Gezellige drukte op Floralia Dijkerhoek Klussen in huis CAM-Müller onder vlag Groene Ster Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD 1 Uit het politierapport Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN M .v.d. Stouw kwart eeuw bij Enkco Nieuwe cursus koorscholing Platenbeurs Fotografie voor tieners Joyful Sound in Kandelaar Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief: DALZICHT BOLSENBROEK MARKELO ~7 OPEL'S- DONDERDAG 19 OKTOBER 1989 - C IA VQprPtiM In de nacht van 10 op 11 oktober werd er ingebroken bij Hogeslag. Door enkele sloten te verbreken wist men binnen te komen. Er werd o.a. een stuk vlees ontvreemd ter waarde van enkele honderden gul dens. Een vrachtwagenbestuurder ver leende op 11 oktober geen voor rang op de kruising afslag AI - Mar- keloseweg. De voorkant van de vrachtauto boorde zich in de rech ter flank van een personenauto die uit de richting Holten kwam. De personenauto werd aan de kant ge slingerd en werd geheel vernield. De bestuurder liep enkele lichte verwondingen op. Op 12 oktober geraakte een busje met daarin enkele bejaarden op de Molenbelterweg van de rijbaan. De bestuurder stuurde te vroeg naar rechts, waardoor een voorwiel de stoeprand raakte. Vervolgens schoot de auto een tuin in, daarbij een verkeersbord vernield alsmede een muurtje. Een ieder kwam ove rigens met de schrik vrij. Op 13 oktober liep een veehouder tegen een proces-verbaal op, om dat voor de zoveelste keer weer eens vee los liep bij hem. Juist in deze tijd van het jaar attendeert de politie de veehouders er nogmaals op de weideafrasteringen goed te controleren en zonodig te repare ren om eventueel problemen met loslopend vee te voorkomen. Op 14 oktober werd een langs de AI geparkeerde auto opengebroken door een ruit te vernielen. Enige goederen zoals kleding en toiletar tikelen werden weggenomen. Op 15 oktober vond een aanrijding plaats op de S14 met de kruising van de afrit van de AI. Ook hier verleende een personenauto, ko mende vanaf de AI, geen voorrang aan de bestuurder van een perso nenauto rijdende over de S14. Bei de auto's werden zwaar bescha digd en moesten worden afge- sleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een ernstige vorm van baldadig heid deed zich voor in de nacht van 15 op 16 oktober. Onbekenden hadden een dun koperdraad ge spannen over de rijbaan van de Houtweg en wel op een zodanige hoogte dat dit voor fietsers LE VENSGEVAARLIJK was. Nu was het gelukkig een automobilist die het draad stuk reed, zodat erger werd voorkomen. De politie houdt zich dan ook dringend aanbevolen voor tips die enige klaarheid in deze zaak kunnen brengen, zodat dan zeker herhaling kan worden voorkomen. Jong en oud kwam naar de Floralia in Dijkerhoek. Oud directeur, 'meester Kroon', van de Obs Dijkerhoek, liep vori ge week woensdag vergenoegd rond op zijn oude school tijdens de Floraliatentoonstelling. „Einde lijk kan ik nu de tentoonstelling eens echt bekijken. Daar had ik vroeger gewoon geen tijd voor, omdat je op z'n dag overal tegelijk moet zijn en je je nauwelijks de tijd gunt om even rustig te genie ten van al die mooie inzendingen. Daarom doet het me ook zo'n ple zier om nu gezellig rond te kunnen lopen. De kinderen hebben gewel dig hun best gedaan". Voor directeur Jan Victor Dorlas was het bijna vanzelfsprekend, dat de traditie van de Floralia zou wor den voortgezet. „Wij kennen geen feestelijke ouderavond op deze school, maar grijpen de Floralia aan om de band tussen ouders en school verstevigen. Dat is al zo'n twintig jaar het geval en bevalt zo goed, dat er geen enkele reden is om daar verandering in te bren gen". Het was weer een gezellige drukte in het schoolgebouw, waar 'heel' Dijkerhoek kwam genieten van de fraaie bloemstukjes, die door alle schoolkinderen waren gemaakt. Fraaie herfsttafereeltjes waren ge maakt met behulp van planten en bloemen in herstkleuren, maar ook de voetbalwedstrijd Wales-Neder- land was voor een van de leerlin gen aanleiding om een werkstuk van te maken. Daarnaast waren er zelf opgekweekte planten te be wonderen, waarbij de een meer ge luk had dan de ander. Zo stond er tenmiste bij inzending van twee kleine kale takjes in een potje te lezen: „de luizen hadden er meer plerzier van dan wij". De bezoekers mochten door middel van een wed- strijdformulier hun favorieten uit kiezen. Voor de jeugd was er verder een Rad van avontuur, kon er ge hengeld worden en was er een ei gengemaakte autoracesbaan, die bij de jongens goed in de smaak viel. De eventuele honger kon ge stild worden met de door de Platte landsvrouwen van Dijkerhoek ge maakte oliebollen en eigengebak ken cake en andere lekkernijen. De Plattelandsvrouwen hadden op de Floralia een eigen tentoon- stellling ingericht met de resulta ten van hun creatieve cursussen. Zo was er een afdeling handge maakte poppen, vervaardigd on der leiding van Corry Schmets, die 's middags zelf aanwezig was om uitleg te geven over het poppen- maken en was er een fraaie collec tie zijdeschilderwerk te bewonde ren. 's Avonds trok de tentoonstel ling, ondanks de concurrentie van de voetbal op tv toch nog flink wat belangstellenden, die op school via het tv-scherm de verrichtingen van het Oranjeteam konden blij ven volgen. Tot besluit van de Flo ralia werd nog een American Sale gehouden. De opbrengst daarvan en van de overige activiteiten die dag komen ten goede van het do cumentatiecentrum van de school. De uitslag van de Floralia was: Categorie plantjes: Anita Podt, groep 6; Bloemstukjes: Rob, Ma rieke en Evelien Rensen (groep 3,5 en 8). Prijs entreebeljet: familie Krikking, Ikkinsweg. Voor de cursus Klusjes in huis van de Stichting voor Sociaal en Cul tureel werk zijn nog enkele plaat sen vrij. De cursus, die bedoeld is voor volwassenen, vindt plaats op donderdagmiddag in dorpshuis De Boschkamp. Er staan vijf les sen gepland. Hiervan zijn er al twee geweest. Per middag komen er verschil lende klussen aan de orde. Zo wordt er aan de hand van prakti sche tips en voorbeelden aandacht besteed aan bijvoorbeeld eleetri- sche karweitjes, buiten schilder werk, koperleidingen, solderen, ge reedschapskeuze etc. De cursus staat onder deskundige leiding van de heer Jacobs. Tijdens de les sen gaat hij ook in op de vragen van de cursisten. Er is nog plaats op de volgende donderdagmiddagen: 26 oktober, 2 en 9 november. Bij voldoende deel name wordt er waarschijnlijk een vervolg georganiseerd. Voor inlich- In de Mengvoederindustrie heb ben zich de laatste weken enkele flinke wijzigingen voltrokken. Het mengvoederbedrijf CAM-Mül ler aan de Rijssenseweg is een nau we samenwerking aangegaan met de Groene Ster. Het pand blijft ei gendom van de familie Müller, maar de fabrikage van de meng voeders worden nu uitgevoerd on der de vlag van de Groene Ster. De heer Dick Müller heeft zijn direc teursfunctie neergelegd en heeft gebruik gemaakt van de VUT-re- geling.HIj is opgevolgd door Au gust Müller. In de Holtense vesti ging wordt naast de vertrouwde mengvoeders de productie voor voeders voor slachtkuikens van de Goene Ster geconcentreerd. Voor PCOB Op 25 oktober komt de PCOB weer bij elkaar in gebouw Irene. De bij eenkomst begint 's middags om 14.3Ü uur. Op deze middag infor meert de heer Tutert, fysiothera peut te Holten, de aanwezigen over gezond zijn, gezond oud wordep en gezond blijven. De bijeenkomst staat behalve voor leden van de PCOB ook open voor belangstellenden. Een gelegen heid om eens kennis te maken met de Protestants Christelijke Bond voor Ouderen. Op de bijeenkom sten van de PCOB wordt met el kaar over actuele onderwerpen ge sproken. Op die manier trachten wij als ouderen op de hoogte te blij ven van de ontwikkelingen in de samenleving en daardoor niet monddood te worden gemaakt. Open eetafel Niet, of meer zelf kunnen koken is lastig. Een warme maaltijd per dag is nodig om een gezonde voeding te krijgen. Nu is er de mogelijkheid via Tafeltje - Dekje de warme maal tijd thuis bezorgd te krijgen. In de regel móet de maaltijd dan alleen worden opgegeten. Alleen eten is niet gezellig. Veel gezelliger is het samen met anderen te eten. Een dergelijke mogelijkheid bestaat er in Diessenplas. U kunt met enkele kennissen af spreken daar samen te gaan eten. U kunt er ook alleen heen gaan en samen met de bewo ners van Diessenplas eten. Het eni ge dat nodig is, is een waarschu wing aan de kok. Een warme maaltijd in het restau rant van Diessenplas kost f 6,75. Alleen een mededeling, dat u de volgende dag komt eten, meer is niet nodig. Het telefoonnummer van Diessenplas is 62505. Afhalen Heeft u een warme maaltijd nodig en wilt u nog geen gebruik maken van Tafeltje - DeKje, dan is het ook mogelijk zelf de maaltijd bij Dies senplas af te halen. U moet dan wel opgeven, datu een warme maaltijd komt halen. Een dergelijke, afge haalde maaltijd kost f 7,50. Het te lefoonnummer van Diessenplas is 62505. het komende jaar staat een schil dersbeurt van het pand aan de Rijssenseweg op het programma. Hans Bökkers van VAK/De Groe ne Ster heeft woensdag met on middellijke ingang wegens een za kelijk verschil van inzicht de sa menwerking met de Groene Ster verbroken en heeft samen met het mengvoerdbedrijf Slaghekke te Rijssen de Mengvoeder Groep bv opgericht, die op zijn beurt onder steund wordt door het VMK bedrijf te Deventer. De nieuwe bv heeft in- middels het pand Dorpsstraat 12 (voormalige pand Joey) betrokken en het kantoor Dorpsstraat 24 (bo ven de Houtbeurs) verlaten. De Mengvoeder Groep zal volgens jaar de activiteiten gaan uitbrei den door de heropening van de mo len van Buursink in Markelo. De activiteiten van Bökkers Mölle in Olst zullen dan eveneens naar Mar kelo worden verplaatst. Voor het Vak/Groene Ster kantoor aan de Dorpsstraat is nog geen nieuwe be stemming gevonden. De heer M. van der Stouw uit Hol ten vierde samen met zijn vrouw en kinderen op vrijdag 6 oktober het heugelijke feit dat hij 25 jaar gele den bij Enkco in dienst kwam. Het jubileum werd herdacht met een feestelijke receptie, aangeboden door het bedrijf. In zijn toespraak memoreerde di- rekteur H.J. Meijer de inzet en plichtsbetrachting van de jubila ris. Namens de directie werd door directeur Meijer aan de jubilaris een gouden horloge met inscriptie en een enveloppe met inhoud over handigd. Voor mevrouw Van der Stouw was er een feestelijke bos bloemen. Het Muziek Onderwijs Centrum Holten (MOCH) start dinsdag 24 oktober met de cursus koorscho ling. Deze cursus bestaat uit 20 lessen en wordt gefrouden in dorpshuis De Boschkamp op dinsdag var 18.30 tot 19.15 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Op zaterdag 21 oktober vindt in het AC restaurant een grote GC en grammofoonplatenbeurs plaats. Tussen 10.00 en 16.30 uur kan men snuffelen tussen de vijfitgduizend platen, CD's en Videobanden die de standhouders meebregen. Vrij wel alle soorten muziek zullen op deze beurs aanwezig zijn. Er komt een videostand met tien tallen muziekvido's uit de jaren 60- 70. Ook vindt men er live concerten en registraties van concerten van bands zoals Pretty Things, Spot- nick en the Outsiders. Uit Almelo is aanwezig de Elvis Presley Fan club. tingen en opgave kan men tijdens kantuureren bellen naar de Stich ting voor Sociaal en Cukltureel Werk, tel. 6 27 55. Op dinsdagavond 24 oktober om 19.00 uur start in dorpshuis De Boschkamp een cursus fotografie voor tieners van 12 tot en met 15 jaar. Onder deskundige leiding kan men aan de slag met alles wat met fotografie te maken heeft.'Het programma luidt als volgt: 24 oktober: cameratechniek; 31 ok tober: de opname; 14 november: film ontwikkelen; 21 november: in de doka. De kosten voor deze workshop fo tografie bedragen 25,-. Men dient zelf een camera mee te brengen (kleinbeeldcamera, liefst een spie gelreflex-camera). Opgave is mo gelijk door langs te komen bij het sociaal kultureel werk in Holten of even te bellen, tel 6 27 55. Zondag 29 oktober treedt in de kof fiebar van de Gereformeerde kerk de Kandelaar de Almelose gospel groep Joyful Soud op. Deze zesmansformatie heeft een zeer gevarieerd muzikaal repertoi re; van softpopt tot het ruigere werk. De entree is gratis en men is welkom vanaf 20.00 uur. Dalzicht in Nijverdal is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete 1Q C f\ avond voor maar l«/aOU per persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle credit-cards. Geboren: Sabine Denise Aafke, dv H. G. Sluiter en H.M. van der Burg; Albertus Bemardus, zv W.G. Oldenmenger en C.A.M. Kienhuis; Nick, zv M.R. Meester en M. Jansen (geb. te Deventer); Hendrik Johan, zv H.G.A. Bui tenhuis en G.J. Willemsen (geb te Deventer). Overleden: J.H. Kalfsterman, oud 65 jaar (overl. te Deventer); H. Dondertman, oud 72 jaar. Ondertrouwd: P.H. D. Vree Eg berts, oud 30 jaar, Raalte en B. Wissink, oud 28 jaar, Holten. Gehuwd: G. Wansink, oud 43 jaar. Holten en J.A. Sadelaar, oud 41 jaar, Holten. NED.HERV KERK 10.00 uur: ds. J.H. Israël, kindemevendienst: Ans Panne- koek. Gebouw Irene: geen jongeren- dienst. 19.00 uur: ds. R. Visser, Jonge- rendienst. Uitgangscollecte: Irenefonds. Oppasdienst: Mevr. Schutte- Haverslag en Janneke Roeter- dink. Diessenplas: woensdag 25 okto ber, 19.30 uur ds. Doomweerd. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. Haaksma, Em- men. 15.00 uur: ds. G.A. Westerveld, Apeldoorn. De eerste collecte is voor de Dia- konie, de tweede voor rente en aflossing. Kindemevendienst: groep Oppasdienst: 0-3 jaar, Jeanette Tromop-v.d. Meulen, Joke Scheurwater-Potkamp, Janne ke Lubberdink-Oldenhuis; 4-6 jaar, Marian Schuttert en Ester Schuttert. R.K KERK (gebouw Irene) 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: Ds. R. Visser (Heilig Avondmaal); uitgangscollecte: Irenefonds. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Werelddiako- naat. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondag 08.00 en 10.00 uur H. Mis- ARTS: Za.en zo. W.R. van Couwelaar, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: A.J. Boerman, Zuiderstraat 27 A Rijssen, tel. 05480-1 25 35. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinaties Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.e.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. i,r 19 oktober: 20.00 uur Lezing Brandwondencentrum in de Kandelaar voor HVG en CPB. 23 oktober: 18.30-21.00 uur, Bloedpiasma-avond in sport hal. 24 oktober: 20.00 uur, Lezing hr Boering.voor NBvP in zaal Vos man; 20.00 uur, Bijeenkomst HVG Holten en Dijkerhoek in Bethanië, boekbespreking mw Hidding; 19.15-19.45 uur. Spreekuur fraktie PvdA in dorpshuis De Boschkamp. 26 oktober: 19.30 uur, Ledenver gadering voetbal sv Holten; 20.30 uur, Ledenraadvergade ring sv Holten. 27 oktober: 16.00 uur, Af scheidsreceptie rector P. Bak ker SGH; 20.00 uur, gebouw Ire ne, OCH met 'Geen been om op te staan'; 20.00 uur, Feestavond De Rietvoorn in kegelcentrum Barbarossa; 19.00-20.00 uur schietwedstrijd Zaagmolen. 20.00 uur, eerste avond Klaver- jascompetitie sv Holten in club huis Meermanskamp. 28 oktober: 13.30 uur, Holter- bergloop; Najaarsconcert HHV in sporthal 't Mossink. 19.00- 20.00 uur, Schietwedstrijd Zaagmolen. 30 oktober: 19.30 uur, raadsver gadering; 19.45 uur, bijeen komst NBvP Espelo in Tref punt. 31oktober: Vergadering ANBO, spreker R. Meier over Gezond heid nu en straks. 3 november: 19.00-20.00 uur, schietwedstrijd Zaagmolen. 6 November: Commissoriale be grotingsbehandeling 7 november: commissoriale be grotingsbehandeling. 8 november: commissoriale be grotingsbehandeling. 13 november: 20.00 uur, Ruila- vond Postzegelclub in de Bosc hkamp. 18 november: Intocht Sinter klaas. Gevonden: zwart étui met in houd; ketting van rose kralen; contactlens in opbergdoos; ver- zkeringsplaatje bromfiets SJM 801;sleutel voor cylinderslot; gewatteerde spijkeijas; Verloren: Gymtas met o.a. bril en brillendoos en blauw gym- pakje; Seko dameshorloge; sleutelétui met o.a. Renaults- leutels; zilveren armband met twee rode steentjes; gymschoen wit merk Interz; bruine bood schappentas met o.a. een porte- monnaie; enkele loten van de Grote Clubactie; oude bruine herenportemonnaie met in houd; zwart langharige hond. 008476-I907

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3