Holtenaren coördineren Canadees bezoek in '90 Repetities concert HMK in volle gang KLOKKEN Kunst- 25-50% 't Bünne Rijssen m f Collecte van Beatrix Fonds galerie lijstenmakerij op al onze kado"-artikelen in de kelder voor „iets" aan de muur Spiegels Uw nieuwe badkamer bij Holland Bad DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1989 HOLTENS NIEUWSBLAD Dat Holten zijn eigen Mannenkoor heeft, is genoegzaam bekend. Door de regelmatige optredens in be jaarden- en ziekenhuizen en de mederwerking aan verschillende kerkdiensten heeft het Holtens Mannenkoor een goede reputatie opgebouwd. Het koor heeft in zijn bijna dertien jarig bestaan een re pertoire opgebouwd, dat er zijn mag. Het bevat voor een deel ker kelijke koorzang en een ongeveer gelijk deel wereldlijke liederen. De kerkelijke koorzang omvat stukken en liederen uit de meest uiteenlopende tradities van de West- en Oost Europse kerken. Deze liederen worden deels in de oorspronkelijke, deels vertaald ge zongen. Daarnaast een keur van liederen uit het Liedboek der Ker ken. Het wereldlijke genre omvat van klassiek tot de alledaagse lied jes. Naast het Gevangenenkoor uit Nabuco, wordt met evenveel en thousiasme ht Sallandlied gezon gen. Dit lied wordt begin oktober op de plaat gezet en uitgebracht door Jos Kamphuis van Het Kla vier. Dirigent is Bert van Jaarsveld uit Apeldoorn, die vanaf de oprichting de dirigeerstok hanteert. Hij is er in geslaagd het koor op een be hoorlijk peil te brengen. De char me van dit koor is zijn warme kleurklank, die door het a capella (zonder instrumentale begelei ding) zingen goed tot zijn recht komt. Omdat het oog ook wat wil, heeft het koor nieuwe kleding aange schaft: zwarte smoking met een zwart strikje. Dit was mogelijk door de spontane bijdragen van de donatuers en een gift van 1000,- uit het Anjerfonds. De kas van het kledingsfonds is leeg en daarom zal binnenkort op de buitenwijken ook een beroep worden gedaan voor .een bijdrage. De dorpsbewonrs gaven met ruim zeshonderd donateurs het goede voorbeeld. Op vrijdag 17 november geeft het Mannenkoor speciaal voor zijn donateurs een concert in De Kandelaar, waarbij voor het eerst in de nieuwe out-fit wordt op getreden. De repetities voor dit concert In de week van 18 t/m 24 september houdt het Prinses Beatrix Fonds weer de landelijke collecte. Ook in Holten komen de collectanten aan de deur. Het fonds richt zich op de bestrijding van ziektes als polio, multiple sclerose, spasticiteit, spi na bifida, de ziekte van Huntong- ton en de ziekte van Parkinson. Men kan op een bedrag storten op giro 969 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds in Den Haag. zijn begonnen. Mannelijke perso nen van 16 jaar en ouder zijn van harte welkom en kunnen vrijblij vend een repetitie meemaken. Kof fie is altijd aanwezig. Het koor re peteert iedere dinsdag van 20.15 tot 22.00 uur boven de toonzaal van Schuppert Meubelen in de Dorps straat. Holten is een nieuwe stichting rij ker, maar in tegenstelling tot de overige richt deze zich niet op ac tiviteiten in het dorp zelf. Het gaat hier om de stichting Welcome Again Veterans met een compleet Holtens bestuur. Gezien de doel stelling is dat niet echt verwon derlijk. Voorzitter G.J. van 't Holt, secretaresse M.G. Eggink'-Ten Vel de en penningmeester F.T. Rede- ker stellen zich ten doel volgende jaar zoveel mogelijk Canadese oud-strijders naar Nederland te halen om hier de festiviteiten rond de viering van 45 jaar bevrij ding mee te maken. Aangevuld met burgemeester mr. W.L.F.C. van Rappard en oud-bur gemeester mr. W.H. Enklaar stapt het bestuur van de nieuwe stich ting morgenavond in het vliegtuig om in Canada zelf de schriftelijke contacten en afspraken ter plekke te bevestigen. Van Rappard gaat mee als secretaris van het landelijk comité Thank You Liberators en Enklaar fungeert (vanuit zijn ja renlange ervaring met het Neder lands Oorlogsgravencomité) als adviseur voor de begin dit jaar op gerichte nieuwe stichting. De Hol- tense inbreng in de coördinatie van de veteranenbezoeken wordt nog eens versterkt door de inbreng van de plaatselijke reisorganisatie O AD, waarmee de stichting een za kelijke overeenkomst heeft geslo ten voor de overtocht vanuit Cana da en het vervoer in Nederland in de periode 27/29 april tot 8 mei Vijfjaar geleden deden Canadese veteranen nog een keer over. waarin de Canadeze veteranen in Nederland verblijven. In Canada brengt de Holtense de legatie werkbezoeken aan o.a. de Nederlandse ambassadeur in Ot tawa, de heer J.S.E. Breman, aan minister Gerald Merrithew van Ve teran Affairs en aan het hoofdkan toor van de Canadese Oud-strij- dersbond waar voorzitter mr. F. Hennington hen zal ontvangen. Gastgezinnen Van 't Holt en zijn gevolg kunnen in ieder geval 600 Canadezen ga randeren dat ze in Overijssel te recht kunnen, maar hij verwacht dat het definitieve aantal op zo'n 750 gasten uitkomt, waarvan er on geveer vijftig in Holten zullen ver blijven. Daarnaast zijn er Canade zen die voor eigen kosten in hotels verblijven. Om een indruk te krij gen van de hoeveelheid te ver wachten gastgezinnen en de activi teiten die de verschillende Overijs selse gemeenten volgend jaar mei denken te gaan organiseren heeft Holten burgemeester Van. Rap pard zijn collega's in 'de provincie al gepolst. In ieder geval zullen Bathmen, Diepenveen, Markelo, Hellendoorn, Nijverdal, Holten zelf, Voorst, Gorssel en waarschijn lijk ook Deventer meewerken. Van 't Holt benadrukt dat de op vang ter plekke en de organisatie van festiviteiten een zaak van de plaatselijke comités is. Met het oog daarop heeft hij ook tijdelijk zijn functie als voorzitter van de Hol tense stichting Viering Nationale Feestdagen neergelegd om belan genvermenging te voorkomen. In terim-voorzitter H.Ch. Vogelij ver wacht volgende week de Holtense plannen te kunnen presenteren. Daarnaast wordt er op provinciaal niveau een totaalprogramma aan geboden, waarin ook de Britse ve teranen zullen worden betrokken die in de regio Twente zijn onder gebracht. Over dat programma zal commissaris van de Koningin J.A.M. Hendrikx eind deze maand het nodige bekend maken. S3 van de Broekestraat 40 Rijssen-tel 05480-13186 Stadhuisplein naast postkantoor, tel. 05480-120 49 olieverfschilderijen van goede Nederlandse schilders, klassiek en modern ca. 200 st. aquarellen litho s, etsen, zeefdrukken kunstreprodukties, posters keuze uit ca. 3000 verschillende afbeeldingen kunststof, aluminium moderne houten lijsten In meer dan 700 kleuren en profielen voorradig passe-partouts snijden inlijsten (ook borduurwerk) direkt klaar service (ook houten lijsten) met geslepen rand, in 10 maten, in de lijst van uw keuze Betaalbaar Kom maar kijken m Holland Bad met een eigentijds life style bad- kamerprogramma. Door een uniek show-room konsept worden er badka mers geshowd, kompleet met tegels en badtextiel, waarin Holland Bad zich onderscheidt, binnen de grenzen van uw smaak, specifieke wensen en bin nen uw budget komen we altijd tot pasklare oplossingen. RIJSSEN SLIEDRECHT Industrieterr. De Mors Industrieterr. Nijverwaard Spinnerstraat 5 - 7461 TV - Tel. (05480) 14580 Leeghwaterstraat 107 - 3364 AE - Tel. (01840) 10344

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 13