Keuring vanpaasvuur verhit de gemoederen Gemeente gaat verder met plan Dikke Steen PIpL Holtens Nieuwsblad WEEK Voorj aarsconcert HMV met HGK Voorjaarskleding: beurs bij Vosman DEZE Gemeenschap van scholen komt er ook Met Koninginnedag feest op Smidsbelt HOLTEN nederl Statenleden Irma Bijvank Doornbos te gast bij de Rabo-bank Ouders bouwen hindernissen Als u aan denkt dan denkt u: AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS - Jan Luesink overleden Kinderen maken knuffeldieren U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Holtens Nieuwsblad Donderdag 30 maart 1989 41ste jaargang no.13 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 De gemeente Holten hoeft niet te rekenen op steun van de CDA-fractie in de provinciale staten bij het realiseren van een nieuw bedrijventerrein aan de Al en provinciale weg S14. Een elf personen tellende afvaardiging heeft dit woens dag 22 maart tijdens een werk bezoek aan Holten duidelijk ge,- maakt. Na een periode van negen jaar stopt Irma Bijvank uit Holten in juni van dit jaar met haar werk als groepsleidster bij de sociowoningen van De Lath- mer. Maar dat betekent niet, dat ze stopt met het vrijwilli gerswerk voor de groep geeste lijkgehandicapten. Hoe serieus het er aan toegaat bij de jaarlijkse paasvuurkeuring bleek afgelopen zaterdag weer eens. Zelden zal de keuringscom missie zo laat aan de afsluitende uitsmijter ham of kaas zijn begon nen. De gemoederen bij café Kalfs- terman, waar traditiegetrouw de uitslag bekend wordt gemaakt, raakten zelfs zo verhit dat de jury kamer welhaast belegerd werd door ontevreden boakebouwers. De verschillen waren dan ook mi niem, waardoor er uiteindelijk een Salomons-oordeel werd ge veld. Holterbroek kreeg de eer de boake met het meeste aantal ku bieke meters hout te hebben ge bouwd en Espelo kreeg dezelfde geldprijs en bovendien de prijs voor de mooiste boake. Het was voor de keuringscommis sie, bestaande uit W. Beijers, G.J. Langenbarg en P.B. Müller ook even wennen zo zonder de onlangs overleden „spil van de paasvuur commissie" Jan Wiggers. Hij werd voor het bekendmaken van de uit slag herdacht met een moment van stilte, terwijl ook de boakebou wers uit de vier buurtschappen middels een boeket bloemen en een presentje aan mevrouw Wig- gers-Aanstoot zijn nagedachtenis in ere hielden. Maar of het nu door het gemis van Wiggers kwam of door de barre werkomstandighe den in de blubber, feit was dat de aanvankelijk bekend gemaakte uitslag geen genade vond bij de bouwers van het Holterbroek. De titelverdedigers tekenden fel pro test aan tegen de aanvankelijke beslissing Espelo als overwinnaar uit te roepen omdat ze daar naast een bult van even grote omvang als in de Holterbroek ook de mooiste hadden gemaakt. Weliswaar stond bijJ an van Ap" in Espelo het hoog ste paasvuur (10 meter), volgens de Holterbroekers waren in hun 8V2 meter hoge boake op de hoek van de Oude Stationsweg en de Broek straat wel degelijk meer kubieke meters hout verwerkt. Reden voor de keuringscommissie om zich in het zweetkamertje nog eens te be raden, waarbij de cijfertjes nog eens werden doorgerekend. „Ieder jaar zijn er wel ontevreden gezich ten, maar zo'n situatie als nu heb ben we nog niet meegemaakt" ver klaart commissielid Langenbarg nog juist voordat de vergaderdeu ren hermetisch gesloten worden. Uiteindelijk wordt de fel betwiste uitslag in zoverre herzien dat de Holterbroek toch op de eerste plaats belandt en Espelo met een zelfde geldprijs van f 250 en een be drag van f150 voor de mooiste boa ke een plaats zakt. Aangezien het besluit goed was doorgesproken met vertegenwoordigers van alle vier de buurtschappen, levert dat geen problemen meer op zodat voorzitter W. Beijers uiteindelijk toch de prijzen kon uitreiken. Een derde plaats (f 225) is er voor de Beuseberg en Dijkerhoek moet ge noegen nemen met de vierde plaats (f125). Dagblad Tu bant ia B.V. n samenwerking mel de stichting Holtph^ffjeuw.sblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Op uitnodiging van de plaatselijk Rabo-bank spreekt de voorzitter van het Landbouwschap en de CBTB, de heer G.J. Doornbos maandagavond 10 april in zaal 't Bonte Paard in Dijkerhoek. Deze informatie-avond over "De agrari sche sector in beweging" is voorbe reid in overleg met de beide plaat selijke standsorganisaties OLM en CBTB en met de Bedrijfsvereni ging voor Landbouwvoorlichting. Na de inleiding van Doornbos is er gelegenheid om vragen te stellen en te discussiëren. De avond be gint om 20.00 uur. Door enkele ouders van leden van ponyclub De Bergruitertjes zijn enkele nieuwe hindernissen ge bouwd. Deze hindernissen worden met het oefenparcours komende zaterdag in gebruik genomen op de Borkeld om 13.30 uur. Scholengemeenschap De Marke en de Scho lengemeenschap Hol ten (foto) zullen straks één gemeenschap van scholen vormen. Niet bijster enthousiast, maar toch met een ruime meerderheid be sloot de Holtense gemeenteraad afgelopen dinsdag voor te gaan met het plan Dikke Steen. Alleen de Gemeentebelangers Rustebiel en Van Schooten vonden het maar niks dat er voor de bouw van tien wonin gen en de aanleg van vijf woonwagen-lokaties op het terrein aan de Rijssensevyeg een verklaring van geen bezwaar zal worden aange vraagd. Daarmee lijkt het voorstel om woonwagenlokaties aan de Kerkhofsweg te situeren definitief naar de prullenbak te zijn verwe- Keizersweg 61-70 Tel. 05483-6 19 00, Holten Industrieterrein „De Haar" Het was zoals burgemeester Van Rappard de discussie samenvatte: „Een schoonheidsprijs zal dit plan niet krijgen. Maar moetje perfectie nastreven als slechts het goede haalbaar is? Wij geven onszelf een voldoende." Die voldoende kreeg het collegevoorstel ook van CDA- er Nijkamp die weliswaar een spanningsveld signaleerde tussen de te bouwen woningen en woon wagenlokaties enerzijds en de graansilo van het molenaarsbe drijf Müller anderzijds, maar nu eindelijk „dit hoofdstuk eens wilde afsluiten". Temeer daar de ge meente Holten in het kader van de Woonwagenwet en de spreiding van lokaties verplicht is plekken aan te wijzen waar die lokaties eventueel gesitueerd kunnen wor den. Nijkamp voerde een argu ment aan dat ook door het college als een van de belangrijkste argu menten voor goedkeuring van het plan werd aangevoerd. „Nu al zit ten woningen en het bedrijf boven op elkaar." Minder meegaand was WD-er Rensen die zei teleurgesteld te zijn en waarschuwde voor "een uitbar sting wanneer er in de toekomst toch bezwaren zouden komen". Rensen stemde toch voor omdat hij de ingediende bezwaren "niet zwaarwegend genoeg vond". Ook de andere collegepartij, de PvdA, had weinig moeite met het in gang zetten van de vereiste arti- kel-19 procedure. Woordvoerdster Dijkgraaf-van der Hart vond het nu eindelijk tijd dat Holten haar verplichtingen nakwam voor wat betreft het aanwijzen van woonwa genlokaties. Bovendien hechtte zij heel wat meer waarde aan het door het college ingewonnen advies van de regionale Inspecteur voor de Volksgezondheid, die (zij het met wat haken en ogen) tot een positief advies was gekomen. „Vanachter bureau" Iemand die bij dat advies wel grote vraagtekens zette was H. Ruste- biel van Gemeentebelang. „Die in specteur is niet eens ter plekke ge weest en heeft de beslissing van achter zijn bureau genomen. Hij spreekt zelf van een "gekunstelde oplossing" en beargumenteert zijn advies met de opmerking dat hij nu eenmaal geen wettelijke argu menten heeft om de bouw ter plek ke tegen te houden." Rustebiel merkte ook op dat het college in vergelijking met de eind vorig jaar in de aanbiedingsbrief gepropa geerde scheiding van wonen en werken op de Kol, inconsequent bezig was. "Daar komt hier dus niets van terecht. Nu dit in uw kraam te pas komt, voert u opeens een ad-hoc beleid." Waarmee hij er nog niet was. Ook in het feit dat de artikel-19 procedure voor de loka- tie Kerkhofsweg, ondanks de be zwaren van 200 Holtenaren,-nog steeds niet officieel is afgeblazen Na een langdurige ziekte is in het afgelopen Paasweekeinde Jan Luesink (48) overleden. Luesink was erg actief in het Holtense vere nigingsleven, o.a. bij de voetbalaf deling van de S V Holten en bij Car navalsvereniging De Fienpreu- vers. Ook voorzag hij menig Hol tens evenement op de hem bekende wijze van gesproken com mentaar. Voor het Holtens Nieuwsblad verzorgde hij lange tijd een wekelijks commentaar, waarin hij onder het pseudoniem Demis Thoom met een knipoog naar de actualiteit het gemeente lijk reilen en zeilen aan een kriti sche blik onderwierp. Op verzoek van de familie heeft de crematie in alle stilte plaatsgevonden. Tijdens de openingsweek van het dorpshuis was er door de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk een expositie ingericht van de resulta ten van diverse activiteiten. Bij het kinderwerk waren bijvoorbeeld de knuffeldieren te bewonderen. Het maken van zulke knuffeldieren gaat weer van start voor kinderen vanaf acht jaar. De deelnemertjes mogen zelf kiezen welk dier ze wil len maken. Kinderen die voor het eerst komen, kunnen een klein én een middelgroot dier maken. Kin deren die al eerder op de club heb ben gezeten, maken één groot knuffeldier. De dieren worden in negen lessen in elkaar genaaid. De kosten bedragen dertig gulden, in clusief alle materialen. Opgave bij de stichting in dorpshuis De Bosc hkamp, tel. 62755. zag Rustebiel kwade trouw van B en W. Daarmee willen jullie de raad onder druk zetten. Het is slikken of stikken, anders halen jullie het al ternatief Kerkhofsweg weer te voorschijn. Terwijl wij een veel be ter alternatief hebben: het terrein langs de spoorlijn bij de Gemeen- tewerf." In zijn rondje beantwoording ging burgemeester Van Rappard daar niet op. Wel benadrukte hij het ge wicht van de ingeschakelde In specteur voor de Volksgezondheid "op wiens advies je toch in alle re delijkheid moet kunnen varen." „We moeten nu eindelijk eens onze Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander dopr! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 Het traditionele voorjaarsconcert van de Holtense Muziekvereni ging krijgt dit jaar een bijzondere invulling. In kerkelijk centrum De Kandelaar zal HMV zaterdag 8 april samen met het Holtens Ge mengd Koor concerteren. Omdat het HGK op de gewenste datum niet over de gewenste zaalruimte kon beschikken, besloot men sa men met HMV op te treden. Het orkest, o.l.v. Leen Schouten, zal voor de pauze o.a. de Mars der Medici, Rule Brittania en de ouver ture LTmpresario In Augustie ten gehore brengen. Na de pauze volgt er wat lichtvoetiger werk, zoals een nummer van Stevie Wonder, de Song for Lilian van Jurriaan An- driessen en nummers uit de musi cal Jesus Christ Superstar. De drumband, o.l.v. Hugo Masse- link, zal willen bewijzen dat het vo rig jaar in haar afdeling veroverde kampioenschap van Nederland geen toeval was. Zij brengen o.a. een door de instructeur zelf ge schreven werk ten gehore. Voor het HGK is het de eerste keer dat onder leiding van de nieuwe di rigent Folgert Zwaving wordt op getreden. Ingestudeerd zijn o.a werken van Brahms en Mozart, ter wijl ook hier na de pauze op wat lichtvoetiger werk wordt overge schakeld. HGK wordt aan het or gel begeleid door de heer A. Har- tenbol uit Lochem. Aanvangstijdstip van dit gratis toegankelijke concert is 20.00 uur. bestuurlijke afspraken nakomen" beargumenteerde de raadsvoorzit ter verder. Bovendien wees hij erop dat Müller in het verleden de kans had gehad het aanliggende terrein, waarop toen nog een bedrijfsbe- stemming rustte, aan te kopen om zo de spanning tussen wonen en werken ter plekke te verminderen. En hoewel raadslid Rustebiel dat een drogreden vond, stond hij al leen en ging de meerderheid van de raad akkoord. Overigens betekent dit niet dat de gemaakte plannen ook inderdaad op korte termijn verwezenlijkt zullen worden. Voor de te bouwen woningen moeten nog kopers worden gevonden en tot het moment dat er nog geen ge gadigden zijn voor een woonwa genstandplaats, zullen ook die niet worden aangelegd. Scholen Veel eensgezinder waren de raads fracties in hun mening over het voorstel Scholengemeenschap De Marke en de Scholengemeenschap Holten om te vormen tot een ge meenschap van scholen, onder de leiding van het Holtens college van B en W. Toch merkten alle woord voerders op dit per 1 augustus vol gendjaar van kracht wordende be sluit, dat in de praktijk neerkomt op een dakpansgewijs in elkaar schuiven van de brugklassen, in de toekomst tot een fusie moet leiden. De gemeenteraad hield de politie ke realiteit op dit moment in het oog, maar drong sterk aan op ver dergaande samenwerking. Burge meester Van Rappard kon die toe zeggen en benadrukte dat de nu tussentijds gekozen vorm zeker geen juridische huls is, maar een serieus uitgangspunt om elkaar beter te leren kennen. "Eerst inte greren, dan fuseren" is op dit mo ment het devies. Op dinsdag 4 april wordt bij zaal daarvoor in rekening wordt ge- Vosman weer een beurs voor ge- bracht is f 0,20 per stuk. Tevens dragen tiener- en kinderkleding gehouden. Dit keer is weer de voor- jaars- en zomerkleding aan de beurt. Dames- en herenkleding als mede ondergoed en winterkleding worden niet geaccepteerd. Als inleverdatum voor de kleding is gekozen voor maandag 3 april. Dat kan alleen na een telefonische afspraak die tot en met zaterdag 1 april kan worden gemaakt (tel. 05483-61203). Men mag maximaal 12 stuks kelding van goede kwali teit inleveren. Het bewaarloon dat wordt van de verkoopprijs 20% in gehouden. De verkooptijden op dinsdag 4 april zijn als volgt: 's ochtends van 09.30 uur tot 11.30 uur en 's avonds van 18.30 uur tot 20.30 uur. Afhalen van niet verkochte kleding kan op woensdagochtend 5 april op af spraak. Men ontvangt dan meteen het geld van de verkochte kleding. Kleding die niet wordt opgehaald gaat naar een goed doel in Sri Lan ka. Net als vorig jaar wordt het feest op Koninginnedag weer opgeluisterd met tal van activiteiten op de Smidsbelt. Vanaf 10.00 uur tot aan het begin van de middag zijn er spelletjes en een puzzeltocht- voor de schooljeugd, een rommelmarkt voor en door de jeugd en optredens vanverschillende muziekgroepen. In aanvulling daarop kunnen Hol tense sport-, culturele en eventueel andere geïnteresseerde verenigin gen daarop inspelen met een eigen kraam. Daarin kunnen goederen worden verkocht, maar bijvoor beeld ook spelletjes worden ge daan. De opbrengst is geheel voor de betreffende vereniging. Wel moet men zelf voor een kraam zor gen en een eigen plaats op de Smidsbelt opzoeken. De opbouw van de kraam moet voor 09.00 uur of tussen 09.30 uur en 10.00 uur plaatsvinden. Voor inlichtingen en opgave kan men contact opnémen metmw. M. Hanewinkel (tel. 62777) of dhr. J.A. Wissink (tel. 63028). Bei de nummers kunnen allleen buiten kantooruren worden gebeld.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1