte termijn. 2. Het integrale actieplan dient te worden opgesteld in een gemeen schappelijk overleg van de primair verantwoordelijke overheden en instanties. 3vDit overleg dient gevoerd te wor den op basis van gelijkwaardig heid, zowel ten aanzien van de ge sprekspartners als in principe ten aanzien van de door hen te beharti gen belangen. 4. In het integrale actieplan dient op een herkenbare en zorgvuldige wijze van belangenafweging spra ke te zijn. 5. Parijen spreken de intentie uit, de aldus tot stand gekomen voor gestelde maatregelen ook daad werkelijk te zullen uitvoeren. Dat Holten zich niet langer zal ver zetten tegen tijdelijke afsluiting van de Toeristenweg, betekent op dit moment niet, dat met- die maat regel wordt ingestemd. Een reactie van B en W van Hellendoorn en GS was op het moment van ter perse gaan van dit bericht niet verkrijg baar. De dames van de NBVP-afdeling Espelo kwamen maandagavond 19 maart j.l. bij elkaar. Deze avond, waarop de creativiteit centraal stond, probeerden de dames de Ja panse vouwkunst Origami onder de knie te krijgen. ,Onder leiding van de leidsters van de meisjesclub werd onder meer een paasversie- ring gemaakt. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op 23 april in 't Trefpunt en begint 's avonds om kwart voor acht. Tijdens deze bijeenkomst wordt door mevrouw Koelemay- Abspoel uit Holten het thema 'Pas een beetje op jezelf behandeld. Bo vendien gaan de dames van de NBvP-Espelo op 29 maart op ex cursie en wel naar apotheefeVroöm. te Holten. De excursie begint 's avonds om acht uur. getoond werd door vele gezegden en spreekwoorden die in het Ne derlands helemaal niet bestaan. De avond werd besloten met een videofilm over dialect. De dames van de NBVP kunnen el kaar weer ontmoeten op 12 april in het Dorpshuis. Daar is 's morgens van tien tot elf uur gelegenheid tot het ruilen van stekjes. De algerhe- ne vergadering van de NBVP Over ijssel wordt gehouden op 26 april in Steenwijk. Vrijwilligers die mee willen helpen de wagen voor de op tocht op 5 mei te versieren kunnen zich aanmelden bij het bestuur. In de maand februari is het aantal ingeschreven werklozen met tien verminderd van 152 naar 142. Eind januari stonden er 89 mannen en 63 vrouwen als werkzoekenden te boek, eind februari waren dat er resp. 84 mannen en 53 vrouwen. Het grootste aantal werkzoeken den (68) was minder dan een half jaar werkloos; 30 Holtenaren zijn langer dan drie jaar werkloos. Onderverdeeld in beroepen is de werkloosheid onder handels en kantoorpersoneel het grootst (41); daarnaast volgen de beroepsgroe pen bouw en hout (22), horeca huis houding (20), verkeer (13), onder wijs (12), algemene dienst (10), l^ndbpuw (5). .metaal (6), druk pa pier <3tèxfiel (3), voeding- chem.(l), en niet bekend (2).

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 15