Geslaagd jubileum DHV Bergspeurders sv Holten 'gelukkig' langs beter Heracles Belangrijke overwinning goed spelend Blauw Wit T afeltennisteam is nog puntloos Veel prijzen voor de Holtertrappers Schakers zetten competitie goed in Onnodig verlies Mintonettedames Recreanten volleybal sv Bato -HGLTENS NIEUWSBLAD Schieten bij de Zaagmolen DONDERDAG 19 OKTOBER 1989 De Veluwe 6 - Holten 1,9-1. De eer ste wedstrijd van het eerste team verliep niet helemaal naar wens. Omdat Fred Hulleman 's morgens net vader was geworden, moesten Martin Kerkdijk en Nico Valk met Rien Lammertink uit team 3 'aan treden. De tweede klas bleek voor Rien echter iets te moeilijk. Martin moest 3x zijn meerdere erkennen in zijn tegenstanders waarvan 2x met minimaal verschil. Nico kwam eenmaal tot winst, verloopr een keer dik en een keer nipt. Het dub bel Nico/Martin verloor in drie ga mes. Ongeacht deze hoge uitslag zijn er in de thuiswedstrijd met Fred er weer bij zeker mogelijkhe den. Holten 1 - De Maten 1, 4-6; Met Fred Hulleman er weer bij moest de eerste thuiswedstrijd gewonnen worden. De nieuwbakken vader won al zijn partijen. Nico Valk be gon met een zeer spannende partij, die hij in 3 games met 22-20 verloor. Zijn 2e partij verloor hij in 3 games ondanks een formidabele inhaalra ce. Martin Kerkdijk heeft zijn vorm nog niet helemaal gevonden want hij kon helaas geen partij op zijn naam brengen. Het dubbel Fred- /Nico ging ook maar net verloren. Holten 1 is dus nog puntloos. De Brug 6 - Holten 2. 5-5-; Beide teams waren aan elkaar gewaagd en de strijd ging gelijk op. Gerard Overvelde stak in prima vorm ge tuige zijn drie winstpartijen. Erik Kooy en Aijan Hakkert deden het iets minderen gingen steeds op het nippertje in 3 games ten onder. Erik wist nog een partij te winnen en het dubbel Erik/Aijen haalde het vijfde punt binnen. Futura 2 - Holten 3,5-5; Team 3 gaf onnodig een punt weg tegen de be lastingambtenaren uit Apeldoorn. Ron Hulleman speelde wederom sterk en wist zijn 3 partijne te win nen. Jan Ophof vocht voor wat hij waard was. Zijn tegenstanders raakten niet onder de indruk van zijn gebrul en zetten Jan eenvou dig opzij. Riem Lamemrtink wist slechts een partij te winnen. Zijn 2e partij ging door een tactische blun der verloren. Het sterke dubbel Ron/Rien leverde voor Holten het 5e punt op. Holten 4 - Blikboys 3,4-6; Holten 4 kwam bedrogen uit deze avond. Een zekere 3-0 voorsprong werd simpel uit handen gegeven. Een niet helemaal fitte Anton mocht de spits afbijten en verloor zijn le par tij kansloos. Monique Ophof en Anton BuLsink wisten beide 1 par tij te winnen. Hans Schoppers was de grote man deze avond met 2 overwinningen. Monique speelde een prima dubbel met Hans het- geen hoop geeft voor de toekomst. i De Holtertrappers hebben het fietscorsseizoen zaterdag afgeslo ten met deelname aan de achtste en laatste regiowedstrijden in De- demsvaart. Er kon onder redelijke weersomstandigheden worden gereden. Er waren 100 deelne mers. Dagprijzen voor de Holtertrappers waren er voor: 3e prijs B. finale, Ronald Vincent; 2e prijs A. finale, Gerben Pinkert; le prijs A. finale, Roy van de Linde; le prijs zijspan Henk Jan Bel- dman/Mark Vincent. Voor de Holtertrappers warer er ook nog zes regio kampioensprij- zen en wel voor: 4e prijs, 9 jaar, Mark Vincent; le prijs, 13 jaar, Gerben Pinkert (Re gio Kampioen); 4e prijs, 14 jaar Henk Kettelarij; 3e prijs, 16 jaar. Henk-Jan Beldman; 4e prijs, 15 jaar, Roy van de Linde; le prijs zij span, Henk-Jan Beldman/Mark Vincent (Regio kampioen). De kin deren die buiten de prijzen vielen kregen een herinnering. Voro de Holtertrappers was het weer een goed seizoen, met veel prijzen en veel kampioenen, zowel regio, Drents, Overijssels als Ne derlands. Ook dit jaar wordt het seizoen weer feestelijk afgesloten. Volgend jaar zal de fietscrossbaan op het Vletgoor op spectaculaire en feestelijke wijze worden hero pend. Het eerste team van de schaakaf deling van de SV Holten is de com petitie goed begonnen door de al tijd zware uitwedstrijd tegen Bor ne 1 met 41/2-3,/2 te winnen. Het eerste winspunt werd ge scoord door Dick van der Knaap. Zijn tegenstander verspeelde in de opening een belangrijke pion, waarna Dick hem snel van het bord zette. Henk van Beek maakte zijn tegenstander duidelijk dat je ook in het eindspel nauwkeurig moet blijven spelen en trok aan het langste eind. Een fraaie overwin ning boekte Gerrit Luggenhorst. Hij liet zich niet verrassen door de ongebruikelijke opening van zijn tegenstander (de oerang-oetan). Toen Gerrit een toren voor kwam te staan, gaf zijn opponent op. Een sterke speler die Borne had weten aan te trekken, moest de degens kruisen met Joep Middelink. Het werd uiteindelijk remise, een resul taat waarmee Joep niet tevreden was, maar zijn tegenstander wel. Ook Dinant van Beek kwam tot re mise. Hij had in de opening enkele probleempjes, maar wist die netjes op te lossen. Hans van Oijen be reikte remise door eeuwig schaak na een partij die een nogal grillig verloop kende. De mooiste partij van de avond werd gespeeld door Ton van Oijen en zijn tegenstan der. Na een stuk geofferd te hebben zette Ton een gevaarlijke aanval in. Op schitterende wijze had hij het offensief kunnen bekronen, ware het niet dat hij door .schaak blindheid' getroffen werd en een toren weggaf. Ook Theo van Lin- denberg verloor zijn partij. Hij pak te een .giftig' paard en werd twee zetten later mat gezet. De Holtense jeugdschakers heb ben hun eerste officiële wedstrijd verloren. Tegen de veel meer erva ren spelers uit Lonneker werd het 0-4. De uitslagen: R. Bosch-V. Wa- gelaar 0-1H. van Zon-J. Kamphuis 0-1, F. den Herder-J. Tulp 0-1 en D. Aanstoot-J. Wagelaar 0-1. ™7rgsZurderaT9edeelnemenie herdershonden tijdens dcjubileumwedstnjden va Voor de derde keer in successie houdt Schietvereniging De Zaagmolen weer een schiet- kampioenschap voor vereni gingen. Deelnemers van Hol tense verenigingen strijden op vrijdag 27 oktober, zaterdag 28 oktober en vrijdag 3 november in het clubgebouw aan de Maatmansweg 3 om de Zaag molen-trofee. Deelnemende teams moeten bestaan uit vier personen, waarbij er zowel in een heren-, dames- als junioren klasse wordt geschoten. De laatste groep (12 t/m 18 jaar) mag alleen met de windbuks schieten, terwijl boven de 18 jaar met een vuurbuks of wind buks wordt geschoten. De Bergspeurders kunnen, on danks het minder fraaie weer, te rugkijken op een uitstekend ge slaagd tienjarig bestaan. Op het eigen terrein aan de Lambooys- weg werd vorige week zaterdag ter gelegenheid van het tweede lustrum een gehoorzaamheids wedstrijd gehouden voor Duitse herders in de categoriën B en C, waar voor veel belangstelling be stond. Het was voor het eerst dat toestemming werd verkregen deze africhtingswedstrijd te orga niseren. Er was het maximum van twintig deelnemers, afkomstig uit het gehele land. Winnaar werd M. Slooyer met Alf uit de Katerstede, van kringroep de Reggestreek. Ook nummer twee kwam van deze kringgroep. Beste Holtenaar was D. Oolbek- kink met Arko van de Rietmolen. Arko werd zevende In de totaaluit slag. Het beste team was de Regge streek, gevolgd door de Bergspeur ders. De honden werden bij de diverse onderdelen beoordeeld door keur meester J.B. Hengeiman uit Over- dinkel. de wedstrijdleiding was in handen van G.D. Wansink. De hon den kwamen in actie bij het appor teren, appel en verdedigingsoefe ningen. Voor de kenners zijn met name de gehoorzaamheidsoefenin gen bijzonder in tel, voor de onge oefende kijker spreekt het pak- werk meer aan. Traditiegetrouw nam secretaris Gerrit Rensen van de Bergspeurders het pakwerk weer voor zijn rekening, bijgestaan door A.J. ten Barege uit Neede. De uitslagen waren: 1. M. Slooyer met Alf van de Kater stede, 184 pnt.; 2. H. Raamsman mwet Arras van Nijverland, 183 pnt.; 3. L. Jacobs met Viko van de Herderskring, 181 pnt; 4. H. tun- derman met Linzon vom Haus Se vens, 131 pnt.; 5. G. Rijckenberg met Endo von der Erlenburg, 179 pnt.; 6. J. Eertink met Sjakko van Blitsaerd, 178 pnt.; 7. D. Oolbek- kink met Arko van de Rietmolgen, 177 pnt.8. J. Kosterbok met Itasca von Scipio, 177 pnt.; 9. W. Coenen met Zandosz van de Schilbree, 177 pnt.; 10. H. Kamperman met Cliff oetde Poeterië, 171 pnt. Teams: 1. De Reggestreek, 545 pnt.; 2. Bergspeurders 1,531 pnt.; 3. DOS, 523 pnt.; 4. De Molenbron, 517 pnt.; 5. Incognito, 514 pnt.; 6. Bergspeurders, 507 pnt. SV Holten SENIOREN Zondag 22 oktober: TVO1 - Holten I.14.30 uur, vertrek 12.30 uur; Hol ten 2 - Roda 2,10.00 üür; Rietvogels 2 - Holten 3,10.45 uur, vertrek 09.30 uur; Omhoog 3 - Holten 4, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 5 - Rietvogels 3, 10.00 uur; Holten 6 - Luctor 5, 09.00 uur; Bome 4 - Hol ten 7, 10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 8 - Haarle 5,10.45 uur; Enter 8 - Holten 9,09.00 uur, vertrek 08.00 uur; De Zweef 10 - Holten 10,09.,00 uur, vertrek 08.00 uur; Luctor 9 - Holten 11, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 12 - Haarle 8 - 09.30 uur; Holten 14 - Holten 13,09.00 uur. PUPILLEN/JUNIOREN zaterdag 21 oktober: Sp Rijssen Al - Holten Al, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Excelsior A3 - Holten A2,11.00 uur, vertrek 10.15 uur (terrein Kamgaren); Holten BI - Omhoog BI, 14.30 uur; ASV BI - Holten B2, II.00 uur, vertrek 10.00 uur; Henge lo Cl - Holten Cl, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; Hulz. Boys Cl - Holten C2,11.30 uur, vertrek 10.30 uur. Holten Dl - BLAUW wIT dl, 12.30 UUR; hOLTEN d2 - des d2, 10.00 uur; Holten El - Enter V El, 11.00 In een wel erg merkwaardige wedstrijd heeft Holten weer aansluiting gekregen met de kopgroep in de vierde klasse B door een wel zeer geluk kige zege op het Almelose Heracles. In de eerste helft zorgden de snelle beweeglijke voorhoedespelers van Heracles voor uitstekende kansen. Warrink c.s. konden maar weinig grip krijgen op de individuele acties van de gasten. Keer op keer kwam keeper Erwin Stukker in de proble men. Maar op vaak onbegrijpelijke wijze wisten de Almeloërs niet te scoren. Onze plaatsgenoten kregen in de eerste helft eigenlijk geen en kele serieuze scoringskans. In de tweede helft kreeg de gevaar lijke N. Smit op de rechtervleugel teveel ruimte en met een mooie lob werd Stukker deze keer wel gepas- In de vier puntenwedstnjd in Al melo tegen DVO heeft Blauw Wit een meer dan verdiende 0-1 over winning weten te behalen. Hier door is de achterstand op DVO - dat met 12 uit 6 de ranglijst aan voerde - teruggebracht tot 3 pun ten. Vanaf de aftrap liet Blauw Wit zien dat het zich bewust was van het belang van deze wed strijd. Blauw Wit nam gelijk het initiatief en stond dit de gehele eerste helft niet meer af. Dit leidde al na enkele minuten tot een fraaie kopbal van centrumspits Harrie ten Wolthuis. De DVO goalie - die deze middag meerdere malen flink op de proef werd gesteld - redde bekwaam. Harrie liet deze wedstrijd duidelijk zien dat hij zich na enkele wedstrij den steeds meer op zijn gemak be gint te voelen in de spits. Hij stoor de goed en smaakte het genoegen de enige treffer te mogen scoren. Dit doelpunt viel na ongeveer een kwartier spelen. Na een corner van DVO counterde Blauw Wit via Hans en Henri Stam razendsnel. De bal kwam bij rechtsbuiten Jac- co Schuppert, die vervolgens met een afgemeten voorzet Harrie ten Wolthuis in stelling bracht. Deze bracht Blauw Wit met een droge knal van ongeveer 10 meter ver diend aan de leiding. Hierna had den de Holtenaren de wedstrijd moeten beslissen. Eerst schoot Harry Kolkman - deze wedstrijd weer in de basis - in het zijnet, ver volgens miste Henri Stam voor open doel een voorzet van dezelfde Harrie Kolkman. Ook werd het ge probeerd met afstandsschoten die echter net naast of over gingen of bekwaam door de doelman werden gestopt. De enige kans voor rust van de thuisclub ontstond door een slordigheidje van vrije verdedi ger Henk Aanstoot, maar de DVO rechtsbuiten mikte de bal voor langs het doel. Dit was ook het eni ge foutje in de Blauw Wit verdedi ging die scherp en goed geconcen treerd spelend de DVO aanval geen kans gaf. Rust 0-1. Na de rust kwam zoals te verwachten de thuisclub opzetten. Dit zonder tot grote kansen te komen. Wel zorg den enige vrije trappen op de rand van de 16 meter voor het nodige gé- vaar. De Almelo'ers wisten hier echter geen raad mee. De betere kansen waren weer voor de Blauw Witten. Na een goede aanval over links kopte Harrie ten Wolthuis uit een prima voorzet van Harrie Kolkman rakelinks over. Even la ter in de 60e minuut werd de Hol tense centrumspits goed aange speeld, maar op het moment dat hij wilde uithalen werd hij door de voorstopper van DVO onderuitge haald. Dp goed leidende scheids rechter kende geen pardon en wees naar de stip. Aanvoerder Hans Stam zou het vonnis voltrekken, doch de DVO keeper redde voor treffelijk op de harde en goed inge schoten bal. Dit was de derde straf schop die de Blauw Witters dit sei zoen niet wisten te benutten. DVO putte moed uit deze meevaller en perste er een offensief uit, waarbij de bal uit een scrimmage boven op de lat belande. Trainer van Noessel probeerde met twee wissels -Johan Bolink voor Harrie Kolkman en Gerben Beldman voor Harrie ten Wolthuis - alsnog de wedstrijd defi nitief te beslissen. Blauw Wit kreeg daarvoor nog een kans toen na een snelle aanval over rechts Jacco Schuppert rakelings naast knalde. De laatste minuten werden nog zeer benauwend, temeer daar de scheidsrechter nogal wat tijd bij telde. DVO kwam nog tot enkele corners en vrije trappen, maar ge lukkig voor de gasten leidde dit niet tot treffers. Gezien het verloop van de wedstrijd zou dat ook niet verdiend zijn geweest. Door het uitblijven van meer doelpunten brachten de Blauw Witters zich echter onnodig in de problemen. Een pluim dan ook voor de verde diging, waarin vooral Henri thalen en Andre Stam een sterke indruk maakten, die in de laatste 6 wed strijden maar 2 tegentreffers moes ten toestaan, waarvan er een uit een strafschop tot stand kwam. Daaruit mag dus geconstateerd worden dat het verdedigend goed in elkaar zit. Wanneer het team het scorend vermogen wat weet op te voeren (7 treffers in evenveel wed strijden is gewoon te weinig) kan met vertrouwen de komende wed strijden tegemoet worden gezien. Thuis tegen Markvogels. Markvogels heeft met 8 uit 7 een punt minder verzameld dan de Blauw Wit. Zij spelen nogal wissel vallig. Zij scoren veel, maar moe ten ook veel tegentreffers incasse ren (18-16). Beide ploegen willen mee blijven doen zodat een span nende derby verwacht mag wor den. Hierbij zal Blauw Wit de steun van veel supporters goed kunnen gebruiken. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van J. Schutte uit Marle. seerd. Holten probeerde wel de ba kens te verzetten maar het gemis van de gebleseerde Hénri Brons voort deed zich voelen. In de twin tigste minuut werd een verre voor zet Heracles noodlottig. Binnen de zestien meter blokkeerde de uit stekende Almelose keeper E. ten Doeschotte met twee voeten de op rukkende Jan Herman ten Velde. Scheidsrechter Arnold zag hier een strafschop in, die vervolgens door Chris Warrink in tweede instantie benut werd. Door deze gelijkmaker raakten de gasten geïrriteerd en de scheidsrechter had veel proble men de juiste beslissingen te ne men. Een zestal waarschuwingen waren nodig en Heraclesspeler N. Smit werd wegens beledigende ge baren zelfs uit het veld gezonden. Mede door enkele blessurebehan delingen werd er zelfs elf minuten nagespeeld. In de vierde blessure minuut werd een vrije trap van Jal- ving door Ten Velde voor het doel en over de keeper doorgekopt. Bij de tweede paal stond Gert Jan Scheperman gereed om fraai de winnende treffer te scoren. Volkomen deze keer tegen de ver houding in, behaalde Holten een belangrijke overwinning. Een overwinning die trainer Ten Brink toch de nodige vraagtekens zal op leveren over de juiste balans in zijn team. Uit tegen TVO Aanstaande zondag uit tegen de rode lataarndrager TVO zal Holten veel degelijker en creatiever voor de dag moeten komen. Vooral op het middenveld moet meer inzet en vechtlust geleverd worden, daar wordt nog wel eens te veel balver lies geleden. Ook door enkele verrassende uit slagen, is de stijd weer geheel open en komt er weer een zestal teams voor de eerste periodetitel in aan merking. Zonder Sonja en Martine werd het een wedstrrijd met vweel ups en downs. Er werd soms heel goed ge speeld, afgewisseld met slechte momenten. De eerste set werd verloren met 15- 9. De tweede set ging weer wissel vallig. De gemoederen liepen vaak hoog op, mede door de zwakke ar bitraire beslissingen. Desondanks werd de tweede set met 6-15 ge wonnen. De derde set werd door zwak spel verloren met 15-10. In de vierde set viel Ria Mooiweer uit door een blessure. Yvonne nam haar plaats in wat. Mintonette kon het spel niet meer naar haar hand zetten en verloor de vierde set met 15-10. Een wedstrijd van de gemis te kansen. Mitonette heren 3 - Rivo 3; Dat de wedstrijd tegen nr. twee van vorig seizoen een zware opgave was, kon worden verwacht. Pim Gruyters en Wim Hartkamp konden geen opti male prestaties leveren door bles sures. Verder moesten de heren het doen zonder Leo Thiele en Jan Voogd. Na een hoopvol begin moest het team lijdzaam toezien, dat Rivo de eerste set naar zich toetrok, 3-15. Elkaar opppepend liet heren 3 het niet op zich zitten en tot 12-12 ging het in de tweede set gelijk op. Uitblinker was Kees Brusseé, die met zijn eenmansblok veel punten binnenhaalde. De set ging uiteindelijk verloren met 15- 12. In de derde set werd ondanks chaotisch spel een voorsprong op- gebouw tot 12-7, maar Rivo kwam bekwaam terug en besliste de laat ste set met 15-13. UUR; SWN E2 - Holten E2, 10.00 UUR, vertrek 09.15 uur; Haarle E2 - Holten E3, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten F1 - Sp. Rijssen Fl, 10.00 uur; Haarle F3 - Holten F2, 11.00 uur, vertrek 10.15 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 21 oktober: Blauw Wit 1- Markvogels 1,14.30 uur; Blauw Wit 2 - ON 3, 12.30 uur; Blauw Wit 3 - Des 6-, 14.30 uur; Juliana 7 - Blauw Wit 4, 11.00 uur, vertrek 09.45 uur; Excelsior 15 - Blauw Wit 5, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur (terrein Kamgaren); Enter V 9 - Blauw Wit 6, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; blauw wit 7 - Excelsior 14, 12.30 uur; Blauw Wit 8 - Deto 10, 14.30 uur. PULILLEN/JUNIOREN/DAMES Zaterdag 21 oktober: Enter V Al - Blauw Wit Al, 12.45 uur, vertrek 11.30 uur; Bomebroek BI - Blauw Wit B111.00 uur, vertrek 10.00 uur; Blauw Wit Cl - de Zweef C2, 11.00 uur; Blauw Wit MB vrij. Holten Dl - Blauw Wit Dl, 12.30 uur; Enter D2 - Blauw Wit D2,10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Blauw Wit El - Haarle El, 10.00 uur; Hulz Boys E2 - Blauw Wit E2.10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Blauw Wit Fl - SWN F2,10.00 uur. ZAALVOETBAL: Donderdag 19 oktober: Blauw Wit 1-SWN 1,20.00 uur. Woensdag 25 oktober: La Première 2 - Blauw Wit 34, 21.00 uur, vertrek 20.15 uur. Tafeltennis: Donderdag 19 oktober: Swift 5 - Holten 2; Maandag 23 oktober: Wijk 16 -1 - Holten 2; Holten 3 - De Brug 9,20.00 uur; dinsdag 24 okto ber: Gorssel 3 - Holten 4; donder dag 26 oktober: Lieverdjes - Holten 1. Handbal: Kennismakingstoumooi zaalcom petitie te Deventer. Welpen Dl van 12. 30 tot 14.10 uur, vertrek 11.45 uur. Aspiranten B van 14.15 tot 16.30 uur, vertrek 13.30 uur. Zaterdag 21 oktober Al uit tegen Actief om 12.15 uur, vertrek 11.15 uur; Ja 1 uit tegen Achilles om 11.25 uur, vertrek 10.25 uur; BI uit ■tegen Haarle om 11.30, vertrek 10.45 uur; Dl uit tegen Heeten om 10.30 uur, vertrek 09.45 uur. Zondag 22 oktober: Heren thuis te gen Voorwaarts om 12.10; dames senioren thuis tegen Nw Heeten 2 om 11.05 uur; dames junioren thuis tegen Kamperpoort om 10.00 uur. Vertrek bij uitwedstrijd van sport hal 't Mossink. Volleybal Vrijdag 20/10:20.15uur Mintonette dames 4 - Veo 2; Heren 3 - Flash 5; 21.00 uur: Heren 2 - Krekkers 6; 21.30 uur: Heren 1 - Salvo 2. Zaterdag 21/10: dames 1 - Flash, Nieuw Leusden; dames 2 - Holyoke 2. Badminton 24-10: Deventer 6 - BCH 5; 25-10: BCH 3 - SVI1; 28-10: Trefzeker 4 - BCH 4; ZBC 6 - BCH 1; Heino 2 - BCH 1 (jeugd); ZBC 5 - BCH 2 (jeugd). De recreantenvolleybalgroep van sv Bato kan versterking gebruiken van mensen die lekker gezond be zig willen zijn, technisch op een re delijk niveau kunnen volleyballen en beschikken over een goed hu meur. Zij zijn elke vrijdagavond welkom van 21.45 uur tot ca. 23.15 uur in de sportzaal van de Scholen gemeenschap (achter de sporthal). Wie eens vrijblijvend wil komen kijken en/of spelen is welkom. Er wordt gespeeld in een gezellig ge mengd team.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7