Jumelage blijkt stuk duurder dan begroot Tl Stank bij Udema weer toegenomen Wie wordt nieuwe Prins Carnaval? Overschrijding 14000 gulden. j Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport Archiefdag in Haarle Burgerlijke stand Dropping De Schure Gevonden voorwerpen Jantje vraagt collectanten Vijf mille geestelijk gehandicapten BOLSENBROEK MARKELO —f OPEL'0- DONDERDAG 26 OKTOBER 1989 tÊÊSBM De ontvangst van gasten uit Winterberg heeft de gemeente Holten veel meer gekost dan begroot was. „We kon den ze niet met een eenvoudige boterham afschepen" beargumenteert wethouder Dalhuisen de aanzienlijke budgetove rschrijding. De dit jaar opgestartte jumelage tussen Holten en Winterberg heeft de gemeente Holten aanmerkelijk meer gekost dan aan vankelijk was beraamd. Dat bleek bij het bekend maken van de begrotingscijfers over het afgelopen jaar. Voor de partner schap tussen beide recreatiegemeenten was een bedrag van 5000 gulden gereserveerd op de begroting. Uiteindelijk werd er bijna 14 duizend gulden méér aan uitgegeven. Oorzaak van dat aanmerkelijke prijsverschil was de wijze van ontvangst van het Holtense college van burgemeester en wethouders in Winterberg. „Wij dachten dat het simpel ging om een ondertekening van het pro tocol. Dat was ook afgesproken, omdat er van begin af aan op is aangedrongen, dat de jumelage ge stalte moet krijgen vanuit de be volking zelf, maar er werd ons een uitgebreid feest voorgeschoteld, zodat wij in Holten niet achter kon den blijven en de mensen uit Win terberg niet met een eenvoudige boterham konden afschepen", ver- klaart wethouder Wim Dalhuisen. Overdonderd door zoveel gastvrij heid, werd het bezoek over en weer veel grootser aangepakt dan eerst in de bedoeling lag. Uiteindelijk werd er bijna 19.000 gulden aan uit gegeven. Taakstellend Om niet nog eens voor dit soort verrassingen te komen staan, is in de begroting van dit jaar een 'taak stellend' bedrag van 5000 gulden opgenomen, dat niet mag worden overschreden. De uitwerking van de jumelage wordt nu overgelaten aan het verenigingsleven van bei de partnergemeenten. De coördi natie van alle activiteiten is in han den van de voorzitters van de sport- en Cclturele commissies. Op gemeentelijk vlak is dat in handen van burgemeester Van Rappard. Contacten Er zijn inmiddels al uitstekende contacten opgebouwd en andere in Gezondheidszorg Waar praat een mens liever over, dan over zijn gezondheid. Er zijn zoveel aspecten aan dit onder werp, die interessant zijn, dat men er eigenlijk nooit over uitgepraat lijkt. De eigen gezondheid, de vrees voor bepaalde ziekten, de onbe kendheid, de omgang met zieke mensen en de gezondheidszorg, het zijn allemaal punten van dis cussie. De ouderenorganisaties praten deze maand over de ge zondheid en de gezondheidszorg. SWOH heeft ook plannen daar ge spreksbijeenkomsten over te hou den. Thema's hebben wij al ge pland. Wij weten echter nog niet, of daar van uw kant ook belangstel ling voor bestaat. Gedacht wordt aan onderwerpen als "dementie en omgaan met een dementerende partner, of familielid", "gezonde voeding en ouder worden"; "waar moeten we bij onze voeding op let ten?" en "angst, een bedreiging voor de gezondheid". Hierbij wordt vooral gedacht aan angst voor in braak, overvallen e.d. Heeft u er belangstelling voor, dan zullen deze bijeenkomsten waar schijnlijk begin volgend jaar gaan plaats vinden. Wij zien uw briefje, of telefoontje met belangstelling tegemoet. Ons adres is SWOH, Postbus 13,7450 AA Holten en ons telefoonnummer 61666 (ons kan toor is op liet gemeentehuis). ANBO Op dinsdagmiddag 31 oktober om 14.30 houdt de ANBO in het dorps huis "de Boschkamp" een bijeen komst rond het themade gezond heidszorg nu en straks". Het thema zal worden ingeleid door de heer R. Meijer, hoofdbestuurslid van de ANBO. Vooral de ontwikkelingen, die zich de laatste jaren op het ge bied van de gezondheidszorg heb ben voorgedaan en nog steeds plaats vinden komen deze middag aan de orde. U weet, dat behalve leden op deze gespreksmiddagen van de ANBO ook belangstellenden welkom zijn? Zijn er problemen met ver voer, dan kunt u bellen naar 63904, of61719. Onze Woning Woont u in een huurwoning en wilt wat weten over verhuizen naar een bejaarden woning, of u wilt wat we ten over de mogelijkheid tot huur subsidie, u kunt daar behalve op het gemeentehuis afdeling Sociale Zaken ook terecht bij Onze Wo ning. Misschien zou u graag u wo ning aangepast willen hebben nu het lopen wat moeilijker gaat. Wilt u weten of dat mogelijk is, komt u eens langs op het spreekuur van Onze Woning. Elke eerste dinsdag van de maand van 10.15-12.15 en elke derde dinsdag van de maand van 14.15-16.15 uur op het gemeentehuis is er spreek uur. U kunt er natuurlijk ook met andere dan de hier genoemde pun ten terecht. Op 17-10 werd een diefstal gemeld van 27 houten balken. Deze waren bestemd voor een in aanbouw zijn de veeschuur waarin ze lagen opge slagen. Ook op 17-10 werd de diefstal ge pleegd bij de Canadese begraaf plaats. Een betonblok met daarop een koperen plaat met Engelse tekst werd weggenomen. Kenne lijk was het de dader om het koper te doen daar ook getracht werd de koperen knoppen van het toe gangshek te verwijderen. Op 18-10 werd in samenwerking met een van de plaatselijke jach topzichters opgetreden tegen een aantal uit Duitsland afkomstige vrouwen. Deze hielden zich bezig met het op grote schaal plukken met behulp van zogenaamde kam men van vossebessen. Dit leverde hen een proces-verbaal op voor wat in vaktermen heet "eenvoudi ge stroperij". Een bijzonder triest voorval vond plaats op 19-10. Een tweejarig jon getje verdronk in de vijver van de buren aan de Liezenweg. Het kind was met andere kinderen aan het spelen in de tuin van de buren waarbij hij op onbekende wijze in de vijver terecht kwam. Op 20-10 werd weer eens een be keuring in verband met het los lo pen van vee gegeven aan een Hol tense landbouwer. De man, al meerdere keren voor dit feit opge schreven, is kennelijk niet bij machte zijn vee binnen de afraste ring te houden. In overleg met jus- voorbereiding. De HMV heeft met succes een concert gegeven in Win terberg en de Wielervereniging heeft plannen voor een wielertour door het Sauerland. Ook op onder wijskundig niveau worden de ban den met scholen in Winterberg aangehaald. Zo heeft De Marke in middels contact gelegd met de Hauptshule in Winterberg en wordt er gebrainstormd over een uitwisseling en bij de lessen Duits op de SGH zijn plannen in ontwik keling voor een werkweek in de partnergemeente. Op - persoonlijk - politiek niveau slaat de jumelage eveneens goed aan. Verschillende raadsleden uit Holten hebben op uitnodiging van hun Duitse collega's een korte va kantie in Winterberg doorge bracht, terwijl door de publiciteit rond de jumelage ook steeds meer 'gewone' Holtenaren het Sauer land tot hun vakantiebestemming hebben gekozen. Het Sociaal Cultureel Werk Holten zoekt mensen die willen collecte ren voor het Nationaal Jeugdfonds 'Jantje Beton'. Evenals voorgaan de jaren wordt ook dit jaar, van 6 tot en met 12 november, deze col lecte gehouden. De opbrengsfc van de collecte wordt gebruikt om diverse jeugd- en jongerenprojecten te onder steunen. Collectanten kunnen zich aanmelden bij het Sociaal Cultu reel Werk, telefoon 6 27 55. Voor de tweede keer in successie wordt een ontmoetings/uitwisse- lingsdag gehouden voor archief bezoekers en wel op zaterdag 28 oktober van 's morgens 10.00 tot 's middags ongeveer 16.00 uur in de sporthal aan de Veldkampsweide te Haarle (gem. Hellendoorn). De kosten zijn 5,- p.p., een kopje kof fie inbegrepen. Om ongeveer 11.00 uur zal de heer Halfman van het Rijksarchief Overijssel te Zwolle een inleiding houden over zijn werkzaamheden aldaar. Hij zal tevens bereid zijn verdere toelichting en/of informa tie aan belangstellenden verstrek ken. Voorts is er gelegenheid om met el kaar gegevens en gedachten uit te wisselen. Ook bestaat er de moge lijkheid dat er veel meer onder zoeksmateriaal voorhanden is dan men zelf weet, of kan men verne men in welke archieven men moet zoeken om achter de gegevens van familie/boerderij/kerk/ kerk/ stad of dorp te komen. Om de dag te doen slagen moet men zelf zoveel mogelijk gegevens mee nemen. Het dient aanbeveling de meegebrachte gegevens te voor zien van naam en adres. De omwonenden van U-Vlees heb ben opnieuw bij de gemeente aan de bel getrokken en om maatrege len gevraagd tegen de ondragelij ke stank die regelmatig vanaf de varkensslachterij weer in de rich ting van hun huizen waait. Een gehele tijd is het goed gegaan, nadat een bio-filterinstallatie was geïnstalleerd. Dit systeem werkt via bacteriën. Er werd niet of nau welijks geklaagd over stankover last, nu regende het de laatste we ken weer telefoontjes van boze om wonenden. Vermoedelijk is het biologisch evenwicht in de filste- rïnstallatie verstoord. Een actiecomité heeft inmiddels bezwaar aangetekend tegen de .hinderwet vergunning die is aan gevraagd voor de biofilter van Ude ma. Vanaf 23 oktober ligt de aan vraag een maand lang ter inzage in het gemeentehuis. Zolang het on derzoek loopt, wil het actiecomité zich van elk commentaar onthou den. Door gemeentewerken is inmid dels een onderzoek ingesteld bij de varkensslachterij, maar voorals nog is de precieze oorzaak nog niet gevonden. Wel is afgesproken, dat bij een te grote hoeveelheid afvals- lïb men het slib niet mag filteren via het eigen systeem, maar direct moet lozen op het riool. Naar me tingen is na die maatregel de stank wel verminderd en worden de klachten minder, maar het actico- mité wil dat er nu eindelijk defini tieve maatregelen genomen wor den. Door zowel Udema als de ge meente Holten is verzekerd, dat er alles aan gedaan zal worden, zodat de overlast zo spoedig mogelijk tot het verleden behoort. In alle beslotenheid heeft Carna valsvereniging De Fienpreuvers inmiddels weer een opvolger voor Prins Zwatt'n Gait gekozen. Op 11 november zal deze zich bij De Pop- pe aan den volke presenteren. Voor die tijd kan iedereen mee doen aan het "Prinsraden", waar voor dit jaar de opbrengst ten goe de komt aan de Stichting Viering Nationale Feestdagen. Is het Chris Warrink of Jan Kalfsterman, Dick Het plaatselijke comité voor de Nationale Collecte Geestelijk Ge handicapten zegt alle collectanten dank voor hun inzet en de Holtena ren voor hun bijdragen. De collecte bracht in Holten een bedrag van f 5.482,90 op. Holten - Geboren: Rutger Wil lem z.v. W. Zandjans en E. Olde Bekkink; Nicky d.v. F. Heijda en H. J. ter Harmsel; Inge Ma- rijn d.v. H. G. Jansen en K. I. Pennewaard; Janna Hendrike d.v. J. Nijland en A. R. Vasters. Ondertrouwd: E. H. A. Bom- kamp 29 j. en M. W. Nijsink 30 j. Getrouwd: A. B. W. Timmer 27 j. (Apeldoorn) en J. G. Markvoort 24 j. Overleden: P. R. Holterman- Müller 83 j.; B. W. Volkerink 2j. Q08478-1907 Door het jongerencentrum 'De Schure' wordt vrijdag 27 okto ber een dropping gehouden. De deelnemers worden om 20.30 uur bij de Schure verwacht en om circa 21.00 uur wordt er ge dropt. Waar de dropplaats en het eind punt is, wordt uiteraard niet be kend gemaakt, maar bij het goed lopen van de route wan delt men ongeveer twee uur. Na afloop is er.de mogelijkheid om iets te eten en voor de win nende groep is er een aardige prijs te verdienen. Van de deel nemers wordt verwacht dat ze f. 2,50 deelnamegeld en een thee doek meenemen. titie in Almelo is nu besloten vol gende keren over te gaan tot inbe slagname van het vee. Op 21-10 vond op de kruising Dies- senplasstraat-Wilhelminastraat een verkeersongevalletje plaats waarbij twee personenauto's op el kaar botsten. Een inwoner van Temeuzen verleende geen voor rang aan de tegenpartij, afkomstig uit Nijverdal. Het bleef bij plaat- schade. In de nacht van 21 op 22-10 werd bij de sportvereniging SV Holten in gebroken. Men kwam binnen via een bovenlicht waarna een tussen deur werd opengebroken. Een in gebouwde kluis werd los gebroken en in zijn geheel met inhoud mee genomen. Afgelopen dagen is de criminaliteit toegeslagen op Het Landeweerd en wel op dat deel dat is ingericht voor mobiele woningen. In het af gelopen weekeinde werd van een daar staande aanhangwagen een partij koper weg genomen terwijl in de avond van 23-10 een woonwa gen werd opengebroken waarna twee scanners werden ontvreemd. Afgelopen week werden weer di verse fietsen en bromfietsen ont vreemd. Hierbij kon één keer de dader achterhaald worden. Het be trof hier een jongeman uit Nijver dal die bij controle bekende dat het voertuig waarmee hij zich ver plaatste niet het zijne was. De be nadeelde, nog niet op de hoogte dat de fiets weg was, kon weer in het bezit van zijn eigendom gesteld worden. Wegstapel of Hans Tutert? Of kiest u toch liever voor Jan Ro- bers of Dinant Pasop. Welke prins er ook uit de bus komt de "Elfde van de Elfde-avond" van de Fien preuvers belooft weer een oerge zellig spektakel te worden, 's Middags al wordt de stemming erin gebracht wanneer de JJ Band uit Vught op de Smidsbelt een heu se street-parade verzorgt. Vanaf 20.00 uur wordt bij De Poppe ver der gevierd. Eerste staat de afgang van Prins Zwatt'n Gait op het pro gramma, waarna de nieuwe prins zijn opwachting zal maken. Boven dien wordt de nieuwe Raad van Elf geïnstalleerd en worden ook nieu we Senaats-leden beëdigd. Voor een vrolijke noot zorgt de JJ Band terwijl er kan worden gedanst op de muziek van het orkest Twilight. De toegangsprijs voor leden be draagt f 5,00. Niet-leden betalen f 7,50. Wie aan het Prinsraden wil meedoen kan deelnameformulie ren krijgen bij Speelgoed Van de Maat, Foto Ten Velde, café Jan Maats, café Jansen, café Tonnie en Betsie en Het Klavier. Per aange kruiste naam betaalt men f 1,00. NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. Doomweerd m.m.v. Helicon; kindemeven- dienst: Sijtze Meinsma. Gebouw Irene; 10.00 uur jonge- rendienst Johan Steunenberg). 19.15 uur: ds. Vons Herdenking Kerkhervorming in een ge meenschappelijke dienst in de Kandelaar. Uitgangscollecte: Orgelfonds. Oppasdienst: Mevr. Schoolen- Aanstoot en Maaike van der Spek. Woensdag 1 november (Dank dag): 19.00 uur ds. Berg, geza menlijke dankdienst voor ge was en arbeid in de NH kerk; uitgangscollecte Werelddiaco- naat. Diessenplas: woensdag 1 no vember, 19.30 uur ds. Vons. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M.J. Heule van Beekbergen. 19.15 uur: ds. W. Vons, interker kelijke hervormingsdienst in de Kandelaar. De eerste collecte is in de eerste dienst voor de kerk en in de tweede voor het NBG, de twee de voor rente en aflossing. Kindemevendienst: groep 5 en 6 o.l. v. A. Beldman-Staman. Woensdag 1 november: dank stond voor gewas en arbeid, 19.00 uur in de NH kerk door ds. M. Berg. Collecte voor Wereld- diaconaat. Oppasdienst: 0-3 jaar, Evelien Hulsman-v.d. Meulen, Tonny Heusinkveld-Hulsman en Petra Dijking-Koning; 4-6 jaar, Mar- jon Dul en Paula Wind. R.K KERK (gebouw Irene) 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: Ds. Vons; uitgangs collecte: Orgelfonds. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. G. Griffioen, Bath- men; uitgangscollecte: Kerk voogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondag 08.00 en 10.00 uur H. Mis. ARTS: Za.en zo. J.F. Sijtsema, Keizere- weg 32, telefoon 6 35 53. Spreek uren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: J. Webbink, de Ruyterstraat 19, Rijssen. Tel. 05480-1 41 40. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna Th.A. Oos- tenbrug, tel. 6 15 15. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER, ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 26 oktober: 19.30 uur, Ledenver gadering voetbal sv Holten; 20.30 uur. Ledenraadvergade ring sv Holten. 27 oktober: 16.00 uur. Af scheidsreceptie rector P. Bak ker SGH: 20.00 uur, gebouw Ire ne, OCH met 'Geen been om op te staan'; 20.00 uur. Feestavond De Rietvoorn in kegelcentrum Barbarossa; 19.00-20.00 uur schietwedstrijd Zaagmolen. 20.00 uur, eerste avond Klaver- jascompetitie sv Holten in club huis Meermanskamp. 28 oktober: 13.30 uur, Holter- bergloop; Najaarsconcert HHV in sporthal 't Mossink. 19.00- 20.00 uur, Schietwedstrijd Zaagmolen. 29 oktober: theeconcert Kunst kring Holten in het dorpshuis, aanvang 15.00 uur; kegelmid dag Fienpreuvers bij Barbaros sa vanaf 16.30 uur. 30 oktober: 19.30 uur, raadsver gadering; 19.45 uur, bijeen komst NBvP Espelo in Tref punt; Kapshow kapsalon Ele gant/Passage, aanvang 19.00 uur en 21.00 uur. 31 oktober: Vergadering ANBO, spreker R. Meier over Gezond heid nu en straks. 1 november: Voedselactie voor Roemenië en Libanon in alle Holtense kerken. 3 november: 19.00-20.00 uur, schietwedstrijd Zaagmolen. 6 November: begrotingsbehan deling financiën (16.00 uur) en onderwijs (20.00 uur) 7 november: begrotingsbehan deling gemeentewerken (15.30 uur) en ABZ (20.00 uur. 8 november: begrotingsbehan deling ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, 20.00 uur. 13 november: 20.00 uur, Ruila- vond Postzegelclub in de Bosc hkamp. 18 november: Intocht Sinter klaas. Verloren: double schakelarmband; ABN bankpasje; rose kinderschoen; ring met sleutels oa Renault; giromaatpas; zilveren schakel armband; toillettas. Gevonden leesbril goudkleurig montuur in grijze hoes; shawl met de kleu ren rood blauw en groen; zilver kleurige metalen bril. Gevonden dieren: jonge her dershond.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3