Spannende strijd om de jeugdschaaktitels Record deelname aan koetsenrit Bergrijders Hosperstoernooi sluit seizoen af Clubcross MAC Wiersma-bokaal voor Oedse Blok Zomervoetbal om Klavier-bokaal Mintonette toch in derde divisie Veneklaas vierde in 't Rijssense Klijnsma's heersen bij jeugd TC Holten Programma Sporthal HOLTENS NIEUWSBLAD Record voor atlete DONDERDAG 15 JUNI 1989 7 Het handbalseizoen van de SV Holten wordt zondag 18 juni afge sloten met het Hosperstoernooi, dat gehouden wordt in sporthal 't Mossink. Dit toernooi is vernoemd naar één van de oprichters van de afdeling handbal, de heer J. Hos- pers. Aan het toernooi wordt deel genomen door de dames junioren en -senioren en de heren senioren. Het wedstrijdprogramma begint om 10.00 uur; dan spelen de dames junioren.Om 11.20 uur treden de dames aan, terwijl de eerste heren wedstrijd om 13.50 uur gespeeld wordt. De deelnemende teams van de da mes junioren zijn ABS, Haarle, Schalkhaar (de winnaar van vorig jaar) en Holten. Bij de dames senio ren nemen teams van dezelfde clubs deel. Bij de heren senioren doen naast Holten teams mee van Schalkhaar, Heeten en Voor waarts. De toernooidag duurt tot kwart voor zes; tijdens het toernooi wordt een verloting gehouden waarbij leuke prijzen te winnen zijn. De toegang bij de wedstrijden is gratis. Ook het afgelopen weekend waren de atleten van de sv Holten aktief. Tijdens de eerste Rijsserbergloop, met als sterke winnaar Gerard Nij- boer, behaalde Egbert Veneklaas de vierde plaats over de halve ma rathon lange wedstrijd. Zijn tijd was 1 uur 11.40 minuten. Gerard Beldman werd bij de vete ranen vijfde in een tijd van 1 uur 19.55 minuten. Ap Koetsier liep goed en finishte in 1 uur 32.30 mi nuten. Jos van der Spek liep naar 1 uur 34.51 minuten in de fuik. Jan Krooshof, die in augustus op de marathon in Enschede debuteert, liep in 1 uur 38.35 minuten, een tijd die tot voor kort niet voor mogelijk werd gehouden. Harry Heuvel mans finishte in de tegenvallende tijd 1 uur 42.23 minuten. Ook werd de 10,5 kilometer gelo pen. Benny Ophof finishte hier in 50.49 minuten en Hanneke van der Spek in 53.41 minuten. Op de 5 kilometer liep Jetti Stam in 23.49 minuten naar een vierde plaats bij de dames. Herma Koet sier liep dezelfde afstand in 26.24 minuten en Janny Koetsier deed er 27.06 minuten over. Een Holtens succes was er ook op de 1,5 kilometer: hier behaalde Sanne van der Spek een bronzen plak in 6.13 minuten. Het programma voor het komend weekend ziet er als volgt uit: zater dag 17 juni: clubkampioenschap pen sportpark 't Meermanskamp; zondag 18 juni: veldloop te Middel over 3,5,5 en 10 kilometer. Op het crossterrein de Imhof werd woensdagavond 7 juni de derde wedstrijd gereden in de serie wed strijden waarvan de punten mee tellen voor het clubkampioen schap van MAC de Holterberg, On danks de regenval van de laatste dagen lag de baan er uitstekende bij. De uitslagen: 80 cc kleine wielen: 1. Arwald Nij- land, 2. Gertie Schouwenberg. 80 cc grote wielen: 1. Herben Miskot- te. 125 cc: 1. Ramon Haverkate, 2. H. Pluim. 250 - 500cc: 1. Erwin San- derman, 2. Herman ter Beest, 3. Henk Stevens. Enduro: 1. Bert ter Haar, 2. Eduard van Oene. De volgende open-bekerclubcross wordt gereden op woensdagavond 21 juni. De inschrijving is vanaf 18.00 uur en de trainingen begin nen om 18.30 uur. Ook deze wedstrijden vinden plaats op het terrein aan de Im- hofsweg. Ook deze zomer wordt er weer een voetbaltoernooi gehouden tussen de verschillende Holtense cam pings en de uitdagers van Eetcafé 't Klavier. De wedstrijden worden op de woensdagen 26 juli, 2 en 9 au gustus worden gehouden en naast 't Klavier nemen elftallen van cam ping De Holterberg, camping De Poppe en camping De Lindenberg deel aan de strijd om de Klavier bokaal. Op dit moment is de wis selbeker nog in bezit van camping De Poppe die vorig jaar de sterkste ploeg had. Wat 't Klavier betreft moet daarin verandering komen want deze ploeg bereidt zich se rieus voor op de zomercompetitie. Zo staat er voor woensdag 21 juni een onderlinge wedstrijd bij cam ping De Lindenberg op het pro gramma en speelt men in de weken daarna tegen de OAD (28 juni), te gen Metalin (5 juli), tegen camping De Prins (12 juli) en tegen camping 't Mölke in Rijssen (19 juli). Al die wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Het Holtense schaaktalent bij de prijsuitreiking. Met name Marieke van Rijssen (op de voorgrondverraste met een met verwachte derde plaats. De afgelopen maandagavonden werd door de jeugd van de schaak afdeling van SV Holten een span nende strijd gestreden om het kampioenschap van Holten. Uit eindelijk ging Pieter Jan van Win gerden met die eer strijden, maar tot het laatst werd hij daarbij op de huid gezeten door Rick van den Bos die met een half puntje min der moest afhaken. Verrassende Mede door het fraaie zomerweer werd de jaarlijkse Holterbergrit. van De Bergrijders een daverend succes De enkel- en meerspannen lieten zich van hun beste kant zien. Uit het hele land waren ze vooi dag en dauw weer naar Holten ge trokken. Afgelopen zondag was het in en rond Holten dan ook een komen en gaan van paardenlief hebbers die met hun fraaie koet sen richting Rijssenseweg trok ken, waar op het terrein van de fa milie Aaltink de landauers, tilbu ry's, victoria's en verschillende jachtwagens al vroeg stonden te pronken. Mede door het fraaie zo merweer gingen rond tien uur een record aantal deelnemende com binaties van 105 van start voor hun 27 kilometer lange tocht rond om en door Holten. Uiteraard trok die fleurige stoet met stijlvol ge klede koetsiers heel wat bekijks. Moest de Holterbergrit vorig jaar vanwege de regen worden uitge steld, dit keer was de zon de Hol tense organisatoren goed gezind. Vanuit het hele land kwamen de deelnemers dan ook naar Holten. Zo waren er liefhebbers van de mensport uit Rotterdam, Ensche de, Vassen, Deventer en het Gro ningse Siddeburen. Het tweespan Friese paarden van de familie Lui- ning bleek ook het succesvolst, want zowel bij de jurering door de Bond van het Aangespannen Paard als bij de publieksbeoorde- ling vielen de Groningers in de prij zen. Niet iedereen deed mee aan de klassementsrit van de Bond van Verenigingen van het Aangespan nen Paard, waarvoor de jury uit eindelijk tot de volgende uitslag kwam: 1. Luining (Siddeburen), 2. Van Houten (Epe), 3. Geerdink (Neede), 4. De Vries (Vaassen), 5. Tempelman (Holten), 6. Cats (Hel- lendoorn), 7. Oolbekkink (Holten), 8. Koeslag (Ruurlo) en 9. Vierhou ten (Lettele). Vijfspan Bij het over de hele dag genomen talrijke publiek viel vooral de vijfs pan postkoets van de familie Kruitbosch uit Terwolde in de smaak. Toch eindigde deze combi natie bij de beoordeling van de meerspannen niet als eerste. Die plaats werd weer ingeruimd door Luining uit Siddeburen. Een eer volle tweede plaats was hier voor H. Tempelman uit Holten, terwijl Holtenaar J. Oolbekkink met een driespan in deze categorie de vijfde plaats voor zich opeiste. Cats uit Hellendoorn werd vierde met een vierspan. Ook de enkelspannen werden be oordeeld. Hier was er een eerste plaats voor Van Houten uit Epe, een tweede voor Gemser uit Mar- kelo, derde werd De Vries uit Vaas sen, vierde Geerdink uit Neede en Bergrijders-lid Baltus uit Holten eindigde op de vijfde plaats. Be langrijker dan al die prijzen was voor veel deelnemers echter de ge zelligheid die deze rit traditiege trouw met zich meebrengt. Met name bij de luchstop op het paar densportterrein op de Borkeld en de vertrouwde sherrystop bij de fa milie Krikkink-Volkerink vormde een uitstekende gelegenheid om de contacten nog wat strakker aan te halen. Dat alles zo vlekkeloos verliep was mede te danken aan de medewer king van de bereden politie uit Hulshorst en de Holtense rijkspoli tie die behulpzaam was bij het oversteken van de drukkere we gen. den beslist een grote rol, want Rick gaf Jildou zo maar de kans een dame te winnen. Zij zag dat echter niet en daama kreeg zij geen twee de kans en won Rick deze partij. De einduitslag stond daarna vast. Eerste en kampioen werd Pieter Jan van Wingerden (6 uit 7), ge volgd door Rick van den Bos (5.5 uit 7), als verrassende derde Mar- „v. r. j griet van Rijssen (5 uit 7) en vierde, h™. t net buit«n de «as Jildou den alle 13 jeugdleden zich regel- rÜeg, f nd ™der leirg Van De voorzitter van de schaakclub, Nl?»nêe Stevens' Geert Stevens, reikte aan de eerste Niet alleen werd de theone voor drie een beker de eerste derde werd Margriet van Rijssen, die er als enige in slaagde de kam pioen een nederlaag toe te bren gen. De derde plaats van Marieke van Rijssen was daarom zo verrassend omdat zij op het laatste moment was toegevoegd aan de dertien deelnemers om zo een even aantal spelers en speelsters te krijgen. het Koningsdiploma bestudeerd, schaaktrofee welke hopelijk nog "11™ eH?n °,ndeH ge floor vele andere gevolgd zulleS competitie om het geleerde in Na de zomervakantie, in praktijk te kunnen brengen. Het september, gaat de jeugd weer ver- d«. waarschijnlijk aangevuld met nieuwe leden die na het torendiplo ma ook het koningsdiploma willen halen. Reindert Jan Ekker had dat onlangs al behaald en hij mocht na afloop zijn diploma in ontvangst nemen. De anderen krijgen in ok tober hun kans om het hem na te doen. Voor de week van 17 juni t/m 23 juni 1989: Zaterdag: 13.00-19.00 G. H. Deijk, 20.00-21.00 J. Hulshof. Zondag: 10.00-18.00 s.v. Holten, afd. handbal. Maandag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 19.00-22.30 badmintonclub Holten. Dinsdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 18.00-22.30 Mintonette, 22.30-23.45 Blauw-Wit. Woensdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 18.30-22.30 badmintonclub Holten. Donderdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 21.00-22.30 s.v. Holten, All Stars. Vrijdag: 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). om het seizoen te besluiten met het jeugdkampioenschap. Om een even aantal deelnemers te krijgen, werd ook de beste geslaagde voor het Torendiploma, Margriet van Rijssen, uitgenodigd. Zodoende begonnen 14 spelers aan zeven par tijen volgens het Zwitsers systeem. Na de eerste avond stond Pieter Jan van Wingerden, tevoren als kanshebber getipt, met een score van 4 uit 4 aan kop, verrassend ge volgd door Jildou Metsemakers en Margriet van Rijssen, die beide een keer verloren hadden. Daarachter volgde een grote groep die ook nog kansen op een van de. prijzen maakte. De tweede avond begon met ver rassend verlies van Pieter Jan te gen Margriet, zodat zij beiden aan kop kwamen. Jildou kwam niet verder dan remise tegen Ingko Mulders en bleef daardoor een half je achter. In de voorlaatste ronde struikelde Margriet over Rick van den Bos die tevoren ook een kans hebber was, maar door een slechte start achterop geraakt was. De an dere kandidaten voor de titel won nen echter, zodat de laatste ronde de beslissing moest brengen wie van een viertal kandidaten de kampioen zou worden. Margriet won via een schitterende combina tie van Hendri van Zon en Pieter Jan had geen probleem met Ri chard Neurink. Jildou en Rick speelden de spannendste partij. Zij hadden evenveel punten gehaald en de verliezer zou net buiten de prijzen vallen. De zenuwen speel- Al langer gingen er geruchten dat in de derde divisie B voor volgend seizoen een extra plaats beschik baar zou komen. Zou dit waarheid worden, dan zouden de Mintonet- te-dames de eerste gegadigden zijn. Afgelopen week werd bekend dat zich uit de eerste divisie een team teruggetrokken heeft. Hier door kan Mintonette haar plaats in de derde divisie behouden. Opnieuw een kans voor de dames zich op landelijk niveau waar te maken. Het afgelopen seizoen had het team daar nogal wat moeite mee. Dit werd met name veroor zaakt door het feit dat maar liefst vier speelsters in verband met ge zinsuitbreiding voor korte of lan gere tijd uitgeschakeld waren. Hun plaatsen werden weliswaar inge nomen door talentvolle jonge speelsters; het team moest echter erg wennen aan de nieuwe samen stelling en had tijd nodig om op el kaar ingespeeld te raken. Dit kost te het team veel punten, waardoor degradatie onafwendbaar leek. Hopelijk zal het nieuwe seizoen voorspoediger verlopen dan afge lopenjaar en kunnen de dames het trouwe publiek volleybal van ni veau laten zien. Het komende jaar prijkt de Wiers ma-bokaal van de ZW Blauw Wit thuis bij Al-speler Oedse Blok. Hij was het die na afloop van de to taaldag van de Holtense zaterdag vereniging en na een nauwkeurige berekening van de resultaten tot algeheel winnaar van de club werd uitgeroepen. Bij de senioren, dames en supporters (die niet in aanmerking kwamen voor de Wiersma-wisselbokaa!) eindigden respectievelijk Gerjan de Velde Harsenhorst, Netty van Dijk en Coby Beldman (categorie boven 16 jaar) en Hilde Beldman (onder zestien jaar) als winnaar. Erik Aanstoot (bij de snioren) en Ans Kolkman (bij de dames) moesten genoegen nemen met een tweede plaats. De jeugd moest voor de Wiersma- bokaal een aantal spelonderdelen afwerken, die allemaal met het voetbal te maken hadden. Zo moest de bal worden hoog gehou den en op een schutting worden ge schoten. De uitslagen hiervan wa ren: Ml: 1. Jolanda Withaar (57 pnt.), 2. Marjan Stam (53 pnt.); Al: 1. Oedse Blok (81 pnt.), 2. Leo Aan stoot (80 pnt.); BI: 1. Egbert Riet berg (79 pnt.), 2. Erik Jan Stam (77 pnt.); C: 1. Adriaan Heemskerk (74 pnt.), 2. Eelco Jager (74 pnt.); D: 1. Marco Schuiterd (66 pnt.); 2. Jor- den Boer (62 pnt.); E: 1. Niek Kui pers (50 pnt.), 2. Aijcn Stam (50 pnt.); Fl: 1. Ernst Jan Harmsen (51 pnt.), 2. Peter Rietman (50 pnt.); F2:1. Rick Keizer (45 pnt.), 2. Maar ten Paalman 44 pnt.). 's Middags werd het onderlinge voetbaltoernooi afgewerkt, waar voor de pupillen in groepjes van ze ven of acht spelers (met luisterrijke namen als AC Milan, PSV of Real Madrid) werden ingedeeld. AC Mi lan bleek het sterkst. De B-, C- en de meisjes-junioren streden onder de namen van Groningen, Twente, Feyenoord en Ajax in een vader landse competitie, waarbij de oos telijke club als winnaar uit de bus kwam. De senioren en Al waren in twee poules ondergebracht, waar bij ook de zaal voetballers een woordje meespraken. Het vierde en het eerste speelden een span nende finale met een verdiende winnaar in het vierde dat na ver lenging met 2-1 won. Spannend ging het ook toe bij het penalty schieten op Eelco Spijker die Arjen Stam, Arjan Aanstoot, Remco Veltkamp en Andres Bel- dsnijder tegenover zich kreeg. Pas bij de vijftiende strafschop viel de beslissing tussen Remco en An dres in het voordeel van de eerste. Ben IJspeerd mocht zijn eigen bo kaal dan ook aan de jonge Velt kamp overhandigen. Aan het eind van een prachtige sportdag werden alle medewerkers (met in het bijzonder Mannus Scholman) bedankt en kregen de na dit seizoen vertrekkende Blauw Wit-vrijwilligers een bloemetje. HOLTEN/ZEVENAAR - De Holtense atlete Sanne Boer be haalde op de atletiekbaan in Ze venaar, waar de Oostelijke Kam pioenschappen werden gehou den, een prima overwinning. Ze was de beste op het technisch moeilijke nummer 300 meter hor den (meijes C) en vestigde een nieuw clubrecord met de tijd van 47.2 seconden. Sanne Boer komt uit voor het Enschedese Tion. Zowel Annemieke Klijnsma (bij de meisjes) als Barend Jan Klijns ma (bij de jongens) prolongeerden tijdens de clubkampioenschap pen van de TC Holten hun vorig jaar behaalde titel in de A-klasse. Voor Barend Jan was dit de laat ste keer dat hij bij de jeugd in ac tie kwam. Volgend jaar is hij se niorlid. Tekenend voor de kracht van de beide Klijnsma's is dat zij ook in de finales van de Mix-A en de heren- en damesdubbel-A van de partij waren. In totaal streden 24 jongens en 34 meisjes op de tennisbanen van Meermanskamp twee weken lang om de clubtitels. In totaal werden inde verschillende klassen 102 par tijen gespeeld alvorens de win naars bekend waren. Uiteindelijk kon TC Holten-voorzitter Han Kampers (die voor de aileijongste deelneemster Joos Tutert een aan moedigingsprijs had) afgelopen za terdag de prijzen uitreiken. De fi nale-uitslagen luidden als volgt: Mix-B: 1. Eva van Aller-Martin Huizingh, 2. Marjan Hospers - Mar- tijnNijkamp (6-1,6-1). Mix-A: 1. Annemieke Klijnsma- Pim Beukenkamp, 2. Corien de Groot-Barend Jan Klijnsma (7-6,6- 2). DD-B: 1. Eva van All er-Marleen Brandes, 2. Maaike Zuethoff-Mar- loes Kempers (6-1,6-0). DD-A: 1. Annemieke Klijnsma-Jo- sine de Ruiter, 2. Kittima Jannink- Regiena Vincent (6-1,6-0). HD-B: 1. Jan Willem de Roos-Mar- tijn Nijkamp, 2. Martin Huizingh- Joost den Herder (6-4,6-0). HD-A: 1. Barend Jan Klijnsma - Herman Kienhuis, 2. Marco Wil- lemsen-Han Berghuis (6-3,3-6,6-0). DE-B: 1. Eva van Aller, 2. Maijan Hospers (6-1,7-5). DE-A: 1. Annemieke Klijnsma, 2. Josine de Ruiter (6-2,6-3). HE-B: 1. Martijn Nijkamp, 2. Mar tin Huizingh (3-6,6-3,6-2). HE-A: 1. Barend Jan Klijnsma, 2. Han Berghuis (6-3,7-6). Competitie Afgelopen zondag won het jeugd- mixteam de laatste competitie wedstrijd uit van Losser met 6-2. Daarmee eindigde de Holtense ploeg als tweede achter Rijssen. Martin Huizingh werkte afgleopen weken een druk programma af. Bij de jeugdkampioenschappen van de TC Holten haalde hij drie finales.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7