Tentoonstelling in Boschamp een succes li i J i bi mm Vakkundig spel Dick Sanderman Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Ondanks vakantie veel bezoekers Uit het politierapport mm BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Jam Session in Schure Maanavond in de Schure De mooiste keukens gaan niet met vakantie BouwFinis] Leraren SGH met Dop Geslaagd Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand - F BOLSENBROEK MARKELO "7 OPEL-Q- vl v! Concert redelijk bezocht Goochelshow in dorpshuis >,r DONDERDAG 20 JULI 1989 Jk L,v Corry Schmets-Bloem: „elke pop is uniek". „Zet maar als kop boven het verhaaltje: ondanks de kom kommertijd was de tentoon stelling een groot succes", vraagt Corry Smets-Bloem, als wij haar op een 'stil uurtje' opzoeken in dorphuis de Boschkamp, temidden van haar poppen. „Mijn man en ik hebben er wel eens slapeloze nachten van gehad: zouden er wel mensen komen in de vacantietïjd?. Tenslotte heb ben we er zo hard aan ge werkt, maar het is in een woord geweldig, zoveel be langstelling", verklaart Corry enthousiast. Het minder mooie weer van de laatste week zorgde er voor dat heel wat vakantiegasten van de campings en van de bungalowpar ken een kijkje kwamen nemen in de Boschkamp. Het dikke recep- tieboek toont dan ook een scala van plaatsen uit Nederland. „Wat zo leuk is, dat de mensen zo ent housiast reageren. Dit hadden ze kennelijk niet verwacht". Unica's worden de poppen geno- memd die Corry Smets maakt. Ze zijn dan ook allemaal uniek. De van huis uit Amsterdamse, maar al jaren wonend in de Churchilstraat, raakte tien jaar geleden in de ban van het poppenmaken toen zij zich aanmeldde voor een cursus pop penmaken. De cursus werd halver wege stopgezet, maar Corry was zo gefacineerd door deze vorm van creativiteit dat het tekenen en schilderen op de achtergrond raak te en zij zichzelf verder ontplooide in het poppenmaken, waarin zij nu zelf lessen geeft. Aanvankelijk al leen voor privé groepjes, maar ko mende winter ook onder de para plu van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk. De bijzonder fraaie poppen en het enthousias me, waarmee Corry de bezoekers van de tentoonstelling vertelt over haar hobby hebben er voor ge- 0 09476-1907 Op 13 juli werd er aangifte gedaan van diefstal uit een auto op de Hol- terberg. Door een ruit te vernielen kreeg men de auto open. Ont vreemd werd een tasje met daarin enig geld en waardepapieren Op 15 juli vond een soortgelijke zaak plaats deze keer op een par keerplaats aan de AI. Een Engels echtpaar op vakantie was deze keer de dupe. De hele auto vol met koffers en tassen werd leeggeroofd en de schade bedraagt een f 10.000,- De vakantie moest worden afge broken en zwaar teleurgesteld moest het echtpaar huiswaarts ke ren. Diverse goederen, zoals kost bare boeken e.d. werden in de loop van de week in de regio terugge vonden. In het AC restaurant gelukte het tot nu toe nog onbekende perso nen binnen te dringen in het kan toor. Hieruit en uit en kluis werd voor een bedrag van vele duizen den guldens ontvreemd. Toen het personeel argwaan kreeg met be- Diëten Het komt regelmatig voor, dat men door een bepaalde kwaal of vanwege medicijngebruik een dieet moet volgen. Het zoutloos, suikerloos en vetarm moeten eten zijn daar de bekendste voorbeel den van. Hoe in zulke gevallen dan toch een smakelijke maaltijd te be reiden is voor velen een vraag. Zoutloos te moeten eten hoeft echt geen ramp te zijn. Met kruiden kan het eten heel smakelijk worden ge maakt. Informatie hierover kunt u krijgen bij uw kruisvereniging. Daar is een diëtiste in dienst die u kan vertellen hoe u voor welk dieet dan ook de maaltijden kunt sa menstellen. U kunt daarna infor meren op het spreekuur van de kruisvereniging. Dat is elke maan dag t/m/ vrijdag van 13.30 - 14.30 uur in het kruisgebouw aan de Gaardenstratt 31. Telefoon 61436. Bovendien kunt u bij het Voorlich tingsbureau voor de Voeding bro chures aanvragen over de maal tijdbereiding bij diverse diéten. Schriftelijk (gewoon een briefkaar tje) naar het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, Postbus 85700, 2508 CK 's Gravenhage is voldoen de. De meeste brochures kosten fl,- tot f3,50. Zelfdokteren Wist u dat het gevaarlijk kan zijn een pilletje, of zalfje dat u eens van de huisarts heeft voorgeschreven gekregen te gebruiken wanneer u zich eens niet lekker voelt, jeuk heeft etc.? Dat geldt natuurlijk niet voor een aspirientje. Medicij nen zijn namelijk aan bederf on derhevig. Heeft u restanten van medicijnen (pillen, poeders, zalfjes, druppeltjes etc) in uw medicijn kastje staan, die u 'over' heeft, brengt u ze dan terug naar de apo theek. U kunt ze niet zo maar er gens weer voor gebruiken, ze kun nen niet goed meer zijn en weg gooien in de vuilnisbak leidt tot milieuvervuiling. Kijkt u eens kri tisch in uw medicijnkastje, wat er allemaal weg kan. Zelf zomaar weer een pilletje of zo innemen kan gevaarlijk zijn vanwege de bijwer king van dat medicijn. Bewaart u de bijsluiter goed. Is ze voor u niet duidelijk, vraag dan gerust bij de apotheek om uitleg. Minder of meer gaan gebruiken van een voor geschreven medicijn moet u pas doen na overleg met de huisarts of specialist. Die kan daar goed de ge volgen van onderkennen. Wilt u het gebruik veranderen dan kan u daarover tijdens het spreekuur bellen en overleggen. Gebruikt u meerdere medicijnen, die u van meerdere artsen hebt voorgeschre ven gekregen, schrijft u dan op een briefje wat en hoeveel u van elk ge bruikt. U moet dat dan steeds aan iedere arts vertellen. Die kan er dan wanneer hij/zij iets wil voor schrijven rekening mee houden. Een soort medicijnen paspoort kan heel handig zijn. trekking tot bepaalde bezoekers was het leed reeds geschied en had den de daders zich uit de voeten ge maakt. De politie van Almelo kon een jon geman aanhouden die in het bezit was van een fiets welke op 24 juni j.l. uit een schuur aan de Valken- weg was weggenomen. De Almelo se politie is aan het uitzoeken of deze knaap nog meer op zijn gewe ten heeft. De Holtense politie heeft de eerste bekeuringen uitgeschreven betref fende het door rood licht rijden in de Dorpsstraat. De algehele in druk van de politie is dat de gehele verkeersmaatregel redelijk goed functioneert. Aanrijdingen hebben niet plaatsgevonden; de "bijna aanrijdingen" zijn niet bekend. Wel worden de overstekers dringend geadviseerd bij groen licht niet klakkeloos over te steken, doch dat men zich er van overtuigt dat het verkeer inderdaad stopt. zorgd dat de aanvankelijk geplan de ene cursus van zes lessen in de kortste keren was volgeboekt en ook de tweede zit al helemaal vol. „Zo'n cursus geven is enig. Als de dames pas beginnen, denken ze vaak, dat kan ik niet, maar als je ziet wat het uiteindelijk resultaat: is, gewelig leuk. Het is ook niet al leen poppenmaken, maar ook het leggen van sociale contacten 'en hun zoveel zelfvertrouwen te geven dat ze volkomen achter hun pop staan. Ze zijn er dan ook wat trots op. Als de pop klaar is, zie je ook dat iedere deelneemster haar eigen persoonlijkheid er in heeft ver werkt. Het worden uiteindelijk al lemaal totaal andere poppen, ter wijl ze toch dezelfde begeleiding hebben gehad", weet Corry te mel den en voegt er aan toe: „dit is een hobby, die je altijd kan doen. Mijn man is veel weg - hij is chauffeur reisleider bij de OAD en nu net weer vertrokken voor een reis van tien dagen naar Oostenrijk. Ik ben dus veel alleen en met zo'n hobby blijf je lekker positief bezig. Je mag best een bezigheid hebben hele maal voor jezelf, vindt ik zo". On danks de drukke baan van man Harry, heeft de poppenmaakster erg veel steun aan hem en aan de kinderen. „Het is als met elke hob by: staat de achterban niet achter je, dan lukt het niet. Zonder de steun van Harry zou deze tentoon stelling echt niet voor elkaar geko men zijn. Hij heeft dan ook alle de cors gemaakt. Alles wat zijn ogen zien maken zijn handen". Van de kinderen, die eveneens zeer crea tief zijn, kreeg zij .gevraagd en on gevraagd' advies, maar de grootste kriticus op haar werk is zij zelf. Een speciaal woord van dank wil Corry Smets tenslotte meegeven aan kapper Stegeman, die gratis haar afstond voor een poppepruik- je, fotograaf Ten Velde die voor een van de decors een antiek fototoes tel in bruikleen gaf en G.J. van 't Holt die spontaan de schoolspulle tjes ter beschikking stelde, terwijl dokter Verbeek uit Markelo voor de tentoonstelling de doktersin strumenten afstond. Vandaag (donderdag) nog tot 17.00 uur en morgen vrijdag 21 juli tussen 10.00 en 17.00 uur kan men de poppen van Corry Smets-Bloem in de Boschkamp nog bewonderen. Komende vrijdag wordt er in dorp huis De Boschkamp een leuke goochelshow* gehouden voor kin deren tot omstreeks twaalf jaar. De bekende clown Jerry en zijn 'hulp je' Japie worden voor een amusan te middag. De show begint om 14.00 uur en duurt tot omstreeks 16.00 uur. De kosten bedragen 3,-. Georganiseerd door de Orgel kring Vox Humana (menselijke stem) werd het presentatiecon cert, gegeven door de stadsorga- nist van Rijssen Dick Sanderman, redelijk bezocht. Het programma was vrijwel samengesteld uit 19e eeuw-orgelcomposities, waarin de orgelwerken van Bach, Handel en Haydn niet ontbraken. Begonnen werd met het koraal 'Herr Jesu Christ, dich zu uns wend', waarna in een doorstro mend ritme het Trio BWV 655 werd gespeeld, waarin de cantus firmus duidelijk uitkwam tegen manuaal- en pedaalspel. De ouverture Rode- linda van G.F. Handel had opera- kenmerken, zodat de wereldlijke muziek concerterend werd gepre senteerd. Het Largo was volumi neus met puntig staccatospel. Het Presto was lichtvoetig met vir tuoos manuaalspel, het Adagio nogal pompeus begonnen ging over in een dansant gespeeld me nuet, orgelmuziek met hoge amu sementswaarde. Van de engelse componist Boyce was Voluntary in het Larghetto ge dragen, waarop een contrastrijk Vivace volgde, technisch perfect gerealiseerd. Het Concerto no 2 in g. mineur van Camdge kreeg veel variatie in de 4 delen. Ornamen tiek werd toegepast met overdadig aantal trillers in de langzamen Adagio's, waarop een Allegro volg de op de manualen vertolkt, waar in ook echowerk door wisselende dispositie tot klinken kwam. Flö- tenburg-stiicke van Haydn was ui teraard voor de fluitregisters. Ar peggio's in de accoorden waren voorgeschreven in het menuet, een toetsenstuk op de manualen, re sulterend in het volle werk, daar mede het Allegro ma nog troppo besluitend. Praeludium met sanf- ten Registern van J.C. Herrman (begin 19e eeuw) was vrijwel dries temmig, met zelfstandige partijen voor manualen en pedaal, beheerst en correct uitgevoerd. Het is be kend dat Dick Sanderman geen ef fect-bejag sorteert, zodat de impro visatie over psalm 166 God heb ik lief, want die getrouwe Heer een milde en stijlvolle uitvoering kreeg. Manische en fugatische fragmenten, veelal met uitkomend tongwerk in de cantus firmus wa ren voldoende geprepareerd om compositorisch een acceptabel beeld te geven. Het kwint register domineerde iets te veel in de melo die, later herhaald in de snelle pas sages, die slagvaardig en ad rem werden gespeeld. Het laatste pe daalthema had niet veel associac- tie met de Mixolydische melodie, evenwel knap vertolkt, ook in de herhaling. Op vrijdag 21 juli a.s. concerteert Peter Eiaander, eveneens in de NH kerk. Gotze Kaspersma. Vorig jaar was er met succes in juli een Jam Session in Jongerencen trum de Schure. Op zaterdag 29 juli wordt daarom opnieuw een Jam Session gehouden. Iedereen die een muziekinstru ment bespeelt en zin heeft om met andere muziekhobbyisten een avond muziek te maken is op 29 juli vanaf 15.00 uur welkom in jc de Schurc. Vooraf kan men zich aan melden bij jc De Schure, Beuseber- gerweg 27, telefoon 6 4121. 's Middags is het de bedoeling om een kleine repetitie te houden, zo dat men dan weet wat voor groe pen er gevormd kunnen worden en welke apparatuur er gebruikt kan worden. Als het even kan de eigen spullen meenemen, zodat men met vertrouwde apparatuur omgaat. De zaal is open om 20.00 uur. De toegang is gratis en ook de deelna me is gratis. De maan heeft altijd een belangrij ke rol gespeeld. Vooral volle maan heeft veel mensen geïnspireerd, denk maar aan de talloze liefdeslie deren en Horrofilms. Ook de maan- BouwFinish Rijssen blijft de hele zomer lang elke dag geopend. Meer dan SOkeukens in allerlei uitvoeringen en prijsklassen. Plus een fantastische, kollektie tegels, plavuizen, vloerbedekking en vitrage. Openingstijden: maandag tol en met vrijdag van 9.00 tot 12 00 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Zaterdag van 9 00 tot 16.00 uur Donderdag koopavond tot 21.01 Enterstraat 198 Rijssen vluchten in de jaren 60 en 70 zijn heden ten dagen nog vaak onder werp van gesprek. Vooral het mo ment dat Neil Amstrong op 21 juli 1969 de eerste stap op de maan zet te zal bij menigeen in het geheugen gegrift zijn. Dit historische feit is voor het jongerencentrum de Schure aan leiding om zaterdag 22 juli een maanavond te houden, maar ook omdat de Schure 20 jaar geleden is gestart. De organisatoren willen zoveel mogelijk laten ziet wat met de maan te maken heeft, dus van 'maanzaad'brood tot Horrofilms. Twëe leraren van de SG Holten, G.F. Paule en G.H. Dijkerman, hebben gebruik gemaakt van de Dop (Doorstroming onderwijzend Personeel). Per 1 augustus verla ten zij officieel de SGH. Sportleraar Paule heeft op eigen verzoek in besloten kring afscheid genomen. De heer Dijkerman neemt op 8 september afscheid tij dens een receptie. Tevens zal con- gièrge H.J. Calkhoven dan af scheid nemen van de school. Onze plaatsgenoot Edwin Kers is geslaagd voor het diploma Middel bare Kadercursus Varkenshoude rij te Almelo. /SP\ //2\ NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. A. Mol, Lochem; uitgangscollecte: Algemeen Kerkewerk. Kinderneven- dienst: Ans Steunenberg. 19.00 uur: ds. Doornweerd. Oppasdienst: mevr. Vlogtman- Meijer en Joke Markvoort. Diessenplas: woensdag 26 juli: 19.30 uur: Past. Rademaker. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. J. Wilschut, Dor drecht; 19.15 uur: ds. J. Wilschut. Oppasdienst 0-3 jaar: Hester Lohuis, mevr. Aanstoot-Braker en Tonita Garritsen. 4-6 jaar: Esther Schuttert en Marjan Schuttert. Na afloop koffiedrinken met va kantiegasten: Mevr. Hulsman- Veldhuis en mevr. Brinkman- Dijkink. R.K. KERK (gebouw Irene): 10.00 uur: Heilige Mis. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. Doomweerd; uit gangscollecte: Algemeen kerke werk. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. D. Zinkstok, De venter; uitgangscollecte Alge meen kerkewerk. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 08.00 uur en 10.00 uur: H. Mis. ARTS: 15 en 16 juli: J.H.A. Bruins, Kei- zersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diètiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: E.C.C. Houck, Pastoriestraat 42, Holten, tel. 05483-61433. Be handeling na telefonische af spraak. 8 en 9 juli: DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, tel 62004. Dierenartsen praktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk. ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. T/m 21 juli: Expositie handge maakte poppen in dorpshuis De Boschkamp. 21 juli: 14.00-16.00, Goochel show in dorpshuis; 20.00 uur concert Peter Eilander in Ned. Herv. kerk. 22 juli: Erwin-cross, terrein Schreursweg; maanavond in de Schure. 23 juli: Concours hippique Bergruiters op terrein de Bor- keld. 25 juli: 14.00-24.00 uur Kermis 26 juli: 10.00 uur, Kleinvee- markt op Kalfstermansweide; 14.00-24.00 uur Kermis; 18.30 uur. Autocross op terrein de Look. 27 juli: 14.00=24.00 uur Kermis. 28 juli: 14.00-24.00 uur Kermis; 19.00 uur, Wielerronde van Hol ten. 29 juli: 11.00 uur: Folkloristisch rogge maaien, Oude Stations weg 7 Dijkerhoek; 13.00 uur, Touwtrektoernooi om het kam pioenschap van Holten op Kalfstermansweide; 20.00 uur- ,Jam Session in jc de Schure. 30 juli: 10.00-13.00 uur start va kantie-fietstocht bij MAC koe pel, Kerkhofsweg. Gevonden: bruine sleutelétui met drie sleutels, Toyota-auto- sleutels; wit tasje met enkele honderden guldens; koppeling van slang van een bulk-of meel- wagen; bruin rijzweepje; drie VW sleutels; wieldop merk Tur bo. Verloren: een nachtkluissleutel plus een cassettesleutel; zilver en armband met drie bloedko ralen; adressenboekje; zwarte herenportemonnaie met in houd; groenétui met drie sleu tels; sleutels met Renault label; blauwe herenportemonnaie met inhoud; gouden kettinkje in verpakking; bruine herenpor temonnaie met inhoud; blauwe herenportemonnaie met in houd; Rabo-bankpasje; drie sleutels aan zwart étui; een poes zwart met witte pootjes. Geboren: Leonie Martha Hen- drika dv J.F. Zwiers en G.M. Brands; Ellen dv H.C. Wielaard en Y. Willems (geb. te Deven ter). Overleden: G. Stoffer, oud 63 jaar; G.R. van der Wiel, oud 45 jaar; G.J. Wegstapel-Altena, oud 82 jaar (overl. te Deventer). Ondertrouwd: J. Abbink, oud 23 jaar. Rijssen en G. Aanstoot oud 23 jaar. Holten. Gehuwd: E. Boode, oud 29 jaar. Holten en H. Krikkink, oud 23 jaar, Holten; G.R. Bolink, oud 25 jaar, Holten en W. Meijerink, oud 23 jaar, Holten; D. Geertse- ma, oud 23 jaar, Wierden en A. Vos, oud 20 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3