Holten levert bijdrage aan milieubewustzijn Holten vergeet te scoren Winkelen Zakendoen Veel belangstelling dansen ouderen Make-up cursus voor jonge vrouwen Bomen moeten stenige indruk dorp wegnemen Eerste punten voor Handbalherenteam HOLTENS NIEUWSBLAD Platenfeest bij Ten Velde Jaarlijkse expositie Kees Bos Groenstructuurplan Holten gereed Koper voor kleuterschool het Kompas Geslaagde ringavond HVG Holten Musour 1 DONDERDAG 5 OKTOBER 1989 De eerste kenningsmakingsles had al te zien gegeven dat er in Hol ten een flinke belangstelling be stond voor het dansen voor oude ren. Maar dansleraar Ben Vollen- broek keek afgelopen maandag middag toch zeer verrast, toen zich zo'n veertig enthousiaste danslief hebbers meldden in de kelder van het dorpshuis. En daarmee ont stond tevens een probleem: de kel der bleek veel te klein voor een der gelijke groep, zodat inderhaast werd besloten om voortaan de ont moetingsruimte voor de dansles sen te gebruiken. Het dansen voor ouderen is be doeld voor mensen vanaf ongeveer zestig jaar en één van de leuke din gen van dansen is, dat het in groepsverband plaatsvindt. Hier door kan men nieuwe kennissen en vaak ook nieuwe ideeën opdoen. En ook diegene die ertegen opziet alleen naar dansles te gaan geldt: overwin die schroom en doe de eer ste stap! Het dansen voor ouderen vindt plaats in de ontmoetingsruimte van dorpshuis 'De Boschkamp', op maandagmiddag van twee uur tot half vier en de toegangsprijs be draagt drie gulden. Het dansen voor ouderen wordt georganiseerd door de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk en voor meer informatie kan met deze stichting contact opgenomen wor den: telefoon 6 27 55. Het toch al ruime banket-/brood assortiment van bakkerij Nij- kamp heeft extra aanvulling gekregen. Voortaan is ook in Hol ten Malsovit verkrijgbaar. Malsovit is een gezond, slankmakend en natuurzuiver broodje, ontwikkeld volgens een speciaal procédé en ambachtelijk ge bakken. Het acht jaar geleden „uitgedachte" brood bevat alles wat een mens nodig heeft, daarnaast blijkt het dat u er voortreffelijk van kunt afvallen. Bij Foto Ten Velde wordt tot en met 14 oktober ingehaakt op de jaarlijkse Platen 10-daagse, die ditmaal in het teken staat van „25 jaar Top 40". Vanwege de Platentiendaagse en het 25 jarig bestaan van de Top 40 ontvangen klanten van Ten Velde bij besteding van ƒ49,50 aan CD's, LP's of musicassettes de gratis CD Warm aanbevolen en bij besteding van ƒ27,50 de gratis LP of musicassette Warm aanbevolen. Warm aanbevolen staat in het teken van de ontwikkeling van de populaire muziek in de laatste kwart eeuw. Van 7 tot 30 oktober houdt Mu seum Bos Dierenwereld op de Hol- terberg haar jaarlijkse kunstexpo sitie. Elk jaar trekt deze tentoon stelling duizenden bezoekers. Evenals voorgaande jaren toont Kees Bos schilderijen en brons plastieken. Als gastexposante voor dit tweede lustrum is de schil ders Bea Hazewinkel uit Alemlo uitgenodigd. In schitterende pas telkleuren aquarelleert zij bloe men in en impressionistische stijl. Het werk van beide exposanten is op deze tentoonstelling te koop. Bos Dierenwereld is elke dag ge opend van 09.00-17.00 uur; zondags van 11.00 tot 17.00 uur. Wethouder Henk Westerik tapte de eerste ijskast af. Fotokring Centraal Overijssel be gint binnenkort een cursus make up. De cursus is bedoeld voor jonge vrouwen en meisjes in een repre sentatief beroep, zoals fotomodel, mannequin, hostess of directiese cretaresse. De cursus is in eerste instantie opgezet voor het model- lenbestand van Fotokring Cen traal Overijssel, maar in feite kan iedereen zich voor deze cursus aan melden. De docentie is Ineke Akihary, die een ruime ervaring heeft als docen te schoonheidsverzorging. De cur sus is niet merkgebonden. De cur sisten krijgen onafhankelijke ad viezen over de aanschaf van mate rialen. De cursusduur is zes woensdaga vonden van 19.30 tot 22.00 uur en kost 80,- p.p., inclusief materia^ len. Een spiegel dient men zelf mee te nemen. De cursusdata zijn woensdag 8, 15, 22 en 29 novemv- ber, 6 en 13 december. Bij voldoen de belangstelling wordt er in janu ari/februari 1990 opnieuw een make-up cursus gehouden. Belangstellenden kunnen zich la ten inschrijven bij het secretariaat van de stichting FCO, Grotestraat 160,7440 AA Nijverdal. Voor nade re informatie kan men telefonisch contact opnemen met het secreta riaat, tel. 05486-12928. Het milieubewustzijn in de ge meente Holten heeft, zeker op het gemeentelijke vlak, weer een flin ke stap voorwaarts gedaan. Vori ge week maandag nam de raad met alleen de stem van de VVD te gen een raadsvoorstel aan om een inventarisatie te maken voor de vermindering van het energiege bruik en afgelopen woensdag ont deed wethouder Henk Westerik bij de gemeentwerf de eerste koel kast van de schadelijke stoffen. Die dag volgden nog 39 koelkas ten, die door middel van een een door de Universiteit Twente ont wikkeld apparaat ontdaan wer den van de schadelijk koelgassen. De CFKgassen waar het hier om gaat, komen voor in de koelsyste men van koelkasten en diepvrie zers en spuitbussen en door de uit stoot daarvan wordt de ozonlaag aangetast. Bij de Unuiversiteit Twente is nu een mobiel apparaat ontwikkeld die de gassen kan af tappen. Eén medewerker van de universiteit is daar dagelijks mee op pad om bij de gemeenten de CPK gassen af te tappen. Vroeger gingen de afgedankte apparaten zondermeer bij de afvalverwer king, wat niet bevordelijk was voor het milieu. De nu afgetapte kasten werden in vier maanden verzameld in Holten. Wethouder Westerik deelde mee. het van groot belang te achten, dat de bevolking inclu sief de detaillisten, aan de inzame ling van de afgedankte koel- en vrieskasten en -kisten mee te wer ken. Door deze inzameling heeft volgens hem niet alleen de over heid maar ook de burger en het be drijfsleven de kans om een concre te bijdrage te leveren aan de be scherming van het milieu. Mensen die hun oude koelkast of diepvriezer kwijt willen, kunnen hiervoor de gemeente bellen tel 6 19 72, waarna deze wordt opge haald, dan wel bij het grof husvuil neerzetten, waarbij de gemeente zorg draagt voor gescheiden af voer. Vrijdag 29 september vond de officiële opening plaats van het nieuwe kantoor van H. Stukker te Rijssen. De firma betrok een totaal nieuw kantoorpand op de plaats waar vroeger Mensink's Transportbedrijf gevestigd was. De opening werd daarom ook verricht door mevr. Mensink, bij gestaan door Kirsten en Esther, de dochters van dhr. Stukker. De receptie die hierop volgde werd door naar schatting 750 mensen (klanten, relaties en vrienden) bezocht. Dhr. Stukker, al sinds 1977 in het vak, heeft momenteel vier vaste en twee free-lance medewerkers in dienst. De firma Stuk ker richt zich zowel op de particuliere alsook op de zakelijke markt. Ook Holten behoort uiteraard tot het ruime werkterrein. Binnenkort zal de gehele administratie geautomatiseerd zijn, zodat men nog alerter en flexibeler kan reageren en de klant nog sneller/beter van dienst kan zijn. Men kan bij Stukker terecht voor: verzekeringen, pensioenen, hypotheken, makelaardij en taxaties van zowel roerende, als ook onroerende goederen. Een team van gemotiveerde mensen staat de klant ten dienste. Zondag 1 oktober opende videotheek Oscar een nieuw bedrijfs pand. Oscar, al weer twee jaar in Holten gevestigd, was al een tijd op zoek naar een winkel mét woning. Dat heeft men nu gevonden aan de Oranjestraat 13, een winkel met meer ruimte én nog beter bereikbaar. Videotheek Oscar beschikt over een groot aantal videofilms en bovendien wordt binnenkort een flinke uitbreiding in het aantal titels verwacht. Ondanks dat Holten niet zo'n groot „gat in de markt" is én ondanks de komst van de commerciële tv, is de ondernemer erg positief voor wat betreft de toekomst. De pas afgestudeerde ingenieurs Lisette Martens en Come van Zwam overhandigen aan het college van benw het Groenstructuurplan voor Holten. Holten is gedurende de laatste decennia uitgegroeid tot een van de grotere dorpen aan de rand van de stuwwallen. Het openbaar groen heeft daarbij een gelijke tred gehouden. Met name ont breekt het aan beplanting bij de entree van het dorp, op de Kol en in het centrum, dat een zeer stenig karkater draagt, is de conclusie van Lisette Martens en Corrie van Zwam. De studentes Landschapsarchi tectuur van de Landbouwuniversi teit Wageningen hebben in op drachtvan de gemeente Holten ge durende vijf maanden een studie gemaakt van het gemeentelijk groen en de conclusies en aanbeve lingen vastgelegd in een groen structuurplan, dat zij vorige week Voor de tweeklassige kleuter school van het Kompas, die al eni ge tijd leeg staat, is een mogelijke koper gevonden. Mocht men tot overeenstemming komen, zal wor den voorgesteld het bestemmings plan te wijzigen, zodat op die plaats, op de hoek van de Kolweg en Lageweg, een woning gebouwd kan worden. aanboden aan het college van bur gemeester en wethouders. Het plan diende tevens als afstudeer opdracht voor de beide onderzoek ster, die dat beloond zagen met een acht. Wat de onderzoeksters vooral opviel, was het gesloten karakter van Holten, waardoor het buiten gebied als het ware buitengesloten wordt. Dit in tegenstelling tot de andere dorpen langs de stuwwal, zoals Hellendoorn, Markelo en Le- mele. In het plan wordt een aanbe veling gedaan het groene karakter van het dorp te verbeteren door langs de hoofdwegen groen aan te planten, zodat de bezoekers een 'groene indruk' van het dorp kru in de vijfde competitiewed strijd zijn de Holtenaren door ei gen schuld tegen de eerste neder laag aangelopen. Enter speelde niet beter, maar had wel het geluk enerzijds een strafschop te mogen nemen en aan de andere kant bij de rood-zwarten weer een ontstel lend gebrek aan afwerken van fraaie kansen aan te treffen. De eerste keer waren de Enter naren licht in het offensief. Holten speelde wat mat en met te weinig overtuiging. Een fraaie kans van Henri Bronsvoort ging na een kwartier spelen net naast. gen, die meer in overeenstemming is met het groene buitengebied en de Holterberg. Voorgesteld wordt kastanjes aan te planten. Naar het centrum toe zou dan een meer frag mentarische groen beplanting kunnen worden aangebracht, maar wel zo dat men van boom tot boom kan kijken. Voor het cen trum heeft men een vijftal variaties aangegeven die, afhankelijk van de herstructurering van het dorps centrum kunnen worden uitge voerd. Voor de Kol wordt geadvi seerd laanbeplanting toe te pas sen. Het plan is zodanig opgezet, dat het in gedeelten kan worden uitge voerd. Trainer ten Brink wisselde uit tactisch oogpunt gezien Jeroen Vincent voor Eric Broekmaat maar er bleef dreiging van Enters rechtervleugel. Vlak voor de rust greep doelman Stukker verkeerd in en dat leverde de thuisclub een gelukkige strafschop op die door Otten werd verzilverd. Direct hierna had René Bannink eigenlijk moeten gelijk maken, maar de Enterse keeper pareerde goed. Na de thee probeerden de Holte naren met meer inzet de aanval te In de laatste handbalwedstrijd van het eerste deel van de veld- competitie hebben de heren van Holten de eerste punten gepakt. Holten, dat voor het eerst op vol le sterkte kon aantreden, nam al in de eerste minuten het heft in han den. Dit leidde tot een 4-11 voor sprong bij rust. Vooral vanuit de tweede lijn werd veel gescoord. Na rust bleef Holten de wedstrijd con troleren en bracht het met 11-17 de eerste punten naar huis. Scores: Meino van Beek 9; Die- derik Husslage 5; Nico Vorst 2; Gerben Reilink 1. De dames kregen uit tegen Kwiek een zware nederlaag te in casseren. Kwiek was na de wed strijd van vorige week duidelijk be ter op de Holtense dames inge steld. Vooral via snelle break outs werd al heel gauw een ruime voor sprong opgebouwd. Holten scoor de voor rust slechts éénmaal en stond bij rust met 10 -1 achter. Na rust liep het iets beter en kon Hol ten aanvallend gevaarlijker wor den. Verder dan drie treffers kwam men echter niet. Ondanks goed keepsterswerk van invalster Jo- landa Paalman verloor Holten kansloos met 18-4. Scores: Marti Barvelink, Marie ke Nijland, Iepy Bijma, Ineke Leef- tink 1. Jeugd: Slechts drie teams kwamen de laatste competitiedag in aktie. A 1 trof een sterk Kwiek. Holten kreeg weinig kans en was ook te traag in het spel om het Kwiek moeilijk te maken. Na een 7 - 0 ach terstand met rust werd na een be tere tweede helft met 13-1 verlo ren. De B's speelden een leuke wed strijd. Ondanks de nodige kansen bleef het tot de rust 0 - 0. Na rust trof Holten enkele keren paal en lat. Toch was het SDOL, dat met zoeken. Een schot van Henr.ie Jal- ving en een goede kans voor Geert Brands die nog net tot hoekschop werd verwerkt leverden niet de ge wenste gelijkmaker op. Dat had wel moeten gebeuren de kans voor open doel, die Henri Bronsvoort ver in de tweede helft kreeg. Te gehaast belandde de bal meters naast. Ondanks goed spel van uitblin kers Hans Kieftenbelt en keeper Erwin Stukker kreeg de thuisclub ook redelijke mogelijkheden. Uit een voorzet kopte Geels zelfs tegen twee treffers de beide punten mee naar huis nam. De welpen wonnen hun eerste wedstrijd! In de eerste helft kwam Pacelli met 3 - 0 voor. Holten speel de echter steeds beter en kwam nog voor rust met 3-3 terug. De tweede helft was spannend en deze keer was het Holten dat met een vierde treffer de eerste winst mee naar huis mocht nemen. Eind stand 3 - 4. De komende weekeinden staat de competitie stil. Eind oktober begint de zaalcompetitie waarvan tijdig melding gemaakt wordt. Dinsdag 26 september hield de ring Holten van de Hervormde Vrouwen Groep haar najaars ring- vergadering in de kerk in Diepen veen. Ringpresidente mevrouw W. Jonkman uit Colmschate kon een groot aantal dames verwelkomen. Spreekster op deze aavond was mevrouw G. Waardenburg-Tip, provinciaal presidente van de HVG die sprak over Ontmoetingen in je leven. Boeiend vertelde zij over de vele ontmoertingen in haar leven die op een of andere manier veel indruk op haar hadden gemaakt. De ont moeting met moeder Theresa had wel heel diepe indruk op haar gen- maakt. Tot slot vertelde zij over de vele omtmoetingen met haar oude overbuurvrouw. Tussen de bedrijven door werd er nog samen gezongen onder leiding van mevrouw Waardenburg. de binnenkant van de paal. Geen echt goed spel in deze derbie, wel veel spanning en sportieve strijd die Enter dus wat gelukkig als win naar opleverde. Oefenwedstrijd Aanstaande vrijdagavond speelt Holten een oefenwedstrijd tegen het Hengelose Achilles '12. Deze wedstrijd op de Meermanskamp begint om 20.00 uur. In verband met de derde beker ronde speelt Holten 1 aanstaande zondag niet.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 10