Holtenaren hielden de handen op de knip Holterbergloop rekent op zo'n duizend deelnemers Oefenen moeilijker dan de werkelijkheid Aanmelding Holtenaren blijft nog achter "Baas Jan" Kalfsterman overleden Kerstbakjes Blijspel OCH BON Het Rode Kruis wil bloed zien Als u aan denkt dan denkt u: AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Hottens Nieuwsblad Donderdag 19 oktober 1989 41ste jaargang no.42 Abonnementsprijs f 38.70 Lossenummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Floralia Dè jaarlijkse Floralia in Dijk- erhoek trok ook dit keer weer honderden belangstellenden, een teken dat het schoolgebeu ren in de gemeenschap een be langrijke plaats in neemt. Ook 'meester' Kroon kwam een kijkje nemen op zijn oude school eh was uitermate tevre den de resultaten van zijn voor malige leer] i ngen. Scholen De scholenfusie mag dan van de baan zijn, de samenwerking tussen de beide scholenge meenschappen krijgt nu defini tief gestalte. De Stuurgroep, die onlangs werd gehstallerd, heeft een zeer brede samenstel ling gekregen, waardoor de in spraak van alle geledingen ge waarborgd is. t* w De (bijna anonieme) initiatiefne mers van het Lichtspel op 't Vlet- goor, zullen vermoedelijk met ge mengde gevoelens terugkijken op het evenement. De belangstelling was enorm. Z'n 750 lampionnen werden zaterdagavond bij de uit- reikpost bij de sporthal door vrij willige handen voorzien van een kaarsje en een lichtje, terwijl tweehonderd ouders het zekere voor het onzekere hadden geno men en 's middags bij Albert van de Maat alvast het bonnetje inge leverd voor een gratis lampion voor hun spruiten. Ook het weer werkte wonder o wonder goed mee. Een volle maan scheen gedu rende het gehele evenement, onge hinderd door de regen en onweers buien van 's middags. Een kind kan dan ook uitrekenen dat met de 550 gulden, die na af loop werd bijeengebracht door de toeschouwers, er dik geld bij moet en dat is jammer. Tenslotte als men alle in Holten verschijnende kranten heeft kunnen lezen, wan neer en waar het evenement plaats vindt, moet ook de oproep om een geldelijke bijdrage te'leveren ter bestrijding van de onkosten (die voor een groot deel door de initia tiefnemers uit eigen zak werden betaald) de mensen toch niet ont gaan zijn. Of het achttal Holtena ren volgend jaar opnieuw aan het begin van de herfstvakantie een dergelijke krachttoer willen uit voeren, is dan ook nog zeer de vraag. Want een krachttoer was het. Ge leerd van de 'kinderziekten' van vorig jaar was de zaak nu uitste kend opgezet. Geen gedrang meer bij het uitdelen van de lampionnen en ook op 't Vletgoor liep alles op rolletjes. Een onweersbui met flin- ke windvlagen gooide 's middags nog roet in het eten, teon twee van de lichtpanelen doormidden klap ten. Met haast en vliegwerk werd de zaak weer overeind gezet en werden de panelen nog eens extra vastgesjord. Door een uitstekende geluidsinstallatie was de vertelling van het sprooje van Rood Kapje door Pauline Wansink nu overal goed te horen. HMV had zijn vrije zaterdagavond er voor opgeofferd om de bonte stoet gekleurde lam pionnen te begeleiden van en naar het Vletgoor en een knetterend fraai vuurwerk maakte het feest compleet. .CvV'ï'}*. Bloedgeven, een noodzaak! Bent u gezond? Geef het dan! Moet dat nu, zo'n bikkelharde me dedeling?. Ja, dat moet, want er is steeds meer bloed nodig. Voor on telbare patiënten, voor wie bloed een redding betekent. Bloed, ge zond bloed voor operaties, rampen of ter voorkoming van allerlei ziek ten. Zou u een moment twijfelen om een beetje (maar een halve liter) van uw bloed te geven als het ging om het leven van uw vrouw, uw man, uw kind? Nee toch. Dan moet u nu ook niet twijfelen. Misschien dankt u morgen uw le ven aan iemand, die vandaag bloed heeft gegeven. Het Rode Kruis Holten is blij met de 500 trouwe donors in Holten, maar hoopt ieder jaar op meer. Op deze avond zelf wordt er voor uw zekerheid en die van het Rode Kruis bij elke donor een bepaling van het bloedgehalte gedaan en een bloeddrukmeting terwijl er een arts aanwezig is. waai maktal ■Hoder taal lai deakt RUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 De organiserende vereniging At- letics Nijverdal en sv Holten, af deling atletiek, rekenen bij de tweede Diepe Hel/Holterber- gloop, die gehouden wordt op za terdag 28 oktober op zo'n duizend deelnemers,. Overal in de regio zijn tijdensloopwedstrijden strooibiljetten uitgedeeld en de respons is uitstekend. Alleen uit de eigen plaats blijft de belang stelling wat achter. Medeorgani sator Wim Brinks rekent eigenlijk op de deelnemers van de Holtense triathlon. „Het moet toch een uit daging zijn voor die mensen om zich ook eens te wagen aan een van de afstanden van de Holter bergloop, vooral nu start en finish is in Holten", aldus Brinks. Vorig jaar werd voor het eerst een Diepe Hel/Holterbergloop gehou den. Dit experiment, waarvoor een deel van de dag de Toeristenweg voor al het verkeer werd afgeslo ten, sloeg onmiddelijk goed aan. Er verschenen in totaal 629 deelne mers aan de start in Nijverdal. Het keerpunt van de wedstrijd lag toen bij de Wielen aan de Holtense kant van de berg. Dit jaar zijn start en finisch in de buurt van hotel de Holterberg en is het keerpunt bij het centrum van Staatsbosbeheer op de Noetselerberg. Ook dit jaar verlenen de gemeentebesturen vindt u deze week weer op pagina 6 van Holten en Hellendoorn en de Rijkspolitiekorpsen van beide ge meenten hun medewerking door tijdelijk de weg om te leiden, zodat de Toeristenweg geheel beschik baar is voor het wedstrijdgebeu- ren. Het wedstrijdparcours is uit sluitend te bereiken vanuit Holten. Er kan gestart worden op de af standen 2, 5 en 10 Engelse mijlen prestatielopen en voor de wed strijdlopers is er een KNAU-wed- strijd over 10 Engelse mijlen. Voor de winnaars hiervan liggen mooie (geld)prijzen te wachten. Iedere deelnemer ontvangt tevens een fraaie herinnering. De eerste Holterbergloop was vorig jaar meteen al succes. Het programma ziet er als volgt uit: 13.30 uur: start 5 Engelse mij len prestatieloop: 14.30 uur: 10 En gelse mijlen KNAU-wedstrijd en 10 Engelse mijlen prestatieloop; 14.35 uur: 2 Engelse mijlen prestatie loop. Wie zich wil aanmelden voor een van de afstanden, kan zich tot 21 oktober in verbinding stellen met Egbert Veneklaas, Doorlopende- dijk 7, Holten, tel 61754. De na-in- schrijving geschiedt aan de start op de wedstrijddag zelf. Triathlon Inmiddels hebben de Stichting Triathlon Holten en de Holtense Handelsvereniging een evaluatie gehouden over de triathlon, die zo als bekend voor het eerst door het centrum ging. Afgezien van een aantal beginnersfouten, is men over het algemeen aan beide zijden tevredfen over het verloop en wil de HHV ook volgend jaar weer meewerken aan de thriathlon door het centrum, mits de winkels beter bereikbaar blijven dan dit jaar. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting .Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur- W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Keizersweg 61-70 Tel. 05483-6 19 00, Holten Industrieterrein „De Haar" Vorige week woensdag overleed op 65-jarige leeftijd oud Enkco-di- recteur Jan Kalfsterman. De op richter van de Eerste Nederlandse Keurslagerscombinatie is afgelo pen maandag in Dieren gecre meerd. "Baas Jan", zoals zijn medewer kers hem kenden, nam november vorig jaar afscheid van zijn zo ge liefde vleesverwerkende bedrijf, waarvoor hij in 1960 de grondslag legde. Een jaar lang was de Enkco toen nog in de slagerij van Kalfs terman aan de Dorpsstraat geves tigd, maar in 1961 werd de nieuw bouw op de Kol betrokken. Vanaf dat moment groeide het bedrijf on der de bezielende leiding van Kalfsterman uit tot een inmiddels 120 personeelsleden tellende toon aangevende leverancier van vlees- produkten. Kenmerkend voor hem was zijn doortastendheid waarmee hij zaken aanpakte, een karakter eigenschap die hem ook in zijn fa voriete voetbalsport goed van pas kwam. Met name de plaatselijke HVC (het latere SV Holten) en de damesvoetbalvereniging Puck (aan de wieg waarvan hij stond) profiteerden van de dadendrang van Kalfsterman. Een dadendrang die hij in 1980 nog eens extra on derstreepte met de aankoop van de oude coöperatie-gebouwen waarop hij de noodzakelijke uit breiding van de Enkco realiseerde. Zoals elk jaar organiseert de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk kerstbakjes maken voor bejaarden in Holten. De kerstbakjes worden ge maakt door Holtense kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar, die hun zelfgemaakte kerstbakjes diezelfde dag naar de bejaarden brengen. Heeft men ouderen in de omge ving of familiekring, dan kan men hen opgeven bij mevrouw Elly Aanstoot, tel 6 28 58 of het kantoor van de Stichting,. Tuin straat 2, tel 6 27 55. Geen been om op te staan, is de ti tel van het blijspel dat de toneel vereniging OCH op vrijdag 27 ok tober zal opvoeren in gebouw Ire ne, aanvang 20.00 uur. Kapsalon Intercoiffure U ziet het verschil Salon voor hem en haar Dorpstraat 18 - Holten Tel. 05483-6 44 86 A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld' per jaar ad 38.70 Brandweercommandant Eshuis toonde zich maandagavond gema tigd optimistisch over het welslagen van de gecombineerde oefening van brandweer en EHBO, de laatste van dit jaar. „Bij een echte brand zijn ze zo snel als maar zijn kan, maar bij een oefening gaat het mij alle maal wat te traag", verzuchtte hij in de duisternis nabij de waterzuive ring aan de Beusebergerweg. Na afloop zal er met de mensen van de brandweer nog wel een flinke 'na discussie' plaats hebben gevonden, want ook over het inlevingsvermogen tijdens die oefening was Eshuis niet zondermeer te spreken. „Daar is ook zo'n oefening voor, om alles nog eens grondig met elkaar door te spreken, zodat we bij een echte ca lamiteit goed uit de voeten kunnen en de werkzaamheden ook goed op elkaar zijn afgestemd". De brandweercommandant betreurde het daar om dan ook, dat de EHBO niet over intern communicatiemateriaal be schikt. „Zo'n pieper kost handenvol geld. Bij de EHBO moet het alle maal uit eigen middelen komen en dat kan niet uit". De oefenlokatie was dit keer bij de waterzuivering aan de Beuseber gerweg, waar de grote tank met metaangas, afkomstig uit het af- valslib van de waterzuivering, was ontploft. Dat had een grote ravage tot gevolg met zo'n 26 gewonden, die her en der verspreid over het terein en de gebouwen lagen. Er viel zelfs een dode te betreuren, waarvoor de oude oefenpop Adem Jet werd gebruikt. Het duurde ruim twintig minuten voordat door de uitgerolde slangen water kon worden gepompt. Een brand weerwagen kwam namelijk vast te zitten in de modder op de oever van de Schipbeek. Voor de EHBOers was het vol gens zeggen een moeilijke oefe ning. Zo moesten drie gewonden via een klein mansgat uit de onder grondse machinekamers naar bo ven worden getakeld. Ook het slachtoffer dat op de grote slibtank naar beneden moest worden geta keld, leverde de nodige problemen op, omdat de ijzeren trap door de brand onbruikbaar was geworden. Wat EHBO en brandweer in de vuur van het spel even waren ver geten was, dat vlak naast tank het metaangas nog stond te 'branden'. Voor deze oefening was speciaal een veiligheidsdeskundige van het Waterschap Zuidwest Overijssel naar het terrein van de ramp geko men. Deze verklaarde, dat een ramp zoals nu voorgespeld, in wer- Met man en macht werd er - voorzichtig - gesjord aan de drie 'slachtoffers' om hen te bevrijden uit de omgekiep te Mini. kelijkheid veel ernstiger gevolgen zou hebben, omdat het metaangas hoogst brandbaar is. Er worden dan ook de groots mogelijke voor zorgsmaatregelen genomen. Ro ken, is dan ook streng verboden. Om dat te testen, liep Ten Wolt huis van de EHBO met een van zijn mensen dan ook al paffend uitda gend rond met een sigaret 'in het hoofd'. Oefenen is blijkbaar toch moeilijker dan werkelijkheid.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1