Vogely blijft druk ook na afscheid van De Schakel Eigen werk beloond op Talentenjacht p 'ii Regionale rock in café de Wippert Veel lof voor scheidende directeur De Schakel Zomervakantie? Begin met een bezoek aan de Rabobank HOLTENS NIEUWSBLAD Cabaretier Bert Eeftink terug op SG Holten Tienersoos Rabobank Q Meer bank voor je geld Puzzelen en wandelen met jc de Schure Sylvesterparty van Togaclub Sfeervolle kerstviering CPB Holten DONDERDAG 21 DECEMBER 1989 5 Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan H. Dasselaar voor bouw carport bij woning Kieftenbelt 27; - aan A. J. Nijkamp voor bouw garage met carport bij woning Erve Joost; - aan J. W. Baltes voor verbouw woning Espelodijk 2; - aan E. J. Groot voor bouw woning aan Helderman; - aan Metalin-Bathmen B.V. voor verbouw bedrijfspand Keizersweg 57-61 - aan K. v.d. Wende voor verbouw zomerhuis Postweg 81 - aan Gebr. Wansink b.v. voor bouw overkapping bij Dorpsstraat 17; 2. aan Nido-Universal vergunning verleend voor hetaanbrengen van naamsaanduiding aan de panden Industriestraat 34 en Waagweg 15; 3. Verleende kapvergunningen: - aan G. W. Aanstoot, Weversstraat 1 (1 boom); - aan J. W. Baltes, Helhuizerweg 4 (1 eik); - aan G. J. Jansen, Evertjesweg 2 (1 eik); - aan H. G. Kemper, Helhuizerweg 26 (3 eiken); - aan A. Leurink, Gaardenstraat 57 (1 linde); - aan J. Manenschijn, Beusebergerweg 4 (5 populieren); - aan A. J. Nijkamp, Beusebergerweg 52 (2 eiken); 4. aan maatschap Brinkman vrijstelling v.h. bestemmingsplan bui tengebied verleend t.b.v. bouw 2e bedrijfswoning bij Broek- weg 14; 5. aan Organisatiecomité Oliebollencross SV Holten ontheffing ver leend t.b.v. Oliebollencross; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Huisvuilophaaldienst In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het opha len van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de maandagroute op 25 december (1e Kerstdag) wordt opgehaald op woensdag 27 december, terwijl het huisvuil van de dinsdagroute (buitengebied) op 26 december (2e kerstdag) wordt opgehaald op dinsdag 19 december. Het huisvuil van de maandagroute op 1 januari (Nieuwjaarsdag) wordt opgehaald op dinsdag 2 januari 1990. De gemeentewerf is gesloten op maandag 25 december, dinsdag 26 december en maandag 1 januari. Op de Scholengemeenschap Hol ten vindt vanavond (donderdag) een hernieuwde kennismaking plaats. In het kader van de actie week voor behoud van het Wad dengebied treedt oud-leerling ca baretier Bert Eeftink op voor de bovenbouw-klassen. De nu 22-jarige Eeftink speelde mee in verschillende schoolcaba- retten en maakte ook deel uit van de inmiddels opgeheven groep "Ca- oaret '85". Na zijmeerste solovoor stelling Wijzen komen uit het oos ten, treedt hij nu twee keer 45 mi nuten op met: Dit programma mag geen naam hebben. Daarin breit hij middels een aantal merkwaar dige typetjes een mengeling van zelf geschreven teksten liedjes en gedichten aan elkaar. Opmerkelijk is een muzieknummer waarin Eef tink maar liefst twaalf instrumen ten bespeelt. Verder komen aan bod een heuse gospelsong, een cur sus dichten, een demonstratie soundmixen en het ware verhaal van de ontvoering van mevrouw Huisman (inderdaad, de echtgeno te van Hennie). Op zondag 24 december is de laatste tienersoos van dit jaar. Op die middag een jaren tachig quiz. Verder wordt Musky top 10 bekend gemaakt en de winnaar van de vig net ontwerpwedstijd. Het begint om 15.00 uur en de entree bedraagt een gulden. Op donderdag 28 december is er tijdens de tiener-workshop een vi deo-film die door tieners zelf is uit gekozen. De video-film begint om 19.00 uur en de entree bedraagt twee gulden. Plannen voor de zomervakantie? Begin met een bezoek aan de Rabobank. Daar liggen de zomerreisprogramma's voor u klaar. Gratis, net als de nieuwe Rabobank Zomer Vakantie Wijzer. Boek daarom nu uw vakantie bij de Rabobank. Wij zijn zaterdag 6 en 13 januari extra geopend van 10.00 tot 15.00 uur voor het boeken van uw zomervakantie. Graag tot ziens! Gaardenstraat 32 - Holten. Tel. 05483-6 22 55 Het echtpaar Vogely werd 's morgens op de laatste schooldag opgewacht door de leerlingen van De Schakel. ter Krassenburg met nadruk geen afscheid van Vogely. Ook hij had de ervaring dat de Holtenaar zich binnen de kortste keren in allerlei functies had 'ingewerkt', maar nu Vogely voor het vakbondswerk vier jaar heeft bijgetekend, vond hij dat maar wat plezierig. „Wij zul len ervoor zorgen datje het nodige werk in de maag gesplitst krijgt" waarschuwde de vakbondsman. Als laatste in het rijtje sprekers was de beurt aan Johan Rietman die namens het schoolbestuur de kwaliteiten van Vogely nog eens op een rijtje zette. „Maar allerbe langrijkst is dat hij steeds de kin deren centraal stelde" vond Riet man die naast een vignet van de school en een reis naar Zwitserland (waar ooit de voorouders van Voge ly vandaan kwamen) met een heel bijzonder cadeau kwam. Het echt paar Vogely kreeg de toegangs kaarten voor een reünie waar zich de volgende dag ruim 250 oud-leer lingen hadden verzameld. „Beste Charles" Tot ieders verrassing richtte Voge ly zich in zijn dankwoord tot zich zelf. „Beste Charles" sprak hij tot de lege stoel naast echtgenote Dic ky, waarna hij met de nodige zelf spot de vele lovende woorden rela tiveerde. Ook sprak hij de vrees uit of er in het onderwijs van de toe komst nog plaats is voor enthou siaste mensen en vooral of er nog plaats is voor het zwakke kind. Met een spreuk uit de bijbel die hij in 1943 kreeg bij zijn afscheid van de zondagsschool Noorderbrug in Utrecht, nam Vogely ook afscheid van het protestant-christelijk on derwijs in Holten. „Uw woord is een lamp voor mijn voeten en een licht op mijn pad." Drie regionale bands treden op tweede Kerstdag op in café de Wippert. Onder de noemer 'Kerst- rock' zullen Fastlane Frolics, Ber- tje an de Undertakers en Excel lent zich tussen 16.00 en 22.00 uur presenteren. De bezoekers kunnen rekenen op een afwisselend pro gramma, doordat alle drie bands een verschillend repertoire heb ben. Fastlane Frolics is een twee jaar oude blues-rock-formatie uit Twel- ;o en omgeving. De eerste demo van de band kreeg goede reacties wat afgelopen jaar leidde tot meer optredens. De vijfmansformatie krijgt hinnenkort aanvulling van een saxofonist. De band speelt naar eigen nummers werk van o.a. Thin Lizzy en Bad Company. Het Lochemse Bertje and the Un dertakers zal tweede Kerstdag zijn eerste officiële optreden geven. Na een jaar hard werken in de oefen ruimte is de band klaar voor het grotere werk. Het repertoire van deze band kan omschreven wor den als 'Oriëntaalse pretpunk'. Vanuit het Twentse land komt de Top-40 formatie Excellent naar de Wippert. Deze band uit Delden be staat een jaar, maar de bandleden hebben voor die tijd ruime erva ring opgedaan in andere bands. De vdjfmansformatie laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk wekelijks op gaan treden als be roepsmuzikanten. De covers die de oand op hun repertoire hebben staan variëren van een gouwe ouwe van Queen tot de nieuwste van Roxcette. Verder de bekende Top-40 nummers. Het gezellige ge beuren in de Wippert wordt omlijst door de Wippert-drive-in-show. Een druk bezet man. Dat was de algemene indruk die directeur Charles Vogely achterliet bij zijn DOP-afscheid van basis school De Schakel. Ook nu hij, volgens de woorden van vak bondscollega Krassenburg „enkele zware wagons heeft afge haakt" zal de Vogely-trein blijven voortdenderen. Tijdens een druk bezochte afscheidsreceptie twijfelde niemand daar aan. 's Morgens al was het een vrolijke boel bij De Schakel. In alle vroegte was de school met bonte vlaggetjes versierd en was een grote ereboog geplaatst voor de ingang. Uiter aard alles in de blauw-gele school- kleuren. Klokslag half negen werd het echtpaar Vogely van huis ge haald om tussen een rij versierde paraplu's naar de Schoolstraat te wandelen. Daar stonden de kinde ren van de groepen 1 tot en met 4 het gezelschap op te wachten voor een muzikale aubade. Aansluitend werd een grootse revue opgevoerd, waaraan elke groep haar steentje bijdroeg. De tractatie die daarop volgde ging er in als koek, waarna de ochtend werd besloten met een spelletjesprogramma. Helemaal leuk was natuurlijk de gezamenlij ke maaltijd in de school, waar ex tra lekker werd gesmikkeld. Volle agenda Om de te verwachten belangstel ling in goede banen te leiden had de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs de middag bijeenkomst in tweeën gesplitst. Vanaf vier uur trok een lange stoet Holtenaren voorbij het echtpaar Vogely om de scheidende directeur en zijn vrouw Dicky de hand te drukken, maar voor die tijd al had den 'de notabelen' (waaronder ook de nieuwe Schakel-directeur Aan- geenbrug) zich verzameld. Vice- voorzitter Johan Rietman van het verenigingsbestuur had maar lieft zeven sprekers op zijn lijstje. Aller eerst gaf hij burgemeester Van Rappard het woord, die zich daar mee hoogst vereerd toonde en er een bewijs in zag voor de goede sa menwerking tussen openbaar en bijzonder onderwijs in Holten. Met het aanstippen van Vogely's bui tenschoolse activiteiten bena drukte Van Rappard al diens volle agenda. Namens de Samenwer kende Rayon Schoolraden in Overijssel ging de heer Bakker daarop door. Hij benadrukte de schakelfunctie van Vogely tussen de school en het bestuur, de vak bond PCO en het personeel, tussen de Onderwijsbegeleidingsdienst Midden-IJssel en de school en tus sen de rayon schoolraad en perso neel en bestuur van de school. „Wij hebben je steun en nauwe contac ten met Den Haag nodig om van de vier rayon schoolraden in Overijs sel één organistie met één bureau te maken" aldus Bakker. Ludieke notulen Als collega-directeur (van Het Kompas) en namens de overleg groep Basis-Voortgezet Onderwijs (BAVO) benadrukte J.H. van Eng- brink nog eens fijntjes de manier waarop Charles Vogely in het over leg tussen basisscholen, SG De Marke en de SG Holten de macht naar zich toe had getrokken. Na als penningmeester te zijn begonnen, belichaamde de directeur van De Schakel al snel het voltallige dage lijks bestuur van de BAVO. Reden waarom Van Engbrink het vinden van een opvolger met de nodige zorg tegemoet zag. Wat hij in ieder geval zal missen, zijn de 'ludieke notulen' die uit de pen van de ge wezen voorzitter-secretaris-pen ningmeester voortvloeiden. Net als Van Engbrink namen de voorzitters Gerard Kolkman en Jan Stam van respectievelijk de Ouderraad en de Medezeggen schapsraad hun vertrekkende di recteur op de hak. Met hun sketch in dialoogvorm kregen ze de la chers op hun hand, vooral waar het ging om'Vogely's vermeende topo grafische kennis. En hoewel Voge ly bij het horen van de afkorting 'MR' alleen al gruwelde, spraken zij hun waardering uit over de f>er- soonlijkheid en de kennis van za ken van de aanstaande DOP-per. Milde spot vormde ook de onder toon van het team van De Schakel dat per vak de (eigen)aardigheden van Vogely onder de loep nam. Ui teraard ontbraken in die opsom ming niet diens afkeer van rap portcijfers, de sportieve prestaties, zijn desoriëntatie bij het autorij den en de amper te bedwingen voorkeur voor zoete lekkernijen. Bijgetekend Namens de Functiegroep Direc teuren van het PCO nam voorzit- Ook in het 20e jaar verzorgt jc de Schure rond de Kerstdagen een programma met spel, live-muziek en wandelen en puzzelen. Vrijdagavond 22 december wordt de kerstboom opgetuigd en kun nen er diverse spelletjes worden gespeeld, zoals darten, tafeltennis, Risk of Monopoly. Deze 'kerst kamp' gaat op zondagmiddag 24 december verder, wanneer er ook een mini-dartcompetitie met prij zen zal worden gespeeld. Zaterdagavond 22 uur treedt de formatie Blind Date uit Henge lo/Enschede op. Blind Date speelt rhythm and blues uit de zoge naamde 'Texaanse hoek', maar ook rock and roll wordt niet ge schuwd. De entree voor het optre den bedraagt 5,-. Op Kerstavond en eerste Kerstdag in de Schure gesloten om het pro gramma op tweede kerstdag voort te zetten met de kerstpuzzelwan deltocht. Een traditioneel gebeu ren voor de hele familie. Tijdens de wandeltocht van plm. 5 km moeten diverse opdrachten en vragen worden opgelost. De groep die dit het best heeft gedaan, wint de wisselbokaal en een extra prijs. Onderweg en bij terugkomst zal de inwendige mens worden ver sterkt met chocolademelk en erw tensoep. Inschrijven en starten kan bij de Schure tussen 13.00 en 14.00 uur. De kosten zijn 2,50 per persoon. De Togaclub zakl het nieuwe jaar traditioneel beginnen met haar welbekende knallende Sylvester party. Als lokatie is het oude pand van rij wielhandelaar Aanstoot op de hoek van de Larenseweg/Smids- belt gekozen en daar zullen o.a. de volgende artiesten optreden: 'Rein Vanessa Elvis Prins Berhard To wers', de poloodventers met enkele pikante nummers en vele anderen. De muziek wordt verzorgd door Tony Tyuner en het feest zal begin nen rond half één. Kaarten zijn inmiddels te koop bij foto ten /velde en café Maats. Ko pen van een kaart houdt in gratis drinken en nog enkele verrassin gen. De leden van de Christelijke Plat telandsvrouwen Bond kwamen donderdag 14 december bijeen in de Kandelaar. In een feestelijk ver sierde zaal werd iedereen hartelijk welkom gehelten door de presiden te mevr. M.F. Groenwegen-Goud. Het echtpaar Bouwhuis uit Ok- kenbroek verzorgde een kerstvie ring, waarbij zij afwisselend bijbel gedeelten lazen, welke pasten bij de dia's over Israël, Egypte, Efeze, Holten enz. Ook de samenzang paste bij het geheel. Na de pauze las mevrouw Bouwhuis een Ameri kaans kerstverhaal voor, terwijl de heer Bouwhuis deze avond besloot met een gebed. De volgende CPB-avond is de jaar vergadering op 25 januari 1990 om 20.00 uur in de Kandelaar. Maandag jongsleden was het weer zover. Zenuwachtige, bibberende aankomende artiesten, achter de coulissen. Met spanning wachten op het moment dat de spotlights met hun verblindende lichten het podiuum in lichter laaie zetten. Waar zich dit afspeelde? Op de jaarlijkse teletenjacht, die in het kader van de Themaweek van de Scholengemeenschap Holten was georganiseerd. De prestentaties waren zoals te verwachten was van hoog niveau; zij volgden elkaar in hoog tempo op en het publiek beloonde het ta lent telkens opnieuw met een hart verwarmend applaus. De jury, onder leiding van rector L. van Minderhout, had niet meer tijd dan gewoonlijk nodig om per cate gorie de winnaars aan te wijzen. Per categorie was er één winnaar. Bij de playback artiesten oogstte Martin ter Haar met zijn creactie van André van Duin de gootste lof. Ruben Doornweerd alias Doctor Schneigraag had met zijn anato mische les (waarbij hij angstaanja gend precies de heer Masselink in stukken sneed) indruk gemaakt op de jury. De laatste categorie, de moeilijk ste volgens jury voorzitster L. van Wichen, leverde zelfs twee win naars op. Van de live-acts kreeg de 'examenband' de hoofdprijs. Zij brachten met verve een sfeervol ei gen compositie. Daarnaast besloot de jury de wisseltroffe uit te reiken Twee van de artiesten tijdens de talentenjacht van SGH op volle toeren. aan het duo Marlies van Haren en te overtuigen dat 'klassieke' mu- Anja Hoek (docente Duits), die met ziek voor iedere leeftijd toeganke- viool en piano het publiek wisten lijk is.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5