Dierenpark De Haar krijgt opknapbeurt 1 Rabobank Q w mÊ ■k b1 Jaaragenda Yoga-lessen gaan weer van start Uit buiten Holten Phoenix verwacht: PH\ R JanKS HOLTENS NIEUWSBLAD Bijdrage bevolking is noodzakelijk Informatieavond Educatief Streekcenirum Twente Goed nieuws voor mensen die alweer aan de zomer denken geld en goede raad Holtense begint kapsalon Honneponnetje in De Schure Spelmorgen pupillen Toepassing artikel 18a WRO t.b.v. bouw garage/berging bij A. J. Goldsteinstraat 19 Openbare Commissievergaderingen Schouwburg Deventer [WWf nMMfflMi Trainer Mennegat naar SC Rijssen Holterbergloop in de prijzen 1 DONDERDAG 5 JANUARI 1989 De grond in het dierenparkje lijkt bezaaid met bomkraters: het werk van ijverig gravende konijnen. Na d< winter voor de deur staat geeft iet dierenpark in de wijk De Haarden wat troosteloze aanblik. De benen zijn kaal, het gras houdt zijn winterslaap en de modderige plekten geven aan dat de dieren niet neen het gras, maar ook de wortte ervan hebben opgegeten. De jogeborenen van dit jaar zijn verdienen, zodat een minimaal aanti dieren sich tegoed doen aan a het voer dat door veel men- sen ide ton bij de ingang wordt gedeDneerd. Het itfk heeft in de loop der jaren een gen plaats yerworven in de wijkyat blijkt uit de vele mensen die tt park in him wandeling op- nemi en de kinderen die tijdens het weren in het park lopen om de diert zelf te voeren of de aaien. Ook)ierendag was dit jaar weer een est voor de dieren door de sehdklassen die in het park de dien extra verwenden. Vooie vrijwilligers is er ook in de wint nog volop te doen. Er moet sneev geruimd worden en voor de watdieren moet een gat in het ijs gehi worden zodat ze toch wat kunm zwemmen. Dit vwj aar staat een herstelbeurt van i grasmat op het programma. Een >lossing moet nog gevonden worn voor de loslopende konij nen e met hun gegraaf de gras mat in het park geen goed doen. Gedacht wordt aan het plaatsen van konijnenhokken in het park. Dit alles heeft uiteraard financiële consequenties en hoewel een be drag beschikbaar is door de ver koop van Jonge dieren, zal dit niet toereikend zijn. Financiële hulp van de Holtense bevolking is dan ook dringend gewenst. Wie iets wil bijdragen in de kosten van het dierenparkje kan dat doen door storting op bankrekening 93 54 10767 van de Bondsspaarbank, giro 848924 ten name van dieren park De Haar. De Stichting Sociaal en Cultureel Werk Holten start vrijdag 13 janua ri weer met de yogalessen. Yoga- leraar Leon Noordzij uit Epe ver zorgt deze lessen. Noordzij heeft hiervoor een opleiding gevolgd bij Saswitha, een stichting voor Yoga Yoga en Wijsbegeerte in Rotter dam en studeerde daar tien jaar ge leden af. Zijn specialisaties zijn ademhaling en ontspanning. Tijdens de twaalf lessen durende kursus wordt hatha-yoga beoe fend. Hatha-yoga is de meest be kende vorm van yoga en is een combinatie van beweging, adem haling en ontspanning. Hierdoor wordt men zich meer bewust van de mogelijkheden van zowel het li chaam, als van de adem en het vol ledig leren ontspannen. Voor beginners en gevorderden zijn er groepen terwijl opnieuw wordt geprobeerd een groep voor ouderen/beginners in de namiddag te houden zoals dat ook in het ver leden al is gedaan. De andere twee groepen zijn: be ginners van 18.45 tot 19.45 uur en gevorderden van 20.00 tot 21.00 uur. De kosten bedragen 100,- voor twaalf lessen en deze worden gehouden (totdat het dorpshuis kan worden betrokken) in het ge bouw aan de Wilhelminastraat 2. Ook voor nadere inlichtingen en opgave kan men hier terecht, tele foon 62755. Er zijn nu twee goede redenen om naar de Rabobank te komen. De zomerreisprogramma's 1989 en het gratis RabobankVakantieMagazine, zomer 1989 ziin uit. Boordevol fantastische ideeën en waardevolle tips. Kom snel eens langs. Onze reisadviseurs willen u er graag alles over vertellen. En u adviseren bij de boeking van. uw favoriete vakantie. De keuze is nu nog groot De Holtense Corinne Bouwhuis heeft per 1 januari kapsalon Ineke, Grotestraat 246 in Nijverdal over genomen. Na een grondige op knapbeurt kunnen de klanten op 6 januari bij Corinne in haar dames kapsalon "Corinne's hair studio" terecht Samen met een assistente zal de jonge onderneemster aan de slag gaan. Zij richt zich vooral op het wat jongere publiek. Corinne kreeg haar kappersopleiding aan de Twentse Kappersacademie te Nij verdal en werkte vervolgens in Hei- no en Rijssen. JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal t Mos- sink. 15 jannari: Oliebollencross. 21 januari: Prinsenbal in Bonte Paard 23 januari: raadsvergadering 25 januari: Concert Forum Filhar monisch 28 januari: Prinsenbal in De Poppe FEBRUARI: 4 t/m 7 februari: Carnavalsweek end. 13 februari: Vergadering sport- commissie, uitreiking sportprij- zen 17 februari: Open huis SGH 27 februari: raadsvergadering MAART: 3 maart: Wereldgebedsdag in De Diessenplas. 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs; EnduroritMAC de Holter- berg. 17 en 18 maart: Jaarfeest CJV De Vriendenschaar. 20 maart: openb. vergadering met soc. en cult verenigingen. 28 maart: raadsvergadering APRIL: 5 april: Boomplantdag 8 april: Vooijaarsconcert HMV, 9 april: Regio-jeugdcross op Zuur- berg 24 april: raadsvergadering MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. 22 mei: raadsvergadering 27 mei: Heropening fietscrossbaan 28 mei: Senioren mix-toernooi sv Holten. JUNI: 3 juni: Stratenvoetbal toernooi. 4 juni: Allard van Bruggentoer» nooi. 11 juni: Koetsenrit Bergrijders 26 juni: raadsvergadering JULI 15 JULI: Koningsschieten 22 juli: Erwin Autocross 25 t/m 28 juli: Dorpsfeest 26 juli: Autocross AUGUSTUS: 17 augustus: Profwielerronde van Nederland. 19 augustus; Triathlon Holten 28 augustus: raadsvergadering SEPTEMBER: 17 september: Kampioenscross zij span en viertakt 23 september: Trekkerslepwed- strijden 24 september: Erwin autocross 25 september: raadsvergadering 30 september/1 oktober: Nacht om Holten OKTOBER: 9 oktober (commissoriale raadsver gadering) 28 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop; najaarsconcert HMV. 30 oktober: Begrotingsbehande ling NOVEMBER: 27 november: raadsvergadering DECEMBER: 18 december: raadsvergadering ik wÊ In Jongerencentrum De Schure wordt op zondag 8 januari de film, Honneponnetje gedraait. De film begint om 14.30 uur, de zaal is open om 14.00 uur De entree bedraagt 3,50 voor bezoekers beneden 16 jaar en 4,50 voor ouderen. Honneponnetje is een vijftienjari ge internaatsleerlinge die het ware leven leert kennen als zij het door nonnen geleid klooster ontvlucht en in de grote stad student Harry leert kennen. De jeugdcommissie van Blauw Wit op zaterdag 7 januari voor F, E en D pupillen van sv Holten en Blauw Wit de jaarlijkse spelletjesmorgen op sportpark 't Vletgoor, een eve nement dat om en om wordt geor ganiseerd door de beide verenigin gen. De spelletjesmorgen begint om 09.30 uur, maar de deelnemers moeten uiterlijk om 09.15 uur pre sentzijn. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij bur gemeester en wethouders van die gemeente door de heer R. J. Schreurs, wonende A. J. Goldsteinstraat 19 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is inge diend voor de bouw van een garage annex berging bij het perceel A. J. Goldsteinstraat 19 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „Holten 1968", omdat de toegestane oppervlakte aan bijge bouwen, inclusief de toegestane vrijstellingsmogelijk heid op grond van de voorschriften, wordt overschreden. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a WRO (kruimelgevallen). Krachtens artikel 18, lid 2, BRO 1985 wordt het verzoek om bouwvergunning daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Bij besluit van 3 januari 1989 hebben burgemester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toe passing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 9 januari 1989, ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrij stelling indienen bij burgemeester en wethouders. Holten, 5 januari 1989 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. De commissie onderwijs vergadert op maandag 9 januari 1989 om 16.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - advies inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor diverse aanschaffingen t.b.v. de openbare Scholengemeenschap; - advies inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor een onderzoeksplan openbaar basisonderwijs. Vandaag, donderdag 4 januari is het een heerlijk avondje lachen met Joop Doderer en Hans Bos kamp met de klucht Een fijn span. Theo en Thea, welbekend van de televisie treden onder hun eigen naam, Arjan Ederveen en Tosca Niterink op met hun Flessetrekre- veu op vrijdag 6 januari. Forum Filharmonisch brengt op zaterdag 7 januari een luchtig Weens programma in het Nieuw jaarsconcert Zondag 8 januari is er om 14.30 uur een t(h)riller voor iedereen vanaf zeven jaar. Theatergroep Burb speelt Rits Ribble. Voor iedereen is er ranja en de jarigen mogen gratis naar binnen. The Chris Barber jazz and blues band swingt op woensdag 11 janu ari het nieuwe jaar in. Uitzonderlijk cabaret is te zien op donderdag 12 januari. Het duo Waardenberg en De Jong in de Gekkengalerij. Vanaf 19.10 vertrekt de bus naar de schouwburg in Apeldoorn voor de voorstelling van La Bohème. Liesbeth List verzorgt op zondag 15 januari een 'sherry-concert' met haar programma List nu. NIJVERDAL - Het Educatief Streekcentrum Twente houdt dinsdagavond 10 januari in haar vestiging aan de Maasstraat 2 in Nijverdal, een informatieavond over de informatica-opleidingen in het kader van het zogenaamde ISI-project. Tussen 19.00 en 20.00 uur kan iedereen zich hier laten informeren over de oplei dingen Assistent-Microcomputer en Applicatieprogrammeur. Bei de zijn opleidingen in het kader van het leerlingenstelsel. Dat be tekent dat ze elk bestaan uit een theorieblok van vijf maanden en een praktijkblok van vijf maan den. Bij de opleiding Assistent-Micro computers leert u werken met boekhoudpakketten, toepas singspakketten zoals tekstverwer king, data-base en spreadsheets. Tevens leert u anderen in het bedrijf ondersteunen bij het ge bruik van de microcomputer. De toelatingseisen zijn LBO-C of het Mavo-diploma. Bij de opleiding Applicatiepro grammeur leert u stroomsche ma's opstellen, het schrijven van toepassingsprogramma's en het testen en invoeren hiervan. Dit programma is vooral gericht op functies bij grotere bedrijven. Om tot deze cursus toegelaten te worden is het bezit van het Havo diploma verplicht, bij voorkeur met wiskunde. Schouwburg Lochem John Kraaykamp, Nelly Fryda en Pieter Lutz zijn de hoofdrolspelers in het toneelspel De Humorist van John Osbom, dat op 6 januari te zien is in Lochem. Hoofdstad Operette brengt op woensdag 1 januari de operette Gasparone, muziek Karl Millöcker Donderdag 12 januari houdt Near Est Tours een informatieve Israel- reis-avond in de Lochemse Schouwburg. Een Israëlische toe ristengids vertelt over zijn land en vertoont een fraaie dia-serie. Aan vang 20.00 uur; de toegang is gra tis. Vrijdag 13 januari komt het caba ret Purper naar Lochem met hun nieuwste productie Dit verhaal. Film Zondag 8 januari en dinsdag 10 ja nuari, 20.00 uur; Coming to Ameri ca (a.l.) De laatste gang In het Rijksmuseum Twenthe in Enschede wordt een tentoonstel ling over dood en rouw in Oost-Ne derland en Westfalen gehouden. Thema's zijn o.a. 'memento mori', het stervensproces, de begrafenis en 'rouwen en gedenken'. De ten toonstelling is tot 5 februari 1989 te bezichtigen. De Waag Jan Striening 1827-1903; teken- meester in Deventer en Rotter dam. Dat is de naam van de exposi tie die van 22 december tot 20 fe bruari te bezichtigen is in Museum De Waag in Deventer. De Lantaarn De eerste blues night in de Lan taarn in Nijverdal is op 14 januari. Dan speelt de B.J. Heber. Blues Band. Americahal In de Americahal - de nieuwe naam voor de Ericahal - in Apeldoorn worden op 13 en 14 januari de Apel- doornse computerdagen gehou den. Deze beurs voor hobbyisten en professionele gebruikers wordt georganiseerd in samenwerking met de HCC. Openingtijden zijn op vrijdag 13 januari van 16.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 14 januari van 11.00-17.00 uur. De cabaretgroep Purper met een scene uit Dit verhaal. De sterrenwacht Phoenix, Vor- denseweg 10 te Lochem geeft de verwachting van de zichtbaar heid van Sterren en Planeten. De Planeten: Mercurius is in de eerste helft van de maand zichtbaar in het westen, kort na zonsondergang. Venus is 's ochtends zichtbaar kort vor zonsopkomst. Mars is zichtbaar in de eerste helft van de nacht Jupiter is 's avonds in de buurt van het strrenbeeld Pleiaden (Zeven gesternte). Saturnus is de tweede helft van de mand zichtbaar laag in het zuid oosten. De sterrebeelden: Het prachtige wintersterrenbeeld Orion staat 's avonds in het zuiden. Opvallend is de rode kleur van de hoofdster Betelgeuze. Links onder Orion, staat de helder ste ster van het firmament n.l. Sin us. Rechts van Betelgeuze staat de heldere ster Aldebaron. Samenstand van: de Maan met Marsen Jupiter. Op 14 januari 's avonds rond negen uur, staat de planeet Mars vlakbij de onderste punt van de halve maan. Op 16 januari staat op de zelfde plaats de planeet Jupiter. De Volkssterrenwacht Phoenix is elke zaterdagavond voor iedereen geopend. Ook bij bewolkte hemel is er een interessant avondvullend programma. Inlichtingen: telefoon 05730-53885. De trainer van Blauw Wit, Henk Mennegat uit Enter, momenteel aan zijn vierde seizoen bezig bij Blauw Wit, is met ingang van het nieuwe seizoen benoemd als trai ner van Sportclub Rijssen (4e klas KNVB). Een promotie, waarmee hij van harte wordt gefeliciteerd. De Holterbergloop, die vorig jaar voor het eerst werd gehouden op de Toeristenweg door de atletie- kafdeling van sv Holten en de atle- tiekclub Atletics in Nijverdal, is door de gemeente Hellendoom be loond met de prijs voor de grootste aanwinst op sportgebied in het jaar 1988. Komende zaterdag zal de prijs door de burgemeester van Hellendoom worden uitgereikt aan Johan Huis in 't veld, de voor zitter van Atletics.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 5