't Wordt een compleet circus' Handelsvereniging maakt ernst °p30 aPriI met vernieuwing dorpscentrum Expositie weerslag van Holtens herinneringen Tips voor versiering van straten Hoog Holten failliet Zomertijd Gemeentelijk duwtje in de rug moet uitkomst bieden Winkels O-oen 5 mei BON Tr t T dicht Gespreksavond Open Deurgroep HOLTEN U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ais u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Open dag Nido Service voor hem en haar PLAYING DARTS? MOET KUNNENBIJ 'T KLAVIER Holtens Nieuwsblad Donderdag 22 maart 1990 42ste jaargang no.12 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Verkiezingen A!s morgen bij u het Holtens Nieuwsblad in de bus valt, staat de uitslag van de verkie zingen ai vast. Als'weekblad hebben wij de pech u deze week slechts de uitslagen te kunnen leveren. Of Harrie Dui zijn baard er inderdaad af is, zullen wij u volgende week pas kun nen berichten. Toch lopen de verkiezingen als een rode draad voor deze editie heen. De alternatieve verkeersplannen van Gemeentebelang werkten; als een knuppel in het -gezapi ge- hoenderhok, als we uit de ingezonden brieven kunnen concluderen. De kiesvereniging Gemeentebelang wordt op haar wenken bediend. Nauwelijks een paar weken nadat zij het alternatieve verkeersplan heeft gelanceerd gaat de schop in de grond voor het vervolg van de rioleringswerkzaamheden en gaat het drukste kruispunt van het dorp voor een week dicht. Met ingang van twee april zal het kruispunt Laren- seweg, Dorpsstraat, Stationssstraat gedurende een week volledig voor het verkeer worden afgesloten, zodat doorgaand verkeer door Holten dan niet meer mogelijk zal zijn. Daarna wordt in de periode van 9 tot en met27 april de Stationssstraat aan gepakt om vervolgens een weekje te stoppen vanwege de herdenkingen. In week 19 (7 t/m 11 mei) volgt dan het gedeelte van de Stationsstraat tot aan De Waag. De ware testcase voor een veranderde verkeersstroom door het dorp volgt in de weken 20 tot en met. 27 (van 14 mei tot en met 6 juli). Dan gaat de Dorpsstraat van Dikkers tot aan het viaduct open en de weg dicht. We zullen het u uitleg gen. Er komt een hoofdriool van een werkt worden in telkens gedeeltes doorsnede van 80 cm. Er zal ge- van 25 meter. Omdat de oude rio len aan de noordzijde (aan de kant aan de melkwinkel) en het linkerri ool aan de EHAG-zijde verwijderd moeten worden, gaat het hele weg dek er uit. De trottoirs blijven wel begaanbaar en er wordt zodanig gewerkt, dat de winkels en wonin gen zoveel mogelijk bereikbaar blijven, echter doorgaand verkeer is in die zeven weken niet mogelijk. Later in het jaar herhaalt dit zich nog een keer in de Oranj estraat, zo dat we er van uit kunnen gaan dat de hoofdverkeersader in totaal zo'n vier maanden 'dicht gaat'. „Het wordt een compleet cir cus", meent opper Ten Tuscher van de politie, als wij ons vragen hoe de verkeersafwikkeling gere geld zal worden. Op alle aanvoer- routes naar Holten zullen levens grote borden worden geplaatst waarin wordt aangekondigd, dat de route door Holten is gesperd. Het interne verkeer, dat zoals door de onderzoekers is vastgesteld, de meeste overlast veroorzaakt in het dorp, zal via de woonstraten zijn weg vinden. Wellicht een aardig idee voor de verkeersonderzoekers om nog eens een peiling te houden om te zien, hoe en waar de ver keersstromen zich over het dorp verspreiden." Gezien de voortreffelijke wijze, waarop gewerkt is in de Larense- weg, zal het met de overlast wel meevallen. Toch hadden we bij het begin van zo'n belangrijk Werk in uitvoering, wel een betere informa tie verwacht. De aanwonenden aan de Doprsstraat kregen de in formatie aangereikt door een van de noabers op een ludiek papiertje van de Stichting Viering Nationale Feestdagen en de ondernemers mochten het vernemen van Albert van de Maat in de rondvraag van de vergadering van de HHV. Wij herkennen hierin toch niet het voornemen van de politieke partij en om de burger juist en tijdig te informeren. Dagblad Tubantia B V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Wie nog tips wil hebben voor de straatversiering tijdens het bevrij dingsfeest, kan komende maandag 26 maart 's avonds om 20.00 uur (tot plm 21.00 uur) terecht in dorps huis De Boschkamp. Dan zal kap per Wander Drent zijn omvangrij ke serie dia's vertonen die hij heeft gemaakt van de straatversierin gen in Holten en Hellendoorn tijr dens het bevrijdingsfeest van vijf jaar geleden. De entree is gratis. De in Den Haag gevestigde BV Ro- bog is door de Haagse rechtbank failliet verklaard. Robog exploi teerde hotel Hoog Holten. Tot cu rator is benoemd mr. T.J. van Drooge uit Almelo. Aan het personeel is door de be windvoerder ontslag aangezegd met dien verstande dat tijdens de opzegtermijn het hotel geopend blijft. Mr. Drooge hoopt in die tijd een geïnteresseerde te vinden die het verliesgevende bedrijf wil voortzetten. In de nacht van zaterdag 24 op zon dag 25 maart zal de zomertijd weer worden ingesteld. Gelijkertijd wor den in de kerken de tijden van de kerkdiensten aangepast. In de Ned. herv. Kerk in Holten en Dijkerhoek zullen de ochttend- diensten in de zomermaanden niet om 10.00 uur maar een half uur vroeger om 09.30 beginnen. De leden van de Holtense Handelsvereniging hebben zich unaniem achter het voor stel van het bestuur ge schaard om haast te maken met de verbetering van de centrumfunctie van Holten. De Handelsvereniging wil dat bereiken door de winkelbe drijvigheid te concentreren in het gedeelte Dorpsstraat/O ranjestraat van Schuppert tot en met Wonnink. Binnenkort kan het nieuw gekozen ge meentebestuur een brief van de Handelsvereniging ver wachten waarin met klem wordt aangedrongen deze operatie financieel te onder steunen doormiddel van het beschikbaar stellen van ,ver- huispremie's' voor winke liers, die nu nog buiten het centrum gevestigd zijn. Voorzitter Van de Maat ver klaarde dat het bestuur van de HHV zich niet wil mengen in de po litieke oplossingen van het ver keersprobleem, maar zich uitslui tend sterk wil maken voor een goed functionerend dorpscen- - trum. De leden waren echter van mening, dat het één niet los gezien kan worden van het ander. Ook waren de leden van mening, dat de brief, die de leden in concept was voorgelegd, wel wat erg vrijblij vend was opgezet. Zo werd het be stuur opgeroepen een onderzoek te M De winkels in Holten zullen op maandag 30 april; (Koninginne dag) en zaterdag 5 mei (bevrij dingsdag) de gehele dag gesloten zijn. De Holtense Handelsvereni ging volgt hiermee de landelijke richtlijnen. De Open Deurgroep houdt vana vond, donderdag 22 maart, een ge spreksavond in gebouw Irene, aanvang20.00 uur. Er wordt gedis- cussierd naar aanleiding van de videoband Kind en dood. Zondag 25 maart is er een Open Deurdienst in de Hervormde kerk, aanvang 19.00 uur. Voorganger is ds. W. Vons. Muzikale medewer king wordt verleend door kinder koor Mozaïek en het thema is Saamhorigheid. Vanaf 18.50 uur is er samenzang. Raad '90 zetels stemmen perc. 8671 INW. Raad '86 perc. zetels Opkomst 13 5576 81,3 87,8 13 CDA 4 1728 31,0 34,8 4 PvdA 3 1334 23,9 27,3 4 WD 2 869 15,6 21,0 3 Gem Bel 4 1645 29,5 16,9 2 A/s lezer van het Ho/tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan 'een ander door! Adres: I Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 houden onder de potentiële kandi daten, die nu nog aan de flanken van het centrum gevestigd zijn. Op de vergadering zelf, verklaarden enkele kandidaten, wel een een verhuizing te willen denken, indien zij een financieel duwtje in de rug- zouden krijgen. Anderen daarente gen hielden de boot af door het be stuur er op te wijzen, dat men er niet is met alleen een verhuizing. Bij het gemeentebestuur zal er op moeten worden aangedrongen, dat er op korte termijn initiatieven ge nomen moeten worden voor het aantrekken van meer industrie en handel in Holten en het aanwijzen van een nieuwe uitbreiding van Holten, na gereedkomen van plan Lukensveld, omdat reeds jaren de bevolking eerder afneemt dan toe neemt. „Bij het gelijk blijven van het aantal inwpners is een dure verplaatsing gewoon niet lonend", verklaarde een van hen. Om het centrum idee werkelijk gestalte te geven, zal er op worden aangedrongen bij het gemeeente- bestuur geen vergunning meer te Zaterdag 24 maart is er een lande lijke open dag in de bedrijven die deel uitmaken van de bedrijfstak metaal en elektro. Verspreid over Nederland openen dan ongeveer vijfhonderd grote en kleine bedrij ven hun deuren voor iedereen die meer wil weten over opleidingen en het werken in deze sector. Jongens en meisjes van de basis- chool en het vervolgonderwijs, hun ouders, onderwijzers, decanen en overige belangstellenden zijn wel kom in de bedrijven die meedoen aan deze manifestatie. In Holten zet Nido Service, Waagweg 15 tus sen 11.00 en 16.00 uur de deuren van de werkplaats voor belangstel lenden open. Dorpsstraat straks uitsluitend woonstraat? verlenen voor vestiging van win kels buiten het beoogde centrum gebied en ook verbouwingen niet toe te staan. Zelfs het pand Aan stoot, dat onlangs opgekocht is door bouwbedrijf Voordes, zou geen geen winkelbestemming meer mogen krijgen. Door de voorgestelde maatrege len denkt de Handelsvereniging een bijdrage te leveren aan de ver mindering van de verkeersintensi teit in het centrum, mits er vol doende parkeergelegenheid zal ko men in de nabijheid van het cen trum. Tevens verwacht men, dat een attractief centrum onderne mers van elders zich in Holten wil len vestigen. Dames- en Herenkapsalon ook zonder afspraak Dorpstraat 18, Holten Tel. 05483-6 44 86 LOCHEM - WARNSVELD Evenals vijf jaar geleden behoort de Oudheidkamer Hoolt'n tot de eersten, die hun medewerking toe zegden voor het welslagen van het komende bevrijdingsfeest. Zij doen dat ook dit keer door de in richting van een tentoonstelling. Vijf jaar geleden werd die gehou den in de lokalen van de Scholen gemeenschap, nu natuurlijk in het eigen onderkomen in het WV kantoor. De tentoonstelling wordt in twee delen opgesplitst. Gedurende het gehele zomerseizoen zal de oud heidkamer uit eigen middelen een keuken uit de oorlogstijd inrich ten, compleet met verduisterings papier voor de ramen. Daarnaast wordt er tijdens de bevrijdings- week een expositie ingericht van voorwerpen, foto's en andere her- inneringen aan de bevrijding en oorlogsjaren. Daarvoor vraagt de oudheidkamer de medewerking van de bevolking. „Wat wij zoeken, zijn de aardige of ontroerende za- tl li« ken, die de Holtenaren al die jaren als herinnering uit die tijd hebben bewaard. Wij willen die graag in bruikleen hebben om de Canadese gasten en andere bezoekers een in druk te geven hoe men in Holten de oorlog, maar vooral de bevrijding hebben ervaren. Herinneringsbor den, lepeltje, bekers, blouses van parachutestof, bevrijdingsrokken (gemaakt van lapjes stof) maar ook vooral foto's die men zelf gemaakt heeft in 1945. Ook deze keer krijgen wij weer materiaal in bruikleen van Hols en Steunenberg, de schrijvers van het boek Holten in oorlogstijd, maar wij zoeken toch vooral foto's en voorwerpen uit ei gen bevolking", legt voorzitter Mi- nie Bosman uit. De tentoonstelling zal geopend worden op Koninginnedag 30 april door een van de Canadese gasten en zal gedurende de feestweek elke middag voor het publiek geopend zijn. Daarvoor is nog een aantal vrijwilligers nodig om toezicht te houden. „Wij zijn in het bezit van een aantal vitrines, waarin we kostbare zaken achter slot en gren del kunnen tentoonstelling, maar het is toch van belang, dat de men sen weten, dat er zorgvuldig met hun spulletjes wordt omgegaan. Wij hebben speciaal voor deze ten toonstelling- een extra verzekering afgesloten, maar de emotionele waarde van de voorwerpen is niet te vervangen. Daarom doen we een dringend beroep op een aantal vrij willigers met vrije tijd, die in die week een middag een oogje in het zeil willen houden". Zowel de mensen die iets in bruik leen willen geven voor de tentoon stelling als de vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij voorzitter Mini Bosman, telefoon 63314 of de secre taris Marian ter Borg, tel. 62356 (na 18.00 uur)of een van de andere be stuursleden.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1