Dorpsschool en Kolschool samen onder Dalton-vlag Zakendoen Verkiezingen in '49: mannen van stavast" Gerrit Meilink 40 jaar CNV-lid Aanbeveling IJsselland-onderzoekers: De Rabobank bewaart uw kostbare spullen veilig Zware vlucht Bergvliegers Meer bank voor je geld Nieuwe kalender Deventer schouwburg HOLTENS NIEUWSBLAD RABOBANK HOLTEN BA Rabobank S fr INFORMATIE HERINRICHTING LARENSEWEG (GEDEELTELIJK) 14e HOLTENSE AVONDZWEMVIERDAAGSE TOEPASSING ARTIKEL 18a WRO T.B.V. UITBREIDING WONING SCHEPERSPAD 1 TE HOLTEN BIJEENKOMST OVER JUMELAGE HINDERWET PONDERDAG 15 JUNI 1989 (en samenwerking tussen Dorpsschool en Kolschool, waarbij men zich ba seert op de principes van het Dalton-onderwijs en als huisvesting voor de bkalen van de Kolschool kiest. Dat is de belangrijkste aanbeveling in het apport over de toekomst van het basisonderwijs in Holten dat in opdracht /an de gemeente is samengesteld door twee onderzoekers van de Rijkshoge school IJsseiland in Deventer. Dr. J.B.R.M Peters (oud-directeur van de Acade mie voor Mens en Arbeid) en R.C. Reygers (oud-directeur van de Pedagogi sche Academie in Deventer) komen tot die conclusie op basis van een in de ogen van het Holtens college "evenwichtig onderzoek, waarbij niet alleen naar financiële overwegingen is gekeken". Die evenwichtigheid brengt volgens burgemeester W.L.F.C. Van Rappard de haalbaarheid van de in het eindrap port gedane aanbevelingen aanzienlijk dichterbij. Het lijvige rapport (116 pagina's) bestaat uit drie onderdelen. In het demografische gedeelte komen de onderzoekers voor wat betreft de te verwachten aanwas voor het ba sisonderwijs uit op dezelfde cijfers als waarmee eerder al de Holtense Vereniging voor Dalton-onderwijs en de samenstellers van de gewes telijke woningprognöse op de proppen kwamen: zo'n 80 tot 85 nieuwe leerlingen per jaar. Bij het doorlichten van de onder- houdstoestand van de verschillen de gemeentelijke schoolgebouwen en daaraan gekoppeld de financië le vooruitzichten voor elke school concluderen de onderzoekers dat die over het algemeen goed zijn, met dien verstande dat bij de Bos- school in Espelo sprake is van aan zienlijk achterstallig onderhoud. Deze paragraaf moet echter met de nodige voorzichtigheid gelezen worden omdat de onderhoudssitu- atie voor elke school verschilde op het moment van onderzoek. Wel duidelijk is dat Holten bij onveran derd beleid in de toekomst met een jaarlijks tekort van f 10 duizend wordt opgescheept. Samenwerking Het derde, en wellicht belangrijk ste onderdeel, gezien de emoties die de oprichting van een Vereni ging voor Dalton-onderwijs in Hol ten vorig jaar teweeg bracht, is de onderwijskundige invulling van het basisonderwijs. Daarvoor ana lyseerden de onderzoekers niet al leen de verschillende schoolwerk plannen, maar werden ook ge sprekken gevoerd met de school teams en oudervertegenwoordigingen. De op dat moment juist opgerichte Holtense Dalton-vereniging werd daarbij even buiten beschouwing gelaten. De eigen visie die de Dorpsschool met deze onderwijs vorm toont, wordt in het rapport wel als een goede zaak bestempeld. Samen met de OBS Dijkerhoek komt de Dorpsschool er in de con clusies van de Deventer onderzoe kers dan ook het beste af. Daar zal het aantal leerlingen minder dalen dan bij de andere scholen, waar de Kolschool relatief gezien als de grootste daler wordt aangewezen. Mede daarom en omdat men op de Kol over een goed geoutilleerde twaalf lokalen tellende school be schikt, wordt de onderwijskundige en ruimtelijke samenwerking tus sen Kolschool en Dorpsschool op basis van de Dalton-principes krachtig aanbevolen. Temeer daar bij de beide schoolteams de bereid willigheid aanwezig blijkt om er in ieder geval over te praten. Bosschool De OBS Dijkerhoek en de Haar- school blijken financieel en onder wijskundig goed te runnen in de toekomst en ook de Bosschool in Espelo heeft bestaansrecht omdat het leerlingenaantal niet beneden de wettelijke norm van 23 zal da len. Wel moet er door de gemeente geïnvesteerd worden om het ach terstallig onderhoud in Espelo weg te werken. Op basis van dit rapport, dat vori ge week ter kennis werd gebracht van schoolteams en ouderverte genwoordigers zal de Holtense po litiek zich de komende tijd over de toekomst van het basisonderwijs buigen. Geruststellend idee daar bij is dat uitvoering van de aanbe velingen de werkgelegenheid van het onderwijspersoneel niet zal aantasten. Door DOP- en VUT-re- gelingen hoeven er geen arbeids plaatsen verloren te gaan. Maandag 5 juni herdacht de Hol tense afdeling van het CNV het feit dat Gerrit Meilink 40 jaar lid was. In zijn woning aan de Bosc- hkampsstraat speldde voorzitter Gerrit Kruimelaar van het afde lingsbestuur van de bouw- en hout bond hem het bijbehorende speld je met de lauwertak op en kreeg hij ook de traditionele oorkonde en bij bouwbedrijf Koopmans werkte maar de laatste jaren niet meer ac tief is, fungeerde ook een aantal jaar als afdelingsbestuurder. In een korte toespraak benadrukte voorzitter Kruimelaar het belang van het lidmaatschap van een vak bond, vooral voor degenen die bui ten het arbeidsproces staan. In namens de afdeling een envelop probleemsituaties weten met met inhoud. Mevrouw Meilink name zij zich verzekerd van de werd in de bloemetjes gezet. Mei- steun van de bond, aldus Kruime- link, die als timmerman lange tiid laar. De duiven van de leden van de Bergvliegers hebben een zwaar weekeinde achter de rug. Toen vanwege het slechte weer de 195 in- gekorfde duiven niet gelost kon den worden in Compiegne, week men uit naar Moeskroen in België. Hier werden de duiven om half één Klooster. in vrijheid gesteld. Men had echter niet voorzien dat het weer steeds slechter zou worden en de afstand van 283 kilometer werd zwaar. De eerste duif werd om 18.26 uur geklokt door T. Schuppert; de ge-" middelde snelheid bedroeg slechts zevenenveertig kilometer per uur. De uitslag is als volgt: 1. T. Schuppert, 2. (15.20) E. Venek laas, 3. (6.9.12.18) G. Egberts, 4. (7.17.19.24.25) M. Lodeweges, 5. W. Aaftink. 6. (8.10.16.23) G. Kwinten- berg. 7. (11) Joh. Veldhuis, 8. (13.22) Combinatie Oolbekkink-Tijhof, 9.(14) H.J. Aaftink, 10 (21) F.J. Kostbaarheden, onvervangbare stukken of waarde volle papieren verdienen een veilige bergplaats. De Rabobank biedt u zo'n bergplaats: de professioneel beschermde bank kluis. Voor een klein bedrag per jaar staat een eigen safeloket permanent tot uw beschikking. Kom even langs voor meer informatie. Gaardenstraat 32 - 7451 CW Holten Tel. 05483-6 22 55 Vrolijke gezichten in eetcafé 't Klavier vorige week vrijdag. Daar vond de prijsuitreiking plaats van de prijsvraag die C10U0 Dik kers de afgelopen acht weken hield in het kader van de opening van de tweehonderdste C1000 Voordeelmarkt in Nederland. De spaaractie werd gekoppeld aan het Bingo 200 Spel waaraan tal van C1000-klanten deelnamen. Bedrijfsleider P. v.d. Berg kon tij dens een gezellige bijeenkomst de hoofdprijs (een Akai-midiset) overhandigen aan mevrouw J. Rietman. Hij liet die prijs verge zeld gaan van een bloemetje. Voor mevrouw F. van Coeverden (uiterst links) kreeg als winnares van de tweede prijs een Fuji- fototoestel en de derde prijs was voor mevrouw G.J. Zoet (mid den) die een Philips-keukenmachine mee naar huis mocht nemen. Sinds kort is de nieuwe sei zoenkalender van de Deventer Schouwburg weer verkrijg baar. Wie hem als houder van een keuze, Forum- of kamermu- ziekabonnement niet automa tisch in de bus krijgt kan vanaf vrijdag 16 juni een exemplaar bemachtigen bij de bibliotheek aan de Rörikstraat of bij de WV aan de Dorpsstraat. Naast het complete programma-aan bod voor het seizoen 1989-1990 in de Schouwburgkalender alle informatie opgenomen over speciale abonnementen, prijzen, vervoersmogelijkhe den of reserveringen. Het gaat weer beter met de schouwburgen. Dat resulteert in Deventer in een record aantal voorstellingen en concerten voor het nieuwe seizoen. De schouwburg-directie raadt ie dereen dan ook aan de bestel bon voor een keuze-abonne ment vroegtijdig in te sturen, omdat de ervaring leert dat een aantal voorstellingen snel is volgeboekt. Zo staat de altijd populaire Seth Gaaikema al voor 28 oktober op de kalender en komt Jasperina de Jong met een Tour de Chant op 24 novem ber naar Deventer. Oude beken de in het theatercircuit zijn ver der Tineke Schouten die op 13 januari 1990 een reprise van "Tien met een Griffel" brengt, Ellen Vogel en Henny Orri, de twee "grande dames" van het va derlands toneel die op 6 januari 1990 weer in Deventer op de planken staan en doet ook Paul van Vliet Deventer nog eens aan met een herhaling van zijn laat ste show "Een Gat in de Lucht' (2 en 3 februari 1990). Martine Bijl heeft een nieuw solopro gramma (24 februari) en er is ook weer ruimte voor Kitty Janssen en André van den Heu vel (6 maart) en Joop Doderer en Hans Boskamp (14 maart). Ui teraard ontbreekt ook John Lanting niet (10 april) en zullen de twee geplande Herman Fin kers-voorstellingen op 11 en 12 juni volgend jaar amper vol doende zijn om iedereen te ber gen. Naast dit wat meer gevestigder genre biedt de programmering in de Deventer Schouwburg ook ruimte voor beginnende cabare tiers en experimenteel toneel terwijl traditiegetrouw veel aandacht wordt besteed aan concerten (de Kamermuziek concerten en de voorstellingen van Forum Philharmonisch). Ook moderne dans is dit seizoen sterk vertegenwoordigd. In de 'Dat doe ik ook-serie" kan goed koop kennis worden gemaakt met onbekende namen. Voor de voorstel ling Het Zwanenmeer van het Nationaal Ballet kan per bus een bezoek worden gebracht aan het Muziektheater in Am sterdam, een regeling die ook wordt getroffen voor de opvoe ring van Prokofjevs l'Ange de Feu door de Nederlandse Ope ra. Inlichtingen over het program ma en de mogelijkheden van de Deventer Schouwburg kunnen telefonisch worden ingewonnen (05700-16641). Nu Holten vandaag weer eens ter stembus trekt om de vertegenwoordigers in het Europese Parlement te kiezen, is het wellicht interessant om eens vertig jaar terug te gaan in de tijd. Toen op woensdag 15 juni 1949, in het eerste jaar van het Holtens Nieuwsblad, vonden er ook verkiezingen plaats, zij het dat die nodig waren om de gemeenteraad te kiezen. Het waren de naoorlogse jaren waarin om "mannen van stavast" geroepen en de WD voor het eerst met een eigen kieslijst in Holten kwam. De jaren ook dat meer dan ooit op persoonlijk heden werd gestemd en de geloofsovertuiging meestal overeen kwam met de politieke keuze. 'Het is mij ter ore gekomen dat ik bij een herverkiezing het raadslid maatschap niet of slechts voor een korte duur zal accepteren. Dit is beslist onjuist! Ik hoop nog lang in de raad mijn werk te doen." Aldus de persoonlijke advertentie waarin H.J. Wansink D.Jzn. ("de man die alle belangen kent") in het Holtens Nieuwsblad van zaterdag 11 juni 1949 alle geruchten uit de wereld wilde helpen als zou hij het raads lidmaatschap niet langer ambië ren. Integendeel, voor het eerst kwam de WD in Holten met een eigen lijst en was de afsplitsing van Algemeen Belang een feit. Een stap die Algemeen Belang-fractie- voorzitter J. Wegstapel Ezn. beant woordde met in de krant beant woordde met de oproep: "Om de belangen van Holten en niets an ders!" De kretologie in die dagen was trouwens toch veel kleurrijker dan vandaag de dag, want ook de AR kon er wat van. Lijst 5 met lijst trekker G. Landeweerd benadruk te dat Holten "mannen van sta- vazst nodig had" en waarschuwde meteen tegen "socialisme en over- heidsalmacht". Hetgeen de soci aal-democraten onder leiding van G.J. Aaftink natuurlijk weer niet op zich konden laten zitten die aan iedereen verkondigden dat "bij een verkiezing een programma hoort" en hun programma dan ook huis- aan-huis verspreidden onder de Holtense bevolking. De CHU, tra ditiegetrouw het sterkst vertegen woordigd onder het Holtense kie zersvolk kon al dat gekissebis rus tig van zich af laten glijden in de wetenschap dat de hervormde stemmen toch wel binnen zouden komen. Fractieleider B.J. Veenek- laas-Slots beperkte zich dan ook tot de oproep: "Hernieuwt uw ver trouwen in de CHU". Hij kreeg bij de telling het gelijk aan zijn zijde. Met 1107 stemmen (waarvan 854 voor Veeneklaas- Slots zelf) en daarmee vijf verte genwoordigers bleef zijn partij de grootste fractie in de Holtense raad. Naast de fractieleider namen J. Rietberg, M. Teeselink, H. Meij- erman en W. Landuwer de zetels in de CHU-fractie in. Er veranderde trouwens toch weinig in de samen stelling van de raad, met dien ver stande dat Wansink (317 stemmen van de 337 stemmen voor de WD) nu een eigen zetel innam naast zijn Algemeen Belang-collega J. Weg stapel (159 stemmen van de 259 AB-stemmen). Wel trok de actie van Wansink wat stemmen van middenstanders weg bij de PvdA, vooral in de dorpskom. Maar met 619 stemmen hielden de sociaal democraten er voldoende over om weer belsag te leggen op drie raadszetels die werden ingenomen door G.J. Aaftink, A. Jansen en H. Soer. De AR tenslotte kreeg vol doende steun van gereformeerde zijde (in die dagen 13 procent van de Holtenaren) om de raadszetel van G. Landeweerd veilig te stel len. Hij kreeg van de 364 AR-stem- men er maar liefst 345 achter zijn naam. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan H. v.d. Bos-Vincent voor het vernieuwen van een veestal bij Deventerweg 63; - aan S. J. Huisman/F. W. W. H, Bekkernens voor veranderen dakkapel Bessinkpasstraat 16 en 18; - aan A. Teeselink voor plaatsen kozijn in woning Larense- weg 79; - aan A. Teeselink voor bouw garage bij Larenseweg 79: - aan B. J. Veneman voor bouw werktuigenberging bij Deven terweg 73; - aan W. L. ter Beest voor bouw garage bij Bontenweg 1; - aan Metalin Bathmen B.V. voor verbouw laadperron bij Kei- zersweg 62; - aan J. Nikkels voor maken foliebassin bij Maneschijnsweg 6; - aan H. Oosterveld voor bouw garage bij Kieftenbelt 1 - aan fa. A. Müller en Zn voor bouw bedrijfswoning op bedrij venterrein de Haar II; - aan Albrecht Ommen b.v. voor verbouw winkelpand Smids belt 9-17; 2. VERGUNNING LICHTREKLAME - Aan W. Beuver Oranjestraat 69a; - aan H. J. A. Brands, Oranjestraat 38; - aan mevr. J. Grootveld, Holterbergweg 11. 3. aan Schietvereniging Zaagmolen vergunning verleend t.b.v vogelschietwedstrijd; 4. aan Supportersvereniging HMV ontheffing verleend t.b.v. rom melmarkt; 5. aan buurtvereniging Canadastraat toestemming verleend voor plaatsing tent; 6. aan volleybalver. Mintonette toestemming c.q. ontheffing ver leend t.b.v. volleybaltoernooi; 7. aan Wielersportver. CC75 ontheffing verleend t.b.v. wielerwed strijd; 8. aan J. A. Aanstoot, Evertjesweg 3 vrijstelling bestemmingsplan verleend t.b.v. bouw 2e bedrijfswoning; Op maandag 19 juni om 20.00 uur bestaat er voor de bewoners van de Larenseweg, vanaf de Aaltinksweg tot de Kon. Wilhelminastraat, alsmede voor andere belangstellenden, gelegenheid in het ge meentehuis nadere informatie te verkrijgen omtrent de herinrich ting van het bovengenoemde gedeelte van de Larenseweg Van 26 t.m. 30 juni a.s. wordt voor de 14e achtereenvolgende maal de Holtense Avondzwemvierdaagse georganiseerd, zoals altijd in Rekreatiebad Twenhaarsveld. Gestart kan worden op maandag 26 juni of dinsdag 27 juni tussen 17.30 en 20.00 uur. Meedoen aan de zwemvierdaagse betekent dat men op 4 van de 5 beschikbare avonden per avond een afstand zwemt van 500 meter; dat zijn 20 baantjes. Deelnemers van 10 jaar en jonger en van 60 jaar en ouder mogen volstaan met 10 baantjes (250 meter) per avond. De oudere deelnemers mogen, wanneer zij dat wensen, ook overdag hun baantjes zwemmen. Zij kunnen daarmee de avond drukte ontlopen. Het inschrijfgeld bedraagt 5.- per persoon, inclu sief de fraaie zwemvierdaagsemedaille; gezinnen betalen maxi maal 15.-. Aanmelden is mogelijk bij de kassa van het zwembad, vanaf 12 juni. Meer informatie over de zwemvierdaagse volgende week in het Holtens Nieuwsblad. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer R. A. Willemsen, wo nende Scheperspad 1 te Holten, een aanvraag om bouwvergun ning is ingediend voor uitbreiding van de woning op het perceel ka dastraal bekend gemeente Holten, sectie A nr. 1322, plaatselijk be kend als Scheperspad 1 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „Holterbergaangezien ge deeltelijk buiten op de plankaart aangegeven bebouwingsgrenzen zal worden gebouwd. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Krachtens arti kel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek om bouwvergunning daar om mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Bij besluit van 6 juni 1989 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 19 juni 1989, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn van terinzagelegging kan een ieder schrif telijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 15 juni 1989. De burgemeester voornoemd. W. L. F. C. van Rappard. Op 19 juni a.s. (in het dorpshuis, aanvang 19.30 uur) wordt een bij eenkomst gehouden met als onderwerp: de jumelage met Winter berg. Voor deze bijeenkomst zijn uitgenodigd alle verenigingen en instellingen die in de afgelopen maanden schriftelijk kenbaar hebben gemaakt in deze jumelage geïnteresseerd te zijn. Andere verenigingen en instellingen die geïnteresseerd zijn, maar dit (nog) niet schriftelijk hebben meegedeeld aan de Sportcommis- sie of de Commissie Sociaal-Cultureel Werk en die dus ook geen uit nodiging voor deze bijeenkomst hebben ontvangen, zijn echter eveneens van harte welkom. De bedoeling van deze bijeenkomst is vooral dat ideeën en sugges ties over het inhoud geven aan de jumelage, worden geïnventari seerd. Ter inzagelegging aanvragen om vergunning Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 19 juni 1989 tot en met 19 juli 1989 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om ver gunning ingevolge de Hinderwet van: 1. H. W. Koopman, Haalmansweg 5 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een mestkuikenbe- drijf annex opslag van dieselolie 2. Gebrs. Wegstapel, Dorpdijk 17 te Holten tot een nieuwe, de ge hele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 3. D. J. A. Pekkeriet, Velddijk 7 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van de rundveehouderij en varkensmesterij. 4. B. J. Boode, Okkenbroekseweg 4 te Holten tot het wijzigen van het rundvee-, meststieren-en mestvarkensbedrijf annex opslag dieselolie 5. Maatschap J. en M. Oolbekkink, Geskesdïjk 34 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee-, varkens- en mestkui- kenbedrijf. Deze aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoem de periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Schriftelijk kunnen tot 19 juli 1989 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders van jHolten, Smidsbelt 6 te Holten. De persoonlijke gegevens van dege ne, die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 12 juli 1989. U gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie (tel. 6 16 66)

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5