Boerenpaar Elbersen al halve eeuw samen Werkgroep Dorkas op bres voor verv e gelovigen Holtens „Geen handjeklap bij maatschappelijk werk Six-day toernooi jeugd SV Holten Inzameling van schoenen, kleding en speelgoed Patrijs en houtsnip blijven vogelvrij Fikse daling werkloosheid AVO zoekt collectanten Surrender in Wippert Voorjaarsfeest Normaal Herdenking op de Canadese begraafplaats U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Ouderavond van o.b.s. Dijkerhoek Holtsns Nieuwsblad Donderdag 27 april 1989 41ste jaargang no.17 Abonnementsprijs f 38.70 Lossenummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Het Fleurige Voor jaarsfeest dat vanavond in de dorpskom van Holten plaatsvindt, wordt nog eens extra opgevrolijkt door de Jigger Bigger Band. Deze straatmuzikanten spelen temidden van de vele kraam pjes op de Smidsbelt en in de Dorpsstraat. Met gillend geraas en rookplui men werd vrijdagavond door Normaalzanger Bennie Jolink en Jan Meijerink (Appel Jan) het Paasvuurmonument in Es- pelo onthuld. Het Holter echtpaar J. Elbersen en H. Elbersen-Boode wonen dinsdag 2 mei 50 jaar samen aan de Lich- tenbergerweg in Holten, op dezelf de stek waar zij sinds het begin van hun huwelijk vertoeven. Uiteraard wordt het feest ter gelegenheid van het gouden jubileum uitbundig ge vierd. De Elbersens wonen bij hun oudste zoon in op de boerderij. Aangezien ook de kinderen van deze zoon nog op de boerderij wonen, gaat het hier om drie generaties onder één dak. Afzonderlijke woonruimte De jaarlijkse herdenkingsbijeen komst op de Canadese begraaf plaats is op woensdag 3 mei. Om 10.55 uur nemen schoolkinderen, college van b.en w. en de overige gasten en belangstellenden hun plaats in voor het kruis onder ko- raalmuziek. Om 11.00 uur spreekt de voorzitter van het SNF een kort welkomstwoord, waarna de heer J. Berghuis een toespraak houdt over de betekenis van de herden king. Om 11JO uur klinkt de 'Last Post', gevolgd door een minuut stilte. Vervolgens plaatsen zeven leerlingen van Holtense basisscho len als eersten een krans voor het monument. Een leerlinge van De Schakel draagt een gedicht of ver haal voor, waarna het 'Wilhelmus' en 'O Canada' zullen klinken. Ten slotte worden er bloemen gelegd. Een ensemble van de HMV zorgt voor de begeleidende muziek bij deze herdenking. heeft het vijftigjarig paar niet. De 79-jarige Elbersen begon samen met zijn acht jaar jongere vrouw op de boerderij toen het woord super heffing nog onbekend was en de term melkquotum nog moest wor den uitgevonden. Het echtpaar El bersen heeft bij de uitoefening van het boerenbedrijf de laatste tien tallen jaren diverse nieuwe ontwik kelingen in de agrarische sector zien komen. De laatste jaren staat het boerenbedrijf echter op een wat lager pitje, maar Elbersen heeft zijn werk er nog niet aan ge geven: hij is enthousiast hobby boer. Hij mag zich graag met de beesten bezighouden en neemt 's zomers de fiets om bij de dieren te komen. Ook mevrouw Elbersen is nog goed gezond, maar ze is wat moeilijk ter been. Het echtpaar Elbersen heeft vier kinderen die allemaal in de buurt wonen: twee in Holten, één in Neede en één in Hellendoom. De festiviteiten ter gelegenheid van het jubileum worden op 2 mei 's avonds vanaf 19.30 uur in zaal De Poppe in Holten gehouden. Het echtpaar Elbersen volgt de ontwikkelingen in de agrarische sector nog steeds op de voet. ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De werklossheid in Holten is in maart van dit jaar fiks gedaald. Te genover de 173 werklozen die eind februari bij het Gewestelijk Ar beidsbureau in Deventer stonden ingeschreven, waren dat er eind maart nog 154 (92 mannen en 62 vrouwen). Dertig daarvan zijn al langer dan drie jaar werkloos en komen dus in aanmerking om in het kader van de Maatregel Lang durig Werklozen te worden omge schoold voor een nieuw beroep. Een groot gedeelte (60) is echter ook nog maar korter dan vijfmaan den zonder werk. Ook de jongeren beneneden de 22 jaar zijn relatief sterk vertenwoordigd met 40 inge schrevenen. De beroepen in de sec tor handel en kantoor blijken het slechts in de arbeidsmarkt te lig gen. Daarvoor zijn in Holten 48 mensen ingeschreven gevolgd door onderwijs/verzekeringen (21), horeca/huishoudelijk werk (20) en landbouw (15). Werkloze bouwvak kers zijn er in Holten nog maar acht. De Holtense werkgroep Dorkas zal tijdens de viering van Koninginne dag, zaterdag 29 april, met een eigen standje op de rommelmarkt staan. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor Roemenië en dan met name voor de vervolgde gelovigen aldaar. De Holter werk groep is onderdeel van de in het Noord Hollandse Andijk gevestigde Christelijke Stichting voor hulp aan Gewetensvervolgden. Kortweg CSHG. Deze instantie zet zich in voor hulp aan Joden en Christenen die om hun geloof worden vervolgd. „De werkgroep in Holten is twee en een half jaar geleden spontaan ontstaan na een filmavond over Hongarije", vertelt Dorkas-woordvoerder Ben van Doorn. Zijn vrouw Anneke' is voorzitster van de plaatselijke werkgroep en als penning- meesteresse/secretaresse is Herma Aanstoot het andere lid van het tweekoppige bestuur. „Onze groep startte met drie per sonen",zegt Van Doorn, „maar mo menteel hebben we negen leden. Hoe meer leden, hoe liever natuur lijk." De werkgroep is samenge steld uit mensen van gereformeer de en hervormde huize, maar staat ook open voor andere gezindten. Kleding De werkgroep in onze plaats za melt kleding, voedsel en speelgoed in, bestemd voor Roemenië. Bij de Van Dooms aan huis is een kle dingdepot. Vanuit Holten worden de goederen naar een centraal de pot in Westerhaar gebracht of naar Andijk. Van daaruit worden de goederen naar de plaats van be stemming getransporteerd. Ook vanuit Holten gaan er koeriers naar Roemenië of andere landen. „De goederen worden in Roemenië naar kerkelijke mensen gebracht De hulp die Dorkas biedt, is heel praktisch gericht. Richt "Andijk" zich op een groot aantal landen, "Holten" houdt zich vooral met Roemenië bezig. Zo is er begin van dit jaar een Roemenië-avond in de Kandelaar gehouden, waar een honderd mensen op af kwamen. Kapsalon Intercoiffure U ziet het verschil Salon voor hem en haar Dorpstraat 18 - Holten Tel. 05483-6 44 86 KA Ben van Doorn (uiterst links): >rDe goederen zijn ook bestemd voor de niet-gelovigen en niet-christenen. Ondanks de bemoeienissen van PvdA-raadslid J. Metsemakers blijven de patrijs en de houtsnip in Holten vogelvrij. Metsemakers greep een brief van het college aan de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Vogels aan om een A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander dopr! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 verbod te bepleiten op het bejagen van deze twee vogels. In tegenstel ling tot het college, dat uit advie zen van deskundige organisaties had opgemaakt dat de jacht op ge noemde vogels de populatie hier niet zou bedreigen, noemde hij de situatie voor patrijs en houtsnip in Salland wel degelijk zorgwekkend. „Laten we bij onduidelijkheid over de populatiecijfers deze twee on schadelijke vogelsoorten het voor deel van de twijfel geven" luidde het pleidooi van de socialist, die als bijkomend voordeel het weren van lood in het milieu noemde. Burge meester Van Rappard vatte de re denering van het college, zoals ver woord in het antwoord aan de vo gelbeschermers, nog eens samen. Met nadruk onthield hij zich van een ethisch oordeel over de jacht, maar voor de tien hectare grond die de gemeente voor de jacht ver pacht, vond hij het niet de moeite als gemeente een voorbeeldfunctie te vervullen. „Er is een Jachtwet en dat is een rijksverantwoordelijk heid waar wij ons niet in moeten mengen" aldus Van Rappard, die het ook niet zinvol achtte voor de verspreid liggende gemeentelijke perceeltjes, waar gejaagd wordt een apart wildbeheerplan op te zet ten, zoals Metsemakers ook be pleitte. Aangezien de rest van de raad het collegestandpunt deelde blijft de bejaging van onschadelij ke vogelsoorten in de gemeente Holten vooralsnog toegestaan. en van daaruit verder verspreid", legt Ben van Doorn uit. Hij ont kent met klem de vraag of alleen christelijke hulpbehoeftigen van kleding of speelgoed voorzien wor den en niet-gelovigen overgesla gen? Van Doom: „Nee, de goederen zijn ook bestemd voor niet-gelovigen of niet- christenen". Dorkas in Holten houdt zich ver der bezig met de verkoop van Kerstkaarten (in het najaar, uiter aard) en kalenders. Uit deze kalen ders kan aan het eind van elke maand een ansichtkaart worden gescheurd, die vervolgens zijn weg naar een Roemeens gezin kan vin den. Ook worden kaarten gestuurd aan wegens hun geloof vervolgde orthodoxe Russische Joden. Twee weken terug gingen er vanuit Hol ten nog tweehonderd zakken kle ding naar Andijk, evenals twee kinderwagens en een naaimachi ne. Als afgevaardigde van de plaat selijke werkgroep gaat Van Doom in mei naar Hongarije met een jon gerengroep mee, om daar een kerk op te knappen. Rommelmarkt Tijdens de rommelmarkt op 29 april is de werkgroep aanwezig met een informatie- en verkoopstand. Op de boekentafel liggen dan wer ken over vluchtelingen en over Jo den. Inwoners van Holten kunnen hun handtekening zetten voor de vrijlating van de Roemeense film producent Nestor Popescu. Hij zit vanwege zijn geloof gevangen. Le den van de werkgroep zijn aanwe zig om eventuele vragen te beant woorden. Kleding, voedsel, schoe nen of speelgoed kan worden ge bracht naar het depot van Dorkas in Holten. Dat is bij de familie Van Doom thuis, Burgemeester Van der Borchstraat 19, telefoon 62467. Als er niemand thuis is, kunnen de spullen gewoon in de garage wor den gezet. Op zondag 21 mei 1989 begint de SV Holten met een nieuw toernooi, genaamd Six-Day. Dit toernooi wordt georganiseerd voor de jeugd van 12 fm 18 jaar, zowel jongens als meisjes. Het wordt een dag voor de gezelligheid. Geen prijzen, geen prestaties, het meedoen is belang rijker dan winnen. De regels zijn als volgt: 1. Iedere jongen of meisje mag zelf een team vormen, dat bestaat uit een keeper en vijf veldspelers, mits er iemand meedoet die lid is van de SV Holten. 2. In elk team moet er een elftallei der aanwezig zijn die de verant woording heeft over het team. Dagblad Tubantia B.V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad' Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 l.v.m. ziekte kan het kantoor niet steeds bemand zijn. Indien geen gehoor, dan redactie Enschede bellen, 053-84 24 95. Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 1224 3. Er mag doorlopend gewisseld worden en men speelt zes tegen zes. 4. Ook niet-voetballers mogen meedoen. De spelregels zijn hetzelfde als bij gewoon voetbal, behalve dat bui tenspel bij dit toernooi niet wordt toegepast. Het normale speelveld wordt verdeeld in vieren met als doel een handbaldoel. Uit de A- jeugd worden eventuele scheids rechters gehaald. De inschrijffor mulieren kan men afhalen en inle veren in de kantine op Meermans kamp. Uiterste inschrijfdatum is 5 mei 1989 en het inschrijfgeld is f 5.- per team. De AVO houdt van 15 fm 21 mei de nationale collecte onder het motto 'Wie geeft, denkt aan een ander". Voor de collecte in Holten zijn nog collectanten nodig. Zij kunnen zich aanmelden bij D.D. van Rap pard, Jeurlinksweg 1, tel. 63661. De AVO helpt al zestig jaar gehandi capten bij het zoeken naar werk en zij verstrekt financiële hulp wan neer wettelijke maatregelen niet toereikend blijken. De hulpverle ning draagt een aanvullend karak ter en is voor de gehandicapte vaak een opstap tot een volwaardi ger bestaan. Door de voortdurende bezuinigingen neemt het aantal hulpvragen sterk toe. De vijfmansformatie Surrender treedt op vrijdag 28 april op in café De Wippert. Surrender uit Ensche de maakt stevige hardrock met de nodige aandacht voor de melodie en humor. De eerste demo van de groep 'Do you like it' kreeg natio nale belangstelling. De optredens van Surrender worden zowel door recensenten als publiek positief beoordeeld. De bezetting van Surrender is als volgt: Hennie Boeyink (zang), Har ry Mol (sologitaar), Rob Wielens (sologitaar), Gerard Jonkman (drums) en Raymond de Groot- heupner (basgitaar). De halfjaarlijkse ouderavond van de o.b.s. Dijkherhoek was vorige week. De heer Meyerman opende de avond en kwam daarin nog even terug op het afscheid van meester Kroon. Daarna werden de verschil lende notulen en verslagen behan deld en gaf meester Dorlas een overzicht van ideeën en plannen die voor het lopende en komende jaar op het programma staan. Na de pauze gaf mevr. Visser uitleg over de opzet en achtergronden van het bijbelonderwijs op school. Aan de hand van de werkmappen van de kinderen, wandplaten en re- akties van kinderen tijdens de les sen kreeg een ieder een goed beeld van wat deze lessen inhouden. Na dat in een rondvraag nog een aan tal vragen kon worden beant woord, sloot de voorzitter de bij eenkomst. De voltallige gemeenteraad toon de zich afgelopen maandag be zorgd over de kortingen die het Rijk doorvoert in het algemeen maatschappelijk werk. Niemand had er dan ook problemen mee dat de gemeente bijna de helft voor haar rekening neemt van de forse 12,13% korting die de rijksover heid aan de Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening Midden- Overijssel doorberekent. Wel sprak CDA-ffactievoorzitter H.J. Dul er zijn verontwaardiging over uit dat over een dermate belangrij ke dienstverlening een compromis moest worden afgesloten. De zes procent was namelijk het resultaat van het gemeentelijke portefeuille- houdersoverleg tussen de wethou ders in het verzorgingsgebied van de stichting. „Het algemeen maatschappelijk werk moet een hoge prioriteit heb ben" vond Dul. „Er mag geen handjeklap aan te pas komen, des noods moeten we het geld maar er gens anders vandaan halen." Daarbij pleitte hij voor een bredere benadering van maatschappelijk werk zodat de prioriteiten binnen het gemeentelijke welzijnsveld duidelijkèr komen te liggen. Wethouder W. Dalhuisen kon daar in meegaan. „Met het voorbeeld van het sociaal-cultureel werk voor ogen moeten we voor het maatschappelijk werk misschien ook prioriteiten stellen. De tijd dat we met de kaasschaaf-methode konden bezuinigen is voorbij. Er moeten nu duidelijke keuzes wor den gemaakt."

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1