„Gifspuiten moet verboden worden i Nieuw programma van de CPB Holten Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTïNS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen 35 Amnesty Holten Opleiding EHBO-diploma BOLSENBROEK MARKELO "7 QPEL'Q- DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1989- Het echtpaar Eektimmer man uit de Churchiilstraat houdt absoluut niet van de manier van onkruidbestrij- ding, zoals die door de ge meente uitgevoerd wordt. Bij de gemeente is dat, zeker na een aktie die eind juni door de heer Eektimmerman onder nomen werd en waarbij hij een op de gemeentewerf 'ontvreemde' pomp aanbood aan wethouder W.J. Dalhui- sen, inmiddels ook bekend. Het begon allemaal twee jaar ge leden, toen dochter Leonie steeds klaagde over hoofdpijn. „Ze heeft toen verschillende onderzoeken gehad, maar de dokter kon geen oorzaak vaststellen. Diezelfde tijd werd er door de gemeente gespo ten om het onkruid te bestrijden. Bij de Haarschool zagen de blade ren er wit van. We hebben toen ge zegd, Leonie. als ze weer gaan spui ten, kom jij naar huis"", aldus de heer en mevrouw Eektimmerman. De Holtense gemeenteraad nam vorig jaar de beslissing om vooraf aan te kondigen wanneer er weer onkruidbestrijdingsmiddelen ge spoten zouden worden. „Dat is dit jaar ook gebeurd, we hebben het gelezen in het Holtens Nieuwsblad. Naar aanleiding van dat bericht heb ik gebeld wanneer een en an der plaats zou vinden in De Haar en in het bijzonder rond de school", vertelt Eef Eektimmerman. „Half april werd telefonisch doorgege ven dat er die eerstvolgende maan dag gespoten zou worden. Maar die maandag regende het en ging het spuiten niet door". Eektimmer man vroeg toen aan de heer Grave, wanneer er dan wel in De Haar ge spoten ging worden. „Dat wist hij niet precies, maar ik zou op de hoogte gebracht worden door Gra ve of één van zijn medewerkers. Maar er gebeurde niets, er werd ook een hele tijd niet gespoten in De Haar". Brief Na enige tijd, in de tweede helft van juni, ontving het echtpaar ech ter een brief. „Van de burgemees ter. In die brief werd uitgelegd waarom gespoten wordt. Maar wij zien het als een zoethoudertje. Een paar dagen nadat we die brief had den ontvangen begonnen ze in één keer te spuiten, zonder waarschu wing vooraf', aldus het echtpaar. Eektimmerman: „Toen werd ik kwaad; dat was niet volgens de af spraak. Als ik het geweten had, had ik mijn dochter thuis gehou den van school". Gelukkig kreeg Leonie deze keer geen last van hoofdpijn: „Ze had de mensen bezig gezien en is helemaal omgereden. En dat hadden we haar ook gezegd". - Cr' Eef Eektimmerman Eektimmerman belde naar aan leiding van dit voorval eerst op naar het gemeentehuis, daarna belde hij de burgemeester thuis. „De burgemeester zei tegen me dat ik het maar met Grave moest rege len. Dat kwam raar bij mij over, want de burgemeester is tenslotte het hoofd van de gemeente". Vervolgens belde Eektimmer man locoburgemeester Dalhuisen. „Dat was om half tien 's morgens. Tot tien over half tien heb ik hem de kans gegeven met Grave te overleggen. Vijf minuten later bel de hij terug met de mededeling dat Grave had gezegd dat ik het ver keerd had begrepen. Maar ik ver sta onder de buurt van de school ook de weg van school naar huis, de weg waar de kinderen spelen. Dus deze omgeving". Eektimmer man vindt dat Grave zich niet aan de afspraak gehouden heeft. Wat het echtpaar Eektimmerman ook verbaast is dat volgens hen de hele PvdA, Dalhuisen incluis, tegen gif spuiten is. „Dat zeggen ze tenmin ste. Maar in de praktijk komt er weinig van terecht. Als ik dan denk aan de krantenkoppen van zo'n vier jaar geleden, die meldden hoe J an van de Harst ageerde tegen het spuiten van gi'f! En nu hebben ze een wethouder in het college en ze Niemand voelt zich graag oud. Aangebroken worden op het feit dat men tot de ouderen is gaan be horen wordt niet plezierig gevon den. Kan men op grond van zijn of haar leeftijd korting krijgen, dan is de leeftijd veelal geen probleem. Met die kortingsmogelijkheden worden hier PAS 65 en de NS 60+ seniorenkaart bedoeld. Pas 65 Iedereen die 65 jaar of ouder is kan een Pas 65 krijgen. Ook mensen die tussen de 60 en 65 jaar zijn kunnen als zij gehuwd zijn, of duurzaam sa menwonen met een 65-plusser een dergelijke kortingsmogelijkheid krijgen. Deze pas hoeft slechts een maal te worden aangeschaft. Met Pas 65 krijgt men korting op de stads- en streekbus. Bovendien geeft de Pas recht op korting voor een groot aantal cursussen, op het lidmaatschap van de openbare bi bliotheek, op het toegangskaartje van veel musea, op sommige bios coopkaartjes en nog veel meer. Nieuws en informatie over wat men met Pas 65 kan doen, kan men lezen in de Pas 65-krant. Deze krant verschijnt elke twee maan den. Ze is gratis verkrijgbaar bij de gemeente en de WV-kantoren. Pas 65 vraagt u aan op de afdeling bevolking op het gemeentehuis. Deze is maandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.30 uur geopend. Een goed gelijkende pasfoto is nodig. U dient de Pas wel persoonlijk af te halen. Er moet namelijk een handteke ning worden geplaatst op de Pas. Deze wordt daarna geplastificeerd. De kosten voor dit alles bedragen f 8,50. NS 60+ seniorenkaart De Nederlandse Spoorwegen geeft een eigen kortingskaart voor oude ren uit. Daarmee krijgt men 45% korting op een enkele reis en 40% korting op een retour. Bovendien zijn er 7 dagen per jaar, dat men gratis met de trein kan reizen. De kortingskaart is alleen niet geldig tijdens de spitsuren. Meer informa tie kunt u lezen in de brochure die op elk NS station verkrijgbaar is. Daarnaast geeft de NS elke maand een Seniorenwijzer uit, vol tips voor de oudere reizger. Deze is gra tis verkrijgbaar op de stations en postkantoren.Een NS reizigers kaart kunt u op elk station aanvra gen. Ze is verkrijgbaar vanaf 60 jaar. De kosten bedragen f 75,- per jaar. Denkt u er eens over na, of het voor u misschien voordelig is. en zijn dochter. zwijgen het gifspuiten dood", al dus mevrouw N. Eektimmerman. Om zijn woorden kracht bij te zetten 'leende' Eektimmerman eind juni de brandpomp van de geemnetwerf en bood deze wethou der Dalhuisen aan. "Hij kreeg nog natte schoenen ook, want er zat nog water in. Ik hem Dalhuisen vriendelijk verzocht om die brand pomp voor andere doeleinden te gebruiken. Maar het spuiten ging door", aldus een verbolgen Èektim- merman, "we zijn helemaal niet zulke aktievoerders. In dit geval gaat het alleen om onze dochter. Maar met het milieu moet je toch ook voorzichtig zijn". Zelf zijn de Eektimmermans te gen het gifspuiten in het algemeen. "Zelf heb ik ook een stukje gemeen- tetuin, maar alles gaat biologisch, C-r komt geen vergif in huis of tuin", vertelt Eektimmerman. Zij vrouw vult hem aan: "Je moet klein begin nen om als het enigszins kan groot te eindigen. Auto's zul je heus niet wegkrijgen. Maar als de mensen nou allemaal eens de overbodige dingen weglieten. Bijvoorbeeld niet overal drie keer een verpak king omheen, of bij de visboer geen piepschuimen bakjes, maar kar tonnen plaatjes. Je moet zelf kij ken watje kunt doen en dan blijkt datje voor jezelf nog een hoop kunt veranderen. Kijk eens, als ik een piepschuimen bakje weiger, zal de ozonlaag daar niet van dicht gaan. Maar elk bakje is meegenomen. We moeten gewoon over dat soort din gen na gaan denken en niet alles vanzelfsprekend vinden". Wat het gifspuiten van de ge meente betreft, voelt het echtpaar zich machteloos. "Je komt er toch niet uit. Het eerste zou zijn als het gifspuiten van hogerhand verbo den werd. Over het milieu wordt in heel Nederland gepraat om het te kunnen behouden en hier, in zo'n natuurgebied, doen ze zo". Volgens wethouder W.J. Dalhui sen zijn wel maatregelen genomen om het onkruid milieuvriendelij ker te lijf te gaan. "Sinds die eerste ontwikkelingen met Van de Harst is er wel degelijk het nodige ge beurd. Zo is het gifspuiten met meer dan vijftig procent terugge bracht. Bovendien maken we nu gebruik van een andere, minder giftige, vloeistof'. Dalhuisen benadrukt dat de PvdA tegen het spuiten van gif is. "Trouwens hét hele college is de mening toegedaan dat het gifspui ten teruggebracht moet worden. Maar dan moetje gebruik kunnen maken van andere middelen, die toch redelijk voldoen. En die mid delen zijn nog niet beschikbaar". Wethouder Dalhuisen bena drukt dat in de buurt van scholen terughoudend gespoten wordt. "Er wordt alleen gespoten als er aanlei ding toe bestaat". Wat de afspraak met Eektim merman over het spuiten 'rond de school' betreft stelt hij vast dat er een verschil van opvatting van de afspraak bestaat. "De afspraak be trof alleen de onmiddelijke omge ving van de school. En rond de school is toen niet gespoten". Hij benadrukt dat Eektimmer man en hij over het spuiten op zich niet van mening verschillen. "Ik wil er ook liever vanaf. De vraag is al leen hoe je het een en ander in evenwicht houdt. Er moeten ver vangende preparaten gevonden worden die afdoende zijn en die zijn er nog niet". Op 5 september werd er aangifte gedaan van diefstal van een verkie zingsbord die langs de Fliermaten- weg had gestaan. Schade ongeveer f200,-. Op de kruising Stationsstraat- Kerkhofsweg botste een bromfiet ser tegen een personenauto. De bromfietser, die uit der Kerkhofs- weg kwam, verleende geen voor rang aan de autobestuurder. Eerst genoemde werd licht gewond; de auto werd behoorlijk beschadigd. In de berm van de Markeloseweg trof de politie een auto aan, waar van de bestuurder te veel alcohol had genuttigd. Nadat duidelijk was geworden dat deze man de auto even te voren had bestuurd, werd van hem een bloedproef ge nomen, aangezien een ademtest niet lukte. Tevens werd de man een rijverbod opgelegd. In de nacht van 5 op 6 september trof de politie enkele personen aan die aan het plakken waren. Op di verse plaatsen waren reeds affi ches aangebracht. De mannen kre gen een proces verbaal terzake overtreding van de politieverorde ning en tevens moesten ze de reeds aangebrachte biljetten verwijde ren. Op 6 september werd er aangifte gedaan van diefstal van ongeveer 15 kippen uit een hok te Dijker- hoek. Ofschoon er in eerste instan tie serieus aan diefstal werd ge dacht, veranderde deze gedachte, toen de volgende dag ook een dode kip verdwenen bleek te zijn. Rein- tje de Vos zal hier wel meer van we ten. Doordat een automobilist geen voorrang verleende aan een brom fietser op de kruising Dorpsstraat- Larenseweg, ontstonden er proble men. De auto hotste tegen de bromfietser, waardoor laatstge noemde licht werd gewond. De politie wilde wel eens weten hoe snel er thans wordt gereden in de Dorpsstraat ter hoogte van de stoplichten en hield daartoe een snelheidscontrole ter plaatse. In een uur tijd passeerden 475 auto's en de gemiddelde snelheid be droeg 35 a 50 km per uur. Een auto mobilist presteerde het om 70 km per uur ter rijden. Dat weet hij in middels ook via een accept-giro- kaart. In de nacht van 7 op 8 september werd er ingebroken in drie ver schillende bedrijven op het indus trieterrein de Haar. Men kwam binnen door sloten te vernielen en ruiten in te slaan. Enkele kluizen werden opengebroken. Er werd al leen contant geld ontvreemd tot een totaal bedrag van ongeveer f 2000,-. Op 8 september ontstond in de Oranjestraat een aanrijding tus sen een fietser en een automobilist. De fietser sloeg pardoes linksaf vlak voor een tegemoetkomende auto. De jongeman -12 jaar - werd licht gewond. Terwijl de politie op het politiebu- ro bezig was met een bestuurder van een personenauto nader te ho ren over zijn alcoholgebruik, werd door een omwonende gezien dat enkele passagiers van deze auto die zich nog bij de auto bevonden, een verkeersbord uit de auto haal den en deze in de bosjes verstopte. Bij nader onderzoek bleek dat deze knapen dit bord hadden wegge haald in de omgeving van de Wip- pert. Proces-verbaal werd opge maakt terzake baldadigheid. Op 9 september werd er aangifte gedaan van doorrijden na een aan rijding. Een bewoner aan de Hoffe- straat had zijn auto geparkeerd voor zijn woning. Hij constateerde toen dat er schade aan zijn auto was vermoedelijk veroorzaakt in de nacht van 8 op 9 september door een rode auto. De politie heeft de dader nog niet kunnen achterha len. Misschien dat andere bewo ners in de omgeving de politie iets wijzer kunnen maken. Tijdens de rommelmark op de Smidsbelt werd een niet alledaag se vondst gedaan, namelijk een tandheugel. De verliezer van dit toch wél kostbare voorwerp kan zich melden bi; de politie. De afdeling Holten van de Chris telijke Plattelandsvrouwen Bond heeft het programma voor het ko mende seizoen rond. Het seizoen werd begonnen met een excursie naar de Enkco te Hol ten. De eerste maandelijkse bijeen komst wordt gehouden op donder dag 21 september aanstaande. Do minee A. van Buuren uit Deventer spreekt die avond over 'Christenen achter het ijzeren gordijn'. De Nederlandse Brandwonden Stichting komt op 19 oktober naar Holten met een voorlichtingsfilm. Op 7 noveber is in Ommen een Boerinnendag met als thema 'Open grenzen EG, wat doen we er mee?'. De Amnestygroep Holten is, na de zomerstop, weer druk aan het werk met plannen en voorberei dingen voor het komend seizoen. Zo is de werkgroep onder andere bezig met voorbereidingen voor een actie tegen de doodstraf en een scholierenactre met betrekking tot de Rechten van het kind. Dit zijn twee landelijk georganiseerde ac ties. Daarnaast werken altijd twee tot vier mensen van de groep aan een adoptie-gevangene. Verder verzorgt de plaatselijke werkgroep iedere maand een nieuw schrijfmapje met als in houd: een voorbeeldbrie^in het Ne derlands en in een vreemde taal (meestal Engels), luchtpostpapier, en een beschrijving van de zaak waar het om gaat. Op die manier worden door zo'n zestig tot zeven tig mensen (leden en niet-leden) in Holten maandelijks geschreven. Voor meer informatie of aanmel ding als briefschrijver kan men zich wenden tot de volgende leden van de werkgroep: Jan Groenewe- gen, telefoon 6 38 59 of Anneke Wissink, telefoon 6 30 28. Dr. J. Poortman uit Amersfoort komt iets over 'genetische mani pulatie' vertellen op de rayonver gadering, die op 9 november in Wierden gehouden wordt. En op 16 november komt Bert Manenschijn uit Vriezenveen met infoematie over nieuwe soorten groenten en fruit. De adventsviering wordt gehou den op 14 december, met het echt paar Bouwhuis uit Okkenbroek. Voor hettweede deel van het sei zoen staan op het programma een jaarvergadering (25 januari), een avond verzorgd door een ééndags- bestuur (22 februari), een verhan deling over 'opkomen voor jezelf door mevr. Z.R.J. Warnink-De Boer (22 maart) en het jaarlijks uit stapje, dat in april of mei plaats vindt. De bijeenkomsten van de CPB beginnen op donderdagavond om 20.00 uur in 'de Kandelaar', Sta tionsstraat 4 te Holten. Belangstel lenden en nieuwe leden zijn daar van harte welkom. De EHBO-Holten verzorgt ko mend seizoen weer een opeiding voor het eenheidsdiploma EHBO- .Deze cursus, die 3 oktober start, bestaat uit vijftien lessen van twee uur en wordt gegeven op de dins dagavonden in het dorpshuis aan de Tuinstraat. De cursus staat on der leiding van een arts en een ka derinstructeur. Belangstellenden kunnen voor meer informatie terecht bij H. Marktvoort, telefoon 6 16 48 en G. Jansen, telefoon 6 22 84. De Holten- se EHBO-afdeling staat ook met een stand op de wijnfeestmarkt op 21 september in het dorpscentrum. Geboren: Remon Johannes z.v. J. J. Stam en J. H. Bolink; René Amédé Christiaan Anton z.v. J. D. Reit en L. A. A. N. van Kalle veen: Melissa d.v. E. J. Kers en M. J. Voortman; Mariska d.v. H. Dommerholt en M. N. Thalen (geb. te Deventer). Getrouwd: H. Vukkink 23 j. en G. J. Beumer 23 j.; R. J. de Jong 30 j. (Deventer) en H. Tromp 26 j. (Deventer); H. J. Veldhuis 27 j. (Putten) en G. J. Stam 22 j.; T. Van Asselt 43 j. en R. J. Heijt- meijer 33 j. Overleden: E. Arentsen 82 j. (overl. te Deventer); J. H. N. Klunder 18 j. (overl. te Zut- phen); J. W. Klein Baltink-Stam 81 j. (overl. te Deventer): A. J. Aanstoot 82 j. NED.HERV KERK 09.30 uur: ds. Doomweerd; kin- demevendienst Ans Panne- koek; Gebouw Irene: 09.30 uur jonge- rendienst Trix Niesthoven; 19.00 uur: ds Vons. Uitgangscollecte: Vredesweek. Oppasdienst: Mevr. Markvoort- Schoenaker en José Slotman. Diessenplas: woensdag 20 sep tember, 19.30 uur pastoor Rade maker. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. J. Zijlstra van Am sterdam. 19.15 uur: ds. H. Lenters van Apeldoorn. De eerste collecte is voor de zen ding, de tweede voor rente en af lossing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Heusinkveld-Huls- man. Oppasdienst: 0-3 jaar, Wilma Aanstoot, mwvr. Oflringa- Werkman en Ina Stam; 4-6 jaar, mevr.Paalman-Verveda en mevr. Valster-Paalman. R.K KERK (gebouw Irene) 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. Visser; uitgangs collecte: Vredesweek. ESPELO 10.45 uur: ds. Visser; uitgangs collecte Vredesweek. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: medische zen ding. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondafg 08.00 en 10.00 uur H. Mis. ARTS: Za.en zo. W.R. van Couwelaar, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: T. van Noort, Scherpenzeelsweg 13, Goor, tel. 05470-75317. Be handeling na telefonische af spraak. 8 en 9 juli: DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daama Th.A. Oos- tenbrug, tel. 61515. Dierenart senpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 11 september: Opening winter seizoen HVG Holten in Irene, aanvang 19.45 uur. 17 september: Kampioenscross zijspan en viertakt op Zuurberg. 18 september: 20.00 uur, Infor matieavond Nierstichting in zaal Vosman. 19 september: spreekuur PvdA- fractie in het dorpshuis, 19.15 uur -19.45 uur 20 september: Bijeenkomst NBvP afd Holten in Vosman; bijeenkomst PCOB in De Kan delaar, 14.30 uur. 21 september: 18.00 uur tot 22.00 uur Wijn-feest-markt op Smidsbelt; bijeenkomst CPB in De Kandelaar. 20.00 uur. 22/24 september: Reünie de Schüre 23 september: Trekkersiep; herfsttour Wielervereniging; live-optredens 't Nevada en Rolln' Compagnie in 't Klavier. 24 september: Erwin-cross. 25 september: Vrouwen-infor matiedag Marie wordt grijs in de Kandelaar; oprichtingsver gadering wereldwinkel in dorpshuis, 20.00 uur. 28 september: informatiebij eenkomst De Zonnebloem in het dorpshuis, 20.00 uur. 29 september: jaarlijkse koek- actie ZW Blauw Wit 30 september: Toneelstuk DAT Dijkerhoek. 3 oktober: Kinder- en tienerkle- dingbeurs in zaal Vosman. 7 oktober: 08.OO uur VH-BC wedstrijd VDH kringgroep Bergspeurders, terrein Lam- booysweg. 13 oktober: eerste klaverjasa- vond Blauw Wit 14 oktober: Lichtspel op 't Vlet- goor vanaf 20.00 uur. Gevonden: twee bankbiljetten; fietssleutel; bos sleutels in rood bruin étui; damesbril'Da Vinci"; gebitsbeugel; zwarte oude he renfiets, merkloos; oude dames fiets zonder voorspatbord; hond Golden Retriever; zwart witte poes met vlooienband ;zwarte poes; zwart konijn. Verloren: kascheque in enve loppe; Parasol Grolsch; Horlo ge merk Cilenzen; Dames zon nebril; rose nijlonportemonnaie met inhoud; OOS476-19Q7

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3