Max niets Milieu niet voor naar Holten Blij dat ik rij markt donderdag op afgesloten Dorps- en Oranjestraat Zomerreces voor de gemeenteraad Ongenode gasten kampeerboerderij Open huis Groene Ster Spreekuur van PvdA-fractie 8 Succes van eerste themamarkt krijgt meer deelnemers op straat Voorbereidingen Erwin-autocross Examens bij HMV Swingsoos gehandicapten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Groep Choral in openlucht kerkdienst Holtens Nieuwsblad Donderdag 22 juni 1989 41ste jaargang no.25 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Schutters Kalverderk Jansen gaf de vogel zaterdag het genadeschot. De nieuwe schutterskoning van Di jkerhoek werd in triomf naar 't Bonte Paard gevoerd. Ben re portage over scherpschutters. Zaterdag 1 juli houdt De Groene Ster Veevoeders open huis in de bedrijfsgebouwen aan de Roer mondstraat 37004 in Deventer. Het bedrijf heeft de afgelopen maan den een ware face-lift ondergaan en wil dat graag aan afnemers en relaties tonen. Van 10.00 uur tot 16.00 uur is men welkom om een kijkje te nemen bij het produktie- proces, om kennis te maken met medewerkers van De Groene Ster of om te genieten van een hapje en een drankje. Om 14.00 uur zal di recteur Martin Hafkamp de aan wezigen toespreken. Dat wordt on getwijfeld een positief verhaal want het gaat goed met De Groen Ster. In het laatste kwartaal van 1988 nam de omzet met 5,7 procent toe vergeleken met het laatste kwartaal van 1987 en in het eerste kwartaal van 1989 bedroeg de om zetstijging vergeleken met dezelf de periode een jaar eerder zelfs 18,4 procent. Afgelopen dinsdag vond voor het eerst het spreekuur plaats dat de fractie van de Partij van de Ar beid onlangs instelde. Dit om de gemeentelijke politiek nog dich- Max Milieu kwam afgelopen vrij dag niet voor niets met de nieuwe chemocar van het gewest Midden- IJssel naar Holten. Wethouder H.J. Westerik gaf tijdens de wa renmarkt het goede voorbeeld door het klein chemisch afval dat hij zelf thuis had opgespaard, te komen inleveren, maar daarnaast zorgden de leerlingen van de groe pen 5, 6 en 7 van basisschool De Schakel voor kruiwagens vol mi lieu-onvriendelijk afval. Samen met de informatiestand die o.a. werd bemand door plaatselijk mi lieu-ambtenaar G.J. Brinkers werd Holten op die manier door drongen van het feit dat ook gerin ge hoeveelheden chemisch afval een verwoestende werking op het milieu kunnen hebben. „In ieder huishouden heb je wel klein chemisch afval" wist wethou der Westerik, die door de kinderen werd vergast op een enthousiaste vertolking van het nationale Weg Is Weg-milieulied. „Dat kunnen batterijen, spuitbussen, medicij nen, verfresten, afgewerkte olie of kosmetica zijn. Per huishouden kunnen dat heel kleine hoeveelhe den zijn, maar de gevolgen voor het milieu zijn vaak groot. Eén liter af gewerkte olie die in het water wordt geloosd, maakt bijvoorbeeld één miljoen liter water ongeschikt voor drinkwaterbereiding. Ook klein chemisch afval dat in de vuil nisbak belandt, kan in de lucht, de bodem of het water veel schade aanrichten." De wethouder com plimenteerde de schooljeugd met hun spontane actie, maar waar schuwde ook dat het niet een een malig initiatief moest zijn. Wat be treft een financiële ondersteuning van de inzamelactie (de kinderen hoopten op een dubbeltje per bat terij, waarmee ze een milieuvrien delijke actie konden ondersteu nen) moest hij zijn gehoor teleur stellen. „Maar het gaat ook niet echt om geld, het milieu is veel be langrijker", aldus Westerik. Glasbakken Een andere bijdrage aan een scho ner milieu vormt de inzameling van glas. Aangaande een klacht uit de bevolking zegde wethouder Westerik dienaangaande toe dat de gemeente contact met woning bouwvereniging Onze Woning zou opnemen over het glasafval dat bij renóvatiewerkzaamheden in de Boschkampsstraat door de aanne mer zonder meer in de afvalcontai ner wordt gekieperd. Hetzelfde ge beurde eerder al bij renovatie van woningen in de Goldsteinstraat, waar ook nieuwe kozijnen met dubbel glas werden geplaatst. Hoewel de gemeente niet als op drachtgever fungeert, wil men wel invloed aanwenden om ook deze Maar liefst twee kruiwagens vol batterijen en een kruiwagen met andere milieu-onvriendelijke troep werden door de leerlingen van De Schakel aangeleverd. (niet onaanzienlijke) hoeveelhe den glas een betere bestemming te geven. Dit groot formaat vlakglas kan worden ingeleverd op de Ge- meentewerf aan de Waagweg. In die grote bak kwam vanaf 1983 ge middeld 54 duizend kilo terecht. Samen met de opbrengst van de zes glasbakken, die her en der in de gemeente staan opgesteld, brengt elke Holtenaar rtu 17,6 kilo glas naar een glasbak. Dat is, vergele ken met andere gemeenten in het Gewest Midden-IJssel vrij hoog, maar feit is wel dat de glasinzame ling in Holten stagneert. Vergele ken met 1987 was de opbrengst in 1988 500 kilo minder. De bakken bij de supermarkten Albert Heijn en C1000 (met elk 40.000 kilo zijn daar bij echte toppers. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451XC Holten tel. 05483-630 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Wnd. redacteur: Peter Brouwer Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-63803 Indien geen gehoor, tel. 05709-27 75. Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 llllllllllllllllllllll!lIIHII)illll!lllllllllllllllll!!llllllllllllllIlI!llllllllli[|j|IIl!l|ll|!||||!|||]|l|i||||i|||||||||lli!||i!|!||||j||||||||l]ill!!l|||||!||||||II[|||||||||j||{||||||||||||||||||||||j||]{||||||||||;|||||||jjj|g||||||||||||i|i||||||||||[|{||[]|j||[|||[||]|[|||[[[|||||[[|||{j|||||||||||||||||||||;||||||f| Kapsalon IntercoifFure U ziet het verschil Salon voor hem en haar Dorpstraat 18-'Holten Tel. 05483-6 44 86 De Fleurige voorjaarsmarkt krijgt donderdag 29 juni zijn opvolger. De Holtense Handelsvereniging komt dan met een avondmarkt waar ter bij de bewoners van Holten te bij alles in het teken staat van de twee- en vierwielers. Op de Smidsbelt brengen. Het is de bedoeling dat staan alle garagehouders met een aantal automodellen om het thema op de dinsdagen voor elke raads- Blij dat ik rij luister bij te zetten. Samen met de twee- en vierwieler spe- vergadering van 19.15 uur tot cialisten hebben er zich zo'n vijftig standhouders gemeld. De HHV 19.45 uur fractieleden van de vindt het dan ook een verheugende ontwikkeling dat dé positieve gelui- PvdA in het dorpshuis vragen be- den van de eerste markt een nog groter aantal deelnemers op de, voor verkeer afgesloten, straat heeft weten te krijgen. antwoorden van geïnteresseerde- Holtenaren. Daarnaast verspreidde de PvdA afgelopen week huis-aan-huis een foldertje waarin het gemeentelijke beleid in de afgelopen driejaar nog eens onder de loep werd genomen. Daarin staat de partij pal achter haar wethouder Wim Dalhuisen die (citaat) "keihard gewerkt heeft om zoveel mogelijk van onze wen sen uit te voeren". Het lijkt er dus op dat de socialisten na wat onder ling gekissebis de rijen weer slui ten. In de folder worden de positie ve resultaten van drie jaar CDA- PvdA in Holten nog eens op een rij tje gezet. Naast de herstructurering van de afdeling Sociale Zaken wordt gewezen op wat er op het gebied van natuur en milieu zoal beriekt is. Een begin van de inzameling van klein che misch afval en het afsluiten van zandwegen op de Holterberg zijn daarbij de opvallendste zaken. Ook de ontsluiting van het indus trieterrein De Haar op de S-14 en de verkeersmaatregelen in de dorpskom worden genoemd, ter wijl tevens de oprichting van de Stichting Welzijn Ouderen en voorzieningen op het gebied van flankerend ouderenbeleid positief worden gewaardeerd. De bouw van het dorpshuis ontbreekt natuur lijk niet op het lijstje, terwijl teven wordt gewezen op de Emancipatie nota en de notitie Ontwikkelings samenwerking. De lokale deelnemers zullen zoveel mogelijk op het tweede thema in spelen en hebben als extraatje dat de winkels tot 22.00 uur geopend zullen zijn. Het natje en droogje is weerr in handen van ondermeer de lokale horeca en de Vietnamees. Aangezien een straatkapel de laat ste keer de stemming er al snel in wist te krijgen hebben de initiatief nemers niet geaarzeld om weer een gerenomeerd straatorkestje naar Holten te halen. Een vier of vijf standwerkers zullen de gave van de vlotte babbel op de markt aan een ieder laten horen. Ook zij zullen zich met hun produc ten richten op het thema. De Motor- en Automobielclub 'De Holterberg' houdt maandagavond 10 juli aanstaande een werkverga dering in de Koepel. Deze vergadering, die om acht uur begint, staat in het teken van de te organiseren Erwin-autocross op zaterdag 22 juli aanstaande op het terrein aan de Schreursweg. De le den zijn van harte welkom op de vergadering. Ook de inschrijvingen worden deze avond verzorgd. Ook de kleintjes kunnen hun hart ophalen aan het thema Blij dat ik rij. Een toertje in de draaimolen laat de peuters kennis maken met de positieve kanten van het ver voer. Geen draaimolen zonder sui kerspin heeft de HHV gedacht, deze zoete tractatie vindt onge twijfeld zijn weg naar jong en oud. Andere trekpleisters zijn onder meer het Rode Kruis, de EHBO en de Wielercrossclub, die laten zien dat je zonder gemotoriseerde aan drijving helel leuke en spectaculai re dingen op een fiets kunt doen. De OAD staat er met de fietsbus. Met de bus naar andere landen al waar de fiets dan het verdere ver voermiddel zal zijn. Inmiddels een razend populaire manier van va kantie houden. De WN afdeling Holten en de Rijks Politie komen met een heel bijzondere stunt. Zij hebben de hand weten te leggen op de inmid- Ook op de markt Blij dat ik rij zullen er enkele bijzondere vierwielers te zien zijn. Onder auspiciën van de Koninklij ke Nederlandse Federatie van Mu ziekverenigingen (KNF) werden in het dorpshuis De Boschkamp mu- ziekexamens afgenomen. Daaraan werd door 39 kandidaten uit Hol ten en omgeving deelgenomen, waarvan er één werd afgewezen. De geslaagden van de Holtense Muziek Vereniging (HMV) waren: Brenda Kappert, Karin Haverslag, mevr. Gerritsen, Nienk Rensen, Karin Hauptmeijer, Henk Jan Bel tman, Rian Beldman, Berthien Markvoort, Wendy Bronsvoort, Pieter Paul Balk, Ruben Door- nweerd, Hans ten Woldhuis, Jan nette ten Woldhuis, Betsie Pin- kert, Patrick Gierman en Thirza Kuipers (met lof). Voor het laatst dit seizoen wordt vanavond (donderdag) de swings oos voor geestelijk gehandicapten gehouden. In de kelder van het dorpshuis aan de Tuinstraat treedt vanaf 19.00 uur de Holtense groep Rollin' Company op. De in stuif duurt tot 20.30 uur. dels beroemde botssimulator. Om de nadruk te leggen op de nood zaak van het dragen van autogor- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld' per jaar ad 38.70 Maandag 26 juni vergadert de ge meenteraad voor het laatst alvo rens men aan het zomerreces be gint. Echt politiek gevoelige on derwerpen staan er niet meer op de agenda. Alvorens de koffers ge pakt worden, zal de raad echter nog wat zaken moeten bekrachti gen die geen uitstel dulden. Zo moeten de kosten worden gere geld die gepaard gaan met het ge reedmaken van een nieuw bestem mingsplan buitengebied. Daarmee is het bureau Witpaard in Zwolle ondertussen begonnen. Ook voor aanpassingen aan de Larenseweg moet geld op tafel komen. Aan de nieuwe riolering is de afgelopen weken hard gewerkt, zodat men wat voorligt op het schema. Tij dens de vakantie wordt er niet ge werkt om het toeristisch verkeer niet te belemmeren. Tijdens de uit voering worden ook verschillende maatregelen getroffen die de La renseweg wat meer het karakter van een weg binnen de bebouwde kom moeten geven. Daarvoor en voor een nieuwe deklaag, een voet pad naast het fietspad en nieuwe verlichting is in totaal 325 duizend gulden nodig. Verder is er geld no dig voor het vernieuwen van de dakbedekking van de Haarschool (91.000), voor verschillende aan schaffingen voor de openbare ba sisscholen (f. 50.785), voor een nieu we vrachtwagen bij Gemeentewer ken (een DAF) en voor renovatie van de sportvloeren in het gymlo kaal aan de Vrijheidslaan en in sporthal 't Mossink (f. 70.000) Het college van B en W stelt voor de Emancipatienota volgens het concept vast te stellen. De reacties van de kerngroep Rooie Vrouwen, de heer W. Beijers en de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk wor den voor kennisgeving aangeno men. Met dierenarts S. Minnema wil de gemeente een grondtransactie aangaan voor het perceel op de hoek van de Larenseweg en de Pas toriestraat. Minnema, die nu nog zijn praktijk uitoefent in een nood gebouw aan de Dorpsstraat, wil op die plek een nieuwe praktijk vesti gen en aangezien hij heeft toege zegd het uiterlijk van de boerderij met kapschuur geen geweld aan te doen, wil de gemeente daaraan wel meewerken. Voor de 2900 vierkan te meter grond met opstallen is een prijs van f 219.000 vastgesteld. Over die prijs zal wellicht nog van gedachten worden gewisseld want twee leden van de commissie ABZ bleken het daar niet mee eens. dels, ook bij lagere snelheden, heeft men een botsstoel ontworpen die de klap hij een aanrijding met gordels nabootst. Liefhebbers en de on verbetelij ken onder ons wor den aangeraden om eens een klei ne afdaling in de botsstoel te maken. Navraag leert dat na een dergelijk ritje het gebruik van de autogordel enorm toeneemt. De HHV loopt met plannen rond om na de Blij dat ik rij markt rond september of oktober nog een the mamarkt te organiseren. Zondag 25 juni houdt de NH kerk in Holten in plaats van de weke lijkse avonddienst een openlucht- dienst bij de Recreatietent op de Borkeld. In deze dienst die om 18.00 uur begint speelt de groep Choral uit Vollenhoven een be langrijke rol. Naast samenzang en een korte me ditatie van ds. R. Visser speelt Choral het programma "Spiegels", waarin steeds een actueel thema wordt behandeld. Dit keer is dat "oordelen", waarop in de vorm van muziek, dans en toneel wordt inge speeld. In een zestal nummers ko men aspecten als meten, gemeten worden, kritiseren en bekritiseerd worden aan de orde. Het optreden duurt ongeveer en half uur. Wan neer het idee van een openlucht- dienst blijkt aan te slaan, wil de Nederlands Hervormde gemeen schap in Holten meer van dit soort bijeenkomsten organiseren. De familie Aanstoot van Kam peerboerderij Ideaal aan de Schreursweg is altijd erg gast vrij ingesteld, maar de afgelo pen weken kreeg men toch te maken met nogal wat ongenode bezoekers. Een fikse koppel spreeuwen ging zodanig tekeer op het rieten dak van de boerde rij dat er een groot gat in werd geslagen. De brutale vogels lie ten zich door niets afschrikken en hoewel eigenaar G. Aanstoot over een jachtvergunning be schikt, was er geen doen aan om de spreeuwen op deze manier tot andere gedachten te bren gen. Gelukkig bleek de boven laag van de rietkap te hard voor de vliegende vandalen zodat ze zich beperkten tot een ander ge deelte van het dak, maar er res teerde desalniettemin een flin ke schadepost. Hoewel ook de afgelopen dagen nog regelmatig sporen van de spreeuwen zijn gevonden, blijkt de kolonie aan de Schreursweg toch aanzien lijk uitgedund.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1