5,8% Mulder-trofee voor Kamperman Winkelen Zakendoen Rabobank Rendement Rekening: hoge rente en altijd geld beschikbaar Wisselend succes Stuurgroep scholen kan nu aan de slag Rente Rabobank Meer bank voor je geld Werkloosheid stabiel Spreekuur Rashmi-avond HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten DONDERDAG 19 OKTOBER 1989 - Loop even binnen of bel voor een afspraak. Gaardenstraat 32 - Holten - Tel. 6 22 55 De nieuwe Stuurgroep samenwerking scholen poseerde op de trappen van het gemeentehuis. In aanwezigheid van bijna alle werkgroepleden werd op maan* dag 9 oktober in het gemeentehuis de Stuurgroep samenwerking Scholengemeenschap Holten en Scholengemeenschap De Marke geïnstalleerd. Burgemeester mr. W.L.F. C. ridder van Rappard verklaarde in zijn openingsspeech blij te zijn, dat na de voorbereidende fase er nu daad werkelijk spijkers met koppen ge slagen kan worden om de samen werking tussen de beide scholen gemeenschappen gestalte te ge ven. Hij wenste de Stuurgroep veel succes bij hun werkzaamheden. De werkgroep heeft een brede sa menstelling gekregen, waarin alle geledeignen vertegenwoordigd zijn. Verschil met de werkwijze tot nu toe was, dat in de vorige situatie het voornamelijk de besturen en schoolleidingen waren die de Stuurgroep en de werkgroepen be volkten. Thans zijn ook de perso neelsleden en de ouders in de opzet betrokken. Dat is ook logrsch. In eerste instan tie ging het om de vraag op welke wijze er samengewerkt zou gaan worden, toen de primaire taak voor de besturen. Nu besloten is tot ge meenschap van scholen moet dit idee verder uitgewerkt worden. Ook de overgang van De Marke van OLM naar de gemeente, zoals is overeengekomen door OLM en de gemeente Holten, kan nu verder worden uitgewerkt. De Stuurgroep staat onder voorzit terschap van de heer drs. Westhof oud-rector van de Scholengemeen schap Midden IJsel, die als extrene onafhankelijke deskundige zich daartoe bereid verklaard heeft. Er is een duidelijke procedure afge^ sproken met een tijdspad, waar binnen de resultaten per onderdeel bekend moeten zijn. Het werkloosheidscijfers voor de gemeente Holten heeft in de maand augustus weinig wijziging ondergaan. Stonden er eind juli 133 werkzoekenden ingeschreven, eind augustus waren dat er 132. Uit de gegevens van het Geweste lijk Arbeidsbureau Deventer blijkt, dat geen van de mannelijke ingeschrevenen (69) een baan vond en dat slechts een vrouw weer aan het arbeidsproces kon gaan deel nemen, zodat er nu nog 63 vrouwen werkloos zijn. Het aantal langdurig werklozen is gelijk gebleven op 29 (10 vrouwen en 19 mannen). De burgemeester is verhinderd op maandag 22 oktober a.s. spreekuur te houden. 'Eeuwige'prijswinnaar Kamperman ontvangt de Henk Mulder trofee uit handen van Wim Kwaker naak; in het midden Henk Mulder. Henk Kamperman uit Markelo is voor de derde keer in successie winnaar geworden van de henk Mulder-trofee. Tijdens de club- vond van Profoto op 12 oktobei werd een dia van zijn hand als bes te gekozen door de jury, die als vanouds bestond uit fotograaf Henk Mulder en beeldend kunste naar Wim Kwakernaak. Twee maal per jaar houdt Profoto een onderlinge wedstrijd om de Henk Mulder-trofee. Aangezien in het vooijaar de foto's aan bod wa ren geweest, ging het deze keer om de dia's. Mulder en Kwakernaak hadden als opdracht de beste acht dia's uit het aanbod van ongeveer veertig dia's te kiezen. Deze acht dia's worden ingezonden naar de Zoals u vorige week al in de advertentie van Slagerij Brands hebt kunnen lezen, zijn der leverworst en kaaswost van slager Jos Scholts berkoond met resp. goud en zilver. Op de Slagersvakbeurs in Borne werd het ambachtelijke werk van de heer Scholts erg gewaardeerd. Er werd deelgenomen door een paar honderd collega's. Slagerij Brands, Kerkstraat 1, biedt aan de klanten de gelegen heid om van genoemde worsten te komen proeven, zodat ook u kennis kunt nemen van deze uitzonderlijke kwaliteit. Spaartegoed meer dan f 10.000.-? Neem dan een Rabobank Rendement Rekening: een hoge rente en toch f 25.000.- contant en zonder kosten opneembaar (elk kwartaal). landelijke dia-wedstrijd van de fo- tobond. Het commentaar van de juryleden op de ingezonden dia's was wisse lend. Ongezouten kritiek en loven de woorden wisselden elkaar af. De beste acht dia's werden gemaakt door Henk Kamperman (2 maal), Gert-jan van Kesteren (2 maal), Henk Nep, Jannes Schuppert, Hans Wissink en Wim Wijtten. Uiteindelijk werd een wat surrea listische dia met een spiegel, een paraplu en een arm in het zand als winnende 'plaat' gekozen. Henk Kamperman maakte de dia in het Hulshorsterzand tijdens een club-uitstapje van Profoto. Kam- permna, die langzamerhand pa tent lijkt te hebben op de trofee, ontving het kleinoood met gepaste trots uit handen van Wim Kwaker naak. Voor degenen die geïnteresseerd zijn in fotografie is het altijd moge lijk een clubavond bij te wonen. In lichtingen worden gaarne ver strekt door G.J. te Winkel, tel 6 31 02. Wereldkinderen is een organisatie die over de hele wereld kinderen steunt. Via deze organisatie heeft het jongerencentrum De Schure al enkele jaren een kind geadopteerd genaamd Rashmi. Hoe en waar zij leeft zal aanstaande zaterdag te zien zijn in het jongerencentrum. Er zal gelegenheid zijn om haar te schrijven. Tevens zal er informatie zijn over de organisatie Wereldkin deren. RV 2-Holten 5 3-3. Het vijfde speel de een sterke wedstrijd en scoorde verdiend 0-1 via T. Klein Teese- link. Na de thee scoorde G. Zoet- brood direct 0-2 en de Holtenaren dachten al dat de partij gewonnen was. RV maakte echter 1-2 (de roodzwarten zagen er geen treffer in) en direct daarna de gelijkma ker. Holten bleef voetballen en tien minuten voor tijd resulteerde dit in een treffer van ,der Bomber*. He laas voor de Holtenaren scoorde RV nog 3-3 in de laatste minuut. RKSV 2-Holten 6 1-3. In de eerste helft werd er ondanks een over wicht van Holten niet gescoord. Na tien minuten in de tweede helft kwam het zesde door een blunder van de verder voortreffelijk kee pende Wilco Oosterkamp op ach terstand. Hiema deed Holten er nog een schepje bovenop, wat bin nen vijf minuten resulteerde in een doelpunt van André Tuitert. Het zesde ging hierna goed door. De op zijn laatste benen lopende Gaike Vincent scoorde vanaf twintig me ter wellicht de mooiste treffer uit zijn imposante carrière. Net voor tijd scoorde gastspeler Tonny Geerlink 1-3. Wierden 6-Holten 8 2-1. Holten, dat na twee nederlagen wel weer eens wou winnen, ging de eerste helft goed van start, wat resulteerde in een schitterende goal van J. Kalfs- terman (een afstandsschot van 30 meter), in de tweede helft ging het niet zo als de Holtenaren wensten. Voordat zij begrepen wat er aan de hand was, stond er al 2-1 op het scorebord, onder meer door een ei gen doelpunt van G. Blankena. De spelersmoeten voortaan kiezen tussen het glaasje op zaterdag avond of fit zijn op zondagmorgen. Holten Al - Neo A2,5-2; Een slappe doelpuntloze eerste helft met geen hoogstaand voetbal. IN de rust zegde trainer Ceer Riemers de jog- nens de wacht aan. Dat dit niet teg- hen dovemansoren was gezegd ,beel al na 13 min toen Harold Tui tert met een schitterende goal Hot- len op 1-0 bracht. Een counter van Neo beracht al snel de gelijkmaker, maar in de 70e min nam Hotlen, weer door harold de leiding. Twe min later mocht Hotlen wegens handsbal een penaltyu nemen die door keeper Rene Landeweerd kei hard werd ingeschoten. Caspert de he bracht Neo opnieu in de race (3- 2). Maar in de 83 min bracht Wilco Pinkger met een sterk scholt Hot len op 4-2. In goed smenspel met Rene Ehren volbracht Harold Tui tert zijn hattrick. Een prachtig hu- welijkscadeu voor leider Lens. Holten Cl - Den Ham Cl, 5-0; Te gen de laatste op de ranglijst werd te individualistisch en ongemoti veerd begonnen. Bert zorgde met een fraai afstandschot voor een magere 1-0 voorsprong. In de twee de helft ging het beter. Arno, on vermoeibaar als altijd, zorgde voor 2 en 3-0, waarna Jordie de stand op 4-0 bracht. Na nog tweemaal lat en paal te hebben geraakt, gelukte het Jan Willem vlak voor het eind signaal vanaf de 20 mter lijn nog eenmaal te scoren. Haarle El - Holten El, 5-6; In de eerste helft werd bij vlagen nog goed gevoetbald, wat resulteerde in een 1-3 voorsprong. Na rust ging Holten nog door tot er een stand van 2-6 werd bereikt. Toen vonden de jongens het verder wel goed. De Haarle spits maakte nog drie doel punten, zodat een eindstand van 5- 6 werd bereikt. Een wedstrijd om gauw te vergeten. Eversberg F1 - Holten Fl, 4-0; In een goede wedstijd heeft Holten opnieuw verloren van Eversberg. Holten begon met aanvallend spel. Ze kregen goede kansen, maar de keeper van Eversberg was in prima vorm. Door enkele schaarse uitval len van Eversberg, werd het voor rust nog 2-0. Na rust probeerde Holten de score in evenwicht te brengen, maar opnieuw kon Evers berg, door een paar verdedigings- fouten van Holten, de éindstand op 4-0 brengen. Holten F2 - Excelsior F5, 5-0; Hol ten ging goed op dreef van start en kon voor rust door twee prachtige doelpunten voor komen. Na rust van hetzelfde laken een pak en slechts een enkele uitval van Ex celsior, wat alleen een zere vinger van de keeper opleverde. Holten kon door prima samenspel nog wel drie keer scoren. Door deze over winning heeft Holten nu 4 punten voorsprong op nummer 2. SV Lettele 2 - BCH 3; Theo Aarsen en Harry Knuiman toucheerden hun tegenstanders regelmatig op hun zwakke plekken en dat lever de dan ook twee vlotte overwinnin gen op. Met verbazing moet dan ook worden geconstateerd, dat beide heren in het dubbelspel de winst aan Lettele lieten. Dat erva ring veel doet, liet Ans Jacobs zien in haar single: met 11-6 winst in de derde game verliet zij het strijdto neel. Eugenie. Matti wist nog te weinig raffinement in haar spel te leggen om potten van betekenis te breken. Samen met Ans zorgde zij echter wel voor het vierde winst- punt voor BCH. Daarmee was de koek voor Holten meteen op. want beide mixen waren met duidelijke cijfers voor Lettele. Eindstand: 4-4. Staphorst3-BCH 3; Harry Knuiman keek in de derde game tegen een - eigenlijk onver klaarbare - 14-8 achterstand aan. Toen pepte Knui zich nog eens ex tra op en won met 17-14. Welk virus bij Gerrit de Roos had toegeslagen is niet bekend, feit is wel dat hij in de eerste game niet één en in de tweede slechts 5 punten meekreeg. Mirjam Oonk liet na een wat moei zaam begin zien dat er in Holten zeker badmintontalent rondloopt; de beslist niet slecht slaande Hillie Dunnink werd gedecideerd opzij gezet. Ans Jacobs vond het zelfs in de derde game niet nodig haar spencer uit te trekken, maar haal de die beslissende game gladjes met 11-4 binnen. Iri het herendub belspel waren Holtense heren kansloos. Ans en Mirjam wonnen - zij het moeizaam - na drie spannen de games. In de gemengde dubbel spelen bleek BCH nog enig kruit in reserve te hebben gehouden, waar mee de Staphorster verdediging in no-time aan gruzelementen werd geschoten. Eindstand: 2-6 SAS 5 - BCH 5; Deze wedstrijd le verde de eerste winst op voor dit BCH-team. De wedstrijden warer. niet echt spannend, maar de ein- stand 2-6 geeft toch reden tot vreugde. Hardenberg 3 - BCH 5; Ondanks de inspirerende aanwe zigheid van Marry Bogaard viel er weinig eer te behalen tegen deze sterke tegenstander. De 8-0 eind stand spreekt dan ook voor zich zelf. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan G. H. Vlogtman voor verbouw magazijn Deventerweg 84; - aan G. Volkerink voor bouw mestput bij Liezenweg 7; 2. aan volleybalver. Mintonette ontheffing verleend t.b.v. bloembollenaktie; 3. aan SV Holten toestemming/ontheffing verleend t.b.v. Diepe Hel-/Holter- bergloop; 4. aan volleybalvereniging Mintonette toestemming verleend t.b.v. het houden van kleine verlotingen. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Tijdelijke afsluiting gedeelte Larenseweg l.v.m. asfalteringswerkzaamheden is het gedeelte Larenseweg tussen de Dorperdijk en de meest noordelijke aansluiting van de Looikolkstraat op 23 oktober a.s. gedurende de gehele dag afgesloten voor alle verkeer. Het is ove rigens niet uitgesloten dat bij slechte weersomstandigheden de werkzaam heden een dag of enkele dagen zullen worden uitgesteld. Wij verzoeken u goede nota te nemen van het bovenstaande en hiermede re kening te houden. Toepassing artikel 17 WR0 ten behoeve bouw biofilter bij Pannenbakkersstraat 1-3 te Holten. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeesteren wethou ders van die gemeente door U-Holding/U-Vlees B V. te Holten, Pannenbak kersstraat 1-3, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het plaatsen van een biofilter op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 3115, plaatselijk bekend als Pannenbakkersstraat 1-3 te Holten. Het perceel is gelegen in het bestemmingsplan „Holten 1968" en heeft hierin de bestemming „bebouwingsklasse IND, industrie". Het ingediende bouw plan is niet in overeenstemming met dit bestemmingsplan, daar het bouw werk zal worden opgericht buiten het op de plankaart aangegeven bebou- wingsvlak. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom - mede gezien het feit dat er sprake is van een tijdelijke situering - slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek om bouwvergunning daarom aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstel ling. Bij besluit van 17 oktober 1989 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, der de tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 23 oktober 1989, ter gemeentesecretarie afdeling algemene zaken voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 19 oktober 1989. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Sportcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op woensdag 25 oktober a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis (kamer 9). Op de agenda staan voorstellen inzake: - het verlenen van een subsidie aan s.v. Holten en z.v.v. Blauw-Wit t.b.v. het jaarlijkse kerstzaalvoetbaltoernooi voor pupillen. - het vaststellen van de tarieven en gebruiksvergoedingen voor 1990. - de concept-begroting van de sportakkommodaties voor 1990 - de prioriteitenlijst e.n het concept-investeringsschema voor 1990. Afleveren afgewerkte olie en (klein) chemisch afval afkomstig van bedrijven. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat afgewerkte olie en eventueel (klein) chemisch afval afkomstig van bedrijven niet langer kan worden afgeleverd aan het gemeentelijk KCA-depot aan de Waagweg. Bedrijven dienen eventueel afgewerkte olie en chemisch afval afkomstig van hun bedrijf af te voeren met behulp van een WCA-vergunninghouder. Van de afgeleverde hoeveelheden diént registratie plaats te vinden. Deze verplich ting geldt ook voor landbouwbedrijven in zijn algemeenheid en in het bijzon der voor de landbouwbedrijven gelegen in een grondwaterbeschermingsge bied in deze gemeente. Aangewezen inzamelaar chemisch afval uit bedrijven voor het Gewest Midden-IJssel (w.o. Holten): Spitman Chémie B.V. te Hengelo, tel. 074-42 25 88 of: Leto Recycling B.V. te Wierden, tel. 05496-7 43 55 Voor afgewerkte olie kunnen de volgende bedrijven worden benaderd: Ver koopkantoor Laura en Vereeniging BV te Den Haag, tel. 070-51 48 61 Oliehan del Koeweit B.V. te Putten, tel. 03420-1 21 01. Voor nadere informatie kan kontakt worden opgenomen met de toezicht houdend ambtenaar WCA, de heer G. J. Brinkers, kantoor gemeentewerken, tel. 616 66. Ophalen gestorven slachtdieren De gemeenten Hellendoorn, Den Ham, Holten, Markelo, Rijssen en Wierden hebben gezamenlijk afspraken gemaakt met betrekking tot het ophalen van gestorven slachtdieren. Deze afspraken zijn vastgelegd in een gemeenschap pelijke regeling. In deze regeling is de gemeente Holten aangewezen als centrale gemeente van uitvoering. Teneinde de wijze van werken nog eens weer kenbaar te maken, is besloten hierover een publikatie te doen uitgaan iri het gehele samenwerkingsgebied. Gestorven slachtdieren De aanmelding van gestorven slachtdieren is dag en nacht mogelijk onder te lefoonnummer 05483-6 13 67. Alle aanmeldingen worden opgenomen op een geluidsband. Nadat het con tact met de geluidsband tot stand is gekomen, dient te worden doorgegeven: de naam van de eigenaar van het gestorven slachtdier, de diersoort, de leeftijd en het adres van de ligplaats. Het afluisteren van de geluidsband vindt plaats op: maandagmorgen tot 8.30 uur en maandagmiddag tot 16.30 uur; dinsdag, woensdag en donderdag vóór 16.30 uur; vrijdagmorgen om 8.00 uur en vrijdagmiddag vóór 16.30 uur. De aangemelde gestorven slachtdieren worden in de regel de volgende werk dag opgehaald. Uitzondering hierop vormen de aanmeldingen, die vrijdagmorgen om 8.00 uur op de geluidsband voorkomen. Deze worden in principe nog dezelfde dag opgehaald. Op zaterdag worden in de regel alleen de grote gestorven slachtdieren opgehaald, welke op de vrijdag vóór 16.30 uur zijn gemeld. Gestorven kleine huisdieren Gestorven kleine huisdieren c.q. gezelschapsdieren worden niet opgehaald. Aanmelding daarvan behoeft dan ook niet plaats te vinden. Elke gemeente binnen het samenwerkingsverband heeft een plaats waar deze dieren naartoe gebracht kunnen worden. Deze plaatsen zijn: gemeente HELLENDOORN - bij het NTF-gebouw, Almeloseweg 2; gemeente DEN HAM - bij de gemeentewerf. De Meulenbelt 2 te Vroomshoop; gemeente HOLTEN - bij het adres Slachthuisstraat 2; gemeente MARKELO - bij de gemeentewerf aan de Endemansdijk; gemeente RIJSSEN - bij de gemeentewerf. Daltonstraat 2; gemeente WIERDEN - bij de noodslachtplaats, Dikkensweg 22 te Wierden. Het is niet toegestaan slachtafvallen naar deze plaatsen te brengen. Gestorven pluimvee Gestorven pluimvee wordt voorlopig alleen nog opgehaald in verpakkings eenheden van 20 kg. Bij de aanmelding is het noodzakelijk het aantal verpakkingseenheden op te geven. Slot De gestorven dieren op de boerderjj dienen uit de stallen verwijderd te zijn en te zijn gebracht naar een plaats, welke gemakkelijk door de ophaaiauto is te bereiken. De gestorven dieren dienen zodanig te zijn afgeschermd, dat ongedierte er niet bij kan. Burgemeester en wethouders van de centrale gemeente van uitvoering de secretaris, J. P. Stegeman. de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5