Machteloos Wit verliest Blauw derby Holten komt niet tot scoren: 0-0 Vijfde plaats ZPC Twenhaarsveld i Sidecarteam Splo vlakbij NK-titel Resultaten Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Video voor Blauw Wit Schakers een ronde verder Puzzelrit van de MAC Schaatsen op ijsbaan Deventer DONDERDAG 26 OKTOBER 1989 7 Omhoog: 3-Holten 4 2-4. Holten kwam moeizaam op gang. Na on geveer 10 minuten moest Egbert Wissink door een blessure het veld verlaten. Ondanks het spelover- wicht van Holten kwam Omhoog op voorsprong. Na een onterechte corner maakten de Wierdenaren zelfs een tweede treffer. Holten kreeg echter veel kansen, maar kon ze niet benutten. Vijf minuten voor de rust was het toch nog raak door een prima doorkopbal van B.J. Vincent, waarna Hans Hof man scoorde. Na de pauze zette Holten alles op alles. Dit resulteer de algauw in een doelpunt van B.J. Vincent. Met een enkel puntje na men de Holtenaren geen genoegen. Tony Leurink zette zijn ploeg op voorsprong, waarna B.J. Vincent de eindstand op 2-4 bracht. Holten houdt hiermee aansluiting in de top. Holten 5-Rietvogels 3 5-4. In de eerste minuut scoorde Rietvogels direct 0-1. Holten werd wakker ge schud en ging toen over op de aan val, wat resulteerde in een fraaie goal van nieuwkomer Rob Joop, na een uitstekende voorzet van Bomkamp. Na de thee werd het een wedstrijd a la FC Groningen- Partizan. Na een 2-4 achterstand, slaagden de roodzwarten er alsnog in aan het langste einde te trekken. Holten 6-Luctor 5 2-0. Het zesde wist in de eerste helft een alleszins verdiende voorsprong op te bou wen. Haijko Mulder, die als laatste man in de aanval was opgerukt, scoorde de eerste treffer, waarna Martin Aanstoot de tweede liet aantekenen. In de tweede helft be hoedde met name doelman Wilco Oosterkamp Holten voor tegen- goals. Hij kreeg daarbij onder an deren de steun van Coen van Hoe- velaak, die op de doellijn redding bracht. Holten behaalde weliswaar geen verdiende overwinning, maar speelt in elk geval wel weer een rol van betekenis. Borne 4-Holtcn 7 0-3. Het zevende starte zijn wedstrijd zonder enkele vaste krachten, wat misschien de oorzaak was van een doelpuntloze eerste helft, waarin de Holtenaren toch een veldoverwicht hadden. In het tweede bedrijf wist Holten het spel te maken en door keihard wer ken en zeer goed voetbal werd met de regelmaat van de klok ge scoord. Na goed storen maakte Herman de eerste goal. Een goede snelle aanval leidde tot 6-2 door Snoek. De Pette scoorde de derde treffer. Holten 8-Haarle 5 2-2. Holten 8 kampt met grote problemen. De keeper, J. Hofstede, heeft zulke grote liefdesproblemen, dat hij het op het moment niet kan klaarspe len om het doel te verdedigen. Met deze handicap probeerde het acht ste toch nog het beste ervan te maken. Ondanks matig spel wist Holten de eerste treffer te laten aantekenen door A, Wechstapel. Een beter voetballend Holten kwam in het tweede bedrijf met weer een schitterende kopbal van Boer Koeweit op 2-0, maar het ge lijke spel was ook deze keer weer onvermijdelijk. Luctor 9-Holten 11 2-1. Na een moeizaam begin wisten de Holte naren de bal toch zodanig te spe len, dat een vrije trap van Overvel- de kon worden doorgekopt door Jan Wissink. waarna Bulsink de bal in de touwen trapte. In de twee de helft speelde Holten zwak, wat uitmondde in twee tegendoelpun ten. De laatste goal viel vlak voor het einde. Holten 12-HaarIe 8 0-1. Na een ge lijk opgaande strijd was het in de twintigste minuut Haarle dat de eerste goal scoorde. Na wat kansen over en weer konden geen van bei de ploegen verandering brengen in de stand. Na de thee was het veld spel van de thuisploeg beter, maar na enkele mogelijkheden van Hol ten kon er toch niet gescoord wor den. Kort voor het einde van de wedstrijd moest Toy met verrekte kniebanden van het veld worden gedragen. Wellicht zou Jan Reilink overigens toch nog eens even kun nen denken aan shirtsponsoring. SV Holten SENIOREN Zondag 29 oktober: Holten 1 - Rood Zwart 1, 14.30 uur; Zwolse Boys 2 - Holten 2,14.00 uur, vertrek 12.15 uur; Holten 3 - ZV 2,10.00 uur; Holten 4 - Nijverdal 2, 10.00 uur; Nijverdal 3 - Holten 5, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Almelo 4 - Holten 6,11.00 uur, vertrek 10.00 uur; Hol ten 7 - ZV 3,10.45 uur; Rietvogels 7 - Holten 8, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 9 - Rietvogels 8, 10.45 uur; Holten 10 - Omhoog 6, 09.00 uur; Holten 11 - RKSV 3,09.30 uur; SDOL 6 - Holten 12, 09.30 uurver trek 08.30 uur; Holten 13 - RV 4, 09.00 uur; PH 14 - Holten 14, 09.00 uur. vertrek 08.00 uur. PUPILLEN/JUNIOREN zaterdag 28 oktober: Holten Al - Bentelo Al, 14.30 uur; Holten A2 - Vesos Al, 14.30 uur; NEO B2 - Hol ten BI, 10.30 uur, vertrek 09.30 uur; DES B2 - Holten B2,11.00 uur, ver trek 10.00 uur; Holten Cl - SVZW Cl, 12.30 uur; Holten C2 - Markvo gels Cl, 12.45 uur; Haarle Dl - Hol ten Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; De Zweef D3 - Holten D3,10.15 uur, vertrek 09.30 uur; Holten El - Blauw Wit E111.00 uurHolten E2 - De Zweef E2, 10.00 uur; DES E2 - Holten E3, 10.30 uur, vertrek 09.30 uur; SWN F2 - Holten Fl, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten F2 - Enter F3,11.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 28 oktober: MW '69 1 - Blauw. Wit 1, 14.30 uur, vertrek 13.00 uur; SC Rijssen 2 - Blauw Wit 2 12.30 uur, vertrek 11.15 uur; Ex celsior 9 - Blauw Wit 3 14.30 uur, vertrek 13.30 uur: Blauw Wit 4 - DETO 5 12.30 uur; Blauw Wit 5 - VESOS 4 12.30 uur; Blauw Wit 6 - SC Rijssen 4 14.30 uur; Den Ham" 5 - Blauw Wit 714.30 uur, vertrek 13.15 uur; Excelsior 16 - Blauw Wit 8 12.45 uur, vertrek 11.45 uur. PULILLEN/JUNIOREN/DAMES Zaterdag 28 oktober: Blauw Wit Al - SC Rijssen Al 14.30 uur; Blauw Wit BI - Voorwaarts BI 12.30 uur; Excelsior C2 - Blauw Wit Cl 09.30 uur, vertrek 08.45 uur; BZSV MB - Blauw Wit MB 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Enter Voor uit Dl - Blauw Wit Dl 09.30 uur, vertrek 08.45 uur; Blauw Wit D2 - Twenthe D3 10.00 uur; Holten El - Blauw Wit E1 11.00 uurBlauw Wit E2 - SDOL E2 10.00 uur; Enter Vooruit Fl - Blauw Wit Fl 10.15 uur, vertrek 09.30 uur. ZAALVOETBAL: Maandag 30 oktober: Wierden 1 - Blauw Wit 120.30 uur, vertrek 19.45 uur. Tafeltennis: donderdag 26 oktober: Lieverdjes 1 - Holten 1; maandag 30 oktober: Holten 1 - De Brug 1, Holten 2 - ATTC 1Swift 8 - Holten 3dinsdag 31 oktober: Holten 4 - Shot '78 9. Handbal: donderdag 26 oktober geen trai ningen i.v.m. feest SG Holten. Zon dag 29 oktober: JA 1 uit tegen Overwetering om 13.00 uur, ver trek 12.00 uur; dames jun. uit tegen Tyfoon om 13.15 uur, vertrek 12.15 uur (ingelast!). Volleybal: zaterdag 28 oktober: 10.00 uur meisjes C - Markel Up; 16.00 uur - meisjes A - Dynamo 2. Voor de thuiswedstrijd tegen Markvogels boden de gebroeders Aanstoot de viderecorder aan. Na de goede prestatie van vorige week uit tegen DVO waren de ver wachtingen bij het Blauw Wit pu bliek hoog gespannen voor de thuiswedstrijd tegen Markvogels. De thuisclub kon de goede lijn van de vorige week echter niet door trekken en moest genoegen nemen met een teleurstellende 0-2 neder laag in deze derby, tegen een te genstander die bepaald niet impo neerde. Vanaf de aftrap was Blauw Wit de beter voetballende ploeg. De scherpte ontbrak echter bij de Blauw Witters. Markvogels, dat in het begin een zwakke indruk maakte, had dan ook weinig moei te om de thuisclub onder controle te houden. Toch kwamen er enkele kansen voor Blauw Wit. Jacco Schuppert miste een goed aange geven bal van Hans Stam. De grootste kans was halverwege de eerste helft voor Henri Stam, die door Jacco volledig vrij voor de keeper werd gezet. Henri schoot echter te gehaast naast. De afwer king was ook in deze wedstrijd weer het grote probleem voor de thuisclub. Op één kopbal na kon Markvogels evenmin tot grote daden komen. Totdat diep in de eerste helft de overigens goed spelende André Stam een vanuit de verdediging hoog aangespeelde bal op de rechtsbuiten van Markvogels mis te. Er volgde direct een voorzet, waaruit spits Niels van der Neut in eens hard, laag en onhoudbaar ink- nalde: 0-1. De Blauw Witters waren even de kluts kwijt en Markvogels profiteerde daar goed van door in de laatste minuut voor de rust, te gen de verhouding in, de stand naar 0-2 te tillen. Oud-Holtenaar en Blauw Witter Nico Labobar, liet doelman Hans Bekkernens met een prachtig afstandsschot in de uiterste bovenhoek kansloos. Trainer Jan van Noessel bracht na rust Johan Bolink als vierde spits in het veld. Henri Thalen moest het veld verlaten, waardoor men ach terin 1 tegen 1 ging spelen. De thuisclub ging direct in het offen sief en kwam tot twee enorme kan sen die echter niet in doelpunten werden omgezet. Eerst kon Jacco Schuppert de bal niet in het lege doel krijgen, nadat Henri Stam de bal keihard vanaf 20 meter vanuit een vrije trap op de paal schoot. Vervolgens schoot Johan Bolink van dichtbij een goede voorzet van Jacco Schuppert, geheel vrij voor de doelman, nog overhet doel. Blauw Wit bleef wel een veldover wicht houden, maar het bleef vol harden in te kort spel zonder echte overtuiging. De Markeloërs schuw den daarbij niet de bal meerdere keren ver buiten hét veld te schie ten, een effectieve manier om de voorsprong vast te houden. De wedstrijd ging als de bekende nachtkaars uit. Naar MW Zaterdag moet Blauw Wit naar Marle naar MW '69. Dit wordt een hele moeilijke klus. Op het kleine veld in Marle hebben de Blauw Witters nog maar weinig punten weten te behalen. Mogelijk dat on der moeilijke omstandigheden wel weer tot goede prestaties kan wor den gekomen. Voor de wedstrijd Blauw Wit- Markvogels werd door de gebr. Aanstoot van café-restaurant de Poppe uit Markelo, aan de gese lecteerde Blauw Wit-junioren voor de Twentse selectie een vil deorecorder aangeboden. De vi deo is voor de gehele vereniging, maar de verwachting is dat de jeugdafdeling er het meest ge bruik van zal maken. Speluitleg aan spelers, aan leiders, aan scheidsrechters, alles kan nu via bewegende beelden extra worden duidelijk gemaakt. Blauw Wit is dan ook zeer ingenomen met het geschenk van De Poppe. Op de foto staan de drie geselecteerde jeugdspelers met de gebr. Aan stoot en voorzitter H. Dul. Tijdens de eerste wedstrijd van de onderlinge winterzeskamp voor re creatiezwemmers behaalde ZPC Twenhaarsveld een vijfde plaats. Deze wedstrijd vond zaterdag 21 oktober plaats in het Graaf Otto- bad te Zutphen en werd traditiege trouw georganiseerd door ACZ Steenderen. Bij de twee tussenstanden stonden de Holtenaren op de vierde plaats. De beide estafettes leverden een vierde plaats op, maar bij de eind uitslag moesten de Holtenaren he laas genoegen nemen met een vijf de plaats. De uitslag is als volgt: 1. ABS Bathmen, 127 punten; 2. Brum- men, 117 punten; 3. Duikelaar La ren, 112 punten; 4. Vorden, 111 punten; 5. Twenhaarsveld Holten, In de uitwedstrijd bij rode lan taarndrager TVO bleek scoren voor Holten een te moeilijke opga ve. De 0-0 uitslag betekent het vier de gelijke spel van de rood-zwar- ten. Een groot overwicht en een be tere spelopvatting leidden we} tot goede kansen, maar het rende ment bleef uit. Door de harde wind en de vaak even harde duels werd er gaandeweg onzorgvuldiger ge combineerd ©n bleek ook TVO- doelman Wildenborg een sta-in-de- weg. De allergrootste kans kreeg spits Gert Jan Scheperman die in de tweede helft uit een voorzet van Jack Speelman tegen de binnen kant van de paal kopte, waarna de bal net niet de lijn passeerde. Door dat Holten steeds meer risico's nam, kregen ook de gastheren kan sen maar met name Jan Traanman en Eric Knapen verhinderden met solide spel een tegendoelpunt. Daardoor bleef Erwin Stukker met vier treffers om de oren de minst cenasseerde doelman in zijn klasse en hield Holten aansluiting met de kopgroep. Rood Zwart Er bestaat zelfs nog een theore tisch kans op de periodetitel, maar dan moet zondag thuis tegen Rood Zwart in ieder geval gewonnen worden. Misschien is Hendri Bronsvoort dan weer inzetbaar en wanneer de Deldense goalgetter Spoolder kan worden uitgescha keld moet er een overwinning in zitten. Voor de bekercompetitie van de schaakbond Overijssel moesten vier Holtense schakers spelen te gen het op papier zwakkere Vroomshoop. Dick van der Knaap bracht de stand op 1-0 voor Holten, maar doordat Gerrit Luggenhorst in het eindspel misgreep werd het 1-1. Joep Middelink bracht de Hol tenaren weer op voorsprong, zodat de partij van Ton van Oijen de be slissing moest brengen. Aan het einde van deze partij stond er op het bord een stelling die op .potre- mise' leek, maar Tons tegenstan der speelde door. Ton ging uitein delijk door zijn vlag en trok toch nog aan het kortste einde. Door het gelijke spel, moesten partijen .snelschaken' de beslissing bren gen. Holten nam nü wraak en wist de verlenging toch nog overtui gend met 4-0 te winnen en bereikte de volgende ronde. 104 punten; 6. ACZ Steenderen, 63 punten. De Aa Twenhaarsveld nam ook deel aan de recreatieve zwemwedstrijd die georganiseerd werd door zwem- en poloclub 'De Aa' uit Almelo/Wier den. Deze wedstrijd werd gehou den op zaterdag 14 oktober. Er namen vijf verenigingen deel aan deze wedstrijd, waarbij het ging om persoonlijke prestaties op de rugslag en de vrije slag. Voor de drie besten per leeftijds groep was er een diploma te beha len. Voor Twenhaarsveld behaalden de volgende deelnemers een diploma: 25 m. rugslag m.o. 10 jaar: 2. Marit Lebbink, 21.8 seconden. 50 m. rugslag j.o. 12 jaar: 2. Edwin Knapen, 48.8 seconden; 3. Vincent Doornink, 49.6 seconden. 50 m. rugslag j.o. 14 jaar: 1. Martin Podt, 36.3 seconden. 50 m. vrije slag j.o. 12 jaar: 1. Edwin Knapen, 36.7 seconden; 3. Vincent Doornink, 40.1 seconden. 50 m. vrije slag j.o. 14 jaar: 1. Martin Podt, 32.4 seconden. MAC 'De Holterberg' houdt op zondag 29 oktober weer een puzzel- rit. De start is om 14.00 uur bij club huis 'De Biester", Stationsstraat 10. Vanaf 13.30 kan men zich laten in schrijven. De rit is veertig kilometer lang en wordt uitgezet door MAC-ieden: een mooie rit dus, waaraan ieder een mee kan doen. Blauw Wit 3-Des 6 Blauw Wit 3 heeft in de eerste helft een totaal ander gezicht laten zien dan in de tweede helft. Voor rust werd tegen het zwakke Des matig tot slecht gepresteerd. Met weinig overleg werd Des wel teruggedron gen, maar goed was het allerminst. Toch wist men op voorsprong te komen, maar door een fout was het ook weer gelijk. Vlak voor rust werd via Jaap toch weer een voor sprong verkregen. In de tweede helft werd er veel beter gespeeld en moest Des ver terug. Via snelle aanvallen werden nog 5 treffers toegevoegd aan het totaal. 7-1. Juliana 7-Blauw Wit 4 Met gopde combinaties hield Blaiw Wit 4 de bal in de ploeg en met diepe ballen op de vleugel werd gevaar gesticht. Na een goede aktie van Evert scoorde Jaap 0-1. Even-later scoorde Evert zelf 0-2. In de 35e minuut moest het vierde 2 wissels uitvoeren. Aard Jan en Harry gingen geblesseerd het veld af. Bert en Erik waren echter prima vervangers. In de 40e minuut scoorde Evert opnieuw en het hoog geklasseerde Juliana wist niet meer hoe ze het hadden. Na rust werd het even moeilijk, maar na dat Juliana tot 1-3 was teruggeko men scoorde de speler van de wed strijd Hans Stam 1-4. Nog maar een minuut later was het weer Evert die de verdediging te snel af was en de vijfde treffer aantekende. De wedstrijd was gelopen en Juliana maakte in de slotfase nog een tref- fer.2-5. Excelsior 15-Blauw Wit 5 Een gemotiveerd Blauw Wit 5 be gon opnieuw in een andere opstel ling, achteraf misschien wel de juiste. In de eerste helft tegen de storm in kwam men nauwelijks over de middenlijn. Toch wist men de nul vast te houden. Met de wind mee moest het er in de 2e helft van komen. Dit viel niet mee. Toch was - het vijfde nu duidelijk de wedstrijd bepalende ploeg. Uit een corner van Henk Smit kopte een Rijssen- se speler de bal door, de bal ver dween via de onderkant van de lat in het doel. Een gelukkige overwin ning, maar misschien geven de twee punten rust in de ploeg en ko men er nu meer. 0-1. Blauw Wit 8-Deto 10 Het 8e kwam al snel met 0-1 achter. Hierna ging de beuk erin. Dit resul teerde al snel in de gelijkmaker van Niets. Hierna scoorde Jan Ko ning jr. uit een voorzet van Niets 2- 1. Deto wist voor rust uit een straf schop de gelijkmaker te scoren 2-2. Na rust ging het spel op en neer, maar dit resulteerde vooralsnog niet in doelpunten. Het was Deto dat uit een vrije trap een 2-3 voor sprong nam. Het was echter weder om Niets die voor Blauw Wit 3-3 aantekende. Dezelfde speler had de ideale kans om de overwinning veilig te stellen, maar helaas toen scoorde hij niet. Verder moet het goede keepen van K. V. worden ver meld. 3-3. Enter Vooruit Al-Blauw Wit Al Blauw Wit Al heeft in en tegen En ter een punt weten te veroveren. In de eerste helft was Blauw Wit de betere ploeg en wist via twee tref fers op een 0-2 voorsprong bij rust te komen. Na rust kwam er een be ter Enter Vooruit in het veld en Blauw Wit moest terug. Blauw Wit kon de druk niet aan en Enter scoorde 2x. Eindstand 2-2. Bornerbroek Bl-Blauw Wit BI Tegen Bornerbroek heeft B1 teveel kansen laten liggen om de over winning te pakken. Uit counters wist Bornerbroek 2x te scoren. De Blauw Wit voorwaartsen kwamen wel vier mal alleen voor de Bomse doelman, maar scoorden niet. Sco ren is heel belangrijk in dit spelle tje, alleen daardoor kun je winnen. 2-0. Blauw Wit Cl-De Zweef C2 Cl speelde tegen het onderaan- staande De Zweef. Men kwam al snel voor via Doeko. De Zweef kwam snel en sterk terug en met de rust was het 1-2 voor De Zweef. Na rust kwam De Zweef op 1 -3 waarna Blauw Wit pas bereid was om te werken. Het werd 2-3, maar ook weer 2-4. Toch wist Cl nog een punt te veroveren door nog tot 4-4 terug te komen. Jan Martijn Kors was de uitblinker hij wist ook nog eens drie goals voor zijn rekening te nemen. 4-4. Holten Dl-Blauw Wit Dl In een zeer spannende wedstrijd kwam Blauw Wit al snel op 1-0 ach ter. Hierna ging Blauw Wit sterk in de aanval en Jorden scoorde de ge lijkmaker. Blauw Wit bleef sterker en liep via 2x Hans en Gerben uit naar 1-4. Hierna kwam Holten voor rust nog tot 2-4 terug. Na rust kwam Holten sterk opzetten en scoorde met de wind in de rug 3-4. Hiema waren er levensgrote kan sen voor beide ploegen, maar er werd niet meer gescoord. 3-4. Blauw Wit El-Haarle El Jammer een wedstrijd die gewon nen had moeten worden, werd door Haarle in de laatste tien minuten in haar voordeel beslist. Haarle kwam al snel op 0-1maar Nisander bracht de partijen weer op gelijke hoogte. Voor rust kwam Haarle weer op voorsprong en na rust scoorde Arjen 2-2. In de laatste tien minuten scoorde Haarle nog 2x, waardoor deze wedstrijd die ge wonnen kon worden toch nog door Haarle werd gewonnen. 2-4. Hulzense Boys E2-Blauw Wit E2 In een spannende en gelijkopgaan- de wedstrijd hebben Hulzen en Blauw Wit de punten gedeeld. De ruststand was 2-2 en de eindstand 3-3. In deze doelpuntrijke wed strijd scoorden Emst Jan en Alexander 2x de doelpunten voor Blauw Wit.3-3. Blauw Wit Fl-SVVN F2 Tegen een sterker en gemotiveerd SWN kon Blauw Wit Fl het niet bolwerken. Of was het het feit dat er meisjes meespeelden bij de Nij- verdalse ploeg. Feit was dat Fl het net niet kon vinden en dat svvn 2x wist te scoren, waardoor zij de overwinning pakten. 0-2. Ij en weder dienende kunnen be ginnende schaatsers tot dertien jaar weer iedere woensdagmiddag van 12.45 tot 13.45 uur terecht op de Deventer Kunstijsbaan. De kosten bedrasgen voor het ge hele seizoen slechts 35,-, alles in begrepen. Aanmelden kan op bo vengenoemd uur aan de kassa van de ijsbaan. Telefonische informa tie op tel 05709-1298 en 05700- 44485. Jan Willem Nijland en Jan Vos „Vosjan" kunnen zondag in Prinsenbeek Nederlands kampioen worden. Voor het Sidecarteam Splo spant het er zondag om. Bij de laatste wedstrijd om het Nederlands kampioenschap in Prinsenbeek kunnen de Sploders Jan Vos en Jan Willem Nijland de titel in hun klase veroveren. Daarvoor met het ene punt verschil met het duo Maarten en Albert Bokslag wor den weggewerkt. De wedstrijd in Prinsenbeek wordt verreden op een maïsveld zodat het voor de liefhebbers een over zichtelijke strijd wordt. Aangezien de zijspancombinaties aan elkaar gewaagd zijn, beloof het er ook flink tte spannen. Wie het zijspan daags voor de wed strijd nog wil bewonderen, moet zaterdag naar het Bonte Paard in Dijkerhoek waar de dansmara- thon voor het Rode Kruis wordt gehouden. Samen met de sponsors Meinders, Wim Rensen Tuning, Loonbedrijf Markvoort, Vosman Nieuw Heeten en vele andere zul len Vos en Nijland daar hun steen tje bijdragen voor het goede doel.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7