CDA Overijssel sluit bedrijventerrein uit m „Ik heb niet gevoel dat ik plek van een ander inneem" De Schure neemt eiergooien over Geen enkel ei op Kalfstermanswei Plan De Domeiaar stapje dichterbij HOLTENS NIEUWSBLAD Bejaardenhuis Diessenplas krijgt handen op elkaar Regen grote spelbreker Boomplantdag op 5 april Swing rock in Schure Mw. Rensen in bestuur OLM Ingezonden Keunedarpers VRIJWILLIGSTER IRMA BIJVANK OVER WERK IN SWINGSOOS Inez Wijeman wordt eerste Kerkdienst DONDERDAG 30 MAART 1989 De gemeente Holten hoeft niet te rekenen op steun van de CDA- provinciale statenfractie bij het realiseren van een nieuw be drijventerrein aan de Al en pro vinciale weg S14. Een elf perso nen tellende afvaardiging heeft dit woensdag 22 maart tijdens een werkbezoek aan Holten dui delijk heeft gemaakt. Bij monde van vicevoorzitter mevrouw P.J.G. Konings-Koekenberg werd nog eens benadrukt dat de fractie zich geheel achter de pro vinciale nota stelt waarin kleine re kernen niet in aanmerking komen voor uitbreiding van be drijfsterreinen. B en W van- Holten stelt zich echter op het standpunt dat de be staande bedrijven de mogelijk heid moeten hebben om zich in Holten te expanderen. Om gelui den te voorkomen dat bepaalde bedrijven uit Holten zullen ver trekken, is er B en W veel aange legen om deze provinciale nota met een eigen verantwoordelijk heid te interpreteren en gemeen telijke voorstellen aan Provincia le Staten voor te leggen. De CDA-Statenfractie onder schreef wel volledig het gemeen telijke standpunt waarin gepleit wordt voor het afsluiten van de doorgaande zandwegen op de Holterberg. Gedeputeerde ir. C.P. van Rossum zag de voorde len voor het toerisme en het be houd van natuurlandschap hier hand in hand gaan. Hij meende echter dat de provincie geen bin dend advies in deze kwestie moet geven. Dit ondanks een wetswij ziging die de provincie in de toe komst deze mogelijkheid biedt. „Wij geven de voorkeur aan een harmonieuze oplossing in overleg met de betrokken gemeenten", aldus gedeputeerde Van Rossum. Blije gezichten Het bezoek aan bejaardenhuis De Diessenplas leverde blije gezich ten op bij de CDA-fractie. Het initi atief om verzorging en verpleging voor bejaarden op dezelfde plaats te houden kreeg alle handen op el kaar. CDA-Statenlid drs. L.P. Heu,- kels, „Deze zorg op maat past pre cies in onze doelstelling, hulpver plaatsing in plaats van mensenver- plaatsing. Holten heeft met 1600 bejaarden op 8600 inwoners een onevenredig groot aandeel bejaar- den.Het experiment in De Diessen plas draagt zelfs landelijk de fak kel." Het Hol tense dagje werd afgeslo ten met een instuif in De Kande laar. Een vijftiental belangstellen den nam hier de kans waar om pro blemen van overwegend agrari sche aard voor het voetlicht te brengen. Gedeputeerde van Ros sum was de aangewezen man om hier ter zake kundig qp in te gaan. Menigeen maakte afgelopen zater dag tevergeefs de gang richting Kalfstermansweide. Het met veel spanning tegemoet geziene eerste open Holtens kampioenschap ei ergooien, bleek de avond tevoren afgelast. Met pijn in het hart nam de organiserende Toga-club vrij dagmiddag in de stromende regen het besluit. Nog niet eens zozeer pijn om de al gemaakte kosten, maar meer om het gemis van een uniek spektakel voor Holten. Aan de tap bij café Kalfsterman wordt er zaterdagmiddag nog even nagekaart. Buiten schijnt een stra len zonnetje, maar de hoosbui van een dag eerder heeft het terrein omgetoverd in een drassig moeras. De meeste deelnemers zijn de avond tevoren al geïnformeerd. Zij die nog nergens van weten, schui ven aan en krijgen het hoe en waar om nog eens te horen. „We moes ten vrijdag een beslissing nemen. Je kunt niet 150 deelnemers voor niets laten komen en op het laatste moment zeggen dat het niet door gaat. Heel jammer, vooral omdat het nu zo'n mooi weer is. Maar we proberen het kampioenschap eier gooien later in het seizoen opnieuw te houden." Rest alleen het probleem van de 1300 ingeslagen loempia's waar van de verkoop de onkosten moest dekken. Onkosten die nog eens groeiden omdat het afzeggen van de Enschedese Jigger Bigger Band de organisatie 10% van het afge- Op de jaarlijkse boomplantdag in Holten komt dit keer de nieuwb- bouwwijk De Beuseberg aan bod. Woensdag 5 april worden daar door de leerlingen uit groep 6 van het basisonderwijs dertig bomen geplant. De leerlingen verzamelen zich met hun graafwerktuigen om 10.00 uur op de hoek van het Lan- deweerd en het Van Holtenserf. sproken bedrag kostte. Met de ver koop van verschillende ongebak ken loempia's kon de schade nog enigszins worden beperkt, maar dat een negatief resultaat het ge volg zou zijn, bleek al snel. Rond de Pinksterdagen hoopt de Togaclub de geleden schade weer goed te maken, met een hernieuwde ken nismaking met het eiergooien. Jongerencentrum De Schure rea geerde zaterdag 25 maart ade quaat op de afgelasting van de eiergooiwedstrijden op de uiterst drassige Kalfstermanweide. In al lerijl werden de wedstrijden geïn tegreerd in het reeds geplande eier- festijn. Een afvaardiging van De Schure, bestaande uit Gerrit Meijer en Wil- co van de Noort nam het op tegen Gert Jan Scheperman en Herman ter Harmsel van de Togaclub. Na een felle eindstrijd wist de Toga club een ei 58,50 meter intact te la ten overbruggen. De Schure wist een van de voor consumptie afge keurde eieren nog twintig centime ter verder te laten zweven. Presta ties die er niet om logen, gezien het Nederlandse record dat op 60,90 Tina de Torpedo's treden zater dag 1 april op in Jongerencentrum De Schure. Tina de Torpedo's staan garant voor een swingende portie rock-muziek. De entree is vijf gulden. Personen die aan kun nen tonen dat ze in april twintig jaar worden, mogen gratis naar binnen. De avond begint om 21.30 uur, meter staat. De Schure hoopt dit record tijdens de Pinksteren als nog te verbeteren. De OLM afdeling Holten heeft maandag 20 maart haar jaarverga dering gehouden. De vergadering viel uiteen in twee delen. Door een wijziging in de statuten, die de maximale zittingsduur van be stuursleden tot maximaal zes jaar terug brengt, diende het bestuur een tweederde „meerderheid van stemgerechtigde leden te verwel komen. Aangezien dit niet te ver wachten was, werd de vergadering na het voorstel tot de statutenwij ziging ingediend en een half uur la ter op de tweede vergadering goed gekeurd door de 32 aanwezige le den. De bestuursverkiezingen lever den voor het eerst in de historie van de OLM afdeling Holten twee vrouwelijke .kandidaten op. Beide dames waren op voordracht van het bestuur kandidaat gesteld. Me vrouw D. Rensen-Podt werd uit eindelijk door de leden gekozen om tot het bestuur toe te treden. Me vrouw Rensen-Podt heeft onder meer bestuurlijke ervaring als pre sidente van de NBvP afdeling Dijk- erhoek. „Beschermheer van de weidevo gels" Dit is een van de titels, waarmee ik op 12 november 1988 als de 21e Prins Carnaval van de Fien- preuvers werd voorgesteld aan de Holtense bevolking. Een dergelijke titel kies je, even als die van „Beschermheer van de Bosschool", met de bedoe ling om bepaalde zaken onder de aandacht te brengen. De natuurliefhebbers hebben allang gemerkt dat de eerste lenteboden weer terug zijn uit het zuiden. Sinds de Carnavals dagen kun je genieten van het roepen en het kopjesduikelen van de kieviten boven de wei den en hoor je de bruidsroep van de wulp. Vanaf begin maart zijn ook de grutto en de scholekster terug. Jarenlang is het een wedstrijd geweest wie het eerste kievitsei kon aanbieden aan de Commis saris van de Koningin of de bur gemeester. Daar de publieke opinie zich tegen deze folklore heeft gekeerd, komt het alleen nog voor in het paradijs van de weidevogels Friesland. Persoonlijk zie ik niet zoveel be zwaren in het feit dat de aller eerste eieren geraapt worden. Vaak volgt op een zachte maart een schrale april met als gevolg te laag gras en daardoor te wei nig dekking voor de jonge vo gels in de weiden, waardoor ze een gemakkelijke prooi worden voor hun grootste vijanden de boskraaien, de meeuwen en de eksters. Als je het goed meent met de weidevogels, is het volgens mij veel belangrijker, om na de slui ting van de „raaptijd" voor een goede nazorg voor de weidevo gels te zorgen. Vogelkenners, maak collega veehouders en akkerbouwers attent op plaatsen waar de nes ten zich bevinden en zo moge lijk markeer ze. Collega's, be vestig aan uw maaimachine een z.g. wildredder, het spaart veel jonge broedsels! Maar speciale aandacht voor onze weidevogels vraag ik aan het waterschap. Dat ze aan de waterkanten geen spuitmidde- len meer gebruiken is te prijzen! Maar om zoals vorig jaar vroeg in het voorjaar te gaan maaien, terwijl de ouden met hun kui kens zich langs de waterkanten bevinden in de dekking van het snel gegroeide onkruid, is het paard achter de wagen span nen. Heren, hebt toch enig ge duld en wees met ons zuinig op een stukje natuur in Holten. Keunedarpers mogen met mij best een beetje trots zijn op het feit dat naast deze weidevogels de grootste populatie van kor hoenders van ons land leeft op de Holterberg. Laten we er met zijn allen voor zorgen dat onze kinderen en kindskinderen ze niet alleen in „Bos dierenwe reld" kunnen zien, maar ook in het vrije veld waar Holten zo veel van heeft. Prins Zwatten Gait uut Splo HOLTEN - Na een periode van ne gen jaar stopt Irma Bijvank uit Holten in juni van dit 'jaar met haar werk als groepsleidster bij de sociowoningen van De Lalh- mer. Maar dat betekent niet, dat ze stopt met het vrijwilligerswerk voor de groep geestelijk gehandi capten. Ze zal bij de swing-soos op de donderdagavonden samen met enkele andere vrijwilligers haar begeleidend werk blijven doen. De swing-soos heeft een lange voorgeschiedenis. Irma: „Jaren ge leden werd er bij de jongeren in de sociowoningen al een behoefte ge signaleerd aan een eigen uitgaans avond. Geestelijk gehandicapten gaan nu eenmaal niet zo makkelijk naar een disco of een andere uit gaansgelegenheid die ook voor niet - gehandicapten is bedoeld." Vandaar dat al vanaf 1984 op de dinsdagavonden Wooptido-instui- ven werden gehouden. Onder deze noemer vielen activiteiten als spel en sport, instrumenten bespelen maar ook bijvoorbeeld handenar beid en disco. Steeds weer waren het vrijwilligers die de gehandicap ten begeleidden. Deze Wooptido- activiteiten werden in het Paal- huus gehouden. De instuifactiviteiten in het Paal- huus waren mede bedoeld voor geestelijk gehandicapten die niet tot de bewoners van de sociowo ningen behoorden. Irma: „Behalve de twaalf bewoners van de socio woningen kwamen er regelmatig twee mensen van buiten naar de activiteiten." De Sociaal Pedago gische Dienst(SPD) in Almelo leg de hiertoe contacten met ouders van gehandicapten. En gaf bij de doelgroep ruchtbaarheid aan de Wooptido-bijeenkomsten. De SPD kon dat doen vanwege al bestaan de contacten. Dorpshuis Met de komst van Holtens nieuwe dorpshuis vertrok de soos voor ge handicapten uit het Paalhuus naar de kelder van De Boschkamp en werd de soos in een nieuw jasje ge stoken. Irma Bijvank is daar nu één donderdagavond in de twee weken actief voor de soosgangers, die in leeftijd variëren van 19 tot 24 jaar. Dat doet ze samen met disc- jockey Mark Jongman en vrijwil ligster Moniek Eiling. „Het. is na tuurlijk wel een beetje vreemd, dat ik vrijwillig aan die swing-soos meewerk, terwijl ik overdag mijn betaalde werk doe met dezelfde groep mensen", zegt Irma hierover. Hoe kijkt ze aan tegen vrijwilli gerswerk in het algemeen? „Vrij willigerswerk zou best eens ten koste kunnen gaan van betaald werk. Maar ik heb niet het gevoel dat ik met mijn vrijwilligerswerk de plek van iemand anders in neem. Op de Lathmer hebben we wel eens discussie gehad over wat je nu wel en watje niet aan vrijwil ligers moet overlaten". De swingsozen in De Boschkamp typeert Irma als ongedwongen avonden. De bezoekers kunnen dansen of swingen, of spelletjes doen. „We willen er niet te veel ei- Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan H. J. W. van Duuren vergunning verleend voor uitbreiding zomerhuis Winkelbergweg 29; 2. aan W.M.O. vergunning verleend voor plaatsing borden t.b.v. grondwater beschermingsgebied Espelose Broek; 3. aan G. A. M. Kemper (aanleg-)vergunning verleend voor het egaliseren van een perceel grond bij Helhuizerweg 24; 4. Kapvergunningen/vergunningen voor dunning verleend aan: Fam. Sijtse- ma, J. G. Buursink, H. J. Jansen-Agterkamp, H P Kuipers, A. J. Nijland, G. W. Rensen en G. W. Vrugteveen; 5. aan K. P. J. Wandersport Haarle toestemming verleend voor het houden van een wandeltocht op 10 en 11 juni a.s.; 6. aan CC '75 Nijverdal een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. Caraco-omloop op 26 augustus 1989; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Vaststelling bestemmingsplan "De Beuseberg, partiële herziening 1988" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het door de raad van die gemeente in zijn vergadering van 28 maart 1989 vastgestelde bestem mingsplan „De Beuseberg, partiële herziening 1988" met ingang van 3 april 1989 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/biblio theek) voor een ieder ter inzage ligt. Bij de vaststelling zijn ambtshalve wijzigingen in het plan aangebracht, in houdende het verlenen van een bevoegdheid aan burgemeester en wethou ders, om vrijstelling te verlenen van het plan ten behoeve van de bouw van maximaal vier aanéén te bouwen woningen. Daar tegen het ontwerpplan bij de gemeenteraad geen bezwaren zijn ingediend, kunnen alleen zij die bezwaren hebben tegen de wijzigingen, wel ke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, gedurende bovengenoemde termijn bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, post bus 10078, 8000 GB Zwolle, bezwaar tegen het bestemmingsplan indienen. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 3 april 1989 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (in gang Kerkstraat). Toepassing artikel 19 WRO t.b.v. bouw bedrijfs woning op het bedrijventerrein De Haar II De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethou ders van die gemeente door A. Mülleren Zn., Internationale Transporten B.V., Larenseweg 48 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie H. nr. 662 (ged.), gelegen op het bedrijventerrein de Haar II Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan "Bedrijventerrein de Haar II", daar op grond van de voorschriften een dienstwoning uitsluitend mag worden opgericht indien tevens toepassing wordt gegeven aan de in artikel 6, lid 2, genoemde wijzi gingsbevoegdheid, in casu de woning uitsluitend mag worden opgericht aan de zuidzijde van het plangebied. Het ingediend verzoek om vergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als be doeld in artikel 19 WRO. Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Daar het ingediende plan in overeenstemming is met de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan "Bedrijventerrein de Haar II", hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van bovenver meld verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt bovenvermeld plan (verzoek om vrijstelling) gedurende veertien dagen, ingaande 3 april 1989, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Tevens ligt gedurende deze termijn ter inzage een exemplaar van het vigerend bestemmingsplan en het (schets-)ontwerp van het bestemmingsplan "Bedrijventerrein de Haar II - 1988". Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemd plan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Toepassing artikel 50, lid 8, woningwet t.b.v. bouw transformatorhuisje op het bedrijven terrein de Haar II. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethou ders van die gemeente door A. Muller en Zn., Internationale Transporten B.V., Larenseweg 48 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een transformatorhuisje (energiehuisje) op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 662 (ged gelegen op het bedrijventerrein de Haar II. Het ingediende bouwplan is in overeenstemming met zowel het vigerend bestemmingsplan "Bedrijventerrein de Haar II" als met het (schets-)ontwerp van het bestemmingsplan "Bedrijventerrein de Haar 11-1988". Daar voor het gebied, waarin het bouwwerk zal worden uitgevoerd, op 1 juli 1988 een voorbereidingsbesluit als bedoeld in artikel 21 WRO is bekend gemaakt, kan bouwvergunning hiervoor eerst worden verleend nadat gede puteerde staten hebben verklaard geen bezwaar te hebben tegen het verlenen van de vergunning (artikel 50, lid 8 Woningwet). Burgemeester en wethouders zijn voornemens een dergelike verklaring van geen bezwaar aan te vragen bij gedeputeerde staten van Overijssel. In ver band hiermede ligt bovenvermeld plan gedurende veertien dagen, ingaande 3april 1989, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, vooreen ieder ter inzage. Tevens liggen gedurende deze termijn ter inzage een exemplaar van het vigerend bestemmingsplan "Bedrijventerrein de Haar II" en het (schets-)ontwerp van het bestemmingsplan "Bedrijventerrein de Haar II - 1988". Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen toepassing van artikel 50, lid 8, Woningwetten behoeve van het onderhavige bouwplan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Provinciaal woonwagenplan Overijssel De burgemeester van Holten maakt bekend dat vanaf maandag 3 april 1989 ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) en in de Openbare Bi bliotheek, Rörikstraat 3 te Holten, voor een ieder ter inzage ligt het Provinciaal Woonwagenplan (Beleidsplan 1988 tot en met 1996 en planning standplaat sen 1988 tot en met 1990), zoals dit plan door provinciale staten is vastgesteld in hun vergadering van 15 februari 1989. Holten, 30 maart 1989 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. sen aan stellen",zegt Irma. Worden er bepaalde eisen gesteld aan vrij willigers die de soos mee helpen runnen? Irma: „Niet iedereen kan vrijwilliger worden. De spontani teit van geestelijk gehandicapten is iets waar je mee moet weten om te gaan. Als een gehandicapte opeens de behoefte voelt je een kus te geven, dan doet hij dat. Zoiets moetje weten te beantwoorden". Irma wel nog wel even kwijt dat ze graag meer gehandicapten uit de regio naar het dorpshuis zou willen halen. Want de groep soosgangers is inmiddels weer ingekrompen tot het oorspronkelijke niveau van de twaalf bewoners van de sociowo- ningen.Belangstellenden moeten dan wel voor eigen vervoer zorgen. Bezoekers betalen een gulden en tree. Irma: „Voor een gulden of twee, drie hebben de bezoekers een leuke avond". Koffie is gratis. Fris drank kost een gulden. De soos duurt van 19.00 - 20.30 uur. Ook ou ders kunnen komen kijken. De soosavonden worden dit sei zoen nog gehouden op 6 en 20 april, 11 en 25 mei, 8 en 22 juni en 6 juli. De commissies Financiën en Ge meentewerken hebben er geen moeite mee nog eens f 4.582 uit te trekken voor een planuitwerking van recreatiepias De Domeiaar tussen Holten en Markelo. Eerder al besteedde de gemeente een be drag van f 7000 voor een haalbaar heidsonderzoek. Om de eerste fase van het project ook daadwerkelijk te kunnen uitvoeren is verder on derzoek nodig, waaraan ook de ge meente Markelo en de eventuele exploitant recreatiebedrijf De Poppe een bedrag van f 4.582 bij dragen. Die eerste fase zou een vijf hectare groot recreatiegebied kun nen opleveren met ongeveer drie hectare ondiep water en twee hec tare strand. Daarvoor *zijn echter eerst een aanvullend bodemonder zoek, een inrichtingplan, een gede tailleerde kostenraming en een be lichting van verschillende exploi- tatieve en beheersmatige aspecten nodig. Net als het haalbaarheids onderzoek moet dit worden uitge voerd door bureau Oranjewoud. Eventuele realisering van de eerste fase betekent een eerste stap op weg naar een grootscheeps recrea tieproject tussen Holten en Marke lo, dat echter pas in het jaar 2040 helemaal kan worden afgerond. In de finale van het indoor-spring- concours in Heeten wist Inez Weij- man van De Bergruitertjes met Tornado JB beslag te leggen op de eerste plaats in de klasse B. Tevens won zij de stijlprijs in deze klasse. In de klasse M was de stijlprijs voor Ida Vincent met Mark. In verband met het ingaan van de zomertijd beginnen de ochtend diensten van de NH kerk in Holten en in Dijkerhoek (Bethanië) met ingang van zondag 2 april een half uur eerder. Dus om 09.30 uur i.p.v. 10.00 uur. De avonddienst in Hol ten blijft gewoon om 19.00 uur be ginnen.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 3