m Scholieren De Schakel I et politierapport bezorgd om het milieu Onderzoek naar parkeerplaatsen voor Hoffestraat Kerkdiensten Medische diensten j Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Jeugddienst BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Chemocar in Holten Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand BOLSENBROEK MARKELO ~7 OPEL O Uw bruiloft volledig verzorgd, dus alles inclusief: DALZICHT DONDERDAG 15 JUNI 1989 Op dinsdag 6 juni kwam een be stuurder van een personenauto uit de Kolweg en verleende geen voor rang aan een auto die op de paral lelweg in de richting Rijssen reed. Beide auto's liepen schade op. In de nacht van 6 op 7 juni is er ingebroken bij de Encko. Deurslo ten werden vernield en binnen werd alles doorzocht. Zes deuren zijn opengebroken. Het ging de da ders niet om karbonades of spek lappen. Men zocht naar geld. In de kantine werd een frisdrankauto maat opengebroken. Er werd fris drank genuttigd en de geldbak van de automaat-werd leeggehaald. Er is een zeer klein geldbedrag weg. De schade is echter groot. Op woensdag 7 juni werd uit de les senaar van een leraar een geldbe drag van ongeveer f140,- weggeno men. Dit gebeurde tijdens één van de pauzes. De volgende dag zijn twee jongens verhoord die de dief stal bekenden. In de nacht van vrijdag op zater dag 10 juni werd een bestuurder bekeurd voor het rijden zonder rij bewijs. Tevens werd een bestuur der bekeurd voor het rijden op een opgevoerde bromfiets en een ande re bestuurder omdat hij een ver- keerszuil aan de verkeerde zijde passeerde. bestuurder met een ambulance is vervoerd naar het ziekenhuis te Deventer. Na behandeling kon hij gelukkig weer naar huis gaan. Zondagmorgen 11 juni wordt er gemeld dat er een paal of een stok vanaf het viaduct over de Dorps straat vervaarlijk naar beneden hing. Toen gemeentewerken polshoogte nam bleek het gevaarlijke objekt een strook closetpapier te zijn. 's Middags werd in samenwerking met een jachtopziener toezicht ge houden in de holterberg. Drie be stuurder kregen een proces-ver baal omdat zijn de pas afgesloten zandwegen bereden. Door de poli tie zal hierop zo streng mogelijk worden toegezien. Zondagmiddag werd opnieuw een personenauto opgenbroken op de parkeerplaats Struik aan de rijks weg 1. De autoradio/casseterecor- derwerd ontvreemd. In de late avonduren zag de politie op de Rijssenseweg een rijdend au towrak. De auto reed zeer lang zaam. Na staandehouding bleek dat er één verkeerd wiel gemon teerd was. Dit wiel kon er ieder mo ment aflopen. De auto was wel APK gekeurd. Op het keuringsfor mulier stond echter geen goedkeu ring doch een waslijst aan gebre ken. De eigenaar en bestuurder wonende te Baarn, had deze niet De scholieren van basisschool De Schakel kunnen er maar niet genoeg van krijgen. Nadat eerst de spoordijk Diezelfde nacht tussen 5 en 6 uur hersteld. Later bleek dat de auto langs het Sportdal Van allerlei afval meat OntAnnn frronn nnt rfo Wimn/n _jrppd PPn TTnltpnaor mot aar, imn nnlr nipt. n/ac vorvotorit na intn Ic langs het Sportdal van allerlei afval was ontdaan, kreeg ook de directe omgeving van de school nog even een grondige schoonmaakbeurt. Over het milieubewustzijn van de jongste generatie hoeven we ons geen zoek aan de rioolwaterzuivering in zorgen te maken. Dat bleek weer eens overduidelijk bij het milieuproject dat de Beuseberg op het programma vorige week bij basisschool De Schakel werd gehouden. Vanaf groep 1 tot en zodat ook dit facet van milieuver- met groep 8 toonden de kinderen zich bezorgd om het milieu en gaven daar op vuiling kon worden belicht hun eigen manier blijk van. Een grondige schoonmaakbeurt voor de omge ving van het Sportdal en het Beukenlaantje en een succesvolle inzameling van oude batterijen vormden daarvan het meest tastbare bewijs. Dat het jaarlijkse project van De Schakel dit keer samenviel met Wereldmilieudag was min of meer toevallig. Maar voor het onderwij zend personeel was het wel een mo gelijkheid om allerlei milieu-as pecten in de lessen te verweven. De allerjongste leerlingen maakten bijvoorbeeld een kijkdoos, waarin de positieve en negatieve elemen ten van de natuur werden bena drukt. Ook togen de groepen 1 tot en met 4 naar het bezoekerscen trum op de Holterberg en zuiver den ze het schoolplein en de tuinen van al het vuil dat daar niet thuis hoorde. Voor de groepen 5 tot en met 8 was het zaak thuis de afvalstroom te in- ventariseren om zo een beter in zicht te krijgen in wat er zoal in het huisvuil belandt. Dat ging er vaak zo fanatiek aan toe dat menig moe der er tureluurs van werd en enkel met de grootsté schroom de vuil nisbak durfde te vullen. Met name het bijhouden van het huisvuil bracht enkele leerlingen op het spontane idee om een inzameling van oude batterijen op touw te zet ten. Een actie die een paar duizend batterijen opleverde, die vrijdag 16 juni in de chemokar op de waren markt zullen worden gedeponeerd. Jammer dat we niet voor elke bat terij een dubbeltje krijgen zoals in de gemeente Bathmen" was de conclusie van de Schakel-leerlin gen die hun inzameldrift daardoor echter niet lieten temperen. Ook de prikactie langs de spoor baan bij het station was een spon taan idee van enkele leerlingen, die voor het nodige gereedschap bij Gemeentewerken aanklopten, waar ze de prikkers voor het schoonhouden van de bossen in bruikleen kregen. Voor de hoogste groepen stond bovendien een be- Het milieuproject van De Schakel beperkt zich niet tot deze ene week. Besloten werd om de op brengst van de jaarlijkse papierac tie dit keer aan een goed mileu- doel ter beschikking te stellen en om in de hal van de school een doos te plaatsen waarin het gehele jaar door batterijen kunnen worden ge deponeerd. Om aan te tonen dat de natuur op veel plekken ook nog on gerept mooi is, bekeken de leerlin gen enkele videofilms met fraaie natuur-opnamen. Nu binnenkort het leegstaande Kolnüs aan de Hoffestraat ten prooi valt aan de slopershamer, wil het college van B en W onder zoeken of de vrijkomende ruimte benut kan worden voor het aan leggen van parkeerplaatsen. Op dit moment is parkeren in de Hof festraat nog een dagelijks terug kerend probleem, reden waarom ook de bewoners al eens bij de ge meente hebben aangeklopt om meer parkeerruimte. Wethouder H.J. Westerik wil in de plannen makerij ook het stukje grond op de hoek van de Hoffestraat en de Pannenbakkerstraat meenemen. Ook daarover zal met de buurt worden overlegd. Voor een ander stukje vrijkomen de gemeentegrond heeft het colle ge woningbouw voor ogen. Het gaat daarbij om de grond aan de Wilhelminalaan en de Klompsteeg waarop tot voor kort de noodloka- len van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk gestitueerd waren. Ook deze worden gesloopt. Afhan kelijk van de kosten die ontslui ting van dit stukje grond met zich meebrengen gaan de ideeën in de richting van vrije sector bouw (aansluitend op de woningen aan de Houtweg) of bejaardenwonin gen (aansluitend aan de bejaar denwoningen aan de overkant van de Wilhelminalaan). reed een Holtenaar met een van een familielid geleende auto tegen een boom op de Larenseweg. De auto was geheel vernield. Via de voorruit belandde de bestuurder buiten de auto. Gelukkig raakte hij niet ernstig gewond. Ongetwij feld had deze bestuurder het er nog beter afgebracht indien hij de au togordel had gebruikt. Na het on geval liep de bestuurder zelf naar het politieburo en meldde zich daar. Een dokter behandelde hem aldaar. De bestuurder bleek alco hol te hebben gedronken en wei gerde vervolgens een bloedproef omdat hij niet tegen injecties kan. Ook diezelfde nacht is er door jeug digen huisgehouden in tuintjes tussen Molenbelterweg en Konin ginneweg. Ook werd de linkrbui- tenspiegel van een auto vernield. Kennelijk waren zij er nog niet aan toe om zonder kleuteijuf alleen over straat te gaan. Zaterdagmorgen 10 juni om half twaalf meldt de eigenaar van een personenauto dat zijn auto is open gebroken op de parkeerplaats Struik langs de rijksweg 1. Zaterdagmiddag om 15.15 uur gaat een bestuurder met een motorrij wiel onderuit op de Holterberg- weg. Komende vanaf Nijverdal stuurde hij onderaan de "diepe hel" iets te hard de bocht in waarna hij in de berm kwam. Hij verklaarde zijn motor niet "plat door de bocht" te hebben kunnen krijgen. Ten slotte is de motor toch wel plat ge gaan doch niet op een manier die hij van plan was. De motor maakte zelfs mét de bestuurder een kleine rondvlucht door het bos. In eerste instantie leek het zo ernstig dat de ook niet was verzekerd. De auto is inbeslaggenomen. Bestuurder en inzittenden vervolgden hun weg zoals dat eigenlijk beter al eerder haden kunnen doenper trein. Deze week zijn er wederom diverse fietsen gestolen. Enkele zijn er op andere plaatsen teruggevonden. Maandag 12 juni vond er bij de spoorwegovergang in de Rijssen seweg een kop staart aanrijding plaats. Beide auto's liepen schade op. Dinsdag 13 juni komt er een me neer aan het buro die in 1929 was vertrokken naar Amerika. Hij ver blijft nu bij familie in Nederland. Toen hij in 1929 naar Amerika ver trok was hij zo arm als een kerk- muis en kon hij zijn geliefde niet meenemen. Later heeft hij weer kontakt gezocht met zijn geliefde. Dit meisje bleek echter reeds ge trouwd met een ander. Nu hij weer eens in Nederland was wilde hij toch graag zijn oude vlam één keer zien. Via de bevolkingsre gisters van Holten en een gemeen te in het westen kwamen we er uit. Mogelijk komen de oud geliefden er naar jaren achter dat het zo goed is geweest of dat zij veel plezier hebben laten liggen. Normaal poli tiewerk was het niet doch een speurder kan ook ander speurwerk wel waarderen. De afgelopen week kwam het weer enkele malen voor dat na een noodkreet uit de bevolking i.p.v. een Holtense politieauto een om liggende korps de klappen voor ons opving, dit i.v.m. het perso neelstekort. De Holtense bevol king dient er rekening mee te hou den dat dit met name in de vakan tieperiode regelmatig voor kan ko men. In de Gereformeerde Kerk wordt zondag 18 juni een jeugddienst ge houden. In deze dienst, die om kwart over zeven begint, gaat voor dominee Dekker uit Vorden. Het thema van deze jeugddienst is: Uit huis. Tuut, tuut, groetjes van Lot. Het jongerenkoor Toda uit Rijssen verleent muzikale medewerking aan deze dienst. QOS476-19Q7 Dagverzorging Diessenplas biedt de mogelijkheid aan zelfstandig wonende ouderen om gedurende de dag of een ge deelte daarvan in het huis verzor ging te krijgen. Dit geldt dan voor enkele dagen of dagdelen per week. Deze vorm van hulp kan er toe bijdragen, dat ouderen langer zelfstandig kunnen blijven wonen. Deze vorm van hulp omvat onder meer een maaltijd, de gezelligheid in de vorm van o.a. gesprekken over het heden en het verleden, spelletjes, handwerken, muziek luisteren en mogelijkheden tot training van het geheugen en de al gemene dagelijkse vaardigheden. De dagverzorging is van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Woont een oudere samen met de ei gen partner, of familie dan biedt deze vorm van hulp de partner, of de familie de gelegenheid enkele dagen of dagdelen van de zorg te zijn ontlast. Zij kunnen dan even aan zich zelf toe komen. Het gaat hier om hulp aan oude ren, die om wat voor reden dan ook niet in aanmerking komen voor dagbehandeling in een verpleeg huis. Daarnaast om ouderen, wier geestelijke gezondheid verslech tert en die thuis veel zorg en aan dacht nodig hebben. De aanmelding geschiedt door huisarts, wijkverpleging, gezins verzorging of maatschappelijk werk. Voor deze verzorging betaalt u een eigen bijdrage van f 10,00 per dag. Inlichtingen hierover zijn te krijgen bij mevrouw J. Maasman van Diessenplas, telefoon 62505. Zijn er voor wat betreft het vervoer naar Diessenplas voor u proble men, dan kunt u contact opnemen met het Rode Kruis. Zij rekenen f 2,50 voor een rit. Het telefoonnum mer daarvan is 61515. Infoboekje Vrijdag 16 juni moet het informa tieboekje van de Stichting Welzijn Ouderen bij u thuis worden be zorgd. Wij hopen, dat u het goed kunt gebruiken. Bij vragen, infor matie, enz. kunt u bellen met de Stichting Welzijn Ouderen Holten op het gemeentehuis, telefoon Dalzicht in Nijverdal is een unieke gelegen heid om uw bruiloft te vieren. Zij verzorgen een complete «Q rf\ avond voor maar i per.persoon, alles inclusief Dus ontvangst met koffie en gebak, onbeperkt consumpties, 6x bittergarnituur en afscheid met koffie en belegde broodjes. Incl. bediening, zaalhuur, btw etc. Hotel - Restaurant Grotestraat 285, 7441 GS Nijverdal. Tel. 05486-1 24 13. Aan het begin van de Holterberg. Fax 05486-1 44 65. Wij accepteren alle creditcards. Vrijdag 16 juni kan heel Holten tijdens de warenmarkt op de Smidsbelt kennis maken met de nieuwste aanwinst van het gewest Midden-IJssel in de strijd tegen het klein chemisch afval. Dan komt de nieuwe che mocar naar Holten, waarin men al het klein chemisch afval kan deponeren dat nu nog al te vaak in het normale huisvuil verdwijnt. Het gaat dan om batterijen, verfresten, terpen tine, spiritus, medicijnen, enz. Tevens is er een informaties tand waar men met allerlei vragen op dit gebied terecht kan. De komst van de chemocar is eenmalig. Normaal kan men het klein chemisch afval inle veren bij het gemeentelijk de pot aan de Waagweg 4. De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 13.00 uur tot 15.30 uur. Ook verschillende Holtense winkeliers werken mee aan de inzameling hier van. Zij zijn herkenbaar aan de raamsticker en de valg met Max Milieu. Voor meer infor matie in het algemeen kan men contact opnemen met de afde ling Gemeentewerken (tel. 61666) of met de Gemeentewerf (tel.61972). NED. HERV. KERK: 09.30 uur ds. Doomweerd (af scheid van kinderen van de zon dagsschool): 19.00 uur ds. Vons; uitgangscollecte: Zuiderzee- fonds. Oppasdienst: mevr. Markvoort-Schoenaker en Wil- ma Meijer. Diessenplas: woensdag 21 juni: 19.30 uur: ds. Visser. GEREF. KERK:. 09.30 uur ds. S. Poelman van Nijverdal; 19.15 uur ds. P.W. Dekker van Vorden. Oppasdienst: mw. Dij kink-Ko ning, mw. Hulsman-v.d. Meulen en mw. Heusinkveld-Hulsman (0-3 jaar); mw. Valster-Paalman en mw. Paalman-Verveda (4-6 jaar). Kindemevendienst groep 7 en 8 o.l.v. C. Offringa. R.K. KERK (gebouw Irene): 10.00 uur: Gebeds- en commu niedienst. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. Vons, uitgangscol lecte: Zuiderzeefonds. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. J.P ter Heege- Prenger. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 08.00 uur fcn 10.00 uur: H. Mis (om 10.00 uur met toediening van het H. Vormsel) ARTS: 17 en 18 juni: W.R. van Couwe- laar, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 17 en 18 juni: J.Ph. Koppert, Taets van Amerongenstraat 25, Markelo. Tel. 05476-2200. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna Th. A. Oos- tenbrug, tel. 61515. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. VRIJDAG 16 JUNI: 's middags op de warenmarkt de chemocar van het gewest Midden-IJssel. ZATERDAG 17 JUNI: live-uit zending Radio Diessenplas over Roemenië, Boeldag HMV bij de Encko, aanvang 09.30 uur; Vo gelschieten Dijkerhoek, vanaf 20.00 uur op het terrein bij het Bonte Paard; Midzomernacht- sfeest bij De Schure vanaf 20.00 uur. ZONDAG 18 JUNI: Hospers- toemooi handballers SV Holten in sporthal 't Moss ink, aanvang 10.00 uur. MAANDAG 19 JUNI: 20.00 uur, in dorpshuis bijeenkomst over mogelijkheden jumelage met Winterberg. WOENSDAG 21 JUNI: jaarver gadering voetballers SV Holten, 20.00 uur in kantine Meerma.ns- kamp; open bekerclubcross MAC De Holterberg op het ter rein aan de Imhofsweg, inschrij ven vanaf 18.00 uur, aanvang training om 18.30 uur. VRIJDAG 23 JUNI: feestmid dag Dijkerhoekse jeugd in het Bonte Paard; 's avonds arties tenavond in het Bonte Paard met Richard Candel en de illu sionist Loksias. ZATERDAG 24 JUNI: Dieker- hooks Fees': vertrek optocht om 09.15 uur vanaf de school; 10.30 uur spelletjesmorgen schooljeugd op de feestweide; vanaf 13.30 uur Volksspelen op de feestweide met o.a. Rol 'm d'r in en om 15.00 uur opstijgen luchtballon; na afloop dansen op muziek van de Vulcano's. WOENSDAG 21 JUNI: Presen tatie geologische wandeling VW. DONDERDAG 29 JUNI: Twee- en vierwielersmarkt van de HHV op de Smidsbelt, van 18.00 uur tot 22.00 uur. Gevonden: Blauwe regenkle ding, huissleutel, sportshirt, bruine portemonee, gouden da mesarmband, wieldop Mazda. Verloren: Zwart horloge, zwarte portemonnee. Dieren: weggevlogen: 1 Valk parkiet, 1 amazone papagaai. Weggelopen 1 Siamese poes. Gevonden1 wit konijntje. HOLTEN - Geboren: Ramon Louis Bedrich zv. E. Wijbenga en M. F. M. Russ (geb. te Deven ter). Gehuwd: J. H. Blankena oud 25 jr Holten en G. G. Winterman oud 23 jr Holten; B. Veenendaal oud 35 jr Holten en H. J. Elkink oud 32 jr. Holten. Overleden: R. Wiersma, oud 84 jr (overl. te Deventer); B. J. Broekmaat-Lonink, oud 76 jr.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3