Infobrochure ouderen huis-aan-huis bezorgd 'Diekerhooks Fees;' naar een absoluut hoogtepunt J euHismi» Udema investeert f 1,8 miljoen Vogelschieten Gevarieerd programma met o.a. ballonvaart Opbrengst AVO-collecte Geslaagd Gezinsdienst Voetballers vergaderen U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. L Midzomer in De Schure Holtens Nieuwsblad Donderdag 15 juni 1989 41ste jaargang no.24 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Kiezen Vandaag stemt Holten voor de samenstelling van het Europe se Parlement, maar precies veertig jaar geleden, op woens dag 15 juni 1949 werden er hier verkiezingen voor de gemeen teraad gehouden. Hoewel alles uiteindelijk bij het oude bleef, deden de verkiezingscampag nes van WD, CHU, Algemeen Belang, AR en PvdA toch heel wat stof opwaaien. Voor het eerst kon het Holtens Nieuws blad worden gebruikt voor de nodige publiciteit en daar werd druk gebruik van ge maakt. Milieu Morgen, vrijdag 16 juni staat de chemocar van het Gewest Mid- den-IJssel op de Holtense wa renmarkt. Voor de leerlingen van basisschool De Schakel is dat een mooie gelegenheid om de duizenden oude batterijen verantwoord kwijt te raken. Dat het milieu de jeugd van te genwoordig aan het hart gaat, leest u in het verslag van hun milieuproject. Kapsalon IntercoifFure U ziet het verschil Salon voor hem Dorpstraat 18 - Holten Tel. 05483-6 44 86 Morgen, vrijdag 16 juni wordt de informatiebrochure van de Stich ting Welzijn Ouderen Holten huis- aan-huis verspreid. Afgelopen dinsdag overhandigde SWOH- voorzitster mevrouw. J. Kieboom- Akkerman aan portefeuillehou der W. Dalhuisen het eerste exem plaar in de hoop dat de inwoners van Holten daarmee een goede in formatiebron in huis kregen. „Niet alleen voor de ouderen zelf' aldus mevrouw Kieboom „maar ook voor familie, buren of kennis sen die zijdelings betrokken zijn of worden bij problemen van ou deren in Holten". Dalhuisen stipte ten overstaan van het dagelijks bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen (naast voorzitster Kieboom waren ook se cretaris W. de Groot en penning meester B. Zeehandelaar naar het gemeentehuis gekomen) nog eens aan hoe belangrijk het is dat men sen weten waar ze voor hulp te recht kunnen. „In de beginperiode van het ouderenwerk in Holten wa ren de voorzieningen nauwelijks bekend, maar met deze brochure hoeft dat geen problemen meer op te leveren." De informatiebrochure is door sa menstelster en coördinatrice van het ouderenwerk in Holten, me vrouw Paula den Hoedt, overzich telijk ingedeeld in een aantal hoofdstukken over Huisvesting en Wonen, Hulp aan Huis, Overige Beroepsmatige Hulpverlening, Vrijwillige Hulpverlening, Oude- renorganisaties en Recreatie. Per hoofdstuk is een onderverdeling aangebracht zodat iedereen snel kan vinden wat hij of zij zoekt. Elk onderwerp wordt (in een ook voor slechter zienden leesbare letter) van alle kanten belicht en voor zo ver men er met die informatie nog niet uitkomt wordt altijd doorver wezen naar instanties die aan gaande het specifieke onderwerp deskundig zijn. Het 44 bladzijden tellende Plus Informatieboekje vormt in elk huishouden waar ou deren wonen dan ook een onmisba re gids die een vast plaatsje ver dient naast het telefoonboek. In to taal zijn er 3500 exemplaren ge drukt. SWOH-secretaris W. de Groot verwacht van de brochure een wervende kracht voor de acti viteiten die er in Holten voor oude ren worden ontplooid. De collecte voor AVO-Nederland, die onlangs in Holten gehouden werd, heeft het mooie bedrag van f. 4.190,75 opgebracht. AVO-Nederland bedankt alle col lectanten en gevers/geefsters voor de inzet en de bijdragen. Wie de collectant heeft gemist kan zijn of haar bijdrage alsnog storten op giro 625 000 ten name van AVO- Nederland te Amersfoort. Aan de Lagere Technische School in Rijssen slaagden de volgende Holtense leerlingen voor hun di ploma: Afdeling Timmeren: B. Trotsen- burg (Bessinkpasstraat 27). Afde ling Metselen: J.G. Mekenkamp (Pasopsweg 7). Afdeling Consump tieve Techniek Koken/Serveren: S.C. Beldsnijder (Churchillstraat 28), H.F. Wichers (Diessenplas- straat 51), G.A. Denekamp (Lage- weg 31), W. Paalman (Schepenen straat 6), W.H. Pekkeriet (Kolweg 78), Brood/banket bakken: J.B.A. Oberink (Holterenkstraat 12). Me chanische Techniek: G.J. Huzen (Deventerweg 24), T. Kortlever (Canadastraat 39), M.G.J. Poort man (Kolweg 32). Motorvoertui gen Techniek: J.H. Waanders (Hel- huizerweg 30). Volgende week zaterdag, 24 juni, staat het in Dijkerhoek weer te gebeuren. Het enige echte Diekerhooks Fees belooft dit jaar weer een evenement van allure te worden. Temeer daar de feestcommissie o.l.v. voorzitter Wim Bannink een onvervalste publiekstrekker in huis heeft gehaald. Wanneer de weergoden hun medewerking verlenen en er voldoende thermiek is, zal om drie uur 's middags een hete luchtballon opstijgen vanaf het feestterrein bij het Bonte Paard. Wie er bij dit absolute hoogtepunt plaats zal nemen in de passagiersmand moet nog even geheim blijven, maar ongetwijfeld kiest een bekende plaatselijke coryfee het luchtruim. Naast de ballonvaart beloven het artiestengala op vrijdagavond, de optocht, het Friese Tünelüken en het spectaculaire Rol 'm d'r In voor het nodige vermaak te zorgen in Dijkerhoek. De festiviteiten in Dijkerhoek be ginnen al op vrijdagmiddag 23 juni met een gezellige middag voor de jeugd. Deze wordt verzorgd door een rasechte clown, 's Avonds is er een amusementsprogramma met bekende artiesten als de Westduit- se schlager-zanger Richard Candel en de illusionist Loksias. Optocht Het eigenlijke feest begint zater dagmorgen 24 juni om kwart over negen 's morgens wanneer de op tocht vertrekt vanaf de school rich ting feestweide. Vooraf gegaan door HMV belooft het weer een kleurige en verrassend originele stoet te worden, waarbij de organi satoren niet met geldprijzen hoe ven te smijten om voor voldoende deelname te zorgen. Een teken te meer dat het Diekerhooks Fees diep is ingeworteld in de gemeen schap en meer dan ooit leeft. Uiter aard ontbreekt de Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek niet en het zal niemand verbazen wan neer deze het 100-jarig bestaan van molen De Hegeman in 1990 nog eens extra onder de aandacht brengt. Na de optocht worden de feeste lijkheden voortgezet op de feest weide bij café 't Bonte Paard. De leerlingen van openbare basis school Dijkerhoek doen dan o.a. een stoelendans, iets wat ook op het programma staat voor de da mes (om ongeveer 10.30 uur). Ver der zijn er 's ochtends allerlei spel letjes voor de kinderen en wordt tussen de bedrijven door een rings teekwedstrijd per fiets afgewerkt. Dat onderdeel is alleen voor da mes, maar als primeur worden er dit jaar ook ringsteekwedstrijden voor paren gehouden, waarbij men zich op een tandem voortbeweegt. Voor de verdere aankleding van de feestweide zorgen verschillende kermisexploitanten die met hun attracties het publiek zullen ver maken. Ook zijn er vanaf tien uur 's morgens verschillende oude am bachten te bewonderen en is er een luchtkussen waarop de jeugd zich kan uitleven. Volksspelen Ook voor de traditionele volksspe len 's middags heeft men in Dijker hoek weer een primeur in huis. Af sluitend onderdeel is immers het spectaculaire Tünelüken. Bij dit uit Friesland afkomstige spel is het De optocht is een vast onderdeel van het Diekerhooks Fees. Ook op zaterdag 24 juni valt er weer heel wat te bekijken in Dijkerhoek. dacht op het populaire televisie programma "Glij 'm d'r In". In Dijk erhoek heet dit "Rol 'm d'r In". Niet de bedoeling dat men, gezeten op minder dan vijftien puur Dijker een ton die om een paal boven het hoekse inzendingen zullen aan dit water is bevestigd, zich met behulp evenement deelnemen, waarbij de van een katrol zo snel mogelijk onderlinge saamhorigheid nog A/s lezer van het Ho /tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld' per jaar ad 38.70 naar de andere kant van het water trekt. Uiteraard levert dat veel deelnemers een nat pak op, het geen de feeststemming alleen maar ten goede zal komen. Daar naast staan er bij de volksspelen een hindernisbaan voor paren en individuen op het programma en kan men vanaf twee uur meedoen aan het onderdeel autoduwen. Ook is er een schietbaan ingericht. Tussen al die spelen door gaat de belangstelling natuurlijk uit naar het opstijgen van de luchtballon met in het mandje naast de erva ren ballonvaarder een passagier die rond 15.00 uur een gedenkwaar dig avontuur tegemoet gaat. Rol 'm d'r in Voor de zaterdagavond heeft de feestcommissie een variant be- eens extra wordt aangetoond. Ui teraard speelt ook hier het water bassin weer een grote rol. Voor ver maak zorgt verder Evert Wissink die door zijn tv-optreden in de Pats Boem Show en in het programma "D'r Uit met je Geluid" van Robert Paul al de nodige bekendheid kreeg. De specialiteit van Evert is het opvangen met de mond door uit het publiek toegeworpen eie ren, maar ook de vele dierengelui den die hij imiteert en het trompet verwerkende bedrijven inves teert Udema-Vlees bv in Holten 1,8 miljoen gulden in het bedrijf aan de Pannenbakkerstraat. De nieuwe richtlijnen van de Europe se Gemeenschap eisen van de vleesverwerkende industrie dat per 1 april 1990 het aangevoerde verse vlees de gang van de pro- duktenstroom niet kruist. En aan gezien Udema-Vlees een vrij inge wikkeld produktieproces kent, moet een complete produktielijn worden omgebouwd en naar een nieuw te bouwen hal worden de dansavond. Hiervoor is de toe- ™^i spelen op zijn handen beloven het nodige kostelijke amusement. Een veelzijdig artiest dus, net zoals de formatie Vulcano's zich na afloop van het feest bij 't Bonte Paard veelzijdig zal tonen bij de afsluiten- gang gratis. Als voorproefje op het School- en Volksfeest in Dijkerhoek wordt komende zaterdag, 17 juni, in samenwerking met schietvereni ging De Zaagmolen het vogelschieten.gehouden. Dat gebeurt op het terrein bij café 't Bonte Paard, waar om 19.00 uur de kaartver koop begint. Om 20.00 uur zal regerend schutterskoning Wim Wcchstapel het eerste schot lossen, waarna de strijd om de schut- terstitel van Dijkerhoek zal losbranden. Opvallend is dat zich elk jaar meer vrouwen aanmelden, zodat het niet lang meer zal duren of Dijkerhoek kan een schutterskoninging begroeten. De nieuwe koning (of koninging) wort meteen na afloop door de Dijkerhoek- se schutterij gehuldigd in 't Bonte Paard. Dit ales wordt muzikaal omlijst zodat het een gezellig gebeuren belooft te worden. Deze avond kunnen de lijsttekenaars ook hun vrijkaarten ophalen voor de artiestenavond van vrijdag 23 juni en kan men zich al inschrij ven voor de Volksspelen op zaterdag 24 juni. Om te kunnen voldoen aan de „Daarvoor zijn we de gemeente erg erkentedik" bedankt Udema. „Maar willen we voor 1 april vol gendjaar klaar zijn, dan mogen we ook geen moment verloren laten gaan." In totaal gaat het om een uitbreiding van 800 vierkante me ter aan de kant van de Drosten- straat en de Lageweg, die in fases zal worden uitgevoerd. Het eerst aan de beurt zijn een nieuwe vlees- warenhal gecombineerd met nieu we vriescellen. Daarna volgen een slachterij, een ketelhuis en een cel lencomplex. Udema-Vlees beperkt zich immers niet tot slachten al leen, maar snijdt het vlees ook in delen, heeft en zouterij waar bacon wordt vervaardigd voor de export naar Groot Brittanniè en een vries huis voor het verpakken van vlees in karton. Voor de afvoer van het gereed produkt kan gebruik wor den gemaakt van een bestaande ontsluitingsweg aan de Lageweg, zodat de hoofdingang aan de Pan- nenbakkerstraat alleen voor de aanvoer van varkens kan worden gebruikt. voor zijn 120 werknemers tellende bedrijf een behoorlijke investering is, waar lang over gewikt en gewo gen is, maar tevens benadrukt hij dat de positie van Udema hier door aanzienlijk versterkt wordt. Een investering voor de toekomst dus. De nieuwe hal, waarvoor de eerste grondwerkzaamheden al verricht zijn, komt op het terrein achter de bestaande bedrijfspanden aan de Pannenbakkerstraat, waar tot voor kort volkstuintjes gesitueerd waren. Die grond was al in eigen dom bij Udema, terwijl er ook een bedrijfsbestemming op zit. Van daar dat de gemeente Holten snel kon reageren met het afgeven van een bouwvergunning. Hoewel de bouwtekeningen in detail nog niet bekend zijn op het gemeentehuis, heeft het college van B en W de aanvraag met voorrang behandeld met het oog op het spoedeisende karakter. In de Nederlands Hervormde Kerk wordt zondagmorgen 18 juni een gezinsdienst gehouden. Voorgan ger in deze dienst, die om half tien begint, is dominee H.W. Door- nweerd. Het thema is "Wie veel lief de geeft...". Aan deze dienst werken verschillende jeugd- en jongeren groepen mee. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842842 Wnd. redacteur: Peter Brouwer Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Indien geen gehoor, tel. 05709-27 75. Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Waai kwaüteit BiBdeHMsfl tüi RIJSSEN Daltonstraat 13 Nijverheïdstr. 11 05480-1 33 47 Rond de 20e juni is het elk jaar weer de kortste nacht en dat wordt traditiegetrouw in de Schure gevierd met het 'midzo mernachtfeest'. Dit jaar wordt het feest gehouden op zaterdag 17 juni; dan wordt vanaf 's avonds acht uur bij de Schure met een knallend feest de zo mer ingeluid. Op het programma staat onder andere een grandioze live-act en verder wordt er een grote barbeque gehouden. Het feest speelt zich buiten af; mocht het regenen dan worden de festiviteiten naar binnnen verplaatst. Entree voor deze avond wordt niet geheven. De jaarlijkse ledenvergadering van de afdeling voetbal van de sv Holten wordt gehouden op woens dag 21 juni op de Meermanskamp, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan de gebruikelij ke punten zoals het jaarverslag van de secretaris, het financiële overzicht en de begroting van de penningmeester, de verkiezing van de kascommissie en de ledenraad safvaardiging. Daarnaast ligt een voorstel tot contributieverhoging op tafel. Bij de bestuursverkiezing is aftre dend en niet herkiesbaar secreta ris Wim ter Schure, zodat in deze vacature moet worden voorzien. Het bestuur verzoekt de leden om eventuele vragen die tijdens de rondvraag aan de orde dienen te komen, bij voorkeur schriftelijk en voor de vergadering in te dienen. Ook worden erespelden uitgereikt aan trouwe leden; voorzitter Jan ten Velde reikt deze uit aan W. Beijers (65 jaar lid), G.J. Aaftink, A. Meerman en A. Vincent (40 jaar lid) en H. Biesters, J. Deijk, H.J. Hoef man en G.J. Wissink (25 jaar lid)

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1