Henk Mulder favoriet zege Oliebollencross Markelo winnaar van Nacht van Blauw Wit sports agenda UNIQUE £^kuló Hoge kwaliteit op tentoonstelling De Bergvliegers Redelijke opkomst Kerstklaverjas De beste wensen voor 1990 en niet wachten direct komen wij zijn met de echte OPRUIMING begonnen MOD Open huis Badminton Zaalvoetbal jonge mode HOLTENS NIEUWSBLAD Mooiste duif: mevr. Van Beek Wierdensestraat Rijssen Wierdensestraat Rijssen Marktplein Raalte Wierdensestraat Rijssen DONDERDAG 4 JANUARI 1990 Zondeg 7 januari de 19e Oliebol lencross om en op sportpark Meer- manskmap. De gemiddelde voet baller heeft wel een broertje dood aan hardlopen, maar de traditie wil dat de selectie's van de afde ling voetbal volledig acte de pre- cence geven. Een voorbeeld zijn al jaren de voetbalveteranen, die on danks 'corpulentieproblemen' zich volledig inzetten tijdens de race. Van de afdeling atletiek is vooral de damesgroep sterk groeiend. Bij de heren atleten dezelfde gezich ten, maar het is waarschijnlijk dat de toppers Egbert Veneklaas en Dirk Hoekman, tweede Kerstdag resp. eerste en tweede bij een 10 km. loop in Nieuw Heeten, op de 10 km. verstek zullen laten gaan. Zij zullen kiezen voor de sterk bezette Midwinterloop in Heeten. Hier door is in de Oliebollencross foto graaf Henk Mulder de grote favo riet op de 10 km., maar de voetbal lers Wim Tuller en Gerrit Klaases kunnen wel eens hoog eindigen. Niet alleen de langste afstand is in teressant, ook bij de 2 en 4 km. zal er door de jeugd verwoede strijd worden geleverd. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur: 2 km. voor Poffertjes, meisjes en jongens 7 t/m 9 jaar; Ap pelflappen, meisjes en jongens 10 t/m 12 jaar. 10.30 uur: 4 km. voor Roomsoezen, dames 14 jaar en ouder; Bitterbal len, heren 35 jaar en ouder; Panne koeken, meisjes en jongens 13 t/m 14 jaar; Kreketten, heren 15 t/m 34 jaar. 11.00 uur: 6 km. voor Kniepertjes, dames 15 jaar en ouder; Oliebol len, heren 15 jaar en ouder; 10 km voor Krakelingen, dames en heren 15 jaar en ouder. Ook dit jaar hiueld de postduiven vereniging de Bergvliegers haar clubtentoonstelling in het clubge bouw aan de Slachthuisstraat. Er konden 120 duiven ingeschre ven worden en dit aantal was snel bereikt. Er moesten nog enige dui ven worden afgewezen, omdat het kooienaantal ontbrak. De keuring geschiedde door de er kende keurmeester de heer Brand uit Deventer. Hij complimenteer de de tentoonstellingscommissie met de hoge kwaliteit van de dui ven, die tentoongesteld werden. Nadat een aantal duiven van plaatselijke leden en leden uit de regio bij opbod waren verkocht en die vrijwillig en kosteloos ter be schikking waren gesteld, kon het tot de uitreiking van de prijzen aan Het Kerst>klaverjastoemooi, geor ganiseerd door zvv Blauw Wit en sv Holten, mocht zich verheugen in een redelijke opkomst. Vijf en veer tig personen wisten de weg naar Meermanskmap te vinden. Er werd fanatiek doch sportief gestre den om de leuke prijzen die er vie len te verdienen. Omstreeks 23.15 uur konden de prijswinnaars be kend worden gemaakt. De uitslag luidt als volgt: 1. Kwintenberg, 5459 pnt.; 2. W. Klein Velderman, 5388 pnt.; 3. G. Aanstoot, 5381 pnt.; 4. Te Velde Hazelhorst, 5351 pnt.; 5. De Brie, 5286 pnt.; 6. Klunder sr., 5284 pnt.; 7. H. Aanstoot, 5058 pnt.; 8. H. Paalman, 5039 pnt.; 9. G. v. Lan de winnaars worden overgegaan. De winnaars waren: Oude doffers (bevlogen) 1. mevr. Van Beek, 2. M. Lodeweges; 3. F. Meester en ns; 4. G. Steunenberg; Oude duivinnen (bevlogen): 1. G.J. Koetsier; 2. H. Jansen; 3. H. Wan- sink; Oude doffers (onbevlogen): 1. F. Meester en zn. 2. A. Aanstoot; Oude duivinnen (onbevlogen): 1. A. Aanstoot; 2. F. Meester en zn; Jonge doffers: 1. M. Lodeweges; 2. H. Jansen; 3. H. Jansen; 4. H. J. Aaftink; Jonge duivinnen: 1. G.J. Koetsier; 2. F. Meesdter en zn. 3. J.G. Jansen; Hokkampioen (4 dui ven): 1. J.G. Jansen; 2. H. J. ten Vel de; 3. G.J. Koetsier; 4. H. Wansink; Mooiste duif van de tentoonstel ling: Mevrouw van Beek. Het talrijke publiek had tijdens de elfde Nacht van Blauw Wit geen ogenblik geworsteld met de slaap. Het wedstrijverloop was «van begin tot eind spannend. Er werd behoorlijk om de punten ge streden, scherpe duels weren er gespeeld en men heeft enorm kun nen genieten van diverse fraaie doelpunten. De 'Nacht' begon al goed met de voorwedstrijd van Blauw Wit Al tegen Holten Al, onder leiding van scheidsrechter H. Schutte. Het werd een enerverend duel met Blauw Wit als technisch betere ploeg, die uiteindelijk verdiend won met 8-4 na altijd op een royale voorsprong te hebben gestaan. Het eigenlijke toernooi werd ge speeld in poules. Alle wedstrijden werden om beurten uitstekend ge leid door de scheidsrechters H. Timmerman uit Zuna'Nijvcrdal cn J. Schwarte uit Hellendoorn. Bij aanvang van het toernooi zaten de tribunes vol, hetgeen betekent dat zo'n 350 toeschouwers de aan vang van het toernooi meemaak ten. Tegen twaalven vertrokken toch een behoorlijk aantal toe schouwers, doch de echte suppor ters bleven tot het eindsignaal, dat omstreeks twee uur klonk. Uiteindelijke winnaar werd sc Markelo, die alle wedstrijden won met een totaal doelsaldo van 11-3. Tweede werd GFC uit Goor en der de Enter Vooruit. Plaatsgenoot sv Holten kwam op een vierde plaats en Blauw Wit behaalde de vijfde plaats. Vesos werd zesde, Omhoog zevende en Sportclub Rijssen was hekkensluiter met een achtste plaats. Omstreeks kwart voor drie reikte Blauw Witvoorzitter Harry Dul de prijzen uit. Voor de beide scheids rechters waren er geschenkbon nen. In de pauze kregen alle deel nemers een luchpakket aangebo den door AH supermarkt Wansink die dit evenement al gedurende elf jaar op deze wijze sponsort. De EHBO behoefde niet in actie te komen en slechts twee spelers moesten minimaal twee minuten vanwege een overtreding op de bank plaats nemen. De organise rende commissie kan op een ge slaagd toernooi terug zien hetgeen wel bleek dat op een na alle deelne mers na het toernooi nog gezellig bijeen bleven en toezegden op het toernooi van volgend jaar graag weer present te willen zijn. gen, 4996 pnt.; 10. mevr. Sletterink, 4991 pnt.; 11. A. Tuenter, 4922 pnt.; 12. mevr. Kwintenberg, 4880 pnt.; 13. D. Beldman, 4836 pnt.; 14. J. Klunder jr. 4835 pnt; 15. A. Aan stoot, 4786 pnt.; 16. mevr. Bel dman, 4737 pnt. Sv Holten stelde nog twee prijzen beschikbaar voor de twee laagst genoteerden. Deze prijzen gingen resp. naar Meerman met 3401 pnt.; en M. Avezaath met 3655 pnt. De volgende kaartavond van sv Holten vindt plaats op vrijdag 28 januari om 20.00 uur precies in de kantine van Meermanskamp. Zvv Blauw Wit heeft haar kaartavond in de maand februari. In de N acht van Blauw Wit werd er in de kleine uurtjes fanatiek gestreden om het balbezit. SV Holten SENIOREN Zondag 7 januari: Oliebollencross. PUPILLEN/JUNIOREN Holten Al - Heeten Al, 14.30 uure; Holten A2 - Heeten A2, 14.30 uur; Heeten BI - Holten BI, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Heeten B2 - Hol ten B2,13.00 uur, vertrek 12.00 uur; Holten Cl - Heeten Cl, 12.30 uur; Holten C2 - Heeten C2, 12.30 uur; Schalkhaar Dl - Holten Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur. Natuurlijk zijn mensen die graag eens kennis willen maken met de badmintonsport altijd welkom op de wekelijkse speelavonden van de BCH, te weten maandag- en woensdagavond. Aan het begin van 1990 staan de deuren van sporthal 't Mossink echter extra wijd open voor hen die zich willen overtuigen van het mooie dat badminton te bieden heeft. Daarom nodigt het bestuur van de BCH hen uit geheel vrijblij vend een kijkje te komen nemen tijdens het Open huis op 17 en 22 januari, of, wat nog beter is, met een mee te komen spelen. Belang stellenden zorgen zelf voor sport- kleding en -schoenen, de badmin tonclub zorgt voor rackets. De BCH heeft de beschikking over sporthal 't Mossink: maandag: 19 uur tot 20 uur jeugd en 20 uur tot 22.30 uur senioren. woensdag: 18.30 uur tot 20 uur jeugd en 20 uur tot 22.30 uur senio ren. Voor nadere inlichtingen kan men contact opnemen met de secreta resse van de BCH, Christine van Kesteren (tel. 63987). Blauw Wit SENIOREN 6 januari: 16.00-18.00 uur Nieuw jaarsreceptie in clubgebouw. Lemele 1 - Blauw Wit 1, 13.30 uur, vertrek 12.15 uur; Lemele 2 - Blauw Wit 2,13.30 uur, vertrek 12.15 uur; PULILLEN/JUNIOREN/DAMES 5 januari: Blauw Wit BI -SWN B2, 11.00 uur; Blauw Wit Al - Schalk haar Al, 13.30 uur. Mintonette Vrijdag 19 januari: recreatief vol leybaltoernooi in sporthal 't Mos sink. Badmintonclub Maandag 8 januari: BCH 4 - BCH 2; dinsdag9 januari: Reflex 2 - BCH 5 woensdag 10 januari: BCH 3 - NOP 1; vrijdag 12 januari: En Blok 1 - BCH 1. De PJGO houdt op zaterdag 6 ja nuari haar jaarlijkse zaalvoetbal- toernooi in de Twentehallen te En schede. De organisatie rekent op een groot aantal teams uit de hele provincie. De afdeling Raalte, die de afgelopen twee jaar eerste is ge worden, zal haar titel verdedigen. Begonnen wordt om 10.00 uur, de finale is omstreeks 16.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 9