sport agenda Illegaal crossen op Zuurberg aan banden Openbare lessen klassiek ballet Ruime winst voor handbal heren Geslaagde avond Van Noesel Vogelvereniging Blauw wit Handbalinstuif voor schooljeugd Crossloop voor de Blauw Wit-familie Holten ontvangt thuis la Première Opnieuw geen punt voor Mintonette ,T trainer Eerste prijs R.Bronsvoort Vergadering Straat voetbal Derde prijs G. van Lies Recreanten volleybal toernooi HOLTENS NIEUWSBLAD Bato start jubileumviering Brenda Kappert wint onderlinge springwedstrijd DONDERDAG 26 JANUARI 1989 De S.V. Bato zal in november van dit jaar op gepaste wijze het 65-ja- rig bestaan vieren. In het kader van dit jubileum vinden in de loop van dit jaar diverse aktiviteiten plaats. De afdeling Klassiek Ballet start deze jubileumaktiviteiten met een aantal openbare lessen, die gege ven worden op dinsdagmiddag 31 januari in de gymzaal aan de Vrij heidslaan en waarbij ouders en kinderen van harte welkom zijn. De eerste les, voor kleuters van 4 en 5 jaar, begint om 15.30 uur. De tweede les start om 16.05 uur en is< bedoeld voor meisjes van 6 en 7 jaar. De meisjes van 8 en 9 jaar ko men aan de beurt in de derde les, die om 17.05 uur begint. In de uitwedstrijd tegen Heeten 2 hebben de heren van Holten een ruime 10-20 overwinning geboekt. Vanaf het beginsignaal zette Hol ten de tegenstander goed onder druk wat al snel leidde tot een 2-6 voorsprong. Holten hield deze voorsprong vast tot de rust. 4-8. Na rust liepen de aanvallen goed en Zaterdagavond werd door de Berg- ruiters en de ponyclub de Bergrui- tertjes een gezamelijke onderlinge springwedstrijd gehouden. Er wa ren meer dan 30 deelnemers, die eerst een klassiek parcours en daarna een wedstrijd Speel uw spel, verreden. Ieder reed uiter aard.voer de hoogte waar hij nor maal ook in geklasseerd is. De fou ten, die in het eerste parcours ge maakt werden, werden vermenig vuldigd met 10 en vervolgens afgetrokken van de punten be haald met Speel uw spel. Zo kwam de volgende uitslag tot stand: 1. Brenda Kappert met Marco, 1010 pnt.; 2. Eric Vicnent met Gra- cias, 940 pnt.; 3. Robert Sprenke- link met Dear Hunter, 890 pnt.; 4. Erwin Rietberg met prinses Ronja, 890 pnt; 5. Huub Brandts met Alex, 840 pnt.; 6. Gusta Bouwhuis met Wendy, 820 pnt. De poedelprijs was voor Annet Maneschijn met Kim- bo. sv Holten SENIOREN Zondag 29 januari: Competitie: Holten 1 - La Premie- re, 14.30 uur; bij eventuele aflas- ting: Holten 1 - Rhoda (Raalte), 10.30 uur. Oefenprogramma: Holten 2 - Rho d$ 3,10.30 uur; De Zweef 3 - Holten 2,10.30 uur (vertrek 09.30 uur); Hol ten 4 - de Zweef 4,10.30 uur. Sporthal 't Mossink: Holten 10 van 09.00 tot 10.00 uur; Holten 9 van" 10.00 tot 11.00 uur; Holten 12 van 11.00-12.00 uur. PUPILLEN/JUNIOREN Zaterdag 28 januari: Eversberg BI.- Holten B2,14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Wintercross met na afloop verrassing: Dl en D2; aanwezig om 10.00 uur. Blauw Wit Zaterdag 28 januari: Crossloop rondom 't Vletgoor voor alle leden. Pupillen: aanvang 09.30 uur, aan wezig 09.15 uur. Meisjes: aanvang 10.00 uur, aanwezig 09.45 uur. Ju nioren: aanvang 12.00 uur, aanwe zig 11.45 uur. Senioren veld en zaal en niet spe lende leden: aanvang 14.00 uur. Uw starttijd is te lezen op het publica tiebord'in het clubhuis. Dames: aanvang 12.30 uur, aanwe zig 12.15 uur. ZAALVOETBAL Donderdag 26 januari: Vosta 5 - Blauw Wit 2,20.00 uur. Handbal Zaterdag 28 januari: Al thuis tegen ABS om 13.30 uur; JA 1 thuis tegen Zwolle om 14.15 uur; BI thuis tegen Raalte BI om 12.45 uur. Zondag 29 januari: Heren thuis te gen Dalfsen 3 om 14.10 uur; Dames 5 thuis tegen Schalkhaar om 13.05 uur; Dames J uit tegen Dalfsen om 12.30 uur. Vertrek 11.30 uur. Badminton 28-1: Diepenveen 4 - BCH 2; Gene- muiden 4 - BCH 3. PROGRAMMA SPORTHAL 'T MOSSINK voor de week van 28 januari t/m 3 februari 1989 Zaterdag: 9.00-11.00 hockeyclub Holten, 12.00-15.00 N.H.V., 15.00- 17.00 Blauw-Wit, 19.00-20.00 A. Stukker, 20.00-21.00 H. Paalman. Zondag: 9.00-12.00 s.v. Holten, afd. voetbal, 12.00-15.15 N.H.V., 20.00- 21.00 Biesters. Maandag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. voetbal, 17.00-18.00 ge- meentepersoneel, 19.00-22.30 bad mintonclub Holten, instruktielo- kaal: 20.30-21.30 mevr. Van Rap- pard. Dinsdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 16.15-22.30 Mintonette, 22.30-23.45 Blauw-Wit. Woensdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 16.00-19.00 hockeyclub Holten, 19.00-22.30 badmintonclub Holten, 22.30-23.30 Wegstapel. Donderdag: 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal, 22.00-23.00 K.N.V.B., 23.00-24.00 s.v. Holten, All Stars. Vrijdag: 8.10-14.50 scholengemeen schap Holten, 16.00-18.30 hockey club Holten, 18.30-22.00 Mintonet te. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). SporfBin Hotten De vierde en laatste openbare les is voor meisjes vanaf 10 jaar en be gint om 17.55 uur. Andere jubileumaktiviteiten die voor dit jaar op het programma staan zijn onder andere openbare lessen van de afdelingen gymnas tiek en judo, clubkampioenschap pen en een gymnastiekuitvoering. Het jubileumjaar wordt afgesloten met een receptie. De totale afdeling Ballet (klassiek en jazz) verzorgt op 27 mei aan staande een uitvoering in gebouw Irene. Ook start de S.V. Bato dit jaar twee nieuwe aktiviteiten, te weten een afdeling karate en een afdeling Ou der- en Peutergym. werd er door een trefzekere Diede- rik Husslage keer op keer een gat gevonden in de Heetense verdedi ging. Met in totaal 9 treffers had hij een groot aandeel in de winst. Hol ten vergrootte de voorsprong tot 6- 16 alvorens Heeten iets terug kon doen. Uitstekend keeperswerk van Frans v. Gennep, die naast enkele fraaie reddingen ook nog 2 straf- worpen wist te stoppen, zorgde er mede voor dat Heeten niet verder dan de 10-20 nederlaag kwam. Zondag 29 januari a.s. speelt Holten thuis tegen een van de kop lopers n.l. Dalfsen 2. Een sterk en geroutineerd team! Uit speelde Holten zeer verdienstelijk, maar verloor met 15-11. Misschien dat Holten thuis voor een verrassing kan zorgen. De wedstrijd begint om 14.10 uur. Scores voor Holten in de wed strijd tegen Heeten: Diederik Husslage 9; Meino v. Beek 4; Ro land Bleyenberg 3; Johan Plantin- ga 2; Nico Vorst en Arjen Akker man 1-. Jeugd Meisjes BI bereikte in de uitwed strijd tegen SDOL een verdienste lijk gelijk spel. Bij rust stonden de Holtense meisjes nog met 3-2 ach ter. In de loop van de 2e helft kwam Holten bij en werden de punten met 6-6 gedeeld. De welpen hadden wederom een sterk optreden tegen niet al te sterke tegenstanders in een tournooi in Deventer. In 3 wed strijden werd achtereenvolgens ge wonnen van Raalte (5-1); Achilles (7-1) en Schalkhaar (8-0). Crossers en brommers: duidelijk zo? Steeds opnieuw blijkt het voor te komen dat er op het circuit de Zuurberg met crossmotoren en bromfietsen wordt gereden. De ge meente Holten is de motorclub MAC de Holterberg bij de aanleg en wijziging van de baan altijd zeer terwille geweest, maar heeft wel als uitdrukkelijke voorwaar de gesteld dat het niet kan worden toegestaan dat ook buiten dc offi ciële motorcrosswedstrijden het terrein als zodanig wordt ge bruikt. Nog los van het feit dat dit onnodig overlast geeft aan de omgeving is hwet ook een levensgevaarlijke be zigheid. De kans dat een illegale crosser midden in het bos een on geval krijgt terwijl er niemand in de buurt is om te helpen, is levens groot aanwezig. Om aan deze ongewenste toestand een einde te maken en het iedereen De vereniging van vogelliefheb bers Bathmen, Holten hield op 20 januari voor haar leden en fami lieleden een gezellige avond in zaal Jachtlust te Loo Bathmen. Op deze avond werden ook de prijzen van de tentoonstelling, die in de cember gehouden werd, uitge reikt. Voorzitter J.W. Bieleman reikte de bekrs uit aan de kampioenen van de verschillende hoofdgroepen en dat waren: Hfgr. 3.: J. A. Plezier, 90 pnt. Hfgr. 4: A.H. Overmeen, 90 pnt, Colm- schate. Hfgr. 6.: J.A. Bieleman, 88+pnt., Bathmen. Hfgr. 7.: G.W. Schooien 90+, Bathmen. Hfgr. 12.: H.F. Rietman, 89 pnt., Bathmen. Hfgr. 14.: D. J. Zomer, 91 pnt, Lette- le. Hfgr. 15.: J.A. Plezier, 89 pnt.. Lettele. Hfgr. 19.: J.A. Bieleman, 90 pnt., Bathmen. Hfgr. 23.: W. Wis- sink, 89 pnt, Dijkerhoek. Hfgr. 24.: G.J. Overmeen, 91 pnt, Bathmen. Hfgr. 25.: H.M. Teunissen, 90 pnt., Bathmen. Hfgr. 28.: G.H. Rensen, 90 pnt. Kampioen B: G. H. Rensen, met vink, 90 pnt, Holten. Derby vo gel: R. Zomer, 89 pnt, Lettele. Stam: G.H. Rensen met Turqousi- ne parkieten, 358 pnt., Holten. Kantpioen jeugd: R. Zomer, kana rie goudgroen, 89 pnt, Lettele. Mooiste vogel van de tentoonstel ling en winnaar Jachtlust wissel beker H.T. Rietman met Mexi caanse roodmus, 91 pnt, Bathmen. Aanmoedigingsprijs voor Fiona Schol ten als jongste lid van de ver eniging met Agapornis Rosecolli van 89 pnt, Holten. Ook werden nog bekers uitgereikt aan de leden die op de provinciale tentoonstelling te Zwolle in de prij zen waren gevallen. Dat waren G.H. Rensen met 4 x 2e prijs, H. W. Teunissen, 1 x 2e prijs, D.J. Zomer 3 x le prijs en 2 x 2e prijs en R. Zo mer 2 x le prijs en 2 x 2e in de jeugdklasse. Richard Zomer en Freek Tenmpel- man, de jongste leden van de ten toonstellingscommissie namen na de prijsuitreiking de leiding over. Na een rondje bingo en onder het genot van een hapje en drankje kon iedereen serie spelletjes afwer ken. Voor de winnaars werd een leuke prijs beschikbaar gesteld. Voorzitter Bieleman sloot de ge- avond af met de opmer king dat de Vogelvereniging Ba- themn, Holten is opgericht op 7 fe bruari 1979 en dehalve dus dit jaar tien jaar bestaat. Hieraan zal dit jaar nog aandacht worden besteed door o.a. een tentoonstelling. Wie meer informatie wil over de vereni ging kan zich wenden tot de secre taris, J.H. Aanstoot, Kozakken- straat 32, 7451 GP Holten, tel. 05483-61186. Afgelopen weekend werd in Hee ten de vierde ronde gehouden van de dressuur- en springcompetitie om de grote prijs van Salland. Ri- kus Bronsvoort met Zephyr be haalde de eerste prijs in de klasse Z. In de klasse M eindigden broer en zus Vincent op de derde en vier de plaats. Eric met Gracias en Zwenni met El Amigo. In de klasse B plaatste Melanie Huiskamp met Sherry zich als tweede. Bij de dressuur won Ingrid van Dijk met Moniek de tweede prijs in de klasse M2. Het bestuur van de ZW Blauw Wit '66 heeft voor het a.s. seizoen als hoofdtrainer gecontracteerd, de heer J.H. van Noesel uit Deven ter. Met de heer Van Noesel, die werk zaam geweest is bij ondermeer Colmschate (8 jaar) en Ruurlo (5 jaar) wordt een éénjarig contract aangegaan. Dit seizoen heeft hij geen club onder zijn hoede. Trainer Van Noesel is door het be stuur gecontracteerd op unaniem advies van een selectiecommissie, waarin naast vertegenwoordigers van bestuur en seniorencommissie ook de aanvoerders van het eerste en tweede elftal deel van uitmaak ten. In totaal hebben zich vijftien solli citanten aangemeld. Daaruit zijn zeven kandidaten geselecteerd waarmee gesprekken zijn gevoerd. De heer Van Noesel wordt de op volger van Henk Mennegat uit En ter, die na vier seizoenen Blauw Wit gaat verlaten en voor het ko mende seizoen een contract als hoofdtrainer is aangegaan met de vierde klasser Sportclub Rijssen. Op donderdag en vrijdagmor gen 9 en 10 februari houden de handbalafdeling van de S.V. Hol ten haar jaarlijkse schoolhandbalinstuif. Dit jaar lijkse gebeuren, waar vorig jaar ruim 200 kinderen aan deelnamen is ook dit keer een vast gebeuren in het handbalseizoen. Voor de schooljeugd bestaat de mogelijkheid zich aan te melden via de school. Zij ontvangen daar dan een uitnodiging met een pro gramma. Voor kinderen uit Holten die niet op een van de Holtense scholen zitten bestaat ook de mo gelijkheid om mee te doen. Zij kun nen zich aanmelden bij Dhr. J. V. Voor de derde maal organiseert ZVV Blauw Wit '66 op zaterdag 28 januari een crossloop voor haar leden. Dit wordt de eerste keer dat alle leden kunnen meedoen. De crossloop werd drie jaar geleden opgezet voor de junioren. Vorig jaar maakten ook de senioren deel uit van het spektakel en nu wor den ook de allerkleinsten in het geheel betrokken. Het parcours, dat romdom sport park 't Vletgoor wordt uitgezet, is voor elke groep aangepast, evenals de hindernissen. Ook nu weer heb ben MAC de Holterberg en de Fiet- crossclub de Holtertrappers hun terrein ter beschikking gesteld, waarvoor de organisatie hun dank wil betuigen. De pupillen bijten de spits af en starten 's morgens om half tien. De meisjesgroep volgt dan om tien uur. De junioren die al voor de der de maal meedoen, strijden weef voor een plaats op de bekende plank. De damesdafdeling wordt om 12.30 uur aan de start ver wacht. De senioren van het veld en zaalvoetbal als ook niet-spelen- de leden kunnen vanaf 14.00 uur hun krachten meten en zij strijden om de Gerrit Welink Crossloop wissel bokaal, welke door de schei dend voorzitter persoonlijk ter be schikking wordt gesteld. Dit alleen al moet veel senioren naar de startstreep trekken. De in schrijving is eigenlijk al gesloten, maar voor de laatkomers bestaat er nog een mogelijkheid zich aan te melden. Er hebben zich reeds veel deelnemers aangemeld, zoals de eerste drie seniorenelftallen die voltallig aan de start zullen ver schijnen. Door de tijdvergoeding die te ver dienen is en de punten die men kan scoren op de hindernissen is het heel goed mogelijk dat de winnaar uit een andere groep komt en dat aan het eind na het optellen van de punten een verrassend winnaar uit de bus komt. Voorzitter Gerrit Welink zal zelf de prijs aan de win naar uitreiken tussen 16.30 uur en 17.00 uur. De bestuursperikelen binnen de s.v. Holten hebben weinig invloed op de prestaties van het eerste team van de voetbalvereniging s.v. Holten. Vorige week dinsdag werd in Rijs sen goed partij gegeven tegen Ex celsior. Het Rijssense team van Gerhard Somer werd goed tegen stand geboden en op 1 - 1 gehou den. Afgelopen zondag kwam in een oe fenwedstrijd tegen Heeten I de tweede remise tot stand. Tegen deze hoger spelende tegenstander sloten de goed spelende rood-zwar- ten met 2 - 2 af. Aanstaande zondag komt koplo per La Première uit Almelo voor de competitie naar de Meermans kamp. Wij verwachten een specta culair duel waarbij Holten geens zins kansloos is. Tegen deze sterke tegenstander zullen onze plaatsge noten zeker extra hun best doen. goed duidelijk te maken zijn de toegangen naar het circuit inmid dels met bomen afgesloten en zijn verbodsborden geplaatst. MAC de Holterberg doet een dringend be roep op een ieder de afsluiting te eerbiedigen om de toekomst van het circuit voor de wedstrijdsport veilig te stellen en nodigt de cros sers uit gebruik te maken van de trainingen met de motor op het of ficiële trainingscircuit de Imhof. Het eerste damesteam van Minto nette, helemaal weer compleet, be gon vol goede moed aan de wed strijd tegen Kangeroe. Maar al di rect in de eerste set hadden de da mes een achterstand van 1 - 10; door hard te knokken en door een goede opslagserie van Jolanda Schippers werd deze achterstand echter weggewerkt: 10 -10. Kange roe gaf zich echter niet zomaar ge wonnen, kwam terug en sleepte de set naar zich toe: 12-15. In de tweede set ging Mintonette door en alles liep prima tot de stand van 14 - 9; daar ging het mis. Er werd niet meer gescoord en het team van Kangeroe kreeg de kans in te lopen. De time-outs en wissels van Henk Koeslag veranderden niets meer aan de situatie; Kange roe won de set met 16-17. In de derde set wilde het bij de Hol tense dames helemaal niet meer en Kangeroe kwam al snel op een gro te voorsprong die niet meer wegge werkt kon worden door het team van Mintonette. Kangeroe maakte ue wedstrijd af met de stand 9-15. Jammer genoeg deze keer geen punten voor Mintonette, maar vol gende week tegen Ormi in Epe pro beren ze het opnieuw. Mintonette 2 - RAC Het tweede damesteam van Minto nette trad afgelopen zaterdag aan tegen RAC. Tegen dit team werd eerder de uitwedstrijd gewonnen door de Holtense dames. Het Hol- tens team kreeg versterking van Anja van Leeuwen, Jolanda Schlief en Frida Meilink; deze laat ste zal ook in de toekomst van de partij zijn. De spelverdeelsters Inge Rietman en Brigitte Rambonnet deden, he laas, niet mee. De eerste set werd overtuigend ge wonnen door het Holtens team, maar al snel daarna sloeg de tegen stander toe. Mintonette speelde zonder overtuiging en straalde weinig vechtlust uit; de pass werd slecht verzorgd en er werd niet ge anticipeerd op prikballen. De Hol- Dorlas, Ab Jansenstraat3. Tel. 6 35 30. Het programma voor de in stuif is als volgt: donderdag 9 febr. van 9.00 tot 10.30 jongens groep 7 en 8; donderdag 9 febr. van 10.30 tot 12.00 meisjes groep 7 en 8; don derdagmiddag van 14.00 tot 16.30 jongens en meisjes groep 5 en 6; vrijdagmorgen van 9.00 tot 12.00 jongens en meisjes groep 3 en 4. Het programma zal bestaan uit een inleidend oefen- en spelgedeel- te met daarna wedstrijden op het hele veld voor de oudere groepen en minihandbal voor de jongs ten. Voor een ieder is er een kleine her innering en een consumptie, ter wijl de deelname zelf gratis is! Op maandag 6 februari wordt in de kantine van sv Holten op Meermanskamp een belangrij ke vergadering gehouden voor de teamleiders van het Straat voetbal. Besproken zal worden of het straatvoetbal een Holten se aangelegenheid moet blijven of dat het straatvoetbal uitge breid moet worden tot de Twentse regio. tense dames verloren alle volgende sets en keerden wederom met een nederlaag, de zoveelste in de rij, huiswaarts. Mintonette 3 - Flash 5 (heren): 3 -1 Zonder onze smaakmaker en aan voerder in spé Leo Thiele die hope lijk weer snel onze gelederên zal kunnen versterken (Leo, veel be terschap toegewenst) werd, na een korte warming-up, aangevallen. Het Holtens team moest het ook doen zonder Wim Hartkamp, die om diciplinaire redenen de eerste set vanaf de bank moest toekijken. ,De Holtenaren werd het leven zuur gemaakt door een nieuwe aanval ler bij de mannen uit Nijverdal en zelfs de herstelde Pim Gruiters kon hierdoor maar sporadisch tot zijn normale vorm komen. Voor we wis ten hoe laat het was, was de set al verloren met 10-15. Maar de ouwe hap zat daar niet mee, immers een eerste set gaat meestal verloren! En inderdaad, in de tweede, derde en vierde set werd een lesje in volleybal gegeven: met 15 -11,15 - 6 en 15 - 8 was de over winning een feit. Veel stemming in de ploeg zorgt altijd voor spekta kel en het inzicht en fanatisme doet de rest. Een derde plaats voor dit team, dat zonder training aan de slag gaat, mag dan ook een uit stekende prestatie heten. Gerrie van Lies, lid van de Bergrui- tertjes, behaalde zondag j.l. in Groenlo een derde prijs in de klas se B dress, met haar pony Major Tom. De volleybalvereniging Mintonet te organiseert op 24 februari in sporthal 't Mossink een volleybal toernooi voor recreanten. De deelname staat open voor men sen vanaf zestien jaar. Er kan per team ingeschreven worden. In elk team mogen niet meer dan drie competitiespelers meespelen en tijdens de wedstrijden dient het deelnemende team te bestaan uit drie dames en drie heren. Elk team dient zelf voor een scheidsrechter te zorgen. Het inschijfgeld is 15,- per team. Aanmeldingsformulieren en nade re inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Jolanda Schipper, telefoon 6 24 60. De aanmedling dient voorr 15 fe bruari binnen te zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 7