VW Holten heeft nationale primeur IS Afsluitend Wijnfeest klap op vuurpijl HHV ieuwsblad WEEK OAD-sneldienst slaat goed aan DEZE Daverend vuurwerk op 21 september Oprichting wereldwinkel Overvol Lichtspel 14 oktober Alternatieve geneeskunde in Holten Cadeaus van Natuurfonds Aquarellen in hal van gemeentehuis Handtekening: Hoogtekaart "Holten met de Holterberg,, U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. RON mmm f II* il Hottens Nieuwsblad Donderdag 14 september 1989 41ste jaargang no.37 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Gif Eef Eek timmerman heeft per soonlijk de strijd met de gif spuit aangebonden. Zijn be zwaren richten zich met name op de manier waarop de ge meente Holten in de directe omgeving van de school van zijn dochter Leonie, het on-: kruid bestrijdt. Wethouder; Dafhuisen is het met hem eens. wijst ook op de resultaten die de gemeente in deze al bereikt; heeft, maar kan het gebruik- van gif bij onkruidbestrijding: (nog) niet geheel uitsluiten. Nog meer verontruste ouders verzamelden zich vorige week in de hal van de Dorpsschool voor een bijeenkomst die het karakter van een actievergade ring kreeg. "Vooralsnog protes teren de ouders middels het op halen van handtekeningen te gen de voorgenomen afbraak van hun school, maar hardere acties worden niet uitgesloten. Wat de argumenten tegen af braak zijn, leest u in een inge zonden brief in deze krant. VW-voorzitter E.D. Vincent was er best een beetje trots op. En met recht want de nieuwe omgevings- kaart "Holten met de Holterberg", die vorige week gepresenteerd werd, is om meer dan één reden uniek. Voor het eerst presenteert de Holtense VW nu een "ingevlo gen" kaart, hetgeen wil zeggen dat de kaart niet met de losse hand ge tekend is (zoals de vorige), maar op basis van luchtopnames door de Nederlandse Topgrafische Dienst in Emmen is vervaardigd. In Nederland is dit de eerste keer dat een toeristische kaart op deze manier is vervaardigd. De NTD, in Holten vertegenwoor digd door het hoofd van de repro ductie-afdeling P. Hartman, maakt bij deze nieuwe werkwijze gebruik van digitale technieken en zag de Holtense kaart als een proefproject. Vandaar ook dat de plaatselijke VW niet te klagen had over de dienstverlening. Het bestuur werd bij de vele eisen die aan de nieuwe kaart gesteld wer den op haar wenken bediend. Zo is de kaart niet een standaardkaart uit het bestand van de Topgrafi sche Dienst, maar een samenstel ling van vier regionale stafkaarten. „We wilden Holten in het midden van de kaart en daarbij zoveel mo gelijk van de directe omgeving er bij op" beargumenteert Vincent die ingreep. Daarnaast hield de VW vast aan een maximum ver koopprijs van f 6,25. Door de keuze van een betere kwaliteit papier en het opnemen van een dorpsplatte grond (van Holten èn van Dijker- hoek) op de achterkant, waardoor die slechts gedeeltelijk voor adver tenties beschikbaar was, bieek die prijsstelling erg moeilijk te realise ren. Dat het toch lukte, is het ge volg van een quantumkorting die de VW door de hoge oplage van 15 duizend stuks kon bedingen. „Hiermee kunnen we weer vier, vijf jaar vooruit" aldus een glunderen de WV-voorman, die verder bena drukte dat de nieuwe kaart niet al leen voor de toerist maar ook wel degelijk voor de Holtenaren zelf bestemd is. Die kunnen de kaart met een bon uit het Holtens Nieuwsblad met een korting van f 0,75 aanschaffen bij de VW of en kele plaatselijke middenstanders, die meteen een behoorlijke voor raad in hebben geslagen. Burgemeester Van Rappard, die met het voltallig college de presen ce nieuwe kaart is op de balie van de WV voor iedereen te bewonderen. tatie van de nieuwe kaart kwam opluisteren, complimenteerde de WV met de nieuwe aanwinst. Ook hij bleek nogal eens te hebben ge worsteld met de inmiddels na acht jaar afgedankte oude kaart, die op z'n zachtst gezegd niet altijd in overeenstemming met de daad- werkleijke situatie ter plekke was. In dat kader sprak Van Rappard van het gezelschapsspelletje "Zoek de verschillen". Afgezien van de ge detailleerd van de kaart bleek de burgemeester verguld met de plat tegrond aan de ommezijde. „Nu weten gasten van buiten het dorp in één oogopslag waar ze moeten zijn." Namens de gemeente bood Van Rappard de VW-voorzitter en beheerder André Hoeben een stropdas met gemeentewapen aan en beloofde dat, wanneer die ge reed zijn, hij nog even langs zou ko men met een gemeentesjaaltje voor de WV-informatrices. Het lijkt er dan toch van te komen. Op initiatief van Holtenaar J.H. Niesthoven vindt maandag 25 sep tember in het dorpshuis de oprich tingsvergadering plaats van een Holtense wereldwinkelvereni ging. Niesthoven, die zelf binnen kort verhuist naar elders, stelt echter een dwingende voorwaar de: „Er moeten zich minstens 25 vrijwillig(st)ers aanmelden, an ders is het geen haalbare kaart. Tijdens de avond in het dorpshuis wil hij zijn plannen verder toe lichten. De vergevorderde plannen voor een wereldwinkel in Holten staan of vallen met de beschikbaarheid van medewerkers. „Je moet een groot team hebben want je kunt niet steeds een beroep op dezelfde mensen doen" stelt Niesthoven, die met wethouder Westerik over legt over een standplaats op de plaatselijke warenmarkt en even tueel ook kan rekenen op ruimte in de plaatselijke AH-vestiging na de verbouwing aldaar. Daarnaast is het de bddoeling een centraal be stel- en ophaalpunt in het leven te roepen. Ook is het nodige geld be schikbaar. Vijfduizend gulden uit het ontwikkelingspotje van de ge meente Holten en nog eens zesdui zend uit andere bronnen. „Gaat het hele project niet door, dan is dat geld weggegooid en kunnen de boeren in de Derde Wereld er naar fluiten" stelt de initiatiefnemer de zaken kort maar krachtig. De avond in het dorpshuis waar ieder een welkom is, begint om 20.00 uur. Dat het Holtens Nieuwsblad niet van elastiek is, bleek vorige week weer eens. De beschikbare ruimte was niet voldoende om alle inge zonden kopij te plaatsen. In zo'n geval moet er een keuze worden ge maakt, waarbij dit keer de resulta ten van de voetbaljunioren van de SV Holten buiten de boot vielen. Onze excuses daarvoor. Wie gedacht.had dat met de vrije markt van afgelopen zaterdag de zomereve- nementen in de dorpskom definitief voorbij waren, komt bedrogen uit. Voor donderdag 21 september heeft de Holtense Handelsvereniging nog een dave rende uitsmijter in huis. Die avond wordt op de Smidsbelt en in de Dorpsstraat een gezellig wijnfeest gegeven, dat rond elf uur 's avonds met een ongekend vuurwerk wordt besloten. Om te voorkomen dat het evenement (net als de Blij dat ik Rij-markt in het water valt, zal een goot deel van de Smidsbelt overdekt worden. Zo zullen de acht deelnemende horecabedrijven in twee grote tenten worden ondergebracht. Alle deelnemers, waaronder de Holtense middenstand met veertig kramen, zullen inspelen op het thema wijn, waarbij er uiteraard heel wat (gratis) te proevsn valt. Op wijngebied kunnen de Holtena ren 21 september kennis maken met het geestrijk vocht uit Frank rijk (de Elzas), waarvoor hotel Hoog Holten de honneurs waar neemt, met Spanje (Kegelcentrum Barbarossa), met Bulgarije (van een eigen importeur en verkrijg baar bij het eveneens aanwezige Bulgaarse verkeersbureau), met Joegoslavië (café De Biester),-met weer andere Franse primeurs van het AC-restaurant en met de huis wijnen van Albert Heijn. Wie uitge- proëfd is en besloten heeft welke wijn favoriet is voor deze avond kan de rest van de avond met de zogenaamde Holtense "keuntjes" betalen. Dit ziin munten die een te genwaarde van f 1,75 vertegen woordigen en her en der verkrijg baar zijn. Daarnaast zorgt vishan del Reinaardus ervoor dat men kennis kan maken met de aloude, maar nog steeds niet overal even veel gewaardeerde mosselen. Ook hier geldt: gratis proeven. Trou wens, ook de liefhebbers van bui tenlandse (en Nederlandse) kaas komen ook ruimschoots aan hun trekken! A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Naam: Adres: I Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dhr./mevr.: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Postcode: Antwoordnummer 97 Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld' per jaar ad 38.70 Dat alles gebeurt onder de onge twijfeld stemmingsvolle tonen van de EdelweisskaDelle uit Gelselaar, een orkest van bijna twintig men sen dat tussen de twee tenten op een podium haar deuntjes blaast. "Dissen die tenten is tevens een groot (overdekt) terras gepland. Voor de kosten draaien dë horeca en de wijnimporteurs op. Ook op toeristisch gebied valt er alvast weer te genieten van de ko mende winter of de volgende zo mer. Naast het genoemde Bulgaar se Verkeersbureau is ook het Joe- goslavisch Verkeersbureau aanwe zig, evenals de VW Winterberg die samen met de Holtense VW een presentatie geeft. Dit is voor Holte naren tevens de laatste gelegen heid om tegen gereduceerde prijs de nieuwe kaart van Holten met de Holterberg te k,open. Klapper Ongekende klapper is voor Holten natuurlijk het afsluitende vuur werk. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat dit geen doorgang kon vin den omdat de autoriteiten zoiets in het dorpscentrum als te risicovol bestempelden. Na een nadere af weging en een onderzoek ter plek ke werd alsnog de goedkeuring af gegeven. Het vuurwerk zal om kwart over tien worden afgestoken op het parkeerterrein achter Al- bert Heijn en duurt ongeveer twin tig minuten. Vrijmarkt Wanneer het tijdens het Wijnfeest net zo druk wordt als tijdens de vrije markt, dan mogen qle organi satoren zeker niet mopperen. Al ver voor tien uur was er in de wijde omtrek geen parkeerplaats meer te bekennen, zodat de markt mét een al druk bevolkt werd met kijk en kooplustigen. Niet alleen toeris ten, maar ook veel Holtenaren lie ten zich in de stroom meevoeren langs de zeventig kramen en min stens zoveel echte straathandela ren die op de grond een plaastje ha- den gevonden. Allerlei waar wissel de op die manier van eigenaar, van dinky toys tot een heuse automo biel. erg veel leesvoer maar ook Wanneer het ijdens het Wijnfeest van volgende week donderdag net zo druk is als op de vrije markt vorige week, dan mogen de organisatoren niet mopperen. theepotten, warme wintertruien, gereedschap, grammofoonplaten en nog veel meer. Uiteraard trok ook het Rad van Avontuur van de organiserende supportersvereni ging van HMV veel bekijks en de den de kraampjes met hapjes en drankjes goede zaken. Onder het genot van de vrolijke klanken van de Tiroler-kapel was het mede door een heerlijk najaarszonnetje dan ook goed toeven. Menig bezoe ker nam tussendoor nog even een kijkje bij de Oudheidkamer, waar voorzitster Minie Bosman met trots de onlangs vakkundig inge pakte linnenkast kon toner. Al met al maakte Holten weer eens een goede beurt en hielden de sup porters van HMV er een fiks batig saldo aan over dat ongetwijfeld een goede bestemming zal vinden. Succes De organisatoren, Jo IJzerman, Jan-Herman ten Velde, Albert Rei naardus, Hans Steunenberg, Har ry Blankena en Wim de Maag van de HH V-commissie Verkoopbevor derende Activiteiten hebben er alle vertrouwen in dat hun initia tief aanslaat. „Ondanks het soms slechte weer waren de eerste twee themamarkten goed bezocht. We weten zeker dat dit een ontzettend succes wordt. Daarvoor staat de combinatie van gratis proeven, een gezellige Smidsbelt en het af sluitende vuurwerk garant." De belangstelling voor de snelbus- dienst Holten-Goor-Hengelo van de O AD is de mensen van de OAD in de eerste weken niet tegengeval len. „Het is nog even wennen voor de mensen en het is nog geen winter, maar desondanks loopt het leuk. We hebben ook al veel telefoontjes gehad önm inlichtingen" verklaart Theo Signer, chef streekvervoer van OAD. Elke werkdag vertrekt de snelbus om 07.40 uur vanaf het busstation Burg v.d. Borchstraat richting Goor, waar overgestapt wordt op de snelbus naar Hengelo. Gereden wordt via de Al. Momenteel moet er nu nog soms gewacht worden in de file voor de afslag Hengelo- Twentekanaal, maar in oktober worden de stoplichten ter plaatse zodanig aangepast, dat de bus au tomatisch voorrang krijgt. Door de sneldienst is de reistijd Holten- Hengelo teruggebracht van ruim een uur tot drie kwartier, 's Avonds vertrekt de bus uit Hengelo om 17.00 uur. Ook het busvervoer richting De venter zit in de lift. Bij het begin van het nieuwe schooljaar heeft OAD 's morgens al een tweede bus in moeten zetten. Omdat er nogal wat wijzigingen zijn in de nieuwe dienstregeling, komen daar veel telefoontjes over binnen. Voor in formatie kan men terecht bij het infocentrum voor openbaar ver voer, tel 06-8991121 (niet gratis) of bij de buschauffeur, bij wie ook het busboekje met de gewijzigde reis tijden verkrijgbaar is. Na het grote succes van het sprookjesachtige lichtspel op 't Vletgoor, dat enkele enthousiaste Holtenaren vorig jaar presenteer den, krijgt dit feeërieke evenement in de herfstvakantie een vervolg. Op zaterdag 14 oktober astaat er weer een vertoning op het pro gramma bij de vijver van 't Vlet goor. De aanvang is 20.00 uur. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Kapsalon Intercoiffure U ziet het verschil Salon voor hem en haar Dorpstraat 18 - Holten Tel. 05483-6 44 86 Sinds kort is Holten een groeps- praktijk voor alternatieve genees wijzen rijker. In het pand Kerk straat 30 (hoek Kerkstraat-Laren- seweg) is per 1 september een Hy- pocrates artsenpraktijk voor homeopathie, acupunctuur, krui- dengeeskunde en (sport)massage gevestigd. Hypocrates heeft ver der vestigingen in Heemskerk, Heerhugowaard en Schagen. Geneesheer-directeur dr. S. Arends van Hypocrates benadrukt dat zijn groeps artsenpraktij ken al- "leen met volledig gediplomeerde artsen en acupuncturisten werkt. Ook bij de vergoedingen door het ziekenfonds van zijn behandelin gen verwacht hij geen problemen. „In het verleden hadden we enige tijd een vestiging in Deventer. De vergoeding voor het consultbe drag zit in de aanvullende verzeke ring die het Regionaal Zieken fonds Salland aanbiedt."" De praktijk in Holten is elke dins dag en woensdag geopend. Voor een behandeling kan men van te voren telefonisch een afspraak maken (tel. 64586). Het Wereld Natuur Fonds presen teerde onlangs de nieuwe cadeau catalogus met daarin een keur aan fraaie geschenken. Uiteraard gaat van het aankoopbedrag een deel naar het Natuurfonds zelf. De arti kelen kunnen via de aangehechte bestelkaart worden besteld, maar het is ook mogelijk ze rechtstreeks bij een van de 160 Nederlandse Panda-winkeltjes te kopen. Het dichtsbijzijnde winkeltje voor Hol ten is dat van Inez van Laer, Wip- pert 1 in Kring van Dorth. Vanuit Holten is dat ongeveer zes kilome ter. (volg de oude weg Laren-Hol ten, net over de Schipbeek in de bocht rechtsaf en dan is het de tweede boerderij rechts). Haar te lefoonnummer is 05731-1447. Het is verstandig van tevoren even te bel len of het gewenste artikel inder daad in voorraad is. Tot en met 12 oktober is de hal van het gemeentehuis ingeruimd voor de aquarellen van Annemiek Ariëns-Wiegman uit Holten. Zij woont nu tien jaar in Holten en geeft sinds drie jaar teken- en schildercursussen in haar atelier Passe-partout aan de Molcnbel- terweg. Annemiek Ariëns-Wiegman be haalde aan de S.O.L. in Utrecht een tweedegraads bevoegdheid te kenen en handvaardigheid. Haar aquarelwerk is te bezichtigen tij dens de openingsuren van het ge meentehuis, te weten op maandag bm vrijdag van 09.00 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1