Via Afrika kijken naar het Rabo-huisjournaal Holten drie dolle dagen in de greep van carnaval Holtens Nieuwsblad. Voorbereiding bevrijdingsfeest is in volle gang Optocht dit jaar langer dan ooit Expositie bibliotheek Wijziging openingstijd uitleenpost PLAYING DARTS? MOET KUNNEN...BIJ f KLAVIER U ontvangt een fraaie BON ip voor hem en haar Parkeerplaats op terrein van Kolnus Afvalwijzer Rain man in de Schure Holtens Nieuwsblad Donderdag 22 februari 1990 42ste jaargang no.8 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Eigen huis Ongetwijfeld zullen de Splo- ders de laatste dagen de hit van René Froger, Een eigen huis, een plek onder de zon geneu ried hebben. Burgemeester Van Rappard haalde de mee zinger weer in de gedachten tij dens de zeer druk bezochte re ceptie ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van Het Tref punt. Gemeentebelang In onze miniserie verkiezin gen, dit keer een gesprek met een echte Holtense, Willemien Klein Velderman-Wegstapel. Zij staat als vijfde op de lijst bij Gemeentebelang. Willemien heeft doelbewust gekozen voor een plaats op de lijst bij GB, omdat naar haar stellige over tuiging een plaatselijke groe pering de plaatselijke belan gen pas goed kan vertegen woordigen. Via Afrika kijken naar Eindho ven. In de huidige tijd staat de techniek voor niets en zo kan het gebeuren dat vanaf 1 maart het personeel van de Rabobank Holten, dertig in getal, vier keer in de week 's morgens tussen half negen en tien over half negen gaat kij ken naar een eigen bedrijfs- journaal dat via de communi catiesatelliet die loodrecht bo ven de evenaar hangt vanuit de eigen TV studio van het Rabo hoofdkantoor in Eindho ven wordt verzonden naar veertig geselecteerde Rabo- bankantoren in Nederland. Leuk, Rabobankse ontbijttelevi sie, zult u wellicht denken; kijken of wij dat op de kabel ook kunnen ontvangen. Maar zo werkt dat niet. Voor deze Rabo-televisie is inmid dels op het Rabokantoor aan de Gaardenstraat een schotel geïn stalleerd, die de door Eindhoven gedecodeerde signalen uit de lucht plukt. Vervolgens worden deze sig nalen automatisch weer in beelden vertaald. „Dat zou de concurrentie wel leuk vinden om eens bij ons in de keuken te kijken. Nee, dit Rabo- journaal is uitsluitend bestemd voor het personeel. Daarom wordt het ook uitgezonden 's morgens voordat de bank voor het publiek open gaat" verklaart directeur Van Wingerden. In de tien minuten die het journaal duurt, krijgen de employées een kort overzicht van de markt cq ren teontwikkeling, achtergronden van het nieuws, een krantenover zicht, een financieel- en econo misch weerbericht en het onder werp van de dag voorgeschoteld. Het journaal gaat de videobanden „Bank in beelden", die nu nog zorg dragen voor het nieuws, vervan gen. „Dit wordt echt actueel", ver telt de heer Van Wingerden ent housiast. „De journaals worden ge maakt door onze eigen audio-vide- ostudio dienst en kunnen door de grote frequentie van vier maal per week bijna dagelijks inspelen op de actualiteit. Van wingerden is er niet weinig trots op, dat de vesti- Met de schotel op het zuiden, komen de signalen via de evenaar de Rabo bank binnen. ging Holten is uitgekozen voor de tweemaandelijkse proef. „Wij heb ben wel vaker contact gehad met onze Audio dienst. Zo werd de film 24 uur Rabobank in 1984 geheel bij ons opgenomen. Zij zijn hier toen drie weken bezig geweest voor 40 minuten film. Ze zijn ons dus nog niet vergeten". Als de proef slaagt, zullen over een jaar alle 2000 vesti gingen op het eigen journaal wor den aangesloten. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Nog tot en met 23 maart zijn in de Openbare Bibliotheek - Holten schilderijen van Willeke Jansen te bezichtigen. Willeke Jansen, zelf afkomstig uit Holten, studeerde in juni 1989 af aan de Hogeschool Nijmegen als kreatief therapeute met als hoofd vak beeldend vormen. Gedurende deze vierjarige oplei ding heeft zij een eigen stijl in haar beeldend werk ontwikkeld, waarin droom en werkelijkheid elkaar af wisselen. In haar schilderijen maakt ze gebruik van gemengde technieken. De tentoonstelling is te bezichti gen tijdens de openinguren van de bibliotheek. Na overleg met de gebruikers van de uitleenpost Dijkerhoek van de Openbare Bibliotheek Holten, die gevestigd is in de OBS Dijkerhoek, is besloten om de openingstijden te wijzigen. Met ingang van 5 febru ari jongstleden is de post geopend op dinsdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur. Wie boeken leent of boeken wil gaan lenen in Dijkerhoek,*dient lid te zijn van de bibliotheek in Hol ten. De aloude knipkaarten ver dwijnen voorgoed uit de roulatie. De abonnementsprijzen van de Stichting Openbare Bibliotheek Holten zijn: 0-17 jaar, gratis; 18-20 jaar, 20,-; 21-64 jaar, 25,-; 65+, 20,-; C JP-houders, 20,-. iiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii imzC J— De vakantiegangers zijn minder gelukkig zijn de huidige voor jaarsachtige temperaturen een gruwel; de sneeuw smelt zo snel, dat het nog maar de vraag is of men tijdens de crocusva- kanties op de lange latten kan staan. De carnavalisten in Keune- darp denken daar heel anders over. Die rekenen komend week end op veel publiek bij de optocht en al de andere evenenten. De Fienpreuvers staan in de startblokken voor het jaarlijkse narren feest, waarbij de inbreng van de buurtschappen Dijker hoek en Epselo steeds groter wordt. „Het Prins Zwatten Gait ef fect van vorig jaar is wel wat weggeëbd, maar ook dit jaar kunnen wij bij de optocht weer rekenen op een grote inbrengen van Splo en omgeving. Het aantal wagens zal dit jaar wat min der zijn dan vorig jaar, maar is beslist groter dan in 1988. Ook de lengte liegt er niet om: zo'n zeshonderd meter", verklaart 'perschef' Gert Jan van 't Holt. Het zullen dit keer uitsluitend Hol tense inzendingen zijn, 27 in totaal. Nieuw Heeten heeft besloten niet meer deel te nemen. Zoals men eer der reeds heeft kunnen lezen, is de route van de optocht wat ingekort. In goed overleg met politie en ge meente is gekozen voor een kortere route en wordt de Dorpsstraat niet meer overgestoken voor een route over de Kol. Daardoor blijft de" stoet compacter, wat de sfeer en aandacht van het publiek alleen maar ten goede zal kunnen komen. Om 13.45 uur vertrekt de stoet van af de Keizersweg om vervolgens via de Dorpsstraat, Larenseweg, Pastoriestraat, Rietmolenstraat, Oranjestraat, Dorpsstraat, naar de Smidsbelt te gaan waar op het bor des van het gemeentehuis de pro clamatie wordt voorgelezen en de sleutel van het gemeentebestuur wordt ontvangen. Kinderen, die deel willen nemen aan de optocht, Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 kunnen zich vanaf 10.00 uur laten schminken in de kantine van de sporthal. De Fienpreuverinnen hebben daartoe deze winter spe ciaal een cursus bij SoCuWe ge volgd. Voor de kinderen die meelo pen in de optocht zijn speciale prij zen te winnen. Men dient tussen 13.30 en 13.20 aanwezig te zijn in de Vrijheidslaan bij de sporthal. Bromfietsen of een andere voertui gen met motor zijn verboden! Oud prins Teun de Zwarte zal voor het gemeentehuis verslag doen van de optocht. Naast startgeld voor de wagens en groepen zijn er geldprij zen te winnen. De jury staat onder leiding van oud-rpins Teun de Zwarte. Voorts is er een publieks jury. De muzikale begeleiding is in handen van HMV en Apollo uit Goor. Na afloop van de optocht zijn de kinderen welkom op het Keuntjes- carnaval in Vosman, dat om 15.00 uur begint. Er is een speciaal optre den van Wibo Westra. 's Avonds om 20.30 uur begint dan de Grote avond, waar tevens de prijzen van de optocht worden uitgereikt. Zondag doen de carnavalisten het rustiger aan. Dan viert men om 17.00 uur in hofbar Maats een Kleintje carnval met het bekende Play -backfestival. Maandag 26 februari wordt, een dweiltocht gehouden door Keune- darp, waarbij ongetwijfeld het huisorkest de Braandheultjes van zich zullen laten horen. Rosen- montag wordt gehouden in café Tonnie Brands. Stuif-es-in Opmerkelijk groot is de aanmel ding voor het kinderfeest Stuif-es- in, dat zich dinsdag 27 februari af speelt in de gymzaal aan de Vrij- Ook dit jaar kan de carnavalsoptocht in Holten weer rekenen op een flink aantal wagens uit de buurtschap pen. heidslaan en om 13.30 uur begint. Alle deelnemers dienen om 12.45 uur naar de gymzaal te komen om een indeling te maken voor de op tredens. Voor de deelnemers is er als beloning weer Patat mét bij AC op een nader te bepalen datum. Erik Rensen zal de jeugd verma ken met zijn bandparodie. Ook de ouderen worden weer niet vergeten. Zij vieren het senioren carnaval in hofbar Maats. Tot slot van drie dagen leut is er dinsdagavond Het Geding in hof bar Maats. Dan zal de sleutel weer worden teruggegeven aan burge meester Van Rappard en wordt Keunedarp weer gewoon Holten. Dames- en Herenkapsalon m ook zonder afspraak Dorpstraat 18, Holten Tel. 05483-6 44 86 LOCHEM - WARNSVELD Het college van B en W zal de ge meenteraad voorstellen op het ter rein van het voormalige Kolnus aan de Hoffestraat 23 parkeer plaatsen aan te leggen. Het voor stel zal in de vergadering van maart worden besproken. Op 28 februari zal huis aan huis de Afvalwijzer van de gemeente Hol ten worden bezorgd. In deze afval wijzer staat allerlei informatie over huishoudelijk afval, en vooral hoe dit hergebruikt kan worden. De uitgave is tot stand gekomen in sa menwerking met de overige ge meenten uit het Gewest Midden IJssel. Het is de bedoeling, dat elk jaar een afvalwijzer wordt uitge bracht met de nieuwste gegevens op milieugebied. Naast de data van de ophaalda gen van het huisvuil on grof vuil, bevat de afvalwijzer ondermeer een lijst van winkeliers, die zich be reid hebben verklaard klein che misch afval in te zamelen. Afgelo pen jaar zijn bij de verschillende verkoopadressen containers ge plaatst waar de consument zijn batterijen, verfresten, medicijnen en dergelijke kan inleveren. Te vens zijn er adressen in opgeno men van scholen en of verenigin gen die oud papier en kleding inza melen. In Jongerencentrum De Schure draait aanstaande zondag, 25 fe bruari, op het grote filmdoek de film Rain man, een van de beste films van het afgelopen jaar, aav- nang 14.30 uur. De film is met vier Oscars be kroond, mede danzij de fantasti sche acteerprestaties van Dustin Hofmann en Tom Cruise. Een film die men gezien moet hebben. Hoewel we het carnaval nog maar net hebben afgesloten, nadert de datum voor een nog omvangrijker feest, de herdenking van de bevrij ding, met rasse schreden. Om pre cies te zijn zit er nog precies elf weken tussen nu en de komst van de Canadese oud-strijders die te- samen met de Holtense bevolking het bevrijdingsfeest zullen gaan vieren. De voorbereidingen zijn in volle gang onder de bezielende lei ding van de Stichting Viering Na tionale Feestdagen, die de ver schillende onderdelen van de feestweek coördineert. Woensdag 7 maart vergaderen de subcom missies met elkaar en met het be stuur waarna een globaal over zicht gegeven worden van de acti viteiten. Op verzoek van de Stichting (waar aan we gaarne hebben voldaan) zullen we in het Holtens Nieuws blad in de komende elf weken on der het vignet van de Stichting tel kens een of twee van die subcom missies aan het woord laten, die ons en u kunnen informeren over de stand van zaken van hun 'toko'. Ongetwijfeld zal er door die com missies een beroep gedaan worden op de medewerking van de Holte naren, want hoe goedwillend en hardwerkend deze vrijwilligers ook zijn, de steun van de bevolking is beslist noodzakelijk om er een daverend en hartverwarmend feest van te maken. Hoe mooi het feest zal worden, hangt mede vtpor een groot deel af van de straatversiering. De sub commissie onder leiding van Piet Bakker rekent er op dat vrijwel alle straten in Holten in de week van 28 april tot en met 6 mei versierd zul len zijn, maar dat ook in het bui tengebied de bewoners hun stra ten en of woningen zullen versie ren. Inmiddels zijn in samenwer king met de gemeente de richtlijnen voor de versiering opge steld. zo moeten uit oogpunt van de verkeersveiligheid de bogen en beplanting minimaal tien meter uit de hoeken van de straten staan. De minimale hoogte dient 4.20 m boven het wegdek zijn en moet het geheel goed zijn verankerd. De richtlijnen krijgen de bouwers ge lijk met de aanmelding, die voor 21 april binnen moet zijn bij het WV kantoor. Dé bouw van de versie ring moet voor zondag 29 april ge reed zijn en tenminste tot en met 6 mei blijven staan. Ook deze keer zal een deskundige jury, met als voorzitter een onaf hankelijke niet in Holten wonende architect, de,versieringen jureren. In totaal is er een prijzengeld van 1150 beschikbaar. Er zijn drie cate gorieën: dichte bebouwing (kom van Holten); schaarse bebouwing (bijv Aalpolsweg, Look) en bepaal de objecten (huizen, gebouwen, mozaïken etc). De prijsuitreiking zal plaats vinden op 30 april na af loop van de optocht op het bordes van het gemeentehuis dat. naar de commissie op rekent, voor die gele genheid ook versierd zal zijn. „De gemeente heeft nu tegenover de Smidsbelt een noaberplicht. Het is het visitekaartje van Holten. Dat mag in de straatversiering natuur lijk niet achterblijven" aldus voor zitter Piet Bakker.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1