Vakantiesfeer ontbrak nog op Hoolter dage i Twintig attracties op laatste kermis voor de reconstructie m 3 Holtens WEEK Dijkerhoek gaat nu rogge oogsten DEZE Holtens dorpsfeest voortaan zonder koningin Als u aan denkt dan denkt u: AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS ow Geslaagd W. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Varkenshouders niet welkom bij collega's Vakantie fietstocht Tineke Wolters op bezoek bij Columbiaanse ambassadeur Verkeerslicht positief ontvangen Weikoop weg uit Holten Holtens Nieuwsblad Donderdag 20 juli 1989 41ste jaargang no.29 Abonnementsprijs f 38.7D Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Poppen Vandaag cn morgen nog, kan men in dorpshuis De Bosc hkamp kijken naar de fraaie poppen van Corry Schmets- Bloemi Ondanks de 'komkom- mertijd' werd de eerste ten toonstelling in het dorphuis een groot succes. In het Holtens Nieuwsblad vertelt Corry over haar boeiende hobby. Touwtrekken De touwtrekvereniging Onze Kracht Is Achteruit kan met voïdocrin.'ï terug kijken op de organisatie van de laatste wed- :'7y:, 7 kampioenschap. Een heuse tri bune was op het bijveld van Blauw Wit op 't Vletgoor ver schenen, die vrijwel de gehele dag bevolkt was met enthou siast publiek, dat kon genieten van aantrekkelijke en span nende wedstrijden. In deze krant een verslag van de wed strijden. Koning Het scheelde maar één schot, of Holten had eenschutterskonin- gin kunnen begroeten. De eer viel nu te beurt aaneen rasech te Holtenaar, Dick van Guus van de mólle, die tot zijn eigen verbazing het laatste schot los te en honderd gulden en de bij behorende de wisselbeker mee naar de Ri jssens kon nemen. Of hij nu zo goed schoot omdat hij de hele wedstrijd op z'n pantof fels liep, vertelt de historie niet. Keizersweg 61-70 Tel. 05483-6 19 00, Holten Industrieterrein „De Haar" Tja, wat moeten we nu schrijven over de eerste van de vier Hoolter dage. Was het leuk, was het druk, was er een goed programma?. Eigenlijk was het van alles wat, maar de ware vakantiesfeer kon den we nog niet ontdekken. De carnavalsvereniging de Fien- preuvers tekende voor de eerste editie van de Hoolter dage. De avond stond in het teken van Country and western. Een vrijwel geheel verjongde ploeg organisato ren was aangetreden op de Smids belt, wellicht dat daardoor de aan gekondigde aanvangstijd van 18.30 uur (half zeven) ruimschoots werd overschreden. Pas om kwart voor acht klok de eerste tonen van de Countryband The Neighbours en werden de boogschiet- en schiettent bemand en werd de ringsteekbaan in gebruik gesteld. Veel vakantiegasten met kleine kinderen hadden inmiddels, na een rondje om de kerk op het paard, de Smidsbelt al weer verla ten om op de eigen stek mee te doen aan een vakantieprogram ma. Anderen wachten met een ijsje in de hand op de dingen die komen gingen. Veel roze suikerspinnen werden door de jeugd met smaak naar binnengewerkt, terwijl men zich de vleesstokjes van de barbe cue goed liet smaken. De Holtena ren hadden zich inmiddels verza meld in de Keunebar, voor het feest omgedoopt tot The famous Hoolten City Keunebar, waar de toegezegde live-muziek evenwel ontbrak. Wellicht ook maar ver standig, want de decibellen van de drie optredende Country and wes ternbands, The Neighbours, Auro ra en Daybeak en waren meer dan voldoende. Hoewel later op de avond er wat meer belangstllenden neerstreken op de terrasstoeljes werd het niet echt gezellig, daarvoor ontbrak er het een en ander aan het program ma. Wie vakantiegasten naar het dorp wil lokken, moet zorgen voor een stuk enthousiasme en dat ont- De paarden trokken veel ruitertjes op de Hoolter dage. brak naar onze mening. Goed be- Sen zou een competitieelement doeld liepen de Fienpreuvers af en wellicht wat meer vaart in het ge- aan met lege en volle bierglazen, heel brengen. Achteraf gezien, was maar om de spelletjes rondom het die ene stier twee jaar geleden, zo'n terrein in de belangstelling te bren- gekke keus nog niet. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Onlangs is aan de opleiding HBOV te Nijmegen (verpleegkunde) ge slaagd onze oud-plaatsgenote Els van Wingerden. Onze oud-plaatsgenote Irene Ap- perloo is aan de Rijks Universiteit te Utrecht geslaagd voor het exa men meester in de rechten. Aan het Twents-Instituut-midden- standsopleidignen te Enschede slaagde Harmien Barvwelink- Koopman voor etaleuse. De volgende week zal ge heel in het teken staan van het Holtense dorpsfeest. Dinsdagmiddag zullen de ker misbazen hun muziekboxen luid opzetten en kan jong en oud zich vermaken in de swingmill, de draaimolen en de autoscooter. Natuurlijk kan er ook gehengeld worden naar allerhande fraaie prijzen en zal ook de wagen met de zuurstokken en andere typi sche kermis-zoetigheden niet ontbreken. In totaal zullen er zo'n twintig kermisattracties staan. Voorts wordt er een nieuw soort bingo verwacht. De kermis van dinsdag tot en met vrijdag dagelijks in be drijf van twee tot twaalf uur. Wat de overige ingrediënten van het dorpsfeest betreft, is er niet veel veranderd al moet Holten het dit jaar voor eerst het zonder ko ningin doen. De tijd dat good-old Jan Wiggers op zijn geheel" eigen wijze de dames het podium wist op te lokken om ten overstaan van het toegestroomde publiek te worden uitverkoren tot dorpskoningin van Holten is definitief voorbij. Vorig jaar werd nog éénmaal een poging ondernomen om de verkiezing van koningin in een nieuw modern jas je nieuw leven in te blazen, maar achteraf gezien was dat niet het succes wat men er van verwachtte. Tineke Wolters van de VVV, die de taak van koniging/gastvrouw op uiterst charmante wijze vervulde vorig jaar, gaf toch aan dat zij zich wat 'overbodig en opgelaten' had gevoeld. Vooral ook omdat er dit jaar geen grote activiteiten op het programma staan, hebben de orga nisatoren toen besloten er defini tief een streep onder te zetten. „We gaan gewoon beginnen. Geen zes Hopelijk onder betere weersomstandigheden dan vorig jaar wordt komende dinsdag de kermis geopend, maar wel zonder Tineke. Als lezer var) het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld' per jaar ad 38.70 bobo's op een rijtje die een lintje doorknippen". Kleinveemarkt Op de kermis zal de carnavals vereniging de Fienpreuvers weer de Keunebar opzetten, die als tref punt fungeert voor een gezellige kermisavond. Naast de kermis is er woensdag morgen van tien tot twaalf weer de bekende kleinveemarkt op Kalfs- termansweide, waar naast de koop en verkoop van kippen en konij nen, ook de mensen terecht kun nen met hun curiosa en andere za ken. Woensdagavond ronken de motoren van de kevers en andere racemonstertjes tijdens de beken de autocross. De inschrijving daar voor is groot. MAC de Holterberg heeft niet- minder dan 70 inschrij vingen uit de hele regio binnen. De wedstrijden worden gehoduen op het terrein van boer Gerrit Wan- sink aan de Scheursweg/hoek Broensweg en beginnen om 18.30 uur. Er wordt gereden in de stan daard klasse, 600 cc, 2000 cc en 2000 super cc klasse. De entree be draagt 7,50kinderen onder gelei de tot tien jaar gratis en voro de jeugd tussen tien en zestien jaar kost een entreekaartje 2,50. Wielerronde Vrijdagavond staat Holten in het teken van de wielerronde. De rogge, die door leden van de buurtvereniging Dijkerhoek in oktober op folkloristische wij ze is gezaaid op het land van hun voorzitter Markvoort aan de Oude Stationsweg 7 in Dijk erhoek is bijna rijp. Nog een paar dagen zon erover en dan kan er geoogst worden. Dat oogsten zal op traditionele wijze geschieden op zaterdag 29 juli, aanvang 11.00 uur. Aanvan kelijk was er eerder deze weken een datum gepland, maar door de koude van de laatste weken verliep het afrijpingsproces langzamer dan was verwacht. Bij het oogsten zal er uitslui tend gebruik gemaakt worden van de vroeger gebruikelijke handmaaiwerktuigen en de boeren en boerinnen zullen voor deze gelegenheid gekleed gaan in traditioneel kostuum. De rogge zal in de eigen Dijker- hoekse molen de Hegeman wor den gemaald en de opbrengst komt ten goede aan de feesten ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van de molen in Dijker hoek in 1990, die op 12 en 13 mei zullen worden gehouden. Voor dit feest heeft inmiddels de buurtvereniging al een topper weten te strikken. De bekende Havenzangers zullen op zondag 13 mei 1990 optreden in de grote feesttent nabij de molen. Naast de amateurs zullen ook de dames aan de start verschijnen. Zoals gebruikelijk wordt 'rond de kerk' gereden, wat betekent dat vrijdag 28 juli het centrum van het dorp voor alle verkeer is afgeslo ten. Nadere mededelingen volgen daarover in onze volgende editie. De wielerronde van Holten telt ook dit jaar weer mee voor de Radio oost/Tubantia lokaal, wat bete kent dat veel bekende renners uit de regio aan de start bij de Smids belt zullen verschijnen. Bij het ter perse gaan van dit bericht was de inschrijving nog niet helemaal rond. In onze editie van volgende week hopen wij meer te kunnen vertellen over de deelnemende coureurs. De dames starten om 18.45 uur en de amateurs om 20.00 uur. Een geluidsinstallatie zorgt er voor dat men langs de route op de hoogte blijft van het wedstrijdver loop. Touwtrekken Zaterdag tenslotte wordt het kampioenschap van Holten touw trekken gehouden op Kalfster- mansweide. Teams van bedrijven clubs en straten komen tegen el kaar aan het touw, onder leiding van de mensen van OKIA. Tal van inschrijvingen zijn al binnen, maar op het bekende adres kan men zich per team nog inschrijven. De wed strijden beginnen om 13.00 uur. Zoals wellicht bekend, heeft de 'oude' dorpsfeestcommissie opge houden te bestaan en is de organi satie nu in handen van een com missie van de Holtense Handels vereniging. Met het oog op de op handen zijnde reconstructie van de Dorpsstraat/Oranjestraat wordt nu al uitgekeken naar een voorlopig andere lokatie. „We gaan er vanuit, dat de verplaatsing maar een tijdelijk zaak zal zijn en dat daarna de kermis in het een- Kapsalon Intercoiffure U ziet het verschil Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 trum van Holten terug kan keren. En als we dan nog een wens mogen uispreken, liefst op één terrein. Nu is het toch wat te verbrokkeld, het ene gedeelte op de Smidsbelt en de andere helft achter het gemeente huis. Wij hebben het natuurlijk niet voor het zeggen, maar het zou een goede zaak zijn als we straks midden in het dorp een kermis kunnen opbouwen, die klinkt als een klok". Varkenshouders uit Overijssel zijn niet welkom bij hun collega-var kenshouders tijdens de Open Da gen voor land- en tuinbouw. De or ganiserende stichting Kijk op Land- en Tuinbouw heeft daartoe besloten omdat het besmettings gevaar te groot is. Varkenshouders kunnen ziektes van vee op hun be drijf overbrengen op dieren vasn collega's. De Open Dag in Holten wordt gehouden op 10 augustus. Op 8 augustus kan men terecht in Markelo. Na het succes van vorig jaar, staat ook voor deze zomer de vakantie fietstocht weer gepland en wel op zondag 30 juli. Het wordt weer een tochtje van 35 a 40 km rond Hol ten. Het is een fietstocht voor ie dereen en speciaal voor de vakan tiegasten in en rondom Holten. Ook nu worden weer enkele 'pit stops' en 'sherrystops' ingelast. Onderwerg kunnen wat opdracht- jes en/of spelletjes worden uitge voerd, maar deze zijn beslist niet verplicht. De route leidt over goed berijd bare wegen en men komt beslist op plaatsen waar men anders zelden of nooit komt. De aanlegplaatsen hebben allen iets te maken met de MAC. Gestart kan worden tussen 10.00 en 13.00 uur bij de MAC-koepel aan de Kerkhofsweg. De finish is bij de Schure in de Beuseberg. De kosten bedragen per persoon 5,-. Salon voor hem en haar Dorpstraat 18-Holten Tel. 05483-6 44 86 Het Internationale Folkloristisch Festival, dat vorig jaar in Holten werd gehouden, heeft voor Tineke Wolters en haar echtgenoot een schitterende reis opgeleverd. Ko mende zaterdag vertrekken zij voor een reis van een maand naar Columbia. Zij zijn daar de gast van een van de dansers van de Colum- binaanse groep en zijn ouders. De contacten met de 25 jarige Andres en zijn ouders zijn zelfs zo goed, dat de pas afgestudeerde architect van plan is een jaar naar Holland te ko men om hier bij een architectenbu reau stage te lopen. Voordat Tineke vertrekt, is zij van daag, samen met Hennie Stukker, de Holtense begeleidster van de Columbiaanse groep, uitgenodigd voor een bezoek in Wassenaar bij de Columbiaanse ambassadeur. In Colubmia, waarvoor al een heel programma voor de familie Wol ters is opgesteld, zullen zij op ver zoek van pleegouders van Colum biaanse kinderen ook een bezoek brengen aan een kindertehuis in Bogota om daar cadeau's te over handigen en een dia-serie te maken, die later in Nederland ver toond zal worden. De eerste reacties op de installa ties van de verkeerslichten in de Dorpsstraat zijn, met name bij de fietsers en voetgangers zeer posi tief. De automobilisten bleken er wat meer moeite mee te hebben. Vooral de eerste dagen reden er en kelen pardoes door het rode licht. „Het is natuurlijk niet de meest ideale oplossing, maar voor de vei ligheid van de mensen die over wil len steken, is het een hele verbete ring. Wij hebben er samen met de verkeerswerkgroep op aangedron gen dat er op korte termijn maatre gelen zouden worden genomen en wij zijn dan ook dolblij, dat er nog voor het begin van het vakantiesei zoen verkeerslichten zijn ge plaatst. Het werkelijk effect kan men echter pas op termijn bekij ken, als straks de scholen weer be ginnen", aldus Bart van Ek, voor zitter van Veilig Verkeer Neder land, afdeling Holten. Adjudant G. Oberink van de Holtense politie verwacht even eens pas op termijn werkelijk pro fijt van de verkeersobstakels. Wel gaf hij toe dat het voor de automo bilisten, die vanaf de Smidsbelt of het parkeerterrein van Albert Heijn de Dorpsstraat in willen rij den het er niet makkelijker op is geworden. Ook als er geladen of ge lost wordt bij bakker Nijkamp, sla ger Brands of de Wedda, is de situa tie er niet duidelijker op geworden. „We moeten over een langere tijd bekijken", aldus Oberink. „Het is de bedoeling dat uiteindelijk het zware vrachtverkeer Holten gaat mijden, maar daar gaat enige tijd overheen". Met ingang van 1 juli heeft de Coöperatie haar Welkoopwinkel aan de Waagweg gesloten, dit in verband met een reorganisatie van alle Welkoopwinkels. Het pand is voor verkoop vrij gegeven. Welke bestemming het krijgt, is nog niet bekend.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1