Wetswijziging biedt kerk en lokale radio mogelijkheden Holtens WEEK Dorpsschool pakt wisselbeker Late opening zwembad zorgt voor enige deining DOE ■IjntbLjii Met de toenemende thuiszorg kunnen wij een junctie hebben,' Holterbergrit defileert in Holten Scheidsrechter Laatste disco Beldman in van seizoen de lift U ontvangt een fraaie Parker-iotter ballpoint als u ons een nieyinf© abonnee opgeeft. BON In memoriam Why Not in De Wippert Holten leidt verkeerszekere honden op Coördinatie in uitwisseling Winterberg Zonnetje overgiet Rode Kruisreis Holtens NieavvsMad Donderdag 1 juni 1989 41ste jaargang no.22 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Mannenkoor Het jubilerende mannenkoor Holten had met name voor de dames een leuk cadeautje in petto. De dames lieten zich ech ter ook niet onbetuigd en zorg den voor een serenade voor dit nog jonge koor met als titel Leve het Holtens Mannenkoor. Dijkerhoek De Dijkerhoekse Zomerfeesten staan weer voor de deur. Ko mend weekeinde start men met een internationaal voetbal toernooi. Bij se streekacht- kamp zal ongetwijfeld weer veel water vloeien, om de riva liteit echt weg te spoelen, zal er echter een pilsje aan te pas ko men. Het is de leerlingen van de Dorpsschool gelukt om tijdens de gemeen schappelijke sportdag van de zeven Holtense basisscholen de hegemo nie van de Haarschool te doorbreken. De afsluitende estafette bezorgde de Dorpsschool de eerste plaats. Daarmee belandt de wisselbeker voor het eerst een jaar lang in de prijzenkast van de Dorpsschool. De sportdag had een vlot verloop. Onder leiding van de leerkrachten en ouders werkten de in totaal 405 leerlingen van de groepen 5 tot en met 8, vrijdag vier onderdelen af op sportpark Meermanskamp, te we ten slagbal, lijnbal, een achtkamp en een individueel diploma-gedeel te. Maar liefst dertien leerlingen wisten het hoogste E-diploma in de wacht te slepen. Vier onderdelen, 60 meter sprint, verspringen, bal- werpen en een hindernisbaan wa ren de onderdelen voor het diplo ma-gedeelte. Als klapper stond de estafette als laatste onderdeel op het program ma. Voor iedere school traden de vier snelste jongens en meisjes in het strijdperk. Onder oorverdo vende aanmoedigingen was het de Dorpsschool die de acht maal zes tig meter het snelst wisten af te leg gen. De Haarschool moest dit jaar met een tweede plaats genoegen nemen. Het Kompas eiste de derde plaats voor zich op met slechts een 0,6 seconde achterstand op de Haarschool. Kapsalon Intercoiffure U ziet het verschil Salon voor hem en haar Dorpstraat 18 - Holten Tel. 05483-6 44 86 Allerlei bespannen wagens zijn er zondag 11 juni weer in en rondom Holten te aan schouwen. De Bergrijders houdt dan namelijk voor de negende maal de Holterber grit. Deze tocht is een van de jaarlijkse hoogtepunten van de vereniging. De ani mo om aan deze tocht mee te doen is jaarlijks groter- .Tijdens de 27 kilometer lange tocht worden alle wa gens door een officiële jury van de Bond van Verenigin gen voor het Aangespannen paard beoordeeld. De wagens staan om 8.30 uur opgesteld bij de familie Aaltink aan de Rijssense- weg. Om 10.00 uur starten de deelnemers. De Holterber grit wordt afgesloten met een defile door Holten om plusminus drie uur 'smid- Radio Diessenplas, de uitermate populaire omroep, ziet mogelijkheden om de luistercijfers omhoog te brengen. De huidige hoeveelheid luiste raars beperkt zich noodgedwongen tot de ongeveer 100 bewoners van de Diessenplas en de ongeveer 50 naastgelegen flatbewoners. Een ver andering in de omroepwet geeft vanaf volgend jaar februari de moge lijkheid om de honderden aansluitingen op de kerktelefoon ook van lokale radiouitzendingen te voorzien. Via het OZO in de regio Nijverdal zijn inmiddels een 170 kerken uitgenodigd om hierover van gedachten te wisselen op 15 juni. Dick Mondeel, woordvoerder van Radio Diessenplas: "Via een sim pele PTT-aansluiting maakt men een verbinding met een radio en is de kerkdienst uitstekend te horen. Het zijn nu nog kerkdiensten, maar wie weet tot welke afspraken we met de kerken kunnen komen. In ieder geval kunnen ze van onze technische know-how, program mering en ervaring gebruik maken." Voor Dick Mondeel is het zelfs de vraag of het omroepteam van de Diessenplas, bestaande uit Jenny Mondeel, Janet Droog en zichzelf als samensteller van de program ma's, wel geschikt is om de nieuwe kerkelijke luisteraars een pro gramma voor te schotelen. "Deze mensen hebben een achtergrond Op zondag 4 juni wordt er in het Dorpshuis de laatste disco door de Muskyvrijwilligers gehouden. Om het seizoen af tc sluiten wordt er o.a. New Beat muziek en andere moderne nieuwe stijlen gedraaid. Alle tieners in de leeftijd van 12 tot 16 jaar zijn welkom van 14.30 tot 17.00 uur. De entree is 1 gulden. Tevens kunnen de bezoekers tij dens deze laatste keer hun wensen en ideeën doorgeven aan de vrijwil ligers, dit met het oog op het vol gende seizoen. Holtenaar Dick Beldman kreeg zaterdag van de districtscommis sie Oost te horen dat hij volgend seizoen wedstrijden in groep 1, de hoogste klasse in het zaterdag voetbal zal fluiten. Deze promotie betekent dat Dick Beldman wedstrijden gaat fluiten bij ploegen met bekende namen als, Enter Vooruit, Dos Kampen en I Jsselmeervogels. Dick Beldman startte zijn scheids- rechtersloopbaan in 1971 min of meer noodgedwongen bij een pu- pillenwedstrijd van zvv Blauw wit. waardoor wij misschien helemaal niet aansprekén. Voor onze techni cus en oprichter Fred Droog gaat dit als knoppenman natuurlijk niet op. Al deze kerken hebben een eigen kleur, zij hebben de sleutel in handen en blijven natuurlijk vrij in hun keuze," Enigszins terugkerend op de vori ge woorden vervolgt hij, "Toch is onze huidige programmatuur voor een ieder zeer acceptabel. Wij brengen geen politiek in onze uitzendingen en maken sinds kort een scheiding tussen lichte en reli- gieuse muziek. De Holtense Her vormde en Gereformeerde kerken hebben beiden een steentje bijge dragen aan onze oprichting acht jaar geleden. En met de steeds meer toenemende thuiszorg kun nen we in een behoefte voorzien." Voorlopig staat er nog een Dies senplas uitzending op stapek die voor een groot deel in het teken staat van Roemenië. De werk groep Dorcas krijgt bij monde van ds. Lindeboom aandacht en het Roemeense huisorkest van Hotel Holterberg en het kerkkoor uit Hulsen zorgen live voor de muzika le noot. Na twee maanden vakan tie staat er in oktober een heel bij zondere uitzending op de proppen, in navolging van Koos Postema Klasgenoten gaat er een bekende Holtenaar terug in de schoolban ken. Wie dat wordt wil Dick Mon deel nog niet kwijt. Radio De Diessenplas in actie De heren J. Hesse en J. ten Velde van de Holtense Sportcommissie verwoorden naar hun zeggen het ongenoegen onder de Holtense ge meenschap over het laat openen van het gemeentelijk zwembad Twenhaarsveld. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander doprf Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam:- Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 Mevrouw Ch. P. K. Enklaar - Van Andel is na een langdurige ziekte de strijd moeten opgeven. Een ziekte waar zij niet alleen een persoonlijke strijd mee streed, maar waar zij in het Konin gin Wilhelmina Fonds haar beste krachten aan gaf. Vorig jaar nog ontving zij de Zilveren Krab als onderscheiding voor haar 25 jarige inzet. Uniek was het feit dat zij als burgemeesters vrouw een echte Holtense was. Ruim 34 jaar stond zij haar man met raad en daad terzijde. Een vrouw die het Holtense leven uistekend aanvoelde. Zij was ondermeer actief als secretaresse van het Holtense Rode Kruis en lid van het commité kinderpost zegels. Een stuwende rol had zij in de tot standkoming van het Tafeltje Dekje project in Holten. Zeer betrokken bij het wel en wee van de plattelandsvrouwen, zelf was zij lid van de Neder landse Plattelandsvrouwen Bond, afdeling Dijkerhoek. Verder zette zij zich in voor de vereniging Tesselschade Arbeid Adelt, een stichting voor vrouwen die aan huis zijn gebonden en financiële ondersteuning krijgen voor hun artistieke ontplooii ng. Onze gedachten gaan uit naar haar man, oud-burgemeester En klaar, zijn vier kinderen en de kleinkinderen. De Holtense ge meenschap heeft in haar eveneens een geweldige vrouw en een fantastische moeder verloren. Redactie Holtens Nieuwsblad Een star beleid dat niet tegemoet kwam aan de kansen die het weer bood. Voorzitter J. Groeneveld was het cr niet mee eens. "De ope ningstijden zijn door ons hier vast gesteld. Daar mag men best flexi bel in zijn maar de praktische mo gelijkheden lieten een snellere ope ning dan eeen week niet toe. De kassabezetting was domweg niet eerder te bemannen", aldus de voorzitter, die beklemtoonde dat klachten over het zwembad niets nieuws meer waren. Bezuinigin gen, door de commissie vorig jaar zelf aangegeven geven een soepele re opstelling ten aanzien van ope ningstijden nauwelijks een kans. De kantine in het zwembad was Hesse eveneens een doorn in het oog. "Waarom is die tent nog niet los, ik wil na het zwemmen een ijsje eten". Ondanks afspraken met de exploitant dat de kantine al enige tijd open zou zijn, was de kantine zelfs afgelopen weekeinde nog ge sloten. Secretaris Wissink deelde met beheerder. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad' Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Wnd. redacteur: Peter Brouwer Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Indien geen gehoor, tel. 05709-27 75. Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De Hollandse Herder Vereniging afdeling Holten houdt zaterdag als eerste in Nederland een VZH- examen, een verkeerszekere hond. Veel honden gedragen zich thuis of in de vrije natuur goed, in de verkeersdrukte kunnen het soms heel andere honden worden. De HHV Holten is al geruime tijd met een stel honden bezig om deze beesten ook in het verkeer een ze kere factor te laten zijn. Het examen begint om 09.00 uur en is opgesplitst in twee gedeelten. Op het terrein van de Ijsbaan start de groep onder leiding van enkele landelijke gecommiteerden met de luister en gehoorzaamheidsproe- ven. De geslaagden gaan dan door naar het tweede gedeelte en begin nen omstreeks 11.00 uur aan het laatste gedelte van de test. een vraag van de heer Ten Velde dat de verkoop van de abonnemen ten dit jaar licht was terug gelopen, daarentegen waren er over de maandabonnementen positieve geluiden te melden. De verdubbe ling hiervan was volgens Wissink mede schuldig aan de negatievere balans van de jaarabonnementen verkoop. Het bestuur van de sportcom missie en sociaal cultureel werk willen op maandag 19 mei een inventarisatie maken van welke ideeën er onder de Hol tense verenigingen leven ten aanzien van de uitwisselingen met partnergemeente Winter berg. Voorzitter Groenewold meldde dat slechts een beperkt aantal verenigingen op een eer ste oproep heeft gereageerd. Benadrukt werd dan ook nog eens extra dat de avond op 19 mei een openbare vergadering is. Na de eerste oproep hebben zich verenigingen gemeld die de meest uiteenlopende gebie den bestrijken. Secretaris J.Wissink: "lang niet alleen sportclubs, maar ook scholen, culturele verenigingen en poli tieke partijen. Wij rekenen op concrete ideeën, zodat wij na de zomer met de eerste uitwis selingen kunnen beginnen". Om een zekere coördinatie in de wederzijdse kennismakin gen te krijgen bepalen de com missies sport en sociaal cultu reel werk de volgorde. De viermans formatie Why Not treedt vrijdag 2 juni op in Cafe de Wippert. De Ruurlose jongens lie ten vorig jaar in De Wippert zo'n goede indruk achter dat er een twede optreden uit voort vloeide. Why Not stond ondermeer in het voorprogramma Piet Veerman. De jonge band heeft momenteel ook enkele eigen nummers op het mee contact te zullen opnemen repertoir staan. De avond wordt opgevuld met de Wippert drive-in Tevens meldde de secretaris op discotheek en begint om 20.30 uur. Waar kwaSteii Bader lest das u RIJSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 Twee OAD-touringcars en een rol stoelbusje van het Rode Kruis af deling Holten vertrok vrijdag 26 mei met honderd oudere minder- validen en mensen die aan huis zijn gebonden vanaf de Diessen plas naar Arnhem. Vanaf de Rijnkade in Arnhem gin gen de honderd ouderen plus een tiental welfare-werkers, een arts en een viertal EHBO-ërs van start voor een tochtje met de ms Prins Maurits van het Rode Kruis over de IJssel richting Zutphen. Aange zien het weer in alle opzichten be- hulpzaam was konden de bootrei zigers aan dek volop genieten van de prachtige uiterwaarden. De lunch was een smak», .jk intermez zo en gaf de passagiers even de ge legenheid om bij te praten. In Zutphen ging het rechtsom- keerd naar Arnhem, tegen vijf uur stapte het gezelschap in opperbes te stemming van boord. Tegen zes uur was het gezelschap weer bij de Diessenplas aangekomen. Me vrouw R. Aaltink, Rode Kruisleid- ster van Holten was zeer tevreden over de soepele gang van zaken "we zaten op een boot, maar hel liep dank zij de inzet van een iedei als een trein".

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1