Dorpshuis De Boschkamp bewijst de %n WEEK Peutercursus het Kruiswerk bij DEZE Opoe Tempelman is Overijssels oudste Festiviteiten zondag afgesloten K Natres Als u aan denkt dan denkt u: AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS Expositie Kees Stoop Gulle gift U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Zondag Open Deur-dienst Carnaval herleeft in 't Trefpunt Deskundige onderzoekt verkeers maatregelen Stille week in NH kerk Holtens Nieuwsblad Donderdag 16 maart 1989 41ste jaargang no.11 Abonnementsprijs f 38.70 Lossenummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Stenen Amateur-geoloog Rein Kok be steedt toch al snel een paar uur tjes per dag aan het gegraaf en gewroet in Moeder Aarde. Deze zomer gaat hij met belangstel lende op zoek naar de prehisto rie van Holten. De geologie- exursie die hij samen met de VW Holten heeft opgezet, be looft zelfs voor de Vólkomen leek op dat gebied een lerens- waardig middagje uit te wór den. Hoofd van de basisschool Dijk- erhoek Jan-Victor Dorlas pre senteert zich eens per maand in een heel andere gedaante. Al$ pelotonscommandant van de Nationale Reserve voert hij dan het bevel over een heel pe loton vrijwilligers die als de nood aan de man komt het re guliere leger kunnen bijstaan, Wat vindt hij nu het aardige aan deze vrijwillige bijdrage aan 's lands belang? Voor Hendrina Tempeïman-Tui- tert was het donderdag 9 maart weer eens groot feest. Voor maar liefst de 106e keer vierde Holtens oudste inwoonster haar verjaar dag. Een opmerkelijke gebeurte nis die dit jaar nog eens extra glans k^eeg omdat de hoogbejaar de Holtense momenteel de oudste vrouw in de provincie Overijssel is. Reden voor tal van familiele den, buren en bekende om haar de hand te komen drukken. Om het allemaal niet al te druk te maken voor "Opoe" Tempelman, zoals iedereen haar beter kent, was de 106e verjaardag over twee da gen gespreid. Zowel donderdag als vrijdag was het een gezellige druk te in de boerderij aan de Schreurs- weg 1, waar de jarige al sinds haar huwelijk in juli 1908 woont. Samen met haar in 1951 overleden echtge noot, bracht mevrouw Tempelman er drie kinderen groot, die op hun beurt weer 5 kleinkinderen, 11 ach- Keizersweg 61-70 Tel. 05483-6 19 00, Holten Industrieterrein „De Haar" f ite iÏA >:'V terkleinkinderen en sinds kort één achter-achterkleinkind voort brachten. Op 16 februari werd na melijk Karin Tempelman als de vijfde generatie Tempelman gebo ren. Speciaal voor deze bijzondere gebeurtenis leek het het Holtens Nieuwsblad al die generaties op de gevoelige plaat te vereeuwigen. Naast opoe Tempelman zit zoon Derk die ook alweer 75 jaar oud is. Op zijn schoot achter-achterklein dochter Karin met linksboven de trotse vader en achterkleinzoon Bennie Tempelman (27). Klein zoon Henk Tempelman (45) maakt het plaatje compleet. Hoewel de jaren natuurlijk tellen, blijkt opoe Tempelman nog steeds een wilskrachtig mens. Na haar on gelukkige val in 1987, waarbij ze heup en pols brak, is ze er toch ook generaties Tempelman bijeen. Naast de 106-jarige zoon Derk (75) met op schoot de pas geboren achter- nog goed op de hoogte van het wel o.chterkleindochter Karin en boven kleinzoon Henk (45) en achterkleinzoon Bennie (27). en wee in huize Tempelman. Uiter- Rappard 's middags nog even op wen nam en haar als eerste Holten- gehouden naam van het nieuwe aard kwam ook burgemeester Van bezoek die opoe even in vertrou- se de op dat moment nog geheim dorpshuis verklapte. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad' Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag exposeert de Holtense kunstschilder Kees Stoop een aan tal van zijn werken in Galerie Vin cent aan de Smidsbelt. De exposi tie is geopend van zondag 19 maart tot en met maandag 27 maart, dagelijks van 14.00 uur tot 18.00 uur. Op donderdag 23 maart is de tentoonstelling geopend van 14.00 uur tot 21.00 uur. Twee Holtense verenigingen, Het Holtens Mannenkoor en de Stich ting Paardrijden Gehandicapten hebben onlangs ieder 4000 in ont vangst mogen nemen van de heer H. Dikkers ter gelegenheid van zijn 25-jarig zakenjubileum. De heer Dikkers is directeur van de Deven ter Mengvoeder Centrale DMC. De bijdrage voor het HMK is voor het kledingfonds van het koor. Dat Holtens nieuwe dorpshuis De Boschkamp duidelijk in een behoefte voor ziet, bleek al meteen tijdens de feestelijke openingsweek. Menig Holtenaar nam een kijkje bij een van de veelsoortige activiteiten die in het kader van de opening op touw waren gezet. Of het nu om het zaterdagse ranjaconcert, het Uur Kuituur op zondag of de filmvoorstelling over Holten op maandag ging, de opzet om een breed publiek binnen de muren van Holtens nieuwste aanwinst te ktijgen, staagde voiledig. Of om met Holtens burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard te spreken: "De Boschkamp heeft bewezen een lage drempel te hebben." Van Rappard was een van de spre kers tijdens de officiële opening vo rige week donderdag. Voor een, ge zien de beschikbare ruimte, zorg vuldig geselecteerd publiek roem de hij „het eigenzinnige ontwerp" van het architectenbureau Thuns en Horsting uit Markelo, dat uit stekend harmonieert in de be staande woonwijk, die door de bu ren voor deze gelegenheid feeste lijk in de vlaggetjes was gestoken. Dezelfde buren hadden al eerder een cadeau in de vorm van twee jonge boompjes aangeboden. Voor hen, de bouwers en de vaste ge bruikers was er vrijdagavond een gezellig feestje waarbij de contac ten nog eens werden aangehaald. Leuk was ook dat een van de drie bedenkers van de nieuwe naam overbuurvrouw Wimmetje Wolters bleek te zijn. Samen met Jan Sma- le en Diek Stegeman was zij op „De Boschkamp" uitgekomen, daar mee teruggrijpend op de aloude benaming van het grondstuk waarop het dorpshuis staat. De manier waarop die naam werd ont huld, sprak de bezoekers tot de verbeelding. Onder leiding van vrijwilligster Gerda van Beek zon gen en dansten met letters omhan gen kleuters van een van de activi teitenclubs van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk op het po dium, waarna de drie prijswin naars het jonge grut in de goede volgorde moest zien te krijgen. Dit is uniek Uiteraard werden er ook officiële woorden gesproken. Namens het tehuis voor geestelijke gehandi capten De Lathmer in Wilp bena drukte W.J.P. van der Aart het bij zondere van het dorpshuis waarin pupillen van de Holtense socio-wo- ningen voor hun dagopvang te recht kunnen. "Ik feliciteer.de Hol tense bevolking en onszelf ermee dat zoiets hier als vanzelfsprekend geldt. Elders in Nederland wordt die integratie van geestelijk ge handicapten vaak wel met de mond beleden, maar komt er in de praktijk weinig van terecht. Dit is uniek in Nederland. Wij zijn er trots op tot de vaste gebruikers te behoren." Wethouder Dalhuisen, die nog eens de lange voorgeschie denis van het dorpshuis de revu liet passeren, kon De Lathmer nog blijer maken door het nieuws mee te delen dat het ministerie van WVC toestemming heeft gegeven voor de bouw van nog eens zes so- cio-woningen in Holten. Dalhuisen, die zich 's avonds bij de opening van de swingsoos in de kelder tot een onvervalste dj ont popte, roemde nog eens het "bij zondere, bijzonder mooie en doel- Na veel heen en weer geschuif slagen Diek Stegeman, Jan Smale en Wimmetje Wolters erin de kinderen en de letters in de goede volgorde te plaatsen: de Boschkamp is het resultaat. matige gebouw met een heel eigen karakter". Hy betrok daarin met name het aannemersbedrijf Voor des, „dat zich steeds positief heeft techniek), Wissink (schilderwerk), Schuppert (vloerbedekking en gor dijnen) en Klein Horstman (stra- tenmakerswerk) kregen een com- opgesteld en heeft meegedacht plimentje voor de realisering van over alternatieve oplossingen". Ook Schreuders (constructeur), Lammers (verwarming en loodgie- terswerk), Broekmaat (elektro- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander dopr! I Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 het 1,3 miljoen kostende gebouw dat nu over 900 vierkante meter vloeroppervlak beschikt. Namens de Stichting Welzijn Ou deren sprak de heer De Groot zijn waardering uit over de nieuwe ac commodatie, maar zei hij tevens te hopen dat het ook financieel haal baar blijft om er gebruik van te maken. Mevrouw H. Schipper sprak namens de vaste gebruikers (Stichting SoCuWe, Profoto, De Lathmer, de basisscholen, het Mu ziek Onderwijs Centrum Holten en Kinderen opvoeden kan de nodige recht bij de wijkverpleegkundige de Dagschool voor Volwassenen) vragen en onzekerheden met zich meebrengen. Vooral in de leeftijd van een half tot vier jaar maken kinderen een grote ontwikkeling door. Daarbij valt te denken aan het zindelijk worden, een eigen wil ontwikkelen, het creëren van een fantasiewereld en de spraak- en taalontwikkeling. 0m ouc[en. be. hulpzaam te zijn en om er gewoon eens over van gedachten te wisse len, verzorgt de Stichting Kruis werk Zuidwest-Overijssel in Hol ten een peutercursus. Die bestaat uit zes wekelijkse bijeenkomsten in het wijkgebouw aan de Gaar- denstraat 31 op dinsdagavonden van 19.30 uur tot 21.30 uur. De data zijn: 23 en 30 mei en 6,13, 20 en 27 juni. Leden betalen daarvoor f 12,00. Belangstellenden kunnen voor opgave en/of informatie te- in Holten (op werkdagen van 13.30 uur tot 14.30 uur tel. 05483-61436). Zondag 19 maart wordt in de NH concludeerde uit de nog maar pril le ervaringen dat de gezamenlijke behuizing van de zo verschillende doelgroepen ook voor een vrucht bare kruisbestuiving kan zorgen. De twee concerten die in het afge lopen weekeinde werden gegeven, bewezen het nut van een dorpshuis voor dergelijke initiatieven. Zater dagmiddag kon de jeugd zich ver maken bij een "Ranjaconcert" ter- kerk weer een Open Deur-dienst wijl de ouders zondagmorgen cul- gehouden. De samenzang begint tureel werden bijgespijkerd mid- om 18.50 uur en de dienst om 19.00 dels het gevarieerde programma stond muziek van Ter Hedde zelf op het programma met daarnaast een optreden van het Roemeense duo Ilie Nicola en George Constan- tin, een presentatie van het werk van beeldhouwer Willem Berkhe- mer en een verhandeling over kunst van docent beeldende vor ming en kunstdidacticus Willem Verschoor. Besloten werd met de Nijverdalse klassieke gitariste An- nemarie Verschoor en Holtenaar Casper Schuppert op saxofoon. Maandagavond vertoonde Kees Bos de film die hij in 1973 en 1974 over Holten maakte en kon men aan de hand van een diavoorstel ling een goede indruk krijgen van het werk van Profoto. De diavoor stelling van Profoto werd dinsdag avond nog eens herhaald aange vuld met een voorspeelavond van leerlingen van het MOC Holten. Ui teraard kreeg Harm Achteresch woensdag de lachers op zijn hand. Wie nog geen bezoek heeft ge bracht aan het nieuwe dorpshuis kan vrijdagavond 17 maart terecht bij de COC-voorstelling Een huis vol verrassingen, waarvoor gratis kaarten bij het gemeentehuis kun nen worden afgehaald. Zondag 19 maart wordt om 14.30 uur de tienersoos Musky officieel Ook al ligt het carnaval nog vers in het geheugen, toch kan men in Es- pelo al weer terugkijken op deze roerige februaridagen rond Zwat- ten Gait. De plaatselijke Super 8 filmclub, dit keer onder aanvoe ring van een echte Sploder carna valfanaat, Johan Krieger, heeft na tuurlijk dit jaar oók het carnaval vastgelegd. Dit natuurlijk vooral omdat de Prins en zijn adjudant beide uit het 'filmgebied' van de filmclub komen. Vrijdagavond 17 maart wordt de film vertoond in 'Cinema 't Trefpunt'. De eerste film draait om 20.00 uur. De film laat voooral de Splose ele menten van het carnaval zien. Niet alleen de goodwill-avond, de op tocht, de dweilmiddag en het be jaardencarnaval, maar ook de voorafgaande activiteiten zoals het versierwerk in oude tochtige schuren. De film wordt aangevuld met ander recent materiaal. Een deskundige van de Vereniging voor Voetgangers zal op korte ter mijn gaan onderzoeken welke tij delijke maatregelen er genomen kunnen worden ter verbetering van de verkeersveiligheid in het centrum van Holten. Dat is het re sultaat van een gesprek dat wet houder Dalhuisen maandagmid dag heeft gehad met leden van de werkgroep Veilig Verkeer, de ROVO, de rijkspolitie en de voet- gangersbond. Over drie weken is er opnieuw een vergadering waarin de deskundige zijn advies zal voor leggen. Wethouder Westerik verklaarde desgevraagd, dat het nog niet ze ker is welke maatregelen genomen kunnen worden, ook al omdat er tijdens de vergadering geen een sluidende mening van de aanwezi gen was te vernemen. uur. Voorganger is deze keer de Uurtje Kuituur. Voor beide activi^ heropend in de kelder van De Apeldoomse evangelist Arjen Treure die een meditatie zal hou den over het onderwerp: "Een le ven, te gek om over te praten." Ver dere medewerking wordt verleend door een muziekgroep o.l.v. Hans Paalman. teiten tekende MOCH-docent Wim ter Hedde die voor de jeugd een educatief-muzikaal programma had samengesteld waarin tal van instrumenten en ook de heden daagse drumcomputer en synthe sizer aan bod kwamen. Zondag Boschkamp. Daarvoor komt disk jockey Luc van Rooy van Vara's Verrukkullpkke Vijftien naar Hol ten. Op de aansluitende discomid dag zijn alle Holtense jongeren van 12 tot en met 15 jaar hartelijk wel kom. In de „Stille Week" houdt de Ned. Hervormde gemeente in Holten de volgende diensten. Maandag 20 maart is er om 19.30 j uur een Lijdensoverweging m.m.v. het Hervormd Kerk koor. Dinsdag 21 maart om 19.30 uur is er een zelfde Lijden soverweging, maar dit keer m.m.v. het Holtens Mannen koor. Tijdens de Lijdensoverwe ging van woensdag 22 maart zingen de kinderen van het RK Kinderkoor. Op donderdag 23 maart wordt vanaf 19.30 uur het Heilig Avondmaal gevierd en voor vrijdag 24 maart staat er weer een Lijdensoverweging op het programma, dit keer m.m.v. Helicon. Zaterdag 25 maart wordt de „Stille Week" besloten met de Paaswake die om 22.30 uur begint. Ook hierbij is Heli con van de partij.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1